Закона за обществените поръчки с предмет



Дата18.09.2016
Размер233.95 Kb.
#10092
ТипЗакон










председателят на държавната агенция за закрила на детето

отправя

ПУБЛИЧНА ПОКАНА

за събиране на оферти по реда на Глава осма „А“ от

закона за обществените поръчки
С ПРЕДМЕТ:

ИЗРАБОТКА НА ДВА ТЕМАТИЧНО СВЪРЗАНИ ВИДЕОКЛИПА С ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ ОТ ПО 30 СЕКУНДИ, ВСЕКИ ОТ КОИТО С ВАРИАНТИ ОТ ПО 15 СЕКУНДИ И 5 СЕКУНДИ, в изпълнение на дейност 9 на проект № 0102-ДАЗД-1.9; BG161PО002-1.9.01–0001 „подкрепа“



І. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ПУБЛИЧНАТА ПОКАНАТА
Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД) е създадена на основание Закона за закрила на детето с Постановление № 226/10.10.2000 г. на Министерския съвет като институция за ръководство, координиране и контрол в областта на закрилата на детето.

ДАЗД е юридическо лице на бюджетна издръжка със седалище гр. София.


Публичната покана се възлага във връзка с реализирането на Проект № 0102-ДАЗД-1.9; BG161PО002-1.9.01–0001 „Подкрепа” по Оперативна програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз (ЕС) чрез Европейския фонд за регионално развитие (ЕФРР), съгласно Решение № 32/29.05.2012 г. на министъра по управление на средствата от европейския съюз – в качеството му на ръководител на Управляващия орган на Оперативна програма „Техническа помощ”, и Договор № 41/15.06.2012 г. за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Оперативна програма „Техническа помощ” по процедура без определен срок за кандидатстване за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Приоритетна ос 1: Подпомагане реализирането на дейностите на структурите на централно ниво. Мерки за изграждане на капацитет на институциите, работещи по Структурните фондове, Мярка на подкрепа 9: Техническа помощ за Държавната агенция за закрила на детето, със страни Администрацията на Министерски съвет и Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД), ведно с Анекс № 1/02.01.2013 г., Анекс № 2/17.12.2013 г., Анекс № 3/23.04.2014 г. и Анекс № 4/03.11.2014 г. към договора.
С оглед изпълнението на дейностите по проекта, ДАЗД, наричана по-нататък за краткост „Възложител”, организира избор на изпълнител на обществена поръчка по реда на Глава осма „а” чрез публична покана с обект услуга и с предмет: „Изработка на два тематично свързани видеоклипа с продължителност от по 30 секунди, всеки от които с варианти от по 15 секунди и 5 секунди, в изпълнение на Дейност 9 на Проект № 0102-ДАЗД-1.9; BG161РО002-1.9.01-0001 „Подкрепа”.
Редът и условията, при които ще се избере изпълнител е съобразен със Закона за обществените поръчки (ЗОП) и Правилника за прилагането на Закона за обществените поръчки (ППЗОП). Процедурата е основана на принципите на публичност и прозрачност, на свободна и лоялна конкуренция, на равнопоставеност и недопускане на дискриминация, като дава възможности за участие на всички участници, отговарящи на изискванията на Възложителя.
ІІ. СПЕЦИФИЧНА ИНФОРМАЦИЯ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ПУБЛИЧНАТА ПОКАНА
1. ПРЕДМЕТ НА ПОРЪЧКАТА
Публична покана по чл. 14, ал. 4, т. 2 с обект услуга и предмет: „Изработка на два тематично свързани видеоклипа с продължителност от по 30 секунди, всеки от които с варианти от по 15 секунди и 5 секунди, в изпълнение на Дейност 9 на Проект № 0102-ДАЗД-1.9; BG161РО002-1.9.01-0001 „Подкрепа”.

2. ИЗТОНИК НА ФИНАНСИРАНЕ – Договор № 41/15.06.2012 г. във връзка с Анекс № 1/02.01.2013 г., Анекс № 2/17.12.2013 г., Анекс № 3/23.04.2014 г. и Анекс № 4/03.11.2014 г. към договора за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Оперативна програма „Техническа помощ” по процедура без определен срок за кандидатстване за директно предоставяне на безвъзмездна финансова помощ по Приоритетна ос 1: Подпомагане реализирането на дейностите на структурите на централно ниво. Мерки за изграждане на капацитет на институциите, работещи по Структурните фондове, Мярка на подкрепа 9: Техническа помощ за Държавната агенция за закрила на детето, със страни Администрацията на Министерски съвет и Държавната агенция за закрила на детето (ДАЗД).
3. МАКСИМАЛНА ПРОГНОЗНА СТОЙНОСТ на обществената поръчка възлиза на 50 000 (петдесет хиляди) лева без ДДС.
4. СРОК ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА – не по-дълъг от 50 /петдесет/ работни дни, считано от датата на подписване на договора за изпълнение.
5. МЯСТО НА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА – Република България.
6. ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ:

  1. Обща информация

Управлението на промяната от институционални грижи за деца към услуги в общността, е комплексен процес, произтичащ в няколко сфери и нива на вземане на решения. Осигуряването на свързаност, допълняемост и взаимна обусловеност на инициативите и промените в съответните секторни политики бяха осигурени чрез финансиране на проектите в Плана за действие от СКФ на ЕС чрез кръстосано финансиране: ОПРЧР, ОПРР и ПРСР. Преки бенефициенти на тези важни промени са и около 100 общини в България, част от инфраструктурните мерки по ОПРР и ПРСР.

През 2014 г., по време на решителния етап в процеса на деинституционализация - преместването и адаптацията на децата и младежите с увреждания, лишени от родителска грижа в новите социални услуги, нарасна и нуждата от по-голяма публичност за процеса. Възникнаха множество рискови ситуации, много предизвикателства пред голямата задача - осигуряване на ново качество на живот за тези деца и младежи в общността.

Рисковете и предизвикателствата пред процеса, който продължава да тече и през 2015 г., изискват и усилия за правилното приемане и оценка на огромната работа, извършена досега от петте проекта от Плана за действие, с решаващата подкрепа на СКФ на ЕС. Продължава да е налична съпротива в местните общности, все още липсва ясен и работещ безотказно механизъм за функциониране на новите социални услуги, липсва до голяма степен разбиране сред гражданите за нуждите на децата и младежите с увреждания, които заживяват в семейна или близка до семейната среда.

Поради тези фактори и с продължаваща убеденост, че трябва да има широка публичност за процеса, следва да бъдат изработени два видеоклипа с продължителност 30 секунди, всеки от които с варианти от по 15 секунди и 5 секунди. Клиповете ще бъдат излъчени в национален ефир, като ще бъдат тематично свързани, с акценти върху ключовата роля на европейските средства за успешното протичане на процеса на деинституционализация на деца в България. Акцентите в двата видеоклипа ще засягат координацията и взаимната свързаност на проектите от Плана за действие, които обезпечават различни аспекти от новата грижа за децата в социалните услуги; ролята на проект „Подкрепа“ за този процес; реалната промяна в живота на децата и младежите с увреждания; трудната подготовка и адаптацията им с усилията на множество заинтересовани страни и специалисти; ще бъде представена подкрепата, която обществото предлага за децата на България, лишени от родителска грижа и решаващата роля на общините, които поемат отговорността за тези деца.

Изработването и излъчването на двата видеоклипа ще осигури по-голяма разпознаваемост както на самия процес на деинституционализация, така и на трудностите пред него, за да бъде постигната по-голяма съпричастност от страна на местните общности, а и на обществото като цяло в подкрепа на децата и младежите с увреждания, лишени от родителска грижа. Без такова разбиране и подкрепа е невъзможно процесът да се случи в неговата цялостност, защото преместването на децата и младежите в новите социални услуги е само първата крачка по един дълъг път, в който участва цялото общество.

Видеоклиповете следва да бъдат 2 броя с времетраене от по 30 секунди всеки, като бъдат изготвени варианти от по 15 секунди и 5 секунди.



Общата цел на проекта е:

Да се подобри и повиши административния и управленски капацитет на ДАЗД, в партньорство с АСП и МЗ, които управляват и изпълняват проекти по Плана за действие (приет с решение на Министерски съвет на 24.11.2010 г.) по изпълнение на Националната стратегия „Визия за деинституционализация на децата в Република България” (приета с решение на Министерски съвет на 24.02.2010 г.) за усвояване на средствата от Структурните и Кохезионeн фондове.



Специфичните цели са:

  1. Да се изгради ясен механизъм за комуникация и координация между всички заинтересовани страни.

  2. Да се осигури допълнително експертиза за подкрепа на процеса, която към настоящия момент е необходимост.

  3. Да се гарантира участието на всички заинтересовани страни в процеса деинституционализация според тяхната ангажираност и компетентност.

  4. Да се подобри обратната връзка между всички заинтересовани страни.

  5. Да се създадат условия за прозрачност, ефективност и ефикасност при изпълнение на заложените дейности в Плана за действие.

Очаквани резултати:

Заснети, монтирани и обработени за излъчване два тематично свързани видеоклипа с продължителност от по 30 секунди, всеки от които с варианти от по 15 секунди и 5 секунди, на български език, представящи процеса на деинституционализация чрез петте проекта от Плана за действие и проект „Подкрепа“, реализирани с подкрепата на СКФ на ЕС.



2. Подробно описание на предмета на поръчката

2.1. Цел на поръчката

Заснемане, монтаж и обработка за излъчване на два тематично свързани видеоклипа с продължителност от по 30 секунди, всеки от които с варианти от по 15 секунди и 5 секунди, на български език, представящи процеса на деинституционализация на децата в Република България чрез петте проекта от Плана за действие и проект „Подкрепа“, част от Националната стратегия Визия за деинституциоализация на децата в Република България, реализирани с подкрепата на СКФ на ЕС.



2.2. Изисквания за изпълнение на предмета на поръчката

Основни изисквания за художественото съдържание на двата тематично свързани видеоклипа, представени под формата на сценарий и сториборд на пълните варианти на видеоклиповете:

  1. Да се представят примери за ползите от процеса на деинституционализация на децата, лишени от родителска грижа.

  2. Да поставя акцент върху координацията и взаимната свързаност и обусловеност на проектите от Плана за действие.

  3. Да се представят подходящи примери за осигуреното по-добро качество на грижа за децата с увреждания.

  4. Да се покажат координационните механизми в областта на деинституционализацията на местно ниво, които са допринесли за изпълнение на целите на Плана.

  5. Да се покаже приноса на местната власт за постигане на целите на Визията за деинституционализация на децата в Република България.

  6. При заснемането на клипа трябва да бъде предвидена възможност да бъдат ползвани както актьори, така и мултимедиен визуален продукт (анимация);

  7. Съдържанието на видеоклиповете трябва да бъде съобразено с изискванията за информация и публичност на ОП „Техническа Помощ”.

2.3. Основни технически изисквания за двата тематично свързани видеоклипа:

  1. Продължителността на готовите за излъчване видеоклипове трябва да бъде по 30 секунди всеки, с варианти от по 15 секунди и 5 секунди;

  2. Видеоклиповете да бъдат заснети минимум във формат МPEG2 HD 1920х1080 PAL, 25000 Bitrate.

  3. Да предоставят възможност да бъдат излъчвани по HD канали, както и в Интернет.

2.4. Изисквания за публичност

При изпълнение на обществената поръчка, Изпълнителят трябва да предприеме всички необходими мерки, за да осигури публичност на финансирането от страна на Европейския Съюз. Тези мерки трябва да са в съответствие с приложимите правила за информиране и публичност, предвидени в чл. 8 от Регламент на Комисията №1828/2006 и Приложение №1 към него.

Избраният Изпълнител е длъжен да прилага изискванията за публичност и визуализация. Всяко едно средство за визуализация на проекта (анализи и списък с мерки и годишните им актуализации) трябва да съдържа логото на ЕС, номера и наименованието на проекта, и да посочва, че проектът е получил финансиране от Европейския фонд за регионално развитие чрез Оперативна програма "Техническа помощ" 2007-2013 г.

При изпълнение на задълженията си по този договор потенциалният изпълнител се задължава:



  • Да поддържа точно и систематизирано деловодство, архив, счетоводство и отчетност и друга документация във връзка с извършваните услуги по този договор в съответствие с изискванията на европейското и национално законодателство и които да подлежат на точно идентифициране и проверка;

  • Да поддържа пълни, точни и систематични записи по отношение на извършваните дейности, които да са достатъчни, за да се установи точно, че действителните разходи, посочени във фактурите на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ, са надлежно възникнали при изпълнението на услугите по чл. 1 от договора. Необходимите документи по отношение на тези записи обхващат всички документи, касаещи приходи и разходи, включително графици на работата на експертите, самолетни и други билети, фишове за възнагражденията, изплатени на експертите, фактури, касови бележки и др.

  • Да съхранява записите и документите за период от 5 (пет) години от предаването им на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ, но не по-малко от 3 (три) години след приключването на Оперативна програма „Техническа помощ” 2007-2013.

2.5. Срок за изпълнение на поръчката

Срокът е не по-дълъг от 50 работни дни, считано от датата на подписване на договора за изпълнение.



2.6. Начин на плащане

1. Авансово плащане в размер на 20 % от общата стойност на договора, която сума се изплаща в срок до 10 (десет) календарни дни от сключване на договора и след представяне на оригинална фактура от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ;

2. Междинно плащане в размер на 60 % от общата стойност на договора, която сума се изплаща в срок до 30 (тридесет) календарни дни от представяне на превю на видеоклиповете и след представяне на оригинална фактура от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ;

3. Окончателно плащане в размер на останалите 20 % от стойността на договара, която сума се изплаща в срок до 20 (двадесет) календарни дни след окончателното приемане без забележки на изработените видеоклипове и вариантите им от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ с приемо-предавателен протокол по чл. 3 от настоящия договор и след представяне на оригинална фактура от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ.



2.7. Предложение за изпълнение

Техническото предложение на участника, следва да включва:



  1. Представяне на участника

Участникът следва да представи накратко професионална история (и на партньорите в обединението, ако има такива) и професионална история на подизпълнителите (ако има такива), както и да опише какво е било сътрудничеството между тях по други аналогични проекти.

Участникът трябва да опише опита си в подобни проекти, по смисъла на настоящата документация.



  1. Стратегия на участника

  • Описание на предлаганата методология за изпълнение на услугата и описание на процеса на управление на изпълнението на договора от страна на Изпълнителя.

Всеки участник следва да разпише методите и инструментите, които е избрал и които ще прилага при евентуалното му избиране за изпълнител на поръчката. Методологията трябва да бъде ясна, разбираемо представена и адекватна на предмета на поръчката. Следва да се опише и механизма за наблюдение на изпълнението на договора с Възложителя с оглед постигане на целите и резултатите от договора.

  • Списък и описание на дейностите, необходими за постигане на целите на договора и на изискванията на Техническата спецификация.

Всеки участник следва да опише подробно всички дейности, които са необходими за изпълнение на поръчката в съответствие с Техническата спецификация. При необходимост може да предложи изпълнение на дейности, които не са включени в спецификацията, но без които според участника няма да се постигнат очакваните резултати.

  1. Описание на техническите параметри на клипа

Предожените от участника технически параметри на двата видеоклипа трябва да бъдат ясно и разбираемо описани съгласно исискванията на техническата спецификация – продължителност, формат, възможности за излъчване.

  1. Идейна концепция за реализация на двата видеоклипа

Необходимо е да описва цялостната идея на Участника за визуално представяне на процеса на деинституционализация чрез петте проекта от Плана за действие и проект „Подкрепа“, реализирани с финансиране от СКФ на ЕС.

Всеки участник трябва да изготви цялостна концепция до 10 стандартни страници за изпълнение предмета на поръчката, която трябва като минимум да включва следното:



  • Анотация на двата видеоклипа, която описва тематичната и сюжетната идея.

  • Експозе, което излага в кратка форма основните моменти в представения сценарий, неговото съдържание и изразни средства за постигане на художествените изисквания, основните визуални и драматургични елементи на двата клипа;

  • Обосновка как предложените съдържание, изразни средства, визуални и драматургични елементи ще допринесат за постигане на общите и специфичните цели на обществената поръчка;

  1. Анализ на риска

С оглед ефективно и качествено изпълнение на настоящата поръчка кандидатите трябва да представят Анализ на риска, в който да опишат:

  • Своите допускания за основните рискови фактори във връзка с реализацията на дейностите, обект на техническата спецификация, които могат да доведат до затруднения при изпълнение на задачата, обект на настоящата обществена поръчка.

Идентифицирането на риска е интерактивен процес на установяване на онези параметри, чиято промяна поотделно или заедно би предизвикала промяна в основните характеристики на проекта: Цел; Обхват; Срок; Бюджет; Качество; Съответствие с изискванията на възложителя;

  • За всеки един от идентифицираните рискови фактори да определят стойността на риска (risk value). Стойността на риска се определя въз основа на вероятността за поява на риска (probability) и очакваното въздействие на рисковия фактор, а именно:

Стойност на риска = Вероятност х Въздействие

  • На базата на своя опит и експертиза, участникът следва да предложи мерки за предотвратяване и преодоляване на идентифицираните от него рискови фактори, които да са правилно и логично формулирани и да са правилно планирани във времето, като гарантират изпълнение на целите на проекта.

  1. Срок за изпълнение:

Срокът за изпълнение на поръчката е не по-дълъг от 50 работни дни, считано от датата на подписване на договор за изпълнение.

Допълнителна информация. Участникът може да представя всяка допълнителна информация по своя преценка, която може да бъде необходима за изясняване на неговите предимства и недостатъци при реализацията на проекта.

  1. Сценарий и сториборд на пълните варианти на видеоклиповете.


2.8 Изисквания към изпълнителя
1. предварително да предостави превю на видеоклиповете на всеки етап от изработката за одобрение от възложителя;

2. да прилага всички необходими корекции, до получаване на одобрението на възложителя.

3. да предаде на електронен носител в 2 (два) екземпляра с приемо-предавателен протокол двата видеоклипа и съкратените им варианти, като електронният носител трябва да съдържа по едно копие във формат, който позволява по-нататъшното им излъчване по планираните телевизионни канали, и във формат, който да е пригоден за качване на уеб-сайта на ДАЗД.

7. КРИТЕРИЙ ЗА ОЦЕНКА НА ОФЕРТИТЕ – „икономически най-изгодна оферта”.



Първоначално се извършва оценка на техническото предложение за покриване на минималните изисквания, заложени в техническото задание. След извършване на тази оценка, участниците, които не покриват минималните технически параметри, се отстраняват от по-нататъшно участие, като неотговарящи на изискванията.

Настоящата методика представлява съвкупност от правила, които имат за цел да се определи начина, по който ще се извърши класиране на офертите. Всички оферти, които отговарят на обявените от Възложителя условия и бъдат допуснати до разглеждане, ще бъдат оценявани по критерия „икономически най-изгодна оферта”. Класирането на офертите се извършва по низходящ ред на получената комплексна оценка, изчислена на база показателите за оценка, като на първо място се класира офертата с най-висока оценка. Оценките по отделните показатели се представят в числово изражение с точност до втория знак след десетичната запетая. В случай, че двама или повече участници получат равни комплексни оценки, изпълнителят на обществената поръчка се определя при съобразяване с разпоредбите на чл. 71, ал. 4 и 5 от ЗОП.

Комплексната оценка (КО) на офертата на участника се изчислява като сбор от индивидуалните оценки по отделните показатели съобразно следната формула:

КО = T + С + Ц

Където:


КО – Комплексна оценка;

T – Техническа оценка;

С – Срок за изпълнение

Ц – Предлагана цена.



Показател Т – Техническа оценка - Степен на съответствие на предложението на участника с целите на проекта- оценка до колко идейната концепция на участника за реализация на клипа показва правилно разбиране на целите на поръчката.

Максималният брой точки за този показател е 50 т.

Точките, присъдени от комисията по този показател, се формират като средноаритметичната стойност, получена от точките от индивидуалните експертни оценки на членовете на комисията.






ТЕХНИЧЕСКА ОЦЕНКА

ТОЧКИ




Степен на съответствие на предложението на Участника с целите на проекта – оценка до колко идейната концепция на участника за реализация на клипа показва правилно разбиране на целите на поръчката.

50 т.




Участникът е предложил художествено съдържание, което гарантира постигане на художествените изисквания за съдържание на клипа, описани в техническата спецификация.

Посочил е избраните визуални и драматургични елементи на клипа, които ще бъдат използвани при изпълнението на обществената поръчка и ще допринесат за постигане на общите и специфичните цели на обществената поръчка.

В представеното техническо предложение е описан процеса на деинституционализация чрез петте проекта от Плана за действие.

Участникът е предвидил потенциални рискове, свързани с дейностите по изпълнение на предмета на поръчката.



10 т.





Участникът е предложил художествено съдържание и набор от изразни средства, които гарантират постигане на художествените изисквания за съдържание на клипа, описани в техническата спецификация.

Посочил е избраните визуални и драматургични елементи на клипа, които ще бъдат използвани при изпълнението на обществената поръчка, като е мотивирал с конкретни примери как ще допринесат за постигане на общите и специфичните цели на обществената поръчка.

Включил е в клипа участие на известно лице.

В представеното техническо предложение е описан процеса на деинституционализация чрез петте проекта от Плана за действие, като са обхванати общите и специфични цели и целевите групи на всеки един от проектите.

Участникът е предвидил потенциални рискове, свързани с дейностите по изпълнение на предмета на поръчката и е предложил адекватни мерки за предотвратяване, преодоляване или минимизиране на въздействието им. Представен е план за управление на риска, който обхваща всички идентифицирани от участника рискове.


30 т.




Участникът е предложил художествено съдържание и набор от изразни средства, които гарантират постигане на художествените изисквания за съдържание на клипа, описани в техническата спецификация.

Посочил е избраните визуални и драматургични елементи на клипа, които ще бъдат използвани при изпълнението на обществената поръчка, като е мотивирал с конкретни примери и допълнителна обосновка как ще допринесат за постигане на общите и специфичните цели на обществената поръчка.

Включил е в клипа участие на повече от едно известно лице.

От представеното техническо предложение е описан процеса на деинституционализация чрез петте проекта от Плана за действие, като са обхванати общите и специфични цели и целевите групи на всеки един от проектите, както и взаимната обвързаност между проектите от Плана.

Участникът е предвидил потенциални рискове, свързани с дейностите по изпълнение на предмета на поръчката и е предложил адекватни мерки за предотвратяване, преодоляване или минимизиране на въздействието им. Представен е план за управление на риска, който обхваща всички предвидени от участника рискове и мерки за предотвратяването или преодоляването им.


50 т.

Показател С: Срок за изпълнение на поръчката

Максималният брой точки за този показател е 10 т.

Предложеният срок следва да бъде не по-дълъг от 50 работни дни и се оценява от следната формула:



С = 10 x (Сmin / Сi)

Където:

Сmin е минималният предложен срок

Сi е срокът, предложен от съответния участник

Показател Ц: Предлагана цена

Максималният брой точки за този показател е 40 т.

Ц = 40 x (Цmin / Цi)

Където:

Цmin е минималната предложена цена

Цi е цената, предложена от съответния участник

Комисията прилага методиката по отношение на всички, допуснати до оценка оферти, без да я променя.



Указания за определяне на крайното класиране на участниците

Крайното класиране на участниците се извършва по броя на точките, получени за всеки участник. На първо място се класира участникът, получил най-висока комплексна оценка.



В случай, че комплексните оценки на две или повече оферти са равни, за икономически най-изгодна се приема тази оферта, в която се предлага най-ниска цена. При условие че и цените са еднакви се сравняват оценките по показателя с най-висока относителна тежест и се избира офертата с по-благоприятна стойност по този показател. В случай, че офертата не може да се определи по този ред, Комисията провежда публично жребий за определяне на изпълнител между класираните на първо място оферти.

8. Изработените от изпълнителя на обществената поръчка видеоклипове стават собственост на Възложителя, който придобива изключителните права на използването им по всички допустими от закона начини.
III. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ:
1. В процедурата за избор на изпълнител чрез публична покана може да участва всяко българско или чуждестранно физическо или юридическо лице, както и техни обединения. Не се предвижда изискване за създаване на юридическо лице, когато участникът, определен за изпълнител, е обединение на физически и/или юридически лица.

2. Всички участници следва да отговарят на изискванията по чл. 47, ал. 1, т. 1, б. „а-д” и чл. 47, ал. 5 от ЗОП.

3. В процедурата не може да участва дружество, регистрирано в юрисдикция с преференциален данъчен режим, както и свързаните с това дружество лица съгласно чл. 3, т. 8 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани с юрисдикции с преференциален данъчен режим, свързаните с тях лица и техните действителни собственици, с изключение на случаите, посочени в чл. 4 от същия закон.

4. Когато участникът предвижда участието на подизпълнители при изпълнение на поръчката, изискванията по т. 2 и т. 3 се прилагат и за подизпълнителите.
IV. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ОФЕРТИТЕ
1. Оферта могат да подават всички заинтересовани лица, които отговарят на предварително обявените условия на Възложителя.

2. Офертата се представя в запечатан непрозрачен плик, върху който участникът посочва адрес за кореспонденция, телефон и по възможност факс и електронен адрес, както и наименованието на публичната покана, по която кандидатства.

3. Офертата следва да бъде оформена по приложените към документацията образци. Условията в образците от документацията за участие са задължителни за участниците и не могат да бъдат променяни от тях.
5.4. Офертата на участника и всички приложени към нея документи и информация следва да бъдат представени на български език, а в случай че документите са на чужд език – с превод на български език.

5.5. Офертата на участника и всички приложени към нея документи и информация по образец на Възложителя следва да бъдат представени в оригинал. Всички останали документи и информация следва да бъдат представени в оригинал или като копие, заверено с подпис и текстово обозначение „Вярно с оригинала”.
VI. ПОДАВАНЕ НА ОФЕРТАТА
Всеки участник представя офертата си в 1 (един) запечатан непрозрачен плик, съдържащ следните документи:
6.1. Оферта по образец на Възложителя – попълнена, подписана и подпечатана от участника – Приложение № 1;

6.2. Нотариално заверено пълномощно на лицата, подписали предложението, в случай че нямат представителни функции по закон.

6.3. Копие от:

- документ за съдебна регистрация или ЕИК съгласно чл. 23 от ЗТР, когато участникът е юридическо лице или едноличен търговец;

- документа за самоличност, когато участникът е физическо лице;

- нотариално заверено копие от договора за създаването на обединението, в случай че участникът е обединение, като в договора следва да бъде включена клауза за солидарна отговорност на участниците в обединението спрямо Възложителя.



* Забележка: Когато участникът в процедурата е чуждестранно физическо или юридическо лице или техни обединения, документите се представят в официален* превод.

Официален превод”, съгласно §1, т.16а от ДР на ЗОП, е превод, извършен от преводач, който е вписан в списък на лице, което има сключен договор с Министерството на външните работи за извършване на официални преводи.



6.4. Удостоверение за актуално състояние на участника, издадено не по-рано от 3 (три) месеца преди крайния срок за подаване на оферти – оригинал или нотариално заверено копие (за участници – юридически лица, които не подлежат на регистрация в Търговския регистър), или ЕИК;

6.5. Декларация по чл. 47, ал. 1, т. 1, б. „а-д” и чл. 47, ал. 5 от ЗОП по образец на Възложителя – Приложение № 2;

6.6. Декларация по чл. 3, т. 8 и чл. 4 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани с юрисдикции с преференциален данъчен режим, свързаните с тях лица и техните действителни собственици по образец на Възложителя – Приложение № 3;

6.7. Декларация за съгласие за участие като подизпълнител по образец на Възложителя – Приложение № 4;

* Забележка: В случай, че участникът предвижда участието на подизпълнител следва да бъде съобразена разпоредбата на чл. 56, ал. 2 от ЗОП.

6.8. Декларация за приемане на условията на проекта на договор от участника по образец на Възложителя – Приложение № 5;

6.9. Техническо предложение на участника по образец на Възложителя – Приложение № 6 - в оригинал, попълнено, подписано и подпечатано от участника.

6.10. Ценовото предложение на участника по образец на Възложителя – Приложение № 7 – в оригинал, попълнено, подписано и подпечатано от участника.

6.11. В случай, че участникът е регистриран по ЗДДС, се представя заверено с печат и подпис копие от удостоверението за регистрация по ЗДДС (само за регистрираните по ЗДДС участници);

6.12. Заверено с печат и подпис от участника копие от документа за регистрация по БУЛСТАТ (когато е приложимо).

VII. КРАЕН СРОК ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ОФЕРТИТЕ: до 17:30 часа на 02.02.2015 г.
Оферти ще се приемат и същите следва да са получени в ДАЗД не по-късно от обявения крен срок за подаване на оферти.

Оферти се подават лично от участника или упълномощено от него лице или по пощата с обратна разписка на административния адрес на ДАЗД:

гр. София 1051, ул. „Триадица” № 2, ет. 5, стая № 649, като всички разходи, свързани с подаването на оферта са за сметка на участника.

Оферти, получени след крайния срок, ще бъдат връщани незабавно на участника и няма да бъдат разглеждани.
VIII. СРОК НА ВАЛИДНОСТ НА ОФЕРТИТЕ: 60 (шестдесет) календарни дни от крайната дата на подаване на офертите.
IX. СКЛЮЧВАНЕ НА ДОГОВОРА:
Преди подписване на договор, участникът определен за изпълнител, следва да представи документите по чл. 101е, ал. 2 от ЗОП.
X. ПРИЛОЖЕНИЯ КЪМ НАСТОЯЩАТА ПОКАНА
10.1. ОфертаПриложение № 1;

10.2. Декларация по чл. 47, ал. 1, т. 1, б. „а-д” и чл. 47, ал. 5 от ЗОП – Приложение № 2;

10.3. Декларация по чл. 3, т. 8 и чл. 4 от Закона за икономическите и финансовите отношения с дружествата, регистрирани с юрисдикции с преференциален данъчен режим, свързаните с тях лица и техните действителни собственици – Приложение № 3;

10.4. Декларация за съгласие за участие като подизпълнител – Приложение № 4;

10.5. Декларация за приемане на условията на проекта на договор от участника – Приложение № 5;

10.6. Техническо предложение за изпълнение на поръчката – Приложение № 6;

10.7. Ценово предложение – Приложение № 7;

10.8. Проект на договор – Приложение № 8.





ДЪРЖАВНА АГЕНЦИЯ ЗА ЗАКРИЛА НА ДЕТЕТО

Проект „ПОДКРЕПА“ № 0102-ДАЗД-1.9;BG161PO002-1.9.01-0001



1051София, ул.“Триадица“2,тел.+359 2 933 90 50,факс: +359 2 980 24 15

www.sacp.government.bg

www.eufunds.bg





Каталог: media -> filer public -> 2015
2015 -> Наредба за изменение и допълнение на наредба №36 от 2005 Г. За изискванията към козметичните продукти
2015 -> М и н и с т е р с т в о н а з д р а в е о п а з в а н е т о н а р е д б а
2015 -> Наредба №25 от 10 ноември 2008 Г. За условията и реда за пускане в действие на медицински изделия без наличие на условията по чл. 8 От закона за медицинските изделия
2015 -> Наредба №1 от 10 октомври 2007 Г. За проучване, ползване и опазване на подземните води
2015 -> Наредба №9 от 12 февруари 2010 Г. За максимално допустимите стойности на вибрациите в жилищни помещения
2015 -> Име на проекта Паралелка/Клас
2015 -> Наредба №39 от 13 септември 2007 Г. За принципите и изискванията за добрата дистрибуторска практика
2015 -> Наредба №38 от 13 септември 2007 Г. За изискванията към данните върху опаковките и в листовките на лекарствените продукти
2015 -> Наредба №26 от 14 юни 2007 г за предоставяне на акушерска помощ на здравно неосигурени жени и за извършване на изследвания извън обхвата на задължителното здравно осигуряване на деца и бременни жени


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница