За обществения ред на територията на община стралджа



Дата24.07.2016
Размер197.66 Kb.
#3345
НАРЕДБА № 1
ЗА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА СТРАЛДЖА

(Приета с Решение № …….. по Протокол № ……… от …….. 05.2010) ПРОЕКТ!



ГЛАВА ПЪРВА
ОБЩИ ПОЛОЖЕНИЯ


Чл. 1. Тази наредба урежда обществените отношения, свързани с осигуряване и опазване на обществения ред на територията на община Стралджа, както и опазването на общинските имоти и е задължителна за:

1. всички лица, които живеят постоянно или временно пребивават на територията на общината.

2. собствениците и обитателите на жилищни сгради.

3.управителите на етажната собственост, по отношение на предназначените за общо ползване части на сградите и прилежащите терени.

4. управителите на търговски дружества, едноличните търговци, ръководителите на предприятия, учреждения и организации, а така също и на лицата, развиващи дейност на територията на общината.     

ГЛАВА ВТОРА
ОСИГУРЯВАНЕ И ОПАЗВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД


Чл. 2. (1) На обществени места и в частни имоти, находящи се  на територията на  община Стралджа, се забранява викането, шумният говор, пеенето, свиренето и създаването на неестествен шум, използването на озвучителни системи и други устройства, нарушаващи обществения ред и спокойствието на гражданите, включително и за религиозни, политически и търговски цели, както и на скандално и непристойно поведение на обществено място.

(2) Забраната по предходната алинея не се прилага при обществени или други прояви, разрешени или съгласувани по установения нормативен ред.

(3)  Забранява се:

1. търговията на пиротехнически изделия от търговци и физически лица, без разрешение за търговия, съгласно Закона за контрол над взривните вещества, огнестрелните оръжия и боеприпасите (ЗКВВООБ) и Правилника за неговото прилагане.

2. използването на пиротехнически средства и пожароопасни средства и предмети на обществени места: здравни, учебни заведения и детски градини, приюти, църкви и други молитвени домове, улици, площади, паркове, детски площадки, дискотеки, пазари, питейни заведения, обществени превозни средства, спирки на градския транспорт, стадиони и спортни зали, закрити помещения и места, както и на места, които са в близост до леснозапалими материали и течности.

3. употребата на огнестрелни, газ-сигнални, пневматични и други оръжия и устройства, както и на взривни вещества, извън определените за целта места, използването на въздушни оръжия, арбалети, прашки и др., които създават опасност за живота и здравето на гражданите, освен на определените за целта места.Носенето и използването на газово оръжие в заведения, дискотеки, училища,стадиони и др. обществени места.

4. извършването на огнеопасни и взривоопасни дейности от лица, без наличието на съответно съгласуване или разрешение от компетентните органи, както и извън определените за целта места.

(4) Използването на пиротехнически изделия от търговци и физически лица се извършва само при наличие на разрешение, издадено от компетентните органи на МВР по установения нормативен ред и след съгласуване с общината. Видовете мероприятия и свързаните с тях клас на използваните пиротехнически изделия, както и времето за допустимото им провеждане, са определени в приложение № 1 към наредбата.



Чл. 3 (1) Забранява се на водачите на пътни превозни средства, освен в случаите за предотвратяване на пътно транспортно проишествие, да извършват следните маневри: рязко потегляне, рязко спиране и рязка смяна на посоката на движение, придружено с блокиране и приплъзване на колелата.

(2) Забранява се на водачите на двуколесни пътни превозни средства движението по уличната мрежа, използвайки само предно или задно колело.

(3) Забранява се организиране на състезания с ППС на територията на община Стралджа , с изключение на тези, провеждани на определените за целта места и по съответния ред,включително и на тези с животинска тяга.

Чл.4 Забранява се къпането,плуването и използването на плавателни съоръжения от всякакъв тип намиращи се на територията на общината водоеми и водни площи, извън определените със заповед от община Стралджа за текущата година .

Чл.5(1) Забранява се организирането, провеждането и участието в нерегламентирани от държавата хазартни игри, борби с кучета и други животни.

(2) Забранява се на търговски обекти, игрални зали и други стопански обекти, които с дейността си предизвикват шум извън допустимите санитарно-хигиенни норми и се намират на отстояние до 30 метра от жилищни сгради, да извършват дейност след 22.00 часа.



Чл. 6. (1) За задоволяване на битови потребности, в сградите етажна собственост, строителни, монтажни или ремонтни дейности, може да се извършват само от 08.00 до 14.00 часа и от 16.00 до 22.00 часа, след предварително писмено уведомяване на таблото за обяви на всички съседи, най-малко 24 часа преди започването на дейността.         .

(2) В сгради, етажна собственост, може да се извършва търговска или друга стопанска дейност само в обектите, предвидени за такава цел, съгласно одобрения и съгласуван проект на сградата или в обекти, за които са спазени нормативно установените изисквания за функционирането им, с работно време до 22.00 часа. За търговските обекти и игрални зали с работно време, различно от посоченото, находящи се в жилищни сгради с режим на етажна собственост, се изисква съгласие на 50% + 1 от собствениците, като задължително се изисква съгласието на всички непосредствени съседи.

(3) В сгради, етажна собственост, се забраняват шумни увеселения в периода от 22.00 до 08.00 часа.

(4) Председателите на управителните съвети на сгради с режим на етажна собственост, съответно управителите, осигуряват опазването на общите части на сградата.

(5) В сгради, етажна собственост, се забранява складирането на строителни материали, отпадъци и предмети в общите части на сградата (коридори, стълбищни и етажни площадки, тавани, подпокривни пространства, мазета, шахти и други), които трябва да се поддържат свободни и проходими.

(6) В сградите, където има помещения предназначени за противорадиационни укрития или други функции свързани със защитата на гражданите при бедствия, аварии и катастрофи се поддържат в състояние на постоянна готовност.

(7) Председателите на управителните съвети на сгради с режим на етажна собственост и/или управителите, собствениците и ползвателите на самостоятелни жилища, офиси, туристически обекти и спомагателни постройки са длъжни да предприемат необходимите действия за поддържането на хигиената, почистването на снега в прилежащата към сградата територия и ледените висулки.

Чл. 7.(1) Забраняват се хазартните игри на обществени места, освен в специално предназначените за целта игрални заведения, съгласно Закона за хазарта.

(2) Забранява се просията и врачуването на обществени места.

(3) Забранява се провеждането на сватбени, семейни, фирмени и други тържества и събирания, на нерегламентирани места – улици, площади, градинки, паркове и други обществени и частни имоти, водещи до нарушаване на обществения ред и спокойствието на гражданите, освен с разрешение от кмета на общината.

(4)Забранява се употребата на алкохолни напитки извън определените по съответния ред места.

         (5) Забранява се ползването на общински площи от улични музиканти, певци, артисти и други самодейци, без разрешение от кмета на община Стралджа или упълномощено от него длъжностно лице.

(6) Забранява се изграждането на времени биваци на територията на цялата община без изричното разрешение на кмета на община Стралджа



Чл. 8 (1) Лицата, стопанисващи заведения за хранене и развлечения, общински, държавни и частни обекти за търговия и услуги, са длъжни да организират охрана на обществения ред в обекта, който стопанисват.

(2) При провеждане на масови мероприятия нарушителите на обществения ред се отстраняват от съответните лица, охраняващи обекта, които незабавно уведомяват органите на МВР.

(3) В останалите случаи извън алинея 2 отговорност за уведомяване на органите на МВР носят собствениците и/или ползвателите/наемателите на обекта.

Чл. 9  Собствениците, физически и юридически лица стопанисващи обекти в жилищни и административни сгради, обществени и здравни заведения и други, както и фирмите, извършващи монтаж на климатични, вентилационни или отоплителни инсталации са длъжни:

1. Да не допускат разполагането и/или експлоатацията на отоплителни, климатични и вентилационни инсталации – източници на шум с високо ниво на звуково налягане и вибрации, в помещения с нормирано ниво на шума или в непосредствено съседство до тях, установено с протокол от РИОКОЗ .

2. Да отведат конденза, отделящ се от отоплителните и климатични системи, които са монтирани в жилищни блокове, кооперации, административни сгради, обществени и здравни заведения и други такива чрез съответни инсталации, така че да не се оттичат върху стълбища, тротоари, проходи и други площи за движение на граждани.

ГЛАВА ТРЕТА

ПОДДЪРЖАНЕ НА ЕСТЕТИЧЕН ВИД И ЧИСТОТА
НА НАСЕЛЕНИТЕ МЕСТА НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА СТРАЛДЖА


Чл.10 (1) Поддържането на естетичен вид и чистота по отношение на производствени, административни, обществени сгради, складове, гаражи, паркинги, кооперативни пазари и други имоти, се осигурява от собствениците или наемателите на имоти, които ги управляват и стопанисват в периметър най-малко 3 м около обекта

(2) Собствениците и/или ползвателите на посочените в ал.1 обекти са длъжни да не допускат напускането на обекта на моторни превозни средства, създаващи предпоставка за замърсяване на пътното платно и прилежащата територия.

(3) Собствениците и/или ползвателите на варови, бетонови възли и изпълнителите на строителни обекти са длъжни да осигурят необходимите условия и техника за измиване и почистване на напускащите обекта моторни превозни средства.

(4) При констатиране на повторно нарушение се спира дейността на обекта до отстраняване на допуснатите нарушения.


Чл.11 Поддържането на чистотата и естетичния вид около жилищни сгради, в междублокови пространства и търговски обекти е задължение на:

1. Гражданите, съгласно график на Управителния съвет и/или управителя на етажната собственост или на назначен портиер или чистач.

2. Собствениците по отношение на индивидуалните дворове, постройки и съоръжения.

3. Собствениците на моторни превозни средства по отношение на местата за паркирането им.


Чл.12 Управителите на търговските дружества, едноличните търговци, ръководителите на предприятия, учреждения и обществени организации, собствениците или наемателите на сгради и търговски обекти се задължават да почистват снега по тротоарите и пространствата, прилежащи към сградите и търговските обекти, както и да отстраняват ледените висулки.
Чл.13 (1) Собствениците или лицата, които стопанисват имоти, са длъжни да ги поддържат в добро състояние и в естетичен вид, както и да изпълняват в определения срок задължителните предписания на Кмета на общината, дадени по смисъла на ал. 2 от този член.
(2) Задължителните предписания по ал. 1 се издават за премахване, преобразуване или ремонт на неподходящи по местонахождение, разположение, вид или материали: огради, гаражи, второстепенни и стопански сгради, временни постройки, септични ями, канализационни съоръжения, насаждения както и за извършване на необходими ремонтни и възстановителни работи в интерес на сигурността, безопасността на движението, хигиената, здравето и спокойствието на гражданите.
ГЛАВА ЧЕТВЪРТА
ЗАБРАНИ ЗА ПАРКИРАНЕ НА ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА ВЪРХУ ОБЩИНСКИ ТЕРЕНИ


Чл. 14 Спрените от движение, излезлите от употреба и изоставените превозни средства трябва да бъдат паркирани в гаражи, в дворната част на поземлените имоти, както и в обособените за тази цел обществени паркинги. Забранява се паркирането им в имоти общинска собственост, които не са предназначени за тази цел, включително, на тротоарите, улиците, площадите, зелените площи и междублоковите пространства и в откритите обществени паркинги.

Чл.15 Забранява се:  

1.паркирането върху или в близост по-малка от два метра от уличните противопожарните хидранти;  

2.поставянето на кашпи, вериги, ленти и/или други предмети и съоръжения върху уличните платна, и/или тротоари, както и заграждането им с бариери освен в случаите когато има разрешение от общинската администрация; 

 3. паркирането на таксиметрови автомобили с цел изчакване на клиенти, освен на определените за тази цел таксиметрови стоянки;  

  4. движението, спирането и паркирането на пътни превозни средства върху тротоари,тревните площи и алеите в паркове, детски площадки и пешеходни зони;  

5.движението на превозни средства с животинска тяга, необорудвани с престилки за животински отпадъци;  

6.домуването на автобуси и товарни автомобили, строителна и селскостопанска техника по улици, тротоари и паркинги;  

7.движението на моторни превозни средства без шумозаглушаване или с неизправно шумозаглушаване;  

8.движението на моторни превозни средства разсипващи товари или с течове;

9.смяната на масла и замърсяване, предизвикано от ремонтиране на моторни превозни средства, извън определените за това места; 

  10.повреждането, замърсяването в т.ч. и графити или облепването с рекламни и агитационни материали на спирковите знаци и заслони, улични стълбове и съоръжения на уличното осветление;  

11.влизането на пътни превозни средства в дворовете на училищата и детските заведения, с изключение на обслужващите автомобили, след разрешение на съответния директор.



Чл.16 (1)На територията на града кметът определя райони, пътища или части от пътища и зони за кратковременен престой на ППС в определени часове на денонощието.

 (2)Местата за паркиране по предходната алинея се обозначават с пътни знаци, пътна маркировка и надписи, чрез които се указват условията за паркиране.



Чл.17 Забранява се заемането на тротоари или улични площи или спирането на движението без писмено разрешение на Община Стралджа.

Чл.18 Забранява се за повече от 48 часа ремонтирането на МПС на улични платна, тротоари и места за отдих.

ГЛАВА ПЕТА
ОСИГУРЯВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕН РЕД И ЧИСТОТА ПРИ ИЗВЪРШВАНЕ НА СТРОИТЕЛНА И РЕМОНТНО-СТРОИТЕЛНА ДЕЙНОСТ


Чл.19 Превозването на отпадъци или насипни товари се извършва с превозни средства, снабдени с контейнери или добре уплътнени каросерии и здрави покривала, по определени от Община Стралджа маршрути за превозването им. 

Чл.20 При извършване на строителна или строително-ремонтна дейност в благоустроени райони, извеждането на отпадъците се извършва до края на работния ден.

Чл.21 Площадките, на които се извършва строителна или строително-ремонтна дейност, се разрешават от общината като обектите се ограждат със стабилни и поддържани в естетичен вид огради.

Чл.22 Стоварване и съхраняване на строителни разтвори и материали на общински терени се извършва само в съдове, контейнери и на площадки разрешени от общината съгласно утвърдения план за безопасност и здраве на обекта.

Чл.23 След окончателното завършване на строителната или строително монтажна дейност, строителят е длъжен да възстанови естетичния вид на използваните площадки и щетите на околната среда възникнали от транспорта и съхранението на материалите и от строителната дейност.

Чл.24 Забранява се: 

1.Изхвърляне на строителни отпадъци извън определените от общината места;  

  2.Формирането на временни депа за изкопни земни маси без издадено разрешение от компетентен орган.  

3.Поставянето на фургони без разрешение от общината или извън посочените в плана за безопасност и здраве места в строителните обекти;  

4.Изземването на пръст, пясък и други инертни материали на територията на Община Стралджа с изключение на лицензираните от Министерство на околната среда и водите кариери.

ГЛАВА ШЕСТА
ЕКСПЛОАТАЦИЯ И ОПАЗВАНЕ НА ОБЩИНСКИТЕ ИМОТИ, ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ЗА ОБЩО ПОЛЗВАНЕ


Чл. 25 (1) На територията на община Стралджа се забранява:

1. отварянето и влизането под какъвто и да е предлог в подземните инсталационни колектори и съоръжения, без писмено разрешение на лицата, собственици или ползватели;

2. изливането директно в подземните колектори, канализацията или на други неразрешени за това места на течни отпадъци от бита, от производствена и друга стопанска дейност, химически агресивни, отровни, биологически вредни вещества и на отпадъчни битово-фекални води;

3. разкопаването на улици, тротоари и земни площи, както и прокопаването и извършването на ремонтна дейност от фирми и граждани, без разрешение за това от общинска администрация и без необходимата сигнализация;

4. увреждането или унищожаването на противопожарните съоръжения, както и заличаването на техните означения, както и увреждане или унищожаване на геодезически репери, указателни табели и други сигнализационни предмети;

5. открито полагане на всякакъв вид кабели по тротоари, фасади на сгради , пътни платна  и дървета;

6. повреждането и унищожаването на пътните, тротоарните, градинските и паркови настилки и съоръжения; на спирките на масовия градски транспорт; на уличните, подлезните и парковите осветителни тела и съоръжения; на рекламните съоръжения и площи, на скулптурно-декоративните фигури и елементи, паметните плочи и възпоменателни табели; на обществените тоалетни, сгради и огради; на пътните знаци, табели, указатели, светофари, ограждения, съоръжения, съдове за твърди битови отпадъци както и на всякакво друго общинско имущество;

7. паленето на огън на обществени места, без предварителното съгласуване или разрешение от компетентните органи, разполагането и използването на обществени терени на скари, барбекюта и грилове, освен на определените по съответния ред места;

8. рисуването, писането и драскането по стени, фасадите на сградите, оградите и по пътните съоръжения и маркировка, тяхното замърсяване и повреждане;

9. изписването на знаци, фигури и рисунки по паметниците и паметните плочи, физическото посегателство върху тях, както и оскверняването им с действия, несъвместими с обществения морал и норми на поведение;

10. писането и поставянето на знаци по дърветата, пейките,  увреждането на кората и дървесината на растителността;

11. поставяне и разлепване на афиши, плакати, рекламни и пропагандни материали, обяви, некролози, агитационни материали и други по стени и сгради, извън определените за целта места;

12. повреждането на некролози, обяви, реклами, афиши и други материали, поставени на определените за тази цел места;

13. рязането, късането и изкореняването на цветя, дървесни видове и клоните им, брането на плодове, както и преминаването през обособените тревни площи;   

14. събирането на лечебни, декоративни и защитени растителни видове от неразрешени за това места, а също така семена, плодове, резници без специално разрешение;

15. ловенето и унищожаването на полезния дивеч, пойните и други птици, събирането на яйцата им и повреждането на поставените за тях къщички, заслони и хранилки;

16. събарянето, повреждането и разместването на огради, табелки, пейки и други съоръжения на парковата мебел, поставени в градините, парковете, детските и спортните площадки и на други обществени места;          

17. използването на детските съоръжения, монтирани в дворовете на детските градини, училища и в парковете, от лица над 14 години;

18. ограждането, завземането и използването на площади, уличните и междублоковите пространства, паркове, градинки и други площи, за цели, различни от предвидените в регулационния план, извършване на производствена, търговска или друга стопанска дейност, изграждане на бараки и други временни постройки без разрешение, отглеждане на животни, използване за земеделски цели и други;  

19.складирането на въглища, дърва, строителни материали, строителни отпадъци и други едрогабаритни предмети, без разрешение от общината, за повече от 24 часа, в предназначените за общо ползване площи (тротоари, улици, зелени площи и др.) ;

20.поставяне на недобре закрепени предмети на балкони, прозорци и фасади на сградите;  

21.изтупване, изтърсване, изхвърляне на отпадъци, вещи и предмети от балкони и прозорци, както и изливане на вода и други течности на места, извън определените от етажната собственост;  

22.изгарянето, изхвърлянето на гуми, пластмаси, смоли, петролни продукти и други материали, вещества и химикали, създаващи предпоставки за замърсяване на околната среда;  

23.изхвърлянето на опаковки, фасове от цигари и други замърсяващи предмети от пешеходци и от превозните средства, извън определените за това места;

24.изваждането и разхвърлянето на отпадъци от контейнерите за сметосъбиране;  

25.хвърлянето на неизгасени цигари и други огнеопасни предмети и течности в съдовете и другите съоръжения за отпадъци;  

26.изхвърлянето в контейнерите за разделно сметосъбиране на отпадъци, несъответстващи на предназначението им по вид и съдържание;  

27.нерегламентирано косене на тревни площи;  



28.уринирането извън определените за това места;

Чл. 26 Лицата, които повреждат общински имоти, когато деянието не съставлява престъпление по Наказателния кодекс на Република България, се наказват по тази наредба, независимо от имуществената отговорност за причинените вреди.

ГЛАВА СЕДМА
ОПАЗВАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНИЯ РЕД ПРИ ОТГЛЕЖДАНЕ НА ДОМАШНИ ЖИВОТНИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА ОБЩИНА СТРАЛДЖА


Чл. 27 Кметовете и кметските наместници на населените места определят площите, които могат да се използват за паша, както и маршрутите за придвижване на стадата животни до тях. 

Чл. 28 Забранява се отглеждането и пашата на селскостопански животни в обществени озеленени площи на жилищните територии, в това число всички паркове, градини, улици,тротоари,улично озеленяване, извънселищно озеленяване и паркове, гробищни паркове, на територията на спортни обекти, в междублоковите пространства, в дворовете на заведения за болнична помощ, училища, детски градини и детски ясли, заведения за социални грижи.
ГЛАВА ОСМА
АДМИНИСТРАТИВНО-НАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

Чл. 29 За нарушения по настоящата Наредба се налага наказание глоба в размер до 5000 лв., а при повторно нарушение и временно лишаване от правото да се упражнява дейността или професията.
Чл. 30 (1) Административнонаказателната отговорност е лична.
(2) За административни нарушения, извършени при осъществяване дейността на предприятия, учреждения и организации, отговарят работниците и служителите, които са ги извършили, както и ръководителите, които са наредили или допуснали да бъдат извършени.
Чл. 31 (1) Административнонаказателно отговорни са пълнолетните лица, навършили 18 години, които са извършили административни нарушения в състояние на вменяемост.
(2) Административнонаказателно отговорни са и непълнолетните, които са навършили 16 години, но не са навършили 18 години, когато са могли да разбират свойството и значението на извършеното нарушение и да ръководят постъпките си.
(3) За административни нарушения, извършени от малолетни, непълнолетни на възраст от 14 до 16 години и поставени под пълно запрещение, отговарят съответно родителите, попечителите или настойниците, които съзнателно са допуснали извършването им.
Чл. 32 (1) Административно-наказателното производство се осъществява по реда на ЗАНН.
(2) Актове се съставят от органите на РУ на МВР , ПБС, кметове на населени места, кметски наместници и длъжностни лица от Общинска администрация, упълномощени със заповед на кмета на общината.
(3) Наказателните постановления се издават от кмета на общината.
Чл. 33 (1) За явно маловажни случаи на административни нарушения, установени при извършването им, компетентните органи могат да налагат на място с квитанция глоба до 10 /десет/ лв.
(2) За маловажни случаи на административни нарушения, установени при извършването им, овластените контролни органи могат да налагат на местонарушението глоби в размер от 10 до 50 лв. с фиш.
(3) Ако нарушителят откаже да плати глобите по ал. 1 и 2, се съставя акт за извършено нарушение по тази Наредба.
Чл. 34 Наредбата влиза в сила 10 дни след обявяването й в средствата за масова информация и отменя Наредба № 1 от 17.05.2000г.
ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ
§ 1. По смисъла на наредбата

"Маловажен случай" - е този, при който извършеното нарушение с оглед на липсата или незначителността на вредните последици или с оглед на други смекчаващи обстоятелства представлява по-ниска степен на обществена опасност в сравнение с обикновените случаи на нарушение от съответния вид;
"Повторно" е нарушението, което е извършено в едногодишен срок от влизане в сила на наказателното постановление, с което нарушителят е наказан за същото по вид нарушение.
"Културни и увеселителни заведения" - театри, циркове, киносалони, музеи, художествени галерии, обредни домове, учебни и детски заведения, игрални и спортни зали, игрища и стадиони.
"Обществени места" са общодостъпни за всяко лице места, като обществен транспорт, заведения за хранене, търговски, спортни или развлекателни обекти, кина, театри, стадиони, зали и други.
"Скандално и непристойно поведение" е: употреба на ругатни, псувни или други неприлични изрази на публично място, оскърбително отношение и държане към гражданите, към органите на властта или на обществеността или в скарване, сбиване или други подобни действия, с които се нарушава общественият ред и спокойствие.
ЗАКЛЮЧИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

§ 3. Изменения и допълнения на наредбата се извършват по реда на приемането й в съответствие с чл. 21, ал. 2 от ЗМСМА.

§ 4. Настоящата наредба отменя НАРЕДБА № 1 за обществения ред и приветливия вид на територията на община Стралджа, приета от ОбС с Решение № 8 по Протокол № 28 от 12.05 и 13.05.1993 г., изм. и доп. - Решение № 4 по Протокол № 39 от 22.12.1993 г., Решение № 11 по Протокол № 51 от 27.07. и 28.07.1994 г., Решение № 254 по Протокол № 24 от 22.07.2004 г., изм. с Решение № 507 по Протокол № 33 от 25.11.2004 г.

§ 5. Наредбата е приета на основание чл. 21, ал. 2 от ЗМСМА с решение № ..... по протокол № ……. от …...05.2010 г. на Общински съвет - Стралджа.

                                  ПРЕДСЕДАТЕЛ :

                                                                       Валентина Маринова



ПРИЛОЖЕНИЕ № 1

към НАРЕДБА № 1 за обществения ред на територията на Столична община

ВИДОВЕ

мероприятия



КЛАС

На пиротехническите изделия



ВРЕМЕ

на провеждане



Национални празници

I - IV

до 22.00 ч.

Официални празници

I - IV

до 22.00 ч.

Коледа и Нова година

I - IV

без ограничение

Концерти, театрални и музикални постановки на открито

I - III


до 22.00 ч. лятно време

до 20.00 ч. зимно време



Митинги и събрания

I - III

до 22.00 ч. лятно време

до 20.00 ч. зимно време



Събития, организирани от физически лица, юридически лица (семейни, сватбени и фирмени тържества)

I - II


до 22.00 ч. лятно време

до 20.00 ч. зимно време



Спортни мероприятия

- национални

- общински

I - III


до 22.00 ч. лятно време

до 20.00 ч. зимно време



При театрални постановки и шоу-програми на открито

I - III


до 22.00 ч. лятно време

до 20.00 ч. зимно време



      Забележка:

1.     време за употреба на пиротехниката:

-         зимен период (от 01.11. до 31.03.) до 20.00 часа

-         летен период (от 01.04. до 31.10.) до 21.00 часа

2.     в гъсто населени места да се използва пиротехника I и II клас.

3.     Класове на изделията:

-         I и II клас пиротехнически изделия с диаметър до 50 мм., пиротехнически батерии и ракети за увеселителни цели, за ползване на открито и в закрити помещения.

-         III клас пиротехнически изделия с диаметър до 100 мм., за употреба само на открито от лица, които имат разрешение за придобита правоспособност.

-         IV клас пиротехнически изделия с диаметър над 120 мм., за употреба само на открито от лица, които имат разрешение за придобита правоспособност.

4. При употреба на пиротехническите изделия, без оглед на техния клас, задължително се отчита опасността от възможни авиационни произшествия /безопасност на въздушното движение/ и инциденти на земята.






Каталог: doc
doc -> Български футболен съюз п р а в и л н и к за статута на футболистите
doc -> Програма за развитие „България 2020 8 Национална стратегия за регионално развитие 2012-2022 8
doc -> Лична информация
doc -> Изготвяне на Технически инвестиционен проект и извършване на строително-ремонтни работи /инженеринг/ на стадион “Плевен”
doc -> П р а в и л а за организиране и провеждане на ученическите игри през учебната 2013/2014 година софия, 2013 г
doc -> Провеждане на общинските състезания от ученически игри – 2015 г. Гр. Стара загора
doc -> К о н с п е к т по дисциплината “Обща и неорганична химия” за студентите от І–ви курс специалност “Фармация” Обща химия


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница