Range Rover Sport е 4х4 на годината

Дата20.06.2017
Размер7.13 Kb.
#23958
Британското списание 4x4 Magazine връчи общо 3 награди на компанията Land Rover. Освен в генералното класиране Range Rover Sport победи в категорията на луксозните модели, а Defender 90 бе избран за най-проходима кола.
Източник: Speed-Press
Моделът на Land Rover Range Rover Sport спечели титлата Автомобил 4х4 на 2006 г. пред 42 конкурента. Призът се връчва от британското списание 4x4 Magazine, което присъди общо 3 награди на Land Rover.

Range Rover Sport Supercharged бе класиран на първо място в луксозната категория пред BMW X5, Lexus RX300, Volvo XC90 и VW Touareg, преди да бъде избран за краен победител в конкурса. Според журито преимуществата на автомобила са високопроходими възможности, външен дизайн, луксозен интериор, технологии и системата Terrain Response.

В категорията “Extreme” победи моделът Defender 90 County XS пред Jeep Wrangler, Ricardo Ibex и Santana PS10 благодарение на стандартното си оборудване, което включва двигател TD5 с двускоростна трансферна кутия и перманентно задвижване 4х4 през централен блокиращ диференциал.
Каталог: pi files -> 2008