Резервно електрозахранване на консуматори в Учебния център в град Банкя”



Дата20.10.2017
Размер170.61 Kb.
#32758
ДЪРЖАВНА КОМИСИЯ ПО СИГУРНОСТТА НА ИНФОРМАЦИЯТА

Приложение № 2

Документация за участие в процедура за възлагане на обществена поръчка с предмет

Резервно електрозахранване на консуматори



в Учебния център в град Банкя”


ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

на дизел-генератор


І. Предмет на поръчката

Доставка, монтаж, настройка и пускане в експлоатация на дизел-генератор в комплект със съответното АВР-оборудване и автоматика; изграждане на фундамент за дизел-агрегата и на външна кабелна линия от агрегата до разпределителната касета в района на имота, съгласно изискванията на разработените инвестиционни работни проекти по част “Технологична – резервен дизел-генератор”, по част “Конструктивна” и по част “Електро”.



ІІ. Прогнозна стойност на поръчката – 84 000 (осемдесет и четири хиляди) лева без ДДС.

ІІІ. Срок за изпълнение до 2 (два) месеца или 60 (шестдесет) дни от датата на подписване на договора с изпълнителя.

ІV. КритериЙ за оценка на офертите

Оценката на постъпилите оферти ще се извърши по критерия “икономически най-изгодна оферта”.



V. ТЕХНИЧЕСКИ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА

А. Изисквания към дизел-агрегата.

В проектната документация по част “Технологична – резервен дизел-генератор” е предвидена доставка на резервен автоматичен дизелов генератор 200KVA (160 kW), изпитан и настроен от производителя и монтиран в топло и шумо-изолиран контейнер.

Изгражда се здрава бетонова площадка в тревната площ откъм североизточната фасада на сградата и върху нея се монтира контейнерът с генератора.

Контейнерът трябва да има странични врати за достъп до системите на агрегата при обслужване и ревизия. За тази цел около площадката трябва да бъде изграден тротоар за обслужващия персонал.

Дизел-генераторът трябва да има апаратура за автоматично пускане при отпадане на основното захранващо напрежение от трафопоста и системи, които да му осигуряват:


  • Готовност за автоматично пускане при външни температури от –25°С до +50ºС;

  • Система за автоматично дозареждане на стартовите акумулатори;

  • Система за загряване на маслото в картера и в масления резервоар;

  • Система за регулиране на охлаждането на дизела при зимен и летен сезон;

  • Система за следене на понижаването на основното захранващо напрежение и автоматично пускане на дизела и преминаване на аварийно захранване, както и автоматично преминаване към основно захранване при възстановяване на напрежението и спиране на дизела /АВР/;

  • Система за автоматично отчитане на работните часове, с цел да се спазват сроковете за подмяна на филтри, масла и извършване на текущи проверки и ремонти на дизела и генератора и системите, които му гарантират автоматично пускане и безотказна работа;

  • Система и софтуерен продукт за следене състоянието на параметрите и работата на дизела. На таблото на дизела да има дисплей за параметрите.

Комплектацията на агрегата да включва доставка на ауспухно гърне, компенсатор на топлинни удължения, гасител на вибрации и други опции.

Дизел-генераторът да притежава необходимите документи съгласно Закона за техническите изисквания към продуктите (ЗТИП) – паспорти, гаранционни карти, сертификати, декларации за съответствие и други, в комплекта да има резервни (бързо износващи се) части и комплект инструменти за обслужване и ремонт (ЗИП).

Нивата на вредните емисии, изпускани във въздуха от дизеловия двигател на оборудването, да отговарят на установените в Европейския съюз (съгласно Directive 97/68/EC; Directive 2002/88/EC; Directive 2004/26/EC; Directive 2006/105/EC; Directive 2011/88/EU; Directive 2012/46/EU) норми за четирите основни показателя, както следва:


  • въглероден оксид – в грама/кВтч (carbon monoxide, CO – g/kWh);

  • азотни оксиди – в грама/кВтч (nitrogen oxides, NOx – g/kWh);

  • летливи въглеводороди – в грама/кВтч (hydrocarbons, HC – g/kWh);

  • сажди – в грама/кВтч (particulate matter, PM – g/kWh).

Отвеждането на изгорелите димни газове да се реализира заедно с отработения въздух за охлаждане на радиатора на дизела, както е предвидено от фирмата-производител. Отработеният въздух ще се изхвърля навън в атмосферата заедно с димните газове през горната решетка по въздуховод-коляно от галванизирана ламарина.

Дизел-агрегатът да има собствен резервоар за гориво, достатъчно за 8- часова работа.



Б. Изисквания към монтажа и настройките на дизел-генератора, свързването му към ел. инсталацията в имота и пускането му в експлоатация.

1. По част “Конструктивна”.

Дизеловият генератор се монтира върху предварително изградена здрава бетонова площадка (фундамент), разположена в тревната площ от към североизточната фасада на сградата, в съответствие с работния проект по част “Конструктивна”.

За целта се оформя хоризонтална площадка с кота горен ръб фундамент 708,30. Около фундамента се изпълнява тротоар от плочки с ширина 1 м. Около тротоара се изпълнява бордюр с канавка за оттичане на повърхностните води. Скатовете на изкопа се укрепват с решетъчни плочи (паркинг-елементи).

Фундирането да се извърши, като се навлезе на дълбочина най-малко 30см в здрав пласт – R = 2kg/cm2.



Количествената сметка по част “Конструктивна” включва следните видове и количества строителни и монтажни работи (СМР):



Наименование

Единица

мярка

Количество

1

Масов изкоп машинно в земни почви на транспорт

м 3

33,60

2

Доставка и насипване на трошен камък под фундамент

м 3

2,40

3

Уплътняване /валиране/ на насип от трошен камък

м 3

2,40

4

Решетъчни плочи /паркинг елемент за автомобилни алеи/ на тревна фуга с р-ри 40/60см за укрепване на скат

м 2

24,00

5

Настилка от цветни бетонови тротоарни плочи на земно влажен бетон

м 2

14,40

6

Доставка и полагане на бетонови алейни бордюри 12/70/22см върху бетон В 7,5

м

20,40

7

Кофраж за бетонова канавка

м 2

8,30

8

Кофраж за стб фундаменти за машини с проста форма

м 2

1,60

9

Полиетиленово фолио един пласт

м 2

8,00

10

Подложен бетон В 10 под фундамент

м 3

0,80

11

Стоманобетон за фундаменти под машини В 25

м 3

1,60

12

Стомана А ІІІ за армиране на фундамент

кг

123,00

13

Извозване на излишната изкопана пръст с камион

м 3

33,60

14

Превоз на бетон

м 3

3,40


2. По част “Електро”.

Проектната документация по част «Електро» третира изграждането на външна захранваща линия от дизел-агрегата до външната разпределителна касета в имота.

До съществуващата външна разпределителна касета се монтира ново табло АВР. Дизел-агрегатът и табло АВР трябва да са оборудвани с 2 броя автоматични прекъсвачи с Inom = 250A.

Разкачва се входящият кабел от съществуващата външна разпределителна касета и се свързва към табло АВР. Полага се нов кабел САВТТ 3х185,0+95,0 мм2 от табло АВР до входа на външната разпределителна касета. От табло АВР до дизел-агрегата в изкоп 30/80 см се полага твърда ПВЦ тръба Ф100 мм, в която се изтегля кабел САВТТ 3х185,0+95,0 мм2. Изграждат се 4 нови единични шахти. Капакът на всяка шахта да се направи с 4 тротоарни плочки, всяка с размер 40/40 см. Дълбочината на шахтите да е 100 см. Под тротоарната настилка кабелът се полага в средата, като се махнат средните плочки. Преди да се отлее фундаментът за дизел-агрегата да се положи ПВЦ тръба Ф100 мм за изтегляне на кабела. Под фундамента се полага и заземителна шина за заземяване на дизел-агрегата. След набиването на заземителния кол да се направи замерване на земното съпротивление от сертифицирана лаборатория и да се издаде протокол от измерването. При недостигане на необходимото земно съпротивление да се набиват допълнително заземителни колове.

Ако дължината на някой от съществуващите кабели е недостатъчна, може да се направи разместване на табло АВР и външната разпределителна касета, така че да не се налага удължаване на кабелите. Промените ще бъдат отразени в екзекутивната документация при приемане на обекта.

При изграждането на кабелната линия да се влагат само продукти, които осигуряват изпълнението на съществените изисквания към строежите и отговарят на техническите спецификации, определени със Закона за техническите изисквания към продуктите.

При извършване на демонтажни работи и изграждане на нови електроинсталации да се спазват всички нормативни изисквания за работа с електрически ток.

Да се вземат мерки за предпазване от попадане под напрежение на работещите на обекта и на случайно минаващи хора.

Да се поставят предупредителни знаци и табели. Да се направят ограждения.

Всички неизправности в електрическите инсталации и съоръжения, които могат да предизвикат искрене, късо съединение, нагряване на изолацията на кабелите и проводниците, отказ на автоматични системи за управление и други, се отстраняват незабавно.

При изпълнението на СМР и при експлоатацията на електрическите инсталации, уреди и съоръжения не се разрешава:

1. използването на нестандартни и подсилени предпазители в електрическите табла;

2. съхраняването на материали или престоят на транспортни и други технически средства върху ревизионните шахти с електрически кабели, в помещенията на главните разпределителни табла, както и разполагането на горими материали на разстояние, по-малко от 1 м, от главни и разпределителни електрически табла/касети ;

3. нарушаването на степента на защита на електрическите съоръжения (IP);

4. полагането на проводници и монтирането на елементи на електрическите инсталации в нарушение на изискванията, определени в глава дванадесета от Наредба № Із-1971 от 2009 г. за строително-технически правила и норми за осигуряване на безопасност при пожар;

5. нарушаването на инструкциите на производителите за монтаж и експлоатация на електрически съоръжения и изделия.



Количествената сметка по част “Електро” на инвестиционния работен проект за резервно електрозахранване предвижда изпълнение на следните видове и количества дейности – доставки, строителни и монтажни работи:



Доставки и видове СМР

Мярка

Коли-чество

1

2

3

4

1

Доставка на кабел САВТТ 3х185,0+95,0 мм2

м

27

2

Доставка на ПВЦ тръба Ф100 мм

м

27

3

Направа и доставка на капак с 4 тротоарни плочки с размер на плочката 40/40 см

бр.

4

4

Доставка на материали и направа на единична шахта с капак от 4 тротоарни плочки

бр.

4

5

Доставка на поцинкована шина 40/4 мм

м

3

6

Доставка на заземителен кол

бр.

1

7

Монтаж на готово табло АВР към стена

бр.

1

8

Премахване на един ред тротоарни плочки с размер 40/40 см

м

10

9

Направа на изкоп 30/80 см

м

27

10

Полагане ПВЦ тръба в изкоп, зариване и трамбоване

м

27

11

Изтегляне кабел САВТТ 3х185,0+95,0 мм2 в ПВЦ тръба Ф100 мм

м

27

12

Възстановяване на тротоарни плочки

м

10

13

Полагане поцинкована шина в земя

м

3

14

Набиване на заземителен кол в земя

бр.

1

15

Свързване на поцинкована шина 40/4 мм към дизел-агрегат и към заземителен кол

бр.

2

16

Зачистване на кабел САВТТ 3х185,0+95,0 мм2

бр.

4

17

Разкачване на входящ кабел във външна разпределителна касета, преместване и свързване към табло АВР

бр.

1

18

Свързване на жило със сечение до 185,0 мм2 към съоръжение с поставяне на кабелен накрайник

бр.

16

19

Направа и поставяне на кабелни маркери в края на кабел

бр.

4

20

Измерване земно съпротивление на заземителен кол

бр.

1


3. По част “Технологична – резервен дизел-генератор”.

След монтажа на оборудването (дизел-генератора и АВР-апаратурата) да се направят проверки на отделните системи:



  • горивна система;

  • маслена система;

  • охладителна система;

  • автоматична система за охлаждането на контейнера (вентилация) при работа на дизел-генератора;

  • електрическите системите на генератора и неговите автоматики;

  • система за автоматично пускане (стартиране) на дизел-генератора;

  • система за автоматично следене на състоянието на акумулаторите и дозареждането им .

Когато системите са напълно сглобени и проверени да се направят единични изпитания на дизел-генератора и ефектни изпитания с консуматори, като се симулират работни условия за автоматичен пуск (стартиране) и автоматично спиране.

За осигуряване на противопожарната безопасност съгласно Наредба N: Iз-1971/2009 г., Приложение 2 (т. 71, а) да се предвиди доставка на противопожарно табло за монтаж на открито и 2 бр. прахови пожарогасители по 6 кг.

По време на строителството и експлоатацията задължително да се спазват всички мерки за здравословни и безопасни условия на труд и изискванията за пожарна безопасност.

Количествената сметка по част “Технологична” на работния проект предвижда изпълнението на следните дейности:





Доставки и видове СМР

Мярка

Коли-чество

I. "М.Т." - Дизел-генератор 200 KVA (160 kw) / 50Hz -резервен

1

2

3

4

1

Доставка и монтаж на автоматичен дизел-генератор 200KVA (160kw) с топло и шумоизолиран контейнер с всички системи за безотказно стартиране при -25°С до +50°С, с табло на генератора със софтуер за следене състоянието на дизела от разстояние и с дисплей на таблото на дизел-генератора, с ауcпухна система и др. системи за сигурност, система с АВР за пускане и подаване на ел.напрежение към главното табло, да има паспорт с легализиран заверен превод, гаранционна карта, резервни части и инструменти за ремонт, за монтаж на открито /4100х1380х2400/мм.

бр.

1

2

Направа на единични изпитания на дизел генератор 200KVA (160kw) по системи и комплексно

бр.

1

3

Направа на ефектни изпитания на дизел генератор 200KVA (160kw) под товар автоматично стартиране и автоматично спиране

бр.

1




1

2

3

4

4

Направа и монтаж на фасонно коляно 90° от галванизирана ламарина б-1,2мм с предпазна мрежа на контейнер на дизел генератор 200KVA (160kw)

м 2

6

II. Подръчни противопожарни средства за Дизел-генератор200КVА (160kw)

1

Доставка на пожарогасител 6 кг прахов (клас-прах 1 АВС)

бр.

2

2

Доставка и монтаж на противопожарно табло за монтаж на открито

бр.

1


4. По изпълнението на дейностите по монтажа, настройката и пускането в експлоатация на оборудването.

Всички дейности, предписани в разработения инвестиционен работен проект за резервно електрозахранване (част “Технологична – резервен дизел-генератор”, част “Конструктивна” и част “Електро”), трябва да се изпълняват в строго съответствие с изискванията на Закона за устройството на територията, произтичащите от него наредби (за съставяне на съответните актове и протоколи по време на строителството, за минималните гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, за въвеждане в експлоатация), на Правилниците за изпълнение и приемане на съответния вид строителни и монтажни работи /СМР/ (протоколи за извършени измервания, тестове и изпитвания от акредитирани лаборатории и други), Закона за здравословни и безопасни условия на труд и спазване на правилата за пожарна и аварийна безопасност и на установения в Учебния център на ДКСИ вътрешен ред.

При изпълнението на СМР да се влагат материали и изделия, които да отговарят на техническите изисквания към строителните продукти съгласно Наредбата за съществените изисквания и оценяване съответствието на строителните продукти (ДВ, бр. 93 от 2000 г., изм. бр. 75/2001 г., изм. бр. 115/2002 г., изм. бр. 109/2003 г.), като съответствието им се удостоверява по реда, предвиден в нормативната документация (сертификати и декларации за съответствие на вложените техника, материали и оборудване в съответствие с изискванията на Закона за техническите изисквания към продуктите).

В. Изисквания към техническото предложение.

Техническото предложение за доставка и монтаж на дизел-генератор, като част от офертата на участника, трябва да съдържа:

1. Данни за основните технически характеристики на оборудването, отразяващи изпълнението на изискванията, описани в Раздел V, подраздел А на настоящата техническа спецификация.

2. Данни за всички показатели, въз основа на които се извършва оценката на предложението:



  • гаранционен срок на оборудването в години (но не повече от 10 години);

  • предлагане или не на сервизни услуги в гаранционен и в извънгаранционен срок (сертификати и други);

  • декларация от производителя за съответствие на нивата на вредните емисии, изпускани във въздуха от двигателя, с нормите, установени в Европейския съюз с директиви: Directive 97/68/EC; Directive 2002/88/EC; Directive 2004/26/EC; Directive 2006/105/EC; Directive 2011/88/EU и Directive 2012/46/EU;

  • ниво на шум на оборудването на разстояние 7 м от него, в dBА;

  • технически паспорт на български език;

  • основни схеми по управлението и електрическата част на дизел-генератора на български език;

  • инструкция за експлоатация на производителя на български език;

  • изисквания за поддръжка/сервиз по време на експлоатацията на български език;

  • документация за съответствие на оборудването по Закона за техническите изисквания към продуктите.

3. Срок за изпълнение в календарни дни.

Г. Изисквания към участника.

1. Да разполага с квалифициран персонал за монтаж, настройка, пускане в експлоатация, обслужване и ремонт на оборудването.

2. Да е оторизиран дилър на предлаганата марка дизел-генератор.

3. Да предлага оторизиран сервиз на оборудването.

4. Да гарантира качествено и надеждно обслужване и сервиз както в гаранционния срок, така и в извънгаранционния период на експлоатация на дизел-генератора, апаратурата и оборудването към него.

5. Да притежава опит при изпълнение на поръчки със същия предмет.

6. При техническото обслужване и ремонтите да влага само нови и нерециклирани резервни части, материали и консумативи, отговарящи на изискванията на производителя.

7. Да поддържа определена наличност от резервни части и консумативи от първа необходимост за съответното оборудване.

8. Да разполага и използва само оригинален (лицензиран) софтуер за следене състоянието на параметрите, диагностициране на дизела и на неговата работа.

9. Участникът трябва да осигури създаването и поддържането на регистър с данни (история) за техническото и сервизното обслужване на оборудването с информация за датите, вида на извършените дейности, вложените резервни части, труд и материали.


Изготвил:

инж. Любомир Паунов –



началник на отдел “УСИП”

Съгласувал: ........................ Изидора Петкова – директор на дирекция “ФСДУСЧР”




Техническа спецификация за резервно ел. захранване УЦ-Банкя – позиция 1 “Дизел-генератор”

Каталог: rdonlyres
rdonlyres -> Областна дирекция на мвр – р а з г р а д районно управление на мвр – р а з г р а д
rdonlyres -> Република българия министерство на вътрешните работи а н а л и з
rdonlyres -> Стара Загора Дата Време
rdonlyres -> „развитие на човешките ресурси” Ч
rdonlyres -> Дипломна работа за получаване на образователно-квалификационна степен „Магистър" по специалността „Стратегическо ръководство и управление на сигурността и обществения ред"
rdonlyres -> Наредба за условията и реда за функциониране на националната система за ранно предупреждение и оповестяване на органите на изпълнителната власт и населението при бедствия и за оповестяване при въздушна опасност
rdonlyres -> Решение за откриване на процедура за възлагане на обществена поръчка
rdonlyres -> Закон за движението по пътищата в сила от 01. 09. 1999 г. Отразена деноминацията от 05. 07. 1999 г
rdonlyres -> Наредба №8121з-968 от 10 декември 2014 Г. За правилата и нормите за пожарна безопасност при извършване на дейности в земеделските земи


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница