Фаза: Технически инвестиционен проект възложител: Община Бургас



Дата28.10.2018
Размер64.53 Kb.
#103209
ТЕХНИЧЕСКО ЗАДАНИЕ ЗА ПРОЕКТИРАНЕ

ОБЕКТ: Проектиране и изграждане на атракционно съоръжение – сцена на открито, зона за културни мероприятия и открито спортно игрище за плажни спортове
ФАЗА: Технически инвестиционен проект
ВЪЗЛОЖИТЕЛ: Община Бургас

І. Основание за проектиране


II. Обхват на проекта.

Теренът, предмет на инвестиционно предложение е разположен в североизточната част на „Приморски парк – стара част”, в непосредствена близост до границата на плажа в УПИ І, кв. 1 по плана на Приморски парк, град Бургас, ПИ 07079. 618.141 по плана на КК на град Бургас.



Във връзка с повишения интерес от провеждане на културни мероприятия на открито, проектът следва обособи многофункционален терен за провеждане на културни мероприятия и плажни спортове с трибуни за зрители и осветление.

ІІІ. Изисквания към ТИП по части:
Техническият инвестиционен проект следва да се изготви върху актуализирана кадастрална снимка с отразени съществуващи елементи на инфраструктурата, реализирано благоустрояване и съществуваща дървесна и храстова декоративна растителност.


  1. по част: „ Геодезия ”

Да се извърши подробно геодезическо заснемане на съществуващия терен, шахти, стълбове, вход-изходи на имоти, едроразмерна декоративна растителност , и други в обхват, необходим за изработване на проекта.

  1. по част: „Ландшафтна архитектура”

Да се проектира многофункционално спортно игрище с размери 28/37м, което да се ситуира при максимално съобразяване с посоката север-юг. Да се осигури възможност, изгрището да се маркира за различни плажни спортове – футбол, волейбол, тенис и други. Да се осигури сервитутна зона от 3м. между игрището и трибуните за наблюдение. От северната, западната и южната страни на игрището да се разположат метални трибуни за зрители /”П” образно, като отворената страна е към морето. Трибуните да са на пет нива с максимална височина 2м. открити. Да се предвиди поставяема настилка от декоративни дървени скари при подходите. Да се предвидят необходимите мерки за осигуряване на достъпност съгласно Наредба № 4/ 01.07.2009г. за проектиране , изпълнение и поддържане на строежите в съответствие с изискванията за достъпна среда за населението , включително за хората с увреждания.

  1. по част „ Конструкции ”

Игрището при плажния футбол да се предвиди от заравнен, добре нивелиран пясък, изчистен от камъчета и други опасни за играчите предмети. За да се ползва за международни състезания, пясъкът трябва да е ситен и с дълбочина минимум 40см.

Полето на игрището трябва да е правоъгълно и маркирано с линии. Двете дълги линии са тъч-линии, а двете къси –гол-линии. Размерите на полето да бъдат: дължина - 37 метра, а ширината -28метра. Линиите очертаващи полето да са широки 8-10см и са в син цвят. Те ще се фиксират със специални скоби. Наказателното поле и всеки ъгъл да се маркират с флагчета от издръжлив пластмасов материал, с височина поне 1,5метра. Зона за смяна е полето до тъч линията, където играчите влизат и напускат играта и е дълга 5 метра. Резервната скамейка на отборите са зад тъч-линиите, така че да остава зоната за смяна свободна. Игрището е оградено от зона за безопасност, с ширина 3метра. По периферията на зоната за безопасност да бъдат предвидени метални ограждения тип „пирамида”, сгъваеми/ мобилни с с h- 1 м, подходящи за поставяне на рекламни винили с нужното захващане.

Футболните врати са със средните параметри- разстоянието между вертикалните греди е 5р5 метра, а между напречната греда и пясъка – 2,2 метра. Гредите са с обиколка 10-20 см и да са в открояващ се от пясъка цвят. Вратите да бъдат подвижни, но да се предвиди начин на закрепване по време на играта.

Около спортното съоръжения да се предвидят за разполагане олекотени модулни трибуни , ситуирани в буквата П, в посока изток, отворената страна да е към морето. Сглобяемите модулни трибуни за игрището за плажен футбол, да бъдат със PVС седалки, с покритие срещу слънчево лъчение, без облегалки, алуминиеви стъпала и подходи, на пет реда. Първите три реда мобилни, а другите два реда стационарно захванати за терена с цел обезопасяването им. Да се предвидят необходимите конструктивни елементи за осигуряване на стабилизиране на трибуните. Гърбовете и крайните стени на трибуните да са предвидени с метална конструкция за монтиране на подвижни рекламни пана. По периферията на трибуните да се предвидят гнезда за поставяне на знамена. Типовете модулни трибуни (размери и вид) предварително да бъдат съгласувани с възложителя, минимален брой седящи места 500.

На двете къси страни на игрището, да бъдат предвидени 4 метрови метални стълбове за поставяне на съответна текстилна защитна мрежа за улавяне на отклонилите се топки и съответния начин за стабилизирането им в терена. Текстилната мрежа –топкообираща да е от полиетиленови (РЕ) шнурове 3,5мм, растер 14х14см, стабилизирана срещу слънчево лъчение.

Срещу отворената страна на спортното съоръжение да се разположи мобилна плажна сцена, съобразно следните изисквания:



  • подиум  8х6х1,5 . Изработен от дърво и неподвижно закрепен.

  • Гръб на подиума –метална рамка с размери 8х4м;

  • Отпред на подиума П- образна конструкция с размери 8х4 м, предназначена за монтиране на осветление.

  • Захранване – минимум 63А на фаза трифазно, ако има възможност за 2х63 А , ще даде по – големи възможности за озвучаване и осветление.


3.Част „Електро”

Като потребител на електрическа енергия по осигуреност на електроснабдяването обектът е ІІІ-та категория.

Съобразно функционалното разпределение и предназначение на спортната площадка, да се проектират следните видове електроинсталации:


    1. Ел.табла и захранващи линии - на подходящо място да се ситуира главното ел.табло, от което да се захранят консуматорите в обекта. Главното ел.табло да бъде заключваемо шкаф-табло, с осигурен достатъчен брой резервни изводи за включване на временни потребители (за мероприятия, състезания, видеоизлъчване и др.). От главното ел.табло да се проектират захранващи линии към съответните консуматори. В обхвата на игрището кабелните трасета да се предвидят в предпазни тръби.

3.2.Заземителна инсталация – с приложени детайли.

3.3.Прожекторно осветление на спортната площадка – Да се осигури средна

хоризонтална осветеност на спортната площадка, отговаряща на нормативните изисквания за подобен род обекти (БДС EN 12193 - площадка за спорт за спорт в свободно време). Към проекта да се приложи светло-разпределителната крива на избрания тип осветител, който задължително следва да бъде енергоефективен. Осветителните тела да се монтират на стоманотръбни (СТ) стълбове с необходимата височина и ел.табла за монтаж в стълб. Да се представят статически изчисления или конструктивно становище за фундамента на СТ-стълб. Към проекта да се приложат детайли за изработка на стълб, раменна конзола и закрепващи към нея елементи за монтаж на прожекторите. Осветлението на спортната площадка да се управлява ръчно, от поддържащия персонал – за времето на използването й. За обекта да се предвиди и дежурно (охранително) осветление с автоматично управление.

3.4.Външното ел.захранване – Да се проектира на база необходимата едновременна

ел.мощност за обекта. До изграждане на предвидения (съгласно ПУП-ПРЗ на „Приморски парк“) в зоната трафопост, да се проектира ел.захранването да се реализира от съществуваща разпределителна касета – собственост на Община Бургас. Местоположението на касетата е указано в приложената към заданието ситуация. Поради лошото й техническо състояние, в проекта да се предвиди подмяната на касета. Присъединяването й към електроразпределителната мрежа и отчитането на консумираната ел.енергия за спортното игрище ще се извърши съгласно изискванията на „ЕВН България Електроразпределение“ АД, писмо №1000100184/2012 г. и след сключване на договор за присъединяване.

При изготвяне на проекта по част „Електротехническа“ да се спазват изискванията на следните нормативни документи: Наредба №4/2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти; Наредба № 3/2004 г. за устройство на електрическите уредби и електропроводните линии; Наредба № 8/1999 г.за правила и норми за разполагане на технически проводи и съоръжения в населени места; Наредба №16/2004 г. за сервитутите на енергийните обекти; Наредба №Із-1971/29.10.2009 г. за строително-техническите правила и норми за осигуряване при пожар; Правилник за безопасност и здраве при работа в електрически уредби и електрически и топлофикационни централи и електрически мрежи (2005 г.).

Да се спазят изискванията на Наредба №4/01.07.2009г.за проектиране и поддържане на строежите в съответствие с изискванията за достъпна среда на населението, включително за хората с увреждания.

Проектът да се изготви в съответствие с Наредба №4 за обем и съдържание на инвестиционните проекти.




Изготвили заданието :

1.........................................................

/ инж. В. Русев,

гл. експерт „Геодезия ”/

2……………………………………

/л.арх. Мая Богомилова

гл. експерт „Озеленяване”/
3…………………………………….

/инж. М. Богоева

гл. експерт „Строителство“/

4........................................................

/ инж. Искра Дечева,

гл. експерт „ Ел. мрежи и съоръжения ”/

Съгласувал:
Живко Иванов

Директор ОП „Паркинги и гаражи“


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница