Статистика за бракониерството на тигри



Дата24.04.2024
Размер14.02 Kb.
#121078
Статистика за бракониерството на тигри

Статистика за бракониерството на тигри
Индия и много азиатски нации имат връзка с тигъра от стотици, може би хиляди години. Въпреки това неотдавнашният интерес към традиционните народни лекарства, често наричани традиционна китайска медицина, от Китай и Югоизточна Азия поддържа бракониерството на тигри печелившо през последните десетилетия. Има общо 13 страни, които все още имат диви популации на тигри. Тези "тигрови нации" се наричат още Tiger Range Countries или TRC и участват в многостранни преговори за опазване и търговия с тигри, както и в програми за повторно въвеждане на тигри в страни, където те са функционално изчезнали.
Тигровите кожи имат силна стойност за традиционните будистки манастири, но и за съвременните азиатски знаменитости, които са носили кожите като провокативни символи на статуса. Зъбите и ноктите също имат особено значение за купувачите като символ на статус. Тигровите кости също са много търсени за употреба в и през последните няколко години виното от тигрови кости се превърна в любопитство, въпреки че е незаконно.
Въпреки че Китай има малко диви тигри - доклад на TRAFFIC изчислява, че страната държи хиляди тигри в плен, междувременно ресторантите в Китай твърдят, че получават месо и части от ферми и развъдни центрове, но тези данни са трудни за отразяване в официалната статистика Въпреки забраната на Китай за търговия с тигрови части, все още има случаи на продажба на тигрови части на потребителите.
Индия
Поради огромния размер и население на Индия е трудно да се определи точният брой на тигрите, леопардите, панголините и други диви животни, незаконно убити и трафикирани.
Статистиката за бракониерството на тигри представлява това, което се предоставя от WPSI. Те съобщават за възможно най-много проверими смъртни случаи на тигри. Естествено общият брой на случаите в резултат на бракониерство и други причини за смъртност може да бъде по-висок от описания по-долу.
Статистика за бракониерството на носорози
Стотици хиляди носорози населяват Африка и Азия в началото на ХХ век дори след векове на търсене на рог от носорог от Близкия изток, Индия, Китай и в крайна сметка от Запада. Днес незаконният лов представлява по-голямата част от смъртните случаи на носорози, а бракониерството на азиатския и африканския континент до голяма степен е стимулирано от търсенето от богати хора в азиатските страни, които искат да покажат финансовия си успех.

Най-новите задълбочени и изчерпателни проучвания и оценки на преброяването показват, че в Африка има приблизително 20 700 южни бели носорози и 4 885 черни носорози, включително техните подвидове, но към 2018 г. действителният брой вероятно е много по-малък.

Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница