Програма „развитие на човешките ресурси договор за практическо обучение



Дата28.10.2018
Размер64.91 Kb.
#103104



ЕВРОПЕЙСКИ СОЦИАЛЕН ФОНД 2007 – 2013

ОПЕРАТИВНА ПРОГРАМА „РАЗВИТИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ РЕСУРСИ”

ДОГОВОР ЗА ПРАКТИЧЕСКО ОБУЧЕНИЕ
Днес …….........20....... г. в гр. Пловдив, между Пловдивски Университет “Паисий Хилендарски”, ЕИК 000455457, и адрес: гр. Пловдив, ул. “Цар Асен” № 24, представлявана от Проф. д.ф.н. Иван Куцаров - Ректор, наричан/а по-нататък в договора ВЪЗЛОЖИТЕЛ, от една страна

и

...................................................................................…..........................................................................,



/име, презиме фамилия /

ЕГН: ..........................................................., ЛК№........................................................................, фак. № ....................................... и адрес: ............................................................................................., наричан по-долу ОБУЧАВАН, от друга, се сключи този договор, осигуряващ изпълнението на Проект № BG051PO001-3.3.03-0025Повишаване на професионалната квалификация на студентите във факултет “Биология” чрез стажантска практика в научноизследователския сектор и бизнеса”, част от Оперативен програма „Развитие на човешките ресурси” на Европейския социален фонд.



І. ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА
Чл. 1 (1) ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ предлага, а ОБУЧАВАНИЯТ приема да участва в провеждане на практическо обучение в реална работна среда във фирма Агробиоинститут, гр. София (посочва се предприятието/обекта, работното място), наречено по-долу „ОБУЧАВАЩО ПРЕДПРИЯТИЕ”.

(2) Практическото обучение се провежда с помощта на специалисти - служители на ОБУЧАВАЩОТО ПРЕДПРИЯТИЕ и под контрола на длъжностно лице от страна на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ.

(3) Практическото обучение ще се проведе в периода от 15. Март, 2010 г. до 28. Април, 2010 г. включително.

(4) Дневната продължителност на практическото обучение е 8 (осем) астрономически часа (равняващи се на 10 учебни часа) и не може да надвишава 40 (четиридесет) астрономически часа седмична продължителност.

(5) Графикът за провеждане на учебната практика се определя съвместно от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ И ОБУЧАВАЩОТО ПРЕДПРИЯТИЕ и се фиксира в Приложение № 1, представляващо неразделна част от този договор.
ІІ. ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ
Чл. 2. Осигурява място за провеждане на практическо обучение.

Чл. 3 (1) Покрива разходите за пътуване и нощувки на ОБУЧАВАНИЯ за периода на проведената практика.

(2) Осигурява на ОБУЧАВАНИЯ заплащане в размер на 19.00 лева за 1 (един) ден практическо обучение.



(3) Изплащането на сумите се извършва след окончателното приключване на практическото обучение при представяне на надлежно оформена писмена форма за ежедневен отчет на участието на ОБУЧАВАНИЯ в практическото обучение.

Чл. 4. Осигурява застраховки „Злополука и временна загуба на трудоспособност” и „Живот” на изпълнителя. За целта застраховките се правят от ОБУЧАВАЩОТО ПРЕДПРИЯТИЕ за периода на практическото обучение, а възложителя покрива разходите на партньора за сметка на проекта след представяне на надлежни финансови документи.

Чл. 5. Осигурява съвместно с обучаващото предприятие работно облекло, лични предпазни средства (при необходимост) и експерти от страна на обучаващото предприятие, които извършва предварителен и периодичен инструктаж на ОБУЧАВАНИЯ и следят за безопасността на условията на труд за периода на провеждане на практическото обучение.

Чл. 6. Осигурява длъжностно лице за проверка на условията на труд и контрол по ефективното провеждане на практическото обучение от ОБУЧАВАНИЯ.

Чл. 7. Осигурява писмена форма за ежедневен отчет на участието на ОБУЧАВАНИЯ в практическото обучение.

Чл. 8. След успешно приключване на стажа и необходимите теоретични и практични изпити признава завършеното практическо обучение като изпълнено задължение „стажантска производствена практика” и удостоверява провеждането му със сертификат.
ІІІ. ЗАДЪЛЖЕНИЯ НА ОБУЧАВАНИЯ
Чл. 8 ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да спазва Кодекса на труда, технологичната дисциплина, изискванията за безопасност на труда и вътрешния ред за работа регламентирани от обучаващото предприятие.

Чл. 9 ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да поддържа етични отношения с персонала, да не уронва престижа на ПУ “Паисий Хилендарски” и обучаващото предприятие.

Чл. 10. Когато провеждането на стажа е свързано с пребиваване в други населени места и/или планински терени, хижи заслони и др., ОБУЧАВАНИЯТ се задължава да спазва обществения ред и правилата за безопасност по всяко време на денонощието дори когато е извън територията на ОБУЧАВАЩОТО ПРЕДПРИЯТИЕ за цялото време на стажа

Чл. 11 ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да изпълнява възложените задачи от наставника и длъжностните лица на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ и обучаващото предприятие качествено и в срок.

Чл. 121 ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да отразява ежедневно в дневник присъствието си и участието си в практическото обучение и да иска отчитането им чрез подпис на определеното от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ длъжностното лице.

Чл. 13 В края на периода ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да представи формата за ежедневен отчет на участието в практическото обучение на длъжностно лице на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ за признаване на производствената практика.

Чл. 14 При невъзможност да се яви на практическо обучение по уважителни причини ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен незабавно да уведоми определеното от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ длъжностно лице.

Чл. 15 ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да опазва собствеността на обучаващото предприятие.

Чл. 16 ОБУЧАВАНИЯТ е длъжен да не разгласява информация, станала му известна по време на практическото обучение, която се отнася до клиенти на обучаващото предприятие и/или до дейността на обучаващото предприятие, и/или се третира като конфиденциална от обучаващото предприятие.

Чл. 17 ОБУЧАВАНИЯТ носи отговорност при предизвикване на злополука, нанасяне на щети, установяване на липси и причиняване на вреди на обучаващото предприятие.

Чл. 18 На ОБУЧАВАН подписал, но не спазил този договор, не се признава за надлежно проведено практическо обучение, което е проведено на място и по време, различни от посочените в чл. 1 от настоящия договор.
Настоящият договор се сключва за целите на изпълнението на проект BG 051PO001 – 3.3.03 „Училищни и студентски практики” (Фаза 2), договор BG051PO001-3.3.03-0025Повишаване на професионалната квалификация на студентите във факултет “Биология” чрез стажантска практика в научноизследователския сектор и бизнеса”, финансиран със средства по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”.
Този договор е подписан в два еднакви екземпляра – по един за всяка страна.
ПРИЛОЖЕНИЯ:

При съставянето на настоящия договор се представиха следните документи, които са неразделна негова част:



  1. Приложение № 1 - график за провеждане на практическо обучение по дати;


ОБУЧАВАН: ………….................. РЕКТОР: ………………....……

П Р И Л О Ж Е Н И Е № 1
към Договор за провеждане на практическо обучение, сключен на ................ 2010 г. между Възложителят – ПУ “П. Хилендарски” и
......................................................................................................................... фак. №...........................

/трите имена/


Г Р А Ф И К

за провеждане на практическо обучение

във Агробиоинститут, гр. София за периода от 15.03.2010 г. до 28.04.2010 г.


Стажът ще се проведе в следните изследователски групи/модули.
1. Модул “Растителни Генетични Ресурси” – 1 студент, 6 седмици (60 учебни часа теория и 240 учебни часа практика)

Ръководител: ст.н.с. II ст.д-р Виолета Кондакова

Тематика:


  • Клонално микроразмножаване

  • Изследване на регенерационния потенциал на вегетативно размножаващите се видове.


2. Модул “Стрес” – 1 студент, 6 седмици (60 учебни часа теория и 240 учебни часа практика)
2.1. Група Абиотичен Стрес - 3 седмици (30 учебни часа теория и 120 учебни часа практика)

Ръководител: ст.н.с. II ст. д-р Д. Джилянов

Тематика:


  • Тестови системи за определяне на реакциите на растенията към стресови фактори като засушаване, засоляване, ниски и високи температури

  • Генетична трансформация на Haberlea, Craterostigma и Chirita

  • Анализ на дехидрини и стресови протеини


2.2. Група Биотичен Стрес - 1 студент, 3 седмици

Ръководители: ст.н.с. II ст. д-р С. Славов и ст.н.с. II ст. д-р И. Каменова

Тематика:


  • Класически методи за заразяване на рестенията с цел оценка устойчивостта им към патогени

  • Генетична трансформация с цел интродуциране на гени обуславящи устойчивост към вирусни, бактерийни, гъбни патогени и насекоми.

  • Таксономични изследвания при растителни патогени с RAPD анализи.

  • ELISA метод за установяване на вирусна заразеност на растителни материали от различни земеделскикултури


3. Модул “Функционална Генетика – Житни” - 1 студент, 6 седмици (60 учебни часа теория и 240 учебни часа практика).

Ръководител: ст.н.с. IІ ст. д-р Е. Тодоровска

Тематика:


  • Картиране на важни стопански признаци при житни култури

  • Молекулни маркери за селекция на линии с подобрени стопански качества

  • Методи за идентифициране на алелни варианти на гени, свързани с повишена устойчивост към гъбни болести и абиотичен стрес


4. Модул “Функционална генетика”- Бобови, Домати, NIRS - 1 студент, 6 седмици (60 учебни часа теория и 240 учебни часа практика)

Ръководител: ст.н.с. д-р М. Влахова

Тематика:


  • Индуциране на соматичен ембриогенез

  • Суспендиални култури за натрупване на биомаса от лекарствени растения

  • Определяне съдържанието на протеин, мазнини, влакнини, влага, пепел и композиционен състав на растителни суровини


5. Модул “Молекулярна генетика” - 1 студент, 6 седмици (60 учебни часа теория и 240 учебни часа практика)

Ръководител :ст.н.с. д-р Иван Атанасов



Тематика:

  • Идентифициране на QTL локуси за устойчивост на болести и важни стопански признаци


ОБУЧАВАН: ………….................. РЕКТОР: ………………....……
(............................................) (..........................................)







Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница