Резервно електрозахранване на консуматори в Учебния център в град Банкя”



Дата30.11.2018
Размер90.86 Kb.
#106418
ДЪРЖАВНА КОМИСИЯ ПО СИГУРНОСТТА НА ИНФОРМАЦИЯТА
Приложение № 4
Документация за участие в процедура за възлагане на обществена поръчка с предмет

Резервно електрозахранване на консуматори



в Учебния център в град Банкя”

ПОКАЗАТЕЛИ, ОТНОСИТЕЛНАТА ИМ ТЕЖЕСТ И МЕТОДИКА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА КОМПЛЕСНАТА ОЦЕНКА НА ОФЕРТИТЕ

По обособена позиция № 1 – дизел-генератор

1. Показатели за оценка на офертите и относителната им тежест.

1.1. На техническото предложение.

Всяко предложение за доставка, монтаж и пускане в експлоатация на дизел-генератор, отговарящо на изискванията на Закона за обществените поръчки и на условията на настоящата документация, се оценява от назначената комисия по критерия „икономически най-изгодна оферта” със следните показатели за определяне на оценката на техническото предложение:



1.1.1. Гаранционен срок (ГСр).

Максимална оценка в точки получава офертата с максималния предложен гаранционен срок на дизел-генератора в години. Предложеният гаранционен срок не може да бъде по-голям от 10 (десет) години.



1.1.2. Гаранционен и извънгаранционен сервиз – оценява се предлагането от участника на сервизни услуги в гаранционния и в извънгаранционен период на доставеното оборудване. При липса на собствено сервизно обслужване на участника не се присъждат точки по този показател.

1.1.3. Вредни емисии, изпускани във въздуха – това е показател, отразяващ едно от съществените изисквания към продуктите – опазване на околната среда.

Нивото на вредните емисии, изпускани във въздуха от двигателя с вътрешно горене (ДВГ) на оборудването, трябва да отговаря на установените в Европейския съюз с директиви Directive 97/68/EC; Directive 2002/88/EC; Directive 2004/26/EC; Directive 2006/105/EC; Directive 2011/88/EU и Directive 2012/46/EU норми, отнасящи се за четири основни показателя:



  • въглероден оксид – в грама/кВтч (carbon monoxide, CO – g/kWh);

  • азотни оксиди – в грама/кВтч (nitrogen oxides, NOx – g/kWh);

  • летливи въглеводороди – в грама/кВтч (hydrocarbons, HC – g/kWh);

  • сажди – в грама/кВтч (particulate matter, PM – g/kWh).

Това се установява с декларация от производителя за съответствие на нивата на вредните емисии, изпускани във въздуха от двигателя, с нормите, установени в Европейския съюз (ЕС).

Максимален брой точки получава участникът, притежаващ декларация за съответствие, издадена от производителя на оборудването/ДВГ.



1.1.4. Ниво на шум – показателят е за оборудване, комплектовано с шумозаглушаващ кожух, и се отнася за ниво, измерено на 7 метра от дизел-генератора. Максимален брой точки получава офертата с най-нисък показател в dBА.

1.1.5. Придружаваща техническа документация – придружаващата оборудването документация на производителя трябва задължително да е на български език и да включва:

  • подробна инструкция за експлоатация;

  • изисквания за сервиз по време на експлоатацията;

  • основни схеми по управлението и електрическата част, позволяващи на възложителя да експлоатира и поддържа дизел-генератора с помощта на собствени специалисти.

При липсата на който и да е от горните документи на български език не се присъждат точки.

Относителният дял на тежест на всеки от горните показатели при определяне на оценката на техническото предложение на всяка от депозираните оферти за доставка, монтаж и пускане в експлоатация на дизел-генератор е показан в таблицата:






Показатели

Относителен дял на тежест в оценката на техническото предложение

1.1.1

Гаранционен срок (КГС)

50 %

1.1.2

Гаранционен и извънгаранционен сервиз (КСЕРВ)

20 %

1.1.3

Вредни емисии, изпускани във въздуха (КВЕм)

10 %

1.1.4

Ниво на шум (КШУМ)

10 %

1.1.5

Придружаваща техническа документация (КДОК)

10 %

1.2. На ценовото предложение.

Всяка оферта, отговаряща на изискванията на Закона за обществените поръчки и на условията на настоящата документация, се оценява по критерия “икономически най-изгодна оферта”, чрез оценка както на техническото предложение в нея, така и на ценовото предложение спрямо останалите.



1.2.1. Предложена цена (Ц) в лева с ДДС. Цената включва разходите за доставка, монтаж, настройка и пускане в експлоатация на дизел-генератора.

Максимален брой точки получава офертата, съдържаща най-ниската предложена цена.





Показатели

Относителен дял на тежест в оценката на ценовото предложение

1.2.1.

Предложена цена (ОЦ)

100 %



1.3. Показатели за комплексна оценка.

Всяка оферта, отговаряща на изискванията на Закона за обществените поръчки и на условията на настоящата документация, се оценява от назначената комисия по критерия „икономически най-изгодно предложение” чрез определяне на комплексната оценка на техническото и на ценовото предложения на участника.

Комплексната оценка (КОДГ) се формира от два основни показателя:

1.3.1. Оценка на техническото предложение (ОТП) на съответния участник с относителна тежест 0,4.

1.3.2. Оценка на ценовото предложениеЦ) на участника с относителна тежест 0,6.



Показатели

Относителен дял на тежест в комплексната оценка

1.3.1

Оценка на техническото предложение (ОТП)

40 %

1.3.2

Оценка на ценовото предложение (ОЦ)

60 %

Въз основа на получената комплексна оценка (КОДГ) се извършва класирането на участниците.

На първо място се класира офертата, получила най-висока комплексна оценка, следвана в низходящ ред от офертата на участника с по-ниска комплексна оценка и т. н. до изчерпване на офертите на всички допуснати до класиране участници.

2. Методика за оценка на офертите.

2.1. На техническото предложение.

Оценката на всяко от постъпилите технически предложения (ОТП) се извършва по формулата:



ОТП = КГС + КСЕРВ + КВЕм + КШУМ + КДОК ,

където:


2.1.1. КГС – оценката по показателя “Гаранционен срок” (ГСр).

На оценяване се подлага посоченият в съответното техническо предложение гаранционен срок (ГСр) на дизел-генератора в години (но не повече от 10 години).

Оценката на този показател е от 0 до 50 точки. Тя се получава, като отношението между гаранционния срок в години, предложен от оценявания участник (ГСр УЧАСТНИК), и максималния предложен гаранционен срок (ГСр MАХ) в години, се умножи по тежестта на показателя в абсолютна стойност – 50 (петдесет).

Формула за изчисление: КГС = ГСр УЧАСТНИК / ГСр МАХ х 50.

2.1.2. КСЕРВоценката по показателя “Гаранционен и извънгаранционен сервиз” (ГИС).

На оценяване се подлага предлагането или не от участника на сервизни услуги в гаранционния и в извънгаранционен период на доставения и монтиран дизел-генератор.

При наличие на гаранционен и извънгаранционен сервиз в техническото предложение на съответния участник ГИС = 1.

При липса на собствено сервизно обслужване в гаранционния срок и в извънгаранционен срок на оборудването ГИС = 0.

Оценката на този показател може да бъде или 0, или 20 точки. Тя се получава, като се умножи наличието (1) или липсата (0) на ГИС в техническото предложение на оценявания участник (ГИС УЧАСТНИК = 0/1), по тежестта на показателя в абсолютна стойност – 20 (двадесет).

Формула за изчисление: КСЕРВ = ГИС УЧАСТНИК х 20.

2.1.3. КВЕмоценката на показателя “Вредни емисии, изпускани във въздуха” от двигателя с вътрешно горене (ДВГ).

На оценяване се подлага наличието или липсата на декларация от производителя за съответствие на нивата на вредните емисии, изпускани във въздуха от ДВГ, с нормите, установени в Европейския съюз.

При наличие в техническото предложение на съответния участник на горната декларация за съответствие ВЕм УЧАСТНИК = 1, а при липса на такава – ВЕм УЧАСТНИК = 0.

Оценката на този показател може да бъде или 0, или 10 точки. Тя се получава, като се умножи наличието (1) или липсата (0) в техническото предложение на оценявания участник на декларация за съответствие на нивата на вредните емисии от ДВГ с установените в ЕС норми (ВЕм УЧАСТНИК), по тежестта на показателя в абсолютна стойност – 10 (десет).



Формула за изчисление: КВЕм = ВЕм УЧАСТНИК х 10.

2.1.4. КШУМоценката на показателя “Ниво на шум”.

На оценяване се подлага посоченото в съответното техническо предложение ниво на шум (НШУМ) на дизел-генератора в децибели (dB).

Оценката на този показател е от 0 до 10 точки. Тя се получава, като отношението между минималното ниво на шум от всички постъпили оферти (Н ШУМ MIN) и нивото на шум, показано в предложението на оценявания участник (Н ШУМ УЧАСТНИК), се умножи по тежестта на показателя в абсолютна стойност – 10 (десет).

Формула за изчисление: КШУМ = Н ШУМ MIN / Н ШУМ УЧАСТНИК х 10.

2.1.5. КДОКоценката по показателя “Придружаваща техническа документация” (ДОК).

Изискване: Придружаващата дизел-генератора техническа документация на производителя трябва задължително да е на български език и да включва:


  • подробна инструкция за експлоатация;

  • изисквания за сервиз по време на експлоатацията;

  • основни схеми по управлението и електрическата част, позволяващи на възложителя да експлоатира и поддържа оборудването с помощта на собствени специалисти.

На оценяване се подлага изпълнението на горното изискване от участника.

При наличие на описаната документация на български език в техническото предложение на съответния участник ДОК = 1.

При липсата на който и да е от документите на български език ДОК = 0.

Оценката на този показател може да бъде или 0, или 10 точки. Тя се получава, като се умножи наличието (1) или липсата (0) на минимално необходимата техническа документация (ДОК) в техническото предложение на оценявания участник (ДОК УЧАСТНИК = 0/1), по тежестта на показателя в абсолютна стойност – 10 (десет).



Формула за изчисление: КДОК = ДОК УЧАСТНИК х 10.

2.2. На ценовото предложение.

На оценяване се подлага предложената в офертата на съответния участник цена (в лева с ДДС), включваща разходите за доставка, за монтаж, за настройка и за пускане в експлоатация на дизел-генератора.

Оценката на този показател е от 0 до 100 точки. Тя се получава, като се умножи отношението между най-ниската предложена цена за оборудването (Ц MIN) и цената, предложена от оценявания участник (Ц УЧАСТНИК), по тежестта на показателя в абсолютна стойност 100 (сто).

Формула за изчисление: ОЦ = Ц MIN / Ц УЧАСТНИК х 100.

2.3. Комплексна оценка на офертите за доставка и монтаж на дизел-генератор.

На съвместно оценяване се подлагат техническото и ценовото предложения в офертата за доставка, за монтаж, за настройка и за пускане в експлоатация на дизел-генератора на всеки участник

Комплексната оценка (КОДГ) на всяка от постъпилите оферти се определя като сбор от оценките на техническото и на ценовото предложения на съответната оферта, умножени по тежестта на съответния показател (т. 1.3), и се извършва по формулата:

КОДГ = 0,4 х ОТП + 0,6 х ОЦ .

Въз основа на получената комплексна оценка (КОДГ) се извършва класирането на участниците.



На първо място се класира офертата, получила най-висока комплексна оценка, следвана в низходящ ред от офертата на участника с по-ниска комплексна оценка и т. н. до изчерпване на офертите на всички допуснати до класиране участници.

Изготвил:

инж. Стефан Щърков




Методика за оценка на предложенията за дизел-генератор

Каталог: rdonlyres
rdonlyres -> Областна дирекция на мвр – р а з г р а д районно управление на мвр – р а з г р а д
rdonlyres -> Република българия министерство на вътрешните работи а н а л и з
rdonlyres -> Стара Загора Дата Време
rdonlyres -> „развитие на човешките ресурси” Ч
rdonlyres -> Дипломна работа за получаване на образователно-квалификационна степен „Магистър" по специалността „Стратегическо ръководство и управление на сигурността и обществения ред"
rdonlyres -> Наредба за условията и реда за функциониране на националната система за ранно предупреждение и оповестяване на органите на изпълнителната власт и населението при бедствия и за оповестяване при въздушна опасност
rdonlyres -> Решение за откриване на процедура за възлагане на обществена поръчка
rdonlyres -> Закон за движението по пътищата в сила от 01. 09. 1999 г. Отразена деноминацията от 05. 07. 1999 г
rdonlyres -> Наредба №8121з-968 от 10 декември 2014 Г. За правилата и нормите за пожарна безопасност при извършване на дейности в земеделските земи


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница