Регламент за провеждане на Състезание „Електротехника



Дата04.01.2018
Размер20.54 Kb.
#40812
ТипРегламент

    Асоциация на професионалните гимназии по електротехника, електроника и компютърна техника


Регламент за провеждане на
Състезание „Електротехника”
Състезанието по „Електротехника” се провежда с цел да се мотивират учениците за професионална реализация по изучаваната професия „Електротехник”.

В състезанието по „Електротехника” могат да участват ученици обучаващи се по професията „Електротехник” от професионално направление „Електротехника и енергетика”.

Състезателните задачи са с практическа насоченост и са изготвени на база на учебното съдържание по професията „Електротехник”.

Състезанието се провежда в две части – теоретична и практическа част. Всеки отбор се състои от 3 участника (и 1 резерва). Всяка ПГ участва с един отбор. Учениците първо решават теоретичен тест на компютър, а след това изпълняват практическа задача.

Изпълнението на задачите е индивидуално, а класирането – отборно.

Времето за изпълнение на конкурсните задачи е 100 минути, което включва:



  1. решаване на тест – 40 минути;

  2. изпълнение на практическа задача – 60 минути.

Учениците самостоятелно решават теоретичния тест, работи се за време. Времето за всеки отбор е времето на последния участник попълнил своя тест. Тестът съдържа 20 въпроса. Всеки верен отговор носи 1 точка. При грешен отговор или липса на отговор не се присъждат точки.

За практическата част всеки отбор ще разполага с три комплекта (модули от изтегленото практическо задание) за да изпълни практическата задача. Комисията проверява изпълнението на практичческата задача.


Критерии за оценяване:

1. Оценяване на тест – участниците се оценяват съобразно броя на получените верни отговори. Максималния брой точки е 20 т. Време за изпълнение – 10 т. за първия приключил отбор, за втория 8 т., за третия 6 т. и т.н.

2. Оценяване на практическа задача – участниците се оценяват в зависимост от степента на справяне с практическата задача и времето за изпълнение –50 точки, които включват:

2.1. Спазване на правилата за здравословни и безопасни условия на труд – 10 т.

2.2. Изпълнение на практическото задание – 40 т.:

- начертаване на блокова схема – 10 т.;

- начертаване на принципна схема – 10 т.;

- качествено изпълнение на задачата – 10 т.;

- тестване на макета – 10 т.;

Крайното класиране в състезанието се формира от резултатите на всеки отбор. На базата на крайната оценка се извършва класиране и се определя отборът-победител в състезанието.



За осигуряване на прозрачност и обективност в състезанието при оценката на знанията и уменията на участниците, се сформира комисия.

Комисията разработва конкурсните задачи за състезанието. В комисията участват представители на ТУ Габрово, ТК Ловеч и преподавател от ПГ.
Каталог: work
work -> От неправителствения сектор на комисията за интеграция на ромите към нсседв 11 януари 2008 г
work -> Olidays around the world
work -> 1Цели на упражнението
work -> Конспект държавен квалификационен изпит
work -> Програмиране за платформата. Net работа с xml стоян Йорданов Какво е xml?
work -> 1. Посочете методите на програмиране на rom паметта
work -> Програма 1 част 1Цели на упражнението Подробно запознаване с процесите на регистриране на клас и създаване на прозорец


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница