Отчет към 30. 06. 2008 г. Обща информация



Дата10.04.2018
Размер247.44 Kb.
#66334



“Билборд” АД


ПРИЛОЖЕНИЕ КЪМ МЕЖДИННИЯ ФИНАНСОВ ОТЧЕТ



към 30.06.2008 г.


  1. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ

“Билборд” е акционерно дружество с основен предмет на дейност – печат, предпечат и реклама.


Дружеството е учредено на Учредително събрание проведено на 24.01.2001 г. и е вписано в търговския регистър с Решение № 1/07.02.2001 г. на Софийски градски съд по ф.д. № 1298/2001 г., вписано в Регистъра на търговските дружества под № 60164, том 672, стр. 200.

С решение № 153-ПД от 30.01.2008 г. „Билборд” АД е вписано като публично дружество в регистъра на публичните дружества и други емитенти на ценни книжа, воден от Комисията за финансов надзор.


Дружеството се управлява от Съвет на директорите в състав:

  • Стефан Василев Генчев

  • Калин Василев Генчев

  • Румен Събев Радев

Адресът на управление и за кореспонденция на дружеството е гр. София, пл. “България” 1, НДК, АИ-4


Интернет адресът на дружеството е http://www.billboardprint.it


  1. СЧЕТОВОДНА ПОЛИТИКА



Финансови отчети

Основа за изготвяне финансовите отчети на Дружеството са Закона за счетоводството и Международните стандарти за финансови отчети (МСФО), ПМС 207 от 07.08.2006 г., обн. ДВ бр. 66 от 2006 г.


Счетоводната информация в дружеството се обработва посредством програмен продукт „КОНТО". С утвърдения индивидуален сметкоплан и дефинираната аналитична структура на балансовите сметки създаваната в дружеството счетоводна информация осигурява: всеобхватно хронологично регистриране на счетоводните операции въз основа първични счетоводни документи, като всяка съществена статия се представя във финансовия отчет отделно; систематични счетоводни регистри за обобщаване на счетоводната информация, които се откриват в началото на отчетния период и приключват в неговия край; синтетични и аналитични счетоводни регистри, както и равенство и връзка между тях; годишно приключване на счетоводните регистри и съставяне на оборотна ведомост.
Отговорността за своевременното съставяне на годишен и междинни финансови отчети на „Билборд” АД е на неговото ръководство и счетоводството на дружеството. Лицата, които са съставили и подписали счетоводните документи и техническите носители, са отговорни за достоверността на информацията в тях. Съставителят на годишния финансов отчет и на междинните отчети отговаря за цялостната организация на счетоводната дейност в дружеството.
Отчетният период на „Билборд” АД е 12 месеца и съвпада с календарната година.
Междинният финансов отчет на „Билборд” АД включва:

а) Баланс - представя активите, пасивите и собствения капитал на акционерите към 30.06.2008 г.

б) Отчет за доходите - класификацията на приходите и разходите е според тяхната същност.

в) Отчет за паричнте потоци, изготвен по прекия метод в съответствие с МСС 7, като паричните потоци се представят в отделните дейности по основни класове брутни парични постъпления и брутни плащания за отчетния период, произтичащи от сделките и операциите, които са извършени от дружеството до 30.06.2008 г.

г) Отчет за промените в собствения капитал, в който се посочва информация за изменението в отделните елементи на собствения капитал.

д) Приложение.


Финансовия отчет „Билборд” АД се изготвя в хиляди лева.
Дружеството изготвя консолидиран финансов отчет на предприятията, в които притежава пряко повече от половината право на глас на акционерите или съдружниците съгласно изискванията на МСС 27 „Консолидирани и индивидуални финансови отчети”.

Общи положения

Най-значимите счетоводни политики, прилагани при изготвянето на финансовите отчети, са представени по-долу.


Сделки в чуждестранна валута

Финансовите отчети на Дружеството се изготвят в български лева (лв.) и това е отчетната валута на Дружеството.

Съгласно МСС 21 “Ефекти от промените в обменните курсове” сделките в чуждестранна валута се отчитат при първоначалното им признаване в отчетната валута на Дружеството по официалния обменен курс за деня на сделката (обявения фиксинг на Българска народна банка). Курсовите разлики, които възникват при уреждането или преоценяването на паричните позиции в чуждестранна валута в края на периода, се отразяват в Отчета за доходите.

Приходи и разходи

Съгласно МСС 18 “Приходи” приходите се оценяват по справедлива стойност на полученото или подлежащото на получаване плащане или възмездяване, като се отчита сумата на всички търговски отстъпки и количествени рабати, направени от Дружеството. При замяна на сходни активи, които имат сходна цена, размяната не се разглежда като сделка, която генерира приходи.

При продажба на стоки, приходът се признава, когато са изпълнени следните условия:


  • съществените рискове и ползи от собствеността върху стоките са прехвърлени върху купувача;

  • не е запазено продължаващо участие в управлението на стоките или ефективен контрол върху тях;

  • сумата на прихода може да бъде надеждно оценена;

  • вероятно е икономическите изгоди от сделката да бъдат получени;

  • направените разходи или тези, които предстои да бъдат направени могат надеждно да бъдат оценени.

Приходът, свързан със сделка по предоставяне на услуги, се признава, когато резултатът от сделката може надеждно да се оцени.

Оперативните разходи, както и приходите и разходите за лихви, се признават в Отчета за доходите в момента на тяхното възникване, при спазване принципа на текущото начисляване. Приходите и разходите, свързани с една и съща сделка, се признават едновременно.




Нематериални активи

Съгласно МСС 38 “Нематериални активи” те се оценяват първоначално по цена на придобиване. При покупка тя е равна на покупната цена, увеличена с всички невъзстановими данъци и направените преки разходи във връзка с подготовка на актива за експлоатация.

Последващите разходи, които възникват във връзка с нематериалните активи след първоначалното признаване, се признават в отчета за доходите в периода на тяхното възникване, освен ако има вероятност те да доведат до увеличаване на тяхната първоначално оценена ефективност и когато тези разходи могат надеждно да бъдат оценени и отнесени към актива. В тези случаи разходите се капитализират.

Амортизацията се изчислява, като се използва линейният метод върху оценения полезен срок на отделните активи.

Последващото оценяване на нематериалните активи се извършва по модела на цената на придобиване – активът се представя по неговата цена на придобиване, намалена с натрупаната амортизация и всякакви натрупани загуби от обезценка.

Избраният праг на същественост за нематериалните активи на Дружеството е в размер на 500 (петстотин) лв.


Имоти, машини и съоръжения

Съгласно МСС 16 “Имоти, машини и съоръжения” те се оценяват първоначално по цена на придобиване, включваща покупната цена, както и всички преки разходи за привеждането на актива до местоположението и в състоянието, необходими за неговата експлоатация. Всеки отделен имот, машина, съоръжение или оборудване се признава за актив само ако е вероятно предприятието да получи в бъдеще икономически изгоди, свързани с актива, и цената на придобиване на актива може да бъде надеждно оценена.

Последващото оценяване на имотите, машините и съоръженията се извършва по модела на цената на придобиване, т.е. по цена на придобиване, намалена с натрупаните в последствие амортизации и загуби от обезценка.

Последващи разходи, свързани с определен актив, се прибавят към балансовата сума на актива, когато е вероятно предприятието да има икономически ползи, надвишаващи първоначално оценената ефективност на съществуващия актив.

Всички други последващи разходи се признават в Отчета за доходите за периода, в който са направени.

Амортизация се начислява, като се използва линейният метод върху оценения полезен живот на отделните групи активи.

Избраният праг на същественост за материалните дълготрайни активи на Дружеството е в размер на 500 (петстотин) лв.

Дружеството представя имоти, машини и съоръжения като текущи активи съгласно МСФО 5 “Нетекущи активи, държани за продажба, и преустановени дейности”, когато се очаква икономическата изгода от актива да се реализира по-скоро чрез сделка за продажба, отколкото чрез продължаваща употреба.


Oбезценка на активите на Дружеството

Съгласно МСС 36 ”Обезценка на активи” индивидуалните активи или единиците, генериращи парични потоци, се преглеждат за наличие на индикации за обезценка на стойността им веднъж годишно към датата на изготвяне на годишния финансов отчет, както и тогава, когато събития или промяна в обстоятелства показват, че преносната стойност на активите може да не бъде възстановена.

В случаите, в които възстановимата стойност на даден актив е по-ниска от неговата балансова стойност, балансовата сума на актива следва да бъде намалена до размера на възстановимата му стойност. Това намаление представлява загуба от обезценка.

Възстановимата стойност представлява по-високата от справедливата стойност, намалена с разходите за продажба на актива и стойността в употреба, базирана на сегашната стойност на прогнозираните бъдещи парични потоци, очаквани да се получат от актива в рамките на полезния му срок на годност.

С изключение на репутацията за всички останали активи на Дружеството към всяка дата на отчета ръководството преценява дали съществуват индикации, че загубата от обезценка, призната в предходни години, може вече да не съществува или да е намалена.

Инвестиционни имоти

Съгласно МСС 40 “Инвестиционни имоти” Дружеството отчита като инвестиционни имоти земя и сгради, които се държат по-скоро за получаване на приходи от наем или за увеличение на капитала или и за двете, отколкото за:



  • използване при производствена дейност или административни цели;

  • продажба в рамките на обичайната икономическа дейност.

Инвестиционните имоти се признават като актив във финансовите отчети на Дружеството само при условие, че са изпълнени следните две изисквания:

  • вероятно е да бъдат получени бъдещи икономически изгоди от инвестиционните имоти;

  • стойността на инвестиционните имоти може надеждно да бъде оценена.

Инвестиционните имоти се оценяват първоначално по цена на придобиване.

След първоначалното им признаване инвестиционните имоти, се отчитат като се използва модела на справедливата стойност. Справедливата стойност представлява най-вероятната цена, която може да бъде получена на пазара към датата на Годишния финансов отчет.

Промени в справедливата стойност на инвестиционните имоти се отразява в Отчета за доходите.

Последващите разходи, свързани с инвестиционни имоти, които вече са признати във финансовите отчети на Дружеството, се прибавят към балансовата стойност на имотите, когато е вероятно Дружеството да получи бъдещи икономически изгоди, надвишаващи първоначално оценената стойност на съществуващите инвестиционни имоти. Всички други последващи разходи се признават в Отчета за доходите за периода, през който са възникнали.




Материални запаси

Материалните запаси са краткотрайни активи държани за продажба в обичайния ход на стопанската дейност, такива намиращи се в процес на производството предназначено за продажба, или под формата на материали и запаси, които се изразходват в производствения процес или при предоставянето на услуги. Те се отчитат съгласно МСС 2 “Материални запаси”.

Материали и стоки, придобити чрез покупка, първоначално се признават по цена на придобиване. Тя включва: покупна цена; вносни мита и такси; невъзстановими данъци; разходи по доставка – превози, товарно-разтоварни работи. Тяхната оценка в края на отчетния период е по-ниската от доставната им стойност или нетната им реализуема стойност. Разликите от обезценка се представят в Отчета за доходите.

Оценката на вложените в производствения процес материални запаси е по метода на среднопретеглената стойност. Ако потреблението на някои материали засяга конкретни проекти се използва и методът на конкретно определената стойност.

Разходите за подръжка и експлоатация на отдадени под наем имоти и машини, които са за сметка на наемателя, първоначално се признават като стоки. Те се представят в Отчета за доходите, когато се признаят приходите от наеми на съответните имоти и машини.

Финансови активи и участия в капиталите на други предприятия

Съгласно МСС 32 “Финансови инструменти: оповестяване и представяне” и МСС 39 “Финансови инструменти: признаване и оценяване” финансовите активи включват парични средства и финансови инструменти. Финансовите инструменти с изключение на хеджиращите инструменти могат да бъдат разделени на следните категории: кредити и вземания; финансови активи, отчитани по справедлива стойност в печалбата или загубата; инвестиции, държани до падеж; и финансови активи на разположение за продажба. Финансовите активи се отнасят към различните категории в зависимост от целта, с която са придобити. Принадлежността им към съответната категория се преразглежда към всеки отчетен период.

Финансовите активи се признават първоначално по справедлива стойност, а в случаите на придобиване на финансови активи, които не се отчитат по справедлива стойност в печалбата или загубата, плюс разходите по сделката, които се отнасят пряко към придобиването на финансовия актив.

Отписването на финансов актив се извършва, когато Дружеството загуби контрол върху договорните права, които съставляват финансовия актив – когато договорните права са изтекли или активът е продаден.

Тестове за обезценка се извършват към всяка дата на изготвяне на баланса, за да се определи дали са налице обективни доказателства за наличието на обезценка на конкретни финансови активи или групи финансови активи.

Инвестиции, държани до падеж, са финансови инструменти с фиксирани или определяеми плащания и определена дата на падежа. Инвестициите се определят като държани до падеж, ако намерението на ръководството на Дружеството е да ги държи до настъпване на падежа им. Инвестициите, държани до падеж, последващо се оценяват по амортизирана стойност чрез метода на ефективния лихвен процент. При наличието на обезценка на инвестицията, финансовият инструмент се оценява по настояща стойност на изчислените парични потоци. Всички промени в преносната стойност на инвестицията се отчитат в Отчета за доходите.

Финансови активи, отчитани по справедлива стойност в печалбата или загубата, са такива активи, които са придобити главно с цел да бъде продаден в близко бъдеще, както и деривативните финансови активи, освен ако не са ефективни хеджиращи инструменти. След първоначалното признаване финансовите активи от тази категория се оценяват по справедлива стойност.

Финансови активи на разположение за продажба са онези финансови активи, които не са кредити и вземания, инвестиции, държани до падеж, или финансови активи, отчитани по справедлива стойност в печалбата или загубата. Финансовите активи от тази категория последващо се оценяват по справедлива стойност.

Кредитите и вземания са финансови активи с фиксирани или определяеми плащания, които не се котират на активен пазар. Те са създадени от предприятието посредством директно предоставяне на пари, стоки или услуги на даден дебитор. Кредитите и вземанията последващо се оценяват по амортизируема стойност използвайки метода на ефективната лихва. Търговските вземания се обезценяват, когато е налице обективно доказателство, че Дружеството няма да е в състояние да събере сумите дължими му в съответствие с оригиналните условия по сделката.

Съгласно МСС 27 “Консолидирани и индивидуални финансови отчети” инвестициите в дъщерни или асоциирани предприятия се отчитат по цена на придобиване.



Капитал

Акционерният капитал на Дружеството отразява номиналната стойност на емитираните акции.



Финансови пасиви

Финансовите пасиви се признават тогава, когато съществува договорно задължение за плащане на парични суми или друг финансов актив на друго предприятие или договорно задължение за размяна на финансови инструменти с друго предприятие при потенциално неблагоприятни условия.

При първоначалното признаване на финансов пасив, предприятието го признава по справедливата му стойност, плюс, в случай на финансови пасиви, които не се отчитат по справедлива стойност в печалбата или загубата, разходите по сделката, които се отнасят пряко към придобиването или издаването на финансовия пасив.

След първоначалното признаване предприятието оценява всички финансови пасиви по амортизирана стойност с използването на метода на ефективния лихвен процент, с изключение на финансовите пасиви, отчитани по справедлива стойност в печалбата или загубата

Всички разходи, свързани с лихви, се признават като финансови разходи в Отчета за доходите.


Лизинг

Като лизингополучател дружеството представя лизинговите договори в своите отчети съгласно изискванията на МСС 17 “Лизинг”.

Класификацията на лизинговите договори се основава на степента, до която рисковете и изгодите от собствеността на наетия актив се отнасят до лизингополучателя или лизингодателя. Даден лизингов договор се класифицира като финансов лизинг, ако прехвърля по същество всички рискове и изгоди от собствеността върху актива.

В началотто на лизинговия срок финансовият лизинг се представя като актив и пасив в баланса с размер, който е равен на справедливата стойност на наетата собственост или по настоящата стойност на минималните лизингови плащания – в случаите когато справеливата стойност е по-висока. Дисконтовият процент за изчисляване настоящата стойност на минималните лизингови плащания е лихвеният процент, присъщ за лизинговия договор, а когато последният не може да бъде определен – диференциален лихвен процент. Първоначалните преки разходи, извършени за лизинговия договор, се капитализират към сумата на актива.

Наетите имоти, машини и съоръжения се амортизират съобразно възприетата от Дружеството амортизационна политика за собствените амортизируеми активи – на база полезния срок на актива при използване линейния метод. Ако не е сигурно в голяма степен, че Дружеството ще придобие собственост до края на срока на лизинговия договор, активът се амортизира за по-краткия от двата срока – срока на лизинговия договор или полезния живот на актива.

Разходите за лихви по финансов лизинг се отнасят в текущия финансов резултат и се представят в Отчета за доходите.




Други провизии, условни активи и условни пасиви

Провизиите са пасиви с несигурно проявление във времето или като стойност. Те се признават тогава, когато са изпълнени следните условия:



  • дружеството има сегашно задължения в резултат от минали събития;

  • има вероятност за погасяване на задължението да бъде необходим поток ресурси за да бъде уредено задължението;

  • може да бъде направена надеждна оценка на сумата на задължението.

Сумата, призната като провизия, представлява най-добрата приблизителна оценка на разходите, необходими за покриване на настоящото задължение към датата на баланса. При определянето на тази най-добра приблизителна оценка Дружеството взима под внимание рисковете и степента на несигурност, съпътстваща много от събитията и обстоятелства, както и ефекта от промяната на стойността на паричните средства във времето, когато те имат значителен ефект.

Провизиите се преглеждат към всяка балансова дата и стойността им се коригира, така че да отрази най-добрата приблизителна оценка към датата на баланса. Ако вече не е вероятно, че ще е необходим изходящ поток ресурс за уреждане на задължението, то провизията следва да се отпише.

Съгласно МСС 37 “Провизии, условни пасиви и условни активи” Дружеството не признава условни активи, тъй като признаването им може да има за резултат признаването на доход, който може никога да не бъде реализиран.


Отсрочени данъчни активи и пасиви

Дружеството признава отсрочени данъчни активи и пасиви в съответствие с изискванията на МСС 12 “Данъци върху дохода”.

Отсрочен данъчен пасив се признава за всички облагаеми временни разлики, освен до степента, до която отсроченият данъчен актив възниква възниква от първоначално признаване на репутация или първоначалното признаване на актив или пасив при операция, която не влияе нито върху счетоводния, нито върху данъчния финансов резултат към момента на извършване на операцията.

Отсрочен данъчен актив се признава за всички приспадащи се временни разлики, до степента, до която е вероятно да съществува облагаема печалба, срещу която да могат да се оползотворят приспадащите се временни разлики, освен ако отсроченият данъчен актив не произтича от първоначално признаване на актив или пасив в операция, която не е бизнескомбинация и не влияе нито върху счетоводния, нито върху данъчния финансов резултат към момента на извършване на операцията.

Отсрочените данъчни активи и пасиви се оценяват по данъчните ставки, които се очаква да бъдат в сила за периода, в който активът се реализира или пасивът се уреди. Те се признават като приход или разход и се включват във финансовия резултат за периода, освен до степента, до която възникват от операция или събитие, което е признато директно в собствения капитал или бизнескомбинация.

При промяна в данъчните ставки или данъчното законодателство балансовата стойност на отсрочените данъчни активи и пасиви се коригира, като полученият резултат се признава в отчета за доходите, освен до степента, до която се отнася до статии, отразени в собствения капитал.


3. ПОЯСНЕНИЯ КЪМ МЕЖДИННИЯ ФИНАНСОВ ОТЧЕТ
3.1. Имотите, машините и съоръженията на “Билборд” АД към 30.06.2008 г. възлизат по балансова стойност на 16 541 хил. лв., като 659 хил. лв. са имоти в процес на придобиване, а останалите са класифицирани в следните групи:

Съдържание

Балансова стойност


Земи и терени

2 258 хил. лв.

Машини и оборудване

12 766 хил. лв.

Компютърна техника

99 хил. лв.

Транспортни средства

339 хил. лв.

Обзавеждане и други

420 хил. лв.

През 2008 г. дружеството е ползвало в своята дейност чужди имоти – производствена база на пл. “България” 1 - НДК.

3.2. Нематериалните активи към 30.06.2008 г. възлизат по балансова стойност на 4 002 хил. лв.

Съдържание

Балансова стойност


Права върху собственост

612 хил. лв.

Програмни продукти

1 262 хил. лв.

Други нематериални активи, в т.ч.:

2 128 хил. лв.

- подобрения на наети активи

852 хил. лв.

- маркетингови проучвания и стратегии

1 276 хил. лв.

3.3. Участията на “Билборд” АД в дъщерни предприятия към 30.06.2008 г. са с балансова стойност 42 хил. лв.

Дъщерно предприятие

Процент от капитала

Бал. стойност


“Моушън Артс” ООД

51 %

20 хил. лв.

“Дедракс” ООД

60 %

3 хил. лв.

“Ди Пи Ес България” ООД

60 %

3 хил. лв.

“Нимисофт” ООД

51 %

3 хил. лв.

“Инстор Медия” ООД

75 %

3 хил. лв.

“Дигитал Принт” ЕООД

100 %

5 хил. лв.

“Хиитсет” ЕООД

100 %

5 хил. лв.

Към 30.06.2008 г. Дружеството няма участия в асоциирани и смесени предприятия.

3.4. Паричните средства на дружеството към 30.06.2008 г. са в размер на 7 871 хил. лв., разпределени както следва:


Парични средства в банкови сметки

90 хил. лв.

Парични средства в брой

7 781 хил. лв.

Сумата от 11 хил. лв., представена като финансови активи, държани за търгуване, представлява акции, придобити с цел реализиране печалба от краткосрочни промени в тяхната цена.
3.5. Регистрираният акционерен капитал на "Билборд" АД към 30.06.2008 г. е в размер на 7 500 000 лева, разпределен на 7 500 000 броя поименни безналични акции с право на глас, с номинална стойност от 1.00 лев всяка една.

"Билборд" АД не притежава собствени акции.



3.6. Разходите, свързани с персонала (управленски и административен), включват заплати и хонорари по договори за управление и социални осигуровки.

Към 30.06.2008 г. дружеството има задължения към персонала в размер на 10 хил. лв. и задълженията към осигурителни предприятия - 17 хил. лв.



3.7. Към 30.06.2008 г. задълженията на “Билборд” АД по получени банкови заеми, в размер на 138 хил. лв., са както следва (в хил. лв.):

Кредитор

Амортизирана стойност

Текуща част

Нетекуща част

Падеж

Exim Bank

111

89

22

25.09.2009 г.

Кредитни карти

27

27






Общо


138

116

22




3.8. Задълженията на Дружеството по лизингови договори към 30.06.2008 г. възлизат на 10 728 хил. лв., от които 2 493 хил. лв. са платими в следващите 12 месеца, а 8 235 хил. лв. – дългосрочни. До 30.06.2008 г. по лизингови договори са признати разходи за лихви в размер на 413 хил. лв.

3.9. До 30.06.2008 г. са извършени следните сделки със свързани лица:

А) “Билборд” АД реализира приходи от продажби на продукция, стоки и услуги както следва:



  • от “Дедракс” ООД – 1 440 хил. лв.

  • от “Моушън Артс” ООД – 106 хил. лв.

  • от “Ди Пи Ес България” ООД – 6 хил. лв.

  • от „Нимисофт” ООД – 30 хил. лв.

Б) “Билборд” извършва разходи по сделки със свързани лица както следва:

  • от “Дедракс” ООД – 122 хил. лв.

  • от “Ди Пи Ес България” ООД – 168 хил. лв.

  • от “Моушън Артс” ООД – 1 хил. лв.

  • от „Нимисофт” ООД – 39 хил. лв.

Сделките със свързани лица са извършени по справедливи пазарни стойности.

Разчетите със свързани лица към 30.06.2008 г. са:

А) Текущи вземания от продажби или платени аванси:


  • от “Дедракс” ООД – 1 775 хил. лв.

  • от “Моушън Артс” ООД – 144 хил. лв.

  • от “Нимисофт” ООД – 37 хил. лв.

  • от “Ди Пи Ес България” ООД – 13 хил. лв.

Б) Текущи задължения за доставки и по платени аванси:

  • към “Дедракс” ООД – 323 хил. лв.

  • към “Нимисофт” ООД – 36 хил. лв.

В) Вземания по предоставени търговски заеми:



  • от “Дедракс” ООД – 103 хил. лв.

  • от “Моушън Артс” ООД – 30 хил. лв.

  • от “Ди Пи Ес България” ООД – 9 хил. лв.

  • от “Нимисофт” ООД – 9 хил. лв.

Г) Нетекущи задължения към членовете на Съвета на директорите – 18 хил. лв.

3.10. Към датата на междинния финансов отчет няма разграничими условни активи, неоповестяването на които би повлияло за вярното и честно представяне имущественото и финансовото състояние на дружеството.

3.11. Признатите пасиви по отсрочени данъци са в резултат на облагаеми временни разлики, възникнали от различния размер на начислените счетоводни и данъчни амортизации:

Година на възникване

Разлика между на-числени данъчни и счетоводни амор-тизации - облагаема временна разлика

Разлика между счетоводна и данъчна балансова стойност на отписани активи - обратно проявление на облагаемата временна разлика

Увеличение на временната разлика през годината

Данъчна ставка

Отсрочен данъчен пасив

2003

362 318

-

362 318

10.00%

36 232

2004

678 389

-

678 389

10.00%

67 839

2005

1 472 258

426 281

1 045 977

10.00%

104 598

2006

972 523

7 257

965 266

10.00%

96 527

2007

1 325 475

14 040

1 311 435

10.00%

131 144

06.2008

978 408

-

978 408

10.00%

97 841




5 789 371

447 578

5 341 793




534 181

3.12. Финансовият резултат на дружеството за към 30.06.2008 г. е печалба в размер на 1 160 хил. лв.

Дата: 24.07.2008 г. Съставил: Ръководител:



/ Камен Каменов / / Стефан Генчев /


Каталог: static -> front -> files
files -> Доклад за дейността на билборд ад, гр. София за финансовата 2011 г
files -> г. Технически изисквания за подготовка на файлове за печат
files -> Billboard plc consolidated financial statements
files -> Доклад за дейността на билборд ад, гр. София през първото тримесечие на 2009 г. На консолидирана база
files -> Бланка за поръчка и одобряване на 3D стерео проект
files -> Доклад за дейността на на "билборд" ад, гр. София за финансовата 2011 г
files -> Доклад за дейността на „билборд ад, гр. София през третото тримесечие на 2010 г
files -> Доклад за дейността на „билборд ад, гр. София през първото тримесечие на 2009 г
files -> Корпоративен календар на билборд ад за 2016 Г


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница