Проект! Образец №5 д о г о в о р по чл. 101е, ал. 1 от зоп



Дата14.01.2019
Размер169.7 Kb.
#109780


Проект! Образец № 5

Д О Г О В О Р

по чл. 101е, ал. 1 от ЗОП

Днес ……………2012 г. в град Велико Търново, между:



  1. ОБЩИНА ВЕЛИКО ТЪРНОВО, наричана по-долу ”ВЪЗЛОЖИТЕЛ”, с адрес: град Велико Търново, пл. “Майка България” № 2, с БУЛСТАТ: 000133634, представлявана от инж. ДАНИЕЛ ПАНОВ – Кмет на Общината, от една страна,

и

  1. ..............................................., град ………………………….наричано по-долу “ИЗПЪЛНИТЕЛ“, със седалище и адрес: град ………………………………., ул. “………...............................................................………………” №……….., БУЛСТАТ: ....................................................................................................................., представлявано ……………................................................................…….от друга страна,

СЕ СКЛЮЧИ ТОЗИ ДОГОВОР ЗА СЛЕДНОТО:

І. ПРЕДМЕТ И СРОК ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ДОГОВОРА

Чл.1 (1) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ възлага, а ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ приема да изпълни обществена поръчка със следния предмет: „Изготвяне на документации за участие в процедури за възлагане на обществени поръчки за избор на изпълнители на дейности по проект „Изграждане на Регионална система за управление на отпадъците в регион Велико Търново“, разположена на Площадка № 5 – съседни терени на съществуващо депо за неопасни отпадъци на гр.Велико Търново в землището на с. Шереметя, общ.Велико Търново”, както следва:

  1. Публична покана за избор на изпълнител на мерките за информация и публичност.

  2. Открита процедура за избор на изпълнител на одит на проекта.

  3. Открита процедура за избор на изпълнител за упражняване на строителен надзор в съответствие с изискванията на ЗУТ и Инженер по ФИДИК (FIDIC).

  4. Процедура на договаряне без обявление за упражняване на авторски надзор при изпълнението на инвестиционния проект за изграждане на Регионална система за управление на отпадъците.

  5. Процедурa на договаряне без обявление за упражняване на авторски надзор при изпълнението на инвестиционните проекти за елементите на довеждащата и отвеждащата техническа инфраструктура.

  6. Открита процедура за избор на изпълнител на строителството на Регионална система за управление на отпадъците по договорните условия на ФИДИК (FIDIC).

  7. Открита процедура за избор на изпълнител на строителството на довеждаща и отвеждаща техническа инфраструктура по договорните условия на ФИДИК (FIDIC).

  8. Открита процедура с обособени позиции за избор на изпълнител за доставка и монтаж на технологично оборудване.

  9. Открита процедура с обособени позиции по видове за избор на изпълнител за доставка на експлоатационна механизация.

  10. Открита процедура с обособени позиции по видове за избор на изпълнител за доставка на транспортна техника и контейнери за разделно събиране на зелени отпадъци.

  11. Открита процедура с обособени позиции за избор на изпълнител за доставка на компютърна техника, периферни устройства и специализиран софтуер.

(2) Възложителят има право по своя преценка да избере други видове процедури за възлагане вместо изброените в ал. 1, както и да не провежда една или повече от изброените обществени поръчки, или да реши да обедини някои от тях. Възложителят има право по своя преценка да видоизмени предмета на една или повече от обществените поръчки. Правото на преценка на Възложителя за промени в предмета на настоящата обществена поръчка е ограничено в рамките на изискванията на Оперативна програма „Околна среда 2007 – 2013 г.“ и упрвляващия й орган.

(3) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ следва да извърши възложената работа на свой риск и със свои ресурси, като предаде документациите – предмет на договора, на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ в два екземпляра на хартиен и в два екземпляра на цифров носител в договорения обем и обхват.

Чл. 2 (1) Общият срок за изпълнение на обществената поръчка е 120 (сто и двадесет) календарни дни. Той започва да тече от датата на подписване на настоящия договор.

(2) Договорът влиза в сила на датата на получаване на възлагателно писмо от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ до ИЗПЪЛНИТЕЛЯ за изпълнение на дейностите в обхвата на поръчката.

(3) Изготвянето на документацията за всяка поръчка по чл. 1, ал. 1 съставлява изпълнение на междинен етап, като документацията и изпълнението подлежи на приемане с двустранен приемо-предавателен протокол. Окончателното изпълнение на договора се установява с подписването на окончателен двустранен приемо-предавателен протокол за изготвените документации – предмет на поръчката от страните. От страна на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ приемането на документациите и изпълнението се удостоверява чрез подписване на приемо-предавателните протоколи от Ръководителя на екипа за управление на проекта за изграждане на Регионална система за управление на отпадъците в регион Велико Търново.

(4) Сроковете, свързани със задълженията на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ относно изготвянето на документациите, спират да текат в следните случаи:

1. по време на забавяния, породени от действията на администрацията, или промени в императивни разпоредби на нормативните актове, регулиращи съответната материя;

2. когато забавата е причинена поради виновно действие или бездействие на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ - до неговото преустановяване, или когато ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ поиска промени в работата, които съществено изменят условията, посочени в Публичната покана или Техническите спецификации.

(5) При възникване на обстоятелство по ал.3 ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да уведоми писмено ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, като посочи причината, която възпрепятства изпълнението на поръчката, очакваното време на препятствието с посочване на начална и крайна дата на спирането на срока, подкрепена с надлежни доказателства.
ІІ. ЦЕНА. НАЧИН НА ПЛАЩАНЕ

Чл.3 (1) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ се задължава да плати на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ договорената сума за изпълнението на обществената поръчка, чиято обща стойност е ................................ (……………………………………………………......................) лева без ДДС, а с ДДС 20 % - …………… (…………...........................................................................................) лева.

(2) Цената по ал.1 включва всички необходими разходи за изпълнение предмета на договора, независимо от какво естество са, включително разходи за работна сила, допълнителни разходи, режийни разноски, транспорт, извънреден труд, разходи съобразно избраната организация и методология на работа, разходи за използваните материали, консумативи, пособия, технически средства, машинно и компютърно време, разходи по контрола на качеството, разходи за управление, разходи за данъци, такси, плащания към бюджета, печалба и всички други разходи, необходими за изпълнението на поръчката и произтичащи от условията на договора.

(3) Цената по ал.1 е достатъчна да гарантира цялостното, качествено и срочно изпълнение на поръчката по условията на договора.



(4) Възнаграждението за изпълнението на поръчката се заплаща както следва:

  • Първо междинно плащане в размер на сумата от ….................. (.....................................................) лева без ДДС и законовоустановеното ДДС или сумата от .......................... (...........................................................) лева с ДДС, представляваща 40% (четиридесет процента) от цената по ал.1 в ………………..дневен срок след подписване на двустранни приемо-предавателни протоколи за приемане работата на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ за 4 (четири) разработени документации, включени в обхвата на поръчката.

  • Второ междинно плащане в размер на сумата от ….................. (.....................................................) лева без ДДС и законовоустановеното ДДС или сумата от .......................... (...........................................................) лева с ДДС, представляваща 40% (четиридесет процента) от цената по ал.1 в ………………..дневен срок след подписване на двустранни приемо-предавателни протоколи за приемане работата на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ за следващите 4 (четири) разработени документации.

  • Окончателно плащане в размер на остатъка до пълния размер на цената по ал.1, намален с размера на междинните плащания - в .......... (.......................) дневен срок след предаване на останалите разработени документации, включени в обхвата на поръчката, на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и подписването на окончателен двустранен приемо-предавателен протокол за приемане работата на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ.

(5) Всички плащания ще бъдат извършени след представяне и одобряване на съответните счетоводни документи, съставени и издадени от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ съгласно изискванията на българското законодателство.

IІI. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ

Чл.4 ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ е длъжен:

1. при поискване от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ да предостави допълнителни данни, необходими за изпълнение на поръчката;

2. при точно и пълно изпълнение да заплати на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ уговорената цена;

3. да оказва нужното съдействие на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ;

4. да приеме от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ изработеното, ако то отговаря на поставените изисквания.

Чл.5 ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право да получи услугата във вида и срока, уговорени в този договор.

Чл.6 (1) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право по всяко време да иска в определен от него разумен срок отчетна информация във връзка с изпълнението на поръчката.

(2) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право по всяко време през целия срок на изпълнение на поръчката да следи за качественото и срочно изпълнение от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ съгласно действащите нормативни изисквания и договорните условия.

(3) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право да осъществява оперативен контрол за правилното и ефективно изпълнение на възложената поръчка, без да затруднява създадената от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ организация.

(4) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право да иска изпълнение в съгласувани с ИЗПЪЛНИТЕЛЯ срокове на препоръки, указания и други подобни, дадени от други компетентни органи.

Чл.7 Създаденото по изпълнение на настоящия договор и окончателният резултат от изпълнението на поръчката са собственост на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.

Чл.8 ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ е длъжен да осигури средства за разплащане на извършената услуга по договора съгласно условията в него и да плати на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ съгласно постигнатите договорености.

Чл.9 ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ не дължи заплащане за извършени работи ако са вследствие на:

1. несъгласувано с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ отклонение от Техническите спецификации, от договора, от указанията на компетентни органи или от предложеното с офертата;

2. нарушаване на правила и нормативи във връзка с извършваната дейност.

IV. ПРАВА И ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ИЗПЪЛНИТЕЛЯ

Чл.10 ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ има право да получи уговореното в настоящия договор възнаграждение при точно и пълно изпълнение на задълженията си по този договор при условията на същия.

Чл.11 ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ има право при необходимост да иска съдействие от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ за изпълнение на работата – предмет на поръчката.

Чл.12 (1) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да изпълни поръчката с грижата на добър търговец и в защита интересите на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.

(2) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да изготви документациите – предмет на поръчката качествено и в срок, при спазване разпоредбите на ЗОП, другите действащи в страната законови и подзаконови нормативни актове и условията на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, посочени в Публичната покана за поръчката, Техническите спецификации към нея и настоящия договор и отговаря за законосъобразността, качеството, пълнотата и приложимостта на изработените от него документации.



(3) Когато в Техническите спецификации, явяващи се неразделна част от Публичната покана за поръчката, има изискване за наличие на екип от експерти за изпълнение на съответните дейности, ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да дефинира длъжностите на експертите – членове на съответния екип, техните функции, изискванията за професионална квалификация и опит и да опише приложимите доказателства за тези изисквания.

(4) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ носи отговорност ако ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ претърпи вреди в резултат на недостатъците на документациите. В този случай ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ може да иска от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ обезщетение за действително претърпените вреди.

(5) Допуснатите пропуски, несъответствия и грешки от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, установени при процедурите по предварителния контрол от Агенцията по обществени поръчки или Междинното звено на Оперативна програма “Околна среда 2007 – 2013 г.”, се отстраняват от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ за негова сметка в рамките на договорената цена.

(6) Изпълнителят на настоящата поръчка и членовете на неговия екип нямат право да участват като изпълнители или подизпълнители на която и да е от изброените обществени поръчки.

Чл.13 (1) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да предостави възможност на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ или упълномощени от него лица да извършват контрол при изпълнение на работата по предмета поръчката.

(2) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ се задължава да предоставя информация за хода на работата при поискване от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, както и да оказва нужното съдействие на представители на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и/или на други органи при извършване на контрол по изпълнението на поръчката. ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ се задължава да оказва пълно съдействие на лицата, които извършват проверките на място.

(3) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да изпълни препоръките, дадени в резултат на проверките, в определения за това срок.

(4) Указанията на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ са задължителни за ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, освен ако са в нарушение на действащата нормативна уредба. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ е длъжен своевременно да информира ИЗПЪЛНИТЕЛЯ за промени в обстоятелствата по изпълнение на настоящия договор, както и в обхвата на поръчката, като ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ се задължава да извърши своевременно в разумни взаимно съгласувани срокове налагащите се преработки или поправки.

(5) Когато се изискват изменения от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и те се окажат неподходящи за правилното изпълнение на работата или не отговарят на нормативните изисквания, ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да уведоми писмено ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и да откаже извършване на исканите промени, като приложи разумни аргументи. ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ отговаря пред ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ за причинените вреди на последния, ако не изпълни това си задължение.

(6) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да съгласува с ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ предварително всички решения.

Чл.14 ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да извърши актуализиране и коригиране на изготвените документации при промяна на нормативната база, регулираща материята - обект на обществената поръчка или във връзка с нея обществени отношения. В този случай двете страни договарят разумно удължаване на срока.

Чл.15 Привличането на подизпълнители за извършването на отделни работи е допустимо, ако същите са посочени в офертата. За извършената от подизпълнителите работа ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ отговаря като за своя.

Чл.16 (1) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да организира и съгласува работата на всички членове в своя екип.

(2) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ няма право да сменя лицата - членове на екипа, посочени в заявлението за участие, освен ако не са налице обстоятелствата по–долу:

1. при смърт на член от екипа;

2. при невъзможност да изпълнява възложената му работа поради болест, или друга причина, довела до трайна невъзможност за изпълнение;

3. при необходимост от замяна на член от екипа поради причини, които не зависят от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ (например оставка, придобито право на пенсия за осигурителен стаж и възраст и др.);

4. когато член от екипа бъде осъден на лишаване от свобода с влязла в сила присъда;

5. когато член от екипа загуби право да упражнява професията си, относима към обекта на поръчката.

(3) В случаите по ал.2 ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ изпраща до ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ писмено уведомление, в което мотивира предложенията си за смяна на член от екипа, като прилага разумни доказателства за наличието на някое от описаните основания, и предлага лице, което да замени досегашния член на екипа, като посочи квалификация и професионален опит и приложи доказателства за това.

(4) При замяна на член от екипа, новият член на екипа трябва да притежава еквивалентна квалификация и професионален опит, не по-малки от тези на заменения експерт. Замяната на член от екипа не води до промяна в плащанията и към ИЗПЪЛНИТЕЛЯ и сроковете по договора.

Чл.17 (1) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да уведоми своевременно ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ за всички обстоятелства, възникнали след подписването на настоящия договор, които един добър ИЗПЪЛНИТЕЛ не би могъл да предвиди и които биха могли да възпрепятстват изпълнението на този договор. В уведомлението ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ трябва да информира ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и за предприетите мерки за тяхното преодоляване.

(2) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ е длъжен да уведомява ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ своевременно за всички обстоятелства извън компетентността на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, които препятстват изпълнението на поръчката и биха довели до нейното неизпълнение, забавено или лошо изпълнение.

(3) ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ се задължава, ако настъпят обстоятелства, които го поставят в невъзможност да изпълнява задълженията си, да информира ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ в срок от три работни дни от узнаването с цел прекратяване на договора.

Чл.18 Невъзложени от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ услуги не подлежат на заплащане.

V. ПРИЕМАНЕ НА РАБОТАТА

Чл.19 Окончателното завършване на работата се установява с двустранно подписан приемо-предавателен протокол.

Чл.20 (1) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право да откаже да приеме извършената работа, ако открие съществени недостатъци, които я правят негодна по предназначението й. При откриване на недостатъци след подписване на приемо-предавателния протокол работата не се счита за приета.

(2) Ако при приемането на изготвените документации се установят недостатъци, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право да иска отстраняването им за сметка на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ в нов срок, посочен в приемо-предавателния протокол.

(3) Ако при приемането на изготвените документации се установят недостатъци, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право до отстраняването им да задържи дължимата сума.

(4) Задържането на дължимата сума при условията на ал.3 не е забава и не влече нейните последици.

VI. ОТГОВОРНОСТ И САНКЦИИ

Чл.21 (1) При забава по отношение на договорния срок по вина на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, същият дължи неустойка в размер на 0,1 % от стойността на поръчката за всеки просрочен ден. Сумата се удържа от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ при заплащане на възнаграждението. При забава по вина на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ с повече от 7 дни на срока ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право да предприеме мерки по разваляне или прекратяване на договора в съответствие с уговореното в него. В този случай ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ дължи заплащане за онази част от извършената от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ работа, която ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ счита за полезна.

(2) При изготвяне на документация, неотговаряща на условията, посочени в Техническите спецификации и договора и непротиворечаща на действащото законодателство, освен задължението за отстраняване на недостатъците, ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ дължи неустойка в размер на 0,1% от стойността на договора за всеки ден забава след договорения срок. Сумата се удържа от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ при заплащането на възнаграждението за него.



Чл.22 (1) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ може да прекрати или развали договора, ако ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ при извършване на възложените работи:

1. се е отклонил съществено от уговореното в този договор;

2. се е отклонил от указанията на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, непротиворечащи на закона.

(2) Във всички случаи на разваляне или прекратяване на договора поради неизпълнение на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, последният дължи връщане на получените над стойността на изпълнената работа суми в срок, писмено определен от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, в случай на получени такива. При забава за връщането на тези суми в посочения от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ срок ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ дължи неустойка в размер на законната лихва за периода на забавата.

(3) Когато ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ не възстанови дължимите суми по реда на доброволното изпълнение, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ пристъпва към принудително им събиране по законоустановения ред.

(4) Всички разходи, свързани с възстановяването на дължими суми на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, независимо от основанието за това, са изцяло за сметка на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ.

Чл.23 (1) При неизпълнение, респективно некачествено или ненавременно изпълнение на възложеното с този договор, пълна липса на изпълнение, или при каквото и да било друго неизпълнение на задължения по този договор, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има право да изисква съставянето на констативен протокол, подписан от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и ИЗПЪЛНИТЕЛЯ или оторизирани представители. Този протокол е годно доказателство за упражняване на правата на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ срещу ИЗПЪЛНИТЕЛЯ като неизправна страна по договора.

(2) При отказ на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ или на негов представител за подписване на констативен протокол за неизпълнение, както и при невъзможност представител на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ да се свърже с ИЗПЪЛНИТЕЛЯ или негов представител, констативният протокол се подписва от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ или негов служител и двама свидетели и е годно доказателство за упражняване на правата на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ срещу ИЗПЪЛНИТЕЛЯ като неизправна страна по договора.

Чл.24 При каквото и да било неизпълнение от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ може да търси или удържа дължимите по договора неустойки при условие на констатирането му по реда на същия.

VІI. НЕПРЕОДОЛИМА СИЛА

Чл.25 (1) Страните не носят отговорност при настъпване на непреодолима сила, възпрепятстваща изпълнението на поетите задължения.

(2) Страната, изпълнението на чието задължение е възпрепятствано от непреодолимата сила, е длъжна в седемдневен срок писмено да уведоми другата страна за настъпването, съответно за преустановяване на въздействието на непреодолимата сила. Към уведомлението се прилагат всички релевантни и/или нормативно установени доказателства за настъпването, естеството и размера на непреодолимата сила.

(3) След получаване на известието за невъзможността на изпълнението на договора като цяло, насрещната страна има право да прекрати договора.

(4) Срокът за изпълнение на възложеното с договора се удължава с времето, през което изпълнението е било невъзможно поради непреодолима сила, за наличието на която другата страна е била надлежно уведомена при условията на договора и е приела съществуването на база на представените документи и доказателства.

VІІI. ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА

Чл.26 Договорът се прекратява:

  1. с изпълнение на поръчката - предмет на договора;

  2. с изтичане на срока на договора по чл. 2, ал.1;

3. по взаимно съгласие на страните, изразено писмено;

4. при разваляне поради системно или пълно виновно неизпълнение на задълженията на една от страните по договора с писмено изявление от изправната до неизправната страна;

Чл.27 (1) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ може да развали или прекрати предсрочно договора, когато ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ изпадне в състояние на неплатежоспособност, съответно срещу него е открито производство на несъстоятелност или е в процес на преобразуване, които обстоятелства могат да застрашат изпълнението на настоящия договор, както и ако ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ не изпълнява задълженията си по договора. Същите права ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ има и ако ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ престане да отговаря на изискванията на ЗОП.

(2) В случай, че ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ прекрати едностранно договора, последното не освобождава ИЗПЪЛНИТЕЛЯ от заплащане на дължими към ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ неустойки и/или обезщетения, както и от възстановяване на получени по договора средства.

(3) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ може да прекрати договора с писмено предизвестие до ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, когато след сключването на договора е доказано, че при провеждане на процедурата за избор на изпълнител на настоящия договор или при неговото изпълнение, са допуснати съществени нарушения, нередности или измами по смисъла на чл. 103 от Регламент на съвета /ЕО, Евратом/, № 1605/2002, приложим за общия бюджет на Европейските общности, изменен с Регламент на Съвета / ЕО, Евратом/ № 1995/2006.

(4) В случаите по ал. 3, когато нарушението, нередността или измамата е извършена от ИЗПЪЛНИТЕЛЯ по настоящия договор, ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ няма да заплати на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ направените разходи по договора към момента на неговото прекратяване и ще предприеме действия за възстановяване на вече изплатени средства по договора.

ІX. ДРУГИ УСЛОВИЯ

Чл.28 При неизпълнение на задълженията по този договор или произтичащи такива от закона, както и при неточно изпълнение, поради причини, за които някоя от страните отговаря, неизправната страна носи отговорност до пълния размер на нанесените вреди.

Чл.29 Изменение на настоящия договор се допуска по изключение само и единствено при наличие на хипотезите, предвидени в Закона за обществените поръчки.

Чл.30 Неразделна част от настоящия договор се явяват Публичната покана за поръчката, Техническите спецификации към нея и офертата на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ с всички приложения към нея.

Чл.31 (1) Кореспонденцията между страните се води на посочените в настоящият договор адреси. При промяна на адреса всяка една от страните е длъжна да уведоми писмено другата страна за новият си адрес, в противен случай неприета или върната кореспонденция ще се счита за приета и за страните ще настъпят последиците при приета кореспонденция.

(2) Всички съобщения, уведомления и известия, свързани с изпълнението на настоящия договор са валидни, ако са направени в писмена форма и са подписани от упълномощените лица.

(3) За дата на съобщението известието се смята:

1. датата на предаването - при ръчно предаване на съобщението/известието;

2. датата на пощенското клеймо на обратната разписка - при изпращане по пощата;

Чл.32 За всеки спор относно съществуването и действието на сключения договор или във връзка с неговото нарушаване, включително спорове и разногласия относно действителността, тълкуването, прекратяването, изпълнението или неизпълнението му, както и за всички въпроси, неуредени в този договор, се прилага Търговския закон, Законът за задълженията и договорите и ЗОП. При непостигане на съгласие спорът се отнася за решаване пред компетентния съд, определен по правилата на ГПК.
Договорът се състави и подписа в два еднообразни екземпляра по един за всяка от страните.
ВЪЗЛОЖИТЕЛ: ИЗПЪЛНИТЕЛ:

Инж.ДАНИЕЛ ПАНОВ

Кмет на Община Велико Търново

Светозара Стефанова

За Началник отдел „Бюджет”

Съгласуван с:

Олга Петърчева – Главен юрисконсулт и

началник на отдел „Правно осигуряване” в Община В. Търново
Надя Петрова

Директор на дирекция ОСОП


Зорница Кънчева

Началник отдел ОС



2012 г.

Каталог: profil-na-kupuvacha -> document
document -> Становище за осъществен предварителен контрол
document -> Критерий за оценка
document -> Техническа спецификация
document -> Документация за обществена поръчка чрез публична покана с предмет
document -> Ценово предложение
document -> Критерий за оценка
document -> Г. Пояснение Относно: Публична покана с предмет: „Реализация на проект „Нашите мечти – сбъдната реалност“, село Шереметя финансиран от пудоос по Национална кампания „За чиста околна среда”


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница