Дата25.02.2018
Размер48.13 Kb.
#59234
БОЙНИ СПОРТОВЕ

1. Александра Стублева (18 г., карате) - сребърен медал от ЕП за юноши и девойки на кумите в кат. до 59 кг.

2. Бетина Темелкова (15 г., джудо/самбо) – златен медал от ЕП за кадетки по джудо и златен медал от ЕП по самбо, балканска шампионка, медалистка от ЕК, държавна шампионка

3. Борислава Дамянова (16 г., джудо/самбо) – световна шампионка по самбо, трета от ЕП по джудо до 20 г., трета на ЕП по самбо, балканска шампионка по джудо, държавна шампионка по джудо в три възрасти (девойки, до 23 г. и жени)

4. Деница Георгиева (16 г., киокушин) – европейска шампионка за кадетки

5. Ивайло Иванов (18 г., джудо) – световен шампион по самбо до 81 кг

6. Любомир Бакалски (16 г., таекуон-до ITF) – злато от СП за юноши отборно спаринг, злато от ЕП за юноши индивидуално спаринг до 57 кг, както и сребро в отборното спаринг, бронз на форма, бронз на специална техника и бронз на самозащита

4. Мими Христова (16 г., борба) – европейска шампионка за девойки

5. Николай Вичев (16 г., борба) – бронз от СП за кадети в кат. до 55 кг.

ВОДНИ СПОРТОВЕ
1. Богомил Койнашки (14 г., скокове във вода) – две първи места на турнир в Загреб и квота за ЕП

2. Боян Савов (14 г., скокове във вода) – първи на турнир в Белград, спечелил квота за ЕП

3. Виктория Хинковска (14 г., ветроходство) – държавна шампионка в клас оптимист, победителка в редица регати у нас и в Испания

4. Георги Цурев (12 г., плуване) - носител на редица медали от държавни и международни състезания, национален рекордьор в своята възраст

5. Георгия Кадоглу (14 г., плуване) – шампионка и рекордьорка на България в различни дисциплини, многократна медалистка от международни турнири

6. Михаел Йорданов (15 г., плуване) – шампион и рекордьор на България, победител от Средиземноморската купа.

7. Петър Божилов (12 г., плуване) – носител на редица медали от държавни и международни състезания, национален рекордьор в своята възраст

ГИМНАСТИЧЕСКИ СПОРТОВЕ

1. Алиосман Салиев (16 г., скокове на батут) – първи на двоен минибатут от Купа София

2. Ана-Мария Стоилова (15 г., аеробика) – 2 златни медала от СП за юноши и девойки

3. Георги Илиев и Антоан Ван (16 г., скокове на батут) – първи в сихронния батут от Купа София

4. Денис Андреев, Исус Маринов, Елвис Величков и Теодор Великов (спортна акробатика) - бронза на СП при четворките за младежи
5. Елена Великова, Алекс Жеков (спортна акробатика) – бронз на СП при смесените двойки

6. Йонко Дончев (16 г., скокове на батут) - първи на акробатична пътека от Купа София

ЗИМНИ СПОРТОВЕ

1. Алберт Попов (14 г., ски алпийски дисциплини) - първи места от силни състезания за купа „Тополино”, „Ла Скара”, "Шкофиа Лока" и "Слиеме".

2. Георги Михайлов (16 г., сноуборд) - записал най-предно класиране за България - 13-о място, на Младежките зимни олимпийски игри в Инсбрук.

3. Йордан Чучуганов (16 г., ски-бягане) - победител за купа "Тополино" при кадетите във Вал ди Фиеме

4. Катрин Маноилова (14 г., шорттрек) – държавна шампионка и победителка в състезания от „Дунавска купа”, сребро на 1500 м на ЕП и бронзова купа в крайното класиране.

5. Ния Димитрова (18 г., биатлон)злато и бронз от ЕП в Осръбле, сребро от СП в Контиолахти.

ИГРИ
1. Александър Везенков (17 г., баскетбол) – трети в индивидуалната класация от ЕП за юноши до 18 г., участва и в националния тим до 20 г. на ЕП в София, играе за мъжкия Арис (Гър)
2. Антонио Вутов (16 г., футбол)
- капитан на националния отбор на родените след 1 януари 1996 г. Дебютира в "А" група, ненавършил 16 години. През есента вкара първия си гол за мъжкия отбор на Левски в официален мач. Вече е част от отбора на Илиан Илиев. Дори официалният сайт на ФИФА му обърна внимание.

3. Борислава Христова (16 г., баскетбол) – определена за MVP на европейското за кадетки в дивизия „Б”, реализатор №1 за националния тим, с основен принос за промоцията в дивизия „А”; играла на финалите и при 18-годишните; осъществила трансфер в Турция

4. Гергана Димитрова (16 г., волейбол) – определена за MVP на държавното първенство за девойки младша възраст, с основен принос за титлата на ЦСКА, играе успешно в националните отбори за девойки и за жени

5. Кирил Десподов (15 г., футбол) - нападател на три от юношеските национални отбора на България - наборите от 96 до 94. Дебютира в "А" група на 15 години. Вече е част от мъжкия отбор на Литекс под ръководството на Христо Стоичков.

ТЕНИС
1. Адриан Андреев (11 г.) – победител в редица турнири и нас и в чужбина

2. Борислава Ботушарова (18 г.) – държавна шампионка в зала и на открито при жените

3. Вивиан Златанова (15 г.) – с победи в турнири у нас и в чужбина, избрана в Отбора на Европа до 16 г.

4. Виктория Томова (17 г.) – победителка в международния турнир за жени във Варна
5. Габриела Михайлова (16 г.) – победителка в три международни турнира у нас от най-висока категория

ШАХМАТ
1. Нургюл Салимова (10 г.) – бронз от ЕП за момичето до 10 г., държавна шампионка с отбора на Локомотив (Сф) за жени

2. Цветан Стоянов (8 г.) – европейски шампион за момчета до 8 г.

3. Цвета Галунова (17 г.) – държавна шампионка по класически шахмат и блиц за девойки до 20 г., полуфиналистка на индивидуалното първенство за жени.

ДРУГИ СПОРТОВЕ
1. Ангел Караньотов (18 г., мотоциклетизъм) – европейски шампион на супермото (клас S Open)

2. Димитър Кръстанов (18 г., модерен петобой)бронз от СП за юноши

3. Добромира Данаилова (18 г., стрелба с лък) – злато от Европейска младежка купа

4. Христа Стойнева (17 г., триатлон) – балканска шампионка за девойки старша възраст, седма на турнир от Европейската купа

ОТБОРИ
1. Юношески национален отбор по футбол на родените след 1 януари 1996 г., воден ОТ Методи Деянов - по пътя пък елитния кръг квалификации за ЕП победи юношите на световна сила №1 във футбола Испания.

2. Юношески национален отбор по футбол на родените след 1 януари 1994 г. с треньор Владимир Стоянов - с второто си място на първия етап квалификации в Унгария се класира за Елитния кръг догодина в Португалия.
3. Национален отбор по тенис за момчета до 12 г. - единственият български тим, класирал се за европейските финали
4. Национален отбор по волейбол за юноши младша възраст – балкански шампион.
5. Национален отбор по баскетбол за кадетки (до 16 г.) - спечелил промоция за дивизия А на Европа.
Каталог: files -> test
test -> Задачи за подготовка 5 клас 1зад. Стойността на израза 0,38. 0,23 + 3 0,977 е
test -> 1задача: Стойността на израза: е: а
test -> План за действие за опазването на сухоземните костенурки в българия
test -> Testing Center “Zdrave”
test -> Формуляр на проект за кандидатстване
test -> 10 юни 11. 00 Техническа конференция представяне на документи от водача или състезателя 12. 00 Откриване на Първенството
test -> Х ” избрания от вас отговор. Може да посочите повече от един отговор. Колко често консумирате пресни плодове?