Специализирани карти и регистри на подземните богатства. Специализирани кадастрални данни при управление на минните отпадъци



Дата29.01.2023
Размер16.05 Kb.
#116451
Реферати Специализирани кадастри 2022-2023 Бегновска

Теми:



  1. Специализирани карти и регистри - общи подходи при създаването им. Нормативна уредба. Общо и различно между кадастрална и специализирана карта и регистър. Видове обекти. Методи и средства за събиране на данни за специализирани карти и регистри.

  2. Специализирани карти и регистри на подземните богатства. Създаване на специализирана кадастрална карта при открито разработване на подземни богатства.

  3. Специализирани карти и регистри на подземните богатства. Създаване на специализирана кадастрална карта при подземно разработване на подземни богатства.

  4. Специализирани карти и регистри на подземните богатства. Специализирани кадастрални данни при разработване на кариери. Специализирани карти и регистри на подземните богатства.

  5. Специализирани карти и регистри на подземните богатства. Специализирани кадастрални данни при управление на минните отпадъци.

  6. Специализирани карти и регистри за устройствено планиране на територията. Съдържание, видове обекти. Създаване, приемане и поддържане в актуално състояние.

  7. Специализирани карти и регистри за надземни и подземни проводи и съоръжения. Цел, предназаначение и съдържание. Видове обекти. Методи и средства за събиране на данни.

  8. Специализирани карти и регистри на техническата инфраструктура – пътища и ж.п.линии. Видове обекти. Методи и средства за събиране на данни.

  9. Специализирани карти и регистри на води, водни обекти и съоръжения. Специализирани карти и регистри на морското пространство, вътрешните морски пътища и пристанища. Видове обекти. Методи и средства за събиране на данни.

  10. Специализирани карти и регистри на защитените територии. Специализирани карти и регистри на недвижимото културно наследство. Видове обекти. Методи и средства за събиране на данни.

  11. 3D модели. 3D кадастър. Видове обекти. Методи и средства за събиране на данни. Връзка между пространствена и атрибутна информация.

  12. Кадастър на обекти, свързани с националната отбрана и сигурност. Кадастър на големи промишлени обекти.

  13. Многоцелеви кадастър и връзка с правния кадастър. Недвижими обекти на територията, не обхванати в системата на основния кадастър. Проблеми при идентификацията на обектите на кадастъра.



Изисквания към рефератите:

1. Минимален обем 10 страници, формат A4 (210х297 mm) с интервали горе 30 mm, вляво, вдясно и отдолу – 20 mm; шрифт Arial Narrow, 12 pt и междуредие Single Space.


2. Подзаглавията се дават след един ред интервал, центрирани и подчертани.
3. Илюстрации – фигури, графики и чертежи на съответно място в рамките на текстовото поле, надписани отдолу вдясно - Italic (Фиг. 1. Снимка на...). Таблиците да бъдат номерирани отгоре вдясно - Italic (Таблица 1. Схема на...).
4. Формули – номерирани вдясно в малки скоби.
5. Цитираната литература ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се дава в текста с цифри в средни скоби, като се номерира накрая по азбучен ред (на кирилица и след това на латиница).

Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница