Срок за подаване на документи – 11. 05. 2013 г



Дата22.10.2018
Размер62.78 Kb.
#92590
ОБЯВА

Със заповед № ОХ - 889/21.12.2012 г. на министъра на отбраната на Република България се обявяват 1199 свободни длъжности в доброволния резерв на военните формирования на видовете въоръжени сили, които да се заемат от български граждани чрез провеждане на конкурс в СВ, ВВС и ВМС.
СРОК ЗА ПОДАВАНЕ НА ДОКУМЕНТИ – 11.05.2013 г. –

ВЪВ ВОЕННО ОКРЪЖИЕ-РУСЕ
Предимства за резервистите от доброволния резерв:

1. Кандидатите за участие в конкурсите трябва да отговарят на следните изисквания:

- да са пълнолетни граждани на Република България и да нямат друго гражданство;

- да са годни и психологически пригодни за служба в доброволния резерв;

- да притежават образование, съответстващо на изискванията на длъжността;

- да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер;

- срещу тях да няма образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер;

- да не са освобождавани от военна служба поради наложено дисциплинарно наказание „уволнение“;

- да не са навършили пределна възраст за служба в доброволния резерв;

- кандидатите могат да заявят до три длъжности за заемане, като длъжностите могат да бъдат в различни военни формирования, но от един вид въоръжена сила.

 Кандидатите за участие в конкурса трябва да подадат заявление до началника на Областен военен отдел – Русе ( Военно окръжие-Русе), с приложени към него:

автобиография;

- заверени копия от диплома за завършено образование и/или свидетелство за квалификация;

- декларация за наличие/липса на трудово или служебно правоотношение и копие на документ за трудов стаж (ако има такъв);

- етапна епикриза от личния лекар и личния амбулаторен картон;

-документ от психо-диспансер по местоживеене, удостоверяващ психическото здраве;

- свидетелство за съдимост;

- декларация, че нямат друго гражданство освен българско;

- служебна бележка от Националната следствена служба, че срещу тях няма образувано наказателно производство за умишлено престъпление от общ характер;

- свидетелство за завършен курс по начална и/или специална военна подготовка и копие от военна книжка (за тези, които притежават);

- декларация, че желаят да бъдат приети на служба в доброволния резерв с по-ниско военно звание от притежаваното от тях в резерва (ако имат такова);

- декларация, че е съгласен да участва в операции или мисии извън страната;

- други документи съобразно изискванията на длъжността, за която кандидатстват.

Експертното решение, удостоверяващо годността за служба в доброволния резерв, издадено от Централната военномедицинска комисия и изследванията за психологическа пригодност в Центъра по психично здраве и превенция, на всеки един кандидат за служба в доброволния резерв, възлиза на стойност около 400 лева и същите са за сметка на бюджета на Министерството на отбраната.

2. Службата на българските граждани в доброволния резерв е служба с особено предназначение, свързана с отбраната и сигурността на Република България.



Службата в доброволния резерв се подразделя на:

а/ Активна служба – която включва период от време, през който резервистът се извиква за изпълнение на задачи в състава на военните формирования от въоръжените сили или за придобиване на военна специална подготовка, за обучение в курсове за повишаване на квалификацията или за преквалификация;

б/ Разположение за активна служба – е период от време, през който резервистът не е извикан на активна служба, но е в готовност за нейното изпълнение.

3. За времето на активната служба резервистът от доброволния резерв на въоръжените сили има статус на военнослужещ с правата и задълженията, съответстващи на заеманата длъжност. Резервистът получава основно и допълнителни възнаграждения или част от тях пропорционално на продължителността на активната служба, която се зачита за трудов стаж от първа категория.

Основното и допълнителните възнаграждения или част от тях, както и разходите за път на резервиста от населеното място по местоживеене до населеното място за изпълнението на службата и обратно са за сметка на бюджета на Министерството на отбраната и се предоставят чрез съответното военно формирование.

Резервистите от доброволния резерв се извикват от разположение за активна служба на активна служба в следните случаи:

- при обявяване на извънредно положение на територията на страната или част от нея резервистите, включени в решението на Народното събрание или на указа на президента на Република България, се извикват на активна служба.

- за подготовка в състава на военните формирования от въоръжените сили не повече от три пъти в една календарна година, като общата продължителност за годината не може да надвишава 15 календарни дни.

- за обучение в курсове за придобиване и повишаване на квалификацията и за преквалификация не повече от веднъж за две календарни години, като общата продължителност на обучението не може да надвишава 30 календарни дни.

- за заместване на отсьстващ, повече от 30 работни дни военнослужещ, за срок не по-дълъг от една година.

- за временно изпълнение на задълженията на вакантни длъжности на военнослужещи – до назначаването на титуляр по регистъра на вакантните длъжности, за срок, не по-дълъг от една година.

- когато резервистът има договор за служба във военното формирование, определено за участие в операции и мисии извън територията на страната, той може да бъде извикан на активна служба за подготовка с продължителност до 6 месеца. Периодът за подготовка и участие в мисия или операция извън страната не трябва да превишава 12 месеца.

По време на участие в мисия или операция зад граница, резервистът получава възнаграждение в размер на 1,5 месечно възнаграждение за звание и степен, съответстващи на заеманата длъжност в лева, командировачни в зависимост от степента на риска от 41 до 82 евро на ден, на безработните съпруги по една минимална работна заплата за страната и стипендии за децата в размер от 30 до 70 лева на месец / до 16 г. – 30 лв., над 16 г. – 50 лв. и студенти – 70 лв./.

4. За всяка навършена година на разположение за активна служба резервистът получава възнаграждение в размер на едно основно месечно възнаграждение в съответствие с присвоеното му военно звание и степен, изискващо се за длъжността, за която е сключил договора.

Резервист, който в договора е поел задължение да участва в мисии и операции извън страната, за всяка навършена година на разположение за активна служба получава възнаграждение в размер на основновното месечно възнаграждение за звание и степен на заеманата длъжност, умножено по 1,5.

Възнагражденията се изплащат през месеца, следващ месеца на навършването на годината на разположение за активна служба от резервиста. Времето на разположение за активна служба не се счита за трудов и осигурителен стаж.

5. По време на активна служба трудовото или служебното правоотношение с резервиста не може да бъде прекратявано от страна на работодателя/органа по назначаването.

6. На резервистите от доброволния резерв се присвояват военни звания. Резервистът по време на активна служба носи униформа и отличителни знаци, определени от уставите на въоръжените сили на Република България.

7. За високи постижения в службата в резерва и за заслуги към отбраната на страната резервистите, могат да бъдат награждавани от министъра на отбраната с отличия и награди. Левовата равностойност на наградите не се облага с данък.

8. За времето на разположение за активна служба резервистите имат право на:

а/ предимство при кандидатстване за приемане на военна служба при равни други условия, като щата за новопостъпващите военнослужещи е 602 лв., без добавките към него;

б/ при постъпване на обучение във военни училища при равни други условия. Офицер – лейтенант завършил военното училище започва службата с начална щатна заплата за звание и степен, съответстващи на длъжността от 916 лв., без добавките към нея.

в/ ползване на болниците на Министерството на отбраната за долекуване, продължително лечение и рехабилитация.

г/ ползване на почивните бази на Министерството на отбраната при условия и по ред, определени с акт на министъра на отбраната. Социалният пакет за деня на един почиващ в тях, включващ – закуска, обяд, вечеря и нощувка, възлиза на стойност от 19 до 22 лв.

8. Българските граждани без военна или специална подготовка, спечелили конкурс за резервисти се обучават в специализирани учебни центрове, в учебни центрове на висшите военни училища и във военни академии, както и във военните формирования от въоръжените сили за придобиване на необходимата подготовка. Завършилите подготовката полагат военна клетва.

Разходите за обучение и за път на резервиста от местоживеенето до мястото за подготовка или курса са за сметка на бюджета на Министерството на отбраната.

Резервистите, успешно завършили подготовка или курс за повишаване на квалификацията или за преквалификация, могат да бъдат повишени в следващо военно звание или длъжност.



Телефони за контакти:

08140 22 53 вътрешен 141 – офис за военен отчет в община Борово

0887 470 505

082 834 543 – Военно окръжие-Русе
Каталог: Docs -> 2013
2013 -> Задание за техническа поддръжка на информационни дейности, свързани с държавните зрелостни изпити (дзи) – учебна година 2012/2013
2013 -> Списък на участниците
2013 -> Литература дата на обучението: 5-7 март 2010 г. Място на обучението: Боровец, Хотел „Самоков
2013 -> Информационните технологии и съобщенията изпълнителна агенция
2013 -> Списък на участниците
2013 -> Списък на участниците
2013 -> Заповед рд – 09 – 68 02. 10. 2013 г. Относно
2013 -> Информационните технологии и съобщенията изпълнителна агенция
2013 -> Списък на участниците


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница