До директора на риосв-монтана



Дата28.10.2018
Размер196.94 Kb.
#104132

Обект: ВИНАРНА ЗА ПРОИЗВОДСТВО И ОТЛЕЖАВАНЕ НА БУТИКОВИ ВИНА, с.Гомотарци, Община Видин

Инвеститор : ВИДИНСКА ВИНАРСКА КОМПАНИЯ ООД

ДО


ДИРЕКТОРА НА РИОСВ-МОНТАНА


У В Е Д О М Л Е Н И Е
за инвестиционно предложение
съгласно чл. 10 от Наредба за условията и реда за извършване на оценка за съвместимостта на планове, програми, проекти и инвестиционни предложения с предмета и целите на опазване на защитените зони (Наредбата за ОС, посл. Изм. ДВ, бр. 94/2012г.)
Информация по чл. 10, ал. 1, част Б на Наредбата за ОС:


  1. Данни за възложителя:

ВИДИНСКА ВИНАРСКА КОМПАНИЯ ООД,

АДРЕС: ГР.СОФИЯ 1303, БУЛ.АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ №84, ЕТ.9 ТЕЛ. 02/ 8660720

/име, адрес и телефон за контакт, гражданство на възложителя – физическо лице/

ЕИК 201 515 425

СЕДАЛИЩЕ И АДРЕС НА УПРАВЛЕНИЕ: ГР.СОФИЯ 1303, БУЛ.АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ №84, ЕТ.9

(за физически лица – трите имена; за юридически лица - наименование на юридическото лице, седалище и адрес на управление и единен идентификационен номер на юридическото лице)
Пълен пощенски адрес за кореспонденция:

ГР.СОФИЯ 1303, БУЛ.АЛ.СТАМБОЛИЙСКИ №84, ЕТ.9


Телефон, факс и е-mail: 02/ 8660720

Управител или изпълнителен директор на фирмата-възложител:

УПРАВИТЕЛ – АНГЕЛ ГЕОРГИЕВ ЙОТОВ

Лице за контакти:



Главен проектант „ Комфорт“- ЕООД

Адрес за кореспонденция: 1421 София, р-н Лозенец, ул. „ Цветна градина” бл.5 вх. А ап.9, арх. Юри Николов, тел. 0888 379 210


Телефон, факс и е-mail: 02 8660720

УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,
Уведомяваме Ви, че юридическото лице - ВИДИНСКА ВИНАРСКА КОМПАНИЯ ООД, има следното инвестиционно предложение (изписва се точното наименование на инвестиционното предложение): Изграждане на ВИНАРНА ЗА ПРОИЗВОДСТВО И ОТЛЕЖАВАНЕ НА БУТИКОВИ ВИНА, с.Гомотарци, Община Видин

2. Резюме на предложението, в т.ч.:

- описание на основните процеси:

Намеренията на инвеститора са свързани с изграждането и експлоатацията на малка винарна за производство и отлежаване на бутикови вина с годишен капацитет до 1000тона годишно. Във връзка с намерението ще се изработи проект за изменение на Общ устройствен план на Община Видин, одобрен с Решение №180 от 09.11.2004 на Общински съвет Видин. С Мотивирано предписание №29 от 16.11.2012г. по реда ЗУТ е допуснато изработването на проект за изменение на ОУП на гр.Видин, с който да се промени предназначението на ПИ 013014 и ПИ 013015, местност „Уния маре”, землище на с.Гомотарци от „пасище и мери” и „Обработваеми земеделски земи” в „специализирана високотехнологична производствена зона – ПС”, като за ПИ 013014, в който попада инвестиционното предложение е предвидено отреждане „за винарна, обслужващи сгради и съоръжения”. Общата площ на имота е 14 422кв.м. Предвидената максимална плътност на застрояване е 55% или до 7 932,1кв.м. Минималният процент на озеленяване е 30% или 4326,6 кв.м.

Обект „Винарна за производство и отлежаване на бутикови вина” ще представлява малко винарско предприятие за производство на вино – малка винарска изба, оборудвана със съвременни машини и съоръжения, осигуряваща най- пълното оползотворяване на гроздовата суровина. Предвидено е технологичните процеси, освен със съвременна техника и апаратура, да се съчетаят добрите температурни режими на рагиона. Винарската изба ще бъде изградена по всички изисквания на технологичните практики на ЕС. Според предвижданията на инвеститора избата ще може да преработва около 1000тона грозде годишно.

Избата ще бъде проектирана, изградена и осигурена с машини и съоръжения за преработването суровината, като един цикъл на ферментация на белите сортове продължава около 12 дни, при температура а ферментацията 12-17° C, а един цикъл за производство на вината от червени сортове продължава 7-8 дни, при температура на ферментация 17-22° C. За реализиране на качествена ферментация след смилането на гроздето се предвижда да бъде осигурен ежедневен контрол на температурата на ферментация. Предвижда се оползоворяване на отпадните продукти, чрез максимално добро пресоване на джибрите и получаване на високо качество на мъстта. Съхранението и стареенето на произведените вина ще става в неръждаеми резервоари, пасивни към активните киселини, съдържащи се във виното. Технологията за производство на вино предвижда отделянето на най- добрите вина и стареенето им в дъбови бъчви при определени температурни и хигиенни условия.

Бутилирането на вината ще се извършва при полуавтоматичен режим, позволяващ стареенето на виното в бутилките.

Инвеститорът предвижда в бъдещия обект да се обслужва от квалифициран персонал при целогодишна заетост – инженер-технолог , химик- микробиолог, специалист по технически и електротехнически съоръжения, трима оператори по технологични дейности, които ще се наемат за сезонна работа в обекта.

Инвеститорът предвижда, обекта да се състои от четири отделни сектора, свързани помежду си. Функционалното предназначение на секторите е както следва:


  • Ферментация и съхранение- в този корпус се предвижда да бъдат разположеии основните машини, съоръжения и оборудване, чрез които ще се извършва приемането, преработката, ферментацията и съхранението на винената продукция. Тук ще бъдат монтирани машините, резервоарите, филтрите, помпите и ферментаторите. В този корпус ще се реализират основните технологичи практики по избистрянето, филтрирането и стабилизацията на виното,както и определянето на партидите, които ще се купажират или ще се насочват за стареене в дъбови бъчви. В корпуса ще се извършва белтъчната и тартарната стабилизация на вината, които в последствие ще се бутилират.

  • Корпус за съзряване на вината- съзряването на вината ще се осъществява в дъбови бъчви, разположени на три етажа и поставени върху специални стойки.

  • Бутилиране на вината- бутилирането на вината ще се осъществява чрез малка полуавтоматична линия с производителност 500-600 бутилки на час. Линията ще включва и измиването на бутилките. След измиването, бутилките ще преминават на следващия блок на линията, която ще включва пълненето и затапване на бутилките. След напълването на бутилките, ще се преминава към етикетиране на бутилките с два самозапалващи се етикета.

  • Дегустационна зона- предвижда се залата да е с представителни функции и с търговско и дегустационно предназначеие.

Във всеки от секторите ще бъдат предвидени и складове за материали и консумативи, свързани с производството на вина.

Отсновните операции по произодството на вино са - преработване на суровина, включващо приемане, окачествяване, смилане, ферментация, оползотворяване на винената кал, съхранение, стареене и бутилиране на получената продукция.

Приемането и преработката на гроздето продължава 30-35 дни – от 15 септември до 20 октомври. Началото на гроздобера се определя от основните технологични показатели на гроздето- захарно съдържание, киселинен състав, степен на здравина на зърната. Гроздето ще се транспортира от лозята до винарската изба с камиони и ремаркета, където ще се подрежда в щайги. От камионите и ремаркетата гроздето ще се разтоварва на кантар- платформа, където освен, че ще бъде претеглено, на гроздето ще бъде определно захарното съдържание. След това гроздето ще се изсипва върху транспортна лента, върху която ще се извършва оглед и подбор, отстраняване на гроздове от различни сортове, останали листа или изгнили гроздови зърна. От лентовия транспорт гроздето ще преминава в гроздомелачката ДРС 100. Гроздомелачката ще извършва процесите „ронкане-мелене”. Първо ще се извършва отделянето на зърната на чепката чрез използване на перфориран барабан и ще попадат в пространството на движещите се валци, а чепките ще се изхвърлят навън през задния край на барабана. Гроздомелачката има възможност да смила зърната от барабана или да ги оставя цели, ако са предназначени за въглекисела мацерация. Това се постига чрез смяна на посоката на въртенето на валците- навътре за смилане и навън за отделяне на цели зърна. В зависимост от технологичните нужди, гроздовата каша може да се охлади преминавайки през топлообменник тип „тръба в тръба”, като в противоток постъпва студоносител, охладен в хладилен агрегат.

Следващия етап на технологичния процес е ферментацията и съхранението на виното. Използват се оновно два типа ферментатори – „каца”, с пневматично разбъркване на ферментационната шапка и ферментатори с обливане на „шапката”, чрез помпа през охладителна повърхност. Двата ферментатора работят с ръчно изваждане на джибрите. Температурата на ферментация се регулира посредством охладителни ризи, монтирани на ферментаторите. В ризите циркулира хладен агент с температура 7°C, получен в хладилен източник.

Алкохолната ферментация, като процес, предствлява разграждане на захарите на гроздето до етилов алкохол и CO2, при което се отделя топлина. Скоростта на ферментация задължително трябва да се регулира и контролира. Освен чрез температура, това може да стане чрез добавяне на чисти култури винени дрожди и ензими в количества не повече от 10-20гр. на хектолитър, в зависимост от очакваните органолептични показатели на бъдещото вино. При фермнтацията на гроздовата каша, протичат освен алкохолна ферментация и процеси на екстракция на багрилна материя – фенолни, ароматни и други вещества, за което подбраните съоръжения трябва да осигуряват необходимите условия.

Предвидените вертикални ферментатори в долния си карй, чрез източващия кран и монтираната циркулационна помпа с програмно устройство, осигуряват непрекъснат контакт между ферментиращата маса и шапката. За ферментаторите това става с разбъркващо устройство. След проключване на буйната ферментация полуготовото вино от ферментаторите се отвежда в резервоарите за последващо протичане на тиха ферментация.

Отцедените джибри посредством обемна помпа тип „Моно” се отвеждат в пневматична преса PMC 15, където окончателно се отделя виното от джибрите. Капацитетът и обемът на пневматичната преса се опредлея така, че да може да поеме цялото количество джибри от ферментаторите, след източване на виното. Отделеното пресово вино се заделя за купажиране или реализация, като по- нискокачествено или за стареене в дъбови бъчви. Пресованите джибри се депозират на отделна площадка, съхраняват се в специални съдове и се предоствят за последващо плозване.

Между технологичния процес на червени и бели вина почти няма разлика. При производството на бели вина след монопомпа, гроздовата каша се охлажда до 10- 12° С в охладителя за гроздовата каша и от там се отправя за мацерация в изолирани мацератори, където кашата престоява 6-8 часа при ниска температура. След мацерацията гроздовата каша се вкарва посредством помпа тип „Моно” аксиално в преса PMC 15. Отделената гроздова мъст от пресата постъпва в откалители за бяло вино с обем 5 м3 , където протича бурната ферментация при контролирана температура, посредством двойни ризи в границите на 12-14° С. За по- разнообразни технологични възможности може да бъде осигурен вариант – помпа, преса, течност, директна ферментация, като в оборот може да се вкара още един охладител за вино, който ще е много полезен за бързото смъкване на температурата на мъстта при необходимост.

Важен етап при получаването на висококачествени вина е стареенето на вината в дъбови бъчви. Стареенето на виното в бъчви е процес на облагородяване на виното, което в зависимост от времето на престоя в бъчвите придобива част от аромата на дъба. Тънкият нюанс на аромата на дъба се дозира и регулира основно, чрез подбор на сорта материал за изработване на бъчвите- френски, калифорнийски, словенски, български или други. Най- често се употребяват бъчви с обем 200-220л., които са най-подходящи по съотношението „обем вино” – „повърхност за контакт” с вино.

По искане на инвеститора в сектора за създаване на вината в проектираното помещение ще бъдат разположени 100 броя дъбови бъчви, като температурта, която ще се поддържа в помещението ще бъде 14-18°С. Преди използването на бъчвите, новите дъбови бъчви задължително ще се изпарват и измиват няколко пъти преди употреба.

Бутилирането на виното ще се извършва на полуавтоматична бутилираща линия с производителност 500-600 бутилки на час. Подготовката на бутилирането на виното се извършва чрез филтриране през шихтов филтър FPC 40x40T40, най- напред с шихти за грубо филтруване, а след това със стерилни шихти. Линията за бутилиране ще включва пълначно- затапвачен блок и ръчна етикираща машина.

Тартаратната стабилизация на вина ще се извършва, чрез превключване на хладилния агрегат на минусова температура- минус 6°С и престой на виното в изолирани резервоари за 6 дни.

Предвидено е готовата продукция да се транспортира до складовете за съхранение с транспортна палетна количка до 2 тона и ръчноводими електроповдигачи. Инвестиционното предложение на инвеститора предвижда вариант виното да отлежава в складовете до неговата реализация, което ще става върху метални палети.

За да се гарантира високо качество на произведената продукция инвеститорът е предвидил създаването на малка лаборатория, в която ще се провеждат най- необходимите анализи:



  • Определянето на захарно съдържание на гроздето по аерометричен метод;

  • Определянето на титруеми киселини, чрез неутрализационно титруване;

  • Определяне на алкохолно съдържание на виното чрез ебулиометър;

  • Определяне на схеми за обработка на виното и дозите на бистрителите

Проектите ще предвидят специалното оборудване и обзавеждане на лабораторията.

За работещите в обекта около двадест работника ще бъдат предвидени санитарно –битови възли, съблекални за лично облекло и за съхранение на работното облекло.

Отоплениетно на цялата сграда ще се осъществява чрез електрически отоплителни съоръжения. При ферментационните процеси се очаква отделянето на серен диоксид, които ще се отвежда в атмосферата чрез предвидена естествена вентилация на работните помещения и корпусите.

За работните помещения на сградата се предвижда да бъде осигурено естествено и комбинирано осветление, а за санитарно- битовите възли и складове – изкуствено осветление.

Подовете в складовите помещения ще бъдат изпълнени от стабилна стоманобетонова настилка и ще бъдат покрити със самозалепващо се епоксидно нехлъзгаво покритие, разрешено за ползване в такъв вид обекти от Министерство на здравопазването, а санитарно- битовите помещения ще бъдат изпълнени с теракота.

За отводняване на помещенията след почистване ще бъдат предвидени подови сифони и лентови канали със сифони от неръждаема ламарина.

- капацитет: 1000т/г

- обща използвана площ: Предвижда се максимално използваната площ да е 85% от общата площ на имота, от които предвидената максимална плътност на застрояване е 55% или до 7 932,1кв.м, а минималният процент на озеленяване е 30% или 4326,6 кв.м.

- посочва се дали е за ново инвестиционно предложение и/или за разширение, или изменение на производствената дейност: Инвестиционното предложение представлява ново строителство, с неопределен срок на действие предвид характера на производството.

- необходимост от други, свързани с основния предмет, спомагателни или поддържащи дейности в т.ч. ползване на съществуваща или необходимост от изграждане на нова техническа инфраструктура (пътища/улици, газопровод, електропроводи и др.)



Електроенергия – захранването с елекртическа енергия ще се осъществи чрез възстановяване на съществуващ електропровод и изграждане на трафопост в рамките на терена.

Водоснабдяване – ще се осъществи чрез водопроводно отклонение от съществуващ водопровод.

Канализация – отпадъчните води от обекта ще се заустват в изгребна яма, ситуирана в рамките на имота.

Транспортен достъп – транспортният достъп ще се осъществява по съществуващи пътища

- предвидени изкопни работи, предполагаема дълбочина на изкопите, ползване на взрив;

При строителството на обекта няма да се ползват взривни работи. Предполагаемата дълбочина на изкопите е до 3метра. Отделените земни маси и хумус ще се съхраняват в две отделни площадки, в рамките на собствения терен и след приключване на строителството ще се използват при верткалната планировка и озеленителните работи. При оставане на неоползотворени излишни земни маси, остаъчното количество ще се извоси на посочено от Община Видин място.

3. Връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности в обхвата на въздействие на обекта на инвестиционното предложение:

Във връзка с реализирането на инвестиционното намерение се предвижда изменение на ОУП на гр.Видин, при което да се промени предназначението на ПИ 013014 и ПИ 013015, местност „Уния маре”, землище на с.Гомотарци от „пасище и мери” и „Обработваеми земеделски земи” в „специализирана високотехнологична производствена зона – ПС” . За ПИ 013014, в който попада инвестиционното предложение е предвидено отреждане „за винарна, обслужващи сгради и съоръжения” .


4. Местоположение на площадката:

- населено място: с.Гомотарци

- община: Видин

- квартал: неприложимо

- номер на поземлен имот/и: ПИ013014, масив 13

- географски координати :

Географски координати:

Координати на гранични точки /координатна система 1970г.





Х

Y

1

4795226.469

8480418.934

2

4795223.523

8480429.379

3

4795221.359

8480439.379

4

4795217.227

8480455.996

5

4795214.711

8480462.434

6

4795207.480

8480486.992

7

4795200.250

8480511.551

8

4795163.742

8480500.859

9

4795160.645

8480496.707

10

4795153.332

8480508.043

11

4795139.719

8480526.141

12

4795072.539

8480488.043

13

4795098.617

8480424.277

14

4795119.297

8480373.684




  • собственост:

Частна, съгласно Нотариален акт №192 от 16.05.2012г., имотът е соственост на „ВИДИНСКА ВИНАРСКА КОМПАНИЯ” ООД
- близост до или засягане на защитени територии:

Имотът не попада в границите или в близост до защитени територии по смисъла на ЗБР или зони, защитени в рамките на Европейска екологична мрежа „Натура 2000”.




- близост до или засягане на територии за опазване на обектите на културното наследство:

Инвестиционното намерение не засяга и не се намира в близост до територии за опазване на обектите на културното наследство.



  • очаквано трансгранично въздействие:

независимо от близостта на обекта до държавната граница с Румъния, характера на дейността не предполага трансгранично въздействие.

  • схема на нова или промяна на съществуваща пътна инфраструктура:

Транспортният достъп до обекта ще се осъществява по съществуващи пътища и не се предвижда промяна на съществуващата пътна инфраструктура освен нейното обновяване и рехабилитация.

5. Природни ресурси, предвидени за използване по време на строителството и експлоатацията:



По време на строителството

  • бетонови разтвори, цимент, тухли, пясък, фаянс, теракота

По време на екплоатацията

  • грозде /бяло, червено/, вода

- предвидено водовземане за питейни, промишлени и други нужди - не се предвижда

- чрез обществено водоснабдяване, необходими количества (ВиК или друга мрежа) – ще се изгради водопроводно отклонение от съществуващ водопровод, преминаващ през границите на терена, предмет на инвестиционно намерение.

- и/или от повърхностни води, необходими количества м3/год (наименование на воден обект) – не се предвижда

- и/или подземни води, необходими количества м3/год, съществуващи съоръжения или необходимост от изграждане на нови – не се предвижда

6. Отпадъци:

- които се очаква да се генерират /по време на строителството и експлоатацията на обекта/:

Класификацията на очакваните отпадъци е изготвена съгласно Наредба 3 от 01.04.2004г. за класификация на отпадъците на МЗ и МОСВ.

Период на строителство

Строителни отпадъци


    • Негоден за повторна употреба бетон

Описание и приложение на отпадъка – от строителни дейности

Източник – получен при изграждане на сградния фонд и др. строителни работи

Количество (m3) през строителния период – очакван обем – 5-10 m3

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 17.01.01


    • Керемиди, плочки, фаянсови и керамични изделия

Описание и приложение на отпадъка – от строителни дейности

Източник – получен при изграждане на сградния фонд

Количество (m3)– очакван обем – 0.250 m3 за целия строителен период

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 17.01.03


    • Изкопани земни маси

Описание и приложение на отпадъка – от строителни дейности

Източник – получен при извършване на изкопни работи

Количество (m3)– очакван обем около 800 m3 за целия строителен период, - ще се употребят за запълване на негативни форми, подравняване на терени и др.

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 17.05.06


    • Смесени битови отпадъци

Описание и приложение на отпадъка – от ежедневна битова дейност на работещите при строителство на обекта – 15-17 души работници

Източник – от работещите на площадката

Количество (m3) – очакван обем – до 3 m3 – за целия строителен период

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 20.03.01


    • Опаковки от дървесина

Описание и приложение на отпадъка – опаковки от дървесина

Източник – опаковки на оборудването

Количество – 0.10 т/год. за целия строителен период

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 15.01.03


    • Отпадъчна хартия

Описание и приложение на отпадъка – опаковки от хартия на строителни материали.

Източник – опаковки от натронова хартия на строителни материали – гипс, цимент, теракол и др.

Количество –до 0.10 т за целия строителен период

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 20.01 01


    • Флуоресцентни тръби и други отпадъци, съдържащи живак

Описание и приложение на отпадъка – Негодни луминисцентни и живачни лампи

Източник – при подмяна на негодни лампи от районно осветление.

Количество 2-5 бр/год

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 20.01.21*


    • Опаковки от бои и лакове

Описание и приложение на отпадъка

Източник – при архитектурно оформление, промишлен дизайн и др

Количество до 100 кг през целия строителен период

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 15.01.10*
Период на експлоатация


    • Смесени битови отпадъци

Описание и приложение на отпадъка – от ежедневна битова дейност на работещите

Източник – от ежедневното пребиваване на обекта

Количество (m3 )– очакван обем – макс. 10 m3 /г.

Период или периоди на образуване – целогодишно

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 20.03.01



    • Отпадъци от измиване, почистване и механично раздробяване на суровини

Източник – от производствения процес

Количество (m3 )– очакван обем – макс. 10 m3 /г.

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Начин на третиране – събиране и временно съхранение до предаване за оползотворяване

Код на отпадъка – 02 07 01


    • Материали, негодни за консумация или преработване

Източник – от производствения процес

Количество (m3 )– очакван обем – макс. 200 кг /г.

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Начин на третиране – събиране и временно съхранение до предаване за оползотворяване

Код на отпадъка – 02 07 04



    • Флуоресцентни тръби и други отпадъци, съдържащи живак

Описание и приложение на отпадъка – негодни луминисцентни и живачни лампи

Източник – при подмяна на негодни лампи 2-3 бр./год. от всички помещения и районно осветление по цялата площадка.

Количество 8-10 бр./год

Период или периоди на образуване – няма периодичност

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код на отпадъка – 20.01.21*



    • Утайки от изгребни ями

Описание и приложение на отпадъка – утайки

Източник – при почистване на изгреба яма за отпадъчни води. Ще се извозват за обезвреждане на ПСОВ срещу договор.

Количество – 0,4т/год

Период или периоди на образуване – няма периодичност

Анализ (включително методи на тестуване) – не се извършва

Код съгласно класификацията в България – 20.03.04


Отпадъци от разделно събирани опаковки

    • Хартиени и картонени опаковки – код на отпадъка - 15 01 01

Начин на третиране – събиране и временно съхранение

    • Пластмасови опаковки - код на отпадъка – 15 01 02

Начин на третиране – събиране и временно съхранение

    • Опаковки от дървесни материали – код на отпадъка – 15 01 03

Начин на третиране – събиране и временно съхранение

    • Хартия и картон – код на отпадъка – 20 01 01

Начин на третиране – отпадъците ще се събират разделно с специлно обозначени за това съдове
7. Очаквани количества и тип отпадъчни води (битови/промишлени)

От обекта ще се отделят битови отпадъчни води и производствени от измиване на технологичното оборудване с прогнозен капацитет до 5л/сек.



  • предвиден начин на тяхното третиране - локално пречиствателно съоръжение/станция, заустване в канализация/воден обект, собствена яма или друго, сезонност и др.

Отпадъчните води ще се заустват в изгребна яма, предвидена за изграждане в границите на собствения терен. Предвижда се периодичното и почистване след сключване на договор с лицензирана фирма за превозването им и предаване за обезвреждане.

8. Срок за реализация и етапи на изпълнение на инвестиционното предложение:

Срок за реализация – от 1 до 5 години

Етапи на изпълнение – еднофазно

9. Орган, отговорен за одобряването на инвестиционното предложение:

РИОСВ-Монтана, Община Видин,



Приложения:

1. Актуални скици на имота/ите, в които ще се реализира инвестиционното предложение – бр. 1

2. Панорамна скица на имота/ите, в които ще се реализира инвестиционното предложение - бр. 1

3. Документ/и за собственост на имота - бр. 1

4. Координатни точки, определящи териториалния обхват на инвестиционното предложение за площни обекти, придружени от информация за използваната координатан система
Дата:......................... Възложител: ...........................................................

АНГЕЛ ГЕОРГИЕВ ЙОТОВ



(име , подпис и печат на възложителя)
Забележка: Уведомлението и приложенията към уведомлението се представят в един екземпляр на хартиен и в два екземпляра на електронен носител.


Каталог: ovos


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница