Transnational initiative for guidance of graduated and entrepreneurship



страница1/7
Дата15.10.2018
Размер0.91 Mb.
#88142
  1   2   3   4   5   6   7



P R O J E C T “TRANSNATIONAL INITIATIVE FOR GUIDANCE OF GRADUATED AND ENTREPRENEURSHIP” TRIGGER – B3.32.01

ПРОЕКТ „ТРАНСНАЦИОНАЛНА ИНИЦИАТИВА ЗА ПОДПОМАГАНЕ НА ЗАВЪРШИЛИТЕ ВИСШИ УЧЕБНИ ЗАВЕДЕНИЯ И ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВО“ TRIGGER – B3.32.01



ПУБЛИЧНА ПОКАНА
Номер 07 / дата 08.04.2015 г.
Наименование: Разработване на електронни средства и приложения за обучение на стартиращи предприемачи” по проект “Транснационална инициатива за подпомагане на завършилите висши учебни заведения и предприемачество”, финансиран по Програмата за европейско териториално сътрудничество „Гърция-България“ 2007-2013 г., съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие и националните бюджети на участващите страни.
РАЗДЕЛ 1: ДАННИ ЗА БЕНЕФИЦИЕНТА
I.1) Наименование, адреси и лица за контакт


Официално наименование: Българска стопанска камара – съюз на българския бизнес

Адрес: ул. Алабин 16-20


Град:

София

Пощенски код:

1000

Държава:

България

За контакти:

Лице за контакт: Кирил Желязков

Телефон:

02 93 209 78; 02 93 209 77

Електронна поща:

branch@bia-bg.com

branch2@bia-bg.com

Факс:

02 987 26 04



Интернет адрес (когато е приложимо) http://www.bia-bg.com



I.2) Вид на бенефициента и основна дейност/и


 търговско дружество

 юридическо лице с нестопанска цел

 друго (моля, уточнете):


 обществени услуги

 околна среда

 икономическа и финансова дейност

 здравеопазване

 настаняване/жилищно строителство и места за отдих и култура

 социална закрила

 отдих, култура и религия

 образование

 търговска дейност

 друго (моля, уточнете): Представителна организация на работодатели на национално равнище




РАЗДЕЛ ІІ.: ОБЕКТ НА ПРОЦЕДУРАТА ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ НА ИЗПЪЛНИТЕЛ
ІІ.1) Описание


ІІ.1.1) Обект на процедурата и място на изпълнение на строителството, доставката или услугата


(Изберете само един обект – строителство, доставки или услуги, който съответства на конкретния предмет на вашата процедура)


(а) Строителство

(б) Доставки


(в) Услуги

 Изграждане

Проектиране и изпълнение


 Рехабилитация, реконструкция
 Строително-монтажни работи


 Покупка
 Лизинг
 Покупка на изплащане
 Наем за машини и оборудване
 Комбинация от изброените
 Други (моля, пояснете)

……………....................................................................



Категория услуга: № 27

(вж. приложение № 3 към чл. 5, ал. 1, т. 2 от Закона за обществените поръчки)



Място на изпълнение на строителството:

________________________

________________________
код NUTS:     


Място на изпълнение на доставка:
код NUTS:

Място на изпълнение на услугата:
код NUTS: BG 424; BG 425

ІІ.1.2) Описание на предмета на процедурата:

Разработване на електронни средства и приложения за обучение на стартиращи предприемачи” по проект “Транснационална инициатива за подпомагане на завършилите висши учебни заведения и предприемачество” (TRIGGER), изпълняван по Програмата за европейско териториално сътрудничество „Гърция-България“ 2007-2013 г.




ІІ.1.3) Обособени позиции: да  не 

Ако да, офертите трябва да бъдат подадени (отбележете само едно):


само за една обособена позиция




за една или повече обособени позиции



за всички обособени позиции







ІІ.2) Количество или обем на обекта на процедурата


Общо количество или обем (включително всички обособени позиции, когато е

приложимо)

I. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ

Настоящата процедура се обявява в изпълнение на проект “Транснационална инициатива за подпомагане на завършилите висши учебни заведения и предприемачество” (TRIGGER), финансиран по Програмата за европейско териториално сътрудничество „Гърция-България“ 2007-2013 г., съфинансирана от Европейския фонд за регионално развитие и националните бюджети на участващите страни, област на действие 3.2. “Насърчаване на предприемачеството и дейности, свързани с преструктурирането на икономиката”. Дейностите, предмет на процедурата са част от Работен пакет 5. „Предварително инкубиране на млади висшисти“.

Водещ партньор по проекта е Министерството на Македония и Тракия (Гърция), като партньори от гръцка страна са още 4 организации от Северна Гърция, а от българска страна – освен Българска стопанска камара, участват още Министерството на икономиката и енергетиката и Българска мениджмънт асоциация (Благоевград).

В рамките на Проекта от страна на гръцките партньори е разработена уеб-базирана платформа за използване на онлайн средства „TRIGGER TOOLBOX“ в подкрепа на предприемачеството. Платформата, която е достъпна публично и безплатно - http://thetrigger-toolbox.eu се състои от комплекс от електронни средства и приложения, които предоставят на ползвателя по прозрачен, комплексен и достъпен начин възможности:



  • За разработване на собствен Бизнес план, Маркетинг план и План за финансов анализ на своята бизнес идея;

  • Да бъде обучен на базови принципи на предприемачеството и по теми, свързани с различни аспекти от стартирането и жизнения цикъл на собствената фирма (от идейната концепция до подготовката на документацията и търсенето на финансиране за реализацията на бизнес идеята);

  • Да има достъп до документация и консултантски услуги;

  • Да обменя гледни точки, мнения и опит с други предприемачи, включително и с такива, които сега стартират собствен бизнес, възможност за създаване на бизнес мрежа, чрез която да могат да се търсят нови делови връзки и да се разширява мрежата от досегашни контакти;

  • Да бъде насочван и да може да общува с високо квалифицирани експерти (наставнически услуги).

Основната цел на платформата „TRIGGER TOOLBOX“ e да служи като полезно средство за всеки, който иска да развива собствен бизнес. Обикновеният посетител може само да се запознае с платформата и да се убеди в ползите, които предоставят всяко електронно средство и приложение. Този, който иска да използва практически електронните средства и приложения може да се регистрира в системата (да си създаде профил с потребителско име и парола), следвайки указанията, които са публикувани на електронната страница на платформата.

Горепосочената уеб-базирана платформа следва да има версия и на български език, в която да се предоставят възможности на българските предприемачи да използват електронните средства и приложения за своите нужди и потребности.
Във връзка с гореизложеното, една от съществените дейности при изпълнението на Проекта, е свързана с предоставянето на българската версия на съвременни електронни средства и приложения, включени в платформата „TRIGGER TOOLBOX“, за използване от обучаващите се и консултираните младежи с висше образование в Кърджали и Смолян, с оглед стартиране на собствен бизнес или ориентиране към възможностите на местния трудов пазар в трансграничния район България - Гърция. Поради това са планирани редица конкретни дейности по анализ на предложените от гръцките партньори по Проекта електронни средства и приложения, контентуализацията (попълване и въвеждане на текстове на български език), допълването на мобилно приложение в българската версия на платформата, провеждането на обучения и консултации за използването на платформата от българските потребители, както и пилотното администриране на използването на електронните средства и приложения от потенциалните потребители от Смолян и Кърджали, включени в изпълнението на Проекта. Основното предназначение на разработените и предоставяни електронни средства и приложения е подпомагането на младите хора при практическата подготовка и стартирането на самостоятелна стопанска дейност.

Именно тези дейности и задачи са предмет на настоящата покана.

Настоящата процедура се провежда по реда и условията на постановление № 118 на Министерския съвет от 20.05.2014 г. за условията и реда за определяне на изпълнител от страна на кандидати за безвъзмездна финансова помощ и бенефициенти на договорена безвъзмездна финансова помощ от Структурните фондове и Кохезионния фонд на Европейския съюз, Съвместната оперативна програма „Черноморски басейн 2007-2013 г.", Финансовия механизъм на Европейското икономическо пространство и Норвежкия финансов механизъм (ПМС № 118/20.05.2014 г.).
II. ВИД НА УСЛУГАТА

В рамките на настоящата процедура изпълнението на дейността включва три етапа, както следва:



  1. Проучване на архитектурата, структурата и функциите на базовата платформа “TRIGGER TOOLBOX” на английски език. Попълване на съдържанието на български език на приложенията, включени в английската версия на базовата платформа “TRIGGER TOOLBOX”. Допълване на мобилно приложение в българската версия на платформата.

  2. Провеждане на пилотно тестване и администриране на прилагането на електронните средства и приложения, както и подпомагане и консултации на потребителите при тяхното използване.

  3. Организиране и провеждане на обучения за използването на електронните средства и приложения.

Подробното описание на етапите от дейността е представено в текста по-долу.
1. EТАП 1: Проучване на архитектурата, структурата и функциите на базовата платформа “TRIGGER TOOLBOX” на английски език. Попълване на съдържанието на български език на приложенията, включени в английската версия на базовата платформа “TRIGGER TOOLBOX”. Допълване на мобилно приложение в българската версия на платформата.

Описание:

Интернационализацията и локализацията са начините за адаптиране на компютърен софтуер за различни езици, регионални различия и технически изисквания на целеви пазар. Интернационализацията е процес на проектиране на приложен софтуер така, че да може потенциално да се адаптира към различни езици и региони без инженерни промени. Локализацията е процес на адаптиране на интернационализиран софтуер за определен език, чрез добавяне на специфични локални компоненти и превод на текст. Локализацията, която потенциално се извършва няколко пъти, използва инфраструктурата или гъвкавостта, предоставена от интернационализацията, която в идеалния случай се извършва само веднъж, или като съставна част на постоянно развитие.


В настоящия случай следва да бъде извършена локализация на софтуерната платформа TRIGGER TOOLBOX, която се състои от следните пет компоненти с общ обем, не по-малък от 60 интернет страници :

1. TRIGGER Бизнес инструменти (Бизнес план; Маркетингов план; Финансов план).

2. TRIGGER Училище (Като преподавател в TRIGGER Училище: Създаване на нов урок, Управление на всички уроци, Създаване на въпроси. Като обучаем в TRIGGER училище).

3. TRIGGER Офис на проекта (Моята страница; Проекти: Нов проект; Подробна информация за проекта).

4. TRIGGER Лоби салон (Профил; Табло; Център за контакти: Свързване с потребител /Добави контакт; Потвърждаване на искане. Съобщения; Моите документи).

5. TRIGGER Кът на наставниците (Като наставник в къта на наставника: Създаване на нова категория; Създаване на нова тема; Отговор в темата. Като обучаем в къта на наставника: Създаване на нова тема; Отговор в темата).
В рамките на Етап 1 от изпълнението на договора Изпълнителят следва да анализира английската версия на съдържанието на електронните средства и приложения (вж. http://thetrigger-toolbox.eu), да въведе и допълни необходимото съдържание на български език. Конкретните текстове на български език се предоставят от Възложителя директно или чрез достъп до съдържанието в сайта http://thetrigger-toolbox.eu. Изпълнителят следва да допълни и мобилно приложение за потребителите на електронни инструменти и услуги в TRIGGER TOOLBOX с тестове за самооценка в българската версия на платформата. В допълнение, Изпълнителят следва да разработи и съгласува с Възложителя Концепция за изпълнението на дейността на следващите два етапа: „Провеждане на пилотно тестване и администриране на прилагането на електронните средства и приложения, както и подпомагане и консултации на потребителите при тяхното използване” и „Организиране и провеждане на обучения за използването на електронните средства и приложения”. Концепцията следва да бъде разработена от Изпълнителя след проучването на архитектурата, структурата и функциите на базовата платформа http://thetrigger-toolbox.eu, съгласувано с гръцките партньори по проекта.
Задачи на етапа:

  1. Разработване на локализирано ръководство за потребителя на системата TRIGGER TOOLBOX на български език (в обем не по-малко от 80 стр.).

  2. Локализиране на всички налични интернет страници на петте компоненти на платформата http://thetrigger-toolbox.eu , упоменати по-горе.

  3. Разработване на мобилно приложение за потребителите на електронните инструменти и услуги в TRIGGER TOOLBOX с тестове за самооценка (с не по-малко от 30 въпроса).

  4. Разработване и съгласуване с Възложителя на Концепция за изпълнението на дейността на етапи 2 и 3.


Очаквани резултати:

  1. Анализирана английската версия на електронната платформа TRIGGER TOOLBOX.

  2. Въведени материалите за електронните приложения на български език.

  3. Разработена и контентуализирана българска версия на всички налични електронни средства и приложения.

  4. Разработено мобилно приложение за потребителите на електронните инструменти и услуги в TRIGGER TOOLBOX с тестове за самооценка.

  5. Концепция за изпълнението на дейността на етапи 2 и 3


Срок за изпълнение: До 15 календарни дни от подписването на договора за възлагане на изпълнението.
2. ЕТАП 2: Провеждане на пилотно тестване и администриране на прилагането на електронните средства и приложения, както и подпомагане и консултации на потребителите при тяхното използване
Описание:

В рамките на тази етап Изпълнителят следва да да проведе техническото управление и административното обслужване във връзка с практическото предоставяне и използване на електронните средства и приложения чрез платформата „TRIGGER TOOLBOX” (портал, участници, електронни средства и др.). Той се задължава да осигури консултации от опитни експерти с практически опит, които да бъдат на разположение през процеса на реалното приложение на електронните средства и приложения в хода на работата на етап 2 от дейността. В рамките на този етап Изпълнителят следва да предвиди:



 

  1. Разработване на план за оценяване на системата и тестови сценарии (до 10 стр.).

  2. Оценяване и тестване на системата.

  3. Проектиране на динамичен изчислителен център, който представлява комбинация от системи за управление на автоматизация, контрол и ресурси с ясно дефинирана топология от виртуализация на сървъри, масиви от данни и мрежова инфраструктура.

  4. Хостинг на създадените приложения и услуги в динамичния изчислителен център до приключването на Проекта.


Задачи на етапа:


  1. Интегриране на Интернет базираните инструменти/модули на български език, предоставени от Възложителя, в TRIGGER TOOLBOX

Следва да бъде направен анализ на състоянието на локализацията на софтуерната платформа TRIGGER TOOLBOX и при необходимост да бъдат преведени, локализирани и добавени допълнително предоставени от Възложителя (след края на Етап 1) Интернет страници на платформата. В допълнение, на база на разработената на Етап 1 концепция, Изпълнителят ще интегрира Интернет базираните инструменти/модули, предоставени от Възложителя, в http://thetrigger-toolbox.eu за подготовката на бизнес планове, маркетинг планове, финансови планове, осъществяване на бизнес контакти/мрежи, e-консултации, е-услуги – за Интернет портала и мобилно приложение на български език. По този начин интернет порталът следва да съдържа библиотека от примерни бизнес, маркетинг и финансови планове. Той следва да позволява преподаването на видео лекции за разработването на бизнес планове, създаването на бюджет и за подготовката на предложения за продажби на продукти или услуги. В рамките на различни обучителни модули следва да бъдат качени подходящи налични и достъпни курсове на български език по социално предприемачество, дигитален маркетинг, агробизнес и т.н. Следва да бъде интегриран онлайн инструмент за електронно обучение, който да позволява на потенциални обучители да разработват и допълват онлайн курсове за дистанционно обучение. Потенциалните лектори следва да могат да създават учебни теми и да качват образователни материали. По всяка една от темите следва да има онлайн тестове за оценка или самооценка.


  1. Пилотно тестване на системата

След успешното разработване/модифициране (локализация) на Интернет базираните инструменти/модули на български език, Изпълнителят следва да стартира пилотната експлоатация на системата, включваща:

  • Подготовка за оценка на системата (тестови план, показващ тестовите сценарии);

  • Анализ и тестване на всички оперативни процеси и функции на системата, на база на използването на всички оперативни данни и при адекватно натоварване;

  • Анализът следва да покрива както потенциалните софтуерни, така и хардуерни проблеми. Ако по време на пилотната експлоатация се появят проблеми или е установено, че са налични софтуерни дефекти или хардуерна несъвместимост, Изпълнителят следва да извърши необходимите действия за подобряване или адаптиране на съдържанието.

По време на пилотното тестване на системата, Изпълнителят следва да осигури като минимум следното:



  • Да е в постоянно сътрудничество с Възложителя и с потребителски групи, осигурени от Възложителя, които ще участват в пилотното тестване на системата.

  • Да предоставя необходимата оперативна и техническа експертиза, за да се реализира успешно пилотната фаза и да се гарантира правилното функциониране на системата след пускането й в експлоатация (правилно прилагане на всички бизнес процеси и системни функции, пълно използване на всички оперативни данни и т.н.).

  • Да тества различни контролни сценарии и да извършва актуализация на съдържанието през цялото време на пилотната фаза, както и да направи окончателните тестове за функционалност, като при необходимост да извърши необходимите допълнения и изменения. Крайната цел на пилотната фаза е да се осигури гладка работа на системата и отделните приложения/модули.

  • Да извърши необходимите подобрения на съдържанието, да подпомогне потенциалните бъдещи потребители за използването на приложенията и във връзка с решаването на потенциални проблеми чрез helpdesk подкрепа  (по телефон, е-мейл, инструмент за интернет съдействие и насоки).

  • Да осигури хостинг на всички приложения в Център за данни (платформа на портала, RDBMS, eTools, Интернет връзка) до края на изпълнението на Проекта.

Работата на този етап следва да се смята за завършена след успешно приключване на пилотното тестване на системата и довеждането й до пригодност за пълноценна експлоатация.


В допълнение, с оглед подготовката за предстоящото на етап 3 обучение по използването на електронните средства и приложения Изпълнителят следва да разработи:

- 5 мултимедийни презентации (всяка с 20 слайда) за обучителните семинари за администратори – общо 5Х20 =100 слайда

- 9 мултимедийни презентации(всяка с 20 слайда) за обучителните семинари за потребители – общо 9Х20 =180 слайда.

- 9 иновативни сценарии (всеки до 2 стр.) за практическо обучение на потребителите с интегрирани социални компютърни приложения.

- База данни с практически казуси за стартиращ бизнес.

- Атрактивен сайт за Crowdsourcing and Crowdfunding, чрез който може да се мобилизира голям брой участници да станат активни и да допринасят своите знания онлайн, както и да се потърси сътрудничество със съществуващите платформи за обучение по предприемачество, от които обучаемите да имат достъп до поне една „сериозна” игра по предприемачество, видеофилми за предприемачество и други ресурси за обучение.


Очаквани резултати:

  1. Локализирани и добавени допълнително разработени от Възложителя Интернет страници на платформата TRIGGER TOOLBOX.

  2. Интегриране на Интернет базираните инструменти/модули на български език, предоставени от Възложителя, в TRIGGER TOOLBOX.

  3. Извършено пилотно тестване на системата и довеждането й до състояние на пригодност за пълноценна експлоатация.

  4. Разработени мултимедийни презентации за обучението и База данни с практически казуси за стартиращ бизнес.

  5. Разработен сайт за Crowdsourcing and Crowdfunding и сътрудничество със съществуващите платформи за обучение по предприемачество, от които обучаемите да имат достъп до поне една „сериозна” игра по предприемачество, видеофилми за предприемачество и други ресурси за обучение

  6. Обобщаващ доклад за изпълнението на дейността с описание на техническите характеристики на системата.


Срок за изпълнение: До 75 календарни дни след приключване на Етап 1.
3. ЕТАП 3: Организиране и провеждане на обучения за използването на електронните средства и приложения
Описание:

В рамките на тази дейност Изпълнителят следва да организира и проведе общо 9 обучителни семинара за използването на българската версия на електронните средства и приложения, както следва:



  1. Обучителни семинари (за администратори) - 3 семинара х 5 учебни часа (по 45 минути) всеки.

Два от семинарите следва да се проведат в регионалната структура на БСК в гр. Смолян и един – в регионалната структура на БСК в гр. Kърджали.

  1. Обучаващи семинари (за потребители) - 6 семинара по 6 учебни часа (по 45 минути) всеки.

Три от семинарите следва да се проведат в регионалната структура на БСК в гр. Кърджали и три - в регионалната структура на БСК в гр. Смолян.
Задачи на етапа:

  1. Разработване и съгласуване с Възложителя на план-график за провеждането на обучителните семинари.

  2. Разработване и съгласуване с Възложителя на програма за всеки един от семинарите.

Програмата следва да включва теми, които да дават практическа информация за платформата и структурата на електронните средства и приложения и на техните възможности да бъдат използвани в хода на разработването на бизнес планове от страна на млади предприемачи с висше образование. Те следва да са насочени както към административния персонал на централната и двете регионални структури на БСК в Смолян и в Кърджали (администратори), така и към младите висшисти, включени в дейностите по насърчаване на предприемачеството по Проекта (потребители).

  1. Провеждане на обучителните семинари.


Забележка:

Във връзка с провеждането на обучителните семинари Изпълнителят следва да осигури следното:



  • Логистика:

    • Зали, в които да бъдат проведени обучителните семинари – по една в гр. Кърджали и в гр. Смолян;

    • Презентационно оборудване (мултимедиен проектор и екран);

    • Достъп до интернет и лаптоп за лекторите.

  • Програми за всеки един от обучителните семинари;

  • Информационни материали във връзка с темите на всеки един от семинарите;

  • Извършване на регистрация на участниците – попълване от страна на участниците в семинарите на присъствени списъци с техните данни (име и фамилия, телефон, е-мейл) и подписи;

  • Анкетни карти, оценяващи удовлетвореността на участниците от проведените семинари;

  • Осигуряване на снимков материал от семинарите;

Възложителят има ангажимент за осигуряването на участниците в обучителните семинари.

Всички командировъчни разходи на експертите на Изпълнителя (пътни, дневни и квартирни) до градовете Смолян и Кърджали, както и тяхното възнаграждение (вкл. здравни и социално-осигурителни вноски), се поемат от Изпълнителя.
Очаквани резултати:


  1. Разработен и съгласуван с Възложителя план-график за провеждането на обучителните семинари.

  2. Разработени и съгласувани с Възложителя програми на семинарите и информационни материали.

  3. Разработени и съгласувани с Възложителя анкетни карти.

  4. Проведени три семинара (1 в гр. Кърджали и 2 в гр. Смолян) за обучение на административния персонал в регионалните офиси на БСК в градовете Смолян и Кърджали за съдържанието и структурата на електронните средства и приложения, както и във връзка с тяхното използване.

  5. Проведени шест семинара (3 в гр. Кърджали и 3 в гр. Смолян) за обучение на млади висшисти в регионалните офиси на БСК в градовете Смолян и Кърджали за съдържанието и структурата на електронните средства и приложения, както и по отношение на техните функционалности.

  6. Обобщаващ доклад след приключването на семинарите, съдържащ описателна част с резюме, цели, представяне на програмата на семинарите и оценка на семинарите. Като приложения към доклада се представят: програмите на семинарите, информационните материали, анкетните карти, както и снимковия материал (на CD)



Срок за изпълнение: До 20 календарни дни от приемането от Възложителя с приемо-предавателен протокол на работата по Дейност 2, но не по-късно от 10 август 2015 г.
Избраният Изпълнител следва да изготвя и представя на Възложителя ежемесечни писмени отчети за извършените от него дейности, придружени от съответния доказателствен материал (документи и разработки), както и на окончателен обобщен доклад за работата на избрания изпълнител от датата на сключване на договора до окончателното му изпълнение, който се представя до три календарни дни след приключването на Етап 3.
4. Други особени условия
Кандидатите да приложат към техническата оферта концепция (не повече от 10 страници) за изпълнение на дейността.

Изпълнителят следва да съблюдава изискванията за информация и публичност, приложими за проекти съфинансирани от Структурните и Кохезионния фонд на ЕС и в частност за проекти, съфинансирани от Програмата за европейско териториално сътрудничество „Гърция- България 2007-2013 г.”. При разработването на всички информационни и други печатни материали в рамките на настоящата поръчка следва да се вземат предвид изискванията за визуализация и публичност на Програмата, които ще бъдат предоставени от Възложителя.

Изпълнителят следва да осигури адекватно оборудване, логистична подкрепа и съдействие на работата на своите експерти, лектори и консултанти и да покрие разходите за техническото обезпечаване на всички етапи. Всички разходи, свързани с изпълнението на услугата следва да са включени в крайната цена на офертата.

При изготвяне на техническата оферта кандидатите следва да се съобразят с основните дейности и цели на проекта, изложени в приложеното резюме на проекта.

При разработването на писмените материали, следва да се спазват изискванията на нормативната уредба, свързани с авторски и други сродни права. Всички авторски и други сродни права върху продуктите, изработени в изпълнение на сключения договор по настоящата процедура, са на Възложителя.
III. СРОК

Крайният срок за изпълнение на услугата, предмет на настоящата процедура, е до 100 календарни дни, считано от датата на подписване на договора, но не по-късно от 10 август 2015 г. Сроковете за изпълнение на всяка дейност, както и на целия договор, трябва да бъдат представени в цели календарни дни.



IV. МЯСТО НА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА УСЛУГАТА

Услугата ще се изпълнява на територията на Република България, област Смолян и област Кърджали.





Прогнозна стойност в лева, без ДДС – 48 895,00 лв. ( четиридесет и осем хиляди и осемстотин деветдесет и пет лв) без ДДС, разпределена по етапи както следва:

  • Етап 1: 14 668,70 лв. без ДДС

  • Етап 2: 28 358,90 лв. без ДДС

  • Етап 3: 5 867,40 лв. без ДДС






ІІ.3) Срок на договора


Срок за изпълнение: Срок за изпълнение на всички етапи на дейността: не по-късно от 10 август 2015 г.



Каталог: uploads -> files -> files
files -> Представители на криб в съветите за сътрудничество към дирекциите „бюро по труда” по общини община ардино
files -> П р о г р а м а „Как се прави бизнес с Филипини, Виетнам и Индонезия“ 04 април 2016, понеделник, бск, София
files -> Списък на местните органи на конфедерация на работодателите и индустриалците в българия /криб/ община ардино
files -> Уважаеми читатели
files -> Търговия на българия с ес за периода януари май 2013 година (предварителни данни) През периода януари май 2013 г износът
files -> Представители на криб в съветите за сътрудничество към дирекциите „бюро по труда” по общини община ардино
files -> Програма kръгла маса на тема „Регионален пазар на труда: състояние и проблеми, предизвикателства пред развитието на човешкия капитал
files -> До Управителния съвет на криб
files -> Приложение 1 въпросник част а


Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5   6   7




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница