Решение за откриване на открита процедура ІІ. Обявление за открита процедура



страница1/9
Дата10.08.2017
Размер1.49 Mb.
#27580
ТипРешение
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

ПРОЕКТ BG051PO001-3.1.08-0012

Усъвършенстване на системата за управление



на работните процеси в университет

по хранителни технологии-гр. пловдив

Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на

Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”,

съфинансирана от Европейския социален фонд на Европейския съюз



УНИВЕРСИТЕТ ПО ХРАНИТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ - ПЛОВДИВ

УТВЪРЖДАВАМ: _________/п/____________

проф. д.т.н. КОЛЬО ДИНКОВ

РЕКТОР НА УХТ - ПЛОВДИВ

Д О К У М Е Н Т А Ц И Я




за участие в открита процедура за възлагане на обществена поръчка с предмет:

УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ НА РАБОТНИТЕ ПРОЦЕСИ И СИСТЕМАТА ЗА управление В УНИВЕРСИТЕТА ПО ХРАНИТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ-ПЛОВДИВ ЧРЕЗ ТЯХНОТО МОДЕЛИРАНЕ НА ОСНОВАТА НА ІТ ТЕХНОЛОГИИ

И ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗПЪЛНЕНИЕ НА договор BG051PO001-3.1.08-0012, проект: „усъвършенстване системата за управление на работните процеси в университета по хранителни технологии-гр.пловдив”, ФИНАНСИРАН ПО ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд И БЮДЖЕТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

август, 2013 г.
Гр. Пловдив

СЪДЪРЖАНИЕ НА ДОКУМЕНТАЦИЯТА


І.

Решение за откриване на открита процедура

ІІ.

Обявление за открита процедура


ІІІ.

Пълно описание на предмета на поръчката


ІV.

Техническо задание


V.

Указания относно подготовка на офертата и провеждане на обществената поръчка


VІ.

Показатели, относителната им тежест и методика за определяне на комплексната оценка на офертите


VІІ.

Приложения


IІІ. ПЪЛНО ОПИСАНИЕ НА ПРЕДМЕТА НА ПОРЪЧКАТА
1. Възложител

Възложител на настоящата обществена поръчка е Университетът по хранителни технологии – Пловдив.

Основан през 1953 като Висш институт по хранителна и вкусова промишленост (ВИХВП), днес Университетът по хранителни технологии съчетава половинвековното си наследство със съвременни методики и динамичен подход към обучението и научните изследвания.

Студентите изучават широк спектър от специалности в областта на хранителната наука, техника и технологии, туризма, биотехнологиите, икономиката, компютърната и информационната техника, организирани в три образователни степени – бакалавър, магистър и доктор. Високата квалификация на завършващите им позволява успешно да се реализират в избраната от тях професия и да заемат отговорни и ръководни позиции в обществото.

Постиженията на университета са резултат от съвместните усилия на специалисти в различни дисциплини – един процес, който е едновременно иновативен и вдъхновяващ. Сътрудничеството с бизнеса и различни организации целят да гарантират конвертируемостта на академичното знание и трансфера му към обществото.

Гъвкавият модел на учебна и научна дейност, прилаган от УХТ през 21-ви век, е структуриран в съответствие с параметрите на Европейското пространство за висше образование и е предназначен да отговори на изискванията на бързо променящия се образователен и професионален контекст в национален, европейски и световен мащаб.

Университетът по хранителни технологии се състои от четири факултета:


  • Технологичен факултет;

  • Технически факултет;

  • Стопански факултет;

  • Департамент по езиково обучение, физическо възпитание и спорт.

Последната валидна институционална акредитация е дадена на Университета по хранителни технологии на 02.02.2012 г. за срок от пет години, с обща оценка по критериите 8,91. Акредитирани структурни звена на Университет по хранителни технологии – Пловдив са Технологичен факултет, Технически факултет и Стопански факултет.

Към момента в УХТ – Пловдив се обучават 5000 студенти в 54 специалности. Преподавателският състав наброява 216 човека, а административния персонал - 247.


2. Основание за поръчката

Настоящата открита процедура за избор на изпълнител на обществената поръчка се провежда в изпълнение на Решение на Ректора на Университет по хранителни технологии - гр. Пловдив за възлагане на обществена поръчка с предмет: „УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ НА РАБОТНИТЕ ПРОЦЕСИ И СИСТЕМАТА ЗА УПРАВЛЕНИЕ В УНИВЕРСИТЕТА ПО ХРАНИТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ-ПЛОВДИВ ЧРЕЗ ТЯХНОТО МОДЕЛИРАНЕ НА ОСНОВАТА НА ІТ ТЕХНОЛОГИИ” и във връзка с изпълнение на договор BG051PO001-3.1.08-0012, проект: „Усъвършенстване системата за управление на работните процеси в университета по хранителни технологии-гр.Пловдив”, финансиран по оперативна програма „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд И БЮДЖЕТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, на основание чл. 3, ал. 1, т. 2, чл. 7, т. 3, чл. 14, ал. 3, т. 2, чл. 16, ал. 8 и чл. 25, ал. 1 от Закона за обществените поръчки(ЗОП).

3. Цели на поръчката

Настоящата поръчка е част от проект „Усъвършенстване системата за управление на работните процеси в Университета по хранителни технологии-гр.Пловдив”, финансиран по оперативна програма „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд И БЮДЖЕТА НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ. В рамките му са заложени множество дейности, чиято обща цел е да се усъвършенстват работните процеси в Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив чрез внедряване на системи за управление на учебния процес и човешкия ресурс.



Целта на настоящата поръчка е да бъде избран Изпълнител, който да извърши следните дейности:

1/ Да моделира основните работни процеси в Университета по хранителни технологии Пловдив и да изведе критерии и мерки за повишаване качеството на образователния процес;

2/ Да усъвършенства системата за управление на работните процеси в Университета по хранителни технологии Пловдив чрез внедряването на софтуерни системи за отделните модули.

3/ Да обучи преподавателите и служителите за работа с усъвършенстваната система за управление на Университета .

4. Специфични цели

Специфичните цели са:



  • За Университета – повишаване качеството на образователните и работни процеси и респективно предпоставките за увеличаване броя на студентите, желаещи да следват в него.

  • За студентите – повишено качество на образователните услуги и на условията за придобиване на знания и умения в Университета.

  • За преподавателите и административния персонал – подобрени системи за управление на качеството на учебните процеси и човешките ресурси, което директно ще подпомогне работата им и ще подобри тяхната квалификация и ефективност. Преподавателите ще могат да приложат нови методи за оценка и контрол на знанията на студентите и активно да участват в процеса на осъвременяване и усъвършенстване на системите за управление в Университета

5. Очаквани резултати

Очакваните резултати от изпълнението на настоящата поръчка са:



  • Моделирани всички работни процеси в Университета по хранителни технологии – Пловдив;

  • Изведени критерии и мерки за управление на качеството на работните процеси;

  • Разработени и внедрени пет софтуерни системи за управление и контрол;

  • Обучени преподаватели и служители на Университета по хранителни технологии - Пловдив за работа с новите системи;


6. Критерий за оценка

Критерият за оценка на офертите е: икономически най-изгодна оферта по следните показатели:


Показател 1: Техническа оценка, с относителна тежест в комплексната оценка 55%,

Показател 2: Финансова оценка, с относителна тежест в комплексната оценка 45%.
7. Възможности за представяне на варианти
Не се допуска представянето на варианти.

8. Място и срок за изпълнение на поръчката

Място за изпълнение на поръчката: Република България, Университет по хранителни технологии, гр. Пловдив, бул. "Марица" №26.

Срокът за изпълнение на поръчката „УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ НА РАБОТНИТЕ ПРОЦЕСИ И СИСТЕМАТА ЗА УПРАВЛЕНИЕ В УНИВЕРСИТЕТА ПО ХРАНИТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ-ПЛОВДИВ ЧРЕЗ ТЯХНОТО МОДЕЛИРАНЕ НА ОСНОВАТА НА ІТ ТЕХНОЛОГИИ” и във връзка с изпълнение на договор BG051PO001-3.1.08-0012, проект: „Усъвършенстване системата за управление на работните процеси в университета по хранителни технологии- гр. Пловдив”, финансиран по оперативна програма „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд и бюджета на Република България е до 7 (седем) месеца, като в този срок следва да се извършат и трите дейности в обхвата на поръчката по график, съобразен с плана за действие по договор BG051PO001-3.1.08-0012.

9. Планирана стойност на поръчката

Прогнозната планирана стойност на поръчката: „УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ НА РАБОТНИТЕ ПРОЦЕСИ И СИСТЕМАТА ЗА УПРАВЛЕНИЕ В УНИВЕРСИТЕТА ПО ХРАНИТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ-ПЛОВДИВ ЧРЕЗ ТЯХНОТО МОДЕЛИРАНЕ НА ОСНОВАТА НА ІТ ТЕХНОЛОГИИ” и във връзка с изпълнение на договор BG051PO001-3.1.08-0012, проект: „Усъвършенстване системата за управление на работните процеси в университета по хранителни технологии-гр.Пловдив”, финансиран по оперативна програма „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд и бюджета на Република България е в размер до 247 000.00 (двеста четиридесет и седем хиляди) лева без ДДС.

Финансирането за изпълнение на поръчката ще се осъществява по проект: „Усъвършенстване системата за управление на работните процеси в Университета по хранителни технологии-гр.Пловдив”, финансиран по оперативна програма „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд и бюджета на Република България.

10. Документация за участие

Лицата, които искат да закупят документацията за участие в процедурата могат да направят това за сумата от 15.00 лева с ДДС, платими в касата на Университет по хранителни технологии или внесени по банковата му сметка: УниКредит Булбанк, Филиал Тримонциум, Пловдив: BG17UNCR75273154631900, SWIFT BIC: UNCRBGSF. При писмено поискване от заинтересовано лице, придружено от платежен документ за стойността на документацията, Възложителят я изпраща за сметка на лицето отправило искането. Писменото искане следва да съдържа следната информация: данни за издаване на фактура на фирмата и точен адрес за получаване на документацията. Документацията за участие в процедурата може да бъде намерена и на интернет адреса на Възложителя www.uft-plovdiv.bg в раздел "Обществени поръчки".

Лицата могат да поискат писмено от Възложителя разяснения по документацията за участие до изтичането на срока за нейното закупуване или получаване. Възложителят изпраща разясненията в 4-дневен срок от постъпването на искането.

Възложителят изпраща разяснението до всички лица, които са закупили документация за участие и са посочили адрес за кореспонденция, без да отбелязва в отговора лицето, направило запитването. Разяснението се прилага и към документацията, която предстои да се закупува от други участници.

Пълен електронен достъп на всички заинтересовани лица до документацията за участие в настоящата обществена поръчка с предмет: „УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ НА РАБОТНИТЕ ПРОЦЕСИ И СИСТЕМАТА ЗА УПРАВЛЕНИЕ В УНИВЕРСИТЕТА ПО ХРАНИТЕЛНИ ТЕХНОЛОГИИ-ПЛОВДИВ ЧРЕЗ ТЯХНОТО МОДЕЛИРАНЕ НА ОСНОВАТА НА ІТ ТЕХНОЛОГИИ” и във връзка с изпълнение на договор BG051PO001-3.1.08-0012, проект: „Усъвършенстване системата за управление на работните процеси в университета по хранителни технологии- гр. Пловдив”, финансиран по оперативна програма „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд и бюджета на Република България е осигурен на следния електронен адрес: www.uft-plovdiv.bg.
ІV. Техническо задание

1. Пълно описание и обхват на поръчката

Целта на поръчката е да бъде избран Изпълнител за извършване на дейности, част от проект „Усъвършенстване на системата за управление на работните процеси в Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив".

Общата цел на проекта е да се усъвършенстват работните процеси в Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив чрез внедряване на системи за управление на учебния процес и човешкия ресурс.

Специфичните цели на проекта са:

- Да се усъвършенства системата за управление на качеството на учебната дейност в университета чрез разработването и внедряването на системи, обхващащи образователните процеси, човешкия капитал и администриране.

- Да се повиши ефикасността на образователния процес чрез въвеждането на мерки и критерии за управление на качеството на присъщите дейности в Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив.


Настоящата поръчка отразява минималните функционални изисквания и необходимите характеристики за разработване на усъвършенствана система за управление на работните процеси на УХТ, както и обучението на необходимия брой преподаватели, администратори и технически персонал за работа със системата.
2. Технически спецификации

В процеса на изпълнение на обществената поръчка Изпълнителят ще работи съвместно с експерти на Университет по хранителни технологии гр. Пловдив за изпълнение на проектните дейности. За целта ще се създаде организация на съвместната работа, регламентирана с вътрешни правила, които трябва да бъдат разработени от Изпълнителя незабавно след възлагане на обществената поръчка.

За организацията и извършването на дейностите в обхвата на поръчката, оформянето и представянето на резултатите от тях ще отговаря Изпълнителят.

В поръчката са включени различни по вид, но взаимно свързани дейности, а именно:



  • Усъвършенстване на работните процеси в университета чрез тяхното моделиране със специализиран софтуер.

  • Усъвършенстване на системата за управление на университета на основата на IT технологиите.

  • Обучение на преподавателите и служителите на УХТ за работа с усъвършенстваната система за управление на Университета.

Техническите дейности по изпълнението на поръчката трябва да бъдат осъществени при спазване на добрите практики в областта, осигуряване на качество и навременност на постигнатите резултати и съответствие със спецификата на образователния процес и неговото управление.

В отделна обществена поръчка със срок за изпълнение, предхождащ този на настоящата поръчка, ще бъде избран изпълнител, който ще реализира следната дейност:

Анализ на работните процеси в университета, идентифициране на пропуските и необходимите действия за повишаване на качеството на управление“.

В резултат на тази дейност ще бъдат предоставени на УХТ:



  • Извършен анализ на работните процеси в Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив.

  • Направена оценка на работните процеси и изведени препоръки за коригиращи действия.

Резултатите от тази дейност ще бъдат предоставени на избрания в настоящата поръчка Изпълнител, който ще използва данните като входни данни за дейност „Усъвършенстване на работните процеси в университета чрез тяхното моделиране със специализиран софтуер“.

2.1. Изисквания към изпълнението на дейност „Усъвършенстване на работните процеси в университета чрез тяхното моделиране със специализиран софтуер“



Цел на дейността

Да се моделират основните работни процеси в университета и да се изведат критерии и мерки за повишаване качеството на образователния процес.



Описание на дейността

След анализирането и оценката на текущото състояние, всички работни процеси в Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив трябва да бъдат моделирани на основни процеси, подпроцеси и дейности чрез конкретни стъпки и етапи, отговорници, срокове и крайни резултати.

Важна част от дейността следва да бъде разработването на модели за определяне себестойността на дейностите извършвани в университета. Също така следва да се изготвят индикатори, критерии и процедури с цел повишаване на качеството на образователните услуги във висшето училище и резултатите, които се постигат от тяхното изпълнение. В резултат на това се цели да се въведат мерки за управление на качеството на присъщите дейности на университета, което от своя страна ще допринесе за повишаване на ефективността на образователния процес.

Дейността трябва да бъде извършена в срок не по-късно от два месеца след възлагането на поръчката с договор.


Моделираните работни процеси ще послужат за основа при проектирането на Системата за управление на работните процеси, описана по-долу в настоящето задание.


Очаквани резултати

  • Моделирани всички работни процеси в Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив.

  • Изведени критерии и мерки за управление на качеството и ефективността на работните процеси.

От участниците в обявената обществена поръчка се очаква да предложат в офертите си адекватен подход за реализиране на дейността.


2.2. Изисквания към изпълнението на дейност „Усъвършенстване на системата за

управление на университета на основата на IT технологиите“

Цел на дейността


Да се усъвършенства системата за управление на работните процеси в университета чрез внедряването на софтуерни системи за отделните модули и да се обучат преподавателите и служителите за работа с тях.

Описание на дейността

В рамките на тази дейност ще бъде усъвършенствана съществуващата система за управление на Университета по хранителни технологии - гр. Пловдив чрез разработване и внедряване на:



Софтуерна система „Преподаватели“

• Система за управление на студентския поток

• Система за управление и контрол на учебния процес,

• Система за управление и контрол на финансите

• Система за управление на човешките ресурси

Всички изброени по-горе системи трябва да бъдат обединени от Изпълнителя в една обща Система за управление на работните процеси (СУРП), ползваща обща база данни, в която фигурират изброените модули с техните специфични функционалности, като достъпът до различните модули трябва да бъде ограничен до съответните типове потребители, идентифицирани в етапа на анализ на работните процеси, които боравят със съответната информация.

За внедряването на СУРП ще бъде закупено необходимото специализирано техническо оборудване и функционален софтуер, които ще бъдат предоставени от Възложителя.




Общи изисквания, на които трябва да отговаря усъвършенстваната СУРП:


  • Наличие на удобен и интуитивен потребителски интерфейс. Трябва да има възможност за персонализация на екранните форми, според изискванията на университета.

  • Възможност за редакция на стандартните справки и документи, така че да отговарят на изискванията на университета. Справките и документите да могат да се записват или експортират във външни файлови формати – Word, Excel и PDF.

  • Възможност за допълнителни разработки на функционалност по заявка на университета. В най-добрия случай, системата трябва да разполага с вътрешни средства за разработка, които да могат да бъдат достъпни и за университета при придобиването на съответния лиценз.

  • Възможност за интеграция с интерфейси към различни системи – ТРЗ, банков софтуер и др.

  • Системата да осигурява нормално бързо действие при работата. Трябва да има възможност за дистанционна работа като се използва web интерфейс, терминални услуги или друг начин.

  • Системата да позволява лесно навигиране между свързани документи (drill down и drill up)

  • Възможност за автоматични уведомявания по електронна поща, когато в системата настъпят събития, които касаят даден потребител, или когато се очаква действие.

  • В системата трябва да могат да се дефинират права на достъп, базирани на потребителски роли. Трябва да може да се ограничава достъпа на ниво роля, потребител или група потребители, както и на данните на ниво модул, форма, поле, таблица, ред, поле от таблица.

  • Оторизиран потребител трябва да може да създава нови роли и да коригира правата на вече създадените.

  • Системата трябва да предлага лесни процедури за архивиране и възстановяване на данни, с възможност за реализиране на гъвкави схеми за автоматично архивиране.

  • Възможност за запис и проследяване на всички промени, направени от потребителите.

За допълнително предимство ще бъде считано наличието на следните функционалности:

1. Възможност дефиниране на работни потоци (workflows), които задават правила, схеми на одобрения и др. логика, в системата.

2. Възможността системата автоматично да пренасочва определено действие към друг потребител в случай, че даден потребител не извърши очакваното от него действие в определен срок.



Изисквания към релационната база от данни
Изисквания за възможности за разработка и развой на релационната база от данни:

  • Да поддържа всички стандартни релационни типове данни, а също и native разполагане на XML данни, текст, документи и снимки в собствени обекти;

  • Да предоставя възможност за достъп до данните по стандартни интерфейси: SQL, JDBC, SQLJ, ODBC, OLE DB, SQL/XML, Xquery и WebDAV;

  • Да предлага средство за обработка на съобщения (messaging) в средата на базата данни чрез използването на структури от тип „опашка", както в синхронен, така и в асинхронен режим на работа;

  • Да предоставя механизъм (програмен език от високо ниво) за реализация на допълнителна бизнес логика под формата на процедури, функции, пакети и тригери;

  • Да поддържа разполагане на код, написан на PL/SQL, Java и .NET в средата на базата от данни, с цел бърза обработка и оптимизация на времето за отговор към приложните заявки.


Изисквания за ефективност и скалируемост на релационната база от данни:


  • Да е сертифицирана за работа с 64-битовите версии на всички популярни платформи и операционни системи: MS Windows, Linux, Unix и др.

  • Да има вграден механизъм за автоматично преразпределяне на необходимата RAM памет за изпълнение на заявките с цел лесна администрация и ефективно ползване на ресурса RAM памет;

  • Да поддържа механизъм за зареждане на обем информация в паралел, както и веднъж заредена да бъде трансформирана, индексирана и обобщавана чрез паралелни операции;

  • Да поддържа механизъм за разпаралеляване на SQL заявките за извличане на данни с цел бързодействие и максимално ползване на мултитред капацитета на хардуера;

  • Да поддържа индексиране и извличане на информацията чрез сравнение на битови карти на съответствие на индексните стойности с цел бързодействие и оптимизация на достъпа до данните в таблиците;

  • Да поддържа таблични изгледи, съдържащи агрегирани стойности, извличани от една и повече таблици и да предоставя механизъм за прозрачно за приложението обновяване на агрегираните стойности в момент на промяна на данните в изходните таблици;



Управление на “цикъла на живот” на информацията – функция на релационната база от данни и инструменти за поддържане на базата от данни:

  • Да поддържа инкрементен онлайн бекъп на данните;

  • Да поддържа вграден механизъм за автоматично, бързо и консистентно възстановяване на транзакционното състояние на данните в случай на отказ на хардуерен компонент или неочаквано спиране на системата;

  • Да позволява възстановяване на информация на ниво блок в онлайн режим на работа на системата в случай на установяване на развален блок;

  • Да позволява онлайн архивиране на данните в смисъла на изместването им върху дискове, където ще се запитват от приложението в извънредни случаи;

  • Да позволява пълно архивиране в онлайн режим на ненужни вече за целите на приложението данни, но необходими за поддържане на архив и история;

  • Да има вградена функционалност за вътрешно управление на разположението на данните по заделения дисков масив без да е необходимо това да се предоставя от операционната система;

  • Да позволява да се местят физически таблиците от диск на диск без спиране на системата и в онлайн работа на приложението;

  • Да позволява онлайн препострояване на индекси, добавяне на нови колони към таблиците с цел разширение и подобрение възможностите на приложението без прекъсване на работата на потребителите с приложението;

  • Да бъде предложен инструмент към базата от данни за организиране и автоматично изпълнение на процедурите по обслужване на базата от данни: архив, и разширение на база от данни. Да бъде предложен и инструмент за извършване на възстановяване на базата от данни.



Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница