Информация за преценяване необходимостта от овос по приложение №2 към ч



страница1/3
Дата11.06.2018
Размер469.59 Kb.
#73550
  1   2   3


ИНФОРМАЦИЯ

ЗА ПРЕЦЕНЯВАНЕ НЕОБХОДИМОСТТА ОТ ОВОС ПО ПРИЛОЖЕНИЕ №2 КЪМ ЧЛ. 6.

от Наредбата за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда
Необходимостта от изготвянето на настоящата информация е обоснована и изискана от компетентия орган РИОСВ-Бургас чрез писмо с изх. № 6884 от 03.10.2013 г. Съгласно последното, инвестиционно предложение: „Изграждане на Научно-изследователски център за слънчева енергия с кравеферма, мандра и инсталация за биогаз в УПИ IV-104 и УПИ V-73 по плана на с.Медвен, община Котел“ с възложители: „Агрокинг“ ЕООД и „Медвен милк“ ЕООД в неговата цялост представлява разширение на обекти, попадащи в обхвата на Приложение №2 (в конкретния случай т.1, буква “д”, т.3, буква “а” и т.7, буква “в”) и подлежи на процедура по преценяване необходимостта от извършване на ОВОС. Теренът, предвиден за реализация на разглежданото инвестиционно предложение не попада в защитена територия по смисъла на Закона за защитени територии, но попада в защитена зона “Котленска планина” с код BG 0002029 за опазване на дивите птици, обявена със Заповед №РД-910/11.12.2008 г. на министъра на околната среда и водите (ДВ, бр.15/2008 г.), и защитена зона “Котленска планина” с код BG 0000117 за опазване на природните местообитания и на дивата флора и фауна, приета с РМС № 661/16.10.2007 г. (ДВ, бр. 85/2007 г.).

І. Информация за контакт с възложителя

І.1 Име, адрес, седалище и ЕИК на юридическото лице


„Агрокинг“ ЕООД, ЕИК 202697692

с.Медвен, Община Котел

„Медвен Милк“ ЕООД, ЕИК 202706337

с.Медвен, Община Котел




ІІ. Характеристики на инвестиционното предложение

ІІ.1. Резюме на предложението:

Инвестиционната идея предвижда изграждане на Научно-изследователски център за слънчева енергия с кравеферма, мандра и инсталация за биогаз в УПИ IV-104 и УПИ V-73 по плана на с.Медвен, община Котел. Инвестиционното предложение ще бъде реализирано при спазване на следните градоустройствени показатели: плътност на застр. – до 60 %; Кинт – до 1,8; плътност на озеленяване – мин.25%; височина – до 10 м.; начин на застрояване – свободно.

Инвестиционното намерение предвижда изграждане на научно-изследователски център за слънчева енергия, в който ще се изследва силата на слънчевата енергия, попадаща върху земната повърхност и ще бъдат анализирани и разработени възможности за нейното приложение в бита и индустрията. В центърът също така ще бъдат разположени сгради за отглеждане на крави, млечен блок, родилно отделение, складови помещения за фураж, силажо- и торохранилище, мандра и инсталация за екологична преработка на отпадната биомаса от растителните и животински субстанции в биогаз. Всички биоразградими битови отпадъци и отпадни води в комплекса от кравеферма, мандра и от работниците ще постъпват в инсталацията за биогаз, като по този начин се преработват локално и няма да се отделят вредни миризми в околността. В помещенията за отглеждане на животни, денонощно скрепери ще транспортират екскрементите до събирателни канали и от там към ферментатора. Отпадъчните води от млекопреработката, както и суроватката от мандрата, също ще се транспортират до ферментатора като субстрати за производство на биогаз. Реакторите за ферментация са стоманобетонни анаеробни, с конусовиден покрив, термична изолация и изолация на системата от тръби. Постъпилия в първичния ферментатор (1) субстрат ще се подлага на периодично интензивно разбъркване, ще преминава към вторичен ферментатор (2) и от газхолдера (3) пречистеният биогаз ще се отвежда до парен котел (7) с газова горелка (задоволява нуждите за поддържане на процеса на метанообразуване с топлоенергия на кравефермата и млекопреработването) и към двигател-генераторна група (6) с изгаряне на биогаз (получената ел. енергия задоволява всички потребности, както за поддържане на отоплението на процеса в инсталацията, така и за кравефермата). Отделеният /без миризма и без наличие на патогенна микрофлора/ биотор, ще се използва за торене на земеделските площи.

Животновъдната ферма ще се изгражда на етапи, като модулна. Като първи етап ще се реализира кравеферма за 290 крави и 240 женски телета и юници за разплод. При финансова възможност и след проучване на пазара ще се проучи възможност за увеличаване на капацитета на кравефермата.

За изхранването на всички тези животни ще се произвежда до 7 800 t. царевичен силаж годишно. Същият ще бъде съхраняван в стоманобетоново силажохранилище. Тези животни ще отделят годишно общо 18 615 t. смес фекали и урина с 10% съдържание на сухо вещество.

При реализацията на говедовъдната ферма получената смес фекали и урина ще служи като суровина за производство на биогаз.

При реализацията на първи етап на животновъдната ферма ще се произвежда 8700 t. прясно мляко годишно. Това мляко ще се преработва в бяло саламурено сирене и в кашкавал. При тази преработка в мандрата ще се получи и 7250 t/год суроватка със съдържание на сухо вещество до 5%. Тази суроватка също служи за суровина за производство на биогаз.

Наличните субстрати от животновъдната ферма и от мандрата, с добавяне на 500 t. царевичен силаж годишно, ще захранват биогазовата инсталация. От ферментацията ще се получават годишно 1 952 135 m3 биогаз с 5,7% съдържание на метан.

След ферментацията от биогазовата инсталация ще се получи 60 000 t/годишно биологичен органичен тор. Същият е без мирис, с унищожена патогенна микрофлора и почти нулева кълняемост на плевелните семена. Азотът е в амониева форма и това е предпоставка за значителна редукция на образуване на нитрати. Докато при другите видове органични торове калият и фосфорът са в неусвоима за растенията форма, при този има великолепен баланс в съотношението азот- калий- фосфор и всичко е в усвоима форма (може да се използва и за подхранване като листен тор, без да се налага карантина върху ползването на площите).

С получената от биогазовата инсталация енергия се осигурява енергийната независимост на цялата система производство – преработка на мляко, предотвратява се безконтролното получаване на метан и замърсяване на околната среда.

Имот №119104, местност „Полето“, с.Медвен, община Котел /УПИ IV-104/ е с обща площ 35,689 дка., и е с начин на трайно ползване „Др. производствен терен“.

Имот №119073, местност „Полето“, с.Медвен, община Котел /УПИ V-73/ е с обща площ 19,192 дка., и е с начин на трайно ползване „Др. производствен терен“.

Транспортният достъп до имота ще се осъществи от съществуващи земеделски пътища до изграждане на улична мрежа.

Центърът ще осигурява енергийните си нужди абсолютно автономно. Водоснабдяването ще се осъществи от водопроводната мрежа, снабдяваща с питейна вода с.Медово.

За да се подсигури безпроблемното функциониране на инвестиционното намерение ще се осигури и алтернативно ел. захранване от обществения доставчик. Това е необходимо условие в случай на недостиг на ел. енергия от собственото производство, както и при ремонтни дейности на съоръженията и при монтирането на съоръженията.

Представено е трасето на водопровода и на захранващия кабел 20 kV.

ІІ.2. Доказване на необходимостта от инвестиционното предложение:

Необходимостта от ИП е продиктувана от следните причини:

Наличието на собствени имоти - имот №119104, местност „Полето“, с.Медвен, община Котел /УПИ IV-104/ е с обща площ 35,689 дка., и е с начин на трайно ползване „Др. производствен терен“, а имот №119073, местност „Полето“, с.Медвен, община Котел /УПИ V-73/ е с обща площ 19,192 дка., и е с начин на трайно ползване „Др. производствен терен“.

Задълбочаването на световната финансова, енергийна и газовата криза в Европа и на Балканите принуждава европейските страни и в частност България да търсят нови алтернативни горива, възобновяеми енергийни източници и подобряване на енергийната ефективност. Последните години се характеризират с непрекъснато увеличение на употребата на суровини и енергия. Свидетели сме и последните дни на силен недостиг на някои горива, несигурност в режима на доставките, промяна на цените и т.н. Ежегодното нарастване на потреблението на енергия и горива от една страна води до непрекъснато покачване на цената им, а от друга страна изправя света пред грозящият проблем за изчерпване на и без това ограничените им запаси. В същото време нарастват изискванията към събирането, съхраняването и изхвърлянето на отпадъците. Строгите правила за защита на околната среда задължават предприятията да преработват сами отпадните продукти, тъй като високите концентрации на вредни съставки пречат на процеса на биоразграждането. Затова част от търсенето на алтернативни горива са насочени към получаването на енергийни носители от преработката на земеделски, промишлени, битови и технологични отпадъци. В по-голямата си част тези отпадъци съдържат въглеводороди, масла, захари и много други съставки, които извлечени по подходящ начин са много ценнни суровини за получаване на биогорива. Употребата на биогорива има редица предимства пред изкопаемите, като се започне от тяхната неизчерпаемост, да се отчетат финансовите придобивки и се стигне до екологичните ползи.

Също така е важно да се отбележи, че традиционно изхвърлените отпадъци съдържат до 15% органични вещества (главно под формата на хранителни остатъци), чието разлагане води до освобождаване на газ метан, което само по себе си е далеч по-вредно за околната среда, отколкото въглеродния диоксид.

В обобщение можем да заявим, че реализацията на инвестиционното предложение ще доведе до:



  • Предвижда се изграждането на напълно автоматична инсталация за биогаз, която да може енергетично да оползотворява преработването главно на отпадъци от кравефермата, хранителни отпадъци, битово-фекалните води от обекта. Всички използвани материали се третират заедно в инсталацията;

  • Отпада ангажимента за пречистване на отпадъчните води от обекта;

  • Всички технологични процеси, свързани с производството на биогаз ще се осъществяват в хале, което е херметизирано;

  • Изграждането на инсталация за за биогаз е в съответствие със Становище по екологична оценка № 1-2/08.08.2012г. на министъра на околната среда и водите, с което е съгласуван “Националния план за действие за енергията от възобновяемите източници 2011-2020г.”;

  • Биогазът ще се използва в Ко-генерационен блок, като същият се утилизира от газ-мотор-генератора и се преобразува в топлинна и електрическа енергия. Произведената електрическа енергия и топлинна енергия ще се използват за покриване на нуждите на кравефермата и мандрата;

  • След въвеждане в експлоатация обектът ще функционира като самоиздържаща се структура;

  • Възможност за предоставяне на топлинна енергия, с ниска себестойност, която се получава от производствения цикъл на комплекса;

  • Осигуряване на трудова заетост;

  • Проектът ще бъде съобразен с всички Европейски изисквания и нормативни актове действащи в Република България – Наредба № 44 от 20.04.2006г. за Ветеринарномедицинските изисквания към животновъдните обекти, издадена от Министерството на земеделието и горите и хуманно отношение при отглеждане на животните;

  • Предвидени са боксове/легла/ за кравите, помещение за съхранение на млякото, родилен бокс, битовка за обслужващия кравите персонал, трохранилище.

  • Предвид естетвото на дейността не възниква необходимост от изграждане на съпътствуваща пътна инфраструктара. Ще бъде използвана наличната инфраструктура на района.

ІІ.3. Връзка с други съществуващи/планирани инвестиционни предложения:

За имотите директорът на РИОСВ-Бургас е издал:



  • Решение №БС-50-ПР/15.08.2012 г. за преценяване на вероятната степен на отрицателно въздействие върху защитени зони, с което съгласува инвестиционно предложение „Изграждане на научно-изследователски център за слънчева енергия в поземелн имот №119104, местност „Полето“, землище на с.Медвен, община Котел“, с възложител „Амитаба“ ООД;

  • Решение №БС-51-ПР/15.08.2012 г. за преценяване на вероятната степен на отрицателно въздействие върху защитени зони, с което съгласува инвестиционно предложение „Изграждане на научно-изследователски център за слънчева енергия в поземелн имот №119073, местност „Полето“, землище на с.Медвен, община Котел“, с възложител „Попов“ ООД.

Комисията по чл.17, ал.1, т.1 от ЗОЗЗ издава:

  • Решение №1/30.01.2013 г. съгласно което се променя предназначението на 19192 кв.м. земеделска земя за изграждане на обект: Изграждане на научно-изследователски център за слънчева енергия в поземелн имот №119073;

  • Решение №1/31.01.2013 г. съгласно което се променя предназначението на 35689 кв.м. земеделска земя за изграждане на обект: Изграждане на научно-изследователски център за слънчева енергия в поземелн имот №119104.

Съгласно Нотариален акт за покупко-продажба на недвижим имот №179, том I, рег.№1201, дело №169 от 23.08.2013 г. поземелн имот №119073 е собственост на „Медвен Милк“ ЕООД.

Съгласно Нотариален акт за покупко-продажба на недвижим имот №178, том I, рег.№1200, дело №168 от 23.08.2013 г. поземелн имот №119114 е собственост на „Агрокинг“ ЕООД.

Предвижда се стартиране на процедура за издаване на разрешение за строеж, по реда на раздел III от Закона за устройство на територията, от Гл.Архитект на Община Котел.

ІІ.4. Подробна информация за разглеждани алтернативи:

Относно местоположението на обекта алтернативи не са предложени, тъй като УПИ IV-104 и УПИ V-73 по плана на с.Медвен, община Котел“ са собственост на възложителите „Агрокинг“ ЕООД и „Медвен милк“ ЕООД. В тази връзка и поради отдалечеността на имота от населени места това е най-подходящият терен, на който би могло да се изгради разглежданият обект.

Изпълнението на нулевата алтернатива няма да доведе до по-ниско натоварване на компонентите на околната среда и до по-доброто им качество, дори напротив – с реализацията на предложението ще се постигне минимизаране на отпадъците и изключително голям екологичен ефект при производството на биогаз.

ІІ. 5. Местоположението на площадката, включително необходимата площ за временни дейности по време на строителството:

Инвестиционното предложение ще се реализира в УПИ IV-104 и УПИ V-73 по плана на с.Медвен, община Котел.

Имот №119104, местност „Полето“, с.Медвен, община Котел /УПИ IV-104/ е с обща площ 35,689 дка., и е с начин на трайно ползване „Др. производствен терен“. За изграждането на кравефермата и инсталацията за биогаз ще се използват около 5 дка от имота, намиращи се в северозападната част на имота.

Имот №119073, местност „Полето“, с.Медвен, община Котел /УПИ V-73/ е с обща площ 19,192 дка., и е с начин на трайно ползване „Др. производствен терен“. За изграждането на мандрата в този имот ще се използва площ от 2 декара от имота, намиращи се в южната част на имота.

Реализацията на инвестиционното предложение не предполага трансгранично въдействие.

Приложени са скици към документацията. Не е необходима допълнителна площ при изграждане на обекта. Строителството ще се ограничи само в имота и съседни терени няма да бъдат засегнати.

Кравефермата ще бъде разположена на около 6 дка площ от имот №119104, а инсталацията за биогаз – на около 2,5 дка от същия имот.

Мандрата ще заеме площ от около 3 дка, намираща се в имот №119073.

При изграждането на обектите ще се спазват следните градоустройствени показатели: плътност на застр. – до 60 %; Кинт – до 1,8; плътност на озеленяване – мин.25%; височина – до 10 м.

ІІ.6. Описание на основните процеси (по проспектни данни), капацитет;

Инвестиционното предложение е свързано с Научно-изследователски център за слънчева енергия с кравеферма, мандра и инсталация за биогаз в УПИ IV-104 и УПИ V-73 по плана на с.Медвен, община Котел.

Центърът ще осигурява енергийните си нужди абсолютно автономно.



6.1. Отглеждане на кравите в кравефермата - Млекообразуването е сложен биологичен процес, който се обуславя от породата, наследствените и индивидуалните особености на животните, но най-важно и решаващо условие за получаване на повече и по-качествено мляко е храненето на кравите. Дажбите на кравите трябва да съдържат необходимите хранителни вещества - белтъчини, въглехидрати, мазнини - и да бъдат богати с витамини, минерални вещества и др.

Обикновено кравите се хранят 2-3 пъти на ден. Различните видове фураж се залагат в следния ред: концентриран, сочен (или и двата едновременно) и накрая груб фураж.

През зимата дажбите на кравите се състоят от концентрирани храни, сено, сочни фуражи (силаж, кръмно цвекло и др.) и други груби и малоценни фуражи (слама, плява, царевичак). Желателно е преди даването им фуражите да бъдат предварително обработени - нарязани, меласирани, запарени и т.н. Когато е в малко количество, сеното се дава сутрин и на обяд на малки порции. През зимата кравите се поят толкова пъти, колкото пъти се хранят.

Остатъците от храна в яслата трябва да се почистват преди всяко следващо хранене на кравите, за да се избягнат загниването и ферментирането им.

На 100 кг живо тегло се дава 1-1.5 кг сено и 3-5 кг силаж. Количеството на концентрирания фураж (зърнени храни, трици, кюспета, шротове и др.) зависи от дневната млечност на кравата - дава се 200-300 г на 1 л мляко. При млечност за лактационен период 1800-2200 л и 3.8-4% масленост на млякото на кравите се дава през зимата по 4-6 кг сено, 2-4 кг слама и царевичак, 20-25 кг сочен фураж (силаж и цвекло) и по 2-3 кг концентриран фураж дневно.

През лятото млечните крави се хранят главно с паша и окосена зелена трева. Когато пашата е добра, само с нея може да се нахранят крави с дневна млечност 10-15 кг. На 100 кг живо тегло се предвижда по 5 кг трева от средно качество, а за всеки литър мляко допълнително по 3 кг. Така например за крави с живо тегло 480 кг и дневна млечност 12 кг трябва да се дадат 60 кг паша или окосена трева, без да са необходими други храни.

Когато пашата е недостатъчна, на дойните крави се дава по 15-25 кг окосена зелена трева в зависимост от състоянието на пасището и млечната продуктивност. За хранене на кравите се дава зелена ръж, зелена люцерна, фиево-овесена смеска, фуражна царевица и др.

Предвидени са битова стая, изпълняваща роля на стая за охрана със санитарен възел, ПСМ – помещение за съхранение на мляко. Помещенията за животни са представени от помещение за крави, родилен и изолационен бокс. Предвижда се помещение за съхранение на фураж, навес за телета, навес с ясла на дворчето за разходка, торова площадка за твърда и течна торова маса и сеновал.

ПСМ - разполага с под от водонепропусклив материал, който лесно се почиства и дезинфекцира, поставен така, че да улеснява оттичането на водата и да разполага с канализационна система за отпадъчните води.

Кравите ще се отглеждат в две редици легла с размер дължина 175см и ширина 120см. Между леглата ще се монтират метални прегради/делители/, които предотвратяват косото лягане на животните. Делителите предствляват метални тръби, които са с височина 90–110см и 20-30см по-къси от боксовете, за да не пречат при почистването на тора и движението на животните по торова-технологична пътека. Подът на леглата ще бъде от тухли или бетон с наклон 1.5-2% към торова-технологична пътека, която е с размер 230см широчина и позволява свободно придвижване на животните и обслужващия ги персонал.

Пред леглата се предвижда ясла за насипване на фуража, с който ще се изхранват животните, която е с размер 80см. Зад яслата е предвидена хранителна пътека с размер 90см.

Предвиден е бетониран двор за разходка на кравите, който осигурява минимум 6 кв.м площ на една крава. Дворчето ще има наклон, за лесно оттичане на атмосферните води и водите от измиването му. Ограждението на дворчето е от тръбна метална конструкция, като се предвижда височина 120см. За периодично почистване на дворчето за разходка е предвидена врата за влизане и излизане на мобилна техника.

Ще се изгради едно смесено трохранилище – за твърд и за течен тор. Размерът на торохранилището е 10.00 метра ширина, 16.00 метра дължина и 2.00 метра височина. Общата вместимост на торохранилището е 320 кубични метра.

Обемът на торохранилището е определен от вида и броя на животните, от продължителността на оборния период на отглеждане, от ефективността на използване на средствата за механизация, също и от необходимата степен на узряване на торовата маса преди тя да се внесе инсталацията зизгаряне на биомаса. Торохранилището ще се изгради от неводопропускливи под и стени /бетон/, и ще се изгради по начин, който да не позволява проникване на течност в почвата или замърсяване на водоизточниците. Освобождаването на торохранилището от съдържание ще става с помощта на трактор с челен товарач, и агрегатирано към трактора ремерке за твърда торова маса.

6.2. Производство на електроенергия - В допълнение към предоставянето на отпадъчни материали, използвани като вторични суровини, комлексът е с конфигурация за производство на електроенергия. Ще се използват газови генератори на био-газ, получен от отделената био-маса.

От битово-фекалните води от обекта ще се добива био-маса, която ще се подва в газификационна инсталация за производтсво на метан.

Терминът био-маса обхваща всички възстановяващи се суровини с растителен и животински произход. Използва се основно за образуване на горива и енергия. За разлика от останалитв ВЕИ – слънце, вода, вятър, то био-масата е с постоянен и непрекъснат капацитет.

Полученият природен газ е смес от въглеводороди - метан (CH4), етан (C2H6), пропан (C4H10) и незначително количество по-тежки въглеводородикато: пентан (C5H16), хексан (C7H16) и др. Почти всички видове природен газ съдържат азот N2, въглероден двуокис CO2 и по рядко сероводород H2S.

Образуването на газ - метан протича в три стадия. При всеки етап участват различни видове бактерии, които се размножават и спомагат за образуване на био-газ.

Добив на природен газ

- Киселинно образуване и хидролиза.

- При хидролизата са налични градивни частици био-мас: въглехидрати, мазнини, белтъчини, които под въздействие на безкислородна среда и наличие на ензими отделени от бактериите се получават:

-мазнини – мастни киселини

-белтъчини – аминокиселини

-въглехидрати – захари

Като основни молекули при ферментацията се образуват: H2, H2O, N2O, C2O и също така оцетна киселина (CH3COOH), алкохоли и нискоорганични киселини.



- Разпадане на киселините.

- В този етап алкохолът и низшите органични киселини ферментират и с помоща на ацетогенни бактерии се преобразуват във: H2O, H2, C2O и оцетна киселина.



- Образуване на метан.

  • Оцетната киселина от първи и втори стадий чрез метанообразуващи бактерии се трансформира в газ метан CH4 и C2O.

От преработка на 1 тон био-маса се получват 1000 м3 природен газ.

От процеса ферментация на био-масата се получва краен продукт в количества от порядъка на 10 кг/1 тон, който е безвреден и може да се оползотворява в селското стопанство за наторяване. В имотите е предвидена площ за отглеждане на селскостопански култури, за изхранването на кравите и образуваният краен продукт ще се използва именно за наторяване на тези площи.

Енергийната стойност на биогаза е от 4,5 до 7,5 kWh/m3

От преработката на 1 тон отпадък, след ферментация на био-масата, се получва краен продукт за наторяване 10 кг.

Използване на добития природен газ – В специлани камери се подава добития природен газ, където се запалва и започва процес на горене. Отделените изгорели газове под налягане задвижват турбини произвеждащи електрическа енергия.

Производството на електроенергия освен икономически ползи осигурява енергийна независимост на обекта.

От дейността на кравефермата се образуват отпадъци (отпадъчни води и хранителни остатъци), които се подват в газификационна инсталация за производтсво на синтетичен газ. Синтетичният газ задвижва газови турбини произвеждащи електрическа енергия.

Предложената схема на съоръженията за обработка на пара и газификация е високоефективна и самодостатъчна за захранване на обекта и дава краен продукт: ел. енергия, пара, топла вода и топъл сух въздух, което в крайна сметка допринася за постигане на висока икономическа ефективност и краткосрочна възвращаемост.

Като друга възможност за използване на синтетичния газ, произведен от органични отпадъци, може да бъде използван в газификацията за производството на втечнен въглеводороден газ (LPG), чрез въвеждане на допълнителна верига обработка на Фишер-Тропс процес, при който се извлича водород от синтетичния газ, а останалия газ водород се компресира до течно състояние, в което може да се съхранява и използва, например, в автомобилните двигатели. Емисии от горенето на втечнен природен газ е само въглероден двуокис и вода и загубата на мощност на двигателя не надвишава 6% в сравнение с конвенционалните горива.

Предвидената за обособяване инсталация за производство на енергия от алтернативни енергийни източници представлява газови генератори на био-газ, получен от отделената био-маса.




Технологична схема на инсталация за изгаряне на биомаса
Инсталацията е с автономно захранване и произвежда сама всичките необходими енергоносители, което и позволява да работи самостоятелно. Характеризира се с непрекъснат цикъл на действие за постигане на ниски загуби на енергия, гарантиране на технологичния режим и рециклиране на вложената енергия.

Инсталацията се състои от следните възли:



  1. Приемно-входящи устройства;

  2. Вакуум пиролизен реактор;

  3. Кондензатори пиролизни фракции;

  4. Компресор и съд за газов кондензат;

  5. Съдове за готова продукция;

  6. Компютърна система за управление;

  7. Газодвигателна електростанция;


Каталог: ovos


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница