Общинска програмаза управление на дейностите по отпадъците за периода 2008 – 2010 година



Дата27.10.2018
Размер310.9 Kb.
#102219


ОБЩИНСКА ПРОГРАМАЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ДЕЙНОСТИТЕ ПО ОТПАДЪЦИТЕ ЗА ПЕРИОДА 2008 – 2010 ГОДИНА

Гр. Трън Приложение №: 3

2008г.

1.ОБЩА ХАРАКТЕРИСТИКА НА ОБЩИНА ТРЪН.

Община Трън е разположена в западната част на Пернишка област. Със своята площ от 573,46 км2 /24% от територията на областта/ е една от най – големите в страната. Съседни общини са: Трекляно, Земен, Брезник и Драгоман. На територията на общината се намира ГКПП с.Стрезимировци, който свързва Р. България с Р.Сърбия.

По брой на населението е една от най – редко населените общини с 8,52 души на кв. км. Постоянното население на общината към м.август 2007г. възлиза на 4 983 души. В гр.Трън обитават 2 876 души /57,72 % от населението на общината/, а в селата 2107 човека.Общината обхваща 52 населени места.

Природогеографския облик на Трънско се характеризира със своя планински и полупланински терен с ярко изразен континентален климат, подчертан от особеностите на типичните за района котловини и високи полета. Характеризира се с топло лято и студена зима, големи годишни температурни амплитуди на въздуха, пролетно – летен максимум и зимен минимум на валежите, сравнително устойчива снежна покривка с различна продължителност в зависимост от надморската височина. През 1947г. е измерена най – ниската температура в страната – 38,3оС.

В хипсометрично отношение територията попада в няколко височинни пояса – хълмист, нископланински и среднопланински. Най – ниската точка / 590м.н.в./ е при вливането на р.Ябланица в р.Ерма под с.Богоина. Най – високи са в.Кървав камък /1737м.н.в./ в Милевска планина и в.Руй на едноименната планина с височина 1706м. Средната надморска височина на гр.Трън е 685м., а Знеполе 750м.

Основните черти на съвременния релеф са се формирали през младия терциер и кватернера, като характерна форма на релефа е красивия пролом на р.Ерма край Трън. През 1961г. ждрелото на р.Ерма е обявено за природна забележителност и било включено в списъка на 100 те национални обекта.

Реките в община Трън, принадлежат към два водосборни басейна Дунавски / на р.Ерма / и Беломорски / на р.Струма /. По големи притоци на р.Ерма са реките: Ябланица, Ярловска, Вуканска, Глоговишка, а от притоците на р.Струма реките:Трекленска и Пенкьовска. Почти 1/3 от реките в общината се вливат във водосборния басейн на р.Струма, а другите 2/3 се събират от р.Ерма В с.Банкя е разкрита трапезна минерална вода, леко минерализирана и с постоянна температура 18оС.

Съгласно баланс на територията от 2000г. от общата площ земеделските територии са – 206280 дка., горски площи – 336803дка., населени места и други урбанизирани територии – 24391дка., водни площи – 4028дка., територии за добив на полезни изкопаеми – 126дка., територии за инфраструктура – 1832 дка.


2.АДМИНИСТРАТИВНО ТЕРИТОРИАЛНА И СОЦИАЛНО – ИКОНОМИЧЕСКА ХАРАКТЕРИСТИКА.

Съгласно административно – териториалното деление община Трън е в състава на област Перник. Общината се състои от гр.Трън (Общински център) и 51 села. Селата са: Банкя, Бераинци, Богоина, Бохова, Бусинци, Бутроинци, Велиново, Видрар, Врабча, Главановци, Глоговица, Горна Мелна, Горочевци, Джинчовци, Докьовци, Долна Мелна, Дълга Лука, Ездимирци, Еловица, Ерул, Забел, Зелениград, Кожинци, Костуринци, Къшле, Лева река, Лешниковци, Ломница, Лялинци, Милкьовци, Милославци, Маркетинци, Мрамор, Насалевци, Неделково, Парамун, Пенкьовци, Проданча, Радово, Рани луг, Реяновци, Слишовци, Стайчовци, Стрезимировци, Студен Извор, Туроковци, Филиповци, Цегриловци, Шипковица и Ярловци.

Индустрията в община Трън не е структороопределящ отрасъл. Слабо е била застъпена и преди настъпилите обществено – икономически промени. Понастоящем работят следните предприятия:


по ред

Име на управителя на фирмата

Адрес на фирмата

Наименование на фирмата и дейност

1.

Диана Кишкилова

гр.София, район Сердика, ул.”Козлудуй” 129, ет.2, ап.2.

Клон на дружеството: “ХИДРОКОМП – КЛОН БАНКЯ” – с.Банкя, общ.Трън.



“ХИДРОКОМП – ТОРН СПРИНГ”ООД – Производство на бутилирана минерална вода

2.

Борислав Николов Ралчев

гр.Трън, ул. “Денчо Знеполски №57

“ИДЕАЛ – ПАЙП” ЕООД – производство на полиетиленови търби за водопровод.

3.

Найден Димитров

гр.Перник, пл.” Кракра Пернишки ” №2

“Кракра – Лес”ЕАД и “КРАКРА – Лес 2000”АД – дърводобив

4.

Асен Руменов Асенов

гр.Трън, ул.”Тенеси” №1

“Румасия – 2005” – ЕООД – дърводелски услуги.

5.

Стоян Стефанов Илиев

гр.Трън, ул.”Харалампи Стоянов”, бл.3, ап.11

ЕТ “Стоян Илиев – ССИ” – поставяне на стъкла

6.

Иван Стоянов Миланов

гр.Трън, ул.”Вельо Стоянов” №11, вх.В, ет.3, ап.39

“ДЕЙНА”ЕООД –Склад за продажба на строителни материали и разбичване на дървен

7.

Богдан Борисов Анакиев

гр.Трън, ул. “Юрий Гагарин №1

ЕТ “Богдан Анакиев – Данко”- дърводелски услуги, производство, продажба и покупка

8.

Станислав Цолов

гр.София, ул. “Кукуш” №1.


“ТЕРА” ООД с.Милославци, общ.Трън – производство на тухли.

9.

инж.Харалампи Методиев Харалампиев

гр.Трън, ул.”Денчо Знеполски” № 106

“Балканкар – Ерма” АД – Производство на галови и пластинкови вериги. Към момента на изготвяне на програмата предприятието е в процедура на приватизация.

Трудно се налагат и заемат място в общинската икономика новите производства. Най – добре от тях се развива “ИДЕАЛ – ПАЙП” ЕООД. Малко са предприятията и производствата свързани с преработка на местните суровини и дадености. Най – добре от тях се развива “ХИДРОКОМП – ТОРН СПРИНГ”ООД – Производство на бутилирана минерална вода и “Кракра – Лес”ЕАД и “КРАКРА – Лес 2000”АД – дърводобив. Земеделието е едно от поминаците за община Трън, но в сравнение с миналото е в упадък. Няколко са фирмите, които организират селскостопанско производство. Тяхната дейност преди всичко е съсредоточена в производството на пшеница, ечемик и картофи. Останалите фирми преди всичко се занимават с търговия.

Всичко това води до създаването на тежки социални условия в Общината, които влияят върху равнището на безработицата.
3. ЕКОЛОГИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА.

Намаления ръст на промишленото производство, заниженото използване на химични препарати в селското стопанство, обезлюдяването на малките населени места, отдалечеността на общината от големите индустриални центрове и производства и природно – географските дадености характеризират община Трън като запазена екологично.

В района не са правени специални изследвания, поради липса на замърсители и възможни източници на замърсяване. / изключение прави войната в Косово /. Поради липса на финансови средства управлението на битовите отпадъци е на ниско ниво. Единственото депо за отпадъци се намира в близост до извора на минерална вода в с.Банкя и Трънска екопътека. Същото не отговаря на екоизискванията. Проблемите на опазване на околната среда бихме могли да степенуваме в следната последователност:

1.Управление на битовите отпадъци.

2.Изсичане на горите.

3.Количеството и качеството на водите.

4.Качеството на почвите.

Недобросъвестни граждани изхърлят битови и строителни отпадъци в деретата и коритата на реките, около пътищата и други места. Това налага конкретни мерки за отстраняване на тези проблеми, чрез разработване на програми, включително на безработни и др.

В заключение може да се каже, че околната среда в община Трън се намира в добро състояние в екологично отношение. Не съществуват източници на вредни лъчения, шум, вибрации и електромагнитни въздействия, вредни газове и прочие замърсители.

Стремежът ни е да се развиваме все повече в това отношение като предпоставка за производство на екологично чиста селскостопанска продукция, алтернативни форми на туризъм и други.


4. ЦЕЛИ НА ПРОГРАМАТА.

Основната цел, която си поставяме чрез реализацията на програмата е екологосъобразно управление на отпадъците като съвкупност от права и задължения, решения, действия и дейности, свързани с образуването и третирането им, както и формите на контрол върху тези дейности, при наличните финансови възможности определени чрез бюджета на Общината. Чрез екологосъобразното управление на отпадъците се стремим да намалим, ограничим и предотвратим вредното въздействие на отпадъците върху човешкото здраве и околната среда. Предвиждат се мерки, които целят:



  • Намаляване или ограничаване образуването на отпадъци, както и на степента на тяхната опасност.

  • Рециклиране като форма на оползотворяване.

  • Екологосъобразно обезвреждане.


5. ПРИНЦИПИ НА ПРОГРАМАТА.

Принципите на настоящата програма за управление на дейностите по отпадъците се основават на необходимостта да бъде намалено настоящето замърсяване на околната среда и да се предотврати бъдещо такова.

За предотвратяване и намаляване на замърсяването при нашите условия е необходимо:


  • Да бъдат определени претоварни площадки за битови и строителни отпадъци.

  • Осигуряване на нова техника за сметопочистване.

  • Закриване на нерегламентираните сметища.

  • Осигуряване на съдове за събиране на употребявани луминисцентни лампи и негодни за употреба батерии.

  • Редовното събиране на битовите отпадъци и транспортирането им до депото за обезвреждането им.

  • Редовното почистване на уличните платна, площадите, алеите, парковете и другите територии от населените места, предназначени за обществено ползване.

  • Разделното събиране и рециклиране на битови отпадъци, като: стъкло, хартия, пластмаса, вкл. отпадъци от опаковки.

  • Третиране на биоразградимите отпадъци с цел поетапно намаляване на количествата им и недопускане на тяхното депониране.

  • Организирането и прилагането на система за разделно събиране на излезли от употреба луминисцентни и други лампи, съдържащи живак.

  • Организирането на дейността по събирането и съхраняването на излезли от употреба МПС на площадките за временно съхраняване.

  • Предотвратяване изхвърлянето на отпадъци на неразрешени за това места и/ или създаването на незаконни сметища.

  • Информиране обществеността за определените места за смяна на отработени моторни масла.


6. АНАЛИЗ НА СЪСТОЯНИЕТО И ПРОГНОЗА ЗА ВИДА, И КОЛИЧЕСТВАТА НА ОТПАДЪЦИТЕ, ОБРАЗУВАНИ И ПОДЛЕЖАЩИ НА ТРЕТИРАНЕ.
6.1.Количество на генерираните и събрани отпадъци по вид и населени места, както и процент от сметосъбирането спрямо броя жители за 2007 година.


Населени места в Общината

Данни за 2007г.

Брой жители

% от смето-събиране

Количества на събраните отпадъци в тона

Вид на отпадъците

Код на отпадъка

гр.Трън

2 876

100

1763,80т.

2939,67м3



Битов отпадък

200301

821,30т.

821,30 м3



Строителен отпадък

17

199,60т.

199,60 м3



Отпадна пръст

200303

с.Банкя

9

0

0

0

0

с.Бераинци

8

0

0

0

0

с.Богоина

7

0

0

0

0

с.Бохова

22

0

0

0

0

с.Бусинци

56

0

0

0

0

с.Бутроинци

29

0

0

0

0

с.Велиново

38

0

0

0

0

с.Видрар

9

0

0

0

0

с.Врабча

41

0

0

0

0

с.Вукан

19

0

0

0

0

с.Главановци

70

0

0

0

0

с.Глоговица

73

0

0

0

0

с.Горна Мелна

16

0

0

0

0

с.Горочевци

23

0

0

0

0

с.Джинчовци

17

0

0

0

0

с.Докьовци

24

0

0

0

0

с.Долна Мелна

27

0

0

0

0

с.Дълга Лука

13

0

0

0

0

с.Ездимирци

48

0

0

0

0

с.Еловица

30

0

0

0

0

с.Ерул

29

0

0

0

0

с.Забел

31

0

0

0

0

с.Зелениград

75

0

0

0

0

с.Кожинци

47

0

0

0

0

с.Костуринци

26

0

0

0

0

с.Къшле

1

0

0

0

0

с.Лева река

48

0

0

0

0

с.Лешниковци

10

0

0

0

0

с.Ломница

64

0

0

0

0

с.Лялинци

22

0

0

0

0

с.Милкьовци

27

0

0

0

0

с.Милославци

22

0

0

0

0

с.Маркетинци

17

0

0

0

0

с.Мрамор

31

0

0

0

0

с.Насалевци

13

0

0

0

0

с.Неделково

60

0

0

0

0

с.Парамун

37

0

0

0

0

с.Пенкьовци

32

0

0

0

0

с.Проданча

9

0

0

0

0

с.Радово

17

0

0

0

0

с.Рани луг

36

0

0

0

0

с.Реяновци

5

0

0

0

0

с.Слишовци

44

0

0

0

0

с.Стайчовци

35

0

0

0

0

с.Стрезимировци

12

0

0

0

0

с.Студен Извор

8

0

0

0

0

с.Туроковци

134

0

0

0

0

с.Филиповци

185

0

0

0

0

с.Цегриловци

9

0

0

0

0

с.Шипковица

5

0

0

0

0

с.Ярловци

54

0

0

0

0

ОБЩО ЗА ОБЩИНАТА

4 983

59,83

1763,80т.

2939,67м3

Битов отпадък

200301

821,30т.

821,30 м3

Строителен отпадък

17

199,60т.

199,60 м3

Отпадна пръст

200303

На територията на Общината дейностите с отпадъците от черни и цветни метали се управляват нерегламентирано.


6.2. Генерирано и събрано количество битови отпадъци за периода 2004 – 2007 години и прогнозни данни за 2008 година.


Събрано количество ТБО (тона/ година)

2004

2005

2006

2007

2008

2072

1769,40

1823,40

1763,80

1763,80

Събрано количество строителни отпадъци (тона/ година)

0

679,00

863,00

821,30

821,30

7.НАЧИНИТЕ И СЪОРЪЖЕНИЯТА ЗА ТРЕТИРАНЕ И БЕЗОПАСНО СЪХРАНЕНИЕ НА ОТПАДЪЦИТЕ.

Битовите и строителните отпадъци се депонират на депо за битови отпадъци в м.”Мечи дол” на 5 км. източно от гр.Трън. Проектната площ на депото е 5 дка. Проектният му капацитет е 12000м3. Началото на експлоатацията му е поставена през 1970 година. През 2007 година Общинската администрация извърши значителна работа по привеждане на депото за битови отпадъци към изискванията на Наредба 13/ 06.11.1998г. за условията и изискванията за изграждане и експлоатация на депа за отпадъци. Метода, който се използва за третиране на отпадъците е запръстяване един път в годината със земна маса в определен обем.

Мястото за смяна и временно съхранение на отработени моторни масла се осъществява на Базата на Петрол – гр.Трън. Употребяваните луминисцентни лампи съдържащи живак се събират на пункта на “Електроразпределение София област – ЕАД, клон Перник – технически участък гр.Трън”. Мястото за събиране и временно съхранение на негодни за употреба батерии и акумулатори се осъществява в Склад за отровни препарати, гр.Трън. Събирането да се извършва по ред определен от Общинската администрация. Лицата, които предлагат батерии за продажба на дребно, задължително предвиждат места за поставяне на съдове за събирането им. Лицата са длъжни да осигурят достъп до съдовете за събиране.

Сметосъбирането и сметоизвозването в града се извършва от звено “БКС”, което е към Общинската администрация. В звено “БКС” работят на щат 17 работници в това число тези, които работят със специализирана техника. Реалната потребност от работници по тази дейност е мого по – голяма , но в предвид ограничените финансови ресурси това са възможностите. Осигуряването на повече работници свързано с почистване, сметоизвозване, работа на депото за битови отпадъци и охраната му решаваме чрез програми свързани преди всичко с временна заетост, отработване на определени от Закона дни, доброволен труд и други. По този начин освен щатните през 2008 година ще бъдат включени още 27 човека /от м.март до м.октомври вкл./по НП “От социални помощи към осигуряване на заетост”.

За изпълнение на функциите си звеното е оборудвано със следните машини и съдове:



  • 1 – ин специализиран камион ГАЗ за 4,5 м3 контейнери.

  • 1 – ин специализиран камион ШКОДА за 110 л. кофи.

  • 1 – ин камион ГАЗ самосвал.

  • 1 – ин специализиран камион ИФА – “Вакуум помпа”.

Съдовете за смет се извозват със специализирана за това техника. Извозването на отпадъците е необходимо да се извършва по разработен график от Общинската администрация.

Използваните съдове за тази дейност са контейнери с вместимост 4,5 м3 – 40 бр., 110л. кофи – 500бр. и кошчета за смет 29 броя.


8. ФИНАНСОВИ СРЕДСТВА ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ПРОГРАМАТА.
8.1.Структура на таксите за управление на отпадъците по елементи, одобрени от Общински съвет Трън за периода 2005 – 2007 години и планови за 2008 година.


Структура на таксите за управление на отпадъците по елементи, одобрени от Общински съвет

Лева

2005

2006

2007

2008

Сметосъбиране и сметоизвозване

15 000

18 000

23 000

26 000

Депониране

1 000

2 000

2 000

5 000

Почистване улици

7 000

9 000

10 000

15 000

8.2.Очаквани и реални приходи от такса “битови отпадъци” за периода 2005 – 2008 години.




Очаквани и реални приходи от такса битови отпадъци

Очаквани приходи от такса

битови отпадъци

лева

Реални приходи от такса битови отпадъци

лева

2005

2006

2007

2008

2005

2006

2007

25 000

30 000

35 000

40 000

22 648

29 133

34 680



8.3.Инвесдтиции за дейностите по управление на отпадъците за периода 2005 – 2008 години.


Инвестиции за дейностите по

управление на отпадъците по години

Лева

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

Сметосъбиране

10 000

10 000











Сметоизвозване















Депониране



2 000











Почистване улици

















8.4. Разходи за дейностите по управление на отпадъците за периода 2005 – 2007 години и планови за 2008 година.

Разходи за дейностите по

управление на отпадъците

Лева

2005

2006

2007

2008

Сметосъбиране и сметоизвозване

65 000

68 000

78 000

90 000

Депониране

5 000

5 000

5 000

10 000

Почистване улици

29 000

31 000

37 000

40 000

Общо

99 000

104 000

120 000

140 000

Бюджета на звено “БКС” за 2007 година възлиза на 126 000 лв.

От тюх:


  • Заплати и осигуровки – 72 000 лв.

  • Горива и смазочни материали – 30 000 лв.

  • Други разходи – 24 000 лв.

За същото време приходите реализирани от събирането на такса “битови отпадъци” възлиза на 34 680 лв.

Общият извод, който може да се направи е, че средствата са крайно недостатъчни, за да се изпълнява програмата.

Това налага Общинската администрация непрекъснато да търси външни средства чрез програми от международни фондове, спонсорства и Национални фондове.


9. ОТЧЕТ И КОНТРОЛ НА ДЕЙНОСТИТЕ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ОТПАДЪЦИТЕ.

Управлението на дейностите по сметопочистване, сметосъбиране, сметоизвозване и депониране на битови и строителни отпадъци, както и остатъците от горива и отработени масла, негодни за употреба батерии и акумулатори, употребявани луминисцентни лампи и други е организирано на базата на нормативната уредба в Р.България, както и Наредба на ОбС – Трън за определяне условията и реда за изхвърляне, транспортиране, претоварване, оползотворяване и обезвреждане на битови, строителни и масово разпространени отпадъци на територията на община Трън, както и заплащането за предоставяне на съответните услуги.

Оперативното управление преминава през различни нива на Общинската администрация като за целта прякото управление е възложено на Главен специалист еколог и ръководителя на звено “БКС”.

На еколога е възложено:



  • Воденето и отчитането в дневника на депото.

  • Контрол при изпълнение на графика за извозване на отпадъците с цел максимално да се подобри процеса и се доведе до по – голяма ефективност на използваната техника.

По този начин се стемим да наложим строг контрол по действително извършената работа.

Ежегодно се съставя отчет за изпълнението на програмата, който се представя пред Общинския съвет и се изпраща на РИОСВ – София да 31 март следващата година. При промяна във фактическите и/ или нормативни условия програмата се актуализира.

10. КООРДИНАЦИЯ С ДРУГИ ПРОГРАМИ, ИМАЩИ ВРЪЗКА С ДЕЙНОСТТА.

През 2007 година община Трън съвместно с МТСП разработи проект по НП “От социални помощи към осигуряване на заетост”, където средствата са насочени към реализирането на тази програма.

Допълнително ще бъдат включени към реализирането на Програмата 27 работници, като разходите ще се завишат с 35 000 лв. без да се включват заплатите и осигуровките. Чрез реализирането на проекта ще бъдат почистени пътищата, улиците и други обществени терени в 15 населени места на територията на Общината. Очаква се около 60 човека да бъдат назначени допълнително за 6 месеца през 2008г. по Програма на МТСП за почистване на паркове (вкл. гробищни) и градинки.

Община Трън съвместно с други общини от областта и предстои да премине на интегрирана регионална система за управление на отпадъците. Началото е поставено през 2003г. със сключването на двустранно споразумение между МОСВ и общините бенифициенти по ИСПА проект “Регионално депо за битови отпадъци – Перник”, до изграждането на свое Общинско депо. Чрез реализацията на проекта ще се подобри системата за управление на дейностите по отпадъците в община Трън.

11.ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ И ГРАФИК.


  • Ежегодно да се актуализира размера на такса “битови отпадъци” съобразно, както възможностите на гражданите, така и с потребностите на звено “БКС”.

СРОК: м. януари всяка година.

ОТГ.: Зам. Кмет – Олег Тодоров


  • Да се подменят поетапно счупените контейнери, кофи и кошчета за смет съобразно финансовите възможности на общината.

СРОК: постоянен

ОТГ.: Зам. Кмет – Олег Тодоров



  • Да се провежда разяснителна и възпитателна дейност, чрез листовки и съобщения.

СРОК: постоянен

ОТГ.: Гл. спец. еколог


  • Всички безработни подлежащи на социално подпомагане да отработят по пет дни в почистване и хигиенизиране на града и селата.

СРОК: постоянен

ОТГ.: Строителен техник – Левчо Славчев,

Кметски наместници и

Кмет на кметство




  • При необходимост да се актуализира Наредба на Общински съвет Трън, с която да се определят условията и реда за изхвърляне, транспортиране, претоварване, оползотворяване и обезвреждане на битови, строителни и масово разпространени отпадъци на територията на община Трън, както и заплащането за предоставяне на съответните услуги.

СРОК: постоянен

ОТГ.: Кмет


  • Да се контролира спазването на Наредба за определяне условията и реда за изхвърляне, транспортиране, претоварване, оползотворяване и обезвреждане на битови, строителни и масово разпространени отпадъци на територията на община Трън, както и заплащането за предоставяне на съответните услуги, включително санкциониране нарушителите на същата.

СРОК: постоянен

ОТГ.: Кмет, Кметски наместници

и Кмет на Кметство




  • Общината да разработи програма “От социални помощи към осигуряване на заетост”, като включи работници за изпълнение изискванията на Наредбата за определяне условията и реда за изхвърляне, транспортиране, претоварване, оползотворяване и обезвреждане на битови, строителни и масово разпространени отпадъци на територията на община Трън, както и заплащането за предоставяне на съответните услуги и настоящата Програма за управление на дейностите по отпадъците.

СРОК: м.януари всяка година

ОТГ.: Зам. Кмет – Олег Тодоров


  • Всички стари замърсявания по населените места да бъдат почистени.

СРОК:м. април всяка година

ОТГ.:Кмет, Кметски наместници и Кмет на кметство


  • Да се определи площадка за компостиране на битови отпадъци.

СРОК: 2009 година

ОТГ.:Зам. Кмет – Олег Тодоров


  • Комисия от специалисти заедно с кметските наместници да определят претоварни площадки за събиране на битови и строителни отпадъци.

СРОК: 2009г.

ОТГ.: Зам. Кмет – Олег Тодоров

и Кметски наместници


  • Да се разработи и спазва графика за извозване на отпадъците, като се упражнява ежедневен контрол при изпълнение на същия.

СРОК:постоянен

ОТГ.:Строителен техник – Тачко Валентинов Георгиев



  • Ежедневно да се води и отчита дневника на депото.

СРОК:постоянен

ОТГ.:Гл. специалист еколог



  • Да се определи място за загробване на животински трупове на определено място, съгласно изискванията на ветеринарната медицина.

СРОК: 31.07.2008г.

ОТГ.: Кмет


  • Да се актуализира при необходимост план за привеждане на депото намиращо се в местността “Мечи дол“ в съответствие с изискванията на нормативната уредба.

СРОК: постоянен

ОТГ.: Гл. специалист еколог


  • Да се осигури охрана на депото.

СРОК:15.03.2008г.

ОТГ.: Зам Кмет – Олег Тодоров


  • Да се актуализира маркировката на депото със знаци и сигнали.

СРОК:31.03.2008г.

ОТГ.: Зам.Кмет – Олег Тодоров


  • Оказване контрол на вътрешния ред, ефективно използване на площа, както и цялостното състояние на депото.

СРОК: постоянен

ОТГ.: Еколог


  • Да се засадят подходящи растителни видове около района на депото, така че да се създаде дървесен пояс.

СРОК:30 юни 2008г.

ОТГ.: Зам. Кмет – Олег Тодоров


  • Периодично да се терасира площа в района на депото и да се пригоди така, че да може да се използва през различни сезони.

СРОК:м. март всяка година

ОТГ.:Зам. Кмет – Олег Тодоров


  • Да се запръсти със земна маса в размер от 300м3 района на депото.

СРОК:м. март всяка година

ОТГ.:Зам. Кмет – Олег Тодоров


  • Мястото за смяна на отработени моторни масла на базата на Петрол – гр.Трън да се обозначи с указателни табели.

СРОК:30.08.2008г.

ОТГ.:Зам. Кмет – Олег Тодоров


  • Да се поставят указателни табели и осигурят съдове за събиране на употребявани луминисцентни лампи.

СРОК:30.08.2008г

ОТГ.:Зам Кмет – Олег Тодоров


  • Да се поставят указателни табели и осигурят съдове за събиране на негодни за употреба батерии и акумулатори в Склада за отровни препарати – гр.Трън.

СРОК:30.06.2008г.

ОТГ.:Зам.Кмет – Олег Тодоров


  • Събирането на негодни за употреба батерии да се извършва по ред определен от общинската администрация.

СРОК:постоянен

ОТГ.:Зам. Кмет – Олег Тодоров



  • Лицата предлагащи батерии за продажба на дребно, задължително да предвидят места за поставяне на съдове за събиране на негодни за употреба батерии. Лицата осигуряват достъп до съдовете за събиране.

СРОК:30.08.2008г.

ОТГ.:Управители на фирми и Гл. спец. еколог



  • Изпълнението на програмата да се отчита пред Общински съвет Трън, а екземпляр от същата да се представя в РИОСВ – София.

СРОК:31.03 всяка година



ОТГ.:Кмет

12.ИНФОРМАЦИЯ ЗА ВРЪЗКА С ЛИЦАТА, ОТГОВОРНИ

ЗА УПРАВЛЕНИЕТО НА ОТПАДЪЦИТЕ.

Кмет: Станислав Антонов Николов

Тел.: 07731/ 2191

Община: Трън, Адрес: гр.Трън 2460, пл. “Вл. Тричков” №1

Е–mail:

Факс: 07731/ 2265

Заместник Кмет: Олег Тодоров Тодоров

Тел.: 07731/ 2304

Отговаря за: УТОбССД

Е–mail:

Факс: 07731/ 2265

За екологията отговаря: инж.Елица Иванова Петрова

Тел.: 07731/ 2265, в.109

Длъжност: Гл. специалист еколог

Е–mail:

Факс: 07731/ 2265

За звено “БКС” отговаря: Тачко Георгиев

Тел.: 07731/ 2265, в.112

Длъжност: Строителен техник

Е–mail:

Факс: 07731/ 2265


Общинската програма е приета от Общински съвет на община Трън, с Решение № 35 от 30.04.2008г.



Каталог: content -> uploads -> strategic
uploads -> Председател Проф д-р Св. Торбова, д м
uploads -> 2460 гр. Трън, пл." Вл. Тричков", №1, тел
uploads -> Избирателен списък част I (за публикуване)
uploads -> 14 май 2016 Г. Празник в памет на именитата българска народна певица гюрга пинджурова и по повод 121 годишнина
uploads -> Избирателен списък (За публикуване на интернет страницата на общината)
uploads -> Избирателен списък (за публикуване)
uploads -> Представяне на участника относно: Открита процедура за възлагане на обществена поръчка с предмет: „Доставка и монтаж на част „Ефектно и сценично осветление и озвучаване на тържествената зала в нч гюрга Пинджурова-1895г.”
uploads -> Избирателен списък
strategic -> Общински план за развитие на община Трън


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница