Проект на договор по лот 1



Дата21.08.2018
Размер106.5 Kb.
#82032


Приложение № 6

Проект на ДОГОВОР по лот 1


за извършване на услуга по чл. 14, ал. 4, т. 2 от ЗОП

Днес, ..........................2015 г., в гр./с. .............................. на основание чл. 7, т. 3, във връзка с чл. 101е, ал. 1 от ЗОП между


ДОМ НА УЧЕНИЯ ПРИ БАН, с адрес: Република България, гр. София, бул. Шипченски проход № 50, ЕИК BG 121330931, представлявано от Валентин Ангелов Манов – Директор на ДУ – БАН и Траянка Янкова Петкова – гл. Счетоводител на Дом на учения при БАН, наричани за краткост ВЪЗЛОЖИТЕЛ от една страна
и ............................................, представлявано от ..................................................., със седалище и адрес на управление: ................................., ЕИК / Булстат код: ..................................., Тел. ..........................., Факс: .............................., Електронна поща: ................................. за кореспонденция, наричано по-долу за краткост ИЗПЪЛНИТЕЛ, от друга страна,
след проведена обществена поръчка по условията и реда на глава осма „а" от Закона за обществените поръчки /ЗОП/ с публична покана ID номер в Портала за обществените поръчки ........................................ от .......................... 2015 г. се сключи настоящият договор за възлагане на обществена поръчка. Страните се споразумяха за следното:

I. ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА


Чл. 1. Възложителят възлага, а Изпълнителят приема да изпълни Осъществяване на денонощна физическа охрана с огнестрелно оръжие на обект: „Организиране и осъществяване на контролно пропускателен режим и въоръжена физическа охрана на обект Научен комплекс 1 на БАН, 4-ти километър, гр. София“, съгласно условията на настоящия договор, техническата спецификация на Възложителя за възлагане на поръчката и ако е приложимо: разясненията дадени от Възложителя по публичната покана (приложение № 1 към договора), както и всички предложения от офертата на участника, въз основа на които е определен за Изпълнител и ако е приложимо: разясненията дадени от Изпълнителя по тези документи по време на оценката на офертите (приложение № 2 към договора).

Чл. 2. Броят и изискванията към Постовете, за които Изпълнителят трябва да осигури охрана са описани в техническата спецификация на Възложителя (приложение № 1 към договора).

ІІ. ЦЕНИ И НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ
Чл. 3. (1) Общата месечна цена за изпълнение на договора, е в размер на ………………… лева без ДДС /данък върху добавената стойност/ в съответствие с приетото Ценово предложение на Изпълнителя (приложение № 2 към договора). В общата месечна цена се включват всички разходи по изпълнението на поръчката, които Възложителят дължи на Изпълнителя за конкретния месечен период на договора.

(2) Когато услугата не е предоставяна през целия месец, цената се изчислява само за дните, през които е осъществявана охраната на обекта, като цената на ден е равна на месечната цена разделена на броя дни в месеца.

(3) Общата стойност на договора е до 65000 лв. без ДДС

Чл. 4. (1) Сумата по чл. 3, ал. 1 се изплаща въз основа на месечни плащания, определени съгласно чл. 3, ал. 3. Плащането на дължимата сума съгласно чл. 3, ал. 1 се извършва от Възложителя на Изпълнителя веднъж месечно с приемане на работата на Изпълнителя за предходния месец. Плащането се извършва от Възложителя с преводно нареждане по банковата сметка на Изпълнителя и след представяне от страна на Изпълнителя на фактура и подписан протокол от Възложителя съгласно ал. 2. Плащането се извършва от Възложителя в срок 9 работни дни след получаване на фактурата от Изпълнителя и копие от двустранно подписания протокол по ал. 2. Посоченият 9-дневен срок представлява времето за което Възложителят е длъжен да нареди плащането по сметката на Изпълнителя. Възложителят заплаща и ДДС върху посочената в ал. 3 сума, в случай, че такъв е дължим съгласно българското законодателство.

(2) Плащането по ал. 1 се извършва след подписване на Протокол между Възложителя и Изпълнителя или упълномощени от тях лица за приемане на работата на Изпълнителя за предходния месец. В протокола се отразяват и съответните забележки (инциденти, престъпления и други) - ако има такива. В случай че работата на Изпълнителя е приета със забележки в резултат на които Изпълнителят дължи обезщетение или неустойка съгласно условията на договора, то плащането по ал. 1 може да бъде намалено със съответната дължима сума, съобразно размера на обезщетението или неустойката.

(3) Банковата сметка на Изпълнителя, по която ще се извършват плащанията по договора е: ………………………………


III. СРОК НА ДОГОВОРА И МЯСТО НА ИЗПЪЛНЕНИЕ
Чл. 5. Срокът за изпълнение на договора е до изчерпване на финансов ресурс от 65000 лв. без ДДС, но не повече от 1 година.

Чл. 5а. Мястото на изпълнение на дейностите по договора е: Република България, гр. София, Научен комплекс 1, 4-ти километър, включително и местонахождението на постове № 1, 2 и 3, подробно описани в Техническата спецификация (приложение № 1 към договора).

IV. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ
Чл. 6. Изпълнителят се задължава:

1. да изпълнява възложената работа по чл. 1 от настоящия договор, съгласно уговореното със същия.

2. да започне изпълнението на задълженията си по охраната на обекта от ………….. часа на датата посочен в чл. 5.

4. да следи и докладва за нередности в пропускателния режим.

5. да изпълнява функциите на денонощно дежурство и всички останали изисквания за организиране на денонощно дежурство за оповестяване при стихийни бедствия и крупни производствени аварии. В случай на бедствие или други екстремни събития, охранителят се задължава да информира веднага компетентните държавни органи, органите на МВР и отговорните лица от страна на Възложителя.

6. да изпълнява предписаните в чл. 1 от този договор задължения в пълен обем и непрекъснато с цел опазване на имуществото и служителите на Възложителя, както и такова на трети лица, намиращо се на територията на охранявания обект, при спазване нормите на действащото законодателство и Правилника за осигуряване на пропускателния режим в Научен комплекс 1, 4-ти километър, БАН.

7. при изпълнение на задълженията си по договора да спазва действащото в Република България законодателство, както и да следи за спазването на вътрешно ведомствените изисквания на Възложителя.

8. по никакъв начин да не огласява фирмените тайни на Възложителя.

Чл. 7. (1) Изпълнителят е длъжен:

1. по време на денонощната охрана да следи за евентуални опити за достъп на нарушители до сградите.

2. при опит за извършване на посегателство или престъпление, при констатиране на такова, при залавяне на нарушители или при природно бедствие или авария в охранявания обект да предприеме съответните действия за предотвратяване настъпването на неблагоприятни последици съгласно Правилника за пропускателния режим и незабавно да уведомява компетентните държавни органи, органите на МВР и отговорните лица от страна на Възложителя. Изпълнителят се задължава да уведоми незабавно органите на Полицията при констатиране на извършено престъпление на територията на охранявания обект, като вземе мерки за недопускане на неправоимащи лица на местопроизшествието.

3. да предприема всички възможни и позволени действия срещу неправомерни посегателства и други подобни действия или опити за такива спрямо охранявания обект. При осъществяване на дейността си по чл. 1 Изпълнителят е длъжен да осъществява контрол за нерегламентирано изнасяне на материални ценности или друго имущество от охранявания обект.

5. незабавно да уведоми Възложителя в случай на отнемане на лиценза му, издаден по реда на Закона за частната охранителна дейност (ЗЧОД).

6. в срок до 15 дни след сключването на договора да изготви окончателен вариант на плана за охрана на обекта въз основа на проекта на този план, представен като част от офертата му, да изпълнява плана за охрана на обекта, да съхранява плана за охрана на обекта на обекта, както и да коригира и актуализира плана за охрана на обекта, съгласно изискванията, посочени в техническата спецификация на Възложителя за възлагане на поръчката (приложение № 1 към договора

7. да води и съхранява на обекта прономерован и прошнурован дневник, в който се отразява извършената охрана на обекта, поемането и сдаването на охранителните постове, наличието на посегателства и инциденти, отразяване на извършени проверки от страна на Полицията, както и всякаква друга информация, имаща отношение към охраната и сигурността на обекта.

(2) За всяко посегателство срещу охранявания обект, Изпълнителят съставя протокол, който се представя на Възложителя в срок до два часа от установяване на посегателството.

(3) За повишаване сигурността на обекта Изпълнителят е длъжен да информира своевременно Възложителя за забелязани от него или установени от компетентните органи слабости, както и да прави мотивирани предложения за отстраняването им.

(4) Изпълнителят е длъжен да информира Възложителя и за други събития, независимо дали имат или нямат неправомерен характер, които са от значение за Възложителя.

(5) При всички случаи Изпълнителят е длъжен да съдейства на органите на МВР, лицата от служба „Пожарна безопасност и защита на населението” и други подобни при възникване на критични ситуации.

Чл. 9. (1) По време на изпълнение на служебните им задължения охранителите следва да бъдат с фирмено униформено облекло, лична идентификационна карта със снимка и отличителен знак, да им бъдат осигурени задължителните и специфични за дейността и обекта помощни средства, както и материално-техническо оборудване, включително съвременни средства за мобилна комуникация.

(2) При осъществяване на дейностите по настоящия договор дежурните охранители са длъжни да държат винаги при себе си подвижните стационарни телефони, както и да разполагат със средство за независима мобилна комуникация.

Чл. 10. Изпълнителят осигурява постоянен резерв от охранители, който ще използва при необходимост за заместване на болни, излезли в отпуск или напуснали охранители или за временно усилване на охраната при екстремни ситуации, възникнали на някой от охраняваните постове. Изпълнителят е длъжен незабавно да уведоми Възложителя при промяна на лицата – охранители, посочени в списъка по чл. 39. Изпълнителят е длъжен да не променя минималния брой на персонала, обслужващ Възложителя независимо от обективни и субективни причини.

Чл. 11. Служителите на Изпълнителя нямат право да влизат без причини в работните помещения на охранявания обект, освен при нужда от предотвратяване на настъпването на неблагоприятни последици.

Чл. 12. Изпълнителят е длъжен :

- да изпълнява функциите за ранно предупреждение при бедствия и оповестяване на Директора на Дом на учения при БАН;

Чл. 13. Изпълнителят осигурява и поддържа за своя сметка необходимото огнестрелно оръжиe – пистолет или револвер на ангажираните по настоящия договор охранители.

Чл. 14. Изпълнителят отговаря за противопожарната безопасност на обекта след работно време, както и в почивни и празнични дни, включително и като следи показанията на пожароизвестителната инсталация.

Чл. 15. Изпълнителят отговаря за постоянната психическа и физическа професионална годност на лицата осъществяващи непосредствената охранителна дейност, като извършва текущо обучение и квалификация на своите служители.

Чл. 16. (1) Изпълнителят има право при неподчинение от страна на работници и служители на Възложителя и на трети лица, изразяващо се в отказ да се изпълнят указания свързани с охраната на обекта, отказ да се легитимират и всякакво друго действие, застрашаващо имуществото на Възложителя, обект на охрана от страна на Изпълнителя, да изисква от своите преки охранители да вземат необходимите мерки и да употребят необходимите средства за предотвратяване на увреждането, при спазване на ЗЧОД.

(2) Изпълнителят отговаря за прилагането и спазването на Кодекса на труда и на нормативните актове по безопасни и здравословни условия на труд и противопожарна охрана, съгласно законодателството в Република България, във връзка с изпълнението на договора.

(3) Изпълнителят отговаря за живота и здравето на работещите свои служители, както и ако от действията на Изпълнителя се увреди живота или здравето на други лица.

(4) Изпълнителят осигурява за своя сметка униформено облекло, лични предпазни средства и тонизиращи напитки на работещите свои служители.

(5) Изпълнителят носи отговорност за точното и законосъобразно изпълнение на извършваните от него услуги по този договор.

(6) Изпълнителят предоставя на Възложителя до 30-то число на предходния месец утвърден от Изпълнителя месечен график на дежурствата на своите служители за следващия месец. Графикът трябва да съдържа поименно дежурствата на охранителите и времетраенето на смените и да бъде съобразен с Кодекса на труда. Възложителят не носи отговорност за графика на дежурствата на служителите на Изпълнителя.

Чл. 17 Изпълнителят има право:

1. да изисква от Възложителя актуална информация относно охранявания обект, във връзка с изпълнението на възложената поръчка;

2. да изисква от Възложителя (респ. от неговите служители) спазването на всички нормативно определени и съгласувани между страните правила, отнасящи се до сигурността на охранявания обект.

V. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ


Чл. 18. Възложителят е длъжен:

1. да заплаща на Изпълнителя договореното възнаграждение със стойностите и в сроковете по чл. 3 и чл. 4 от договора.

2. да извърши нужните дейности и работа по обекта с оглед нормалното функциониране на обекта и осигуряване безопасност в работата на охраната и сигурността на обекта.

3. да инструктира всички свои работници и служители за въведените мерки за охрана и свързаните с това задължения за спазване от тяхна страна.

4. да информира писмено Изпълнителя за всички съществени промени в обстановката на охранявания обект, които имат връзка със сигурността му.

5. да не огласява по никакъв начин системата за охрана и сигурността на обекта.

Чл. 19. Ако в резултат на престъпни посегателства бъде засегнато охраняваното имущество, за които посегателства Възложителят е информиран своевременно писмено от Изпълнителя и е съставен двустранен протокол за нанесените вреди, Възложителят е длъжен да предостави заявителски материал в териториалното поделение на МВР, за предприемане на съответните действия по НПК.

Чл. 20. По преценка на Възложителя, при осъществяването на престъпни посегателства или инциденти спрямо охранявания обект, Изпълнителят му съдейства за най-бързо изясняване на случая.

Чл. 21. Възложителят се задължава да осигури на Изпълнителя помещения – два броя кабини за нуждите на охраната с необходимото минимално оборудване - маса (бюро) – 1 брой, столове – 1 брой, осветление, отопление, стационарен вътрешен телефонен пост.

Чл. 22. Възложителят има право да извършва самостоятелни или организирани съвместно с Изпълнителя проверки за изпълнението на договора за което се съставя констативен протокол.

(2) Възложителят има правото да предлага или изисква промени в организацията и плана за охраната на обекта.

(3) Възложителят има право да изисква с мотивирано писмено искане смяната на даден охранител или освобождаването му от дежурство поради неспазване от страна на охранителя на изискванията на ЗЧОД и Изпълнителят е длъжен незабавно да смени или освободи конкретния охранител от дежурство, в случай че искането на Възложителя е основателно.

Чл. 23. След влизане в сила на договора Възложителят следва да представи на Изпълнителя списък с лица, които имат право да дават разпореждания за охранявания обекта от името на Възложителя, да приемат и предават осъществяваната услуга, да правят записи, както и да подписват дневника по чл. 7, ал. 1, т. 7 както и списък на лицата, които имат право на достъп до охранявания обект в извън установеното за тях работно време.

VI. ГРАНИЦИ НА ОТГОВОРНОСТТА


Чл. 24. (1) Изпълнителят носи пълна отговорност за имуществени и неимуществени щети, нанесени на Възложителя при осъществяване на охраната на обекта и на имущество, намиращо се на територията на обекта, като в това число се включват и щети в резултат на кражба на имущество, грабеж, увреждане, проникване с взлом, както и във всички случаи на умишлени или небрежни действия от страна на охраната на Изпълнителя, доказани по надлежен ред.

(2) Изпълнителят носи пълна отговорност за имуществените щети, причинени на инсталираните в обекта на Възложителя технически системи за сигурност поради некомпетентно боравене с тях от страна на служителите на Изпълнителя. Преди започване на изпълнението по договора, Възложителят се задължава да проведе инструктаж на охранителите на Изпълнителя за правилна работа с техническите системи за сигурност на Възложителя.

(3) Размерът на дължимото от Изпълнителя обезщетение се определя в пълен размер на пазарната стойност на увреденото или липсващо имущество, но не по-малко от отчетната му стойност. С констативен протокол, подписан от двете страни, се определят размерът на обезщетението и срокът за изплащането му. В случай, че не се постигне споразумение за размера на обезщетението, комисия назначена от Възложителя съставя констативен протокол, в който се описва характера и размера на вредата.

Чл. 25. Изпълнителят не носи отговорност по чл. 26 в случаите, когато:

1. вредите са настъпили поради и във връзка със случайно събитие или непреодолима сила;

2. вредите са нанесени във връзка с оказване помощ на пострадали при тежки природни бедствия или производствени аварии;

Чл. 26. Изпълнителят носи отговорност във всички случаи, когато се установи, че дежурните охранители са употребили алкохол или други упойващи вещества по време на смяната си.

VII. ПРЕДАВАНЕ И ПРИЕМАНЕ НА ИЗПЪЛНЕНИЕТО


Чл. 27. (1) Предаването и приемането на извършената работа по чл. 1 се извършва от определени от страна на Възложителя и Изпълнителя лица.

За Възложителя тези лица са: ……………………

За Изпълнителя тези лица са посочени в Техническата оферта на Изпълнителя – приложение № 2 от договора или се определят за всеки конкретен случай.

(2) Предаването и приемането на работата по договора се удостоверява с подписване от лицата по ал. 1 на двустранен протокол или на друг документ.

Чл. 28. Когато Изпълнителят е сключил договор/договори за подизпълнение, работата на подизпълнителите се приема от Възложителя в присъствието на Изпълнителя и подизпълнителя.
VIII. НЕПРЕОДОЛИМА СИЛА
Чл. 29. (1) Страните по настоящия договор не дължат обезщетение за претърпени вреди и загуби, в случай че последните са причинени от непреодолима сила по смисъла на Търговския закон.

(2) Страната, позоваваща се на непреодолима сила, следва да извести другата за това обстоятелство, в 5 (пет) дневен срок от настъпването на събитието.

(3) Страната, позоваваща се на непреодолима сила, следва да представи като доказателство за това сертификат от БТПП или друг компетентен орган. При непреодолима сила се прилагат разпоредбите на Търговския закон.
IX. КОНФИДЕНЦИАЛНОСТ
Чл. 30. (1) Страните по договора се споразумяха, че цялата информация, осигурена и поверена от Възложителя на Изпълнителя, или станала известна на Изпълнителя при или по повод изпълнението на настоящия договор, ще се счита от страните като търговска тайна на Възложителя и като такава няма да бъде разгласявана, освен ако това не е необходимо за изпълнението на договора.

(2) В случай, че Изпълнителят умишлено или по непредпазливост наруши или стане причина за нарушаването на задължението си за конфиденциалност по ал. 1, в това число от или чрез негови служители, органи или представители, Възложителят има право едностранно да развали договора, чрез писмено уведомление без предизвестие. При упражняването на това си право Възложителят не дължи обезщетение за претърпени вреди и пропуснати ползи, но запазва правото си да търси такова от Изпълнителя.

(3) Възложителят няма право да разкрива информация, предоставена му от Изпълнителя, посочена от него като конфиденциална по отношение на технически или търговски тайни, с изключение на случаите по изпълнението на задълженията на Възложителя по чл. 44 от ЗОП.
X. ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА. НЕУСТОЙКИ, ОБЕЗЩЕТЕНИЯ И КОМПЕНСАЦИИ
Чл. 31. Настоящият Договор се прекратява:

1. с изчерпване на финансовия ресурс, определен в чл. 3, ал. 3 от настоящия договор, но не по-късно от една година и с изпълнението на всички задължения на страните по договора за съответния период;

2. по взаимно съгласие на страните, изразено в писмена форма.

3. при констатирани нередности и/или конфликт на интереси – с изпращане на едностранно писмено предизвестие от Възложителя до Изпълнителя.

4. при отнемане на лиценза на Изпълнителя за извършване на частна охранителна дейност - охрана на имущество на физически или юридически лица, включвайки територията на гр. София, издаден по реда на Закона за частната охранителна дейност (ЗЧОД) или ако е приложимо - при отнемане на удостоверението на Изпълнителя за извършване на същата дейност, издадено по реда на Наредба № Iz-2895 от 15.11.2011 г. за реда, по който търговци по чл. 2, ал. 2, т. 2 от Закона за частната охранителна дейност удостоверяват, че отговарят на изискванията на Закона за частната охранителна дейност.

Чл. 32. (1) Възложителят може да прекрати договора:



с писмено предизвестие до Изпълнителя:

1. При системно неизпълнение на задълженията от Изпълнителя посочени в Раздел IV от договора.

2. При неосигуряване на охрана на обекта за повече от 24 часа.

3. При констатирано от държавен орган, от комисия на Възложителя или с двустранен протокол неизпълнение на някое от задълженията на Изпълнителя във връзка с охраната, довело до значителна имуществена или неимуществена щета за Възложителя.

4. при допускане на повече от 3 /три/ противоправни посегателства от страна на Изпълнителя.

без предизвестие до Изпълнителя, когато Изпълнителят:

5. използва подизпълнител, без да е декларирал това в офертата си, или използва подизпълнител, който е различен от този, посочен в офертата му;

6. бъде обявен в несъстоятелност или когато е в производство по несъстоятелност или ликвидация.

(2) Изпълнителят може да прекрати договора с писмено предизвестие до Възложителя, когато Възложителят:

1. три или повече пъти забави изпълнението на някое от задълженията си по договора с повече от 10 (десет) работни дни;

2. три или повече пъти не изпълнява точно някое от задълженията си по договора.

(3) При виновно неизпълнение на задълженията на една от страните – извън случаите по ал. 1, т. 5 и 6, изправната страна преди да прекрати договора предупреждава писмено насрещната страна и дава разумен срок за изпълнение.

(4) При прекратяване на договора по ал. 1, т. 1 - 5 и ал. 2 неизправната страна дължи на изправната всички направени до момента на прекратяването разходи, плюс неустойка в размер на 5% от цената по чл. 3, ал. 1 без ДДС. Извън посочената неустойка, изправната страна има право да търси по общия исков ред обезщетяване на претърпените от нея щети до пълния им размер.

Чл. 33. (1) При забавено изпълнение на задължения по договора от страна на Изпълнителя, същият дължи на Възложителя неустойка в размер на 0.1% (нула цяло и едно на сто) от сумата по чл. 3, ал. 3 без ДДС за всеки просрочен час, но не повече от 10% от сумата по чл. 3, ал. 3 без ДДС, както и обезщетение за нанесените вреди, ако размерът им надхвърля неустойката.

(2) При закъснение в сроковете на плащания, Възложителят дължи на Изпълнителя неустойка в размер на законната лихва върху стойността на съответното плащане за всеки просрочен ден, но не повече от 50% от стойността на съответното плащане в лева без ДДС.

(3) Изплащането на неустойките по ал. 1 и 2 не лишава изправната страна от правото да търси реално изпълнение и обезщетение за претърпени вреди.

Чл. 34. Страните по договора могат да претендират за нанесени вреди и пропуснати ползи по общия ред, в случай, че нанесените вреди и пропуснатите ползи превишават размера на предвидените в този договор неустойки и обезщетения.

Чл. 35. (1) Ако Изпълнителят дължи обезщетение или неустойка по силата на договора, Възложителят има право да получи обезщетението или неустойката чрез прихващане на сумата на обезщетението или неустойката с вземането на Изпълнителя за следващи месечни суми по чл. 3, ал. 3 от договора.

(2) Възложителят има правата по ал. 1 и в случаите на отказ на Изпълнителя да подпише предвидените в настоящия договор констативни протоколи за вида, количеството и стойността на причинените щети.

XI. ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
Чл. 36. (1) При сключване на договора, Изпълнителят представя списък на лицата охранители, които ще изпълняват договора на място при Възложителя.

(2) При сключване на договора се провежда начален инструктаж от Възложителя по представения списък на служителите на Изпълнителя по безопасни и здравословни условия на труд и страните подписват споразумителен протокол по безопасни и здравословни условия на труд, който Изпълнителят се задължава да спазва.

Чл. 37. (1) В случай, че Изпълнителят е посочил в офертата си, че ще ползува подизпълнители, Изпълнителят се задължава да:

- сключи договори за подизпълнение с подизпълнителите, посочени в офертата му в срок от 10 календарни дни от сключването на настоящия договор, при условията на чл. 45а от ЗОП;

- изпрати оригинален екземпляр от всеки договор за подизпълнение и/или от допълнителното споразумение към него на Възложителя при условията и в сроковете на чл. 45а, ал. 3 от ЗОП. - предоставя на Възложителя информация за всички извършени плащания по договорите за подизпълнение в срок от 7 календарни дни от извършване на съответното плащане.

(2) Изпълнителят отговаря за прилагането и спазването на чл. 45а от ЗОП, като изисква спазването на чл. 45а от ЗОП и от своите подизпълнители.

(3) Възложителят приема изпълнението на дейност по договора, за която Изпълнителят е сключил договор за подизпълнение, в присъствието на Изпълнителя и на подизпълнителя.

(4) Възложителят извършва окончателното плащане по договора, за който има сключени договори за подизпълнение, след като получи от Изпълнителя доказателства, че е заплатил на подизпълнителите всички работи, приети по реда на ал. 3.



(5) Ал. 4 не се прилага, когато при приемането на работата Изпълнителят представи на Възложителя доказателства, че договорът за подизпълнение е прекратен, или работата или част от нея не е извършена от подизпълнителя.

Чл. 38. Този договор може да бъде изменян или допълван само по изключение, с писмено споразумение между страните и при спазване разпоредбите на ЗОП - чл. 43, ал. 2 от ЗОП и други.

Чл. 39. (1) Всички съобщения, предизвестия и нареждания, свързани с изпълнението на този договор и разменяни между Възложителя и Изпълнителя, са валидни, когато са изпратени по пощата (с обратна разписка), по факс, по електронна поща или предадени чрез куриер срещу подпис на приемащата страна.

(2) Всяка една от страните се задължава при промяна на обстоятелствата по този договор, включително при промяна на адрес за кореспонденция, да уведоми незабавно писмено другата страна. Когато някоя от страните е променила данните си за кореспонденция (адрес, факс, е-поща), без да уведоми за новите данни другата страна, съобщенията ще се считат за надлежно връчени и когато са изпратени на стария адрес, факс или е-поща.

Чл. 40. (1) Всички спорове по този договор ще се уреждат чрез преговори между страните, а при непостигане на съгласие  –  ще се отнасят за решаване от компетентния съд в Република България.

(2) За всички неуредени в този договор въпроси се прилагат разпоредбите на действащото законодателство на Р България.

(3) Нищожността на някоя клауза от договора или на допълнително уговорени условия не води до нищожност на друга клауза или на договора като цяло. В такива случаи недействителните клаузи се заменят с повелителните разпоредби на закона.

Чл. 41 Нито една от страните няма право да прехвърля правата и задълженията, произтичащи от този договор, на трета страна, освен в случаите по чл. 43, ал. 7 от ЗОП.

Чл. 42. (1) Настоящият договор се състави и подписа в два еднообразни екземпляра - по един за всяка от страните.

(2) Неразделна част от договора са следните приложения, които страните се задължават да спазват:

1. Приложение № 1: Техническата спецификация за възлагане на поръчката по лот 1 съгласно публичната поканата за участие и ако е приложимо разясненията дадени от Възложителя по публичната покана;

2. Приложение № 2: Всички предложения от офертата на участника, въз основа на които е определен за Изпълнител и ако е приложимо разясненията дадени от Изпълнителя по неговата оферта по време на оценката на офертите. Приложение № 2 включва техническата и ценова оферти на Изпълнителя, представени по обществената поръчка, документи свързани с използването/неизползването на подизпълнители, ако е приложимо и други документи.

ЗА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ : ЗА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ :
Директор на Дом на учения при БАН Управител:

............................................... ................................................

Име ........................................

...........................................



Гл. счетоводител



Каталог: wp-content -> uploads -> 2015
2015 -> Висше военноморско училище „Н. Й. Вапцаров“
2015 -> Правила за изменение и допълнение на Правила за търговия с електрическа енергия Съществуващ текст
2015 -> 120 Основно училище “Георги С. Раковски” София
2015 -> Премиерният сериал Изкушение от 12 октомври по бтв lady
2015 -> Агнешко месо седмична справка: средни цени за периода 7 – 14 януари 2015 г
2015 -> Пилешко месо седмична справка: средни цени за периода 7 14 януари 2015 г
2015 -> Бяла кристална захар седмична справка: средни цени за периода 7 – 14 януари 2015 Г


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница