Отчет на български граждани и техника за мирно и военно време



страница1/3
Дата22.10.2018
Размер392.78 Kb.
#92491
  1   2   3
НАРЕДБА ЗА ВОЕННИЯ ОТЧЕТ НА БЪЛГАРСКИ ГРАЖДАНИ И ТЕХНИКА ЗА МИРНО И ВОЕННО ВРЕМЕ

В сила от 07.08.2012 г.

Приета с ПМС № 167 от 30.07.2012 г.

Обн. ДВ. бр.60 от 7 Август 2012г.

Глава първа.
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ
Чл. 1. С наредбата се определят условията и редът за създаване, водене, съхранение на регистри и военноотчетни документи, воденето на военен отчет на български граждани и техника за мирно и военно време и административното обслужване на гражданите.

Чл. 2. Отчетът на резерва по чл. 4, ал. 1 и 2 от Закона за резерва на въоръжените сили на Република България (ЗРВСРБ) за мирно и военно време включва дейностите по вписване на военен отчет на определените със ЗРВСРБ български граждани и техника, воденето на отчета и отписване от военен отчет.

Чл. 3. (1) Министърът на отбраната ръководи дейностите по планиране, организиране, управление, подготовка, използване и водене на военния отчет чрез Централното военно окръжие и подчинените му органи за водене на военния отчет.

(2) Органите за водене на военния отчет на Централното военно окръжие са военните окръжия, областните военни отдели/отдел "Столичен" и техните офиси за военен отчет в общината/района.

(3) Във воденето на военния отчет участват и командирите/началниците на военни формирования, както и ръководителите на структурите по чл. 50, ал. 2 от Закона на отбраната и въоръжените сили на Република България (ЗОВСРБ).

Чл. 4. На военен отчет се водят български граждани и техника за осигуряване комплектуването на военните формирования от въоръжените сили в мирно и военно време и структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ на други сили от системата за национална сигурност на Република България във военно време.
Глава втора.
СЪЗДАВАНЕ, ВОДЕНЕ И СЪХРАНЕНИЕ НА РЕГИСТРИ И ВОЕННООТЧЕТНИ ДОКУМЕНТИ
Чл. 5. (1) За потребностите на военния отчет се създават информационни фондове.

(2) Информационните фондове се изграждат, поддържат, контролират и закриват при спазване на следните принципи:

1. законосъобразност;

2. единство на информационния процес;

3. ефективност.

(3) Информационните фондове се изграждат в Централното военно окръжие и в подчинените му органи за водене на военния отчет съобразно функционалната им компетентност.

(4) В информационните фондове се събира, обработва, систематизира, анализира и съхранява информация при спазване изискванията на ЗРВСРБ, Закона за защита на личните данни и Закона за защита на класифицираната информация.

Чл. 6. Информационните фондове се изграждат като:

1. автоматизирани регистри - за създаване, поддържане в актуално състояниe, обменяне, защита и съхраняване на информация за ресурсите от резерва и за комплектуването на въоръжените сили в Автоматизираната система за управление на човешките ресурси на Българската армия - модул "Отчет на ресурсите от резерва";

2. документални и картотечни регистри - за създаване, обработване и съхраняване на военноотчетни документи, справки, сведения, анализи и отчети.

Чл. 7. Автоматизираните регистри в модул "Отчет на ресурсите от резерва" са:

1. регистър на доброволния резерв, който включва регистър за военен отчет на резервисти и регистър за военен отчет на техника-резерв;

2. регистър на запаса, който включва регистър за военен отчет на запасни и регистър за военен отчет на техника-запас.

Чл. 8. (1) Военноотчетните документи, включени в документалните и картотечните регистри, са:

1. Азбучна служебна карта (АСК) - за всеки офицер, офицерски кандидат сержант/старшина и войник/матрос (резервист и запасен);

2. Военноотчетна книжка - за всеки водещ се на военен отчет с военна или специална подготовка;

3. Повиквателна заповед (ПЗ) - за всеки водещ се на военен отчет български гражданин и собственик на техника, получил мобилизационно назначение;

4. Отчетен картон за вписаната на военен отчет техника;

5. Азбучна карта (АК) - за всеки офицер, офицерски кандидат сержант/старшина и войник/матрос резервист и запасен;

6. Мобилизационна карта (МК) на офицери, офицерски кандидати сержанти/старшини и войници/матроси от запаса с мобилизационно назначение;

7. Мобилизационен картон за техниката-запас с мобилизационно назначение.

(2) Формата и съдържанието на военноотчетните документи по ал. 1 се определят от министъра на отбраната.

(3) Подреждането на военноотчетните документи в картотечните регистри, формата и съдържанието на справките, сведенията, анализите и отчетите в документалните регистри на органите за водене на военния отчет се определят от началника на Централното военно окръжие.



Чл. 9. (1) В Централното военно окръжие се изграждат, поддържат и използват автоматизирани регистри за военен отчет на ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време за територията на цялата страна.

(2) Централното военно окръжие създава и поддържа военноотчетни документи по чл. 8, ал. 1, т. 1 на офицери (резервисти и запасни) и екземпляри от договори за служба в доброволния резерв/допълнително споразумение към договор и екземпляри от договора за предоставяне на техника-резерв/допълнително споразумение към договора.

(3) Централното военно окръжие обобщава числени сведения, справки, отчети и анализи за ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време за територията на цялата страна.

Чл. 10. (1) Във военното окръжие се поддържат и използват автоматизирани регистри за военен отчет на ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време за подчинените му областни военни отдели.

(2) Военното окръжие изготвя числени сведения, справки, отчети и анализи за ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време по областни военни отдели.



Чл. 11. (1) В областния военен отдел/отдел "Столичен" се поддържат и използват автоматизирани регистри за военен отчет на ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време за съответната област.

(2) Областният военен отдел/отдел "Столичен" създава, поддържа и съхранява военноотчетни документи по чл. 8, ал. 1, т. 1 - 4 на офицери, офицерски кандидати сержанти/старшини и войници/матроси (резервисти и запасни).

(3) Областният военен отдел/отдел "Столичен" изготвя числени сведения, справки, отчети и анализи за ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време по общини/райони за областта/Столичната община.

Чл. 12. (1) В офиса за военен отчет в общината/района се изгражда и поддържа електронна база данни за ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време на общината/района.

(2) Офисът за военен отчет в общината/района създава, поддържа и съхранява военноотчетни документи по чл. 8, ал. 1, т. 5 за офицери, офицерски кандидати сержанти/старшини и войници/матроси (резервисти и запасни) и съхранява разписките за извършеното връчване на ПЗ на запасни и техника-запас.

(3) Офисът за военен отчет в общината/района изготвя сведения, справки и отчети за ресурсите от доброволния резерв и запаса за мирно и военно време за съответната община/район.

Чл. 13. (1) Във военните формирования на въоръжените сили и структури на пряко подчинение на министъра на отбраната се създават, поддържат и съхраняват военноотчетни документи по чл. 8, ал. 1, т. 1, 6 и 7, както и копие от разрешението за достъп до класифицирана информация, екземпляр от договора за служба в доброволния резерв/допълнително споразумение към договор и/или екземпляр от договора за предоставяне на техника-резерв/допълнително споразумение към договора.

(2) Във военните формирования на въоръжените сили военноотчетните документи се съхраняват по ред, определен в наредбата по чл. 128, ал. 2 ЗОВСРБ.

(3) В структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ военноотчетните документи се съхраняват по ред, определен от ръководителя на съответното ведомство.

Чл. 14. (1) Актуализирането и коригирането на информацията в регистрите се извършва при промяна на данните от длъжностните лица в съответните органи за водене на военния отчет.

(2) Редът за създаване, използване и закриване на информационните фондове, включително условията и редът за регистриране, съхраняване, получаване на достъп и използване на информация от тях, се определят от началника на Централното военно окръжие.


Глава трета.
ВОЕНЕН ОТЧЕТ НА РЕЗЕРВИСТИ, ЗАПАСНИ И ГРАЖДАНИ

Раздел I.


Вписване в регистрите за военен отчет
Чл. 15. (1) На военен отчет се вписват:

1. резервисти и запасни;

2. български граждани, които притежават професии и специалности, необходими за военните формирования от въоръжените сили съгласно списъка в приложение № 1;

3. военнослужещи, освободени от военна служба, и прекратили служебните си правоотношения служители от структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ;

4. български граждани, завършили начална военна подготовка, положили военна клетва и с присвоено военно звание.

(2) Уволнените по болест военнослужещи и прекратилите служебните си правоотношения служители от структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ, станали негодни за военновременна служба по ал. 1, т. 3, не се вписват на военен отчет.


Раздел II.
Вписване в регистър за военен отчет на резервисти
Чл. 16. (1) Приетите на служба в доброволния резерв на въоръжените сили български граждани се въвеждат в регистъра по чл. 7, т. 1 на поименен военен отчет по постоянен адрес на основание на сключен договор.

(2) Областният военен отдел/отдел "Столичен":

1. въвежда в регистъра за военен отчет на резервисти данните на сключения договор;

2. при необходимост издава военноотчетна книжка;

3. изготвя/нанася в АСК сключения договор;

4. уведомява военното окръжие за сключения договор;

5. уведомява служителя от офиса за военен отчет в общината/района по постоянен адрес на резервиста за сключения договор;

6. съхранява екземпляр от договора/допълнително споразумение към договора.

(3) Служителите от офиса за военен отчет в общината/района извършват проверка на адресните данни на резервиста с получената информация от служба "ГРАО" на общинската администрация и актуализират азбучната карта и електронната база данни.

(4) Военното окръжие поддържа и използва автоматизираните регистри за военен отчет на резервисти по областни военни отдели за съответната зона на отговорност.

(5) Централното военно окръжие поддържа обобщена информация в автоматизирани регистри за военен отчет на резервисти, военноотчетни документи на офицери/офицерски кандидати-резервисти и обобщава числени сведения, справки, отчети и анализи за резервисти на територията на цялата страна.
Раздел III.
Вписване в регистъра за военен отчет на запасни
Чл. 17. (1) На военен отчет се вписват запасни, които отговарят на едно от следните условия:

1. били са на военна служба;

2. завършили са успешно курс по военна подготовка;

3. прекратили са служебните си правоотношения със структури по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ;

4. притежават гражданска специалност, необходима за военните формирования от въоръжените сили и за структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ.

(2) На военен отчет се вписват и запасни, които са изпълнили/прекратили договора за служба в доброволния резерв и отговарят на изискванията за служба в запаса.



Чл. 18. (1) Запасните се въвеждат в регистъра по чл. 7, т. 2 на поименен военен отчет от органите за водене на военен отчет по постоянен адрес.

(2) За вписване на военен отчет военнослужещите, освободени от военна служба, и прекратилите служебните си правоотношения служители от структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ в 14-дневен срок от освобождаването им представят:

1. копие от заповедта за освобождаване;

2. снимки;

3. кадрова справка.

(3) За вписване на военен отчет гражданите, придобили гражданска специалност, необходима за военните формирования от въоръжените сили, в 14-дневен срок след завършването на курс за начална и/или специална военна подготовка представят:

1. автобиография;

2. снимки;

3. копие от документа за завършен курс.

(4) За вписване на военен отчет гражданите, преминали начална военна подготовка, в 14-дневен срок след преминаването представят:

1. автобиография;

2. снимки;

3. копие от документ за премината начална военна подготовка.

Чл. 19. (1) Областният военен отдел/отдел "Столичен" при вписване на запасните на военен отчет:

1. провежда беседа с освободените от военна служба и прекратили служебните си правоотношения служители от структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ и ги уведомява за вакантни длъжности в доброволния резерв;

2. определя и вписва в АСК военноотчетна специалност (ВОС) съгласно Списъка на военноотчетните специалности на офицерите, офицерските кандидати сержанти/старшини и войниците/матросите от въоръжените сили на Република България и отчетна специалност (ОС) съгласно Списъка на отчетните специалности на запасните от резерва, предназначен за комплектуване на Министерството на вътрешните работи;

3. въвежда в регистъра по чл. 7, т. 2 необходимите данни;

4. изготвя/актуализира и завежда АСК и военноотчетна книжка;

5. уведомява служителя от офиса за военен отчет в общината/района по постоянен адрес на запасния и предоставя данни за завеждането му на военен отчет;

6. при необходимост дава мобилизационно назначение на запасните по чл. 18 чрез изготвяне на ПЗ.

(2) Служителят от офиса за военен отчет в общината/района:

1. сверява получените данни от служба "ГРАО" на общинската администрация за постоянния и настоящия адрес, изготвя АК, връчва ПЗ и съхранява разписката от ПЗ;

2. уведомява вписаните на военен отчет по чл. 15, ал. 1, т. 2 за задълженията им по военния отчет.

(3) Военното окръжие поддържа автоматизирани регистри за военен отчет на запасни и обобщава числени сведения, справки, отчети и анализи за военно време по областни военни отдели за съответната зона на отговорност.

(4) Централното военно окръжие поддържа обобщена информация в автоматизирани регистри за военен отчет на запасни и военноотчетни документи на офицерите-запасни за територията на цялата страна.

(5) Военните формирования/структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ и органите за водене на военен отчет на Централното военно окръжие ежегодно сверяват съответствието между заявените и планираните запасни за комплектуване на военновременните формирования/структури.

Чл. 20. (1) Притежаващите професии и специалности български граждани, посочени в списъка на приложение № 1, които са завършили курс за начална и/или специална военна подготовка, се вписват на военен отчет.

(2) Информацията за придобилите професии и специалности се предоставя на органите за водене на военния отчет на Централното военно окръжие при поискване от съответните средни и висши училища и центрове за професионално обучение, като се посочват следните данни: специалност, име, презиме и фамилия, ЕГН.

(3) Информацията за придобита нова образователно-квалификационна степен или за повишаване на квалификацията на специалистите, посочени в списъка на приложение № 1, се предоставя при поискване на органите за водене на военния отчет на Централното военно окръжие от съответните средни и висши училища и центрове за професионално обучение.

(4) След успешно завършване на курс за начална и/или специална военна подготовка българските граждани по ал. 1 се вписват на поименен военен отчет в 14-дневен срок по постоянен и/или настоящ адрес от областните военни отдели и от служителите от офиса за военен отчет в общината/района.


Раздел IV.
Водене на военния отчет
Чл. 21. (1) На военен отчет се водят български граждани съгласно чл. 77 ЗРВСРБ по постоянен адрес.

(2) При промяна на данните по чл. 81, ал. 2 ЗРВСРБ органите за водене на военния отчет отразяват промените в автоматизираните регистри и във военноотчетните документи.

(3) В случай че резервистът, извикан на активна служба, е възпрепятстван да се яви във военното формирование, той е длъжен незабавно да уведоми органите за водене на военния отчет, като при виновно поведение дължи уговорената в договора неустойка.

Чл. 22. При промяна на данните по чл. 81, ал. 2 ЗРВСРБ на гражданите, водещи се на военен отчет, от едно населено място в друго на територията на една община/район и от една община в друга на територията на една област:

1. служителят в офиса за военен отчет в общината/района:

а) изисква от служба "ГРАО" на общинската администрация информация за промяна на данните по чл. 81, ал. 3 ЗРВСРБ на гражданите от общината за изминалия месец;

б) уточнява подлежащите на военен отчет съгласно чл. 18;

в) вписва на военен отчет и изготвя АК;

г) въвежда промяната в електронната база данни;

д) уведомява ежемесечно до 5-о число на месеца областния военен отдел за промяната на данните на гражданите и състоянието им по отчета през изминалия месец;

2. областният военен отдел/отдел "Столичен":

а) въвежда промяната на данните по чл. 81, ал. 2 ЗРВСРБ в автоматизираните регистри;

б) нанася промяната в АСК;

в) уведомява в 10-дневен срок военното окръжие за промяната на данните на гражданите.

Чл. 23. При промяна на данните по чл. 81, ал. 2 ЗРВСРБ от едно населено място община/район в друго извън територията на областта:

1. служителят в офиса за военен отчет в общината/района извършва дейностите съгласно чл. 22, т. 1;

2. областният военен отдел/отдел "Столичен":

а) изисква АСК и екземпляр от договора в доброволния резерв (ако има сключен договор) на приетия на военен отчет;

б) въвежда промяната на данните в автоматизираните регистри;

в) нанася промените в АСК на водещия се на военен отчет гражданин;

г) уведомява служителя от офиса за военен отчет в общината/района.

Чл. 24. (1) При извикване на активна служба в доброволния резерв командирът/началникът на военното формирование уведомява органите за водене на военния отчет за началото и края на активната служба.

(2) Областният военен отдел/отдел "Столичен" уведомява работодателя/органа по назначаване за извикването на резервиста за изпълнение на активна служба.



Чл. 25. При промяна на работодателя/органа по назначаване на резервиста:

1. служителят в офиса за военен отчет в общината/района уведомява областния военен отдел/отдел "Столичен" и отразява промяната във военноотчетните документи и в електронна база данни за ресурсите от доброволния резерв;

2. областният военен отдел/отдел "Столичен" уведомява командира/началника на военното формирование и въвежда промяната в регистъра за военен отчет на резервисти.

Чл. 26. При прекратяване на договора за служба в доброволния резерв:

1. военното формирование изпраща в областния военен отдел по постоянен адрес на резервиста екземпляр от заповедта за отчисляване от списъчния състав на военното формирование, АСК и копие от разрешението за достъп до класифицирана информация;

2. областният военен отдел въвежда промените в автоматизираните регистри, уведомява военното окръжие и служителя от офиса за военен отчет в общината/района по постоянен адрес на резервиста за настъпилите промени и работодателя/органа по назначаване и взема решение за службата в запаса;

3. служителят от офиса за военен отчет в общината/района нанася в АК решението за служба в запаса и въвежда промяната в електронната база данни.



Чл. 27. При промяна на мобилизационното назначение на запасния:

1. областният военен отдел/отдел "Столичен":

а) въвежда промените в автоматизирания регистър за военен отчет на запасния и сведението за комплектуване на формированията със запасни;

б) нанася промените в АСК/изготвя ПЗ;

в) уведомява офиса за военен отчет в общината/района;

г) изисква от/изпраща във военното формирование мобилизационната карта;

2. служителят в офиса за военен отчет в общината/района:

а) нанася в АК решението по статуса в запаса;

б) въвежда промяната в електронната база данни за общината;

в) уведомява запасния за снемане на мобилизационното назначение/връчва ПЗ.



Чл. 28. (1) Запасните се отсрочват от повикване при мобилизация при получаване на поименна заявка от органите на централната и териториалната власт и от юридическите лица с военновременни задачи.

(2) Служителят в офиса за военен отчет в общината/района нанася/въвежда получените данни за отсрочването от областния военен отдел в АК и в електронната база данни.

(3) Областният военен отдел/отдел "Столичен" нанася/въвежда данните за отсрочването в АСК на запасния и в автоматизирания регистър за военен отчет на запасни.
Раздел V.
Отписване от военен отчет
Чл. 29. Задълженията по военния отчет на български граждани се прекратяват при:

1. навършване на пределна възраст за водене на военен отчет;

2. настъпила негодност за военновременна служба съгласно чл. 62, т. 2 ЗРВСРБ;

3. приемане на военна служба;

4. възникване на служебно или трудово правоотношение със структури по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ;

5. освобождаване или лишаване от българско гражданство;

6. смърт.

Чл. 30. (1) Отписването при навършване на пределна възраст за водене на военен отчет се извършва два пъти в годината, през която запасните навършват пределна възраст за водене на отчет.

(2) Отписването се извършва въз основа на заповед на началника на Централното военно окръжие - за отдел "Столичен", съответно въз основа на заповед на началниците на военни окръжия - за областните военни отдели.

(3) В изпълнение на заповедите по ал. 2:

1. Централното военно окръжие:

а) обобщава въведената информация в автоматизирания регистър за военен отчет на запасни;

б) нанася промяната в АСК и в заповедта за отписване на офицерите запасни;

в) съхранява АСК на отписаните офицери 3 години, след което ги унищожава;

2. военното окръжие:

а) издава заповед за отписване на запасни в зоната на отговорност;

б) изпраща екземпляр от заповедта за отписване от военен отчет на офицерите запасни в Централното военно окръжие и в подчинените областни военни отдели;

в) поддържа въведената информация в автоматизирания регистър за военен отчет на запасни;

3. областният военен отдел/отдел "Столичен":

а) въвежда данните на отписаните от военен отчет в автоматизирания регистър за военен отчет на запасни;

б) нанася промяната в АСК и в заповедта за отписване на запасни;

в) съхранява оригинала на АСК на отписаните от отчет запасни 3 години, след което го предава в архив;

г) уведомява офиса за военен отчет в общината/района за отписаните запасни от военен отчет;

4. служителят в офиса за военен отчет в общината/района:

а) нанася в АК на запасните причината за отписване от военен отчет и заповедта;

б) съхранява АК на отписаните от отчет 3 години, след което ги унищожава;

в) въвежда промяната в електронна база данни за общината/района;

г) изисква ПЗ от запасния с мобилизационно назначение.

Чл. 31. (1) Отписване при настъпила негодност за военновременна служба, установена при условията и по реда, определени с акт на министъра на отбраната по чл. 62, т. 2 ЗРВСРБ.

(2) Отписването от военен отчет се извършва въз основа на представен документ, удостоверяващ настъпилата негодност за военновременна служба.

(3) Централното военно окръжие, военните окръжия, областните военни отдели и офисите за военен отчет в общината/района извършват дейностите, посочени в чл. 30, като в АСК нанасят решението за негодност за военновременна служба и заповедта за отписване.

Чл. 32. (1) Отписване при приемане на военна служба или при възникване на служебно или трудово правоотношение в структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ се извършва въз основа на договора/заповедта за назначаване.

(2) Централното военно окръжие, военните окръжия, областните военни отдели и офисите за военен отчет в общината/района извършват дейностите, посочени в чл. 30, като в АСК отразяват номера на документа и изпращат екземпляр/копие от АСК във военното формирование/структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ.



Чл. 33. (1) Отписването от военен отчет на запасни, отказали се от българско гражданство, се извършва въз основа на писмена информация, предоставена от служба "ГРАО" на съответната общинска администрация при поискване от органите за водене на военния отчет.

(2) Централното военно окръжие, военните окръжия, областните военни отдели и служителите в офисите за военен отчет в общината/района извършват дейностите, посочени в чл. 30, като в АСК отразяват основанието съгласно получената информация от служба "ГРАО".



Чл. 34. (1) Отписването от военен отчет на починали запасни се извършва въз основа на получена ежемесечна писмена информация от служба "ГРАО" на съответната общинска администрация.

(2) Централното военно окръжие, военните окръжия, областните военни отдели и офисите за военен отчет в общината/района извършват дейностите, посочени в чл. 30, като в АСК отразяват основанието съгласно получената информация от служба "ГРАО".



Чл. 35. (1) Запасните временно се отписват от военен отчет при следните случаи:

1. изтърпяване на наказание лишаване от свобода, взета мярка за неотклонение задържане под стража или домашен арест - за времето, през което изтърпява наказанието, или за времето на взетата мярка;

2. отпуск поради бременност, раждане или осиновяване и отпуск за отглеждане на дете;

3. напускане на страната за повече от 6 месеца.

(2) Областният военен отдел/отдел "Столичен" след получаване на информация по ал. 1 нанася в АСК причината и срока за временното снемане, въвежда промяната в автоматизирания регистър и уведомява офиса за водене на военния отчет в общината/района.

(3) Служителят в офиса за военен отчет в общината/района при получаване на информация по ал. 1, т. 2 и 3 уведомява областния военен отдел и нанася промените в АК и в електронна база данни за общината/района.


Глава четвърта.
ВОЕНЕН ОТЧЕТ НА ТЕХНИКАТА

Раздел I.


Вписване в регистрите за военен отчет на техниката
Чл. 36. (1) Необходимата на военните формирования от въоръжените сили и структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ техника, посочена в списъка на приложение № 2, се вписва на военен отчет от областните военни отдели/отдел "Столичен" по информация от структурите на министерства и ведомства, на които е възложена регистрацията на техниката.

(2) Информацията за подлежащата на военен отчет техника съдържа данни за: регистрационен номер, вид, тип, марка и модел, проходимост, каросерия, товароносимост (брой места), собственост, булстат, код за автоматизиран отчет, постоянен адрес на собственика и година на регистрация.



Чл. 37. (1) Областните военни отдели/отдел "Столичен" уведомяват Централното военно окръжие, областните управители и кметовете на общини/Столичната община за числения отчет на вписаната техника за съответната област, община/район.

(2) На военен отчет се води:

1. техника-резерв: техниката, която се предоставя на формированията от въоръжените сили след сключване на договор за предоставяне със собствениците на техника;

2. техника-запас: техниката, която е предназначена за комплектуване на военновременни формирования от въоръжените сили и структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ и на която може да се даде мобилизационно назначение чрез връчване на повиквателна заповед на собствениците.

(3) Военните формирования/структурите по чл. 50, ал. 2 ЗОВСРБ и органите за водене на военен отчет на Централното военно окръжие ежегодно сверяват съответствието между заявената и планираната техника-запас за комплектуване на формированията/структурите.


Каталог: files -> documents
documents -> Наредба №36 от 30 ноември 2005 Г. За изискванията към козметичните продукти
documents -> Чл. С наредбата се определят условията и редът за осъществяване на дейностите с взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите
documents -> Закон за устройство на територията в сила от 31. 03. 2001 г
documents -> На 14 февруари съвпадат три празника
documents -> Наредба № рд-02-20-16 от 5 август 2011 Г. За планирането, изпълнението, контролирането и приемането на аерозаснемане и на резултатите от различни дистанционни методи за сканиране и интерпретиране на земната повърхност
documents -> Наредба № н-9 от 16 декември 2009 Г
documents -> Световния ден за възпоменание на жертвите от пътнотранспортни произшествия 16 ноември 2014 година


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница