Отчет за дейността през 2007 година съдържание Управителен съвет



страница1/3
Дата15.08.2018
Размер437.44 Kb.
#79397
ТипОтчет
  1   2   3


ФОНД ЗА КОМПЕНСИРАНЕ НА ИНВЕСТИТОРИТЕ




ОТЧЕТ

ЗА ДЕЙНОСТТА

ПРЕЗ 2007 ГОДИНА

Съдържание


  1. Управителен съвет ................................................................................................................4

  2. Дейност на Фонда и влияние на макроикономическата среда ....................................7

2.1. Участници във Фонда ................................................................................................7

2.2. Комуникация с участниците в схемата за компенсиране на инвеститорите .......8

2.3. Средства и инвестиции на Фонда .............................................................................8

2.4. Административни мерки ...........................................................................................8

2.5. Изплащане на компенсации ......................................................................................9

2.6. Персонал и вътрешна организация на дейността ..................................................17

2.7. Международно сътрудничество ..............................................................................17


  1. Насоки на дейността на Фонда за компенсиране на инвеститорите

през 2008 г. ...............................................................................................................................19
Приложения
Приложение № 1. Инвестиционни посредници и търговски банки, членове на Фонда

за компенсиране на инвеститорите към 31.12.2007 г..............................................................20



Приложение № 2. Управляващи дружества, членове на Фонда за компенсиране

на инвеститорите към 31.12.2007 г............................................................................................23



Приложение № 3. Схеми за компенсиране на инвеститорите в “новитe”

страни – членки на ЕС.................................................................................................................25



Списък на използваните съкращения:
АББ – Асоциация на банките в България;

БАЛИП – Българска асоциация на лицензираните инвестиционни посредници;

БАУД – Българска асоциация на управляващите дружества.

БНБ – Българска народна банка;

БФБ – Българска фондова борса;

ДЦК – Държавни ценни книжа;

ЕК – Европейска комисия;

ЕС – Европейски съюз;

ЗППЦК – Закон за публичното предлагане на ценни книжа;

ЗПФИ – Закон за пазарите на финансови инструменти;

ИП – Инвестиционни посредници;

КФН – Комисия за финансов надзор;

ПУДФКИ – Правилник за устройството и дейността на Фонда за компенсиране на инвеститорите;

УС – Управителен съвет;

ФГВБ – Фонд за гарантиране на влоговете в банките;

ФКИ – Фонд за компенсиране на инвеститорите;

EFDI – European Forum of Deposit Insurers (Европейски форум на институциите за гарантиране на депозити).
Фондът за компенсиране на инвеститорите има за цел да съдейства за повишаване на доверието в капиталовия пазар в България, за неговото развитие и стабилност, като осигурява изплащане на компенсации на клиентите на инвестиционните посредници и техните клонове в приемащите държави-членки на ЕС в случаите, когато инвестиционният посредник не е в състояние да изпълни задълженията си към клиентите поради причини, пряко свързани с неговото финансово състояние.

Във връзка с влизането в сила от 01.11.2007 г. на ЗПФИ бе променено името на Фонда на Фонд за компенсиране на инвеститорите.




  1. Управителен съвет

През 2007 г. УС на Фонда за компенсиране на инвеститорите е в следния състав:


Милети Младенов – председател

Веселин Ралчев – член, предложен от БАЛИП

Ирина Марцева – член, предложен от АББ

Явор Димитров – член, предложен съвместно от БАЛИП и АББ


През 2007 г. дейността на УС е в съответствие с правомощията му, регламентирани в ЗППЦК и ПУДФКИ, както и в съответствие с действащата Наредба №23 за условията и реда за оценка на клиентските активи и приетия през м. ноември 2007 г. ЗПФИ. През отчетния период УС е провел 13 заседания, обсъдил е 89 въпроса и е приел 46 решения.

За периода 1 януари – 31 декември 2007 г. във Фонда са постъпили ¼ от годишните вноски за 2006 г. и ¾ от годишните вноски за 2007 г., дължими от инвестиционните посредници, лихви от инвестиране на средствата на Фонда, както и лихви за забава по чл. 77н, ал. 8 от ЗППЦК. Общият размер на средствата на Фонда към 31.12.2007 г. е 2,5 млн. лв. Съгласно чл. 77н, ал. 4 от ЗППЦК срокът за превеждане на дължимите части от годишните вноски е 30 дни след края на всяко тримесечие, като някои от инвестиционните посредници превеждат вноските със закъснение, за което се начислява лихва за забава. През 2007 г. са събрани всички дължими лихви за такива случаи.

Към края на 2007 г. няма инвестиционен посредник с неиздължена вноска към Фонда. Събраните във Фонда средства бяха инвестирани в краткосрочни депозити в търговски банки (с преобладаващ матуритет от 6 месеца), съобразно инвестиционната политика на Фонда. Средствата от лихви, получени за 2007 г. по тези депозити, възлизат на 99 хил. лв.

Въпреки световната финансова криза от лятото на 2007 г. у нас не са настъпили предпоставки за изплащане на компенсации от Фонда на клиенти на инвестиционни посредници.

Основните моменти от дейността на Фонда през 2007 г. са свързани с включването на управляващите дружества в обхвата на схемата за компенсиране на инвеститорите, влизането в сила на новия Закон за пазарите на финансови инструменти и произтичащите от това промени в нормативната уредба, засягаща дейността на Фонда, анализа на риска от фалити на инвестиционни посредници и изплащане на компенсация от страна на ФКИ и определяне на адекватен размер на годишната вноска, както и редица оперативни въпроси, свързани с определяне размера на дължимите вноски. И през 2007 г. Фондът продължи да си сътрудничи с различни институции, а именно – КФН, БНБ, Сметната палата, АББ, БАЛИП, БАУД, както и с участниците в схемата за компенсиране на инвеститорите – инвестиционните посредници, търговските банки и управляващите дружества, преди всичко във връзка с определяне обхвата на финансовите инструменти, подлежащи на компенсация, и размера на дължимата вноска. Продължи успешното сътрудничество на Фонда с Унгарския фонд за защита на инвеститорите /Investor Protection Fund/ и Задължителната компенсационна схема в Полша /Mandatory Compensation Scheme/.

Съгласно промени в чл. 202 от ЗППЦК, в сила от 1 януари 2007 г., в обхвата на ФКИ от началото на същата година попадат и управляващите дружества, чийто лиценз включва право за извършване на услуги по ал. 2, т. 1 от чл. 202 от ЗППЦК и държат пари или ценни книжа на клиенти, поради което е възможно да възникнат задължения към тях. Тези управляващи дружества са задължени да правят годишни вноски, изчислени на база ежемесечната информация по чл. 77н, ал. 1 от ЗППЦК. За разлика от инвестиционните посредници – участници в схемата за компенсиране на инвеститорите, управляващите дружества не правят встъпителна вноска във Фонда. В началото на 2007 г. броят на управляващите дружества, попадащи в обхвата на схемата, е 24, като през 2007 г. само едно управляващо дружество прави вноска във Фонда, тъй като останалите не притежават клиентски активи, подлежащи на компенсация. В по-голямата си част управляващите дружества са лицензирани в края на 2006 г. и започват да извършват реално дейност през 2007 г.

През м. ноември 2007 г. влезе в сила ЗПФИ, с който се транспонира Европейската директива за пазарите на финансови инструменти и който представлява основен нормативен акт, регламентиращ дейността на финасовите пазари. ФКИ изрази своето становище по предложения от Министерството на финансите проектозакон, като беше обърнато внимание, че с него се извършва съществена промяна в обхвата на дейността на инвестиционните посредници и се предвижда Фондът да компенсира повече инвеститори и да им осигурява защита в по – голяма степен. Приемането на ЗПФИ доведе до съответни промени в ЗППЦК, Наредба № 23, ПУДФКИ и справката по чл. 77н, ал. 11 относно активите на клиенти, имащи право на компенсация. Фондът направи предложение до КФН за промени в Наредба № 23 и в ПУДФКИ в посока на обхвата на активите, подлежащи на компенсация, изключенията от схемата, правилата за оценка на клиентските активи и начина за определяне размера на годишните вноски.

След присъединяването на България към ЕС от схемата за компенсиране на инвеститорите отпаднаха две банки – инвестиционни посредници, които са клонове на банки със седалище в страни-членки и които съгласно условията на чл. 77а, ал. 5 от ЗППЦК и чл. 7 на Директива 97/9/ЕК относно схемите за компенсиране на инвеститорите не са длъжни да правят вноски във Фонда. Беше направено запитване до схемите за компенсиране на инвеститорите в съответните страни-членки, където се намират седалищата на банките-майки, в резултат на което се установи, че нивото на компенсация, осигурявано от схемите за компенсиране на инвеститорите, е по-високо от гарантираното от българската схема и поради това липсва основание ФКИ да предложи на двете банки участие в българската схема. Това постави на дневен ред необходимостта от сключване на двустранни споразумения с компенсационни схеми в страни-членки на ЕС, с които да се уредят допълнително въпроси, свързани с предоставянето на информация, обхвата на компенсация и др.

През 2007 г., по инициатива на Фонда, КФН и БНБ извършиха целеви проверки на инвестиционни посредници с цел установяване коректността на оценяване на клиентските активи в съответствие с изискванията на чл. 77г, ал. 2 на ЗППЦК и Наредба №23, като на Фонда бяха предоставени доклади със съответните констатации за извършените проверки. Причините за различията в информацията, предоставяна от инвестиционните посредници, се дължат преди всичко на софтуерни грешки, технически грешки поради ръчно попълване на някои от редовете в таблиците или ненавременно постъпване на счетоводни документи, отчитане на книжата на извънборсовите дружества като подлежащи на компенсация, използване на цени, които не съответстват на цените, подавани от БФБ, неправилно класифициране на институционалните и професионалните инвеститори като подлежащи на компенсация, неправилно класифициране на клиентите, включени в категорията „други професионални инвеститори”, грешно отчитане на инструментите, попадащи в обхвата на компенсация, и др.

Въпреки че през 2007 г. инвестиционните посредници натрупаха известен опит при оценката на клиентските активи, подлежащи на компенсация, както и при определяне размера на дължимата вноска, все още имаше посредници, които изпитваха затруднения при оценката на клиентските активи и обхвата на активите, подлежащи на компенсация, поради което във Фонда постъпваха редица запитвания. Поради неправилно изчисляване от тях на размера на дължимата вноска УС на Фонда вземаше решения за разпределяне на надвнесени суми, за връщане на вноски при постъпване на искане от страна на инвестиционните посредници, както и за довнасяне на допълнителни суми по дължими вноски.

Във Фонда постъпва значителна по обем информация – ежемесечната информация по чл. 77 н, ал. 11 от ЗППЦК и справката за броя на клиентите, подлежащи на компенсация, по групи, определени на база размера на клиентските активи, която се подава два пъти в годината, като броят на инвестиционните посредници е значителен /към края на 2007 г. във Фонда предоставят информация 80 инвестиционни посредници и 2 управляващи дружества/. Информацията, която постъпва във Фонда, се проверява текущо за коректност с цел вярно определяне на вноските и служи като база за извършване на текущ анализ относно клиентските активи. Поради големия обем на постъпващата във Фонда информация, както и за целите на анализа на данните, възникна необходимост от разработване на информационна система с база данни, за да може да се агрегират данните, автоматично да се пресмятат общи суми, да се обобщават стойности по периоди и по инвестиционни посредници, да се обобщава информацията и т.н., както и създаването на портал за приемане на електронно подписани документи. През 2007 г. УС на Фонда одобри оферта и фирма изпълнител, която да разработи информационен портал и база данни за получаваната във Фонда информация.

През 2007 г. съгласно решение на УС инвестиционните посредници правят годишна вноска във Фонда, която е равна на 0,5% от общия размер на паричните средства и 0,1% от общия размер на клиентските активи за предходната година, като така определеният размер е равен на максимално възможния размер на вноската съобразно ЗППЦК. Основавайки се на предвидените приходи за 2008 г. и възможния размер на компенсация, който Фондът би изплатил при евентуален фалит на инвестиционен посредник, изчислен на база броя на клиентите, подлежащи на компенсация, УС на Фонда взе решение да запази максималния размер на вноската и през 2008 г.

През 2007 г. бяха извършени и някои промени във вътрешните нормативни актове, регламентиращи дейността на Фонда, а именно – вътрешните правила за работната заплата, вътрешните правила за организацията и дейността на Фонда и указанията във връзка със Закона за обществените поръчки.

2. Дейност на Фонда и влияние на макроикономическата среда
Мисията на Фонда е чрез своята дейност по компенсиране вземанията на инвеститорите във финансови инструменти да съдейства за поддържане на стабилността и доверието в капиталовия пазар в България. Но сам по себе си Фондът не е независима от макроикономическата среда единица. Неговата дейност е свързана с финансовите събития както в национален, така и в световен мащаб. Ето защо, отчитайки дейността на Фонда през 2007 г., не може да не се отбележи един от световните проблеми, който индиректно засяга и българския капиталов пазар, а именно – ипотечната и финансова криза, започнала през лятото на 2007 г. Кризата засяга пряко банките, които са и участници в схемата за компенсиране на инвеститорите. Една мащабна криза би поставила под заплаха финансовата стабилност на участниците на капиталовия пазар. Фондът за компенсиране на инвеститорите, макар и в началната фаза на своето съществуване, е важен елемент на мрежата за финансова сигурност в страната. В настоящия отчет се анализира рискът в схемата за компенсиране на инвеститорите, на база броя и активите на инвеститорите, които биха могли да бъдат компенсирани.

2.1. Участници във Фонда
Към 01.01.2007 г. лицензираните инвестиционни посредници - членове на Фонда са 106 на брой, от които 28 търговски банки, 56 инвестиционни посредници и 22 управляващи дружества.

От схемата за компенсиране на инвеститорите през 2007 г. отпаднаха „Фронтиер Финанси” АД поради отнет лиценз от КФН и ”СТС Финанс” ЕАД поради вливане в ”Булброкърс” ЕАД. Новолицензираните посредници, които бяха включени в схемата, са: „КМ Инвест” ЕАД и „ЕФГ Секюритис България” ЕАД. Както беше посочено по-горе, през 2007 г. от схемата отпаднаха клоновете на ИНГ Банк и БНП Париба. Завърши започналият през 2006 г. процес на сливане на банките „HVB Биохим” АД, „Хебросбанк” АД и „Булбанк” в „Уникредит Булбанк” АД, а към края на 2007 г. „Пощенска Банка” АД и „ДЗИ Банк” АД се сляха в „Юробанк И Еф Джи България” АД. През 2007 г. шест управляващи дружества получиха лиценз за извършване на дейност по чл. 202, ал. 2, т. 1 и бяха включени в схемата за компенсиране на инвеститорите. Тези управляващи дружества са: „Актива Асет Мениджмънт” АД, „Експат Асет Мениджмънт” ЕАД, „Евър Управление на активи” АД, „Загора Финакорп Асет Мениджмънт” АД, „КТБ Асет Мениджмънт” АД и „ЦКБ Асет Мениджмънт” ЕАД, като в табл. №1 е посочен броят на инвестиционните посредници – небанки според размера на минимално изискуемия капитал.




2.2. Комуникация с участниците в схематата за компенсиране на инвеститорите
Както за всяка друга организация, така и за Фонда за компенсиране на инвеститорите обратната връзка с участниците в схемата е от особено значение за неговото ефективно функциониране. Във Фонда постъпват запитвания от участници в схемата във връзка с обхвата на клиентските активи, подлежащи на компенсация, определяне размера на вноските, попълване на ежемесечните справки и др., на които служителите на Фонда се стремят коректно да отговарят. За по-голяма яснота, някои от въпросите се публикуват на Интернет страницата на Фонда. Получават се и запитвания от клиенти на инвестиционни посредници, които се интересуват от размера на компенсацията и случаите, при които схемата компенсира тези клиенти. Това е доказателство, че Фондът, макар и индиректно, изпълнява своята мисия, а именно – да съдейства за подържане на стабилността и доверието в капиталовия пазар в България. Участниците в схемата показват нарастваща инициативност и коректност по отношение на задълженията си към Фонда, което също е показателно за значимостта на Фонда, особено в периоди, когато цените на капиталовите пазари са волатилни. Трябва да се отбележи компетентността на служителите на Фонда, както и готовността им да съдействат на инвестиционните посредници и други институции при интерпретацията на отделни казуси във връзка с прилагането на нормативната уредба, засягаща оценката на клиентските активи и определянето на дължимите вноски.
2.3. Средства и инвестиции на Фонда
Съгласно разпоредбите на ЗППЦК, набраните във ФКИ средства могат да се инвестират във финансови инструменти, издадени или гарантирани от българската държава, краткосрочни депозити в банки и депозити в БНБ, като към края на 2007 г. средствата на Фонда са инвестирани в краткосрочни левови депозити, разпределени в няколко български банки - в съотношение, размер, срочност и доходност съобразно приетата от УС на Фонда инвестиционна политика. УС на Фонда обсъди възможността за инвестиране на част от средствата на Фонда в ДЦК, издадени в лева или в евро, с цел постигане на по-висока защита и сигурност. В тази връзка беше отправено запитване до Сметната палата и Агенцията за обществени поръчки относно прилагането на разпоредбите на Закона за обществените поръчки при покупката на ДЦК.

Към края на 2007 г. инвестиционният портфейл на Фонда възлиза на 2,5 млн. лв., които са инвестирани в левови депозити с матуритет до 6 м., като се спазва изискването, заложено в инвестиционната политика на Фонда за максимална експозиция към една банка. Лихвите, получени от инвестираните средства към края на 2007 г., възлизат на 98,4 хил. лв. Съгласно Раздел ІІІ т. 1 от Инвестиционната политика на Фонда, УС прави преглед на инвестиционната политика на всеки 6 месеца и при необходимост я променя, като през 2007 г. инвестиционната политика на Фонда не е променяна.


2.4. Административни мерки

Съгласно чл. 77н, ал. 4 от ЗППЦК, годишната вноска във Фонда се внася от инвестиционните посредници на четири равни части в срок 30 дни от края на всяко тримесечие, като съгласно ал. 8 при неплащане на съответната част в срок, за дните на забавата върху дължимата сума се начислява лихва в размер на законната лихва, като случаите и сумите на платените през 2007 г. лихви за забава са посочени в Табл. № 2.


Някои инвестиционни посредници внасят дължимата вноска в последния ден от крайния срок и тя постъпва по сметката на Фонда с един ден закъснение, като за този ден се дължат обикновено малки по размер лихви. През 2007 г. УС на Фонда прие вътрешна процедура, която се прилага при неспазване на законоустановените срокове за вноските от страна на участниците в схемата, като целта е да се оптимизира събирането на вноските и да се намалят случаите на забава.


2.5. Изплащане на компенсации
Компенсацията, която Фондът следва да изплати при евентуален фалит на инвестиционен посредник, възлиза на 90% от стойността на клиентските активи (книжа и парични средства), но не повече от 24 000 лв. за 2007 г. През 2007 г. не са възникнали основания за изплащане на компенсации, но независимо от това служителите на Фонда регулярно извършват анализ на необходимите за това средства, на база справките за броя клиенти и клиентските активи, подлежащи на компенсация.

___________________

1 Четвъртата вноска за 2007 г. е преведена през м. януари 2008 г.

Евентуалният размер на компенсацията, изчислен на база брой клиенти, подлежащи на компенсация към 31 декеври 2007 г., при инвестиционните посредници с минимален капитал 250 хил. лв. варира в големи граници /Фиг. №1/. Компенсация под 1 млн. лв. Фондът би заплатил при 10 инвестиционни посредници, което показва, че при евентуален фалит на повече на брой малки инвестиционни посредници събраните към края на 2007 г. средства не биха били достатъчни. При инвестиционните посредници с минимален капитал от 250 хил. лв най-голям е делът на компенсациите, които биха се изплатили от Фонда в най-високата категория клиентски активи – над 44 444 лв., следван от категорията 13 333 – 26 666 лв. и категорията на “дребните” клиенти с размер на клиентските активи до 1 000 лв. Анализът на клиентските активи, разпределени по групи клиенти, е важен, тъй като помага да се анализира размерът на вноската, която инвестиционните посредници плащат към Фонда и тежестта на компенсацията, която Фондът би изплатил при евентуален фалит на посредник. Отношението на размера на вноската на инвестиционен посредник към размера на компенсацията, която Фондът би заплатил при същия инвестиционен посредник, при посредниците с минимален капитал от 250 хил. лв. показва, че размерът на компенсация е висок в сравнение с вноската, която тези посредници заплащат във Фонда.



Фиг.№ 1. Компенсация на база брой клиенти

при инвестиционни посредници с минимален капитал 250 хил. лв.

За разлика от инвестиционните посредници с минимален капитал 250 хил. лв. при няколко инвестиционни посредници с минимален капитал 1,5 млн. лв. размерът на изплатената компенсация при евентуален фалит би бил много висок, поради по-големия брой клиенти и големите портфейли, които управляват тези посредници /Фиг. №2/. И при тези посредници най-висок е делът на компенсациите, които биха се изплатили от Фонда в най-високата категория от сумата на клиентските активи - над 44 444,45 лв., следван от категорията 13 333 – 26 666 лв., категорията 33 333,33 – 44 444,44 лв. и категорията на “дребните” клиенти, което потвърждава констатацията, че при посредниците от тази група преобладават клиенти с големи по размер инвестиции. Подобно на предходната група и при тези посредници съотношението на размера на вноската към евентуалния размер на компенсация е ниско, което показва, че тежестта на вноската, която се плаща към Фонда е ниска в сравнение с размера на компенсацията, която би се изплатила от Фонда при евентуален фалит.
Фиг.№ 2. Компенсация на база брой клиенти

при инвестиционни посредници с минимален капитал 1,5 млн. лв.

Размерът на компенсация, която Фондът би изплатил при евентуален фалит на банка – инвестиционен посредник, варира в значителна степен, като при три банки нивото на компенсация е под 50 хил. лв., а една банка към края на 2007 г. не притежава клиентски активи, подлежащи на компенсация /Фиг. №3/. Има, обаче, няколко банки, при които Фондът би изплатил значителна по размер компенсация. При търговските банки, както и при инвестиционните посредници, най-голям е делът на компенсациите, които биха се изплатили от Фонда в най-високата категория със сума на клиентските активи над 44 444 лв., следван от категорията 13 333 – 26 666 лв. и категорията на “дребните” клиенти с размер на клиентските активи от 1 000 лв. до 3000 лв. Съотношението между размера на вноската и размера на компенсацията, която Фондът би заплатил, варира значително, като при една банка тежестта на вноската е съществена.



Фиг.№ 3. Компенсация на база брой клиенти

при банките – инвестиционни посредници




Табл. №3. Клиентски активи, подлежащи на компенсация, определени на база брой клиенти /в хил лв./


КЛИЕНТСКИ АКТИВИ

Брой клиенти - ИП с мин. капитал от 250 хил. лв.

Активи, подлежащи на компенсация- ИП с мин. капитал от 250 хил. лв.

Брой клиенти - ИП с мин. капитал от 1,5 млн. лв.

Активи, подлежащи на компенсация- ИП с мин. капитал от 1,5 млн. лв.

Брой клиенти - търговски банки - ИП

Активи, подлежащи на компенсация- търговски банки - ИП

Общо активи, подлежащи на компенсация

От 0,01 лв. до 1000,00 лв.

8791

67,66%

7 911,9

12,62%

18064

60,72%

16 257,6

9,52%

8401

61,22%

7 560,9

11,96%

31 730,4

10,69%

От 1000,01 лв. до 3000,00 лв.

1207

9,29%

3 258,9

5,20%

3028

10,18%

8 175,6

4,79%

2031

14,80%

5 483,7

8,67%

16 918,2

5,70%

От 3000,01 лв. до 5000,00 лв.

429

3,30%

1 930,5

3,08%

1284

4,32%

5 778

3,38%

716

5,22%

3 222

5,10%

10 930,5

3,68%

От 5000,01 лв. до 7000,00 лв.

279

2,15%

1 757,7

2,80%

795

2,67%

5 008,5

2,93%

379

2,76%

2 387,7

3,78%

9 153,9

3,08%

От 7000,01 лв. до 10000,00 лв.

286

2,20%

2 574

4,10%

930

3,13%

8 370

4,90%

323

2,35%

2 907

4,60%

13 851

4,67%

От 10000,01 лв. до 12000,00 лв.

135

1,04%

1 458

2,32%

434

1,46%

4 687,2

2,74%

167

1,22%

1 803,6

2,85%

7 948,8

2,68%

От 12000,01 лв. до 13333,33 лв.

80

0,62%

960

1,53%

220

0,74%

2 640

1,55%

88

0,64%

1 056

1,67%

4 656

1,57%

От 13333,34 лв. до 26 666,66 лв.

543

4,18%

13 032

20,78%

1574

5,29%

37 776

22,12%

449

3,27%

10776

17,04%

61 584

20,75%

От 26 666,67 лв. до 33 333,33 лв.

142

1,09%

3408

5,43%

375

1,26%

9 000

5,27%

159

1,16%

3 816

6,04%

16 224

5,47%

От 33 333,34 лв. до 44 444,44 лв.

196

1,51%

4704

7,50%

672

2,26%

16 128

9,44%

153

1,11%

3 672

5,81%

24 504

8,26%

Над 44 444,45 лв.

905

6,97%

21720

34,63%

2374

7,98%

56 976

33,36%

856

6,24%

20 544

32,49%

99 240

33,44%

Общо

12993

100,00%

62 715

100,00%

29750

100,00%

170 796,8

100,00%

13722

100,00%

63 228,9

100,00%

296 740,7

100,00%

Каталог: uploads -> file
file -> Регистрирани Фирми за обработка на дървен опаковъчен материал чрез термично третиране по Стандарт 15 за 2014 г
file -> Книга на етажната собственост (Загл изм. Дв, бр. 57 от 2011 г.)
file -> П р е д у п р е ж д е н и е от Управителя/Управителния съвет
file -> 10 години движение за социален хуманизъм
file -> Категория : open, индивидуален смесен Хендикап : за жени 8 точки на игра Дати : от 06 октомври до 12 октомври 2008
file -> Xxxv редовна годишна среща „Регионални организации и местни органи 2016”
file -> Списък на застрашените от изчезване местни сортове, важни за селскотостопанство
file -> Наредба №4 от 11 март 2011 Г. За реда и условията за провеждане на конкурси за полски инспектори
file -> Наредба №31 от 11 септември 2008 Г. За сертифициране на хмел и продукти от хмел и за регистриране на договорите за доставка на хмел
file -> Рег.№ Име на фирмата Адрес на управление и телефон


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница