Междуправителствена конференция за присъединяването на република българия към европейския съюз позиция за преговори



Дата24.10.2018
Размер30 Kb.
#95450
МЕЖДУПРАВИТЕЛСТВЕНА КОНФЕРЕНЦИЯ

ЗА ПРИСЪЕДИНЯВАНЕТО НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ КЪМ ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ

Позиция за преговори

Глава 27
Обща външна политика и политика на сигурност

Обща позиция


Република България приема и изцяло ще прилага достиженията на правото на ЕС в областта Обща външна политика и политика на сигурност на Европейския съюз.

Работната хипотеза на българското правителство е, че България ще стане пълноправен член на ЕС към 01.01.2007.

В областта Обща външна политика и политика на сигурност България не предвижда необходимост от дерогации и преходни периоди.

Приемане и прилагане на правото на ЕС


Република България споделя общите ценности, принципи и цели на Европейския съюз в областта на Общата външна политика и политика на сигурност, залегнали в Договора за Европейски съюз и инструментите, които съставляват правото на ЕС в този раздел. Българската външна политика и политика на сигурност се основава на същите принципи и има ориентация идентична с ОВППС . Република България е подготвена, способна да участва пълноценно и активно се присъединява към Общата външна политика и политика на сигурност на Европейския съюз.

Като ключов актьор в региона на Югоизточна Европа България играе активна роля в развиване на регионалното сътрудничество. Геостратегическото разположение на България, нейният исторически опит и добрите отношетия със съседните страни, както и с държави от близки региони ще допринесат за успешната политика на Съюза.

Наред с интеграцията в Европейския съюз Република България се стреми активно към членство в НАТО и ЗЕС.

България подкрепя решенията на Европейския съвет по Обща европейска политика за сигурност и отбрана и по отношение развиването капацитет на ЕС за автономни действия в управлението на кризи, основан на надеждни военни възможности.

Необходимите структури за участието на България във формулирането и прилагането на правото на ЕС в областта на ОВППС са налице, включително длъжностите Политически дирестор и Европейски кореспондент.

България притежава необходимия административен капацитет и организационен опит за наблюдение и изпълнение на наложените негативни мерки.

България е в състояние ефективно да прилага правато на ЕС в областта на дипломатическата и консулска защита.

България е извършила цялата необходима техническа подготовка за инсталирането на системата за комуникация U3 Mail. Участие в системата Cortesy няма да създаде проблеми.



* *

*

Българското правителство предлага преговорите по тази глава да бъдат временно затворени на базата на съществуващото законодателство на ЕС.



Република България има предвид динамичното развитие в тази област понастоящем. България е готова да открие допълнителни преговори преди края на Междуправителствената конференция, ако поради приемането на ново право на ЕС възникне такава необходимост.




Каталог: stranici -> Evropa
Evropa -> To the european union bulgaria
Evropa -> Конференция по присъединяване към ес – българия –– Брюксел, 25-ти ноември 2002
Evropa -> ПРиложение I национална система за екологичен мониторинг
Evropa -> Конференция по присъединяване към европейския съюз българия
Evropa -> Агенция митници reference: bg9806-02-01
Evropa -> Програма за спонгиформната енцефалопатия по говедата (сег)
Evropa -> Дейност на Република България за противодействие на тероризма в изпълнение на Резолюция 1373 (2001) на Съвета за сигурност на ООН за мерки, които държавите-членки на ООН следва да предприемат в борбата с тероризма
Evropa -> Програма Курс по Управление на публичните разходи (упр)


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница