Техническо задание за възлагане извършване на услуги



Дата22.12.2018
Размер169.04 Kb.
#109169
Индекс на документа: ПРИЛОЖЕНИЕ № 4

РИ-ИСУ08.02.00.00.00/4-1


“АСАРЕЛ – МЕДЕТ” АД – ГР. ПАНАГЮРИЩЕ
Техническо задание

за възлагане извършване на услуги
ОТНОСНО: Изготвяне на статистическа оценка на проучеността на находище "Асарел" и предложения за подобряване достоверността на информацията
1. Изисквания за същността, съдържанието, особеностите и изискуемата крайна цел на услугата.

1.1. Съществуващо положение

Меднорудно находище „Асарел“ се намира в Същинска Средна гора, Централна България, Пазарджишка област, на 20 км. южно от гр. Златица и на 10 км. северозападно от гр. Панагюрище. Районът на находището е средно планински, с надморска височина от 800 до 1 080 м.

Географските граници на находището са:

- от север - седловината северно от върховете Разслатица и Койчов камък;

- от изток - р. Асарелска;

- от юг - седловината между върховете Разслатица и Лиса могила;

- от запад - р. Панова.

Находището е проучено в периода 1969-1977 г., като в края му е въведен в експлоатация малък открит рудник, от който се добиват годишно 1 млн. т. медна руда.

Редовните добивни работи започват от 1982 г. и се осъществяват по проект, изготвен от „Нипроруда” АД и „Гипроцветмет”, Москва. Проектът е утвърден от Министерския съвет с Разпореждане № 44 от 20.03.1981 г., като с оглед осигуряване на по-добри финансови резултати е стеснен контура на рудника и е повдигното дъното му с три стъпала, от кота 510 на кота 555. По този начин по същество от утвърдените 377.3 млн. т. балансови запаси отпадат 61.5 млн. т. руди в кат. В + С1 със средно съдържание на мед 0.35 %.

Специализиран експертен съвет в Министерството на промишлеността с протокол от 07.10.1997 г. реши, като основа за краткосрочно и дългосрочно планиране на минните работи при условията на етапно разработване на находище „Асарел” да бъде приет контур „Б” със запаси към 01.01.1996 г. - 272 млн. т. руда и дъно на рудника на кота 555 м.

През 1998–99 г. е извършено преизчисляване на запасите по метода на полигоните по контур „Б” и състояние 01.01.1998 г. от „Геотехмин КИ” гр. София. Новата геоложка разработка е утвърдена от Министерството на околната среда и водите през 2000 г. Проектната производствена мощност от 10 млн. т. руда е постигната през 1997 г., като към настоящия момент е 15 млн. т. руда.

Минните работи в рудник „Асарел” се водят в така наречения контур „Б”, по който е получена концесията за добив. Понастоящем рудника е разкрит от хор. 1095 до хор. 705, като хоризонтите под хор. 915 попадат в дълбочинната част на рудника.


1.1.1. Геология

Асарелската структура има северо-западна посока и е изградена главно от палеозойски гранити, горнокредитни ефузивни вулканити /андезити, лавобрекчи и туфи/, субвулкански скали /диоритови, кварц-диоритови и кварц-сиенодиоритови порфирити/. Рудното тяло на находище „Асарел”, ограничено при гранични съдържания на мед 0.10 % е с неправилна стълбообразна форма. Хоризонталните сечения, които наподобяват елипси, са с дълга ос със север-северозападна посока и къса ос – с изток-североизточна посока. Вертикалният диапазон на промишлената минерализация за сега не е уточнен, но е достигнато промишлено орудяване до кота 510, предмет на предишно проектиране, но орудяване с малък брой сондажи се установява до кота 405.

Рудното тяло има сложен вътрешен строеж, предопределен от различните системи тектонски нарушения, литоложките и минералоложките разновидности, характера и пространственото разположение на метасоматичните тела.

В рудообразувателния процес са отделени два ендогенни /предруден и руден/ и един супергенен етап с общо 10 минерални парагенези /Богданов, 1975 г., 1987 г./, Кр. Ангелков през 1973 г. и 1988 г. отделя пет пространствено обособени минерални асоциации:

- кварц-алунит-пиритова с малко халкопирит, разпространени само в ефузивните скали;

- кварц-фелдшпат-халкопиритова, локализирана в дълбоките хоризонти на находището;

- кварц-серицит-халкопирит-борнитова, вместена в серицитови кварцити;

- каолинит-халкозинова - в аргилизити и серицитови кварцити, в горните части на находището;

- медно-карбонатно-окисна - съвпадаща с окислителната зона.

Промишлената минераложка класификация на рудите от находище „Асарел” е представена от три минерални асоциации:

- халкопиритна /зона на първично-сулфидна минерализация/;

- халкозин-борнит-ковелинова /зона на вторично сулфидно набогатяване/;

- медно-окисно-карбонатна /зона на окисление/.

Халкопиритната асоциация – /руди от тип І/ е с вторично сулфидна мед по-малко от 50%. Основен руден минерал е халкопирита, второстепенни са халкозин, ковелин, борнит. Разпространена е от хор. 930 - 510.

Халкозиновата асоциация – /руди от тип ІІ/ е с вторично сулфидна мед над 50 %. Основни рудни минерали са: халкозин, ковелин, борнит, медни сулфосоли, халкопирит. Установена е в горната част на рудното тяло от хор. 1085 - 945. Под него се оформя стълб в централната част на рудното тяло до хор. 805.

Карбонат-окисната асоциация съвпада с окисната зона. Основни рудни минерали са: халкозин, ковелин, малахит, азурит и рядко куприт, самородна мед. Разпространена е в южната част на рудното тяло и с постепенен преход преминава в зоните на халкозиновата и халкопиритната асоциации.

Скалите са хидротермално променени, превърнати в метасоматити, изградени изключително от вторични материали: кварц, серицит, каолинит, монтоморилонит, други глинести минерали, хлорит, епидот, алунит, диоспор, рудни минерали. В зависимост от количествените съотношения на скалообразуващите минерали, метасоматитите се поделят на пропилити, аргилизити и вторични кварцити. Последните са две разновидности: алунит- диаспорови и серицитови.

Находище „Асарел“ и принадлежащото му рудно поле се разглеждат като малка грабен–синклинала, разположена между Централно-Средногорския антиклинолий и Панагюрския грабен-синклинорий в обсега на Панагюрския дълбочинен разлом със субмеридионална ориентация. Това предопределя силната тектонска преработка на скалите. Образувани са стрити зони с дебелина от няколко до десетки метри.

При проведените през 1978 г. проучвателни работи се установява, че находище „Асарел” е ограничено от североизток от Миалски разлом със северозапад - югоизточна посока (130º-150º) и от Петричкия възсед със същото направление от югозапад. Структурата е усложнена в значителна степен от редица второразредни разломи, паралелни на Миалския разлом, а също и от такива със североизточна и субекваториална посока. Такива разломи са Пановския и Разслатишкия, които заедно с Миалски и Петрички разломи, оформят няколко структурни блока. Тези блокове са процепени от субмеридионални разломи – Дабравския, Хаджитомовския и др.

В района на рудника най-ясно изразените разломи са Миалския, Разслатишкия, Разложковския и Дабравския. Всички те се следят през целия котлован.



Миалският разлом се разкрива в североизточния край на рудника. В тази част той представлява сноп от паралелни един на друг разломи, като затъва на юг с наклон от 50º-60º. Самата разломна плоскост слабо променя ориентировката си от 210/80 в западните части, през 215/70 до 195/70. Върху нея се разполагат стриации с ориентировка 175/75 и 215/65. Характерно за разлома са многото добре огладени плоскости, достигащи до 30-40м дължина и височина до 15м. Макро- и мезоструктурните критерии позволяват това нарушение да се определи като разсед – разсед-отсед. Разположеният от север блок (лежащото крило), в който попада вр. Сивата грамада, е относително издигнат. Гранодиоритите в близост до разлома и контакта със Смиловенския гранит (представени са като отделна ивица) са катаклазирани и нашистени, като имат изглед на гнайси.

Разслатишкият разлом се разкрива в южната и югозападната част на рудника. Цялата разломна зона е изпълнена с черна тектонска глина. От долу нагоре дебелината и нараства – от 20-30 см до 1,5-2 м. Той затъва на север-североизток (20-30º) под наклон от 60º и отделя гранити и гранодиорити от север и микродиорити от юг. Паралелно на разлома са внедрени множество дайки с микродиоритов състав, които следват посоката на разпространението му. Мезоскопските критерии позволяват той да бъда определен като възсед. В юг-югоизточната част преминава изцяло в микродиоритите, докато в югоизточната е граница между Смиловенския гранит и микродиоритите.

Пановският разлом в пределите на находището се проследява между Разслатишкия и Миалския разломи, който също представлява разломен сноп затъващ на юг. Той има посока 130º като наклонът му варира от 60º до почти вертикален (под диспечерната). По него в източната част на находишето контактуват гранитите от Смиловенския плутон и гранодиоритите. Успоредно на повърхността на разлома се разполага зона, с дебелина около 10 м, изградена от успоредни жили запълнени с кварц, пирит и халкопирит. Наличието на тази зона потвърждава синрудния му характер. Макроскопските критерии позволяват да бъде определен като възсед.

Разложковският разлом се проследява в югозападната част на рудника. За сега е разкрит само в горните нива. Посоката му е 150º, като затъва на изток-североизток с наклон средно 60º. Проследяването му на терена е улеснено от дебелата му тектонска глина (достигаща до 4м) и от субпаралелна, силно орудена дайка, с микродиоритов състав. По него не са установени сигурни критерии за определяне на характера на придвижване.

Като извод за целия рудник може да се каже, че преобладават структурите с ориентировка (посока) между 130º-150º, които са характерни за тази част на Средногорието. Като второстепенни структури могат да се отделят тези с ориентировка 70º, 90º и 110º.


1.1.2. Запаси на находището

Промишлената оценка на запасите на находището е направена през 1977 г. по кондиции от 1973 г. при бордово съдържание 0.15% Cu за 15-метрово сечение.

Запасите са изчислени по два природни типа руда – първично сулфидни и вторичносулфидни руди.

В одобрения от ДКЗ „Доклад за резултатите от геоложкото проучване на медното находище „Асарел” запасите са до кота 510 по състояние към 01.07.1977 г. се приемат както следва:

- категория В + С - 377.3 млн. тона руда с 0.38 % Сu

- категория С2 - 41.2 млн. тона руда с 0.26 % Сu

Запасите в съответствие с тяхната степен на изученост и достоверност, допълнително съгласно класификация на запасите и ресурсите на находищата на твърди подземни богатства са разделени на следните групи: доказани запаси, детайлно оценени ресурси, вероятни запаси и предварително оценени ресурси.

В групата на доказаните запаси са включени балансовите запаси /руди за флотация и руди за излужване/.

Към групата на детайлно оценените ресурси са отнесени извънбалансовите руди в контура на рудника.

Рудите извън контура на рудника с балансово съдържание се отнасят към групата на вероятните запаси, а с извънбалансово съдържание - към предварително оценените ресурси.

За изчисляването на обема и съдържанието на рудата в находище Асарел се използвани методи за изчисление на полигоните от Геотехмин през 1994 г. и 1998 г. Специалистите на Асарел използват този модел за целите на планирането, но не са актуализирали модела с новите данни от допълнително извършено сондажни проучвания през периода 2008-2011 г.

По настоящем рудник “Асарел” разполага със блоков модел по съдържание на мед, изграден с помощта на софтуерният продукт Datamine Studio 3. Този блоков модел е изграден на базата на сондажен файл от детайлното проучване съдържащ 293 проучвателни сондажа с различна дълбочина и 48575 проби със съдържание на мед. Моделът е изграден от специалисти от Британския офис на Datamine.

Допълнително в Datamine формат специалистите от Дружеството разполагат с около 60 хил. проби със съдържание на мед, сяра, меден окис и фазов състав на медта (първична и вторична мед) от експлоатационното проучване на рудника за периода 1997-2011 г.

По отношение на съдържанията на мед, блоковия модел има много добра потвърждаемост от данните от експлоатационното проучване, с изключение на зоните с големи разломни структури, чиито висящи и лежащи крила имат съществена разлика в съдържанията на мед. Известно непотвърждение на блоковия модел по съдържания на мед се наблюдава и в периферните части на рудното тяло.


1.2. Цел на задачата

Целта на задачата е изготвяне на статистическа оценка на проучеността на находище "Асарел" и предложения за подобряване достоверността на информацията.

За да бъде реализирана тази цел е необходимо да бъдат разбирани геоложките тенденции (разпределение) на минерализацията при създаването на модела на рудното тяло и да бъдат анализирани използваните понастоящем методи за изчисляване на запасите от руди, качеството и приложимостта на използваните изходни данни, необходимостта от допълнителни данни, чувствителността и влиянието на различни параметри върху изчислението на запасите, както и да се предложат дейности подобряване достоверността на информацията в геоложкия модел и при необходимост предложение за промяна на използвания метод за създаване на геоложкия модел на рудника.
2. Обем на услугата

Задачата има следните етапи:

2.1. Анализ на използваните понастоящем методи за изчисляване на запасите от руди, качеството и приложимостта на използваните изходни данни.

2.2. Извършване на геостатистическото изследване (полувариограмен и други необходими анализи) за установяване на големината и посоката на всякакви тенденции в минерализацията на находище „Асарел”.

2.3. Изготвяне на нов геоложки модел на рудник „Асарел” по метода, предложен в точка 2.1.

2.4. Изготвяне на предложения за дейности по подобряване достоверността на информацията в геоложкия модел в бъдеще.


3. Качествени изисквания към услугата.

3.1. Анализ на използваните понастоящем методи за изчисляване на запасите от руди, качеството и приложимостта на използваните изходни данни.

В района на находище „Асарел” през последните 42 години са прокарани над 350 дълбоки ядкови сондажи с различна дължина и достигащи до различни коти. За част от сондажите има липса на ядка за отделни техни интервали, на данни за инклинометрията им или други данни. От друга страна в дълбочина под кота 810 проучвателните сондажи започват с бързи темпове да намалява като брой и обхват на проучваната площ, което води до различна степен на изученост на рудното тяло в дълбочина и в периферните участъци. С оглед оптимизиране броя на пробите в обемите на търсене е необходим анализ на гъстотата на сондажната мрежа. Целта е да се установят тези участъци от находището, за които изходните данните са недостатъчни и непълни за оценка на запасите като доказани, както и да се предложат дейности, с който да се наберат за тези участъци достатъчни като качество и количество данни за оценка на запасите в тях като доказани. С цел да се подобри скоростта, точността и надежността на изчисленията на съдържанието на мед е необходимо да се анализират използваните понастоящем методи за изчисляване на запасите от руди и при необходимост да се изготви предложение за промяна на използвания метод за създаване на геоложкия модел на рудника. Избраният метод за създаване на геоложкия модел на рудника трябва да дава резултати, които имат най-малко отклонение от данните от опробването (отклонение се дефинира като изменението на изчислено съдържание от средното съдържание) спрямо останалите методи, използвани от Datamine Studio 3.


3.2. Извършване на геостатистическото изследване (полувариограмен и други необходими анализи) за установяване на големината и посоката на всякакви тенденции в минерализацията на находище „Асарел”.

Най-доброто изчисление на запасите е това, което съответства на геоложкото разпределение на минерализацията. Данните, показващи тенденцията на минерализация, е необходимо да бъдат свързани с параметрите на анализа на търсене чрез геостатистическото изследване (полувариограмен и други подходящи анализи). Полувариограмният анализ е необходим за определяне на оптималния обем и посока на всеки елипсоид (паралелепипед) за търсене в геоложкия модел на находището.


3.3. Изготвяне на нов геоложки модел на рудник „Асарел” по метода, предложен в точка 3.1.
3.3.1. Моделиране на формата на рудното тяло

Първата стъпка в изчислителната процедура е да се моделира (да се създаде триизмерен модел) на формата и геоложките атрибути на рудното тяло като литоложки и структурни особености, окисление и минерализация. Геоложките контакти трябва да са свързани, за да образуват триизмерен модел (обвивка на обемния модел).


3.3.2. Запълване на обвивката на обемния модел с блокове

След това е необходимо запълване на обвивката на обемния модел с блокове чрез използването на избрания по т. 3.1. метод. Резолюцията на обемите зависи от размера на клетките на блоковия модел и затова е необходимо след анализ да се избере оптимален за находище „Асарел” размер на клетките. Необходимо е да се определи обем за търсене, който да се използва за всяко изчисление. Чрез анализ е необходимо да се избере най-подходящата формата на обема за търсене (елипсоид или паралелепипед), който се разполага централно в изчислявания блок. Разликата между обемите на блоковия модел и минния блок трябва да бъде възможно най-малка. Размерите и ориентацията на обема за търсене трябва да се вземат от полувариограмата, която се изчислява като част от геостатистическото изследване по т.3.2. Тук трябва да се вземат под внимание големината и посоката на всякакви тенденции в минерализацията.


3.3.3. Изчисляване на съдържанието на блоковете

За тази задача е необходимо да бъдат обработени наличните сондажни данни (от детайлното и от експлоатационното проучване) и след анализа да се прецени необходимостта от изготвяне на композитни проби, както и какви стойности да получат липсващите проби в рамките на един сондаж.


3.3.4. Периметри на търсене

Резултатът от анализа на чувствителността позволява да се определи обема на търсенето с център изчислявания блок, който ще съдържа пробите, използвани за изчисляване на целия блок. Може да бъде определен повече от един обем за търсене, следователно различните обеми на търсене могат да имат различни съдържания в зависимост от тяхното геоложко разпределение. Също така, обемът за търсене може да бъде затворен между полета на две зони и за всяка зона се прилага обем за търсене. По този начин е възможно да имаме повече от един параметър за търсене, определен за всяка проба в зависимост от зоната, в която тя попада.

Формата на обема за търсене след анализ трябва да бъде определена или като паралелепипед или като елипсоид.

Дължините и посоката на трите оси на обема на търсене трябва да се определят, за да се образува триизмерен обем на търсене. Могат да бъдат извършени една, две или три ротации около осите, ортогонални на разположението на клетките на блоковия модел. При тези опции трябва да се вземат под внимание посоката, ъгъла на наклона и ъгъла на западане на минерализацията.

Изборът на обема и посоката на елипсоида за търсене е важно решение. От една страна е желателно да има обем на търсене, който включва оптимален брой проби за изчисляване на съдържанието във всеки блок на рудното тяло. Следователно разстоянието и разположението на сондажите в рудното тяло оказват влияние върху оптималния обем за търсене. Минималният и максимален брой проби, намиращ се в един обем за търсене, трябва да бъде определен преди да бъде направено изчислението на блока

От друга страна е важно да се избере обема и посоката на елипсоида/ паралелепипеда/ за търсене в зависимост от тенденцията в разпределението на минерализацията. Този обем за търсене трябва да има подходяща големина, за да гарантира, че проби, които нямат връзка по-между си, няма да бъдат използвани съвместно при изчислението на един блок.


3.3.5. Динамични обеми за търсене

Възможно е да се зададе втори или трети динамичен обем за търсене, ако броят на пробите, разположен в първия обем за търсене, не отговаря на минималния брой проби, необходими за изчисляването на блока.

Също така трябва да бъде определен минимален и максимален брой проби, необходим за извършването на изчисление във всеки от тези динамични обеми и да бъде дефинирани обстоятелствата, при които на даден блок ще бъде зададена липсваща стойност.

На базата на броя проби, намерени в даден обем за търсене трябва да могат да се категоризират запасите. Например:

В контура на рудника:

Доказани запаси – най-малко „х” проби, намерени в радиус от 20 m

Детайлно оценени ресурси – най-малко „y” проби, намерени в радиус от 40 m

Предполагаеми ресурси – най-малко „z” проби, намерени в радиус от 60 m

Извън контура на рудника:

Вероятни запаси ­– най-малко „x” проби, намерени в радиус от 20 m

Предварително оценени ресурси – най-малко „y” проби, намерени в радиус от 40m

Предполагаеми ресурси – най-малко „z” проби, намерени в радиус от 60 m


3.3.6. Търсене по октанти

Възможно е също да се ограничи броя на пробите, намерени във всеки октант на обема за търсене, за да се намали ефекта от натрупването на проби в една област. Обемът на търсене се разделя на октанти в триизмерни равнини. След това трябва да се определи минималния брой октанти, които трябва да имат проби, попадащи в тях. Може също да се определи минималния брой проби, лежащи в октанта, преди той да се използва при изчислението. В допълнение на това, може да се определи максимален брой проби във всеки октант.


3.3.7. Ограничение на пробите по ключови полета

Възможно е да се определи броя на пробите по ключово поле, които се използват за изчисляване на съдържанието на една клетка. Един пример би бил ограничаването на броя на пробите от отделна клетка, за да нямат прекомерно голямо влияние върху изчисляването. В този случай, ключовото поле би било зададено да бъде идентификатора на сондажа. При изчислението трябва да се анализират възможностите да се използва зонален контрол по литоложки, минераложки или друг критерий за потвърждение на изчисленото съдържание в геоложките и структурни граници


3.3.8. Уравновесяване по дължината и плътността

Възможно е да се включи дължината и/или стойностите за плътността при изчисляването по избрания в т.3.1. метод с използването на полета, съществуващи в данните от опробванията.


3.4. Изготвяне на предложения за дейности по подобряване достоверността на информацията в геоложкия модел в бъдеще.

При локализиране на участъците от находището, в които е необходимо да се извършат допълнителни геолого-проучвателни дейности с цел повишаване на категорията на запасите е необходимо да бъдат изготвени предложения за дейности по подобряване достоверността на информацията в геоложкия модел в бъдеще. Предложенията трябва да съдържат обемите (количествено и качествено) на необходимите геолого-проучвателни дейности, както и количеството и качеството на необходимите изходни данни, които трябва да бъдат събрани от тези проучвания. Също така трябва да бъде разработена подробна методика за поддържане и актуализиране на геоложкия модел на находище „Асарел” до пълното изземване на запасите.


3.5. Остойностяването на изпълнените видове работи, ще се извършва по приети твърди единични цени и доказани количества (часови ставки и вложено време).
4. Начин и критерии за приемане на извършената работа.

4.1. Докладът за „Анализ на използваните понастоящем методи за изчисляване на запасите от руди, качеството и приложимостта на използваните изходни данни” се приема с ЕТИС, на който се взема на решение за приемане на работата по тази точка 2.1. и условията за започване на работа по точка 2.2.

4.2. Докладът за „Извършване на геостатистическото изследване (полувариограмен и други необходими анализи) за установяване на големината и посоката на всякакви тенденции в минерализацията на находище „Асарел”” се приема с ЕТИС, на който се взема на решение за приемане на работата по тази точка 2.2. и условията за започване на работа по точка 2.3

4.3. Докладът за „Изготвяне на нов геоложки модел на рудник „Асарел” по метода, предложен в точка 2.1” се приема с ЕТИС, на който се взема на решение за приемане на работата по тази точка 2.3. и условията за започване на работа по точка 2.4.

4.4. Докладът за „Изготвяне на предложения за дейности по подобряване достоверността на информацията в геоложкия модел в бъдеще” се приема с ЕТИС, на който се взема на решение за приемане на работата по тази точка 2.4.
5. Други условия

5.1. Задължително изискване е оферентите да „Асарел-Медет” АД и да се запознаят с условията и наличната информация по настоящата задача не по- късно от 10 (десет) дни преди крайният срок за подаване на оферти.


5.2. За периода, в който тече срока за подаване на оферти, оферентите могат да изпратят изясняващи въпроси в писмена форма на лицето за контакт не по-късно от десет дни преди изтичането на срок за подаване на офертите.
5.4. Офертите се изпращат по пощата до 16:00 часа на 26.08.2011 г. в запечатан плик с ненарушена цялост и адресиран както следва:

4500 гр. Панагюрище

‘Асарел – Медет’ АД

Изпълнителен Директор

д-р инж. Л. Цоцорков

с надпис: Оферта за изпълнение на задачата: Изготвяне на статистическа оценка на проучеността на находище "Асарел" и предложения за подобряване достоверността на информацията
5.5. Офертата следва да бъде подадена в голям плик, съдържащ запечатани два отделни плика, със следното съдържание: Запечатан плик № 1 с надпис “ДОКУМЕНТИ” (техническа част), съдържащ всички необходими документи на хартиен и електронен носител (СD), предлаган срок за изпълнение, гаранция на доставяната стока /услуга, референции, баланс и отчет за приходи и разходи за последната финансова година при прогнозна стойност на заявката над 50 хил.лв и други специфични изисквания съгласно ЗО и приложеното към него Техническо задание. Запечатан плик № 2 с надпис „ТЪРГОВСКИ УСЛОВИЯ”, съдържащ предложението на доставчика за предлаганата цена и начин на плащане на оферираната доставка на стоки/ услуги на хартиен и електронен носител (СD).

5.6. Резултатите се оповестяват с приключване на работата на комисията, като подбора на подадените оферти се извършва в един кръг. На втори кръг подлежат разговорите за подобряване и доуточняване параметрите само с класиралите се на първите три места от първия кръг.


Обръщаме внимание, че създадения ред в дружеството за съхранение на офертите, прозрачност и принципност при тяхното разглеждане изключва възможността за влияние върху избора на изпълнител чрез корупция. Освен това при констатиране подобни опити, съответните длъжностни лица се освобождават дисциплинарно от работа, а договорите със съответните партньори се прекратяват.
6. Контакти
По технически въпроси – д-р инж. Кр. Кърпаров, Ръководител отдел „Технолочигно развитие” тел: 0357 60138, e-mail: karparov@asarel.com








Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница