Открита процедура за възлагане на обществена поръчка с обект



Дата22.01.2019
Размер77.91 Kb.
#111038
ОТКРИТА ПРОЦЕДУРА ЗА ВЪЗЛАГАНЕ НА ОБЩЕСТВЕНА ПОРЪЧКА С ОБЕКТ:

Проектиране и изпълнение ( инженеринг )на строително монтажни – работи за облицовка фасади, нов навес на вход западна фасада, подмяна дограма и изграждане на вътрешни мрежи по безопасност и охрана (СОТ, видеонаблюдение, пожароизвестяване, втори ел.захранващ кръг ) на Съдебната палата Пазарджик”



МЕСТОНАХОЖДЕНИЕ: УПИ VІІІ, пл.сн. № 657, кв. 207 по плана на гр. Пазарджик, ул. Хан Крум № 3, гр. Пазарджик

ТЕХНИЧЕСКА СПЕЦИФИКАЦИЯ

Съдебната палата Пазарджик е построена през периода 1936 - 1938 год. Имота е собственост на Министерство на правосъдието съгласно Акт за държавна собственост № 4849 / 22.11.2005 год. Имота се идентифицира като УПИ VІІІ, пл.сн. № 657, кв. 207 по плана на гр. Пазарджик, целият с площ 1932,72 кв.м., ведно с построените в него масивна сграда на четири етажа, със ЗП = 836,95 кв.м., двуетажна масивна сграда – пристройка със ЗП = 166,83 кв.м., едноетажна масивна сграда – пристройка със ЗП = 19,84 кв.м., едноетажна масивна сграда – пристройка със ЗП = 10,43 кв.м., едноетажна масивна сграда – пристройка със ЗП = 5,52 кв.м. и едноетажна масивна сграда – гаражи със ЗП = 124,26 кв.м.

Конструкцията на основната сграда и пристройките към нея е скелетна стоманобетонова, монолитно изпълнение с ст.бетонови елементи на подовите конструкции. Стените са носещи, тухлена зидария. Сградата отвън е измазана с гладка вароциментова мазилка, входа е оформен с три арковидни отвора. Дограмата е дървена, двукрили двукатни прозорци, като прозоречните отвори са обрамчени с камък.

І. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ИЗГОТВЯНЕТО НА ИНВЕСТИЦИОННИЯ ПРОЕКТ

Изготвянето на инвестиционния проект за “ Проектиране облицовка фасади, подмяна дограма, нов навес западна фасада и изграждане на вътрешни мрежи по безопасност и охрана (СОТ, видеонаблюдение, пожароизвестяване, втори ел.захранващ кръг ) на Съдебната палата Пазарджик”, ще се извърши в две фази - идеен и работен проект.


1. Проектирането трябва да включва ТЕХНИЧЕСКО ЗАСНЕМАНЕ и изготвяне на ИДЕЕН И РАБОТЕН ПРОЕКТ. за облицовка на фасадата с каменна облицовка, като се обследват топлотехническите параметри на сградата, с оглед нейното саниране. Идейният проект следва да се изготви само за част архитектура за решение на вида на облицовката и при запазване на общия силуетен план и визуално въздействие. При разработката да се запазят съществуващата облицовка на входа и цокъл от видим камък, както и изпълненото обрамчване на прозорците. При решението на подмяна на дограмата да се търси запазване на растера, касетирането и цветово решение в съответствие с облицовката и функционалното предназначение на сградата.

ИДЕЙНИЯТ ПРОЕКТ може да бъде изготвен и в повече от един вариант, като фаза РАБОТЕН ПРОЕКТ се изготвя след одобрение от страна на Възложителя на ИДЕЙНИЯ ПРОЕКТ.

РАБОТЕН ПРОЕКТ по части: архитектурна за облицовка на фасадата, подмяна на дограма, нов навес западна фасада, слаботокова ел.инсталации /озвучителна инсталация, пожароизвестителна система, сигнално-охранителна система, видео-охранителна система/, препокриване с керемиди. Проекта да бъде комплектован с част План за безопасност и здраве, както и подробни количествени сметки по всички части в съответствие с проектната разработка, стойностни сметки по уедрени показатели по отделните части на проекта.

Да се докаже възможността на съществуващата конструкция да поеме експлотационните товари и статични такива, породени с новия архитектурен проект.

Да се обследват топлотехническите параметри и при необходимост да се предвиди ефективна топлоизолация на сградата, съгласно разпоредбите на наредба №7/15.12.2004 г. за топлосъхранение и икономия на енергия в сгради.
Изпълнението на възложеното проектиране трябва да отговаря на изискванията, установени с Наредба № 4/21.05.2001г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти.

Идейният и работен проект подлежат на предварително съгласуване и приемане от Експертен – технически съвет при Министерство на правосъдието.

Внасянето за одобрение на проекта в Община Пазарджик, става след съгласуването му от Възложителя.

Лицата от проектанският екип на Участникът, трябва да притежават необходимата проектанска правоспособност, доказана с представяне на удостоверение за проектанска правоспособност, издадено от Камарата на архитектите в инвестиционното проектиране, съответно – от Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране.


При проектирането задължително да се спазват следните нормативни актове:

  • Закон за устройство на територията;

  • Закон за камарите на архитектите и инженерите в инвестиционното проектиране;

  • Наредба №1 от 2003г. за номенклатурата на видовете строежи;

  • Наредба за условията и реда за задължително застраховане в проектирането и строителството;

  • Наредба № 7 от 08.06.1998 година ("Държавен вестник" брой № 70 от 1998 година; Поправена в "Държавен вестник" брой № 82 от 1998 година;Изменена и допълнена в "Държавен вестник" брой № 52 от 1999 година) на Министерството на регионалното развитие и благоустройството за физическата защита на строежите;

  • Наредба № 6 от 26.11.2003г. за изграждане на достъпна среда в урбанизираните територии;

  • Наредба № 2 за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони;

  • Наредба № 3 за основните положения за проектиране на конструкциите на строежите и за въздействията върху тях;

  • Норми за проектиране за сгради и съоръжения в земетръсни райони” от 1987 г. Изменение и допълнение от 1989г.;

  • Наредба №18/12.11.2004г. за енергийните характеристики на обектите;

  • Наредба № 2/05.05.1997г. за противопожарните строително-технически норми;

  • Наредба № І-209 от 2004г. за правилата и нормите за пожарна и аварийна безопасност на обектите в експлоатация;

  • Наредба № Із-489 за реда за осъществяване на държавен противопожарен контрол;

  • Наредба №4/14.08.2003г. за проектиране, изграждане и експлоатация на електрически уредби в сгради;

  • Наредба № 49 за изкуствено осветление на сградите;

  • Наредба № 4 от 10.01.2008 година за правилата и нормите за безопасност и охрана при проектиране, строителство, реконструкция, модернизация и експлоатация на обектите на съдебната власт на МП (обнародвана в "Държавен вестник" брой № 8 от 2008 година;

  • Закон за енергийната ефективност;

  • Наредба № 4 за ограничаване на вредния шум чрез шумоизолиране на сградите при тяхното проектиране и за правилата и нормите при изпълнението на строежите по отношение на шума, излъчван по време на строителството;

  • Наредба № 7 за топлосъхранение и икономия на енергия в сгради;

  • Закон за здравословни и безопасни условия на труд;

  • Наредба №2 от 2004г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи;

Участниците трябва да се съобразят и с останалите действащи законови и подзаконови нормативни актове, регламентиращи проектирането и строителството на подобен вид обекти.

ІІ. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ СТРОИТЕЛНО – МОНТАЖНИТЕ РАБОТИ

1. Изисквания към извършване на строително-монтажните работи

  • Строително – монтажни работи започват след одобрение на проекта от Община Пазарджик, при издадено Разрешение за строеж. Обекта е паметник на културата.

  • Строително – монтажните работи се отчитат периодично след представяне на Акт - протокол образец №19 с придружително писмо от участника, определен за Изпълнител. Възложителят или упълномощено от него физическо или юридическо лице, изпълняващо функциите на инвеститорски контрол го проверява, оформя и в пет дневен срок от датата на получаването го връща на Изпълнителя.

Окончателното приемане на извършените и отговарящи на предварително обявените условия СМР се извършва съгласно клаузите на договора.

  • Участникът следва да притежава сертификат ISO 9001 за въведена система за управление на качеството, разработена и прилагана за извършване строително- монтажни работи.

  • Участникът следва да притежава Удостоверение за вписване в Централния професионален регистър на строителя, съответстващо на категорията и групата на строежа или по - високи, съгласно Наредба № 1 от 30.07.2003 год. за номенклатурата на видовете строежи.



2 Изисквания към влаганите строителни материали, машини и съоръжения.


  • Влаганите строителни материали и съоръжения трябва да отговарят на следните технически спецификации:

- Български стандарти, въвеждащи хармонизирани европейски стандарти, или еквивалентни;

- Европейски технически одобрения (със или без ръководство), когато не съществуват технически спецификации по т. 1;

- В случай, че технически спецификации по т. 1 и 2 не съществуват, строителните материали следва да съответстват на признати национални технически спецификации.

  • Когато техническите спецификации не могат да бъдат определени по горния ред, включително когато такива не съществуват, не са публикувани или не са влезли в сила, същите се определят от:

- Български стандарти, с които се въвеждат европейски или международни стандарти, или еквивалентни;

- Български стандарти или еквивалентни;

- При условие, че не са налице публикувани стандарти по т. 1 и т. 2, се прилагат български технически одобрения, както и нормативните актове за проектиране, изпълнение и контрол на строежите или на отделни строителни и монтажни работи.

3. Нормативни актове



  • Изпълнението на възложените СМР трябва да отговарят на изискванията, установени с Наредбата за съществените изисквания към строежите и оценяване съответствието на строителните продукти(ДВ, бр. 106 от 27 декември 2006 г.).

  • При строителството задължително да се спазват следните нормативни актове :

1. Закон за устройство на територията;

2. Наредба за условията и реда за задължително застраховане в проектирането и строителството;

3. Наредба № 1 от 2003 г. за номенклатурата на видовете строежи;

4. Наредба № 2 от 2003 г. за въвеждане в експлоатация на строежите в Република България и минимални гаранционни срокове за изпълнени строителни и монтажни работи, съоръжения и строителни обекти;

5. Наредба № 3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството;

6. Наредба № 5 от 2006 г. за техническите паспорти на строежите;

7. Наредба № І-209 от 2004 г. за правилата и нормите за пожарна и аварийна безопасност на обектите в експлоатация;

8. Наредба № 2 от 1987 г. за противопожарните строителнотехнически норми;

9. Противопожарни строителнотехнически норми;

11. Наредба № 3 от 2004 г. за устройството на електрическите уредби и електропроводните линии;

12. Наредба № 4 от 2004 г. за техническа експлоатация на енергообзавеждането;

13. Наредба № 4 от 2003 г. за проектиране, изграждане и експлоатация на електрически уредби в сгради;

16. Закон за здравословни и безопасни условия на труд;

17. Наредба № 2 от 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи;

19. Наредба № 4 от 10.01.2008г. за правилата и нормите за безопасност и охрана при проектиране, строителство, реконструкция, модернизация и експлоатация на обектите на съдебната власт. При изпълнение на поръчката следва да се спазват всички останали нормативни актове в областта на строителството.

Изпълнението на строително-монтажните работи следва да се придружава от всички необходими актове, протоколи и други строителни книжа посочени в Наредба №3 от 31.07.2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството към Закона за устройство на територията.

Участниците спазват всички технологични изисквания за извършване на СМР, както и стриктно да спазват нормативите за безопасни условия на труд в строителството.

Изпълнителят на обществена поръчка трябва да отговаря на изискванията от Глава десета от Закона за устройство на територията

Изготвил:

/ инж. Б. Янева /



гл. експерт „Инвестиции”

Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница