Програма за малки проекти на



страница1/3
Дата11.01.2018
Размер0.74 Mb.
#43555
ТипПрограма
  1   2   3
ПРОГРАМА ЗА МАЛКИ ПРОЕКТИ НА

ГЛОБАЛНИЯ ЕКОЛОГИЧЕН ФОНД



ФОРМУЛЯР

за предложение за финансиране на проект

Име на проекта на български език

Съхраняване на биологичното разнообразие и устойчиво управление на защитените територии в района на Държавна дивечовъдна станция “Широка поляна”



Име на проекта на английски език:

Preservation of biodiversity and sustainable management of protected areas on the territory of "Shiroka poliana" Game breeding station



Кандидатстваща организация на български език:

Дружество за запазване на биоразнообразието”

Кандидатстваща организация на английски език: "Biodiversity preservation Society"

Партньори по проекта: Държавна дивечовъдна станция “Широка поляна”, гр. Батак,

РУГ Пазарджик

Община Батак

Продължителност на проекта: 2 години

Общ бюджет на проекта, лева: 112 040

Сума, за която се кандидатства от ПМП, лева и % от общия бюджет: 55 920 (49,9%)

В случай на одобрение на предложението за финансиране, ПМП получава пълните права за публично разпространение на информация относно проекта и неговите резултати.

Попълва се от служител на ПМП

Номер на проекта:

Служител приел проекта: Подпис:

Дата на получаване:

І. 00000000КАНДИДАТСТВАЩА ОРГАНИЗАЦИЯ

1. Име на организацията


ДРУЖЕСТВО ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА БИОРАЗНООБРАЗИЕТО
2. Общи данни (номер на съдебно решение, статус (в обществена или частна полза), булстат и данъчен номер)

ДРУЖЕСТВОТО ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА БИОРАЗНООБРАЗИЕТО е организация с нестопанска цел, регистрирана от Софийски градски съд, фирмено отделение ф.д. № 11646 на 10.12.1996 в частна полза. Основните цели и сфери на работа на дружеството са развитието и укрепването на природозащитната дейност, повишаване на екологичната култура на населението, постигане на модерно ниво на изследванията на българската фауна и останалата жива природа с цел запазване богатството на биологичното разнообразие. Предвижда се специален акцент върху формиране на екологично съзнание в обществото и най-вече сред подрастващите, за решаване проблемите на околната среда.

БУЛСТАТ: 121268860 Ю

Дан Номер: 1221113795



3. Контакти (пощенски адрес, телефон, факс, e-mail, website)

ЖК Люлин, бл. 914, вх. Б, ет.4, ап. 9

София, 1324

тел: +359 889 778501

Е-mail: gliganus@abv.bg
4. Банкова информация (банка, клон, адрес на банката, телефон и факс на банката, код на банката, име на притежателя на сметката, номер на сметка в български лева)

Пощенаска Банка АД, Клон София окръг

ул. Кузман Шапкарев 1

BIC - BPBIBGSF

КОД - BPBI7942

BAE – 92079423

IBAN – BG63BPBI79421038602202
5. Лице за контакт: (координатор на проекта)

Росен Любенов Мирчев, редовен докторант в Биологическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски" - ръководител на проекта от страна на ДЗБ (виж приложена биографична справка).

Тел. 0887 988890

6. Оторизирано лице, длъжност, номер на лична карта


Николай Караиванов, Председател на управителния съвет

Л.К. 166893163 от 04.12.2001, МВР София


7. Мисия и стратегически цели на организацията

Основните цели и сфери на работа на дружеството са развитието и укрепването на природозащитната дейност, повишаване на екологичната култура на населението, постигане на модерно ниво на изследванията на българската фауна и останалата жива природа с цел запазване богатството на биологичното разнообразие. Предвижда се специален акцент върху формиране на екологично съзнание в обществото и най-вече сред подрастващите, за решаване проблемите на околната среда.



8. Кратка история на организацията и предишни постижения

ДРУЖЕСТВОТО ЗА ЗАПАЗВАНЕ НА БИОРАЗНООБРАЗИЕТО е организация с нестопанска цел, регистрирана от Софийски градски съд, фирмено отделение ф.д. № 11646 на 10.12.1996.

Досега дружеството има осъществени проекти за ПП "Витоша" - популяризиране на познавателен природозащитен маршрут и издаване на образователна диплянка, както и провеждане на Детска природозащитна школа. Проектите са финансирани от РЕЦ за ЦИЕ по договори №№ L06555 и DP-SGW-32. Съвместни дейности и реализирани проекти с НОСБ, НДЕК - с. Ковачевци, Американски колеж в София, Биологически факултет на СУ, Институт по зоология - БАН и др. за обучение, образование и повишаване на екологичната култура на гражданското общество.

В последните години Дружеството активно участва при реализацията на проекти с Министерство на земеделието, Националното управление по горите и Държавните дивечовъдни станции: “Проучване на дивата коза, глухара, мечката и вълка в ДДС "Широка поляна" с цел тяхното стопанисване" - 2003-2006 г., “Проучване на дивата коза, глухара, мечката и вълка в ДДС "Чепино" с цел тяхното стопанисване" - 2003 – 2006 г., “Проучване на дивата коза, глухара, мечката и вълка в ДДС "Беглика" с цел тяхното стопанисване" – 2004 - 2006 г.

В периода 2001 – 2005 г. членове на Дружеството участват като експерти в проекти, възложени от Министерството на околната среда и водите на Института по зоология при БАН, във връзка с проучване състоянието на популациите от дива коза и мечка в Националните паркове “Рила”, “Пирин” и “Централен Балкан”, като събраните данни ще се използват при изготвянето на План за действие и впоследствие – План за управление на популациите на тези видове в България.

Специалисти от Дружеството активно участват и при изготвяне на становища и експертни оценки във връзка с енергийни съоръжения от възобновяеми енергийни източници. Това са мини вецове, ветроенергийни паркове и др. Провеждат се системни мониторинги относно състоянието на фауната и евентуални прогнозни конфликти с тези съоръжения. “Мониторингово изследване върху миграцията на птиците в района на с. Българево и с. Св. Никола, община Каварна. – 2004 – 2006 г., “Орнитологично и орнитоценологично проучване върху миграцията на птиците в района на нос "Калиакра", община Каварна. – 2005 - 2006 г.


9. Капацитет на организацията (брой служители/доброволци)

ДЗБ има 25 действителни члена и около 50 доброволци, активно участващи и с пряко отношение към екологичните проблеми в страната. В Дружеството членуват специалисти от Българската академия на науките, Биологическият факултет към СУ, Висшият лесотехнически университет, Националният природонаучен музей.



10. Финансов капацитет (оборот през последните 3 години или годините на съществуване на организацията)

През последните три години няма.



11. Роля в проекта: Водеща организация. Ръководи и координира работата по проекта и основно изпълнява дейностите по т. 12 както и 3 от проектните линии дейности представени в таблицата на стр. 12


Каталог: doc
doc -> Български футболен съюз п р а в и л н и к за статута на футболистите
doc -> Програма за развитие „България 2020 8 Национална стратегия за регионално развитие 2012-2022 8
doc -> Лична информация
doc -> Изготвяне на Технически инвестиционен проект и извършване на строително-ремонтни работи /инженеринг/ на стадион “Плевен”
doc -> П р а в и л а за организиране и провеждане на ученическите игри през учебната 2013/2014 година софия, 2013 г
doc -> Провеждане на общинските състезания от ученически игри – 2015 г. Гр. Стара загора
doc -> К о н с п е к т по дисциплината “Обща и неорганична химия” за студентите от І–ви курс специалност “Фармация” Обща химия


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница