Отчет за санирането 8 Сега стр. 1; 5 Кметове санират "безплатно" без разрешително за строеж 10



Дата08.10.2017
Размер200.74 Kb.
#31945
ТипОтчет




Преглед на медиите

10.06.2017 г./Събота







Съдържание:

1. КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ 2

Стандарт стр. 9 - Без ремонти през лятото по магистрала „Тракия" 2

2. СТРОИТЕЛСТВО 3

Кмета.bg стр. 6; 7 - "Хемус" е топ приоритет за Северна България 3

24 Часа стр. 10 - До 31 юли Нанков дава отчет за санирането 8

Сега стр. 1; 5 - Кметове санират "безплатно" без разрешително за строеж 10

Монитор стр. 2 - Още 8 млн. лв. за реставрацията на Голямата базилика в Плиска 11

Монитор стр. 8 - Представят в НС сметката за инвестициите за саниране 13

Монитор стр. 8 - 2112 свлачища дебнат в страната 14

Монитор стр. 55 - Дерменджиев преподписа, иска пак в Шампионската лига 15

Телеграф стр. 56; 57 - Лудогорец пак се цели в групите 16

България днес стр. 7 - Калпавото саниране - за сметка на строителя 19

Меридиан мач стр. 2 - Дъждът решава за ШЛ в Разград 20






  1. КАМАРА НА СТРОИТЕЛИТЕ В БЪЛГАРИЯ




Стандарт стр. 9 - Без ремонти през лятото по магистрала „Тракия"


10.06.2017 00:09

Наталия МАЛЧЕВА

По магистрала "Тракия" няма да има ремонти през лятото, обяви министърът на регионалното развитие Николай Нанков. До края на юни трябва да приключи обновяването на двата тунела на магистрала "Хемус", а в средата на август и на съоръжението преди Витиня. До 10 дни ще стартира ремонт на пътя Варна-Русе в област Луковит и населените места, който ще затрудни трафика през лятото, в разгара на строителния сезон, и трябва да приключи за 4-5 месеца. Нанков представи анализи, според които най-много коли на денонощие преминават по отсечката между София и Пловдив на магистрала "Тракия", чийто трафик достига над 28 500 превозни средства в денонощие. Следващи по натовареност са останалите отсечки от същия аутобан.

Министърът обяви още, че са назначени двама нови членове на УС на АПИ. Първият е бившият председател на Камарата на строителите Светослав Глосов, а вторият е познатият с дългогодишната си кариера в бранша инж. Веселин Давидов.

Строителният министър обяви, че се подготвя и още по-строг контрол при програмата за саниране, като дори във ведомството ще заработи специализирано звено за мониторинг и проверки.



http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAVNbU0cDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQZECU0=


  1. СТРОИТЕЛСТВО




Кмета.bg стр. 6; 7 - "Хемус" е топ приоритет за Северна България


10.06.2017 03:05

Константин КОСТОВ

Кметовете да върнат фирмите, направили некачествено саниране, за да си оправят грешките

- Министър Нанков, какви ще са най-важните ви приоритети, които предвиждате да изпълните до началото на 2018 г.?

- Наша основна цел е да работим с целенасочени инструменти за намаляване на дисбалансите между Северна и Южна България, в отделните региони в страната, както и вътре в самите тях. Инструмент за това е ОП „Региони в растеж", както и целенасочената инвестиционна програма, която беше разработена, но не стартира в предходния кабинет „Борисов 2". Други финансови инструменти също ще се използват за насочване на средства за справяне с диспропорциите.

В този мандат трябва да наблегнем на Северна България, длъжни сме, и това ще стане с проектите в пътната инфраструктура.

- Как ще се финансират те, на какъв етап е изграждането на ТОЛ системата?

- Глобалната цел в рамките на мандата е да внедрим ТОЛ таксите и електронните винетки за тежкотоварните и лекотоварните автомобили. Така ще има достатъчно приходи, които да реинвестираме и да финансираме дейностите по рехабилитация на пътни отсечки и изграждането на нови такива. 300 млн. са годишните приходи от винетки, очакваме да достигнат почти 1 млрд. лв. след въвеждането на единната система за ТОЛ такси и електронните винетки. Целта е да изградим устойчив и самоиздържащ се сектор, без да разчитаме в бъдеще на заеми, дотиране от държавния бюджет или пък европейските фондове. Идеята е да постигнем безопасна, сигурна и качествена републиканска пътна мрежа в страната.

Обекти и проекти, които трябва да форсираме като изпълнение и срокове, на първо място е довършването на АМ „Струма". Отсечката през Кресненското дефиле е най-тежката, а целта е до 2023 г. да имаме завършен проект. Трябва в началото на 2019 г. да имаме разрешение за строителство, за да може в срок от 4 години да я изградим. Затова по най-бърз начин трябва да внесем в МОСВ процедурата за ОВОС (Оценка на въздействието върху околната среда) и да проведем обществените обсъждания със заинтересованите местни общности.

Заради казуса с изчезналите при служебното правителство документи по обществената поръчка за „Железница", за да спестим време, ще обособим проекта в три отделни участъка - пътната част до тунела; самият тунел; съоръженията и пътят след тунела. Освен това съкращаваме срока за изпълнение от 1400 дни на 1000 дни. По другите участъци работим в график и нямаме изоставане, но ще изискваме мобилизация от страна на строителите.

- Кои са приоритетите ви в различните части на България?

- „Хемус" е топ приоритет за Северна България. В рамките на мандата трябва да изградим колкото можем повече от останалата част на магистралата. Започваме с 9-те километра от Ябланица до разклона за Боаза. Процедурата се обжалва във ВАС, но съм убеден, че ако решението на съда бъде в полза на АПИ, ще се справим. Относно 16-те километра от Белокопитово до пътен възел Буховци, там се отвориха ценовите оферти и скоро ще бъде избран строител. За тези малко над 25 км имаме осигурено финансиране, около 20 млн. лв. за авансите на двете отсечки. Избрахме вече изпълнители за проектиране на 50-те километра между Боаза и разклона на второкласен път Ловеч - Плевен. Те са разделени на три етапа, срокът за изпълнение е 6 месеца и тогава ще имаме готови проекти и ще можем да обявим процедура за изпълнител. фокус е поставен и върху скоростния път от Ботевград до Видин, където първо ще изградим обхода при гр. Димово и пътя между Ботевград и Мездра. По магистралата Русе-Бяла-Велико Търново акцентът е първо върху отсечката до Бяла заради кризисния й характер, тъй като има голяма честота на транспортни произшествия там.

На пътищата в Южна България също ще се обърне внимание, те са основно свързани с туристическия сезон. Най-голям приоритет е Бургас-Поморие-Слънчев бряг и Дупница-Самоков.

Периодично ще финансираме текущ и превантивен ремонт на третокласни и второкласни пътища. Не трябва да забравяме, че ако автомагистралите и скоростните пътища са гръбнакът на транспортната ни инфраструктура, то артериите и вените са пътищата от втори и трети клас, осъществяващи връзка между отделните общини и области.

Все пак МРРБ не трябва да се отъждествява само с пътища, но в тази сфера трябва да можем да изграждаме и рехабилитираме не само максимален брой отсечки, но и да държим на качеството на ремонтите и строителството.

- Кои са другите сектори, извън пътищата, върху които ще се съсредоточите?

- Водната реформа също е изключително важен приоритет за министерството. Остават следващите 1-2 години да извървим още стъпки, за да се създаде устойчив отрасъл. Като по този начин се осигурят достатъчно количества питейна вода, с необходимото качество, на социалнопоносима цена и да се подсигури пречистването на отпадните води съобразно съвременните европейски норми. Освен това изграждаме язовири, което се случва за първи път от 30 години насам. Тази година ще приключим яз. „Пловдивци" до Рудозем, а до 2019 г. ще приключим яз. „Луда Яна". Предстои и довършване на язовирната стена на „Студена".

МРРБ ще се фокусира и върху свлачищата. При всичките дефицити, които имаме в този сектор, осигурихме почти 65 млн. лв. за укрепване свлачищата в страната. Но нуждите в средно-срочната ни програма за превенция и противодействие са огромни, почти 1 млрд. лв. Нашият фокус е спрян върху превенцията и контрола върху строителствата в свлачищни райони, забрана, там където е невъзможно укрепването на такива терени, и сериозен контрол изградени ли са противосвлачищните мероприятия и чак след това да се разрешава строителство.

Важен приоритет до края на годината е да наваксваме някои изоставания по ОП „Региони в растеж". В този програмен период гоним междинни цели и индикатори на изпълнението, които да покрием до края на декември 2018 г. Не трябва обаче да допускаме загуба на европейски ресурс. Предният програмен период успяхме да усвоим малко над 95% от средствата по оперативната програма, а сега защо да не подобрим този процент и да усвоим напълно 100%.

- Какво показват проверките ви по проблемите със санирането?

- Проверките са, за да установим евентуално какви пропуски имаме в процеса на изпълнение на самата програма. Имаме сигнали от някои общини, главно от отделни живущи, за некачествено извършване на ремонтните дейности.

Ще упражним контрол върху строителните надзорници. Освен това ще можем да оптимизираме процеса на контрол върху общинските администрации от страна на министерството. На 10 май пуснахме писмо, в което изискваме от кметовете, там където е извършено некачествено строителство, има дефекти и пропуски, проблемите да се отстранят за сметка на фирмите изпълнители. Ще подобрим не само контрола, но и изпълнението на програмата.

Националната програма за енергийна ефективност остава основен приоритет. Имаме да довършваме един голям обем от сгради от предишния период и ще търсим варианти да оптимизираме процесите и процедурите за последващо финансиране на нови сгради. Нека обаче да завършим качествено и успешно настоящите. Около 2000 сгради имат сключени споразумения. Интересът на собствениците е огромен, макар на места да има лоши практики. Заради това ще засилим контрола от гледна точка на министерството. Целта е да има повече доволни граждани и редуцирана енергия.

Програмата в дългосрочна визия ще повиши културата на българина относно енергийната ефективност, което е един от основните сегменти в енергийната независимост на всяка страна. Не само диверсификацията на енергийните източници, а и намаляването на енергопотреблението е важно. България много закъсня с подобен род дейности и проекти, но сега имаме и добрите примери. - Ще има ли нови условия по кандидатстването?

- Нека да изпълним вече сключените договори. След това ще сформираме работна група, която да предложи варианти за бъдещо изпълнение на програмата, респективно дали се нуждаем от нов ресурс за новите сгради и ще създадем механизъм за бъдещо изпълнение.

- На какъв етап е общият проект с Министерството на здравеопазването за решаване на регионалните дисбаланси в медицинската помощ?

- Малко над 163 млн. лв. е проектът за модернизиране на спешната помощ в областните градове и филиалите им. За съжаление по проекта има сериозни забавяния в последните месеци. Проектът е изключително важен, освен купуването на нови линейки, целта е да подобрим условията в центровете и филиалите на спешната помощ.

- Има ли опции правителството да намери финансиране за скоростния път Видин - София, чиято цена е 800 млн. евро?

- Да, има такив; Евросредствата са насочени към други обекти, но част от транспортния коридор, към който е АМ „Струма", е пътят Видин - София. А какво е „Дунав мост 2" без адекватен скоростен път. Търсим варианти за финансиране. Най-възможните са въвеждане на ТОЛ таксата, за да може да се финансират с тези средства трите основни проекта в Северна България - АМ „Хемус", пътят Русе - Бяла - Велико Търново и Видин - София. Ще търсим вариант и по линия на заемни средства, за да имаме възможност да започнем строителство, преди да въведем ТОЛ системата.

- Общините искат реални стъпки към финансова децентрализация, какви мерки ще предприемете?

- Нашето министерство винаги е било радетел това да се случи. Това обаче е дебат, който трябва да водим всички заинтересовани страни - Министерството на финансите, като водещо, МРРБ, местните администрации, НСОРБ и парламентарните групи в парламента.

- Кога ще се възобновят мерките за модернизация на училища и детски градини, финансирани с европейски средства?

- Мерките вървят добре както за образователна инфраструктура, така и за подобряване на градската среда. В някои общини имаме известни дефицити и забавяния, но те са сврзани основно със структурирането на междинните звена. Сега разширихме правомощията на общините заради многото проекти, които имат разработени, те самите да редуцират през тези междинни звена и да напаснат най-добрите проекти съобразно нуждите на общината.

- Подкрепяте ли промяна на методиката за субсидия на общините относно четвъртокласната пътна мрежа и увеличаване на бюджета им с допълнителни 60 млн. лв. към отпусканите 150 млн.?

- Пътната инфраструктура последните 8 години се развива приоритетно, но 30 години може би е била оставена на заден план. Не искаме републиканските пътища да задминат общинските. Общините трябва да имат ресурс, с който да изпълняват задължението да поддържат четвъртокласните пътища. Те обаче не трябва да разчитат само на помощ от финансовото министерство. Темата може да предизвика дебати, но трябва да се измисли адекватен механизъм за самоиздържане и самофинансиране на общинските пътища, т.е. колкото приходи се събират от тях, да бъдат достатъчни за адекватната им поддръжка. Логиката в съвременния свят е, че трябва всеки един публичен сектор в максимална степен да е ефективен, да се минимализират дефицитите в него и да може да се издържа. ?

***


Министърът на регионалното развитие и благоустройството Нинолай Нанков е магистър по регионално развитие и управление. Той е сертифициран енсперт по привличане на чуждестранни инвестиции. До 2009 г. е бил енсперт по разработване и управление на европейски проекти, а от 2009 - 2011 г. - областен управител на Ловеч В периода от 2011 - 2013 г. заема поста зам-министър в Министерството на регионалното развитие и благоустройството с ресор ..Регионално развитие". После става депутат в 42-то и 43-то Народно събрание. През 2014 г. се завръща като зам,министър в Министерството на регионалното развитие и благоустройството.

http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlNaVkcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=




24 Часа стр. 10 - До 31 юли Нанков дава отчет за санирането


10.06.2017 01:14

Пълен отчет за санирането трябва да представи в парламента министърът на регионалното развитите Николай Нанков. Това решиха в петък депутатите по предложение на ГЕРБ.

До 31 юли трябва да се дадат данни за изпълнените цели, спестената енергия, изразходваните и сключените договори. До средата на септември Нанков трябва да внесе в парламента визия за бъдещето на програмата за саниране.

Преди решението от

БСП заявиха, че липсвал контрол, а ремонтите се правели на завишени цени.

Депутатът от ГЕРБ Александър Ненков каза, че спестеният ток от сметките на потребителите е 130 млн. лева на година, а емисиите парникови газове намаляват с 319 килотона.

Министър Нанков пък заяви, че контролните механизми дават основание за гаранции, че разходите за отстраняване на дефектите остават за сметка на строителите. Програмата е стартирана не за да трупаме дефицит, а за сметка на правилното разходване на парите на българския данъкоплатец, заяви той.

За 80 мегавата за „Цанков камък" българският данъкоплатец плати 1 млрд. лева, заяви председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветано. И посочи, че след всяко правителство на социалистите остава дефицит, а след мандата на Орешарски -.5%.



http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAldTUUcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=



Сега стр. 1; 5 - Кметове санират "безплатно" без разрешително за строеж


10.06.2017 02:18

ВЕНЕТА НАЧЕВА

Регионалният министър трябва да си изясни до есента как ще продължи програмата

Още един дефект на "безплатното" саниране лъсна от вчерашните разисквания в парламента по програмата на правителството на ГЕРБ за безплатното саниране, поискани от БСП. Оказа се, че има общини, в които дейностите започват без разрешително и без нужните строителни книжа. Това съобщи регионалният министър Николай Нанков. Той призна, че има нарушения в процеса на изпълнение на програмата, но всички те можело да бъдат отстранени.

Нанков даде пример с община Самоков, където 6 сгради били започнати без разрешително за строеж. Това е пореден случай, в който става ясно, че самата община допуска абсурда - защото именно кметската администрация е една от трите страни в договора по санирането. В същото време общината е и институцията, която следи за незаконно строителство. "Нормално е в един строителен процес да постъпват сигнали по време на изпълнението", допълни министърът и призова гражданите да се обръщат към ведомството му, когато има нередности.

За референтните цени и разликите в стойностите на отделните сгради Николай Нанков каза, че сравнението било като "да сравняваме чушки с домати". Еднаква квадратура не значи една цена, защото има различни дейности, обясни той. По данни на министерството половината от санираните до момента около 500 блока са минали и през конструктивно укрепване. Именно то струвало по-скъпо.

Нанков потвърди и за много сигнали за дефекти при самото саниране и най-вече за наводнени сгради, след като са били обновени, но побърза да увери, че всички допуснати пропуски ще бъдат покрити за сметка на "недобросъвестните" фирми изпълнители по договорите. Кой ще поеме разходите за ремонта на наводнените апартаменти обаче не бе уточнено. Строителите се избират също от общините след обществени поръчки. Според данните в санирането по тази програма са ангажирани около 600 фирми.

Дискусията очаквано породи политически спорове, които обаче преминаха изключително вяло - и от страна на опозицията, и от страна на управляващите. Според Жельо Бойчев от БСП, след като има толкова много заявления за участие, е важно хората да разберат как ще продължи програмата. От обясненията на министър Нанков това не стана ясно. С решение депутатите го задължиха до 15 юли "да се отчете" пред тях за "изпълнените цели и спестената енергия". До 31 юли той трябва да представи данни за похарчените пари и сключените договори, а през септември трябва да внесе "визия" за бъдещето на националната програма.

Червеният депутат Манол Генов пък се впусна да цитира медийни публикации, включително и на в. "Сега" - за начислените 3 млн. лв. лихви от забавените плащания на регионалното министерство към ББР. Александър Ненков от ГЕРБ пък иронизира БСП, че преди говорели за прекратяване на програмата, а сега свели критиките до дефекти. В защита председателят на групата на ГЕРБ Цветан Цветанов включи и познатата тежка артилерия за провалени червени проекти и натърти как "за 80 мегавата за "Цанков камък" българският данъкоплатец плати 1 млрд. лева", докато при санирането ефектът бил явен.

СНИМКА: БГНЕС

Министър Николай Нанков заяви, че да сравняваме различните цени в санирането било като да сравняваме чушки и домати.

http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlJSVUcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=




Монитор стр. 2 - Още 8 млн. лв. за реставрацията на Голямата базилика в Плиска


10.06.2017 02:25

Още поне 7-8 млн. лв. ще бъдат нужни за продължаване на реставрацията на Голямата базилика в Плиска. В присъствието на двама министри - на културата Боил Банов и на туризма Николина Ангелкова, вчера беше взето решение да продължи търсенето на средства от различни източници, за да бъде превърната най-голямата средновековна църква на Балканите в първостепенен обект на културно- исторически и религиозен туризъм, съобщи за „Монитор" директорът на Националния исторически музей Божидар Димитров. Според него е истински късмет, че от базиликата до Черноморието, което приема 4-5 млн. туристи годишно, има само 60 км автострада.

Освен от Министерски съвет, който вече отпусна 800 000 лв., се очаква пари да бъдат осигурени по програма „Региони в растеж" и други програми. Трябва да има проект, които да се остойности и да бъде одобрен според закона от Националния институт за недвижимо културно наследство - едва тогава ще знаем колко точно ще струва. Архитектурното бюро на арх. Юли фърков и конструктурско бюро на инж Тони Малеев до няколко месеца ще са готови с проекта.

Работим бавно, много внимателно, тъй като не строим, а реставрираме, всеки камък се напасва точно, изтъкна шефът на НЙМ. На обекта работят 7 строители от лицензирана фирма и това е напълно достатъчно, смята той.

Около 50% от възстановеното по Голямата базилика е по метода на анестилозата, тоест с материали от епохата, изтъкна шефът на НИМ, който каза, че се прибира много доволен от Плиска.

http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlJRU0cDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=



Монитор стр. 8 - Представят в НС сметката за инвестициите за саниране


10.06.2017 02:25

ВАСИЛ НАНЧЕВ

До края на следващия месец министърът на регионалното развитие трябва да представи в Народното събрание информация за актуалното състояние на програмата за саниране, изразходваните средства и стойност на сключените към 15 юли договори. Това реши парламентът след дебат по темата. До 15 юли пък депутатите трябва да получат информация за приетите критерии и изпълнените цели и ефекта от програмата и спестените разходи за енергия. До 15 септември пък министърът ще трябва да внесе и предложение за бъдеща визия за националната програма и нейното финансово обезпечаване.

Депутатите дебатираха за референтни-те цени на санирането и проблемите с контрола на изпълнението и възникналите дефекти в жилищата. Манол Генов от БСП смята, че средствата по програмата са изразходвани нецелесъобразно. Рамадан Аталай от ДПС предложи програмата да се разшири и да обхване и еднофамилните къщи.

В изказването си пред депутатите Николай Нанков заяви, че от МРРБ отговарят и реагират на всички сигнали по програмата. „Предприели сме действия и всички дефекти по изпълнението ще са за сметка на строителите", посочи той. След завършването на дебата строителният министър обясни за сформираната в

МРРБ работна група, имаща за задача до края на юни да предложи модел за оптимизиране на програмата и варианти за бъдещата й визия. В нея са включени не само експерти от ведомството, но и други специалисти по енергийна ефективност и финанси. Нанков припомни и за обявеното от него неотдавна намерение да се създаде специално контролно звено по програмата.

Относно възможността да отпадне пълната субсидия и да се премине и към съфинансиране на санирането от собствениците, министърът обясни, че доплащане може да се въведе за част от дейностите по обновяването или изцяло.



http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlJWUkcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=



Монитор стр. 8 - 2112 свлачища дебнат в страната


10.06.2017 02:25

НИКОЛЕТА ЦВЕТКОВА

2112 активни свлачища има в страната, каза зам.-министърът на МРРБ Валентин Йовев и уточни, че само от началото на годината са открити нови 3. По думите му в бюджета министерството за тази година са предвидени около 3 млн.лв. по данни на ведомството към средата на септември миналата годината общият им брой е бил 2036.

Строителният министър Николай Нанков допълни, че средства ще бъдат осигурени и по ОП „Околна среда", където за целта има 60 млн. лв. По думите му ще се обърне специално внимание на свлачище в района на Лом, което заплашва цял квартал да остане без връзка с града.

Ще се работи активно и по свлачища по пътя Видин - Връшка чука - граница. По Черноморието ще се укрепва свлачището при „Трифон зарезан", което е едно от най-опасните в страната. Само за него ще са нужни 50 млн. лв., уточни Нанков. По думите му МРРБ ще следи стриктно за строителството в райони, където има опасност от свлачища.

Нанко каза още , че ще се следи за строителство в свлачищни райони. А а заместинъкм у Йовев, понякога строителите сами предизвикват свалчища.

http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlJWXEcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=



Монитор стр. 55 - Дерменджиев преподписа, иска пак в Шампионската лига


10.06.2017 02:26

Треньор на „Лудогорец" Георги Дерменджиев преподписа договора си, като се очаква в близките дни новината да бъде официално потвърдена от клубното ръководство. Спецът застана пред медиите вчера преди старта на подготовката и демонстрира увереност, че тимът му отново ще участва в групите на Шампионската лига.

„Влизаме в един подготвителен цикъл, който трябва да бъде много добре изпълнен, за да сме готови за Шампионската лига, коментира Дерменджиев. Това е цел номер едно. Два пъти влизахме като непоставени, а сега е различно. Предполагам, че играчите вече са свежи и са отпочинали със семействата си. Трябва да бъдем здрави и в добро настроение, за да успеем. Входящите трансфери зависят от изходящите, като в момента няма нищо завършено. Аз принципно не искам да се разделям с никого, а при добра оферта ще решават собствениците. Разумни сме и не бързаме с трансферите", допълни треньорът на шампионите.

Ако „Лудогорец" успее отново да влезе в групите на Шампионската лига, найвероятно ще домакинства на клубния стадион в Разград, разкри пък изпълнителният директор Ангел Петричев. Всичко зависи от ремонта на сектор ,3", който по план трябва да приключи на 15 юли. 3 момента сме в ръцете на строителите. От УЕФА се съгласиха, че можем да приемем мач от Шампионската лига, стига да завършим навреме сектора", обясни директорът. Шампионът „Лудогорец" ще изиграе няколко сериозни контроли по време на лятната си подготовка. Разградчанище премерят сили с руския гранд „Зенит" (Санкт Петербург) и хегемона през последното десетилетие в Гърция - „Олимпиакос". Първият спаринг за раградчани ще бъде срещу „Родопа" (Смолян) на 16 юни, следват мачове срещу „Евроколеж" (Пловдив) и „Габала" (Азербайджан). След това „Лудогорец" ще играе още срещу „Университатя" (Крайова) и руските „Динамо" (Москва) и „Терек". От клуба допълниха още, че всички мачове от предсезонната подготовка ще се предават пряко по Diema Sport, които ще имат свой екип на лагера в Австрия.



http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlJVU0cDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=



Телеграф стр. 56; 57 - Лудогорец пак се цели в групите


10.06.2017 01:25

ИВО ГЕОРГИЕВ

Лудогорец се прицели в ново влизане в групите на Шампионската лига.

Това обявиха от клуба на старта на подготовката. Ако влязат за трети път в най-комерсиалния футболен турнир, „орлите" може да домакинстват в Разград.

„Целта е ново влизане в групите на Шампионска лига", обяви изпълнителният директор Ангел Петричев.

Стадион

„Относно това къде ще играем в Европа сме в ръцете на строителите. Имахме среща с тях, направен е екшън план, ако няма продължителни дни с валежи се надявам да се справим. Хората от УЕФА направиха инспекция, ако на 15 юли успеем, тогава няма да има проблем да играем мачовете си от груповата фаза в Разград. Новият сектор ще бъде изключително модерно съоръжение, разбира се има и неща, за които ще бъдат направени компромиси. Има много работа, трябва да се направят чудеса", добави шефът на б-кратните шампиони.



Остава

В същото време стана ясно, че треньорът Георги Дерменджиев ще продължи да води тима. Договорът на специалиста изтича в края на юни, но той се е разбрал с ръководството да остане на поста. Както е известно, пловдивчанинът на два пъти успя да вкара Лудогорец в групите на Шампионската лига.

„Започна тренировъчен цикъл, за да бъдат готови футболистите да атакуват групите на Шампинска лига. Това, че сме поставени, трябва да не ни успокоява, досега винаги влизахме като непоставени,искам всички да са здрави и да започнем добре. Оглеждаме нови футболисти, но ако бъдат привлечени, те трябва да бъдат класни и да вдигнат нивото", заяви Дерменджиев. Разбра се че централният защитник Георги Терзиев се завръща в отбора, след като игра под наем в X а й д у к (Сплит) през пролетта. С десния бек Йордан Минев пък се водят преговори за нов договор.

Контроли


Станаха ясни и контролите, които шампионите ще изиграят по време на подготовката.

Първият спаринг е срещу Родопа на 16 юни, по време на лагера в Смолян. Следват мачове срещу - Евроколеж (Пд) и Габала (Азербайджан). Най-престижната проверка ще бъде със Зенит (Санкт Петербург). Мачът с руския гранд е насрочен за 25 юни в Австрия, където по традиция се подготвят разградчани през лятото. Другите сигурни контроли са с гръцкия Олимпиакос, Университатя (Крайова)и руските Динамо (Москва) и Терек.



http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlRRUkcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=




България днес стр. 7 - Калпавото саниране - за сметка на строителя


10.06.2017 01:50

Всички дефекти при безплатното саниране на сгради ще са за сметка на фирмите изпълнители. Това увери вчера регионалният министър Николай Нанков, като призова гражданите да подават сигнали при нередности. „Отговаряме и реагираме на всички оплаквания. Подавайте адекватно сигнали. Всички дефекти ще бъдат за сметка на недобросъвестни строители, когато това бъде констатирано", разясни министърът.



http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlVXVkcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=



Меридиан мач стр. 2 - Дъждът решава за ШЛ в Разград


10.06.2017 02:39

Стискаме палци на строителите и за лек компромис от УЕфА, призна Ангел Петричев

Метеорологичните условия и най-вече проливните дъждове могат да забавят срока за изграждане на новия Сектор „В" на стадиона в Разград. Това разкри изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петирчев. „Има доста работа и са ни нужни чудеса, но аз лично вярвам, че тези фирми, с които работим дълги години и досега са успявали, ще го направят и сега. Стискаме палци на строителите. Дано ни чакат сухи дни", коментира шефът.

Както е известно, от УЕфА заявиха след направената инспекция на съоръжението, че ако новата трибуна е готова до 15 юли, Лудогорец ще може да домакинства в групите на Шампионската лига и евентуално на Лига Европа в Разград. „В момента сме в ръцете на строителите. Онзи ден и Георги Домусчиев беше при нас. Имахме среща с главните изпълнителни и подизпълнителите. Направихме план и целта ни е да успеем в срокове. Комисията от УЕфА провери изключително щателно стадиона и почти нямаше места, които не инспектираха. Останаха доволни от видяното, останаха доволни и от концепцията ни. Те се съгласиха, че можем да приемем мач от

ШЛ. Ако до 15 юли успеем, тогава няма да има проблем да играем в груповата фаза на европейските клубни турнири", заяви още Петричев.



„Новата трибуна -Сектор „В", ще стане изключително модерно съоръжение с всички условия, така че ще покрием критериите. Ще има неща, за които УЕфА ще направи компромис, разбира се. Самият пратеник на УЕфА е запознат с нашата работа, защото беше делегат срещу Виктория Пилзен", завърши Петричев и съобщи още, че клубът е подписал нов договор със „Спетема" и логото на компанията вече ще стои на гърба на фланелките, а не на гащетата.

http://www.mediamonitor.bg/main.php?mil=VQgCDUtFAgEOGkwVVBRbVBYJSwpVWEdTC1dHCkICAwwWU0NDWVVUUhYDSlwJXBADBgsLAlNSUUcDF18ECxpXV0BbVRULRQIEDhoMVQlECU0=




Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> 4 дни/3 нощувки 14. 04. 2017 17. 04. 2017
2017 -> Бисер Иванов Райнов “подобряване на корпоративното управление чрез изграждане на базисен модел за вътрешен контрол”
2017 -> Синхрон медия” оод
2017 -> за нашият клас. Пътуването ще се проведе от (10. 07) до
2017 -> Средно училище „антон попов”-петрич изпитни програми за определяне на годишна оценка на ученици
2017 -> До (Бенефициент- наименование)
2017 -> Четвърто основно училище “ иван вазов”
2017 -> Айфоны-москва рф +7(967)199-80-08 +7 (903) 558-01-95 (Москва)


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница