ИНФОРМАЦИЯ

ЗА ОДОБРЕНИ УЧЕНИЦИ ОТ ОБЩИНСКИ УЧИЛИЩА ЗА ОТПУСКАНЕ НА СТИПЕНДИЯ ПО НАРЕДБАТА ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА ЗАКРИЛА НА ДЕЦА С ИЗЯВЕНИ ДАРБИ –

ЗАСЕДАНИE НА ЕКСПЕРТНА КОМИСИЯ ОТ 29.06.2015г.

І. ОТПУСКАНЕ НА СТИПЕНДИЯ
1.1 Яна Велиславова Анастасова – І АЕГ, 11 клас, класирана на първо място на Национална олимпиада по английски език.

1.2 Александър Велизар Чернев – СМГ, 8 клас, класиран на първо място на Национална олимпиада по английски език.

1.3 Снежина Даниелова Илиева – 91 НЕГ, 8 клас, класирана на трето място на Национална олимпиада по немски език.

1.4 Арно Бойко Пигелер – 91 НЕГ, 8 клас, класиран на второ място на Национална олимпиада по немски език.

1.5 Боян Милчев Маринов –91 НЕГ, 9 клас, класиран на трето място на Национална олимпиада по немски език.

1.6 София Силвиевна Казначеева – 81 СОУ, 10 клас, класирана на трето място на Национална олимпиада по руски език.

1.7 Анна Илиянова Аврамова –133 СОУ, 9 клас, класирана на второ място на Национална олимпиада по руски език.

1.8 Татяна Денисовна Якимова - ПГИЧЕ, 9 клас, класирана на трето място на Национална олимпиада по руски език.

1.9 Людмила Илианова Караджова – 9 ФЕГ, 10 клас, класирана на второ място на Национална олимпиада по френски език.

1.10 Преслава Петкова Тодорова 9 ФЕГ, 10 клас, класирана на трето място на Национална олимпиада по френски език.

1.11 Марк Джеймс Александров –9 ФЕГ, 9 клас, класиран на второ място на Национална олимпиада по френски език.

1.12 Десислава Мирославова Динчева –164 ГПИЕ, 8 клас, класирана на трето място на Национална олимпиада по испански език.

1.13 Николета Ивайлова Кьосовска – 164 ГПИЕ, 11 клас, класирана на второ място на Национална олимпиада по испански език.

1.14 Светла Николаева Манолова - 164 ГПИЕ, 9 клас, класирана на първо място на Национална олимпиада по испански език.

1.15 Камелия Краси Хаджиева – 164 ГПИЕ, 8 клас, класирана на първо място на Национална олимпиада по испански език.

1.16 Кристиан Евгениев Стоичков –164 ГПИЕ, 9 клас, класирана на трето място на Национална олимпиада по испански език.

1.17 Денис Спасов Дашев –23 СОУ, 8 клас, класиран на второ място на Национална олимпиада по италиански език.

1.18 Александър Димитров Панчев - 73 СОУ, 8 клас, класиран на трето място на Национално математическо състезание между профилирани гимназии и паралелки на СОУ с чуждоезиков профил.

1.19 Тодор Веселинов Тодоров – І АЕГ, 10 клас, класиран на второ място на Национално математическо състезание между профилирани гимназии и паралелки на СОУ с чуждоезиков профил.

1.20 Христо Иванов Попов – СМГ, 10 клас, класиран на първо място на Пролетни математически състезания.

1.21 Ирина Юлиянова Софронова – СМГ, 9 клас, класирана на първо място на Пролетни математически състезания.

1.22 Димитър Здравков Ружев – СМГ, 10 клас, класиран на първо място на Пролетни математически състезания.

1.23 Борислав Калоянов Антов –СМГ, 8 клас , класиран на първо място на Пролетни математически състезания.

1.24 Борис Александров Барбов – СМГ, 8 клас, класиран на второ място на Национална олимпиада по математика.

1.25 Кирил Каменов Трифонов – СМГ, 8 клас, класиран на първо място на Национална олимпиада по математика.

1.26 Виолета Николаева Найденова – СМГ, 10 клас, класирана на трето място на Национална олимпиада по математика.

1.27 Калоян Стайков Стайков – 91 НЕГ, 8 клас, класиран на трето място на Национална олимпиада по математическа лингвистика.

1.28 Надежда Димитрова Димитрова – 128 СОУ, 10 клас, класирана на второ място на Национална олимпиада по математическа лингвистика.

1.29 Здравко Пламенов Иванов – СМГ, 8 клас, класиран на първо място на Национална олимпиада по математическа лингвистика.

1.30 Никол Георгиева Обретинчева – СМГ, 8 клас, класирана на второ място на Национална олимпиада по математическа лингвистика.

1.31 Валентин Руменов Димов –91 НЕГ, 10 клас, класиран на трето място на Национално състезание по математическа лингвистика.

1.32 Стефан Ивов Герин –СМГ, 9 клас, класиран на второ място на Пролетно национално състезание по физика.

1.33 Александър Александров Щедрицки –СМГ, 11 клас, класиран на трето място на Пролетно национално състезание по физика.

1.34 Константин Христов Шейретов – СМГ, 10 клас, класиран на трето място на Пролетно национално състезание по физика.

1.35 Никола Иванов Пулев –СМГ, 11 клас, класиран на трето място на Национална олимпиада по физика.

1.36 Марин Здравков Димитров –СМГ, 10 клас, класиран на трето място на Национална олимпиада по физика.

1.37 Мина Стефанова Цаковска - СМГ, 9 клас, класирана на първо място на Национална олимпиада по химия и опазване на околната среда.

1.38 Цветослав Ангелов Георгиев –СМГ, 11 клас, класиран на второ място на Национална олимпиада по биология и здравно образование.

1.39 Димитър Павлов Янакиев –164 ГПИЕ, 9 клас, класиран на трето място на Национална олимпиада по география и икономика.

1.40 Георги Мирославов Александров –СМГ, 8 клас, класиран на първо място на Национална олимпиада по астрономия.

1.41 Христо Веселинов Венев - СМГ, 11 клас, класиран на първо място на Национална олимпиада по информатика.

1.42 Ивелина Емилова Здравкова –22 СОУ, 10 клас, класирана индивидуално на първо място по лека атлетика на финали на Ученически игри.

1.43 Анна – Мария Александрова Янакиева –ІІ АЕГ, 10 клас, класирана на второ място на Национален конкурс за млади изпълнители на забавна песен.

1.44 Зорница Чавдарова Стоилова1 СОУ, 8 клас, класирана на първо място на Държавно първенство по модерен петобой – индивидуално.

1.45 Сийка Тодорова Иванова166 СУ, 8 клас, класирана на първо място на Държавен личен шампионат по свободна борба.

1.46 Боряна Николаева Калейн47 СОУ, 8 клас, класирана на първо място на Държавен шампионат по художествена гимнастика.

1.47 Любомир Благоев Костадинов57 СУ , 8 клас, класиран на първо място в ДЛОП по бокс.

1.48 Веселин Веселинов Марков57 СУ , 9 клас, класиран на първо място в ДЛОП по бокс.

1.49 Антонио Светославов Иванов –32 СОУ, 9 клас, класиран на първо място в Национален шампионат по лека атлетика – 100 метра индивидуално.

1.50 Георги Костадинов Граматиков –153 СУ, 9 клас, класиран на първо място на Балканско първенство по джудо.

1.51 Илиян Веселинов Марков – 57 СУ, 11 клас, класиран на първо място в ДЛОП по бокс.
1.52 Йоана Марио Христова12 СОУ , 10 клас, класирана на първо място в Национален шампионат по лека атлетика, 60 м. и 200м- индивидуално.

На основание чл. 16, ал.5 от Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби, учениците имат право да получават само една стипендия по реда на наредбата или на основание на закон или акт на Министерски съвет.

Правото на стипендия се губи при настъпване на обстоятелствата по чл. 16, ал. 7 от Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби.

За учениците, които не са одобрени за отпускане на стипендия по реда на Наредбата за условията и реда за осъществяване на закрила на деца с изявени дарби, ще бъдат изготвени и изпратени писма с изложени мотиви за отказ.