Резултати от Първи тест първи случай изследвано лице Е. Ф. 21 г



Дата11.02.2018
Размер75.3 Kb.
#58286
Резултати от Първи тест

ПЪРВИ СЛУЧАЙ



Изследвано лице Е. Ф. 21 г.
Получена стойност по скалата 28: ИЛ получава средни стойности по теста. Резултатите измерват хармонична, вътрешно консолидирана природа на личността. Характеризира се с добро самопознание и реалистична самооценка, има ясна представа за самия себе си, хармонично изграден “Аз”-образ. Адекватно оценява емоционалните и когнитивните си реакции. Обикновено умее да намира рационален изход в конфликтни и критични ситуации. ИЛ е подходящо за професии, изисквчщи реална оценка на ситуацията, вземането на решения и поемането на отговорност.

ВТОРИ СЛУЧАЙ



Изследвано лице П. С. 24 г.
Получена стойност по скалата 24: Получената стойност на ИЛ попада на границата между ниските и средните резлтати. Изследванията измерват сравнително балансирана и вътрешно постоянна природа на личността. ИЛ притежава добро самопознание и владее добре емоционалните си реакции, има ясно изградена “Аз”-концепция. Възможно е в определени ситуации да подценява своите възможности или да недооценява постигнатото, сравнявайки се с околните. Умее да намира изход в трудни ситуации. Можем да зключим, че ИЛ е подходящо за социални професии, включващи широк кръг от междуличностни контакти.

Резултати от Втори тест


ПЪРВИ СЛУЧАЙ



Изследвано лице Е. Ф. 21 г.
Категория “Мислител”: ИЛ получава стойност 9 по абцисата и 3 по ординатата. Попада в категорията Мислител, характеризираща се главно с насоченост към себе си и към задачата. Хората, попадащи в тази категория, действат рационално, обръщайки внимание на детайлите и подробностите и систематичното действие. Обикновено действат акурантно и организирано. Имат изследователска нагласа. В общуването си такива хора нерядко са отегчителни, занимаващи околните с проблемите си, без да се съобразяват с ттехните. Рядко действат спонтанно, обикновено преценяват нещата, характерен е перфекционизъм. Вземайки предвид измерените показатели, можем да заключим че ИЛ е изключително подходящо за изследователска работа, изискваща систематичен и организиран трудов процес.

ВТОРИ СЛУЧАЙ



Изследвано лице П. С. 24 г.
Категория “Поддръжник”: ИЛ получава стойнот 7 по абцисата и 8 по ординатата. Попада в категорията Поддръжник, характеризираща се с подчертан интерес към хората. Характеризира се с грижовно и внимателно отношение към хората, развито чувство за принадлеждност към групата, търпеливост. В стремежа си да бъде одобрен нерядко е възможна проявата на конформистко поведение и нерешителност. Притежава умение да изслушва и оказва подкрепа на околните. Развитата социална интелигентност на тези хора ги прави подходящи за колективна дейност.

Резултати от Четвърти тест
ПЪРВИ СЛУЧАЙ

Изследвано лице Е. Ф. 21 г.
Получена стойност 7: Получената стойност измерва интернален локус на контрол на ИЛ. Резултатите показват, че лицето оценява постиженията и постигнатите успехи изключително като плод на собствените си усилия и лишения. То намира пряка зависимост между своето поведение и нещата, които му се случват, според него късметът е плод на неговия труд, организираност и постоянство. Търси вината за неуспеха и несполуките си преди всичко в себе си, което нерядко може да доведе до чувство на безпокойство и тревожност. Вземайки предвид измерения вътрешен локус на контрол, можем да предположим, че ИЛ е подходящо за дейности, изискващи постоянство и систематичност, независимо от заобикалящата го действителност.

ВТОРИ СЛУЧАЙ



Изследвано лице П. С. 24 г.
Получена стойност 9: Получената стойност измерва екстернален локус на контрол на ИЛ. Измерените показатели определят лицето като отдаващо значение за успеха си не само на собствените си усилия, а и на случайните обстоятелства. Категорията хора с външен локус на контрол възприемат възнагражденията не само като плод на своето поведение, а и като следствие на външните обстоятелства. Този начин на оценяване на света обикновено намаля вътрешната тревожност на личността и я прави по-уравновесена и социално-ангажирана. Хората с екстернален локус на контрол обикновено са подходящи за колективни дейности.
Резултати от Пети тест
ПЪРВИ СЛУЧАЙ

Изследвано лице Е. Ф. 21г.

Фактор 1 Емоционална свръхактивност 15: Полчени средни стойности по тази скала. ИЛ показва умерена темпераментност, в някои нетипични ситуации е възможно да прояви несдържаност. Притежава ясно и диференцирано самосъзнание.

Фактор 2 Външно обвинение 13: ИЛ получава средни резултати по скалата, което означава, че ИЛ рядко обвинява околните за несполуките си, търси вината преди всичко в себе си.

Фактор 3 Стремеж към съвършенство 10: ИЛ показва висока корелация с измерванта личностна характеристика – проявява непрекъсната неудовлетвореност от постигнатото и търсене на възможно най-доброто. Старае се да преодолее предишните си грешки, с цел да не ги допуска в бъдеще. Тези негови личностни характеристики може да бъдат желани в много професии.

Фактор 4 Зависимост от външното мнение 11: ИЛ дава ниски резултати по скалата, наблюдава се пряка зависимост на личността от мнението на околните, обикновено не противоречи на господстващото мнение.

Фактор 5 Стремеж към взаимопомощ 16: ИЛ показва средни резултати по скалата. Отдава значение на добрите отношения между хората, стреми се да помага и да разбира другите. Балансьор по отночение на “вземане” и “даване”.

Обща оценка 65: Балансирана личност, която не може да се изгуби в ирационални светове, притежава трезв, разумен личностен хоризонт.
ВТОРИ СЛУЧАЙ

Изследвано лице П. С. 24 г.

Фактор 1 Емоционална свръхактивност 20: Ниска корелация с изследваната характеристика – околните считат ИЛ за спокойно и уравновесено. Проявява сдържана темпераментност, иска от околните това което могат.

Фактор 2 Външно обвинение 13: ИЛ получава средни резултати, клонящи към ниските стойности на скалата, личността се отнася сравнително реалистично и разумно при анализ на виновно действие, първо преценява после обвинява.

Фактор 3 Стремеж към съвършенство 17: ИЛ показва средни резултати по скалата. Постигането на определените от него цели му носи удовлетворение и чувство на постигнат успех.

Фактор 4 Зависимост от външното мнение 14: ИЛ дава средни резултати по скалата. Подхожда трезво и реалистично към действителността, вземайки предвид социалните норми и личностните си разбирания.

Фактор 5 Стремеж към взаимопомощ 13: ИЛ дава средни резултати по изследваната дименсия. Отдава значение на добрите отношения между хората, стреми се да помага и да разбира другите, винаги готов да помогне, което понякога може да му изиграе лоша шега.

Обща оценка 77: Изследванията показват балансирани резултати. ИЛ има ясна представа и оценка за света, умее да се движи на границата между социалните изисквания на групата и собствените си разбирания за живота.
Резултати от Шести тест
ПЪРВИ СЛУЧАЙ

Изследвано лице Е.Ф. 21г.
Получена стойност по скалата 20: ИЛ показва силно изразена тревожност и безпокойство. Характеризира се с наличието на неясен, дифузен страх. Тази висока степен на безпокойство и тревожност може да се приеме като трайностна личностна характеристика, изразяваща се като неувереност в себе си, потиснатост, несигурност, очакване на неблагоприятен изход от ситуацията. Понякога е възможна проявата на пристъпи на безпокойство при незначителни заплахи, появата на повишена внушаемост. Характерно е още постоянно чувство на неудовлетвореност, което кара ИЛ непрекъснато да се стреми към перфекционизъм и съвършенство – желано качество в множество професии.
ВТОРИ СЛУЧАЙ

Изследвано лице П. С. 24г.
Получена стойност по скалата 15: ИЛ показва леко завишени стойности по изследваната дименсия. Трудно можем да приемем тревожността и безпокойството като негова трайна личностна черта, по-скоро трябва да считаме измерените резултати като следствие на стресогенни фактори, на моментна неблагоприятна ситуация.
Сравнени показатели по скалата Невротизъм на въпросника на Айзенк и получените резултати от теста на Тейлър:
Е.Ф. 21г.
Получените резултати по теста за безпокойство на Тейлър напълно корелират с измерените високи невротични стойности в личностовия въпосник на Айзенк. Можем да твърдим, че ИЛ е базисно тревожно и неудовлетворено, вечно търсещо. Този стремеж към непостижимо съвършенство може да бъде желан в много професии.
П. С. 24г.
При ИЛ също се наблюдава висока степен на корелация между двете дименсии на двата въпросника като и двата отчитат минимално отклонение от средните стойности по съответните скали. Това отклонение, обаче би трябвало да се разглежда по-скоро като моментно състояние, дължащо се на неблагоприятно стечение на обстоятелствата, отколкото като трайна личностна характеристика.
Резултати от Шести тест
ПЪРВИ СЛУЧАЙ

Изследвано лице Е. Ф. 21г.
Насоченост към себе си 37: ИЛ показва изключително високи резултати по тази дименсия, то е изключително личностно насочено. При него преобладават мотивите за собствено благополучие, себеизтикване, престиж. Стреми се да задоволи претенциите си, заето е със себе си, често се опитва да се наложи над групата, чрез което нерядко създава дискомфорт; постоянно е в състезание с останалите, поради което е неподходящо за работа в група. Типично егоцентрично насочена личност.

Насоченост към външните действия 19: Изключително ниски резултати по скалата – ИЛ не отдава голямо значение на необходимпстта от общуване, подържа тесен кръг от приятели, избягва съвместната групова дейност, има нонкорфомистка нагласа. Тревогите и проблемите си решава само, рядко се нуждае от точни инструкции и указания.

Насоченост към задачата 36: ИЛ показва средни стойности по тази скала, клончщи към високи. При него преобладават мотиви, породени от самата дейност, стремят се към познанието и към повишаване на своята компетентност. Рядко избягва поемането на отговорност или струваща усилия задача.
ВТОРИ СЛУЧАЙ

Изследвано лице П. С. 24 г.
Насоченост към себе си 21: Резултати под средното ниво – ИЛ е социално ориентирано. При него преобладават мотивите за групова консолидация, сплотеност на колектива, социална ангажираност. То приема правилата на групата, съгласява се с мнението на мнозинството. Лицето е изключително подходящо за работа в колектив и социално ориентирани професии.

Насоченост към външните действия 34: ИЛ показва резултати над средното ниво – при него преобладава желанието за общуване и социална ангажираност. Лицето подържа широк кръг познати, има конформистка нагласа, избягва директното решаване на проблемите, нуждае се от постоянни инструкции и указания, тревогите и проблемите си решава с помощта на околните. То е емоционално топло, емпатично, стреми се да помага на околните.

Насоченост към задачата 35: ИЛ дава средни резултати – старае се да изпълнява задачите си прилежно. Имайки предвид високите стойности по скалата ВД, можем да твърдим, че лицето задачите на колектива преди собствените си цели. Този резултат потвърждава, че ИЛ е изключително подходящо за екипна работа.
Сравнени показатели по скалите Насоченост към себе си и Насоченост към задачата от ОА и получените резултати от теста МП –4
ПЪРВИ СЛУЧАЙ

Е. Ф. 21г.
Високите резултати по въпросника МП – 4 на ИЛ напълно корелират с измерените високи стойности на ОА по скалите НС и НЗ. Корелацията показва, че лицето се отличава с ефективна професионална ориентация и изразява стремеж към реализация чрез изявяваната дейност.

П. С. 24г.
Средните резултати по въпросника МП – 4 на ИЛ съвпадат с измерените средни стойности на ОА по скалата НЗ. Можем да заключим, че лицето се интересува преди всичко от социалната си ангажираност, доброто отношение към околните и груповата консолидация. Задачите на колектива стоят преди собствения успех, ИЛ гради своя престиж въз основата на социалното одобрение и признание.
Каталог: tests
tests -> Резултати от националния кръг на състезанието по английски език, проведено на 19. 03. 2011 г в гр. Ямбол yletest ниво Flyers Излъчени победители
tests -> Резултати от националния кръг на състезанието по английски език, проведено на 19. 03. 2011 г в гр. Ямбол yletest ниво Starters Излъчени победители
tests -> Решение на Висшия адвокатски съвет публикуваме теста и казусите от писмения изпит, за да бъдат ориентир в подготовката на бъдещите кандидати
tests -> Резултати от националния кръг на състезанието по английски език, проведено на 19. 03. 2011 г в гр. Ямбол ниво А2 Pre-intermediate
tests -> Резултати от националния кръг на състезанието по английски език, проведено на 24. 03. 2012 г в гр. София yletest ниво Movers Излъчени победители
tests -> Проведено на 28. 03. 2009 г в Соу „Христо Ботев” гр. Враца Излъчени победители
tests -> Резултати от националния кръг на състезанието по английски език, проведено на 24. 03. 2012 г в гр. София yletest ниво Starters Излъчени победители
tests -> Книгата "тестове по фармакология"
tests -> Тест 1 Дефиниране на класове
tests -> Тест по Теория на графите


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница