Програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор 2008/2009 2013/2014г.



Дата10.04.2018
Размер128.87 Kb.
#66137
ТипПрограма


по МЯРКА „ПРОМОЦИЯ В ТРЕТИ СТРАНИ”

Национална програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор 2008/2009 – 2013/2014г.



(Наименование - Лого на проекта)


(Наименование на кандидата)

Кандидатствам за финансово подпомагане в качеството ми на:



Да се посочи формата на регистрация съгласно чл.7, ал. 7 от Наредбата за условията и реда за предоставяне на финансова помощ по Национална програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор 2008/2009 – 2013/2014 г.
Стойност на инвестицията ________________________________ лв. без ДДС

(100 % от предвидените разходи без ДДС)

Сума на финансовата помощ ____________(%)/_________________ лв. без ДДС

(% финансиране от ЕФГЗ/ сума в лева)

Собствено финансиране ____________(%)/_________________ лв. без ДДС

(% собствено участие / сума в лева)
Запознат съм, че нося наказателна отговорност съгласно чл. 248 а и чл. 313 от НК за предоставени от мен неверни данни.
1. Предлагаща/и организация/и


    1. Представяне


Наименование, седалище, адрес на управление, адрес за кореспонденция, електронен адрес, телефон, факс, лице за контакт.
В случай, че едно предложение е представено от няколко организации, да се посочи коя от тях е координатор на проекта.


    1. Стабилност на предлагащата/ите организация/и за съответния сектор.


Да се предостави информация за стабилността на предлагащата/ите организация/и за сектора на национално, европейско и международно ниво (пазари, отличия, грамоти, награди от изложения, панаири и др.).


    1. Удостоверяване на техническите и финансови възможности.


Наличие на достатъчен ресурс в качествено и количествено отношение за осигуряване на пазарното търсене в третата държава в 5 (пет) годишен период след приключване на дейността по промоцията.

Декларация за произведени количества вино и гроздова мъст от последните две реколти, Декларация за съхраняваните количества мъст и вино от последната и предходни реколти – стокова наличност.

При повече от една организация, за всяка организация поотделно е необходимо потвърждаване на наличието на техническия и финансов капацитет, необходим за ефикасното прилагане на мерките.

2. органИЗАЦИЯ/и Изпълнител/и
2.1 Представяне
Наименование, адрес, електронен адрес, телефон, факс и лице за контакт.

В случай, че са избрани няколко организации изпълнители, да се посочи кой от тях за кое действие отговаря.

За осъществяването на промоционалния проект или част от него, предлагащите организации прибягват до един или повече доставчици на услуги, наричани за краткост „организация/и изпълнител/и”.


    1. Описание на конкурсната процедура и на критериите за избор на предложения орган.


Да се направи подробно описание на начина на обявяване и провеждане на конкурсната процедура и да се обосноват мотивите за избирането на предложената/ите организация/и изпълнител/и.

N.B. Да бъде ясно разграничена липсата на свързаност между предлагащата организация и организацията изпълнител.

Организацията/ите изпълнител/и трябва да бъде избрана преди подписване на договор с ДФЗ – РА.


    1. Удостоверяване на техническите компетенции и на възможностите за осъществяване на проекта.


Да се удостовери техническият и финансов капацитет на организацията/ите изпълнител/и за извършване на съответната дейност, както и финансовите ресурси в съпоставка със значението на проекта. Да се отбележи значението и естеството на евентуалните партньори.


    1. Ако предлагащата организация реши да осъществи част от проекта:


На предлагащата организация може да бъде разрешено да осъществи някои части от проекта, но не повече от 50% от дейностите, ако са изпълнени условията, предвидени в Регламенти (EО) № 491/2009 на Съвета(1234/2007) и № 555/2008 на Комисията.

3. подробности във връзка с проЕКТА
3.1 Обхванат/и дейност/и.
Инвестицията е необходимо да бъде съобразена с Националната програма за подпомагане на лозаро-винарския сектор 2008/2009 – 2013/2014 г. и приемливите за финансиране дейности, изброени в чл. 10 на  Регламент (EО) 479/2008 (чл. 103n на Регламент (EО) № 491/2009) на Съвета.


    1. Вид на проекта: информационен/промоционален/смесен.


Да се посочи дали проектът касае предимно информационни елементи, такива по насърчаване на продажбите или и двете.
3.3 Компетентна/и държава/и-членка/и.
Посочва се държавата членка на предлагащата организация.

В случай, че един проект е представен от няколко държави-членки, да се посочи коя от тях ще координира проекта.

В случай, че даден проект е представен съвместно от няколко организации в повече от една държава-членка е необходимо писменото съгласие на всяка държава-членка за частта от проекта, за която тя отговаря.


    1. Целеви пазар/и и групи


Предложението може да се отнася до един или няколко целеви пазари в една или няколко трети страни. Като в случай на повече от един, представянето се извършва за всеки един пазар или държава поотделно.

Ако за дадена съвкупност от пазари се предвиждат едни и същи стратегия, целеви групи и/или решения, това ясно се посочва в проекта.
3.5 Продължителност на проекта

Минималната продължителност на даден проект е 12 месеца, а максималната — 36 месеца. Проектът трябва да бъде разделен на фази с продължителност 12 месеца.


    1. Касае ли се за продължение на предходен проект за същата/ите предлагаща/и организация/и?


Ако предложението се състои в продължаването на един или повече предходни проекти или ако подобни проекти са все още в процес на изпълнение или са приключили неотдавна:

- да се посочат наименованието, продължителността и целевите пазари на предишния/ите проект/и;

- да се посочат получените резултати, доколкото те са известни към момента на представянето на проекта.

4. Описание на проЕКТА

4.1 Общ контекст — състояние на пазара и на търсенето.


Да се опише необходимостта от представяне на проекта, например ситуация на пазара, търсене и предлагане на съответния продукт, разпространение на информация и др.


    1. Цел/и.


Да се уточнят конкретните цели на проекта, в количествено изражение и връзката с предложените действия. При необходимост, да се направи диференциация по целеви групи и/или целеви пазари.



    1. Стратегия на проекта.


Да се даде обосновка доколко проекта представлява най-добрият начин за постигане на набелязаните цели.
4.4 Основни послания, които трябва да бъдат предадени.
Ако се споменава държавата или регионът на произход на продукта, тази индикация трябва да бъде второстепенна спрямо основното послание, което предоставя информация относно характеристиките и качествата на продукта.

За проектите в трети страни, предлагащата организация трябва да потвърди, че информационните и/или промоционални послания, подготвени за разпространение сред потребителите и другите целевите групи ще съблюдават приложимото в третите държави законодателство.
4.5 Действия
Необходимо е да се отбележи, че „проекта“ представлява съвкупност от съгласувани действия. Да се предоставят достатъчно сведения за действията и инструментите, които ще бъдат използвани за практическото провеждане на проектите, включително брой, обем и/или обхват и предвидени единични разходи, с оглед обосноваването на предложения бюджет.

Подробно описание на проекта, изготвено по видове действия ( медийни и немедийни, участия в салони, панаири или изложения) с уточнение за всяко действие на натоварената с изпълнението организация.

Подробен прогнозен организационен график на изпълнението на проекта.

Всички включени в проекта действия трябва да съдържат ясно описание на елементите и свързаните с тях разходи, както и обективно измерими индикатори за тяхното отчитане. Например:
Действие Х „Участие в изложение „ААА“

Наемане на помещение

лв./m²

Обща стойност

Издигане на щанд

лв./m²

Обща стойност

Персонал, обслужващ щанда

лв./лице/ден

Обща стойност

Други разходи (да се посочат: вечèри, транспорт, др.)

лв./участник

Обща стойност



При предвиден значителен брой подобни действия (например пунктове за продажба), достатъчно е да се опише съдържанието на структурата на разходите за едно от тези действия.

В предложението трябва да бъде включен и времеви график за провеждането на отделните действия. Местата, където ще бъдат провеждани действията, се посочват (упоменава се градът). При предлагането на действия в медиите е необходимо да бъде приложен и времеви медиен план.

Описанието на действията следва същата структура (наименования/категории) и последователност (номериране), както представянето на таблицата на бюджета (вж. т.8 по-долу).
5. Очаквано въздействие

Да се уточни очакваното въздействие от проекта върху търсенето, известността и/или имиджа на продукта, както и всеки друг аспект, свързан с целите. Очакваните резултати от прилагането на проекта да се представят в цифрово изражение, доколкото е възможно.

Да се опише накратко методът или методите, които ще бъдат използвани за измерване на въздействието. В случай, че вече има съществена информация в това отношение или се очаква да бъде получена такава преди стартирането на проекта, трябва да се приложи нейното описание.
6. Значение на проЕКТА за общността

Да се опишат очакваните ползи от проекта на равнище ЕС, което да обоснове съфинансирането.


7. Бюджет
Ако в даден проект участват няколко държави и/или предлагащи организации се представя един единствен координиран бюджет, обхващащ целия проект.
Бюджетът (в лева) трябва да бъде представен съгласно същите структура (наименования/категории) и последователност (номериране) като тези от списъка с действия, описани в точка 4.5. Ако проекта обхваща няколко държави, разходите задължително се разбиват по държави и действия. Възнагражденията на организацията/ите по изпълнението се представят отделно.
Разходите по управление на проекта не трябва да надвишават 10% от стойността на проекта.

Обосновката за възнагражденията трябва да съдържа прогнозен брой часове, необходими за извършването на конкретни дейности, както и единичната им стойност.
Общите разходи не трябва да надвишават 4% за проекти предложени от една предлагаща организация и 6% за проекти предложени от повече от една предлагаща организация от една или няколко държави членки. Например: допустими са разходите за наем на офис и съответните режийни, в който се извършват само дейности по проекта. Ако в едно помещение се извършват и други дейности, разходите следва да се разпределят пропорционално на използването му. Разходите за организация и управление са допустими, ако се основават на действително извършени и надлежно документирани разходи, които могат да бъдат изцяло отнесени към съответния проект. В случаите, в които не е възможно обособеното отчитане на допустимите по проекта общи разходи спрямо общите подобни разходи на бенефициента, то тези разходи се определят като част от общата стойност на съответния вид разход, изчислена на базата на процентна ставка, определена въз основа на надлежно обоснована и описана в проектното предложение методология.
Бюджетът се представя под формата на обобщаваща таблица на всички предвидени в проекта действия, като се посочва годишната и общата им стойност. Особено внимание трябва да се отдели на разходите, които не са приемливи за съфинансиране от страна на Общността.
Прогнозния бюджет трябва да е достатъчно подробен, за да позволи идентифицирането, мониторинга и контрола на предвидените разходи.

Обобщаващи таблици на бюджета в лева (лв.).
Тези таблици могат да се адаптират в зависимост от проекта, естеството на различните действия и степента на разбиване, сметната за необходима от съответната/ите държава/и-членка/и.


ДЕЙСТВИЕ

(за всяка целева държава)



1° ГОДИНА

2° ГОДИНА

3°ГОДИНА

ОБЩО

Действие 1*













Действие 2*













Действие N*













Общо за всички дейности (1)













Разходи за управление на проекта (не повече от 10 % от (1);













Измерване на резултатите от действията (не повече от 3 % от (1)













Обща стойност на преките разходи по проекта (2)













Общи разходи (не повече от 4% за проекти предложени от една предлагаща организация и 6% за проекти предложени от повече от една предлагаща организация от една или няколко държави членки)













ОБЩО ЗА ПРОЕКТА














* Включително възнагражденията, фактурирани въз основа на почасова ставка.

8. финансОВ ПЛАН
Финансовото участие на Комисията не надвишава 50 % от реалните разходи за всяка година от проекта. Предлагащата организация участва във финансирането на проекта в размер от най-малко 20 % от реалните разходи по проекта, останалата част от финансирането се поема от съответната държава-членка. Източник на финансовото участие на професионалната/ите организация/и и на държавата/ите-членка/и могат да са данъчни приходи или задължителни вноски.

Ако се касае за проект, съвместно представен от няколко професионални организации и държави-членки, съответното финансово участие трябва да бъде ясно установено.


ФИНАНСОВО УЧАСТИЕ

1° ГОДИНА

2° ГОДИНА

3° ГОДИНА

ОБЩО

лв.

%

лв.

%

лв.

%

лв.

%

Европейска общност

(не повече от 50 %)



























Държава-членка

(до 30%)


























Предлагаща организация

(не по-малко от 20%)



























ОБЩО




100




100




100




100


9. ДРУГА НЕОБХОДИМА ИНФОРМАЦИЯ
Всяка друга информация, сметната за уместна от предлагащата организация.

* * * * *

задължителни приложения
Приложение 1. Нотариално заверена декларация за поето финансово задължение, подписана от предлагащата/ите организация/и, в уверение на това, че същата/ите ще осигури/ят финансирането през цялата продължителност на проекта.
Приложение 2. Декларация за поето задължение, подписана от предлагащата/ите организация/и, в уверение на това, че проекта не се ползва от друга форма на финансова подкрепа от страна на ЕС.



Наименование/подпис/печат на кандидата



Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница