Програма " околна среда 2007 2013 г."



страница1/4
Дата16.08.2017
Размер0.88 Mb.
#28089
ТипПрограма
  1   2   3   4





Решения за

по-добър живот



ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА

ОКОЛНА СРЕДА 2007 – 2013 г.”



Европейски съюз

Европейски фонд за

регионално развитие

Кохезионен фонд


РЕГИОНАЛНА ИНСПЕКЦИЯ ПО ОКОЛНАТА СРЕДА И ВОДИТЕ-ПЛОВДИВ

БЕНЕФИЦИЕНТ ПО ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА “ОКОЛНА СРЕДА 2007–2013г.”





РЕГИОНАЛНА ИНСПЕКЦИЯ ПО ОКОЛНА СРЕДА И ВОДИ - ПЛОВДИВ

4000. бул. ”Марица” № 122, тел: 032 / 62-89-94; факс: 032 / 62-89-94, e-mail: riosv_plovdiv@dir.bg

Референтен № на процедурата: BG161PO005/10/3.0/2/20


ОДОБРЯВАМ: /…………………………..../

Инж. Валя Атанасова



ДИРЕКТОР НА РИОСВ-ПЛОВДИВ

ДОКУМЕНТАЦИЯ ЗА УЧАСТИЕ

В ОТКРИТА ПРОЦЕДУРА (опростени правила по чл.14, ал.3 от ЗОП)

ЗА ВЪЗЛАГАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА, ПО РЕДА НА ЗОП, С ПРЕДМЕТ:
“Изпълнение на дейности по възстановяване и поддържане на консервационно значими хабитати - естествени равнинни, лонгозни гори и местообитания на видове, предмет на опазване в защитени зони „Трилистник” (BG 0000289), „Градинска гора” (BG 0000255) и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина”
Пловдив

Ноември 2012 г.

СЪДЪРЖАНИЕ:



І. Решение №ОП2-1/20.11.2012 г. на Директора на РИОСВ-Пловдив

ІІ. Обявление за обществена поръчка

ІІІ. Пълно описание на предмета на поръчката, техническо задание и технически спецификации

ІV. Минимални изисквания за изпълнение предмета на поръчката

V. Указания за подготовка на офертата

VІ. Указания за представяне на предложението

VІІ. Изискуеми гаранции

VІІІ. Показатели, относителната им тежест и методика за оценка на офертите;
ПРИЛОЖЕНИЯ:


  1. Оферта за участие – образец /Приложение 1/;

  2. Техническо предложение - образец/Приложение 2/;

  3. Ценова оферта – образец /Приложение 3/;

  4. Декларация по чл. 47, ал. 1, т. 1 от ЗОП – Образец /Приложение № 4/;

  5. Декларация по чл.47,ал.1, т.2 и т.3 от ЗОП – образец/Приложение№ 4А/;

  6. Декларация по чл.47, ал.2, т.1, т.2 и т.3 от ЗОП– образец /Приложение№ 4Б/;

  7. Декларация по чл.47, ал.5, т.1 от ЗОП – образец /Приложение№ 5/;

  8. Декларация по чл.47, ал.5, т.2 от ЗОП – образец /Приложение№ 5А/;

  9. Декларация, че кандидата приема изцяло всички изисквания, отразени в документацията за участие и проекта на договора – образец / Приложение № 6/;

  10. Декларация за липса на обстоятелства по чл. 93, параграф 1, чл. 94 и чл. 96, параграф 2, буква „а“ от Регламент (ЕО, Евратом) № 1605/2002 на Съвета от 25 юни 2002 г. относно Финансовия регламент, приложим за общия бюджет на Европейските общности. /Приложение № 7/

  11. Декларация за съгласие за участие като подизпълнител / Приложение № 8/

  12. Деклараця за липса на обстоятелства съгласно „Общите насоки за избягване на конфликт на интереси по смисъла на чл. 52 от Регламент 1605/2002 и за спазване принципа на безпристрастност и независимост при управление на оперативните програми, съфинансирани от Структурните и Кохезионния фондове на ЕС” /Приложение № 9/

  13. Информация за оборота на участника /Приложение № 10/

  14. Списък на изпълнените договори /Приложение № 11/

  15. Списък на експертите, които участникът ще използва /Приложение 12/

  16. Професионална автобиография /Приложение 13/

  17. Професионална автобиография на техническо лице /Приложение № 13А/

  18. Декларация за квалифицирания персонал на участника /Приложение № 13Б/

  19. Декларация за средногодишния брой на служителите на участника /Приложение № 13В/

  20. Декларация за машини, оборудване и технически съоражения на участника /Приложение № 13Г/

  21. Декларация за съгласие за участие като ключов експерт /Приложение № 14/

  22. Декларация за закрила на заетостта и спазване условията за минимална цена на труда /Приложение № 15/

  23. Сведения за участника /Приложение № 16/

  24. Извлечение от РЕГЛАМЕНТ (ЕО, ЕВРАТОМ) № 1605/2002 НА СЪВЕТА от 25 юни 2002 /Приложение № 17/

  25. Методика за оценка /Приложение № 18/

  26. Оценъчни листове № 1, 2 и 3 /Приложение № 19-1, 19-2 и 19-3/

  27. Проект на договор


РАЗДЕЛ ІІІ.

ОПИСАНИЕ НА ОБЩЕСТВЕНАТА ПОРЪЧКА, ТЕХНИЧЕСКО ЗАДАНИЕ И СПЕЦИФИКАЦИИ


І. Обща информация.

1. Предмет на обществената поръчка: Изпълнение на дейности по възстановяване и поддържане на консервационно значими хабитати - естествени равнинни, лонгозни гори и местообитания на видове, предмет на опазване в защитени зони „Трилистник” (BG 0000289), „Градинска гора” (BG 0000255) и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина.

2. Описание на основния проект и проектната територия:

Настоящата обществена поръчка се открива в изпълнение на проект "Възстановяване и поддържане на консервационно значими хабитати - естествени равнинни, лонгозни гори и местообитания на видове, предмет на опазване в защитени зони „Трилистник” (BG 0000289), „Градинска гора” (BG 0000255) и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина".Реализацията на проекта се осъществява с финансовата подкрепа на Републиканския бюджет и Европейския фонд за регионално развитие, чрез Оперативна програма "Околна среда 2007-2013г".



ІІ. Описание на проектната територия

Проектната територия представлява крайречна заливаема гора от полски ясен (Fraxinus oxycarpa), полски бряст (Ulmus minor), летен дъб (Quercus robur), клен (Acer campestre), мекиш (Acer tataricum), бяла топола (Populus alba), бяла върба (Salix alba), по поречието на реките Стряма и Марица, в землищата на с.Трилистник, с. Калековец, община Марица, с.Стряма, общ. Раковски и с.Градина, общ. Първомай, област Пловдив. Тези гори представляват уникални съобщества в растителността на България, запазили се единствено на ограничени места по поречието на реките Тунджа, Марица и по черноморското крайбрежие. Проектната територия е една от последните останали естествени заливни равнинни гори в Горнотракийската низина, формиращи природни местообитания 91FO Крайречни смесени гори от Quercus robur, Ulmus laevis и Fraxinus excelsior и 92АО Крайречни галерии от Salix alba и Populus alba и заливни ливади от типа Алувиални ливади от съюза Cnidion dubi в речните долини (6440), включени в приложение 1 на Директива 92/43/ЕЕС за опазване на природните местообитания и на дивата флора и фауна и в приложение 1 на Закона за биологичното разнообразие. Тези съобщества, родствени на старите терциерни субтропични гори на Европа са с изключително висока консервационна стойност. В тях се съхраняват находища и местообитания на редки и защитени растителни и животински видове и поради високата природозащитна стойност, тези територии са включени като предмет на опазване в защитени зони „Трилистник” и „Градинска гора”. В заливаемата равнинна гора край с. Градина, обявена и за защитена територия, която попада в границите на ЗЗ „Градинска гора” се опазва едно от най-големите и най-богати на алкалоида галантамин находища на блатно кокиче (Leucoium aestivum L.) в България.



Основен проблем и рисков фактор за проектната територия в последните години е сериозното деградиране на уникалните екосистеми – тип крайречни заливаеми гори, влошаване състоянието на местообитанията на консервационно значимите видове и намаляване на природните ресурси. Равнинните крайречни гори, попадащи в границите на защитени зони „Трилистник” и „Градинска гора”, предмет на настоящия проект са типичен пример за прогресивното деградиране на екосистемите и драстични изменения на естественото им състояние. В резултат на естествени и антропогенни намеси в тези изключително уязвими екосистемни комплекси е намаляло биоразнообразието в проектната територия, което е довело до изчезване на някои видове с европейско и национално значение, които са пряко свързани с влажни зони (чаплови птици, корморани, бекасови птици и др.). Антропогенизирането и деградирането на екосистемите води и до драстично намаляване на недървесните ресурси (блатно кокиче, рибни ресурси, някои ловни видове – водоплаващи птици). Блатното кокиче – естествен източник на галантамин (изходна суровина за цяла серия от лекарствени препарати) е типичен индикатор за периодично заливните влажни зони край реките. Деградиране на тези ценни хабитати е довело до драстично редуциране на популациите му, които са застрашени от изчезване не само в проектния район (Пловдивска област), но и в страната.

Проектната територия обхваща 2 927 дка от общата площ на ЗЗ „Трилистник” (6 169,50 дка), която включва отдели 225, 226 и 227, съгласно ЛУП на ДЛС „Чекерица” от 2001 година, в които попадат природни местообитания 91FO Крайречни смесени гори от Quercus robur, Ulmus laevis и Fraxinus excelsior и 92АО Крайречни галерии от Salix alba и Populus alba, предмет на опазване в зоната. От общата площ на ЗЗ „Градинска гора” (4 397,8 дка), предмет на проектните дейности е цялата площ на защитена местност „Находище на блатно кокиче” - 2 344,317 дка, съгл. Заповед за обявяване № РД-148/20.03.2006 г на МОСВ, която попада изцяло в границите на зоната.

Равнинните лонгозни гори, предмет на опазване в двете защитени зони и защитената територия се стопанисват от местната структура на Изпълнителна агенция по горите - РДГ-Пловдив чрез Държавно ловно стопанство „Чекерица”, с.Стряма и Държавно горско стопанство – гр. Първомай. Местните стопанисващи организации от години търсят начини и средства за решаване на проблема с деградирането на горските съобщества и многократно са сигнализирали РИОСВ – Пловдив за спешната необходимост от възстановяване заливаемия характер на последните останали низини гори в Горнотракийската низина. Вследствие прекъсната връзка с реките и нарушаване на хидрологичния режим на проектната територия, намалява консервационната значимост на тези територии и прогресивно се влошава състоянието на природните ресурси. Ето защо е силно належаща необходимостта от спешни мерки за подобряване състоянието и спиране темпа на прогресивна деградация на едни от последните останали в Горнотракийската низина крайречни лонгозни гори и свързаното с това влошаване състоянието на находищата и местообитанията на консервационно значимите растителни и животински видове и намаляване природозащитната стойност на територии от мрежата НАТУРА 2000.

Предпроектни проучвания

Дейността включва извършване на предварителни предпроектни проучвания на защитени зони „Трилистник” (BG 0000289), „Градинска гора” (BG 0000255) и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина.


Предпроектните проучвания ще включват следните теми:


  • Биологично разнообразие - състояние на ключовите хабитати и видове, консервационна значимост, инвазивни видове;

  • Идентифициране на основните причини, водещи до деградация на екосистемите, степен на деградиране и възможностите за възстановяването им, историческа информация за територията преди дигиране и отводняване;

  • Оценка на съществуващите хидротехнически съоръжения - канална мрежа и водоразпределителни съоръжения;

  • Геология и хидрогеология;

  • Хидрология на водните обекти – източник на води за възстановяване на заливаемия характер на проектната територия;

  • Геодезически дейности;

  • Брегова ерозия и наносен режим на водните обекти – източник на води за възстановяване на заливаемия характер на проектната територия


Биологично разнообразие


  • Оценка на консервационния статус на проектната територия преди възстановяване:


Минимални изисквания

Видове животни и растения от Приложение № 2 и Приложение № 3 на ЗБР, и от Директива за птиците и Директива за хабитатите

Местообитания с европейско консервационно значение от Приложение № 1 на ЗБР, и Директива за хабитатите.
В консервационната оценка се включва информация за присъствие на вида/хабитата, национално и международно значение за биологичната консервация; успешно размножаване на вида; възможности за изхранване (хранителна база); наличие на подходящи хабитати за всеки вид (за размножаване, израстване на младите индивиди, почивка на възрастните; почивка и изхранване по време на миграция за видовете птици); размер на популацията; размер/площи на хабитата; състояние на хабитата (описателно, качествени характеристики, особено състояние на горските хабитати – степен на съхнене, щети от бракониерски сечи и др.); В допълнение като опция се препоръчва определяне на природозащитен (консервационен) статус (за видове, където има налични исторически данни от проведен мониторинг)


  • Оценка на съществуващото биологично разнообразие на защитени зони „Трилистник” (BG 0000289), „Градинска гора” (BG 0000255) и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина преди провеждане на възстановителните работи, като се включат следните задължителни групи – бозайници, птици, земноводни и влечуги, безгръбначни.

Оценката на биологичното разнообразие да включва проучване на растителни видове, горски и други хабитати. Да се проведе фитоценологично проучване на проектната територия преди възстановяване; оценка на състоянието и ресурсните възможности на блатно кокиче в ЗМ „Находище на блатно кокиче”.




  • Оценка на инвазивни, екзотични и нетипични видове и хабитати

Степен на деградиране на речната и крайречна екосистема Идентифициране на основните причини, водещи до деградация на екосистемите, степен на деградиране и възможностите за възстановяването им, историческа информация за територията преди дигиране и отводняване;


Изпълнителят трябва да компилира и анализира събраната информация по отношение на биологичното разнообразие, като даде финална оценка на степента на деградиране на речната и крайречна екосистема (видове и хабитати), във връзка с промяна на естествения воден режим и процесите на осушаване.


  • Очаквани резултати и изсквания към предоставените материали:

Раздел „Биологично разнообразие” в Доклад (Предпроектни проучвания за възстановяване на и поддържане на консервационно значими хабитати - естествени равнинни, лонгозни гори и местообитания на видове, предмет на опазване в защитени зони „Трилистник” (BG 0000289), „Градинска гора” (BG 0000255) и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина.


  • Оценка състоянието на съществуващите хидротехнически съоръжения



Защитена зона „Трилистник”
Извършване на подробна оценка на съществуващите на територията на Защитената зона „Трилистник” и пряко свързаните с нея хидротехнически съоръжения. Тази оценка трябва да обхваща основно състоянието на охранителните диги, полуразрушения преграден праг на р. Стряма и водовземните съоръжения. Всички диги, саваци, водостоци, разпределителни, напоителни и отводнителни канали в границите на територията на ЗЗ „Трилистник”. Анализиране не само на състоянието, но и функционирането на системите като цяло, експлоатацията и проблемите с тяхната поддръжка в перспектива.
Очаквани резултати:

Раздел „Оценка на съществуващи хидротехнически съоръжения” в Доклад (Предпроектни проучвания за възстановяване на ЗЗ „Трилистник”).


Защитена зона „Градинска гора” и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина
Извършване на подробна оценка на съществуващите на територията и пряко свързани с нея хидротехнически съоръжения. Тази оценка трябва да обхваща основно състоянието на охранителните диги, водните огледала и всички диги, саваци, водостоци, водоразпределителни съоръжения, напоителни и отводнителни канали в границите на зоната. Съществуващи и действащи други хидротехнически съоръжения. Анализиране не само на състоянието, но и функционирането на системите като цяло, експлоатацията и проблемите с тяхната поддръжка в перспектива.
Очаквани резултати:

Раздел „Оценка на съществуващи хидротехнически съоръжения” в Доклада за Предпроектните проучвания.


Геология и хидрогеология;

  • Изясняване на литолого-стратиграфския строеж на района въз основа на съществуващата литературна и архивна информация (геоложки / хидрогеоложки проучвания и др.);

  • Изясняване на хидрогеоложките условия – филтрационни свойства на водоносния хоризонт, ресурси, режим на подземните води, посока и градиент на филтрационния подземен поток, хидравлична връзка с повърхностните води;

  • Прогнозна оценка за режима на подземните води при възстановяване на заливаемия режим на защитените зони;

  • Влияние върху околните обработваеми терени извън проектната територия на съществуващите водоснабдителни съоръжения (питейно водоснабдяване, тръбни кладенци);

  • Изясняване на физико-механичните показатели на литоложките разновидности в района и препоръки за начина на изграждане и фундиране на съоръжения, предвидени за реализацията на проекта (ако е наложително).


Очаквани резултати:

Изготвяне на специализиран геоложки и хидрогеоложки доклад за района на Защитена зона „Трилистник, Защитена зона „Градинска гора” и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина.


Хидрология на основните водоизточници за проектната територия;

  • Описание на водоизточниците и хидроложки характеристики;

  • Описание на съществуващите ХМС и метеорологични станции в района и събиране на хидроложка информация от тях;

  • Изчисляване на характерни водни количества (минимални и максимални водни количества с определена обезпеченост);

  • Събиране на данни за напречните профили в разглеждания участък и характера на дъното;

  • Определяне на минимално необходимия воден стоеж за осигуряване на сезонно оводняване на проектната територия.

Очаквани резултати:

Изготвяне на хидроложки доклад за основните водоизточници за проектната територия.


Геодезическо заснемане
Основните дейности по изработване на актуална и точна геоинформационна система за територията попадаща в обхвата на обекта, отговаряща на изискванията на нормативните документи за дейност по геодезия , кадастър и картография са както следва:



      • Работна геодезическа основа;

      • Специализирана карта на обекта;

      • Подземна инфраструктура;

      • Водни течения и площи;

      • Релеф (Карта с хоризонтали);

      • Нанасяне и оформяне на картния материал;


Очаквани резултати:

Съставяне на специализирана карта за територията на обекта в цифров и графичен вид.


Брегова ерозия и наносен режим на р. Стряма

Извършване на проучване и оценка на хидроморфологичното състояние съгласно изискванията на Приложение V на Рамкова Директива за Води 2000/60/ЕС и особено на наличие на напречни бариери (непрекъснатост, речен континуум) възпрепятстващи миграция на риби.:




  • Определяне на морфоложките характеристики и характера на русловите процеси на р.Стряма в изследвания участък.

  • Полево обследване и оценка на трансформацията на речните форми и развитието на морфоложките процеси в границите на речното легло и тераси.

  • Оценка на стабилността на речното легло, развитието на ерозионните и акумулационни процеси, плановите и вертикални деформации в участъка.

  • Вероятностни тенденции за развитие на морфоложките процеси в участъка.


Очаквани резултати:

Част от Раздел „Хидрология и хидроморфология” в Доклад (Предпроектни проучвания за възстановяване на ЗЗ „Трилистник”).


За изпълнение на проекта, в обхвата на обществената поръчка, се предвижда изпълнението на следните дейности:

IV. Изготвяне на технически проект за възстановяване заливаемия характер на проектната територия

Дейността включва изработване на детайлен технически проект, базиран на резултатите от извършените комплексни предпроектни проучвания. Предвижда се същият да бъде съгласуван с местните власти и отговорните институции. Процедура по одобряване на технически инвестиционен проект трябва да следва всички изисквания на Закон за устройство на територията (ЗУТ).



За Защитена зона „Градинска гора” и ЗМ „Находище на блатно кокиче”, с.Градина, техническият проект следва да включва следното:

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на водоразпределителното съоръжение при постъпване на водата към защитената зона.

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на хидравлично съоръжение при пресичането на две нива на два главни съществуващи канали;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на отбивно хидравлично съоръжение, подаващо вода към водните огледала;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на хидравличната връзка между двете водни огледала;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на водните огледала включително почистване от храсти и дървета, изгребване на наслоилите се утайки и тревиста растителност и оформяне на околовръстните им диги;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на главния разпределителен канал и преливника към него;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на заустването на главния разпределителен канал в отводнителния канал в югозападната част на зоната;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на връзката между двата основни канала, намиращи се по южната и източната граници на защитената местност, чрез проектиране на преградно хидро-съоръжение с преливник на отливния канал.

  • Проектиране почистването и рехабилитацията на каналната мрежа и на всички съществуващи хидравлични съоръжения към тях на територията на защитената зона;

  • Проектиране на рехабилитационни дейности (почистване и удълбаване) в зоните, където са разположени съществуващи напречни и надлъжни укрепителни съоръжения с цел осъществяване на хидравлична връзка между отделните части на Защитената зона;

  • Проектът трябва да съдържа подробни количествено-стойностни сметки.


За Защитена зона „Трилистник”, техническият проект следва да включва следното:

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на съществуващия праг на р. Стряма;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на съществуващото водовземане;

  • Проектиране възстановяването и реконструкцията на съществуващата шахта със спирателни устройства;

  • Проектиране възстановяването на съществуващи хидротехнически съоръжения на главния напоителен канал;

  • Проектиране почистването и рехабилитацията на главния напоителен канал;

  • Проектиране възстановяването на отводнителен участък за отвеждане на излишните води в посока съществуващ отводнителен канал.

  • Проектиране възстановяването и укрепването на речните диги на р. Стряма чрез заскаляване в района на прага и водовземането, като се използват естествени материали (камъни, габиони с едър речен чакъл);

  • Проектът трябва да съдържа подробни количествено-стойностни сметки.


V.Техническо възстановяване на хидрологичния режим на проектната територия.

Дейността включва извършване на преки теренни дейности за техническо възстановяване на хидрологичния режим на проектната територия. Те ще се извършат въз основа на успешно проведените комплексни предпроектни проучвания и техническо проектиране. В обхвата на възстановителните дейности влизат основно земно-изкопни и земно-насипни работи, строително-ремонтни дейности на съществуващи съоръжения и почистване на каналната мрежа от наноси и растителност в проектната територия.


За Защитена зона „Градинска гора” и ЗМ „Находище на блатно кокиче”, с.Градина, възстановителните дейности следва да включват следното:

  • Възстановяване и реконструкция на водоразпределителното съоръжение при постъпване на водата към защитената зона.

  • Възстановяване и реконструкция на хидравлично съоръжение при пресичането на две нива на два главни съществуващи канали;

  • Възстановяване и реконструкция на отбивно хидравлично съоръжение, подаващо вода към водните огледала;

  • Възстановяване и реконструкция на хидравличната връзка между двете водни огледала;

  • Възстановяване и реконструкция на водните огледала включително почистване от храсти и дървета, изгребване на наслоилите се утайки и тревиста растителност и оформяне на околовръстните им диги;

  • Възстановяване и реконструкция на главния разпределителен канал и преливника към него;

  • Възстановяване и реконструкция на заустването на главния разпределителен канал в отводнителния канал в югозападната част на зоната;

  • Възстановяване и реконструкция на връзката между двата основни канала, намиращи се по южната и източната граници на защитената местност, чрез проектиране на преградно хидро-съоръжение с преливник на отливния канал.

  • Почистване и рехабилитация на каналната мрежа и на всички съществуващи хидравлични съоръжения към тях на територията на защитената зона;

  • Проектиране на рехабилитационни дейности (почистване и удълбаване) в зоните, където са разположени съществуващи напречни и надлъжни укрепителни съоръжения с цел осъществяване на хидравлична връзка между отделните части на Защитената зона;

  • Проектът трябва да съдържа подробни количествено-стойностни сметки.



За Защитена зона „Трилистник”, възстановителните дейности следва да включват следното:

  • Възстановяване и реконструкция на съществуващия праг на р. Стряма;

  • Възстановяване и реконструкция на съществуващото водовземане;

  • Възстановяване и реконструкция на съществуваща шахта със спирателни устройства;

  • Възстановяване на съществуващи хидротехнически съоръжения на главния напоителен канал;

  • Почистване и рехабилитация на главния напоителен канал

  • Възстановяване на отводнителен участък за отвеждане на излишните води в посока съществуващ отводнителен канал.

  • Възстановяване и укрепване на речните диги на р. Стряма чрез заскаляване в района на прага и водовземането, като се използват естествени материали (камъни, габиони с едър речен чакъл).


ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ

от и при изпълнение на поръчкатата

Резултат/продукт

Мерна единица

Количество

1. Доклад с базова информация за проектната територия - предпроекни проучвания (състояние на ключовите хабитати и видове, консервационна значимост, инвазивни видове, основните причини, за деградация на екосистемите, предложени технически решения за възстановяването им, оценка на съществуващите хидротехнически съоръжения - канална мрежа и водоразпределителни съоръжения и др.).

Бр.

1

2. Изготвен и одобрен технически проект за възстановяване заливаемия характер на проектната територия – ЗЗ „Трилистник” и ЗЗ „Градинска гора”, в чиито граници попада защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина

Бр.

2


3. Възстановен хидрологичен режим (осигурено оводняване) на ЗЗ „Трилистник”, ЗЗ „Градинска гора” и защитена местност „Находище на блатно кокиче” с. Градина.


Площ

(дка)



5 271,317

4. Възстановен хидравличен праг в коритото на р. Стряма


Бр.


1 бр. хидравличен праг


VI.Управление на проекта

Изпълнителят следва да предложи подходящ екип, включващ минимум следните ключови експерти:



  • Ръководител на експертния екип - отговаря за цялостния мениджмънт на екипа и координацията между отделните експерти, както и за ефективната комуникация между екипа и останалите участници в изпълнението на задачата - общинска администрация, общинска работна група и проектен екип, заинтересовани страни и т.н.. Отговаря за постигане на резултатите от изпълнението на договора.

  • Експерт по биологично разнообразие – зоолог - отговаря за въпросите, касаещи оценката на редките видове животни с фокус върху птици и орнитофауната на проектната територия; спесифициране на екологичните изисквания за отделните редки видове животни, чийто местообитания са обект на възстановителни дейности; вътрешен мониторинг и оценка на ефективността по отношение на индикаторни видове животни.

  • Екперт по биологично разнообразие – по местообитания (ботаник) - ще работи в сферата на проучване и анализ на приоритетни и други местообитания по ЗБР и Директива за хабитатите, в разработката на техническия дизайн на възстановителните дейности.

  • Експерт по хидробиология - Експертът следва да отговаря и консултира всички дейности, свързани с водните екосистеми на двата обекта за възстановяване, оценка на екологичен статус/потенциал по РДВ по биологични елементи за качество.

  • Експерт Проектант – отговаря за изпълнението на проектирането и изпълнението на дейностите свързани с проектирането.

Забележка: Участникът може да предложи и участие на неключови експерти при изпълнение предмета на поръчката, по свое усмотрение, със следните характеристики:

  • Геодезист (с проектантска правоспособност)

  • Експерт по гори – лесоинженер или озеленител

  • Хидрогеолог

  • Експерт по хидроморфология

  • Ихтиолог

  • Експерт по управление на водите


VII. Изпълнение и заплащане на дейностите

Изпълнените дейности се заплащат на Изпълнителя от Възложителя по начин, описан в проекта на договора.

Максималната стойност на договора за възлагане на поръчката не може да надвишава сумата от 1 173 040 лв (един милион сто седемдесет и три хиляди и четиридесет лева) без ДДС.

VIII. Срок за изпълнение на дейностите по поръчката

Срокът за изпълнение на договора е до 30.03.2014 г.


ІV. МИНИМАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ ПРЕДМЕТА НА ПОРЪЧКАТА:
ІV.1. Изисквания за икономическо и финансово състояние съгл. Чл. 50 от ЗОП:
1. Участникът да има валидна застраховка „Професионална отговорност” съгл. чл. 171 от ЗУТ.

Минимално изискване: минималната застрахователна сума по застраховката за строител трябва да покрива минималната застрахователна сума за дейностите, предвидени в поръчката, съгласно «Наредба за условията и реда за задължително застраховане в проектирането и строителството (обн. ДВ. бр.17 от 02.03.2004г.)» или еквивалент.

В случай, че участникът в процедурата е обединение (консорциум/дружество по ЗЗД), застраховката е достатъчно да се представи от един член на обединението, като това следва да бъде съобразено в разпределението на участието на лицата при изпълнение на дейностите, предвидено в договора за създаване на обединението.

Когато се предвижда участие на подизпълнители, застраховката задължително се представя и от тях в случай че са ангажирани с изпълнението на дейности, за които е необходима такава застраховка.

2. Участникът трябва да има минимален общ оборот от дейност сходна с предмета на настоящата обществена поръчка за предходните три години, считано от крайния срок за представяне на офертите, в размер на 2 000 000 /два милиона/ лева.

2.1 Всеки участник трябва да има оборот от дейности, сходни с обекта на настоящата обществена поръчка, не по-малък от 1 000 000 (един милион лева) лева, общо, за последните 3 (три) години /2009, 2010 и 2011 г./, като поддейности, сходни с обекта на настоящата обществена поръчка" се разбират следните:


  • възстановяване на влажни зони за опазване на биологични видове и местообитания (предпроектни проучвания, проектиране и/или възстановителни дейности);

  • изпълнение на проекти, свързани с води и прилагане на Рамкова Директива за Води 2000/60/ЕС,дейности свързани с хидромелиоративно строителство.



Когато участникът предвижда участие на подизпълнители, те следва да отговарят на описаните минимални изисквания, съобразно вида и дела на тяхното участие.

Когато участник в процедурата е обединение на физически или юридически лица, намира приложение разпоредбата на чл. 56, ал. 3 от ЗОП.

Забележка: В случай, че участникът не отговаря на тези условия, това ще доведе до неговото отстраняване от процедурата.


ІV.2. Документи за доказване на икономическо и финансово състояние
- копие от валидна полица за застраховка „Професионална отговорност”;

- информация за общия оборот и за оборота от дейност сходна с предмета на настоящата обществена поръчка за предходните три години, считано от крайния срок за представяне на офертите /Приложение № 10.

- копие от отчета за приходи и разходи за последните три финансови години /2009,2010,2011 г./, в зависимост от датата на учредяване или датата на започване на дейността;



ІV.3. Изисквания за технически възможности съгл. Чл.51, ал.1 от ЗОП:

1. За доказване на техническите възможности и квалификацията на участниците възложителят изисква от тях да представят следните документи по чл. 51, ал. 1 от ЗОП:

1.1. Списък на основните договори за дейности, сходни с предмета на поръчката, изпълнени през последните 3 (три) години до датата на подаване на офертите, включително стойностите на договорите, датите и възложителите, с посочени още кратко описание на изпълнените дейности, дял на участника в изпълнението на поръчката, място на изпълнение, срок за изпълнение - по образец съгласно приложение 11, към който списък се прилагат доказателства за изпълнение на описаните договори, а именно заверени от участника копия от референции /препоръки за добро изпълнение/.



Забележка:

Референциите следва да са издадени от възложителя, краен ползвател на услугата, и точно да кореспондират с данните по списъка, като съдържат информация за възложителя, предмета на договора, дата на сключване и изпълнение, място на изпълнение, както и относно обстоятелството дали участникът е реализирал добросъвестно и професионално договорните си задължения в съответствие с изискванията.

При липса на препоръка, възложителят ще приеме за подходящо доказателство и други еквивалентни документи (заверени копия на благодарствени/уведомителни писма, приемо-предавателен протокол без недостатъци) издадени от Възложители по договори с участника, доказващи качественото им изпълнение.

Сходни с предмета на поръчката договори, са:

  • свързани с възстановяване на влажни зони за опазване на биологични видове и местообитания (предпроектни проучвания, проектиране и/или възстановителни дейности);

  • изпълнение на проекти, свързани с води и прилагане на Рамкова Директива за Води 2000/60/ЕС.

В случай, че Участникът е обединение на физически и/или юридически лица, изискванията се прилагат за обединението като цяло (включително подизпълнителите).

1.2. Заверено копие от валиден сертификат, или друг еквивалентен документ, издаден на кандидатата от акредитиран сертифициращ орган, доказващ наличието на внедрена интегрирана система за управление на качеството за строителството, включително за монтаж, рехабилитация и подмяна на водопроводни и канализационни тръби по ISO 9001:2008 „Система за управление на качеството в строителството“ или европейски еквивалент. Обхватът на сертификацията трябва да съответства на предмета на поръчката. Сертификат по ISO 14001:2004 „Системи за управление на околната среда“ или еквивалент. Сертификат по OHSAS 18001:2007 „Системи за управление на здравето и безопасността при работа“ или еквивалент.

1.3. Списък на експертите, които участникът ще използва за изпълнение на поръчката - по образец съгласно приложение 12

1.4. Професионални автобиографии на предвидените за изпълнение на поръчката експерти, изготвени по образец съгласно приложение №13 и на технически лица, изготвени по образец съгласно приложение№13А , придружени от документи, удостоверяващи техните образование, квалификация и професионален опит /заверени копия от дипломи, удостоверения, сертификати, свидетелства, трудови или служебни книжки, осигурителни книжки, договори, референции от работодатели/възложители и други подходящи документи /.

1.5. Декларация за ключовите и неключови експерти, с които разполага кандидата за изпълнение на поръчката, както и за останалия квалифициран състав, който ще вземе участие в изпълнението на проектантските работи и СМР дейности, придружена с копие от трудовите/гражданските договори, автобиографии, дипломи и/или професионални свидетелства - по образец съгласно приложение №13Б

1.6. Декларация за средния годишен брой на работниците и служителите на участника за последните 3 години /2011, 2010 и 2009г./ - по образец съгласно приложение № 13В



Всеки участник трябва през последните 3 (три) години /2011, 2010,2009 / и към моменат на подаване на офертата за изпълнение на настоящата обществена поръчка, да е разполагал и да разполага със среден годишен брой на работниците и служителите, не по-малко от 20 човека.

1.7. Декларация за оборудването, машините и техническите съоръжения, с които участникът разполага за изпълнение на поръчката - по образец съгласно приложение №13Г.

Всеки участник трябва да притежава собствена или наета техника и оборудване, които ще бъдат използвани и ще обезпечат изпълнението на дейностите, предмет на процедурата.

1.8. Заверено копие от застрахователна полица/договор по чл. 171 от ЗУТ – проектиране и строителство.

Всеки участник трябва да има сключен застрахователна полица „Професионална отговорност“, съгласно чл. 171 от ЗУТ, покриващ професионалните рискове свързани с изпълнението на дейности предмет на процедурата.

2. Минимални изисквания към техническите възможности на участниците:

2.1. Участникът трябва да има опит при изпълнението на договори, сходни с предмета на настоящата обществена поръчка, включително да е изпълнил през последните 3 (три) години до крайната дата на подаване на офертата минимум 1 (един) договор, включващ:

- изпълнение на дейности свързани с възстановяване на влажни зони за опазване на биологични видове и местообитания (предпроектни проучвания, проектиране и/или възстановителни дейности).

- изпълнение на дейности свързани с води и прилагане на Рамкова Директива за Води 2000/60/ЕС.



Забележки: 1. При условие, че предмета на изпълнен договор не обхваща кумулативно всички изброени дейности, то опита се доказва с изпълнението на отделни договори, имащи за предмет заедно или поотделно изпълнението на отделните дейности изброени по-горе.

2. Покриването на изискването се удостоверява със списъка на основните договори за услуги, сходни на тези, които са предмет на поръчката, изпълнени през последните 3/три/ години до датата на подаване на офертите, и с приложените към него референции, издадени от възложителя.
В екипа на участника трябва да има като минимум следния експертен състав:

  • Ръководител на експертния екип,

  • Експерт по биологично разнообразие – зоолог,

  • Екперт по биологично разнообразие – по местообитания (ботаник),

  • Екперт по хидробиология,

  • Проектант, специалност „Водно строителство”

1. Ръководител на експертния екип - отговаря за цялостния мениджмънт на екипа и координацията между отделните експерти, както и за ефективната комуникация между екипа и останалите участници в изпълнението на задачата - общинска администрация, общинска работна група и проектен екип, заинтересовани страни и т.н.. Отговаря за постигане на резултатите от изпълнението на договора.

Минималните изисквания към ръководителя на експертния екип се определят, както следва:



    1. Изисквания за образование, квалификация и умения:

  • Висше образование (магистърска степен) в областта на екологични науки (биология и др.), и/или икономика, и/или технически науки;

  1. Изисквания за професионален опит:

  • Най-малко 3 години практически опит в разработване и управление на програми/проекти в областта на управление на водите, биологичното разнообразие или устойчиво развитие;

  • Участие през последните 3 години в изработване/оценка/анализ на стратегически и планови документи, свързани с околна среда, води, регионално развитие или устойчиво развитие ;

  • Опит в изпълнение на проекти, свързани с възстановяване на влажни зони, възстановяване на местообитания или опазване на редки видове (минимум 1 успешно приключил проект).

2. Експерт по биологично разнообразие – зоолог - отговаря за въпросите, касаещи оценката на редките видове животни с фокус върху птици и орнитофауната на проектната територия; спесифициране на екологичните изисквания за отделните редки видове животни, чийто местообитания са обект на възстановителни дейности; вътрешен мониторинг и оценка на ефективността по отношение на индикаторни видове животни.

1. Изисквания за образование, квалификация и умения:

  • Висше образование (магистърска степен) в областта на биологичните или екологичните науки;

2. Изисквания за професионален опит:

  • Най-малко 3 години опит в областта на зоологията или орнитологията / проекти, свързани с птици (научни, научно-приложни, възстановителни, природозащитни) или други групи животни (риби, безгръбначни, бозайници, земноводни или влечуги);

  • Участие в минимум 1 проект, свързан с орнитологични оценки/анализи или консервационни дейности за редки видове птици във влажни зони или други групи животни.

3. Екперт по биологично разнообразие – по местообитания (ботаник) - ще работи в сферата на проучване и анализ на приоритетни и други местообитания по ЗБР и Директива за хабитатите, в разработката на техническия дизайн на възстановителните дейности.

    1. Изисквания за образование, квалификация и умения:

  • Висше образование (магистърска степен) в областта на биологичните или екологичните науки;

    1. Изисквания за професионален опит:

  • Най-малко 3 години опит в областта на ботаниката, и/или оценка и изследване на природни местообитания (по ЗБР/Директива за хабитатите) с консервационно значение,

  • Участие в минимум 1 проект, свързан с влажни зони с консервационно значение.

4. Експерт по хидробиология - Експертът следва да отговаря и консултира всички дейности, свързани с водните екосистеми на двата обекта за възстановяване, оценка на екологичен статус/потенциал по РДВ по биологични елементи за качество.

1. Изисквания за образование, квалификация и умения:

  • Висше образование (магистърска степен) в областта на биологичните или екологичните науки;

2. Изисквания за професионален опит:

  • Най-малко 3 години опит в областта на хидробиологията (ихтиология/рибна фауна или други биологични елементи за качество, като макрозообентос, водна флора, фитопланктон);

  • Участие в минимум 1 проект, свързан с оценка на екологичен статус/потенциал на повърхностни водни тела (реки или езера) по биологични елементи за качество, съгласно РДВ.



5. Експерт проектант, специалност „Водно строителство”

1.Изисквания за образование, квалификация и умения:

  • Висше инженерно образование (магистърска степен) по специалности, свързани с водното строителство;

  • Пълна проектантска правоспособност съгласно изискванията на КИПП (Камара на инженерите в инвестиционното проектиране) в секция „Водно строителство”. Удостоверението за проектантска правоспособност да е валидно за 2012 г..

2.Изисквания за професионален опит:

  • Минимум 3 години трудов стаж по специалността „Водно строителство”.

Към декларацията се прилагат подробни автобиографии и копия на документи, доказващи образованието и опита на ръководителя и експертите, които ще участват при изпълнението на поръчката съгласно образците, приложени в документацията. При попълване на автобиографиите е необходимо спазването на приложения към документацията образец като минимално съдържание. За доказване на образованието се представя копие от диплома, за доказване на опита се представят копие от трудови книжки, списък на граждански и трудови договори с посочване на дати на сключване и изпълнение, контрагенти, стойности, предмет и др., длъжностни характеристики, препоръки за експерта от работодателя и/или от ползвателя на услугата).

Когато се предвижда участие на подизпълнители, декларацията задължително се представя и за тях;


ІV.5 Особени изисквания:

1. Когато участник в процедура е чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, офертата се подава на български език, документът за самоличност, респ. за регистрация на участника, трябва да са издадени от компетентния орган в страната, в която участникът е установен и се представят в официален превод, а документите, с които се удостоверява финансовото и икономическо състояние по чл.50 от ЗОП и тези, с които се удостоверяват техническите възможности и квалификация по чл.51 от ЗОП, посочени от възложителя в обявлението и документацията, както и декларациите по чл.47 от ЗОП, се представят и в превод.

2. Възложителят ще отстрани от участие участник в процедурата, за който са налице основанията за отстраняване посочени в чл. 47, ал.2, т.1, т. и т.3 от ЗОП.

3. Участникът, определен за изпълнител на обществената поръчка, следва преди подписване на договора да представи удостоверение за регистрация в Централния професионален регистър на камарата на строителите или еквивалент. Когато кандидатът, определен за изпълнител, е консорциум/обединение, е достатъчно един от членовете му да представи такова удостоверение. При непредставяне на такова удостоверение договор за изпълнение на обществена поръчка не се сключва с този кандидат.

4. Участникът, определен за изпълнител на обществената поръчка, следва преди подписване на договора да представи актуална справка от НАП за налични трудови правоотношения, с лицата посочени в списъка на екипа за реализация, техническия персонал и за Техническия ръководител.

5. Срок на валидност на офертите – не може да бъде по-малък от 120 календарни дни от крайния срок за приемане на оферти.


Забележка: Кандидат, който не отговаря на което и да е от описаните по – горе изисквания се отстранява от участие в процедурата.

V. ПОДГОТОВКА НА ОФЕРТАТА
V.1. Изисквания към предложението.
Всяка оферта трябва да отговаря на изискванията и да съдържа документите , посочени в чл.56, ал.1 от ЗОП.

Всяко предложение задължително съдържа следните документи:

1.Копие от документ за регистрация или единен идентификационен код съгласно чл.23 от Закона за търговския регистър,когато участникът е юридическо лице или едноличен търговец; копие от документ за самоличност, когато участникът е физическо лице; Заверено копие от удостоверение за актуално състояние – за юридическите лица и едноличен търговец, които не са регистрирани в търговския регистър към Агенцията по вписванията. Когато участник в процедурата е обединение, което не е юридическо лице, да се представи договор за създаване на обединението.

2.Документ за регистрация по ДДС /ако е регистриран/ - заверено копие от участника;

3.Документ, упълномощаващ лицето, подписало офертата и други документи, ако е приложимо.

4.Документ за внесена гаранция за участие - оригинал;

5. Декларации за отсъствие на обстоятелствата по чл.47, ал.1, ал.2 и ал.5 от ЗОП - по образец, приложен към документацията;

6. Декларация за подизпълнители, които ще участват при изпълнение на поръчката, ако участникът предвижда участие на подизпълнители;

7. Декларация за съгласие за участие от подизпълнителя, с изричното му съгласие за участие в изпълнение на предмета на поръчката и описание на дела и видовете работи които ще извършва, когато е приложимо;

8. Декларация, че кандидата приема изцяло всички изисквания, отразени в документацията за участие и проекта на договора – образец;

9. Доказателства за икономическо и финансово състояние по чл.50,ал.1 от ЗОП:

- копие от валидна полица за застраховка професионална отговорност;

- информация за общия оборот и за оборота от строителство за предходните три години, считано от крайния срок за представяне на офертите;

- копие от отчета за приходи и разходи за последните три финансови години /2009, 2010, 2011 г./, в зависимост от датата на учредяване или датата на започване на дейността;

10. Доказателства за техническите възможности и квалификация по чл.51,ал.1 от ЗОП:

- Списък на договорите за изпълнение на смр на обекти сходни с обекта на настоящата обществена поръчка изпълнени през последните 3 години, придружен от препоръки за добро изпълнение. Тези препоръки да посочват стойността, датата и мястото на строителството, както и дали то е изпълнено професионално и в съответствие с нормативните изисквания;

- Деклараците от Приложения 12 до 15, включително

11. Оферта за участие - по образец;

12. Техническо предложение за изпълнение предмета на поръчката – с приложения;

13. Ценова оферта - по образец, представя се в запечатан непрозрачен плик вътре в плика с офертата, към ценовата оферта следва да бъдат приложени анализни цени;

14. Декларация за липса на обстоятелства по чл. 93, параграф 1, чл. 94 и чл. 96, параграф 2, буква „а“ от Регламент (ЕО, Евратом) № 1605/2002 на Съвета от 25 юни 2002 г. относно Финансовия регламент, приложим за общия бюджет на Европейските общности - Приложение № 7.

15. Декларация за липса на обстоятелства съгласно „Общите насоки за избягване на конфликт на интереси по смисъла на чл. 52 от Регламент 1605/2002 и за спазване принципа на безпристрастност и независимост при управление на оперативните програми, съфинансирани от Структурните и Кохезионния фондове на ЕС”– Приложение № 9

16. Списък на документите, съдържащи се в офертата, подписан от участника; Поредността на документите, включени в списъка да отговаря на посочения ред. Документите в офертата да са подредени в същия ред.

Когато участникът предвижда участие на подизпълнители, документите по т.1, 5, 7, 8, 9 и 10 се представят от всеки от тях.

Когато участник в процедурата е обединение, намира приложение разпоредбата на чл. 56, ал. 3 от ЗОП.

V.2. Изисквания към кандидатите.

Право на участие в процедурата има всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице, както и техни обединения.

Комисията за провеждане на процедура за обществена поръчка отстранява от участие в процедурата участник, за когото са налице обстоятелства по чл.47,ал.1 и 5 от ЗОП и посочените в обявлението обстоятелства по чл.47, ал.2 от ЗОП.

Съгласно чл.47 ал.1 от ЗОП възложителят отстранява от участие в процедурата по възлагане на обществена поръчка кандидат, който е:

1. осъден с влязла в сила присъда, освен ако е реабилитиран, за:

-престъпление против финансовата, данъчната или осигурителната система, включително изпиране на пари, по чл.253-260 от НК;

- подкуп по чл.301-307 от НК;

- участие в организирана престъпна група по чл.321 и 321а от НК;

- престъпление против собствеността по чл.194-217 от НК;

- престъпление против стопанството по чл.219-252 от НК;

2. обявен в несъстоятелност;

3. в производство по ликвидация или се намира в подобна процедура съгласно националните закони и подзаконови актове.

Съгласно чл. 47 ал. 5 от ЗОП не могат да участват в процедура за възлагане на обществена поръчка кандидати или участници:

- при които член на управителен или контролен орган, както и временно изпълняващ такава длъжност, включително прокурист или търговски пълномощник, е свързано лице по смисъла на § 1, т.1 от допълнителната разпоредба на Закона за предотвратяване и разкриване на конфликт на интереси с възложителя или със служители на ръководна длъжност в неговата организация;

- които са сключили договор с лице по чл. 21 или 22 от Закона за предотвратяване и разкриване на конфликт на интереси.

Съгласно чл. 47, ал. 2 от ЗОП възложителят ще отстрани от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка кандидат или участник, който:

- е в открито производство по несъстоятелност или е сключил извънсъдебно споразумение с кредиторите си по смисъла на чл. 740 от ТЗ. Забраната се прилага и в случай, че кандидатът е чуждестранно лице и се намира в подобна процедура съгласно националните закони и подзаконови актове, включително когато неговата дейност е под разпореждане на съда, или кандидатът или участникът е преустановил дейността си;

- е лишен от правото да упражнява определена професия или дейност съгласно законодателството на държавата, в която е извършено нарушението;

Съгласно чл. 47, ал. 2, т.3 от ЗОП възложителят отстранява от участие в процедура за възлагане на обществена поръчка кандидат или участник, който:

- има парични задължения към държавата или към община Пловдив, по смисъла на чл.162, ал.2 от ДОПК, установени с влязъл в сила акт на компетентен орган, освен ако е допуснато отсрочване или разсрочване на задълженията, или парични задължения, свързани с плащането на вноски за социалното осигуряване или на данъци съгласно правните норми на държавата, в която кандидатът или участникът е установен.

Горепосочените забрани важат и за подизпълнителите, ако се предвижда, че при изпълнение на договора ще вземат участие и подизпълнители.

Когато кандидат в процедурата е обединение, което не е юридическо лице, декларациите по чл. 47 от Закона за обществени поръчки се представят от всяко физическо или юридическо лице, включено в обединението.


V.3. Място и срок за получаване на документацията за участие

Желаещите да се запознаят и да изтеглят цялата документация за участие в процедурата за възлагане на обществената поръчка, могат да направят това на официалния интернет адрес на РИОСВ – Пловдив - http://plovdiv.riosv.com/ ,меню „ОПОС“, подменю „Профил на купувача“ 

http://plovdiv.riosv.com/main.php?module=info&object=info&action=view&inf_id=114

За участие в настоящата процедура не е необходимо закупуване на Документация за участие.


VІ. ПРЕДСТАВЯНЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО

VІ.1. Подготовка на офертата

Участниците трябва да проучат всички указания и условия за участие, дадени в документацията за участие.

При изготвяне на офертата всеки участник трябва да се придържа точно към условията, обявени от възложителя.

Отговорността за правилното разучаване и разбиране на документацията за участие се носи единствено от участниците.

Представянето на оферта задължава участника да приеме напълно всички изисквания и условия, посочени в тази документация, при спазване на ЗОП.

До изтичане на срока за подаване на офертите, всеки участник може да промени, допълни или оттегли офертата си.

Всеки участник в процедурата има право да представи само една оферта.

Лице, което участва като подизпълнител в офертата на друг участник, не може да представя самостоятелна оферта.

Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако е представил самостоятелна оферта, въпреки че в оферта на друг участник е посочен като подизпълнител и е попълнил декларация за това.

Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако е представил оферта, в която е посочил дадено лице за подизпълнител, но не е приложил неговата декларация за това, а същевременно това лице е подало самостоятелна оферта и декларира в хода на провеждането на процедурата пред възложителя, че не знае за посочването си като подизпълнител и не е съгласно да бъде такъв.



VІ.2. Съдържание на офертата

Офертата трябва да съдържа три отделни запечатани непрозрачни и надписани плика, както следва:



- Плик №1 с надпис "Документи за подбор", в който се поставят документите, изисквани от възложителя съгласно чл. 56, ал. 1, т. 1 - 6, 8, 11- 14 от ЗОП, отнасящи се до критериите за подбор на участниците или кандидатите;

- Плик №2 с надпис "Предложение за изпълнение на поръчката", в който се поставят документите, свързани с изпълнението на поръчката, съобразно избрания от възложителя критерий и посочените в документацията изисквания /чл. 56, ал. 1, т. 7 и 9 от ЗОП и приложения, описани в документацията и бланките/.

- Плик №3 с надпис "Предлагана цена", който съдържа: който съдържа ценовото предложение на участника.

VІ.3. Място и срок за подаване на оферти

Желаещите да участват в процедурата за възлагане на обществената поръчка подават лично или чрез упълномощено лице офертите си в деловодството на административната сграда на РИОСВ - Пловдив, адрес: гр.Пловдив, област Пловдивска, бул. „Марица” №122, етаж 2, Деловодство, всеки работен ден до изтичане на крайния срок, посочен в обявлението за обществена поръчка.

Възложителят не носи отговорност за получаване на оферти, в случай че се използва друг начин за представянето им, или за оферти, получени след изтичане на крайния срок за представяне на оферти.

Всеки участник следва да осигури своевременното получаване на офертата от възложителя.

До изтичане на срока за получаване на оферти, всеки участник може да промени, допълни или оттегли офертата си.

Оттеглянето на офертата прекратява по-нататъшното участие на участника в процедурата.

Допълнението и промяната на офертата трябва да отговарят на изискванията и условията за представяне на първоначалната оферта, като върху плика бъде отбелязан и текст „Допълнение/ Промяна на оферта /с входящ номер/”.

VІ.4. Приемане на оферти / връщане на оферти

При подаване на офертата и приемането й върху плика се отбелязва входящ номер, дата и час на постъпване и посочените данни се отбелязват във входящ регистър.

Оферти, които са представени след крайния срок за подаването им или са незапечатени или са с нарушена цялост, се връщат на подателя незабавно. Тези обстоятелства се отбелязват във входящия регистър, съгласно чл.57, ал.4 от ЗОП.

Оферти, получени по пощата или чрез куриер, след изтичане на срока за подаване на офертите, независимо кога са подадени за доставка, се считат за просрочени, не се допускат до разглеждане и се връщат на подателите им незабавно. Тези обстоятелства се отбелязват във входящия регистър.


VІ.5.Отваряне на офертите

Офертите ще бъдат отворени в сградата на РИОСВ-Пловдив, адрес: гр. Пловдив бул. „Марица” №122, ет.2, Заседателна зала, на датата и в часът, посочени в обявлението за обществената поръчка.



VІІ. ИЗИСКУЕМИ ГАРАНЦИИ
VІІ.1. Гаранциите се представят в една от следните форми:

а/ Парична сума, внесена по банковата сметка на РИОСВ-Пловдив: Банка: УНИКРЕДИТ БУЛБАНК, BIC: UNCRBGSF, IBAN: BG76 UNCR 7000 3319 9650 31

или

б/ Банкова гаранция, която задължава банката неотменяемо и безусловно, независимо от валидността и действието на договора, да извършва плащанията до размера на гаранцията, при получаване на подписано и подпечатано искане за плащане от страна на възложителя, деклариращо неизпълнение от страна на изпълнителя на задължения съгласно договора. В случай, че участникът представи банкова гаранция за участие, срокът на валидност не може да бъде по-малък от срока на валидност на офертата, срокът на валидност на банковата гаранция за изпълнение не може да бъде по-малък от срока за изпълнение на договора.


VІІ.2. Изискуеми гаранции:

А/ Гаранция за участие – участниците представят гаранция за участие в обществената поръчка. Размерът на гаранцията за участие е 7 000 /седем хиляди/ лв.

Б/ Гаранция за изпълнение на договора - 3 % /три процента/ от предложената цена за изпълнение на договора без ДДС, като същата се дължи от определения за изпълнител кандидат преди подписване на договора.

Когато кандидатът, участникът или избраният изпълнител е обединение, което не е юридическо лице, всеки от съдружниците в него може да е наредител по банковата гаранция, съответно вносител на сумата по гаранцията



VІІІ. ПОКАЗАТЕЛИ, ОТНОСИТЕЛНАТА ИМ ТЕЖЕСТ И МЕТОДИКА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА КОМПЛЕКСНАТА ОЦЕНКА НА ПРЕДЛОЖЕНИЯТА НА КАНДИДАТИТЕ
Критерий за оценка на офертите е: „Икономически най-изгодна оферта, съгласно методиката описана в Приложение № 18 за определяне на комплексната оценка на офертите на участниците в поръчка с предмет:

Каталог: files -> file -> OPOS
file -> Дебелината на армираната изравнителна циментова замазка /позиция 3/ е 4 см
file -> „Европейско законодателство и практики в помощ на добри управленски решения, която се състоя на 24 септември 2009 г в София
file -> В сила oт 16. 03. 2011 Разяснение на нап здравни Вноски при Неплатен Отпуск ззо
file -> Календар на значимите международни събития в областта на околната среда през 2016 Г
file -> В сила oт 23. 05. 2008 Указание нои прилагане на ксо и нпос ксо
file -> За степента на изпълнение на утвърдените политики и програми на Министерството на околната среда и водите към 31. 12. 2015 г
file -> Първа общи положения ч
OPOS -> Програма " околна среда 2007 2013 г."
OPOS -> Програма " околна среда 2007 2013 г."


Сподели с приятели:
  1   2   3   4




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница