Въведение Квинтесенц Кепитъл ад



Дата19.10.2018
Размер36.71 Kb.
#91265
Индустриален и Бизнес Парк Айтос

Икономическа обосновка




Въведение

Квинтесенц Кепитъл АД е българска компания, собственост на две физически лица – инж. Владимир Костов и д-р Красимир Куманов. Основният капитал на дружеството е 50 хил. Лева. Дейността на компанията е съсредоточена в три направления:

  1. Изграждане и развитие на индустриални и експортно ориентирани зони – високотехнологични производства и хранително-вкусова промишленост

  2. Внедряване на съвременнни уеб и мобилни софтуерни решения за медицината и търговията.

  3. Маркетиране на иновативни български дружества в чужбина.


Индустриален и Бизнес парк Айтос АД е частно-публичен проект за разполаганетио на високотехнологични производства, в който 51% е собственост на Квинтесенц Кепитъл АД, а останалите 49% са собственост на община Айтос. Капиталът на дрижеството е 550 хил. лева. Проектът обхваща 824 дка в землището на община Айтос, от които 795.2 дка са собственост на проектното дружество и 28.4 дка собственост на община Айтос.
Квинтесенц Кепитъл АД управлява всички дейности по проектирането, съгласуването и одобряването на ПУП на парка – преминати са всички процедури по утвърждаване, включително изработването на парцеларни планове за изграждането на път с трайна настилка и прилежаща инфраструктура до зоната.
Преотреждането на 824 дка земеделска земя премина всички законови процедури в МЗХ относно промяна предназначението на земята. Дружеството има срок до 6 февруари 2013 г. да заплати сумата от 327 765, 75 лева държавна такса за притежаваните от него 795.282 дка земя. На 26 януари се очаква община Айтос да вземе решение да освободи от такса преотреждането на притежаваните от нея пряко 28.4 дка земя, след което предназначението на земята ще се смени от земеделска на производствена.
В рамките на 5 работни дни от получаване на постановеното Решение на Комисията за земеделските земи, дружеството ще получи скиците и всички съпътстващи документи за всеки урегулиран поземлен имот /УПИ/ .

Стратегия на ИБПА

Разходна част


1. Относно инфраструктура – терените за прилежащата инфраструктура ще бъдат възмездно прехвърлени на Община Айтос. По цени към края на 2012 г. изграждането на инфрструктурата на зоната ще струва приблизително 10 милиона лева и ще отнеме около 6 месеца. Проведени са предварителни разговори с МРРБ за целево финансиране на общински пътища, което включва и прилежащата инфраструктура – водопровод, канализация, кабелни трасета електропровод, кабелни трасета оптика.
Проектирането е завършено, изготвени са осъвременени количествено-стойностни сметки, разполагаме и с три индикативни оферти и има пълна готовност да стартира процедура за избор на изпълнител по ЗОП. Според нас тази процедура може да стартира през април, а строителните работи да започнат през май-юни.
2. Изплащане на проучванията и проектирането на зоната – ПУП и всички съпътстващи дейности - 1 200 000 лв без ДДС.
3
. Изграждане на ограда около зоната [5 000 метра – метални оградни колове (5000 - 140х50х4х3000 – 37 ), оградни метални пана с ПВЦ покритие – (12 000 - 100 х 240 – 20)] – това е първостепенна задача и ще струва приблизително 450 000 лв без ддс. Детайлна информация се съдържа в количествено-стойностна сметка.
Общо разходи - 1 977 765, 75 лева без ДДС
Приходна част
1. Приходи от Продажби на Правото на строеж в поземлените имоти /учредени в съответствие с влезлия в сила подробен устройствен план и виза за проектиране за конкретния имот, издадена от главния архитект на община Айтос, като фактически обемът на правото на строеж е лимитиран от предвижданията на подробния устройствен план и са показани във визуализацията на ПУП/ – стратегията е да се продават тези права на принципа ППОП /построй-притежавай-оперирай-предай/ на цената от 50 евро на квадратен метър за период от 20 години.

Наличните 50 производствени площадки са с обща площ 800 000 м2 и очаквани приходи от 40 милиона евро. Период – 5 години.


2. Приоди от управление на проектиране и строителство в производствените площадки – 1 млн м2 РЗП х 37 лв = 37 млн. Лева. Период – 5 години.
3. Приходи от управление на дейности по проектиране, системна интеграция, програмиране на автоматизирани линии и промишлени роботи 20 млн. Лева (100 проектанти, програмисти и интегратори х 2400 часа годишно х 5 години х 17 лева /25% от 68 лв.час/). Експертите са служители на ABB Robotics Швейцария, Festo Германия, SMC Япония, HMB Consulting A/S, Denmark, Квинтесенц БГ България, Опънинтегра АД България, Институт по роботика на БАН, Лабораторията по CAD/CAM/CAE на Технически университет на БАН и други. Цената от 35 Евро на час е сред най-ниските в света. Период – 5 години.
4. Приходи от административни и маркетингови улуги и посредничество – 7 млн. Лева. Период – 5 години.
Общо приходи – 142 млн лева без ДДС

Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница