Към чл. 6 от Наредба за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда



Дата18.12.2018
Размер199.49 Kb.
#108004
ПРИЛОЖЕНИЕ № 2 към чл. 6 от Наредба за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда.

(Доп. - ДВ, бр. 3 от 2006 г., изм. и доп., бр. 3 от 2011 г., 30.11. 2012г., изм. и доп. бр. 94 от 30.11.2012 г., в сила от 30.11.2012 г.)

ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРЕЦЕНЯВАНЕ НА НЕОБХОДИМОСТТА ОТ ОВОС


  1. ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНТАКТ С ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ:




  1. Име, ЕГН, местожителство, гражданство на възложителя - физическо лице, седалище и единен идентификационен номер на юридическото лице:

ВИТТЕ АУТОМОТИВ БЪЛГАРИЯ ЕООД

гр. Русе 7009, местност Слатина, ул. Индустриален парк №19

ЕИК 200292065





  1. Пълен пощенски адрес.

гр. Русе 7009, местност Слатина, ул. Индустриален парк №19


  1. Телефон, факс и e-mail.

тел.: 082 84 56 5; факс: 082 84 56 44; моб. тел.: 0878 47 50 31;

stefka.asparuhova@witte-automotive.bg




  1. Лице за контакти.

Стефка Аспарухова


  1. ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ИНВЕСТИЦИОННОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ:




  1. Резюме на предложението.

Дейността на обекта, предмет на настоящото инвестиционно предложение, е включена в Приложение II към чл. 93, ал. 1, т. 1 и 2 на ЗООС –т.10, буква б, н - „добив на подземни води“. Информацията за инвестиционното предложение е изготвена в съответствие с изискванията на ЗООС, Приложение 2 от Наредба за условията и реда за извършване на ОВОС и е съобразен с критериите, заложени в чл. 93, ал.4 от ЗООС.

Касае се за ново инвестиционно намерение свързано с изграждане на система от водочерпателни и реинжекционни кладенци, предназначена за водоснабдяване с подземни води на термопомпена климатична инсталация на съществуваща производствена и офис сграда, собственост на фирма „Витте Аутомотив България“ ЕООД, гр. Русе. Целта е да се осигури високо енергийно ефективно и екологосъобразно отопление / охлаждане на съществуващата сграда.

За осигуряване работата на термопомпена климатична инсталация ще бъдат изградени 2 броя черпещи и 4 броя връщащи сондажни кладенци. Те ще се изградят в ПИ 63427.85.30 и ПИ 63427.85.6, местност Слатина от кадастралната карта на гр. Русе. Имота и сградите в него са собственост на фирма „Витте Аутомотив България“ ЕООД, гр. Русе.

Конструкцията на кладенците ще бъде уточнена след провеждане на подробни хидрогеоложки проучвания. Проектната дълбочина на черпещите сондажи е до 200 m., а на връщащите до 150m.

Сондажите ще черпят и връщат водите във водно тяло с код: Карстови води в Русенската формация с код BG1G0000K1b041.

Режима им на работа ще бъде непрекъснат - денонощен с дебит на черпене и връщане до 45 l/s. Черпещите сондажи ще бъдат свързани с термопомпента климатична инсталация и отоплителна система на сградата. Охладена/затоплена вода ще се подава директно във връщащите сондажи




  1. Доказване на необходимостта от инвестиционното предложение.

За оптимизиране разходите по отопление и охлаждане на офис сграда е избран най-удачния метода, чрез термопомпена климатична инсталация въздух-вода. Този метод е с най-висока енергийна ефективност и най-екологосъобразен. Единствено дълбоките подземните води са с постоянна целогодишна температура между 10 и 12оС, което ги прави най-подходящи за целта.


  1. Връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности.

Реализирането на инвестиционното предложение е свързано с издаване на разрешително за изграждане на черпещи и реинжекционни сондажни кладенци (черпещ и реинжекционен) и разрешително за ползване на подземен воден обект от Басейнова дирекция за управление на водите-Дунавски район с център гр. Плевен, което ще бъде издадено след получаване на номер на решението на министъра на околната среда и водите или на директора на съответната регионална инспекция по околната среда и водите по оценка на въздействието върху околната среда или за преценка, че не е необходимо извършването на оценка на въздействието върху околната среда, или за оценка за съвместимост, когато такива се изискват съгласно Закона за опазване на околната среда и Закона за биологичното разнообразие по отношение на водовземането (когато средноденонощния дебит е повече от 300 л/сек и в останалите случай при преценка от компетентния орган съгласно Прил. 2 към чл. 93, ал. 1, т. 1 и 2 от ЗООС, т. 10, б. „н”).

Инвестиционното намерение няма връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности в обхвата на въздействие на обекта на инвестиционното предложение.




  1. Подробна информация за разгледани алтернативи.

Този метод на отопление и охлаждане е с най-висока енергийна ефективност и подходящ за сгради с голяма площ. Разгледани са всички алтернативи за водоснабдяване Единствено подземните води са с постоянна целогодишна температура между 10 и 12 оС, което ги прави най-подходящи за целта.

Водовземното съоръжение е проектирано да разкрие водно тяло Русенската формация с код BG1G0000K1b041. водно тяло Порови води в Неогена – район Русе-Силистра с код BG1G00000N1035, не е алтернатива за водоснабдяване поради това че, няма необходимата водообилност и не може да осигури необходимите водни количества.

Водно тяло Карстови води в Малм-Валанжския басейн с код BG1G0000J3K051 не се разглежда като алтернатива поради това че, за достигането му е необходимо изграждането на по-дълбоки сондажни кладенци, което би оскъпило многократно ИП и би било нерентабилно за реализация.


  1. Местоположение на площадката, включително необходима площ за временни дейности по време на строителството.

ИП предстои да бъде реализирано в ПИ 63427.85.30, 85.6, местност Слатина от кадастралната карта на гр. Русе., ЕКАТТЕ 63427, местност Слатина, ул. Индустриален парк №19. По време на изграждането няма да се засегнат други територии извън посочения имот.

  1. Описание на основните процеси (по проспектни данни), капацитет.

За работата на термопомпената климатична инсталация ще е необходим дебит до 45 l/s, който ще се осигурява от 2 бр. черпещи сондажа. Сондажите ще работят денонощно и целогодишно. Следователно необходимото водно количество годишното ще бъде: 365 ден * 388 кубика вода/денонощно = 1419120 кубика/годишно.

Отработената вода ще бъде връщана чрез 4 броя реинжекционни сондажи обратно в същото водно тяло Карстови води в Русенската формация с код BG1G0000K1b041.




  1. Схема на нова или промяна на съществуваща пътна инфраструктура.

За осъществяването на инвестиционното намерение няма нужда от промяна или изграждане на нова пътна инфраструктура.


  1. Програма за дейностите, включително за строителство, експлоатация и фазите на закриване, възстановяване и последващо използване.

Изграждането на проектните съоръжения ще започне след получаване на разрешително за изграждане от Басейнова дирекция за управление на водите с център Плевен.

Планира се изграждането да започне веднага след издаване на разрешителното за изграждане от БДДР. Изграждането ще продължи от 10 до 45 календарни дни.

След завършване на сондажите, те ще бъдат промити с чиста вода.

Активирането и доизчистването му ще се извърши с ерлифт (компресор). Общата продължителност на ерлифтното водочерпене за един сондаж е 1 м.см.

По време на изграждането ще се води следната документация и ще се извършат следните дейности:


  • Водене на дневници за ежедневен и периодичен инструктаж по ТБТ.

  • Сондажен дневник за операциите по време на сондиране – сондажни, ремонтни и др. описани по време и отговорни лица, параметри на промивната течност.

  • Механичен каротаж – проходка за единица време, описание на шлама излизащ над устието и описание на характерно поведение на работния инструмент.

  • Актове за скрити работи при спускане на експлоатационната колони и след извършване на циментационните работи и загравяването.

  • Геофизични изследвания – електро и термокаротажи за разчленяване на геоложкия разрез по косвени геофизични признаци – температура на водата и електро съпротивление на средата.

  • Опитно-филтрационни изследвания. Описани са в следващата таблица. Водочерпенето ще се извърши с потопяема помпа. В хода на опита ще се следи понижението на водното ниво във времето, както и промяната в дебита на помпата.

  • Стъпалният тест ще се проведе на три степени при три дебита, до достигане на квазистабилизиран режим на филтрация за всяко от стъпалата.

  • За определяне състава на разкритите подземни води в края на опитното водочерпене ще бъде взета водна проба. Анализирането на пробата ще се извърши в акредитирана лаборатория, съгласно изискванията на Наредба N1 – пълен анализ на йонния състав.


Предвидени дейности за проучване на подземните води в процеса на изграждане на съоръжението:

Дейност:

Продължителност: (часа)

Дебит

(l/s)

Метод на обработка на данните:

Водочерпене с ерлифт

8

1 - 2

по стабилизирано понижение

Водочерпене с помпа

72

10-15

Тейс

Възстановяване на водното ниво след водочерпене

-

-

Хорнер

Стъпален тест

24

1, 5, 10 l/s

Еден-Хазел, и по стабилизирани понижения

След изграждането с използване на резултатите от проведените опити ще бъде подготвена документация за издаване на разрешително за водоползване.

Монтирането на водомера ще се извърши след спускане на помпите, монтажа на таблото за управление, изграждане на шахтата и поставяне на тръбните разводки и ВиК арматура.

Монтирането на водомера е задължителен елемент за приемане на сондажа от БДДР. Водомер ще се монтира в шахтата на всеки един от шестте черпещи и връщащи сондажни кладенци, в непосредствена близост до сондажното им устие.




  1. Предлагани методи за строителство.

Сондажните работи ще се извършат с автосонда УРБ 2.5 А роторно с права циркулация на промивната течност. Скоростта на сондиране ще бъде в границите от 50-180 об/мин. Натискът върху забоя ще се осъществява от сумарен товар от щанговия лост, тежкки щанги и работния инструмент. При сондирането лостът се държи опънат като в забойния край над триролоковто длето се поставя тежка щанга с тегло 1000 kg. Предвижда се да се използва лост 63 mm, който тежи около 10 kg/m. Tака натоварването към лебедките на сондата в зависимост от дълбочината на сондиране ще увеличава до 1400-1500 kg. Прибавяйки към оборудването и тежестта на длетото (40 kg), преходника към него (20 kg) и работанатa шанга (300 kg) натоварването няма да надвиши 1860 kg.

По време на сондирането тежестта към забоя ще се редуцира до около 1500 kg постоянен товар, като сондажният лост се държи опънат. В началния интервал на сондиране поради липса на тежък долен край (тежка щанга) натискът върху забоя ще се предава чрез веригите на механичната система на сондажната апаратура.

Разкриването на работния интервал ще се осъществи с глинеста промивка – бентонитов разтвор с условен вискозите 25-30 s. По време на сондирането ще се следят параметрите на бентонитовия разтвор – вискозитет, плътност, мажеща способност и др. При сгъстяване на промивката след преминаване на глинести интервали, последната ще се изхвърля или разрежда. При нужда ще се добавя нов бентонитов прах за постигане на необходимите параметри на промивната течност.

Сондажният ствол ще бъде изграден безядково. По време на сондирането ще се води сондажен дневник, в който подробно ще се записват технологичните операции. Ще се следи излизащият от забоя шлам и ще се провежда механичен каротаж.




  1. Природни ресурси, предвидени за използване по време на строителството и eксплоатацията.

Природен ресурс по време на изграждането ще са няколко кубика условно чиста вода която, ще се използва за промивка по време на сондирането. Тя ще бъде доставена с водоноска.

За работата на термопомпената климатична инсталация ще е неoбходим максимален дебит от 45 l/s, който ще се осигурява от черпещите сондажи.

След изграждане н асистемата сондажите ще работят денонощно и целогодишно. Необходимото водно количество годишното ще бъде: 365 ден * 388 кубика вода/денонощно = 1419120 кубика/годишно.

.


  1. Отпадъци, които се очаква да се генерират - видове, количества и начин на третиране.

Няма да се генерират отпадъци по време на изграждането и по време на експлоатацията на сондажа. След приключване на сондажните работи бентонитът (който всъщност представлява глинест природен продукт) от утайника ще бъде изпомпан и извозен от специализирана фирма с необходимия лиценз за дейността. Утайникът ще бъде затрупан.

При работата на термопомпената система няма да се генерират отпадъци. Добиваната подземна вода ще бъде охлаждана/затопляна с около 3 оС и ще бъде връщана в същото водно тяло, без да се променят останалите и свойствата. Тя ще бъде чиста и няма да замърси водното тяло.


  1. Информация за разгледани мерки за намаляване на отрицателните въздействия върху околната среда.

Мерките за намаляване на отрицателните въздействия върху околната среда се свеждат до контролиране на качествата на връщаната вода и контролиране на степента й на охлаждане или затопляне. За осъществяване на контрол ще се взимат периодично водни проби от връщаната вода.


  1. Други дейности, свързани с инвестиционното предложение (например добив на строителни материали, нов водопровод, добив или пренасяне на енергия, жилищно строителство, третиране на отпадъчните води).

Съоръженията ще се поместят в шахти. Ще бъде монтирано таблото за управление на помпите. В шахтата на всеки един от сондажите ще бъде монтирано водомерно устройство и спирателен кран. Предвижда се шахтите да бъдат с размери 2.0/2.0/2.0 m. Входният отвор на шахтата ще се оборудва с метален капак и катинар.


  1. Необходимост от други разрешителни, свързани с инвестиционното предложение.

Инвестиционното предложение е свързано с издаване на разрешително за изграждане на сондажни кладенци и разрешително за ползване на подземен воден обект от Басейнова дирекция за управление на водите-Дунавски район с център гр. Плевен


  1. (Нова - ДВ, бр. 3 от 2006 г.) Замърсяване и дискомфорт на околната среда.

Предвиденото от инвеститора инвестиционното намерение за изграждане на обекта не предполага да предизвика замърсяване и дискомфорт на околната среда


  1. (Нова - ДВ, бр. 3 от 2006 г.) Риск от инциденти.

По време на строителството съществува риск от инциденти, за което на сондьорите се извършва ежедневен инструктаж и контрол. По време на сондирането се огражда и обозначава мястото на сондиране. През нощта терена се осветява и охранява.

След изграждането на сондажа за предотвратяване на инциденти се изгражда шахта на устието на сондажа и се затваря с метален капак и катинар.




  1. МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ НА ИНВЕСТИЦИОННОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ




  1. (Доп. - ДВ, бр. 3 от 2011 г.) План, карти и снимки, показващи границите на инвестиционното предложение, даващи информация за физическите, природните и антропогенните характеристики, както и за разположените в близост елементи от Националната екологична мрежа и най-близко разположените обекти, подлежащи на здравна защита, и отстоянията до тях.


Снимка от GOOGLE EARTH с местоположение на проектните сондажи.

google2

Топографска карта в мащаб 1:5000, с местоположение на проектните сондажи и контур на имота собственост на „ВИТТЕ Аутомотив България“ ЕООД


  1. Съществуващите ползватели на земи и приспособяването им към площадката или трасето на обекта на инвестиционното предложение и бъдещи планирани ползватели на земи.

Съгласно нотариален акт с номер 130, том III, рег. Номер 3921, дело №243 от дата 08.05.2013 г. имотите са собственост на възложителя.


  1. Зониране или земеползване съобразно одобрени планове.

Имота, в който са проектирани съоръженията е в урбанизирана територия и е с начин на трайно ползване: за друг вид производствен, складов обект.


  1. (Доп. - ДВ, бр. 3 от 2011 г.) Чувствителни територии, в т. ч. чувствителни зони, уязвими зони, защитени зони, санитарно-охранителни зони около водоизточниците и съоръженията за питейно-битово водоснабдяване и около водоизточниците на минерални води, използвани за лечебни, профилактични, питейни и хигиенни нужди и др.; Национална екологична мрежа.

Проектните съоръжения не попадат в зони за санитарна защита.

Инвестиционното предложение не засяга защитени територии и територии за опазване на обектите на културното наследство. Най-близките защитени зони от Натура 2000 по директива за хабитатите са ЗЗ „Мартен-Ряхово“ с код BG000529, която отстои на 8.1km северо-източно от ИП и ЗЗ „Ломовете“ с код BG0000608 отстояща на 9,8 km юго-западно от ИП.

По директива за птиците най-близките защитени зони са ЗЗ „Ломовете“ с код BG00002025, която се намира на19.5 km южно от ИП и ЗЗ „Лудогорие“ с код BG0002062.



Местоположение на проектните сондажи и защитените зони от Натура 2000 нанесени върху подложка от Гугъл ърт

4а. (Нова - ДВ, бр. 3 от 2006 г.) Качеството и регенеративната способност на природните ресурси.

Качеството на регенерация на подземните води се обуславя от различните начини на подхранване на подземните водни обекти. Водоносните хоризонти се подхранват от инфилтрация на валежни води; от пониране на повърхностни води, реинжектиране на подземни води и др.

Подхранването на подземните води се гарантира от естествения кръговрат на водата и разумното използване на природните ресурси.


5. Подробна информация за всички разгледани алтернативи за местоположение.

Няма разгледани алтернативи за местоположението. Избраното местоположение е най-удачния вариант за разполагане спрямо цялостното разположение на сградата предвидена за отопление.




  1. ХАРАКТЕРИСТИКИ НА ПОТЕНЦИАЛНОТО ВЪЗДЕЙСТВИЕ (КРАТКО ОПИСАНИЕ НА ВЪЗМОЖНИТЕ ВЪЗДЕЙСТВИЯ ВСЛЕДСТВИЕ НА РЕАЛИЗАЦИЯТА НА ИНВЕСТИЦИОННОТО ПРЕДЛОЖЕНИЕ):




  1. (Изм. - ДВ, бр. 3 от 2011 г.) Въздействие върху хората и тяхното здраве, земеползването, материалните активи, атмосферния въздух, атмосферата, водите, почвата, земните недра, ландшафта, природните обекти, минералното разнообразие, биологичното разнообразие и неговите елементи и защитените територии на единични и групови недвижими културни ценности, както и очакваното въздействие от естествени и антропогенни вещества и процеси, различните видове отпадъци и техните местонахождения, рисковите енергийни източници - шумове, вибрации, радиации, както и някои генетично модифицирани организми.

• Въздействие върху хората и тяхното здраве

Инвестиционното намерение няма да окаже отрицателно въздействие върху хората и тяхното здраве.

• Въздействие върху земеползването.

Инвестиционното намерение няма да окаже въздействие върху начина на земеползване.
• Въздействие върху атмосферния въздух

Инвестиционното намерение няма да окаже отрицателно въздействие върху атмосферния въздух.


• Въздействие върху водите

Инвестиционното намерение няма да окаже отрицателно въздействие върху водите. По отношение на подземните води въздействието ще е с локален характер и обхват и в рамките на позволените от БД Плевен количества, от възобновяемия ресурс.

Качеството на добиваната вода няма да бъде променено. Единствено ще се отнема част от температурата (около 3оС) преди да бъде върната обратно в същия водоносен хоризонт.
• Въздействие върху почвата, земните недра, минералното разнообразие

Инвестиционното намерение няма да окаже отрицателно въздействие върху почвата, земните недра и минералното разнообразие.


• Въздействие върху ландшафта, природните обекти

Инвестиционното намерение няма да окаже отрицателно въздействие върху ландшафта и природните обекти.


• Въздействие върху биологичното разнообразие и неговите елементи и защитените територии на единични и групови паметници на културата

На територията на инвестиционното намерения няма защитени територии и паметници на културата и няма да окаже отрицателно въздействие върху тях.


• очакваното въздействие от естествени и антропогенни вещества и процеси, различните видове отпадъци и техните местонахождения, рисковите енергийни източници - шумове, вибрации, радиации, както и някои генетично модифицирани организми

От инвестиционното намерение няма да се генерират отпадъци, шумове, вибрации и радиации и няма да се използват генетично модифицирани организми.




  1. Въздействие върху елементи от Националната екологична мрежа, включително на разположените в близост до обекта на инвестиционното предложение.

Инвестиционното предложение не попада на територията на защитени зони.

Най-близките защитени зони от Натура 2000 по директива за хабитатите са ЗЗ „Мартен-Ряхово“ с код BG000529, която отстои на 8.1km северо-източно от ИП и ЗЗ „Ломовете“ с код BG0000608 отстояща на 9,8 km юго-западно от ИП.

По директива за птиците най-близките защитени зони са ЗЗ „Ломовете“ с код BG00002025, която се намира на19.5 km южно от ИП и ЗЗ „Лудогорие“ с код BG0002062


  1. Вид на въздействието (пряко, непряко, вторично, кумулативно, краткотрайно, средно- и дълготрайно, постоянно и временно, положително и отрицателно).

Очаквано въздействие по време на изграждането е краткотрайно, а по време на експлоатацията дълготрайно.


  1. Обхват на въздействието - географски район; засегнато население; населени места (наименование, вид - град, село, курортно селище, брой жители и др.).

Очакваното въздействие е с малък териториален обхват – на територията на засегнатите имоти ПИ 63427.85.30 и ПИ 63427.85.6, местност Слатина от кадастралната карта на гр. Русе от кадастралната карта и кадастралните регистри на гр. Русе, ЕКАТТЕ 63427 и с локален характер с възможност за възстановяване.


  1. Вероятност на поява на въздействието.

Не се очаква поява на въздействието.


  1. Продължителност, честота и обратимост на въздействието.

Продължителността на въздействието зависи от времето на изграждане и експлоатацията на обектите.

По време на експлоатация, въздействието по продължителност и честота ще е постоянно.




  1. (Доп. - ДВ, бр. 3 от 2011 г.) Мерки, които е необходимо да се включат в инвестиционното предложение, свързани с предотвратяване, намаляване или компенсиране на значителните отрицателни въздействия върху околната среда и човешкото здраве.

В хода на разкривните и сондажните работи са възможни замърсявания на почвата с ГСМ, тъй като сондажната апаратура се задвижва с дизелово гориво. Възможно е да се получат малки разливи при зареждане на уредбата. За целта при зареждане ще се полага полиетилен под резервоарите с оглед избягване на риска от евентуално омокряне на почвата и проникване на разливите в дълбочина. В случай, че се получат такива разливи, почвата ще се изгребва на дълбочина 0.2 m под проникването, след което ще се извърши рекултивация.

В процеса на сондиране ще се използва бентонитова глина, като същата ще се разрежда с вода в предварително изкопан утайник. Чрез получената по този начин промивка ще се изнася сработения материал от забоя на сондажа. В състава на бентонитовата глина вземат участие алумосиликати, железни окиси и хидроокиси, магнезиеви, натриеви и калциеви окиси. Тези компоненти влизат в състава на глинестите пластове. Те съдържат минералите каолинит, дикит, монтморилонит, сапонит, хидрослюди и др., в състава на които също участват алумусиликати. В тази връзка не се очакват същественни промени на средата при преминаване на горните пластове. В случай, че се прибавя сода за сгъстяване на разтвора, може да се повишат хидроксилните йони при дисоциацията й, на това ще бъде временно, а като се отчете, че промивката ще се разрежда при преминаването на водоносните пластове, влиянието ще е незначително.

Вероятно замърсяване на площадката може да стане при аварийно неконтролируемо изтичане на промивна течност. Промивната течност, която се предвижда да бъде използувана е разтвор на бентонитова глина и условно чиста вода. При настъпване на такъв инцидент се предвижда изтеклите количества да бъдат събрани по механичен път и върнати обратно в утайниците или работните метални съдове за промивка (казани). След приключване на сондажните работи утайниците ще бъдат почистени от остатъците промивна течност и шлам, като събраните отпадни количества се депонират в депо за насипни материали.

В случай, че се наложи използването на полифосфат при промиване на сондажа за отстраняване на железохидроокисния филм от стените му (в резултат на използването на бентонита) ще се получи набогатяване с фосфатни йони, при което, макар разреждането да е голямо, те ще са в по-големи концентрации в началните моменти на водочерпенето. В хода на водочерпателните работи много скоро съдържанието на фосфати се нормализира и достига фонови стойности.

След приключване на сондажните работи, нарушения терен около съоръжението и теренът, в който е бил изграден утайникът ще бъде засипан.

По време на експлоатацията няма да възникнат значителни отрицателни въздействия върху околната среда.

Да се извършва собствен мониторинг върху качествата и нивата на подземните води.

По време на експлоатацията трябва да се спазват забраните на чл. 118а, ал.1, т.2-5 от ЗВ.




  1. Трансграничен характер на въздействията.

Инвестиционното предложение няма да окаже въздействие с трансграничен характер.

Управител:



/ /


Каталог: ovos


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница