Идентификационен код по булстат гр



Дата22.01.2019
Размер77.07 Kb.
#111325


Обр. Б-4-2

........................................ ДО

(фирма, организация) ДИРЕКТОРА НА ТП на НОИ

Изх. N ........... от ................ 200 .. г.

Идентификационен код по БУЛСТАТ гр. …………………………………………..











































С П Р А В К А - Д Е К Л А Р А Ц И Я
Уведомяваме Ви, че .................................................................................………..,

(трите имена на лицето)

ЕГН ......................, работил(а) .... часа дневно при законноустановено работно време .... часа, на длъжност ….............................., НКИД .........., НКП .......... , освободен(а) от ...... 200...г. на основание чл.……, ал. ……, т. …… от .....................................................................

Лицето има право на парично обезщетение по реда на чл. 222, ал. 1 от Кодекса на труда , чл. 106, ал. 2 и чл. 107, ал. 3 от Закона за държавния служител или на чл. 58, ал. 3 от Закона за висшето образование за времето от ...………... до .…….... 200 ... г.


ДЕКЛАРИРАМЕ, че:

1. В колона 5 са вписани изплатените възнаграждения на лицето и/или минималния месечен размер на осигурителния доход .



2. За последните 9 (девет) месеца до прекратяване на правоотношението, през които лицето е подлежало на задължително осигуряване за всички осигурени социални рискове по Кодекса за социално осигуряване, има следния осигурителен доход:


Месец,

година

Брой работни дни

Работни дни в осигуряване


Работни дни без осигуряване

Осигурителен доход

1

2

3

4

5

















































































































































































































































Общо:














ЗАБЕЛЕЖКА: Справката декларация е изготвена на основание чл. 1, ал. 1,

т. 5 от Наредбата за отпускане и изплащане на паричните обезщетения за безработица.


Известно ни е, че за неверни данни носим наказателна отговорност по чл. 308 и 313 от Наказателния кодекс.

ИЗГОТВИЛ: ....................................................................................., тел. ...................................

(трите имена и длъжност)
ГЛАВЕН СЧЕТОВОДИТЕЛ: ........................ РЪКОВОДИТЕЛ: ....................................

/........................./ /.............................../



(подпис) (подпис и печат)

УКАЗАНИЯ ЗА ПОПЪЛВАНЕ
Образецът Б-4-2 се попълва за лицата, чиито правоотношения са прекратени след 31.12.2004 г.

Образецът се попълва с химикал или се представя като компютърна разпечатка. Всяка поправка се заверява с подпис на извършителя и печат.

В таблицата към т. 2 от справката декларация се вписват данни за последните 9 месеца до датата на прекратяване на правоотношението, през които лицето е подлежало на задължително осигуряване за всички осигурени социални рискове, в т.ч. и риска “Безработица”. Включват се и данни за времето по чл. 9, ал. 2, т. 1 - 3 от КСО, за което не се дължат осигурителни вноски.

В колона 1 – съответният календарен месец и годината.

В колона 2 – работните дни в съответния календарен месец.

В колона 3 – броят работни дни в осигуряване, включително и дните на платен отпуск; на платен и неплатен отпуск за отглеждане на малко дете; платен и неплатен отпуск за временна неработоспособност и за отпуск за бременност и раждане; на неплатен отпуск до 30 работни дни през една календарна година.

В колона 4 – броят работни дни в самоотлъчки, в неплатен отпуск за период, по-дълъг от 30 работни дни през една календарна година и броят работни дни, за които не е изплатено възнаграждение .

При промяна на броя на работните дни за съответен месец, съгласно вътрешна заповед или др., в забележка се посочват причините за това.

В колона 5 – месечният осигурителeн доход, съответстващ на дните, отразени в колона 3, определен по реда на Наредбата за елементите на възнаграждението и за доходите, върху които се правят осигурителни вноски, и за изчисляване на паричните обезщетения за временна неработоспособност или за бременност и раждане, като сумите за социални разходи не се включват в осигурителния доход.

Посочват се изплатените на лицата възнаграждения, аванси или минималният месечен осигурителен доход за съответната професия по основната икономическа дейност на осигурителя.

За периода преди 01.01.2003 г. месечният осигурителен доход включва всички изплатени възнаграждения и други доходи от трудова дейност, върху които са внесени или са дължими осигурителни вноски за риска “Безработица”.

За периода след 31.12.2002 г.:

1. за лицата, работили по трудови правоотношения, изпълнителите по договор за управление и контрол на търговски дружества, упражняващи трудова дейност и получаващи доходи на изборна длъжност и служителите с духовно звание на Българската Православна Църква и др. регистрирани вероизповедания по Закона за вероизповеданията за дните, за които е изплатено възнаграждение, за месечен осигурителен доход се посочва:

-изплатеното брутно месечно възнаграждение, върху което са внесени или дължими вноски за безработица, ако е равно или по-голямо от минималния месечен осигурителен доход за съответната професия по основната икономическа дейност на осигурителя;

-минималният месечен осигурителен доход за съответната професия по основната икономическа дейност на осигурителя, върху който са внесени или дължими осигурителни вноски, ако за месеца е изплатен само аванс или месечно възнаграждение, чиито размери са по-малки от минималния месечен осигурителен доход за професията по основната икономическа дейност на осигурителя.

Минималният месечен осигурителен доход за съответната професия по основната икономическа дейност на осигурителя за лицата, които не са отработили всички дни през месеца при пълно законоустановено работно време или са се намирали в отпуски, извън платените отпуски по чл. 155-157, 159, 161, 166, 168-170 и 319 от КТ, се определя пропорционално на отработените дни през месеца.

Брутното възнаграждение, върху което се дължат осигурителни вноски за безработица на работилите по договори за управление и контрол на търговски дружества, се определя след намаляването му с нормативно признатите разходи.

2. за лицата, работили по правоотношение по чл. 4, ал.1, т.т. 2, 3 и 4 от КСО, както и за членовете на кооперации, упражняващи трудова дейност и получаващи възнаграждение в кооперацията, за месечен осигурителен доход се посочва изплатеното брутно възнаграждение, върху което са внесени или дължими осигурителни вноски за риска “Безработица”.

За дните на временна неработоспособност и/или бременност и раждане, за които е изплатено парично обезщетение, се взема предвид размерът на обезщетението.

Дните на платен и неплатен отпуск за отглеждане на малко дете и неплатен отпуск за временна неработоспособност и на неплатен отпуск до 30 работни дни през една календарна година се включват в 9-месечния период без доход .

За периода по чл. 9, ал. 2 т. 1-3 от КСО на работилите при непълно работно време се изготвя отделна справка-декларация с посочено законоустановеното работно време за длъжността.
Каталог: pages
pages -> Джошкун кьокел
pages -> V здравноосигурителни вноски
pages -> Програма за болнична хигиена "Хигия" Химиотерапията на инфекциозните заболявания е лечение с химични средства, насочено срещу причинителите им
pages -> Проф д-р Георги Ончев, дмн
pages -> St cyril and st methodius
pages -> Инструкция за реда и условията за предоставяне на стипендии за успех и специални стипендии по проект bg051PO001 06 „студентски стипендии, осъществяван с финансовата подкрепа на оперативна програма
pages -> Аржентина водопадите игуасу бразилия не просто танго, вода и самба
pages -> Закон за оръжията, боеприпасите, взривните вещества и пиротехническите изделия (извлечение) в сила от 17. 09. 2010 г. Обн. Дв бр. 73 от 17 Септември 2010г., изм. Дв бр. 88 от 9 Ноември 2010г., изм. Дв б
pages -> 1. един важен въпрос
pages -> Отчет за развитието на


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница