Отчет на дейностите по проект „ Изграждане на информационна линия за наркотиците и интерактивен уебсайт за 2009 г



Дата28.08.2017
Размер184.37 Kb.
#28985
ТипОтчет






Dutch Ministry of Foreign Affairs


Национална информационна линия за наркотиците и алкохола

София, 1113, ул. „Николай Островски” 3, e-mail: office@drugsinfo-bg.org, 0888 99 18 66, www.drugsinfo-bg.org






Отчет на дейностите по проект

Изграждане на информационна линия за наркотиците и интерактивен уебсайт”



за 2009 г.

До 24 февруари проектът все още беше в пилотна фаза. Продължава от 2008г. работата в 95 СОУ, 9 ФЕГ, 133 СОУ


Официално стартиране на информационната линия – 24 февруари 2009 г.
Пресконференция

Пресконференцията се проведе в присъствието на широка аудитория от колеги от партньорски организации, организации, работещи в сферата на зависимостите, държавни институции, общински структури и журналисти. По време на събитието се изказаха Елена Николова, Цвета Райчева, д-р Дорита Кръстева и посланикът на Холандия – г-н ван Ее. Основни моменти от дискусиите по време на пресконференцията бяха функциите на информационната линия, резултатите от пилотния етап на проекта, работата с училищата, рекламната визия на Информационната линия. В резултат на пресконференцията Информационната линия имаше няколко медийни изяви.


Ежеседмични събирания на екипа на инфолинията

Екипните събирания продължават да се случват всеки понеделник преди обяд. Чрез тях се проследяват моментните приоритети на Информационната линия и още:



  • Управление на дейностите по проекта – администрация, телефонна линия, уеб сайт, регистрационна система, PR, форуми

  • Обсъждане на текущи въпроси

  • Разпределяне на задачи за седмицата

  • Изготвяне на график за смените на екипа


Супервизия на екипа и супервизия на случаи

През 2009г. имахме общо 3 супервизии на екипа на Информационната линия. Едната се проведе на 21.05. с Рууд, а другите две бяха с Поли Петкова на 7 и 14.07.


Проведени обучения за екипа на инфолинията в България

През 2009г. са проведени две обучения на екипа, като и двете са водени от Рууд Бругеман. Първото обучение се състоя от 18 до 20.05. и основната му тема беше мотивация и мотивационно интервю. Второто обучение беше три дни – 8, 9 и 10 декември, с основна тема начин на родителски контакт с дете на тема наркотици.


Поддържане и регулярна актуализация на уебсайта www.drugsinfo-bg.org

През миналата година сайтът на Инфолинията периодично се актуализираше с цел добавяне на нова информация, привличане на нови потребители, както и за подобряване на позицията в Google. Екипът състави няколко нови секции:



  • Публикации (тук се събират статии, писани от екипа на Информационната линия и публикувани в различни електронни и печатни издания)

  • В помощ на учителя (признаци за наличието на употреба и насоки за действие)

  • Медиен прожектор (медийни изяви на екипа на „Солидарност”, аудио- и видеозаписи на клиенти на програмата, репортажи на тема „Наркотици”)

  • Информационни материали (визии на брошури, картички, плакати на Инфолинията)




  • Нов бутон в секция „Къде да потърсим помощ” – „Какво можете да направите след детокс?”

През лятото и есента бяха редактирани отговорите на всички Често задавани въпроси както в българската, така и в английската версия на сайта. Всяка седмица от март досега се публикуват между 2 и 3 новини в секция „Актуално”.


Консултиране чрез и поддържане на чат, форум и и-мейл към сайта

Екипът срещна много трудности със стария чат. В него не можеше да се пише на български, постоянно изхвърляше операторите, имаше проблеми с IP адреса. През месец април беше качен новият чат, с който имаше един проблем. При влизането на трима оператори сървърът се претоварва и блокира, при което спира работа не само чата, но и форума. От Уеб фактори се бяха заели да оправят това, но още не сме го тествали.


Освен техническите проблеми, остава основната трудност с популяризирането на чата. Това е каналът, който се използва най-малко. През юни месец беше изработен банер, който беше качен безплатно в поне 10-15 сайта. Това не оказа влияние на броя включвания в чата. Проблемът най-вероятно се дължи на факта, че до този момент не сме успели да достигнем до основната си таргет група – младите хора.
Във форума има посещаемост, но не е постоянна. Периодично се налага екипът да качва теми и постове с цел да го раздвижи. В процеса на работа начинът на предоставяне на информация търпеше промени с цел по-лесно достигане до потребителите. Вече имаме натрупан опит във воденето на дискусии и консултирането във форум.
И-мейлът също не е най-използвания канал, като се има предвид, че за цялата минала година сме получили по-малко от 30 писма. Но както и при форума, така и тук сме постигнали добро нива на консултиране, въпреки ограничената информация, която се съдържа в един и-мейл.
В много от случаите насочваме хора от форума и и-мейла към горещия телефон, но повечето вероятно предпочитат писмения контакт.
Софтуер на Светльо

През месец април Светльо окончателно завърши софтуер, с който да се подпомогне работата на консултантите. Чрез него се осъществява бърз достъп до протоколите, до важни страници от сайта на Информационната линия (Азбука на наркотиците, Къде да потърсим помощ), до чата, форума, регистрационната система и до други документи и сайтове. Софтуерът функционира от май месец.


Регистрационна система

Регистрационната система на Информационната линия беше създадена по модела, предоставен ни от Тримбос институт още през 2008г., но периодично през цялата 2009г. по нея бяха правени промени и корекции с цел адаптиране към нашите нужди и по-добра работа. Едни от най-важните промени беше добавянето на меню с психоактивни вещества, което е от съществено значение за статистиката. Администратори на регистрационната система през 2009г. бяха Светльо и Мил, като целият екип се обучавал да работи с нея преди официалното стартиране на линията.


Единствената слаба страна при работата със системата е, че рядко се въвеждат работни въпроси, чиито отговори биха могли да влязат в базата данни.
Статистика

Създаването на система за статистиката се оказа една от най-трудните задачи през 2009г. Въпреки че системата беше готова още през септември, тестването, идентифицирането на грешки и поправянето им продължава и до този момент. Светльо е поддържал постоянен контакт с Николай Бакърджиев от Уеб фактори. Почти целият екип е запознат със системата. Тъй като премахването на бъговете не е приключило, все още не е правен ъпгрейд на статистиката.


Новини

От март месец започна редовното публикуването на различни новини на сайта, в секция Актуално. В началото на всяка седмица се качват между 2 и 3 новини, които се преразказват и задължително се посочва източникът им (най-често други сайтове). Новините са свързани с научни изследвания или събития, организирани от Информационната линия. Не се публикуват новини, свързани с криминални прояви.


Изработка на рекламни материали


  • Картички – Фейм В двуседмичен период от края на февруари до средата на март от Фейм бяха разпространени близо 50 000 безплатни картички с телефона и сайта на Инфолинията в 829 локации в 7 града – София, Пловдив, Варна, Бургас (Несебър), Стара Загора, Велико Търново и Банско (Разлог, Добринище). От общия тираж 55 000 бр. са взети (потребени) над 89%. Визиите на картичките са изработени от Huts JWT, а таргет групата, към която са насочени, е тази на младите хора (20-30г.).

  • Вложки в Програмата През август месец бяха изработени и разпространени 5000 бр. вложки с безплатното списание „Програмата”. Визията е изработена от Ангел.

  • Плакати В началото на годината бяха изпратени молби за спонсорство до много и различни фирми, но откликнаха само от ОМВ България. С дарените от тях 1000лв. бяха отпечатани първите плакати на Инфолинията (500бр.), в два различни варианта. Двете визии са изработени от Ангел – едната е на банера, а другата на брошурата. Плакатите са разпространявани основно в училищата чрез Превантивно-информационните центрове в София и страната, в училищата по изкуствата с разрешение на Министерство на културата, както и в някои ДКЦ. Червените плакати не бяха одобрени от Районния инспекторат в София. Метрополитен отхвърлиха и двата. В края на годината Мобилтел спонсорираха отпечатването на нов тираж от двата вида плакати.

  • Брошура В края на 2009г. Мобилтел спонсорираха отпечатването на втори тираж на брошурите, които разпространяваме от 2008г.

  • Постери с визията на картичките През март визията на картичките от отхвърлена от НЦН и Метромедия и поради тази причина с нея не бяха направени плакати, както искахме. От тях са изработвани (принтирани) само единични бройки за определени събития (изложбата в Червената къща, концерта на Балтазар).

  • Клипове През март месец Венци от Омай ТВ изработи два видеоклипа на основата на картичките, които трябваше да бъдат излъчвани по музикалните телевизии (ММ и МАD) и в

метрото. Тъй като Метромедия отхвърлиха визиите на картичките, от там отпаднаха както плакатите, така и видеоклиповете. През април Венци направи и видеоклип на основата на банера, който също не беше използван.

  • Запалки През август бяха напечатани запалки с телефона и сайта на Инфолинията с цел да се разпространяват от организации, осъществяващи аутрич дейности. Част от запалките бяха раздадени от „Инициатива за здраве” на зависими.

  • Балони с логото на Инфолинията – изработени през май месец за празника на семейството в Южния парк и раздавани на децата. През юни месец част от балоните бяха раздадени от Службата по наркотиците и престъпността към ООН България.

  • Материали Художествена гимназия През ноември беше организиран и проведен конкурс за плакати с рисунки на ученици от Художествената гимназия. Рисунката, спечелила първа награда, беше използвана за визия на плакат, а двете втори награди – за визии на флаери. Отпечатването на плакатите и флаерите е спонсорирано от Мобилтел.



Разпространяване на информация за проекта и ПР


  1. Събития

Събития в Червената къща

През миналата година бяха организирани две събития в Червената къща:




  • Първото се състоя на 26.06.2009 г. по случай Международния ден за борба с наркотиците и беше проведено в две части - изложба на плакати, свързани с превенцията и дебат на тема „Как да говорим с младите хора за наркотиците? Срещат ли се жаргона и превенцията?” (представяне и обсъждане на визията на картичките). На събитието присъстваха представители на институции като НЦН и ПИЦ-София, студенти, журналисти, представители на НПО, Huts JWT.




  • Второто събитие се състоя на 24.09.2009г. по повод започването на новата учебна година. Беше организиран дебат под надслов „Време за училище – време за лесно намиране на дрога?”. На дебата бяха представени резултатите от анкетата, която направихме с партньорството на Teenproblem.net, както и интервю с млади хора, направено от Юлиян Спасов. На събитието не дойдоха повечето от хората, които бяха поканени. Присъстваха представители на ПИЦ-София и НЦН, Юлиян Спасов и Александър Ненов, представител на БЧК, един журналист и няколко студенти.



Концерт на Балтазар

През лятото беше проведен концерт в Пловдив, на който бяха раздадени картички, беше излъчван видеоклипът с тяхната визия, както и бяха окачени плакати с цел популяризиране на Информационната линия сред младежи.


Капоейра

На 31.05. в Южния парк беше проведена демонстрация на капоейра. По време на това събитие беше организирано раздаване на брошури, картички и балони на Информационната линия както от клиенти на рехабилитационната програма, така и от екипа на линията.


Участие в празник на семейството в Южния парк

С цел популяризиране на Информационната линия взехме участие във „Фамилатрон” – семеен празник, организиран от Асоциация „Родители”. Събитието се състоя в Южния парк на 9.05. Бяха раздавани картички, брошури и балони, а клиентите на програмата взеха участие с форум-театър.





  1. Участия в предавания

През 2009г. екипът на Информационната линия имаше участия в различни предавания по телевизията и по радиото. През месец април имаше репортаж, излъчен на живо в сутрешния блок на БТВ. Преди това в „Тази сутрин” беше поканена Елена. През март Мил и Елена дадоха интервю по радио RFI, а през април – в програма „Хоризонт” на БНР. През юни Елена е участвала отново в предаване на RFI. През септември имахме участие в програма „Христо Ботев” на БНР – Елена, Мил, Светла и Юлиян Спасов.

  1. Статии

С цел да популяризира информация за себе си сред по-широка аудитория, Информационната линия даде множество интервюта на различни печатни и електронни медии и предостави статии на различни теми, свързани и несвързани с наркотиците.



    • Статия в-к „Здраве за всички“ - автор Ели

  • Статии на тема „Тийнейджъри и алкохол” – Егмонт „Браво“ и „ За мама и мен“- автор Мил

  • Статия на Теодора в „Живот и здраве“

  • В-к Стандарт - „Аз бях наркоман”

  • В-к Стандарт - „Телефон обяснява какво е спейс кейк”

  • В-к „Анонс” – „Научи за наркотиците, за да не ги обикнеш”

  • В-к „Всичко за семейството” – „Гореща информационна линия помага на зависими”

  • В-к „Българска армия” – „Стартира първата национална инфолиния за наркотиците”

  • Статия „Как се губи половин живот”, в-к „Живот и здраве“

        • Статия в health.bg – Светла

        • В-к „Телеграф” – „Каталог на дрогата в нета”

        • Delta news – „Борят дрогата с клипове в метрото”

        • „Новинар” – „Всеки трети гимназист пробвал наркотик”

        • Actualno.com – „Всеки трети тийнейджър у нас е пробвал наркотик”

        • Prinbulgaria – „Пресконференция за старта на първата национална информационна линия за наркотиците”

        • Vestnik 24.com и Dir.bg - „Пресконференция за наркотиците по проект на Холандия”

        • Events.bg – Първа българска национална информационна линия за наркотиците

        • Econ.bg – Пресконференция за старта на първата национална информационна линия за наркотиците

  • Статии в teenproblem – 13 статии




  • Асертивността - що е то?

  • Десет причини да забравим любовната мъка

  • Малодушието

  • Защо хората се дрогират?

  • Човекът без късмет

  • Доброто самочувствие или приказка за старите дрехи на Пепеляшка

  • Наркотиците - митове и реалност

  • Канабис и смъртност

  • Още веднъж за марихуаната

  • Има ли пристрастяване към цигарите?

  • Опасна ли е тревата?

  • Лошо ли е да си пристрастен към нещо?



  1. Разпространение на материали




  • Кампания на Фейм

В рамките на двуседмична кампания в заведения за хранене, барове, клубове и др. бяха разпространени 55000 Фейм картички в 7 града в България – София, Пловдив, Варна, Бургас, Стара Загора, Велико Търново, Банско. Успеваемостта на кампанията като цяло беше оценена на 89,23 %, което представлява много висок резултат в тенденциите на Фейм кампаниите. Най-голямо количество картички са разпространени в София, а най-висок процен успеваемост има в гр.Стара Загора – 96%. В следствие на кампанията се наблюдава силно увеличение на посещенията на сайта на ИЛ.

  • Вложки на инфолинията в „Програмата“ – изработен дизайн, печат и разпространение на 5000 вложки в безплатното издание „Програмата” на територията на София



  • Запалки сред употребяващите – разпространени 200 запалки с логото и номера на Инфолинията сред клиентите на „Инициатива за здраве”


  • Плакати и картички на събитието на Балтазар – разпространени Фейм картички на Инфолинията, залепени плакати по време на партито, излъчване на рекламния клип на инфолинията по време на партито. Аудиторията на събитието е от нашата основна целева група – младежи на юношеска възраст, посещаващи електронни партита и употребяващи или склонни да употребят ПАВ.


  • Разпространение на брошури и плакати до ПИЦ и ОбСНВ – изпратени брошури и плакати до всички ПИЦ и ОбСНВ в страната


  • Разпространение на плакати в университетите – плакатите на ИЛ са разпространени в няколко университета извън София и в 14 университета в София

  • Разпространение на плакати в всички училища по изкуствата и по културата – изпратени са плакати на всичките (23) училища в България, които се намират под шапката на Министерство на културата.


  • Разпространение на балони, картички и брошури в Южния парк и на Капоейра събитие – На организиран празник на семейството от асоциация „Родители”с участие на групата на Програма „Солидарност” бяха разпространени картички на ИЛ сред тийнейджъри и юноши, брошури сред родителите, балони сред децата. Дейността на ИЛ беше представена пред други организации, работещи в сферата на социалните услуги. По време на улично представление на групата по Капоейра бяха разпространени картички на ИЛ.




  1. Изготвяне на видеоклип

След проучване на възможностите за спонсорство за изработване на видео клип на Информационната линия, получихме съдействието на рекламна агенция Huts JWT, която даде предложения за сюжет и визия на видео и аудио клип и задейства процедурата по създаване на видео и аудио клиповете. Те ще бъдат финализирани през 2010 г.


  1. ПР Агенция

След недостатъчно удовлетворителни резултати от рекламните дейности, ръководени от екипа на ИЛ, беше взето решение да се обърнем към услугите на ПР Агенция. Беше направено проучване на възможностите за съвместна дейност с ПР Агенция, която да предостави интересна идея за привличане на целевата група - младите хора. След срещи с две агенции беше избрана идеята на агенция „Апейрон” – кампания със заглавие „Предай нататък”. Предстои подписване на договор и осъществяване на кампанията през 2010г.


  1. Разпространение на банери и информация за проекта в Интернет – бяха изработени от Уебфактори и разпространени банери на инфолинията и банери на чата в три размера. Банер на ИЛ, банер на чата, линк или лого на Инфолинията бяха поставени на много различни места в Интернет пространството. Съответно Информационната линия постави лого и линк на всеки от тези партньори на drugsinfo-bg.org.



  • Партньорска мрежа – сайта на НЦН, ПИЦ, Доза обич - antidrugbg.com, и др.

  • Медийни партньоритийнейджърски сайтове - teenproblem.net, teentopic.net, teenzona.com, every.bg; сайтове за деца и родители - zadecata.com, moetodete.com; lifestyle сайтове - net.info, dir.bg, actualno.com, mail.bg, svejo.net, kafene.bg, diploma.bg, rozali.com, cosmopolitan.bg, az-jenata.com ; здравни сайтове – health.bg, greenhealth-bg.org, ncphp.government.bg, ohboli.bg, zonazdrave.com.




  1. Оптимизиране на сайта с цел заемане на водеща позиция в търсачките

Милена беше обучена от Уебфактори в Search engine optimization. Оптимизирането на параметрите на сайта се извърши в няколко основни посоки:




  • Определяне и оптимизиране на ключовите думи на различните страници на сайта

  • Поставяне на подходящо заглавие (Title) на всяка страница от сайта

  • Поставяне на съдържателно и уникално описание Metadescription/pagedescription на всяка страница от сайта

  • Оптимизиране на съдържанието на сайта – нови картинки, регулярна нова информация, премахване на копирани текстове

  • Вътрешни текст линкове – увеличаване на броя на линковете от една вътрешна страница към друга

  • Off page – Оптимизиране на линковете, които получава сайтът от външните други сайтове

  • Социални мрежи – регулярно движение по страницата ни във facebook

Скоро след оптимизацията drugsinfo-bg.org се придвижи напред в търсачката на Google. По много от ключовите думи сайтът на Информационната линия излиза на водещи позиции.




  1. Фейсбук

Беше създадена бизнес страница на Информационната линия. Тя се поддържа регулярно с нови теми, снимки, информация, дискусии. Приятелите на Информационната линия стават все повече – броят им вече е 207.


Инициативи на информационната линия


  1. Проект „Аз не пуша, докато се храня”

Проект „ Аз не пуша, докато се храня“ беше подаден и спечели трето място на конкурс за проекти, финансирани от Министерство на здравеопазването в духа на предстоящата стратегия за спиране на тютюнопушенето на обществени места. Идеята на проекта е чрез нестандартни методи за въздействие (томбола, награди) да се постигне намаляване на пушенето в заведението. Проектът се проведе през месец ноември 2009 г. В него взеха участие 90 човека, 19 от които получиха награди. Наградите бяха мобилни телефони, дигитални фотоапарати, вечери за двама. Резултатите от проекта бяха представени на финална прес-конференция, лидирана от Министерство на здравеопазването.


  1. Тренинги в ранна превенция в училище в Ботевград

Беше проведен тренинг по ранна превенция с учениците от 4 клас на основното училище в гр.Ботевград. Тренингът се проведе в рамките на 3 срещи, по време на които децата се обучаваха какво е наркотик, как действа, кои са основните наркотици, защо хората употребяват наркотици, как да се предпазят, ако някой им предложи наркотик, какво е зависимост, и др. Методите за работа се основаваха предимно на принципите за работа с деца и включваха ролеви игри, интерактивни обучения, дискусии, прожекции на филми и др.

  1. Конкурс за плакат в Училището по изящни изкуства

През месец ноември се проведе конкурс за плакат на Информационната линия за наркотиците сред учениците от Училището за изящни изкуства. Темата на конкурса е „Запознай се с наркотиците, за да не ги обикнеш”. Целта на инициативата беше изработване на креативно и позитивно визуално послание, което да не включва директно представяне на вещества и да не е насочено към предизвикване на отвращението на аудиторията, а към перспективи и алтернативи на употребата на наркотици. Бяха дадени 3 награди – първа (издаване на плакат + 100 лв.), две втори награди (издаване на флайер + 50 лв.). След награждаването беше записано интервю с печелившите и участниците на тема наркотици.

Членство във FESAT

На 23 ноември Информационната линия стана член на FESAT – Европейска асоциация на информационните линии за наркотиците. Кандидатстването се осъществи с помощта на Даан ван дер Гуве, секретар на асоциацията. Асоциацията изгражда мрежа, съставена от около 50 информационни линии за наркотиците, и има за цел подобряване на качеството на услугите на информационните линии за наркотиците чрез обмяна на опит между различните звена от мрежата; гарантиране предоставянето на обективна и актуална информация за наркотиците на широката публика; подобряване на разбирането за наркотиците и злоупотребата с наркотици.



Търсене на спонсорствосвързахме се с много организации с цел да подпомогнем рекламната кампания на Информационната линия. Спонсорство получихме от:

  • ОМВ – 1000 лв. за разпечатване на плакати

  • МТел – разпечатване на 3 вида плакати, 2 вида флайери, 1 вид брошура

  • Хътс – безплатна подготовка на видео клип

Смяна на членовете на екипа

През месец септември Слав напусна Информационната линия. На негово място през октомври постъпи Десислава Тивари.



Активност на инфолинията – статистика
Общ брой контакти


Общият брой на контактите за 2009 година е 395 (405), като 90% от тях са обаждания по телефона, имейл 7% и чат 3%. Преобладаващата част от контактите са в първите три месеца след стартирането на инфолинията – 57% (226). Средният брой контакти за останалите 8 месеца от изследвания период е 21. Месецът с най-малък брой контакти е септември – 11.


Причина за контакта



Най-честата причина за контакт е употреба от някой друг, която причина се запазва като устойчива тенденция през целия изследван период. Употребата от някой друг заема 70% от общия брой установени контакти и 77% от трите най-чести причини за контакт:


  • лична употреба – 13%

  • употреба от някой друг – 77%

  • друга – 10%.

Интересно е да се отбележи, че няма нито един регистриран контакт с причина рискове или ефекти.

При употребата от някой друг най-голяма част от контактите са свързани с употреба от дете – 57% (142). На второ място са контактите с употреба от роднина – 22% (56), на трета позиция – употреба от съпруг/съпруга – 15% (37) и на последно – от познат – 6% (16).



Пренасочвания


Устойчивите тенденции, които се наблюдават през 2009 при пренасочванията, са пренасочване към психолог/социален работник (33%) и към лечение и рехабилитация на зависимост (34%). Пренасочването към интернет (4%) и АА и АН (9%) присъства значимо през първите три месеца след стартирането на инфолинията. Процентът пренасочвания към детоксификация е 4%. Посочените 5 вида пренасочвания заемат 84% от общия брой на всички пренасочвания.
Пол, възраст, град

Активността на жените в иницииране на контакт е устойчиво по-висока от активността на мъжете. Разликата между тях значително нараства по време на масирана реклама или медийни изяви на Солидарност. Съотношението между общия годишен брой на мъжете и жените, обадили се на инфолинията, е 30/70.




Средната възраст на обаждащите се мъже е 41 год., а тази на жените – 47. Средната възраст за всички контакти е 45. Броят на контактите с попълнена възраст е 345, което е около 85% от всички контакти. Възрастовите групи, в които влизат най-голям брой от обадилите се (над 40 души/ възр. гр.), са 40 – 44; 45 – 49; 50 – 54.


Обажданията са най-често от следните градове:


  • София – 52% от всички контакти

  • Пловдив – 10%

  • Бургас и Стара Загора – 5%.

  • Значителен е процентът на неопоменатите градове (позиция „Друг град“) - 15%.


Тип на контакта

Доминиращите типове контакти са информационен (54%) и консултативен (31%), като

много често двата типа не присъстват в чист вид, а се маркират като части от един контакт. Значително по-нисък е процентът на подкрепящия тип контакт – 14%. За изследвания период са регистрирани само 4 броя паразитни обаждания (1%).


Произход на контакта
Броят на контактите с неизвестен произход е значителен – 21%, както и броят на регистрираните контакти с опцията „друг” – 52%. Голяма част от избора на опция „електронни медии” е разпределена в месеците май, юни, юли. 7% от осъществените контакти са от предишно обаждане.

Вещество



Най-голям брой обаждания е осъществила Мариана – 66, след което са Светлана – 56 обаждания и Милена – 54. С най-голяма средна продължителност на разговора е Ева – 19,46 мин. На по-голяма част от операторите средната продължителност на разговорите е 6 - 7 мин.

Статистика на посещенията на уеб сайта
Общият брой посещения на уебсайта за цялата година е 61,632. Общият брой уникални посещения на уебсайта е 46,640. Това означава, че 76% от хората са посещавали сайта само един път, което показва, че повечето посетители нямат стимул да се върнат отново. Общият брой прегледани страници е 186,638, а пикът на посещенията е в края на месец февруари и началото на месец март, когато Инфолинията взе участие в Сутрешния блок на БТВ. Статистиката показва, че най-голямо влияние върху рейтинга на уебсайта имат медийните изяви на линията.
Ключовите думи, по които най-често хората са попадали на Информационната линия са съответно: видове наркотици, кокаин, хероин, екстази, канабис, наркотици.
Сайтът е посещаван от 33 града в България, като най-честите посещения са от София, Пловдив, Варна и Бургас.


Каталог: uploads -> files
files -> Книга на етажната собственост (Загл изм. Дв, бр. 57 от 2011 г.)
files -> П р е д у п р е ж д е н и е от Управителя/Управителния съвет
files -> 10 години движение за социален хуманизъм
files -> Категория : open, индивидуален смесен Хендикап : за жени 8 точки на игра Дати : от 06 октомври до 12 октомври 2008
files -> Xxxv редовна годишна среща „Регионални организации и местни органи 2016”
files -> Списък на застрашените от изчезване местни сортове, важни за селскотостопанство
files -> Наредба №4 от 11 март 2011 Г. За реда и условията за провеждане на конкурси за полски инспектори
files -> Наредба №31 от 11 септември 2008 Г. За сертифициране на хмел и продукти от хмел и за регистриране на договорите за доставка на хмел
files -> Рег.№ Име на фирмата Адрес на управление и телефон
files -> Т е Х н и ч е с к о з а д а н и е технически изисквания и технически спецификации


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница