Решение №рд-нс-04-24-1 от 29-03-16 на нс на нзок І. По отношение на профилактичните прегледи



Дата12.12.2017
Размер30.33 Kb.
#36582
ТипРешение
Възникнали въпроси във връзка с изпълнение на Решение №РД-НС-04-24-1 от 29-03-16 на НС на НЗОК
І. По отношение на профилактичните прегледи:
1. Попълване, отпечатване, съхраняване и отчитане чрез хмл на "Профилактични карти над 18 г." - задължително ли е принтенето на картата и нейното съхраняване в досието? Ако да - в кой момент се принти - при извършване на профилактичния преглед и нейното създаване, когато е още непопълнена със стойностите от изследванията, или по-късно след попълване и анализиране на изследванията?
2. След като съгласно Приложение № 8 са регламентирани изследвания за някои групи пациенти веднъж на 5 години, означава ли това, че изследванията, направени в предишните 4 години се нанасят в картата?
3. Ако ПКК е направена в рамките на календарната година по друг повод, трябва ли да се назначи отново при профилактичния преглед, след като не е отбелязано в Приложението към Наредба №39, както за другите изследвания?
4. При включване на пациент в "Рискова група" какъв следва да бъде пътя му по-нататък и ще получи ли ОПЛ допълнителен регулативен стандарт за консултации и изследвания?
5. Как да се завърши профилактичната карта на пациент, който вече се води на диспансерен отчет - кликва ли се "Установяване на заболяване налагащо диспансеризация"?
ІІ. По отношение на диспансеризацията при ОПЛ:
1. Ако пациент има само Захарен диабет на инсулинолечение без други ендокринологични заболявания, кой извършва диспансеризацията за диабет?!
2. Пациенти, които имат две и повече ендокринни заболявания, включително Захарен диабет на инсулинолечение, се диспансеризират при ОПЛ. Когато протоколът за инсулина изтече в периода между два диспансерни прегледа, с какъв тип направление се изпраща пациента при Ендокринолога за издаване на новия протокол?
3. Как ще става наблюдението на пациенти, диспансеризирани при ОПЛ по повод на досега водена от него диагноза, когато към нея се добавят и диагнози, наблюдавани досега само от специалист? Изследванията, задължителни за диспансеризацията, съгласно Приложение №9 към "Решението" до момента бяха вменени на специалиста, извършващ диспансеризацията и бяха за сметка на неговия регулативен стандарт. Кой извършва назначаването на тези изследвания от групата на ВСМД при диагнози като Е22.0 Акромегалия и хипофизарен гигантизъм със задължителни за назначаване два пъти годишно: Натрий и калий-комплексно, Фосфати в кръвта, Калций; изследване на пролактин, Естрадиол, седимент, КАТ или ЯМР и много други подобни диагнози? Как това ще се отрази на регулативния стандарт на общопрактикуващия лекар?
4. Препоръчителен или задължителен е 3-месечния период за извършване на диспансерните прегледи с оглед невъзможността на пациентите да се явяват точно на три месеца?
5. Кога и как ОПЛ ще получат информация за свалените по служебен път от диспансерно наблюдение при специалист техни пациенти?
ІІІ. По отношение на изписването на лекарства :
1. Информираност за изписаните лекарства на амбулаторния лист - как ОПЛ може да получава системно информация "дали има лекарствени продукти със същото международно непатентно наименование с по-ниска цена, заплащана частично или напълно от НЗОК" ?
ІV. По отношение на хоспитализацията :
1. Относно издаване на Талон 7 - ОПЛ има ли право да ги издава, длъжен ли е по реда на чл. 156, ал.4 и чл.185 от Решението без представено решение от Онкокомитета. Не е ли задължение на специалистите в Онкоболницата?
2. В случаите, когато пациентът има уговорена хоспитализация (планова) с лечебно заведение за болнична помощ с цел проследяване на състоянието му след предхождащи хоспитализации, има ли право ОПЛ да издаде бланка №7 и как да изпълни задължението си в този случай да отрази в амбулаторния лист, че всички възможности за лечение в извънболничната помощ са изчерпани? Например пациент с Цироза на черния дроб - периодично постъпва в лечебно заведение за проследяване на състоянието му. Подобен е случая с почти всички тежки хронични заболявания или генетични заболявания, нуждаещи се от периодично проследяване - Таласемия, Муковисцидоза и т.н.
3. Постъпването в лечебно заведение за болнична помощ за рехабилитация по кл.пътеки 263 и 265 може ли да става с бланка №7 от специалист по профила на заболяването (съответно Невролог или Ортопед-травматолог ), който е прецизирал състоянието и преценил, че пациентът се нуждае от болнична рехабилитация? Съгласно тълкуването на решението това е вменено само на Физиотерапевт. Позволено ли е на ОПЛ след консултация с такъв специалист да насочи ЗОЛ с бланка №7 за хоспитализация по посочените пътеки?
Каталог: downloads
downloads -> Конкурс „зелена планета 2015" Наградени ученици І раздел „Природата безценен дар, един за всички"
downloads -> Конкурс за певци и инструменталисти „ Медени звънчета
downloads -> Задача Да се напише програма която извежда на екрана думите „Hello Peter. #include void main { cout }
downloads -> Окс“бакалавър” Редовно обучение I до III курс
downloads -> Конспект по дисциплината „Екскурзоводство и анимация в туризма" Специалност: "Мениджмънт в туризма"
downloads -> Alexander Malinov
downloads -> Тема 8: Линейни алгоритми. Отделяне на цифрите на число, преобразуване на числа. Алгоритмично направление: Алгоритми от теория на числата
downloads -> Отчет за научноизследователската, учебната и финансовата дейност на националния природонаучен музей при бан през 2013 г
downloads -> Закон за националния архивен фонд в сила от 13. 07. 2007 г


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница