Себастиан Фетел спечели шампионата за 2011 на Сузука

Дата28.10.2018
Размер27.5 Kb.
#103844
Новина
Пилотът на Red Bull Racing е най-младият двукратен световен шампион в историята на Формула 1.
Източник: Infiniti
Глобалният посланик на марката Infiniti Себастиан Фетел затвърди репутацията си на истински майстор на Вдъхновена динамика, като спечели шампионската титла във Формула 1 за 2011 година в старта за Голямата награда на Япония.

Пилотът на Red Bull Racing, който, за да си осигури титлата, трябваше да завърши сред първите десет, запази присъствие на духа въпреки огромното напрежение и финишира трети. Мястото на подиума му осигури достатъчно точки да спечели първенството и на 24 години да стане най-младият двукратен световен шампион в историята на Формула 1 четири кръга преди края на сезона.

Германската звезда и пилот на Infiniti е най-добрият за 2011 до момента. Той спечели девет кръга и заедно със съекипника си Марк Уебър осигури на Infiniti и Red Bull Racing не само титлата при пилотите, но и 130 точки преднина във временното класиране за шампионата при конструкторите.

След блестящия резултат в Япония Infiniti поздравява Себастиан Фетел за неговата вдъхновена победа в световния шампионат.