Конспект на театрализирана игра,,Червената шапчица Игрова ситуация: Театрализирана игра Образователни ядра: бел, Игрова култура и пресъздаване



Дата18.05.2022
Размер16.94 Kb.
#114336
ТипКонспект
театрализирана игра
Свързани:
Космич полет подв игра, план-конспект фк, 1. БЕЛ 3 и 4 ГР

План-конспект на театрализирана игра ,,Червената шапчица“

Игрова ситуация: Театрализирана игра

Образователни ядра: БЕЛ, Игрова култура и пресъздаване

Цели на игровата култура: използване на реплики с интонация на гласа, мимики и жестове на лицето,употреба на съществителни, прилагателни имена и глаголи

Очаквани резултати:
а) знания – да познават съдържанието на приказката ,,Червената шапчица“
б) умения – да умеят да изпълняват положителни и отрицателни роли; да използват по предназначение игровите материали; спазват и споделят игровия замисъл и игровото пространство; взаимодействие между героите.
в) отношения – да умеят да изпълняват положителни и отрицателни роли; да използват по предназначение игровите материали; да спазват игровия замисъл и игровото пространство
Подготовка на игровата ситуация:
а) на учителя – подготовка за подходящ сюжетен декор, избор на героите и разпределяне на ролите, подготовка на маски и костюми
б) на децата – да познават сюжета на приказката ,,Червената шапчица“, да употребяват прилагателни имена и да използват подходяща интонация на гласа според ролята си.

Основни компоненти

Дейност на учителя

Дейност на децата

Забележки

1. Насочване на игра

-Деца, ето днес съм ви донесла маска на вълк и червена шапчица.
- Някои от вас може ли да назове приказките, в които вълкът има главна роля?

- Вълкът и седемте козлета, Червената шапчица, Лъжливото овчарче.




2. Организация за игра

- Точно така, една от тях е ,,Червената шапчица“ .

- Понеже вие вече добре познавате приказката, ви предлагам да ви разпределя ролите на героите и да пресъздадем тази наша любима приказка.


- Тук в къта на домакинята ви предлагам да бъде къщата на бабата, а тук в тъмната част на занималнята дето спите, да бъде гората, където ще се срещнат вълкът и Червената шапчица.

- А, аз ще бъда разказвача.








3. Игрово взаимодействие

- Първо ще изпълните ролята на майката на Червената шапчица – изпращането при баба й.
- След това по пътечката в гората се срещат вълкът и Червената шапчица.

- Червената шапчица отива в къщата на баба си, а през това време вълкът вече е изял бабата и лежи в леглото й.


- Влиза Червената шапчица, разговарят с бабата – вълк и след това започват да се гонят, защото той иска да я изяде.

- Намесва се ловецът и спасява Червената шапчица, след което хваща вълка, разпорва му стомаха, изважда бабата и хвърля вълка в кладенеца.



- Децата се подреждат според последователността на изпълнение на ролите.

- Децата които са публика пеят тихичко песента,докато се разиграва сюжета на приказката.


,,Живяла е нявга, живяла е нявга една Червена шапчица“
О-бим-бам-буки-буки-бам-буки-една Червена шапчица.

Веднъж тя отишла, веднъж тя отишла, в гората да бере цветя.
О-бим-бам-буки-буки-бам-буки в гората да бере цветя.
Там я срещнал, там я срещнал един кръвожаден вълк.
О-бим-бам-буки-буки-бам-буки – един кръвожаден вълк.
Той я попитал, той я попитал:
,,Къде живее баба ти?“
Баба ми живее, баба ми живее на края на горичката.
О-бим-бам-буки-буки-бам-буки – на края на горичката
.




4. Перспективи

- Деца, вие невероятно пресъздадохте сюжета на приказката.
- Доволна съм от вълка, защото той изпълни с правилна интонация на гласа ролята си, както и характерните движения, мимики и жестове.

- Червената шапчица също се справи чудесно!


-Ловецът беше храбър и смел.
-Майката беше грижовна и добра.










Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница