I. пълно описание на обекта на поръчката



страница1/6
Дата24.07.2017
Размер0.74 Mb.
#26400
  1   2   3   4   5   6


Раздел I. ПЪЛНО ОПИСАНИЕ НА ОБЕКТА НА ПОРЪЧКАТА


Целта на публичната покана е да бъде избран изпълнител за изготвяне на задание (техническа спецификация) за възлагане на обществена поръчка с предмет „Изпълнение и внедряване на онлайн информационни системи за предоставяне на електронни услуги и провеждане на съпътстващо обучение“ по открита процедура, както и упражняване контрол по изпълнението й.

Изпълнението на дейността е във връзка с изпълнението на Договор с рег. № 13-31-16/14.04.2014 г. за предоставяне на БФП по ОПАК, съфинансирана от ЕС чрез ЕСФ, за реализирането на проект „Модернизиране на предоставяните от ИА „Военни клубове и почивно дело“ административни услуги и въвеждане на международни стандарти, гарантиращи качественото им предлагане“.



1. Предмет на поръчката – „Изработване на конкретно (работно) задание и упражняване контрол по изпълнението на онлайн информационни системи за предоставяне на електронни услуги“, както следва:

Етап 1:

Дейност 1.1 - Изработване на конкретно (работно) задание за Разработка и внедряване на е-портал за административни електронни услуги

Дейност 1.2 Изработване на конкретно (работно) задание за Разработка и внедряване на е-портал за резервационната система в почивните бази на МО.

Дейност 1.3 - Изработване на конкретно (рабтно) задание за Разработка и внедряване на система за предоставяне на електронни услуги за социални дейности



Етап 2:

Дейност 2.1 - Упражняване контрол по изпълнението за Разработка и внедряване на е-портал за административни електронни услуги

Дейност 2.2 Упражняване контрол по изпълнението за Разработка и внедряване на е-портал за резервационната система в почивните бази на МО.

Дейност 2.3 - Упражняване контрол по изпълнението за Разработка и внедряване на система за предоставяне на електронни услуги за социални дейности



2. Място за изпълнение на поръчката – ИА „Военни клубове и почивно дело“, гр. София 1000, бул. "Цар Освободител" 7.

3. Срок за изпълнение на поръчката :

Срокът за изпълнение на Етап 1 е до 40 /четиридесет/ дни, считано от датата на сключване на договора.



Срокът за изпълнение на Етап 2 е до 9 /девет/ месеца от получаване на изрично възлагателно писмо от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, но не по-късно от крайния срок за изпълнение на договорът за безвъзмездна помощ - 13.10.2015 година.

4. Срок на валидност на предложенията: Срокът на валидност на предложението следва да бъде не по-малък от 60 (шестдесет) календарни дни, считано от крайния срок за представяне на офертите.

5. Прогнозната стойност на обществената поръчка е до 48 800 /четиридесет и осем хиляди и осемстотин/ лева без ДДС или 58 560.00 (петдесет и осем хиляди петстотин и шестдесет лева) лв. с включено ДДС 20%.

6. Начин на плащане: Плащането се извършва от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ в лева с преводно нареждане по посочена от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ банкова сметка, както следва:

- Аванс в размер на 20 % от цената на договора без ДДС срещу представена от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ безусловна неотменима банкова гаранция, издадена в полза на ИА “Военни клубове и военно-почивно дело” или платежно нареждане, обезпечаващо изцяло размера на аванса и данъчна фактура. Банковата гаранция следва да бъде със срок на валидност не по-малко от 30 (тридесет) дни след изпълнението на договора.

- Междинно плащане - 30% от цената на договора в срок до 30 календарни дни от подписването на приемо-предавателен протокол за изпълнение на дейностите по Етап 1, без забележки от страните по договора и представяне на оригинал на фактура от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ.

- Окончателно - 50% от цената на договора в срок до 30 календарни дни от подписването на приемо-предавателен протокол за изпълнение на дейностите по Етап 2, без забележки от страните по договора и представяне на оригинал на фактура от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ.

7. Място и срок за представяне на офертите - Офертата се подава от участника или упълномощения от него представител лично или по пощата с препоръчано писмо с обратна разписка на адрес: гр. София 1000, бул. "Цар Освободител" № 7, ИА "Военни клубове и военно-почивно дело", всеки работен ден от 9:00 до 17:30 часа до изтичане на крайния срок за подаване на оферти, съгласно публичната покана.

Раздел II. ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ



II.1. Обща информация за проект „Модернизиране на предоставяните от ИА „Военни клубове и почивно дело“ административни услуги и въвеждане на международни стандарти, гарантиращи качественото им предлагане“


Изпълнителна агенция „Военни клубове и почивно дело“ изпълнява проект на Договор с рег. № 13-1-16/14.04.2014 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по ОПАК, съфинансирана от ЕС чрез ЕСФ, за реализирането на проект „Модернизиране на предоставяните от ИА „Военни клубове и почивно дело“ административни услуги и въвеждане на международни стандарти, гарантиращи качественото им предлагане“.

Общата цел на проекта е:

  • По-добро административно обслужване и регулиране, включително чрез електронно правителство, при предоставянето на електронни административни и други услуги на физическите и юридическите лица, законосъобразно управление, прозрачна и ефективна дейност на Изпълнителна агенция “Военни клубове и военно-почивно дело” и нейните териториални поделения, както и налагане на международни стандарти, гарантиращи висококачествени услуги.

Специфичните цели на проекта са:

  • Да се повиши качеството на административно обслужване от страна на Изпълнителна агенция “Военни клубове и военно-почивно дело” (ИА “ВКВПД”), чрез предоставяне на всички приложими административни и други услуги за гражданите и бизнеса по електронен път (онлайн) – достигане на ниво на развитие 3;

  • Да се повиши качеството на административно обслужване от страна на Изпълнителна агенция “Военни клубове и военно-почивно дело” (ИА “ВКВПД”), чрез внедряване и сертифициране на системи за управление на качеството, съгласно признати международни стандарти.

  • Да бъде улеснен достъпа на лица с увреждания до предоставяните от ИА “ВКВПД” услуги

  • Да се подготвят компетентни и подготвени служители за работа, в съответствие с международни стандарти, в е-среда.

  • Да се гарантира сигурност на информацията, във връзка с предоставянето на електронни административни услуги.

Целевите групи на проекта са:

  • Военнослужещи и граждани- в качеството им на ползватели на административни услуги и в частност с различни видове увреждания (например хора с увредено зрение);

  • Бизнес – Физически и Юридически лица, използващи базите на ИА „ВКВПД“, или ползващи административни услуги от ИА “ВКВПД”.

  • Различни централни, областни и общински администрации, в качеството им на предоставящи социални услуги или ползватели на административни услуги и достъп до информация от ИА “ВКВПД”.

  • Изпълнителна агенция “Военни клубове и военно-почивно дело” и нейните териториални поделения.

Проектът включва следните дейности

Дейност 1 – Организация и управление на проекта

Дейност 2 - Подготовка и провеждане на процедури за избор на изпълнители

Дейност 3 – Разработване и внедряване на електронни административни услуги

Дейност 4 – Покриване на международни стандарти

Дейност 5 – Дейност по внедряване на софтуер за управление на информационната сигурност

Дейност 6 - Дейности за информация и публичност

Дейност 7 – Одит на проекта

Настоящата публична покана е във връзка с Дейност 3 „Разработване и внедряване на електронни административни услуги“.

Дейността по разработване и внедряване на електронни административни услуги включва:



  • Поддейност 3.1. Изработване на конкретно (работно) задание и упражняване контрол по изпълнението на е-портал за предоставяне на електронни административни услуги, като онлайн достъпна Административна информационна система (АИС)

  • Поддейност 3.2. Разработка и внедряване на е-портал за административни електронни услуги, достъпен от интернет страницата на ИА “ВКВПД”.

С настоящата публична покана се възлага изпълнението на поддейност 3.1. Те обхващат изработване на конкретно (работно) задание за изпълнение на поддейност 3.2 и контрол по изпълнението на поддейност 3.2.

II.2. Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно-почивно дело"


Изпълнителна агенция „Военни клубове и военно-почивно дело“ (ИА „ВКВПД”) е създадена с Постановление № 54 на МС от 1.04.2010 г. за приемане на Устройствен правилник на Министерството на отбраната и за определяне на структури на пряко подчинение на министъра на отбраната. Тя е правоприемник на Изпълнителна агенция "Социални дейности на Министерството на отбраната".

Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно-почивно дело":



  • осъществява военно-патриотично възпитание, социална, информационна и културно-художествена дейност във военните клубове в страната;

  • осигурява отдиха и възстановяването на военнослужещите и цивилните служители от Министерството на отбраната, от структурите на пряко подчинение на министъра на отбраната и от Българската армия чрез организиране и изпълнение на групови и индивидуални почивки във военно-почивните домове и хотелите, управлявани от агенцията, и чрез организиране и изпълнение на обмена на почиващи по линия на международното сътрудничество в рамките на "CLIMS" или въз основа на международен договор за безвалутен обмен;

  • осъществява туристическа и туроператорска дейност;

  • управлява военно-почивните домове, хотелите, военните клубове и други имоти, предоставени на агенцията за изпълнение на функциите й.


II.3. Изискванията на възложителя за изпълнение на поръчката


Поръчката по настоящата публична покана трябва да се изпълни в два етапа:

Етап 1 - Подготовка на функционални и технически спецификации- включващ дейности:

    1. Събиране на информация за услугите

    2. Моделиране на изискванията

    3. Изготвяне на детайлни технически спецификации (работен проект)

    4. Изготвяне на препоръки за подобрение на съществуващи информационни системи с цел адаптирането им към новите електронни административни услуги

Етап 2 - Упражняване на контрол по изпълнението от името на Възложителя при изпълнение на дейност 3.2.

    1. Изготвяне на план за изпълнение по дейност 3.2.

    2. Залагане на етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2.

    3. Провеждане на перманентен мониторинг и контрол по изпълнението.

    4. Изготвяне на периодични доклади за напредъка към Възложителя и поетапно отчитане/приемане на работата.

    5. Изготвяне на окончателен доклад с констатации и препоръки.

    6. Окончателен тест на АИС/е-платформата и изготвяне на финален Приемателен протокол по изпълнението.


1. Етап 1 - Подготовка на функционални и технически спецификации - включващ дейности

1.1. Събиране на информация за услугите


Избраният изпълнител трябва да извърши детайлен анализ на предоставяните от ИА “ВКВПД” административни услуги и услуги във връзка с извършваните от агенцията социални дейности.

За тази цел избраният изпълнител трябва да извърши анализ на:



  • нормативните актове, уреждащи дейността на ИА “ВКВПД”, както следва:

  • Административнопроцесуален кодекс;

  • Закон за отбраната;

  • Постановление № 54 на МС от 1.04.2010 г. за приемане на Устройствен правилник на Министерството на отбраната и за определяне на структури на пряко подчинение на министъра на отбраната;

  • Устройствен правилник на Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно-почивно дело";

  • Наредба № Н-9 от 18 март 2011 г. за военно-почивното дело;

  • Наредба № Н-10 от 18 март 2011 г. за организацията и дейността на военните клубове и представителните обекти на министерството на отбраната;

  • Правилник за организацията и дейността на държавните детски градини към Министерството на отбраната;

  • Правилник за условията и реда за настаняване и ползване на услугите на дом за пенсионирани военнослужещи, ветерани и военноинвалиди с. Орешак, община Троян, към ИА “Военни клубове и военно-почивно дело”;

  • Правилник за създаване, организация и функциониране на социални кухни към министерството на отбраната;

  • Нормативни актове, уреждащи Административни услуги, предоставяни от всички администрации, вписани в Списъка с унифицираните наименования на административните услуги (СУНАУ), раздел „Услуги, предоставяни от всички администрации“;

  • В обхвата на анализа трябва да се включат и Хартата на клиента, Кодекс на етичното поведение.

В резултат от анализа избраният изпълнител трябва да идентифицира всички административни услуги и услуги във връзка с извършваните от агенцията социални дейности, уредени в тези нормативни актове, както и нормативните изисквания за предоставянето им. При анализа на нормативните актове трябва да се вземат предвид и всички подготвяни техни изменения и допълнения. Избраният изпълнител може да идентифицира и други нормативни актове, които имат отношение към дейността на Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно-почивно дело".

  • текущият начин на предоставяне на административните услуги и услугите, свързани с извършваните от агенцията социални дейности в следните области:

  • Административни услуги, предоставяни от всички администрации, вписани в Списъка с унифицираните наименования на административните услуги (СУНАУ), раздел „Услуги, предоставяни от всички администрации“:

    • I. Издаване на удостоверение за осигурителен доход (УП 2);

    • II. Издаване на удостоверение за осигурителен стаж (УП 3);

    • ІІІ. Извършване на консултации, представляващи законен интерес за физическо или юридическо лице относно административноправен режим, които се дават по силата на нормативен акт или които са свързани с издаване на административен акт или с извършване на друга административна услуга;

    • ІV. Предоставяне на достъп до обществена информация;

    • V. Уточняване на разлики между издадено удостоверение за осигурителен доход (УП2) и данни за осигуреното лице от информационната система на НОИ;

  • Услуги, свързани със социални дейности, предоставяни от:

    • държавните детски градини към Министерството на отбраната;

    • дом за пенсионирани военнослужещи, ветерани и военноинвалиди с. Орешак;

    • социални кухни към министерството на отбраната;

  • Услуги, свързани с военно-почивните домове и хотели, управлявани от Изпълнителна агенция "Военни клубове и военно-почивно дело", включително резервационна система;

  • Услуги, свързани с предоставянето на военните клубове и представителните обекти на МО за ползване от други държавни органи;

  • Добри практики при предоставянето на административни услуги, предоставяни от всички администрации, вписани в СУНАУ, в раздел „Услуги, предоставяни от всички администрации“ по други проекти;

  • Идентифициране на изискванията на нормативната уредба на административното обслужване и електронното управление, които имат отношение към анализираните услуги и следва да се вземат предвид при разработката.

    • Закона за електронното управление;

    • Закон за администрацията;

    • Наредба за административното обслужване;

    • Наредба за електронните административни услуги;

    • Наредба за общите изисквания за оперативна съвместимост и информационна сигурност;

    • Наредба за вътрешния оборот за електронни документи и документи на хартиен носител в администрациите;

    • Наредба за регистрите на информационните обекти и на електронните услуги;

    • Наредба за изискванията към единната среда за обмен на електронни документи;

    • Наредба за удостоверенията за електронен подпис в администрациите;

    • Инструкция № 5 от 21 юли 2009 г. за водене, съхраняване и достъп до регистъра на регистрите и данните;

    • Инструкция № 4 от 21 юли 2009 г. за изискванията към дизайна на интернет страниците на администрациите;

    • Инструкция № 1 от 11 юни 2009 г. за институционална идентичност на администрациите.

  • Анализ на използваните от ИА “ВКВПД” информационни системи, обвързани с предоставянето на административни услуги в ИА “ВКВПД”, и нуждите за тяхната промяна за съвместна работа с новите разработвани информационни системи.

ИА “ВКВПД” има внедрени:

    • Система за деловодство, разработена от Индекс България;

    • Счетоводна система „Астра“;

    • Система за резервации, складови наличности и материални запаси, разработена от Елтур;

    • Система за финансов контрол.

При анализа на текущия начин на предоставяне на административните услуги и социални дейности трябва да се идентифицират всички приемани от ИА “ВКВПД” документи и всички издавани от ИА “ВКВПД” документи и да се направи преценка кои от тях могат да се подават/изпращат/предоставят по електронен път.

Трябва да се идентифицират всички случаи на обмен на информация с други администрации за служебното й предоставяне.

Трябва да се идентифицират и други нужди за усъвършенстване на начина на предоставянето на услугите за подобряване на административното обслужване.

Трябва да се идентифицират изискванията към публичните приложения във връзка с улесняване достъпа на лица с увреждания.

В резултат от анализа трябва да се извърши преценка за нуждите, приложимостта и обхвата на:


  • автоматизирана информационна система (АИС)/е-платформа;

  • приложение на сайта на ИА “ВКВПД” за улесняване достъпа на лица с увреждания до предоставяните от ИА “ВКВПД” електронни административни услуги

  • електронни административни услуги;

  • е-портал за резервационната система на МО.

Анализът трябва да включва и анализ на нуждите за обучение за използване на разработените системи, предоставяне на електронни административни услуги и работа в е-среда.

По време на работата си избраният изпълнител трябва текущо да съгласува всички резултати от своя анализ с Възложителя.

Те трябва да бъдат документирани в „Доклад от анализа на предоставяните от ИА “ВКВПД” административни услуги и социални дейности“.

Изготвеният доклад трябва да бъде съгласуван с Възложителя и е основа за следващата стъпка от Етап 1.


1.2. Моделиране на изискванията


Въз основа на извършения анализ, изпраният изпълнител трябва да моделира изискванията към разработваните информационни системи за предоставяне на електронни административни услуги, електронни услуги във връзка със социални дейности, и електронна резервационна система в почивните бази на МО.

Моделът трябва да включва:



  • Модел на работните процеси за реализиране на електронни административни услуги – реализиран посредством UML, BPMN или други подходящи диаграми, както и описания. Моделът трябва да е създаден в резултат на ре-инженеринг на услугите, така че те да могат да се предоставят по електронен път при спазване на нормативната уредба на електронното управление. Модел на работните процеси трябва да се представи посредством унифицирани етапи;

  • Модел на случаите на ползване (Use Case) за дейностите, които трябва да се извършват във всяка от разработваните системи;

  • Модела на функционалните и нефункционални изисквания към разработваните системи, предоставен в проследим вид във връзка с другите модели;

  • Модел на данните - реализиран посредством UML или диаграма на обекти и отношения (Entity Relationship Diagram), в който на бизнес анализ ниво се идентифицирани данните, които следва да се обработват, включително данните, които подлежат на вписване в Регистъра на информационните обекти.

Към съответните модел трябва да се опише какви са изискванията за подобрение на съществуващи информационни системи на ИА “ВКВПД”, за да се реализира функционалността на новите системи.

1.3. Изготвяне на детайлни технически спецификации (работен проект)

1.3.1 Обхват и изисквания към дейността , съгласно проект „Модернизиране на предоставяните от ИА „Военни клубове и почивно дело“ административни услуги и въвеждане на международни стандарти, гарантиращи качественото им предлагане“

Обхват на Етап 1:

Дейност 1.1 - Изработване на конкретно (работно) задание за Разработка и внедряване на е-портал за административни електронни услуги

Дейност 1.2 Изработване на конкретно (работно) задание за Разработка и внедряване на е-портал за резервационната система в почивните бази на МО.

Дейност 1.3 - Изработване на конкретно (рабтно) задание за Разработка и внедряване на система за предоставяне на електронни услуги за социални дейности

Съгласно Проектното предложение на ИА“ВКВПД”, в обхвата по поддейност 3.2 са:


  • Разработка и внедряване на портал за електронни услуги на Изпълнителна агенция “Военни клубове и военно-почивно дело”, интегриране на дейностите, свързани с приемане на молби – декларации, заявления, обратна връзка със заявителите, предоставяните информационни услуги и информационния обмен с външни лица и организации, съгласно изискванията на Закона за електронното управление.

  • Разработка на електронни услуги, които да позволяват електронно подаване на молби – декларации, заявления, уведомяване и всякакъв вид обратна връзка с потребителите на услугите, както и възможности за извършване на всички видове справки по електронен път;

  • Разработване и внедряване на АИС, включително обучение на служителите за работа с системата;

  • Разработване и внедряване на електронен портал за предоставяне на е-услуги за гражданите и бизнеса на сайта на ИА “ВКВПД”;

  • Разработване и внедряване на приложение на сайта на ИА “ВКВПД” за улесняване достъпа на лица с увреждания до предоставяните от ИА “ВКВПД” услуги;

  • Обучение на служителите за работа в е–среда и за предоставяне на електронни административни услуги.

Изисквания по Проектното предложение на ИА“ВКВПД” са при изграждането на системата трябва да се следват основните принципите на електронното правителство:

  • Архитектура, ориентирана към услуги /SOA/;

  • Интеграция, базирана на стандарти;

  • Осигурено взаимодействие между системите;

  • Еднократно събиране и многократно ползване на информацията;

  • Предоставянето на услугите да е централизирано;

  • Интегрирането на нови услуги и системи да е гъвкаво, бързо и лесно.

Предвидените в Проектното предложение на ИА“ВКВПД” етапи на реализация на дейност 3 са:

Под-дейност 3.1 - Подготовка на функционални и технически спецификации - включващ дейности:

1.1 Запознаване с информация за предоставяните в ИА “ВКВПД” административни услуги;

1.2 Експертен „прочит“ на детайлните технически спецификации (работен проект) и изработване съвместно с изпълнителя по дейност 3.1. на работна програма с формулирани етапи и индикатори за изпълнение;

1.3 Изготвяне на работен план за изпълнение;

Под-дейност 3.2 - Изработка и внедряване на портал за електронни услуги – с дейности:

2.1 Архитектура на електронните административни услуги;

2.2 Дизайн на АИС /е-портала;

2.3 Разработка на електроните административни услуги;

2.4 Внедряване на електронните административни услуги;

2.5 Обучение;

2.6 Поддръжка в рамките на проекта.

Предвидените в Проектното предложение на ИА“ВКВПД” индикатори за изпълнение на дейността са:


  • Разработена и внедрена Автоматизирана информационна система (АИС)/е-платформа;

  • Разработено и внедрено приложение на сайта на ИА “ВКВПД” за улесняване достъпа на лица с увреждания до предоставяните от ИА “ВКВПД” електронни административни услуги;

  • Внедрени Електронни административни услуги;

  • Разработен и внедрен е-портал за резервационната система на МО;

  • Обучени служители – 50 броя.
1.3.2 Изисквания към начина на извършване на дейността

На база на одобрените от Възложителя модел избраният изпълнител по настоящата обществена поръчка трябва да подготви детайлни технически спецификации (работен проект), по който да се възложи обществената поръчка по поддейност 3.2 за информационните системи за предоставяне на електронни административни услуги, електронни услуги във връзка със социални дейности, и електронна резервационна система в почивните бази на МО.

Техническите спецификации трябва да бъде детайлни, изчерпателни и ясни, така че да не се налагат допълнителни дейности по бизнес анализ от изпълнителя на обществената поръчка по поддейност 3.2, а само експертен „прочит“ на детайлните технически спецификации – дейности по системен анализ на база на бизнес анализа в техническите спецификации (работен проект).

Техническите спецификации трябва да включват и изискванията за обучение за използване на новите информационни системи и предоставянето на електронни административни услуги, както и условията за поддръжка в рамките на проекта.

Техническите спецификации трябва да бъдат проверени за съответствия с изискванията за оперативна съвместимост и информационна сигурност по реда на Наредбата за общите изисквания за оперативна съвместимост и информационна сигурност и да се подготви справка-декларация за тяхното удостоверяване и вписване в списъка на удостоверените информационни системи по искане на заинтересувания административен орган със заповед на министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията.

Трябва да се идентифицират какви техническите възможности и/или квалификация на кандидатите се изкисват от изпълнителя по поддейност 3.2 и от неговия екип за подготовка на квалификационните изисквания за обществената поръчка при спазване на изискванията на ЗОП.

Трябва да определят изискванията към подготвяната оферта и методиката за оценка с оглед избора на най-подходящия изпълнител при спазване на изискванията на ЗОП.

Част от детайлните технически спецификации са:


  • Предварителен план за изпълнение по дейност 3.2, описан в раздел 2.1 „Изготвяне на план за изпълнение по дейност 3.2“

  • Предварителен набор от етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2, описани в раздел 2.2. „Залагане на етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2.“

1.4. Изготвяне на препоръки за подобрение на съществуващи информационни системи с цел адаптирането им към новите електронни административни услуги


На база на изготвеният модел на изискванията трябва да се изготвят на препоръки за подобрение на съществуващи информационни системи, за да могат да работят в интеграция с новите разработени системи, възложени с техническите задания по т. 1.3 за предоставяне на електронните административни услуги.
  1. Етап 2 - Упражняване на контрол по изпълнението от името на Възложителя при изпълнение на дейност 3.2.


Обхват на Етап 2:

Дейност 2.1 - Упражняване контрол по изпълнението за Разработка и внедряване на е-портал за административни електронни услуги

Дейност 2.2 Упражняване контрол по изпълнението за Разработка и внедряване на е-портал за резервационната система в почивните бази на МО.

Дейност 2.3 - Упражняване контрол по изпълнението за Разработка и внедряване на система за предоставяне на електронни услуги за социални дейности


2.1. Изготвяне на план за изпълнение по дейност 3.2


Предварителен план за изпълнение по дейност 3.2 трябва да се изработи като част от заданието по поддейност 3.1, Етап 1.

Избраният изпълнител по настоящата обществена поръчка трябва да изготви детайлен предварителен план за изпълнение по дейност 3.2, като го съобрази с графика на изпълнение на проект „Модернизиране на предоставяните от ИА „Военни клубове и почивно дело“ и необходимостта дейност 3.2 да се възложи по реда на ЗОП с открита процедура.

Планът трябва да включва проектни фази и итерации на изработваната функционалност на отделните информационни системи и интеграционни функционалности, видове проектни резултати с изисквания към тях.

Планът трябва да включва действията от страна на:



  • избрания изпълнител по настоящата обществена поръчка,

  • избрания изпълнител по дейност 3.2;

  • Възложителя.

Предварителният план за изпълнение по дейност 3.2 се изготвя съгласувано с Възложителя.

Планът трябва да съдържа идентификация и анализ на рисковете и действия за тяхното елиминиране или смекчаване.

Предварителният план за изпълнение по дейност 3.2 се обновява заедно с избрания изпълнител по дейност 3.2.

2.2. Залагане на етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2.


Предварителен набор от етапи и индикатори за изпълнение на поддейност 3.2 трябва да се изработят като част от заданието по поддейност 3.1, Етап 1.

Те трябва да съответстват на Проектното предложение на Възложителя по проект „Модернизиране на предоставяните от ИА „Военни клубове и почивно дело“ административни услуги и въвеждане на международни стандарти, гарантиращи качественото им предлагане“, но да се обогатят и развият, в съответствие с конкретното (работно) задание и изготвения план за изпълнението по дейност 3.2.



Като част от етапите и индикаторите избраният изпълнител трябва да представи:

  • срокове за предаване на всеки от проектните резултати, идентифицирани в плана;

  • критерии за приемане на проектните резултати – документи – за всеки проектен резултат;

  • критерии за приемане на разработените информационни системи и интеграционни функционалности;

  • тестови сценарии за проверка на информационните системи и интеграционни функционалности, базирани на моделите по т. 1.2 от Етап 1;

  • тестови сценарии за приемане на информационните системи и интеграционни функционалности, базирани на моделите по т. 1.2 от Етап 1;

  • критерии за приемане на резултатите от обучението.

Предварителен набор от етапи и индикатори за изпълнение на поддейност 3.2 се обновят заедно с избрания изпълнител по дейност 3.2.

2.3. Провеждане на перманентен мониторинг и контрол по изпълнението


Избраният изпълнител трябва да провежда перманентен мониторинг и контрол по разработването, внедряването и обучението по поддейност 3.2 се извършва чрез:

  • контрол за изпълнение на плана за управление и линейния график;

  • поддържане на регистър на рисковете, ранно известяване за проявяващи се рискове;

  • проверка на проектните резултати, предадени от Изпълнителя по дейност 3.2 в съответствие с критериите, част от разработените етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2;

  • провеждане на тестове за реализирана функционалност от итерациите на разработване и интеграция на информационните системи по тестовите сценарии, част от разработените етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2;

  • поддържане на система за проследяване в промените във функционалните и нефункционални изисквания в обхвата на проекта и обновяване на тестовите случаи, съгласувано с Изпълнителя по дейност 3.2 и Възложителя;

  • провеждане на тестове за приемане на информационните системи и интеграционни функционалности;

  • проверка на място.

2.4. Изговяне на периодични доклади за напредъка към Възложителя и поетапно отчитане/приемане на работата


Избраният изпълнител трябва а изготвя периодични доклади за напредъка към Възложителя и поетапно отчитане/приемане на работата:

  • при предаване на всеки проектен резултат от страна на изпълнителя по поддейност 3.2;

  • при провеждане на всеки тест от тестове за реализирана функционалност от итерациите на разработване;

  • при всяка проверка на място;

  • месечни доклади с отчет на дейността по контрола и мониторинга, отчет на напредъка по проекта, спазване на плана и линейния график, контрол на рисковете, обобщения на промените във функционалните и нефункционални изисквания и обновяването на тестовите сценарии.

2.5. Изготвяне на окончателен доклад с констатации и препоръки


След провеждане на всички отделни тестове за реализирана функционалност от итерациите на разработване и интеграция на информационните системи и проверка на всички проектни резултати и обучения, избраният изпълнител трябва да изготви окончателен доклад с констатации за възможността системата да се внедри в реална експлоатация, препоръки за нейната поддръжка и развитие, както и за съпътстващи действия на ИА “ВКВПД”, свързани с внедряването на системата.

2.6. Окончателен тест на АИС/е-платформата и изготвяне на финален Приемателен протокол по изпълнението.


Избраният изпълнител трябва да проведе окончателен тестове за приемане на информационните системи и интеграционни функционалности в реална работна среда по разработените (евентуално обновени) тестови сценарии и да изготви финален Приемателен протокол по изпълнението.

II. 4 Срокове за изпълнение на обществената поръчка


Срокът за изпълнение на Етап 1 е до 40 /четиридесет/ дни, считано от датата на сключване на договора.

Срокът за изпълнение на Етап 2 е до 9 /девет/ месеца от получаване на изрично възлагателно писмо от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, но не по-късно от крайния срок за изпълнение на договорът за безвъзмездна помощ (13.10.2015 г.).


II.5. Изисквания към техническото предложение на участника.


Участникът трябва подробно да поясни в своето техническо предложение как ще изпълни обществената поръчка, включително:
  1. Етап 1 - Подготовка на функционални и технически спецификации- включващ дейности

    1. Събиране на информация за услугите


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за анализ за извличане на изискванията за предоставяните административни услуги, включително използваната методология за бизнес анализ.

Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за идентифициране на изискванията на нормативната уредба на електронното управление, които имат отношение към анализираните услуги.


    1. Моделиране на изискванията


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за моделиране на изискванията, използваните нотации и софтуера, с който ще извърши моделирането.
    1. Изготвяне на детайлни технически спецификации (работен проект)


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за изготвяне на детайлни технически спецификации.

Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за проверка на изготвените технически спецификации за оперативна съвместимост и информационна сигурност.


    1. Изготвяне на препоръки за подобрение на съществуващи информационни системи с цел адаптирането им към новите електронни административни услуги


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за изготвяне на препоръки за подобрение на съществуващи информационни системи с цел адаптирането им към новите електронни административни услуги.
  1. Етап 2 - Упражняване на контрол по изпълнението от името на Възложителя при изпълнение на дейност 3.2

    1. Изготвяне на план за изпълнение по дейност 3.2


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за управление на проекти, съгласно който ще изготви плана за изпълнение на дейност 3.2 и съгласно който ще управлява графика на проекта.

Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за управление на риска, който ще следва при упражняването на контрол.


    1. Залагане на етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за залагане на етапи и индикатори за изпълнение по дейност 3.2, включително:

  • Подхода за подготовка на тестови сценарии.
    1. Провеждане на перманентен мониторинг и контрол по изпълнението.


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за провеждане на перманентен мониторинг и контрол по изпълнението, включително

  • Подход за провеждане на тестовете;

  • Подход за проверка на проектните резултати;

  • Подход за мониторинг на провежданите обучения.

Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подход за управление на изискванията и софтуера, с който ще управлява изискванията.
    1. Изготвяне на периодични доклади за напредъка към Възложителя и поетапно отчитане/приемане на работата


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за изготвяне на периодични доклади за напредъка към Възложителя и поетапно отчитане/приемане на работата.
    1. Изготвяне на окончателен доклад с констатации и препоръки


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за изготвяне на окончателен доклад с констатации и препоръки.
    1. Окончателен тест на АИС/е-платформата и изготвяне на финален Приемателен протокол по изпълнението.


Участникът по трябва да представи в техническото си предложение ясно, конкретно и с необходимото ниво на детайлност подхода за провеждане на окончателен тест на АИС/е-платформата и изготвяне на финален Приемателен протокол по изпълнението.

Каталог: sites -> default -> files
files -> Образец №3 справка-декларация
files -> Р е п у б л и к а б ъ л г а р и я
files -> Отчет за разкопките на праисторическото селище в района на вуз до Стара Загора. Аор през 1981 г. ХХVІІ нац конф по археология в Михайловград, 1982
files -> Медии и преход възникване и развитие на централните всекидневници в българия след 1989 година
files -> Окръжен съд – смолян помагало на съдебния заседател
files -> Семинар на тема „Техники за управление на делата" 18 19 юни 2010 г. Хисар, Хотел „Аугуста спа" Приложение
files -> Чинция Бруно Елица Ненчева Директор Изпълнителен директор иче софия бкдмп приложения: програма
files -> 1. По пътя към паметник „1300 години България


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница