Отчет за дейността на отдел „профилактика на болестите и промоция на здравето” за



Дата17.08.2018
Размер195.07 Kb.
#80022
ТипОтчет



ОТЧЕТ

ЗА ДЕЙНОСТТА НА ОТДЕЛ „ПРОФИЛАКТИКА НА БОЛЕСТИТЕ И ПРОМОЦИЯ НА ЗДРАВЕТО” ЗА

ПЪРВОТО ТРИМЕСЕЧИЕ НА 2018 ГОДИНА
І. АНАЛИЗИ, ОЦЕНКИ И ПРОУЧВАНИЯ
1. Здравословно състояние на организираните детски и ученически колективи

1.1. Във връзка с изготвяне на анализите на здравословното състояние на децата и учениците от област Велико Търново за 2017 г., за по-голяма точност на данните, бяха разработени електронни таблици за първичните данни, получавани от детските градини и училищата. Бяха проведени обучения по общини на всички медицински специалисти (91) от здравните кабинети в детските и учебни заведения за работа с таблиците. Срокът за предоставяне на анализите в МЗ е 30 юни.


2. Хранене на организирани детски и ученически колективи

2.1. Изпратени бяха писма до 6 детски ясли в областта за представяне на месечни продуктови набори с цел годишна оценка на храненето на децата на възраст от 0 до 3 години. Мониторингът обхваща 60% от детските ясли в областта. Данните своевременно се нанасят в електронна таблица.

2.2. Изпратени бяха писма до 10 детски градини в областта за ежемесечно представяне на продуктови набори с цел годишна оценка на храненето на децата на възраст от 3 до 7 години.

С мониторинг на храненето (по сезони) са обхванати допълнително още 12 детски градини. Те представят в отдела калкулационни ведомости и менюта за една седмица от всеки сезон. Данните своевременно се нанасят в електронна таблица.

През 2018 година оценка на храненето на децата на възраст 3-7 години в организирани колективи се осъществява в 50% от детските градини в областта.

2.3. Писмено бяха изискани калкулационните ведомости и седмичните менюта (за една седмица от сезон зима) от 10 ученически стола в областта с цел оценка на храненето на учениците. Данните се обработват с онлайн програма за изчисляване на хранителния прием на НЦОЗА.


3. Оценка на седмичните учебни разписания на учениците

3.1. Извършени бяха 86 оценки на седмичните разписания по реда и процедурите на Наредба № 10 за здравните изисквания при изготвяне и спазване на седмичните учебни разписания (обн., ДВ, бр. 54 от 2014 г.). за втория срок на учебната 2017/2018 година. Издадени са 2 предписания.




4. Мониторинг на шума в урбанизирани територии

4.1. До общинските администрации в областта с над 5 000 еквивалент жители (Велико Търново, Горна Оряховица, Свищов, Полски Тръмбеш, Павликени, Лясковец, Елена и Стражица) бяха изпратени писма, с които се изисква информация относно мерките за намаляване на шума в околната среда. Срокът за получаване на информацията е 31 май 2018 г., а за изготвянето на доклада – 15 декември 2018 г.


5. Мониторинг на атмосферния въздух

5.1. Данните, необходими за изготвянето на доклада за влиянието на атмосферния въздух върху здравето на населението в наблюдаваните населени места (Велико Търново, Горна Оряховица и Свищов), бяха изискани и получени от РИОСВ – Велико Търново.

Изготвено и изпратено беше писмо до РЗОК – Велико Търново за предоставяне на данни за заболеваемостта от болести на дихателната система, посочени в Указанието на МЗ за планиране за 2018 година.

До всички общинските администрации на областта бяха изпратени писма, с които се изисква информация относно мерките за подобряване на качеството на атмосферния въздух. Срокът за получаване на информацията е 30 април 2018 г.

Срокът за изпращането на доклада за влиянието на атмосферния въздух върху здравето на населението в МЗ е 30 юни 2018 г.
ІІ. ДЕЙНОСТ ПО РЕГИОНАЛНИ И НАЦИОНАЛНИ ПРОГРАМИ И ПРОЕКТИ
ЗДРАВИ ДЕЦА В ЗДРАВИ СЕМЕЙСТВА” - ОБЩИНА ВЕЛИКО ТЪРНОВО
ЗДРАВНО ОБРАЗОВАНИЕ НА НАСЕЛЕНИЕТО ПО РИСКОВИТЕ ЗА ЗДРАВЕТО ФАКТОРИ И ПРОФИЛАКТИКА НА ХРОНИЧНИТЕ НЕЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

1. Здравно образование на населението (на популационно и високорисково ниво)

1.1. Бяха изготвени и сключени 3 договори за партньорство със средства за масова информация (КТ „Видеосат - 21 век”, Общинско кабелно радио и областен всекидневник „Янтра Днес”) във връзка със здравното образование на населението относно рисковите поведенчески фактори и профилактиката на ХНБ, информиране за програмните инициативи, безплатни реклами на кабинета за отказване от тютюнопушене и на КАБКИС.

Предоставени бяха: план-медии (за първите три месеца) за излъчване на аудиоклипове по Общинско кабелно радио и на видеоклипове на видеомонитора пред Община Велико Търново и реклами на кабинета за отказване от тютюнопушене и на КАБКИС.


1.2. На видеостената пред Община Велико Търново и по електронните медии бяха излъчени 4 видеоклипа и 4 аудиоклипа на програма СИНДИ - зона Велико Търново с тематика здравословно хранене, превенция на употребата на алкохол, стрес, профилактика на хипертонията и пътно-транспортния травматизъм (общо 1 696 излъчвания). Рекламата на кабинета за отказване от тютюнопушене беше излъчена 540 пъти по КТ „Видеосат” и 24 пъти по Общинско кабелно радио.
1.3. На интернет страницата на РЗИ - Велико Търново бяха публикувани общо 3 информации за предстоящи и реализирани програмни дейности и инициативи, със снимков материал.
1.4. В рамките на различните инициативи на програмата бяха разпространени 25 заглавия на печатни и електронни здравно-образователни материали (общ тираж 2 680 броя).
1.5. Проведено беше 1 теоретично занимание на Клуба на лица със здравословни проблеми по темата „Музикотерапия” (общ брой участници, членове на клуба 18 души).
МОБИЛИЗИРАНЕ НА ОБЩНОСТИ ЗА ДЕЙНОСТИ ПО ПРОФИЛАКТИКА НА ХНБ И ПРОМОЦИЯ НА ЗДРАВЕТО
2. Инициативи за превенция на рискови за здравето фактори (тютюнопушене, употреба на алкохол, нездравословно хранене, наднормено тегло и затлъстяване, повишено кръвно налягане и други)
2.1. Започна подготовката на месеца за превенция на употребата на алкохол, който ще се проведе в ДГ „Надежда“ гр. Килифарево и ОУ „Неофит Рилски“ гр. Килифарево през месец април.

ИЗГРАЖДАНЕ НА КАПАЦИТЕТ ЗА ПРОФИЛАКТИКА У ПРОФЕСИОНАЛИСТИТЕ И ПАРТНЬОРИТЕ, КАКТО И ЕДИНЕН ПОДХОД КЪМ ВЪЗНИКНАЛИТЕ ПРОБЛЕМИ


1. През месец март беше организирано и проведено обучение на медицинските специалисти от здравните кабинети в детските градини на община Велико Търново за изискванията на нормативните документи, регламентиращи работата им. Присъстваха 25 медицински специалиста.

2. Обучение на медицинските специалисти от здравните кабинети в училищата на община Велико Търново за изискванията на нормативните документи, регламентиращи работата им беше проведено през месец март. Присъстваха 19 медицински специалиста.
ПОВИШАВАНЕ НИВОТО НА ЗДРАВНИ ЗНАНИЯ И РАЗВИВАНЕ НА УМЕНИЯ У УЧЕНИЦИТЕ ЗА ОПАЗВАНЕ НА ЛИЧНОТО ЗДРАВЕ И ПРАКТИКУВАНЕ НА ЗДРАВОСЛОВЕН НАЧИН НА ЖИВОТ


  1. Проведени бяха 6 интерактивни обучения, презентации, тренинги с ученици (общ обхват 90 ученика) по теми, свързани с поведенчески фактори за ХНБ и факторите на околната среда.

  2. В периода 3 - 24 януари 2018 година се проведе здравно-образователна кампания с ученици от ЦНСТ SOS – дом на ул. Ильо войвода в гр. Велико Търново. Темите на обученията, включени в кампанията бяха: „Здравословно хранене“, „Митове и факти за алкохола“ и „Пътно транспортен травматизъм“.

Младежите и девойките от дома, организирано и при голяма дисциплина участваха в образователната кампания. По време на обученията показаха интерес към темите и активно се включиха в интерактивното им представяне.

За активната си дейност всички 15 участника в обучителната кампания получиха награди, осигурени от Община Велико Търново по финансовия план на програмата „Здрави деца в здрави семейства 2017 г.“


МАРКЕТИНГ НА ПРОГРАМАТА
1. В началото на настоящата година бяха изготвени: Отчет за дейността през 2017 г. по програма „Здрави деца в здрави семейства” и финансов план за интервенционни дейности през 2018 г. С цел подкрепа на реализацията им отчета и плана са предоставени на кмета на Община Велико Търново и Председателя на Общинския съвет.


  1. Великотърновският общински съвет утвърди плана за дейности по програмата през 2018 година и гласува по него 12 200 лв.


ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ НА НАРКОМАНИИТЕ В ОБЩИНА ВЕЛИКО ТЪРНОВО


  1. През изтеклия период експерт от отдела беше приет за член на Общинския съвет по наркотични вещества към Община Велико Търново и участва в първото му заседание за годината.

  2. Проведено беше 1 интерактивно обучение с 18 ученика от ПГАСГ „А. Попов“ на тема „Зависимост и наркотици“.



НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ НА ХРОНИЧНИТЕ НЕЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ

2014 - 2020 г.


  1. Дейности по факторите на риска за ХНБ - тютюнопушене, нездравословно хранене, ниска физическа активност, употреба на алкохол




  1. Организирани и проведени бяха 7 обучения на медицинските специалисти от кабинетите в детските градини и училищата относно изготвяне на табличните форми за здравословното състояние на децата и учениците и отчетите за здравно-образователната дейност. В обученията се включиха общо 91 медицински специалисти и 10 представители на общините в област Велико Търново.




  1. По покана на Младежки дом – гр. Горна Оряховица беше проведен семинар с ученици от 10 и 11 клас на тема „Хранителни разстройства“, в който участваха 53 ученика и 6 учители.




  1. Организирани и проведени бяха 4 интерактивни обучения на деца от предучилищна възраст и ученици по темите: тютюнопушене, употреба на алкохол и здравословно хранене, с общ обхват 57 участника .




  1. Оказана беше консултативна помощ за отказване от тютюнопушене в кабинета за отказване от тютюнопушене в РЗИ на 5 лица (4 жени и 1 мъж) на възраст от 25-45 години, сред които преобладават интензивните пушачи, т.е. пушещите от 10 до 20 цигари дневно.



  1. Консултативният кабинет за отказ от тютюнопушене беше популяризиран чрез излъчване на рекламата му по електронни и печатни медии. За отчетния период рекламата на кабинета беше излъчена по Общинско кабелно радио 24 пъти и по КТ „Видеосат - 21 век” - 540 пъти. Изготвен беше отчетът за дейността на ККОТ за първото тримесечие на годината, по образец в таблична форма.




  1. Осъществена беше методична и консултативна помощ по въпросите на здравословното хранене, профилактиката и рисковите фактори на хроничните незаразни болести, изготвянето на седмични учебни разписания – общо на 187 човека.




  1. В рамките на отделни дейности бяха разпространени 18 заглавия на образователни материали (общ тираж 935 броя) с тематика поведенческите рискови фактори и профилактика на ХНБ (диабет тип 2, свръхтегло и затлъстяване, високо артериално налягане и други).




  1. През изтеклото тримесечие традиционните дни на здравето (14 февруари и Световния ден за борба с туберкулозата - 24 март) бяха отбелязани с разнообразни кампании, публикации в местните СМИ и на сайта на РЗИ – Велико Търново. Дейностите, включени в рамките на кампаниите, са отразени в частта на съответните кампании.


НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ И КОНТРОЛ

НА ХИВ И СПИ 2017 г. – 2020 г.
1. Изготвени и реализирани бяха план-медии за излъчване на рекламата на КАБКИС по КТ “Видеосат - 21” и Общинско кабелно радио, и публикуване в областния всекидневник “Янтра Днес”. За първото тримесечие са направени 540 излъчвания по КТ “Видеосат - 21” и 24 излъчвания по Общинско кабелно радио - Велико Търново.
2. Организирана и проведена беше кампании за безрисково сексуално поведение по повод Деня на влюбените – 14 февруари във Велико Търново.

В периода 12 – 14 февруари 2017 година Регионална здравна инспекция – Велико Търново в партньорство с Община Велико Търново, Младежки дом – Велико Търново, БМЧК, ЦМДТ „Амалипе” и учебни заведения организира във Велико Търново кампания, включваща следните дейности и инициативи:

-  Благотворителен базар пред сградата на Община Велико Търново;


        - Безплатно консултиране и изследване за ХИВ/СПИН в мобилен кабинет КАБКИС пред сградата на Община Велико Търново;

- Информационно-образователна акция „Любовно селфи“, в която желаещите можеха да си направят снимка (самостоятелно, по двойки или групово) с импровизирани, ефектни фоторамки-валентинки и участваха в интерактивна игра „Любовта за мен е…“ с награди презервативи и балони;

- Тематичен концерт „Вечер на желанията“ пред паметника „Асеневци“, в който взеха участие млади изпълнители;

-    Тематична вечер „Бързи срещи“ в заведение „Самис“.

В кампанията, проведена в центъра на Велико Търново участваха общо 150 човека, а 12 от тях изследваха своя ХИВ статус.

Инициативите, включени в кампанията бяха популяризирани сред населението чрез:



  • Публикуване на интернет страницата на РЗИ – Велико Търново на материал „ Денят на влюбените – 14 февруари“;

  • Разпространение на презервативи, валентинки, балони и информационни материали.




  1. Информационно-образователна кампания в град Горна Оряховица

Съвместно с Младежки дом - Горна Оряховица за поредна година беше организирана Информационно-образователна кампания по повод 14 февруари - Ден на влюбените. Кампанията се проведе в Младежки дом гр. Горна Оряховица под надслов „Любовта за мен е …“ и включваше: дискусия, интерактивни игри,  изработване на колажи, забавни начини за опресняване и обогатяване на знанията на ученици от IХ клас по въпросите на сексуалното и репродуктивното здраве. Участваха 50 ученика от 9-ти клас. По време на кампанията бяха разпространени валентинки, презервативи и здравно-образователни материали.
4. Разпространени бяха 4 заглавия на информационни материали (общ тираж 681 броя) и 333 броя презервативи в рамките на кампанията за превенция на ХИВ/СПИН по повод на Деня на влюбените.
5. Чрез СМИ бяха осъществени: 3 публикации в пресата и интернет със снимков материал; 2 ТВ и 4 радиопредавания.
6. Организирани и проведени бяха 3 обучителни мероприятия (тренинги, презентации, срещи) с ученици по въпросите на сексуалното и репродуктивно здраве, превенцията на ХИВ и СПИ (общ обхват 81 души).

 7. Осъществени бяха 2 работни срещи с ЦМДТ „Амалипе” във връзка с дейности по програмата.

8. Отчетът за дейността по програмата за първото тримесечие на годината ще бъде изпратен съгласно указанията на МЗ, по образец в таблична форма.

НАЦИОНАЛНА ПРОГРАМА ЗА ПРЕВЕНЦИЯ И КОНТРОЛ НА ТУБЕРКУЛОЗАТА

В Р БЪЛГАРИЯ (2017 - 2020 г.)
1. По повод на Световния ден за борба с туберкулозата, в област Велико Търново за поредна година беше организирана и проведена кампания, посветена на профилактиката на заболяването под надслов „Търсят се: Лидери за свят без туберкулоза”. Организатори на тазгодишните проявите са: РЗИ Велико Търново, СБАЛПФЗ „Д-р Трейман” ЕООД, Община Велико Търново, Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе“.

Кампанията, която се провежда в периода 19 март – 19 април 2018 г., включва следните дейности:



  • Пресконференция на 23.03.2018 г. в РЗИ – Велико Търново;

  • Дни на отворени врати“ в СБАЛПФЗ „Д-р Трейман” ЕООД Велико Търново. В периода 19 – 30 март 2018 г. всички желаещи лица бяха прегледани без предварително записване. От инициативата са се възползвали 85 граждани, от тях на 71 е направена проба Манту, а на 1 – Квантиферонов тест. Открити са 4 лица, съмнителни за туберкулоза. Диагноза „Латентна туберкулоза“ е поставена на 11 човека. Назначена е химиопрофилактика на 11 пациента;

  • Информационни миникампании - презентации, беседи и интерактивни обучения в училища в гр. Бяла Черква, общ. Павликени и в с. Петко Каравелово, общ. Полски Тръмбеш;

  • Обучителен семинар „Актуални аспекти на превенцията на туберкулозата в ранна детска възраст“ за директорите на детски ясли и медицинските специалисти от детските градини в област Велико Търново. Обхват 52 медицински специалисти;

  • Обучение на здравните медиатори и модератори от Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе“ по проблемите на ранната диагностика на туберкулозата – 17 април;

  • Здравно образование на деца, ученици, родители и персонал в детските и учебни заведения на областта от медицински специалисти от здравните кабинети (лекции, беседи, презентации);

  • Изготвяне и тиражиране на здравно-образователен материал (дипляна) „Туберкулоза. Начини на заразяване. Симптоми на заболяването. Профилактика“;

  • Разпространение на здравно-образователни материали сред населението по време на организираните инициативи;

  • Информационна кампания – публикации в регионалните ежедневници; поместване на образователни материали за профилактика на туберкулозата на сайта на РЗИ – Велико Търново;

  • Проверки за изпълнение на дейностите по провеждане на БЦЖ имунизацията, правила за прилагане на ваксината и обхващане на подлежащия контингент в родилните отделения на територията на област Велико Търново – текущо до края на 2018 година.


2. Експерти от отдела изготвиха и разпечатаха брошура „Туберкулоза“, която е поместена на сайта на РЗИ –Велико Търново. По време на мероприятията, включени в кампанията бяха разпространени с общо 6 печатни материала( брошури и плакати) с общо тираж 113 броя.
3. На интернет страницата на Инспекцията са публикувани 3 материала за Световния ден и кампанията, посветена на превенцията на туберкулозата с препратка към образователен материал и снимков материал от проведени дейности.


  1. Оказана е ОМП на медиатори (3) от Центровете за работа в общността към ЦМДТ „Амалипе” - Велико Търново и община Златарица и здравния модератор на община Павликени за провеждане на здравно-образователни дейности с ученици и възрастни лица в неравностойно положение, с фокус роми, по темата туберкулоза.




  1. Чрез СМИ са осъществени: 1 публикация в местната преса, 2 ТВ и 2 радиопредавания.



НАЦИОНАЛЕН ПЛАН ЗА ДЕЙСТВИЕ 2015-2020 КЪМ НАЦИОНАЛНА СТРАТЕГИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ ЗА ИНТЕГРИРАНЕ НА РОМИТЕ 2012-2020 Г.


  1. Организирани и проведени бяха 2 срещи с представители на ЦМДТ „Амалипе” - Велико Търново за планиране и реализиране на дейности по профилактика на болестите и промоция на здраве сред ромски общности.




  1. В рамките на кампанията за борба с туберкулозата бяха организирани и проведени интерактивни обучения, презентации и беседи в училища в гр. Бяла Черква, общ. Павликени и в с. Петко Каравелово, общ. Полски Тръмбеш;




  1. Организирано е обучение на здравните медиатори и модератори от Център за междуетнически диалог и толерантност „Амалипе“ по проблемите на ранната диагностика на туберкулозата, който ще се проведе на 17 април 2018 г.;




  1. Оказана е ОМП на медиатори (3) от Центровете за работа в общността към ЦМДТ „Амалипе” - Велико Търново и община Златарица и здравния модератор на община Павликени за провеждане на здравно-образователни дейности с ученици и възрастни лица в неравностойно положение, с фокус роми, по темата туберкулоза.


5. Експерт от Отдела участва в комисии за избор на здравни медиатори в общините Велико Търново, Елена и Златарица.
ІІI. ОРГАНИЗАЦИОННО-МЕТОДИЧНА ПОМОЩ И КОНСУЛТАЦИИ


  1. Оказана беше организационно-методична помощ на медицинските специалисти от здравните кабинети в детските заведения, училища и специализирани заведения за социални услуги за деца относно:

  • Здравно образование на деца и ученици по поведенческите, биологичните и психо-социалните фактори на риска за ХНБ и рисковите фактори в околната среда; профилактика на туберкулозата –78 медицински специалиста;

  • Здравословно състояние на деца и ученици - 91 медицински специалисти и 10 представители на общините, отговарящи за здравеопазването.


2. Оказана беше ОМП на медиатори (3) от Центровете за работа в общността към ЦМДТ „Амалипе” - Велико Търново и община Златарица и здравния модератор на община Павликени за провеждане на здравно-образователни дейности с ученици и възрастни лица в неравностойно положение, с фокус роми, по темата туберкулоза.
3. Оказана беше консултативна помощ на педагози (30) във връзка с изпълнение на изискванията на Наредба №10 за здравните изисквания при изготвяне и спазване на седмичните учебни разписания за втория срок на учебната 2017/2018 година.

4. Извършени са консултации на немедицински лица (57) по изпълнение на изискванията на нормативните документи за здравословно хранене на децата и учениците в детски заведения и училища, хранителни алергии и разстройства.
IV. КОНТРОЛНА ДЕЙНОСТ


КОНТРОЛНА ДЕЙНОСТ


Проверки I-во

тримесечие


Брой предписания

1. По спазване на изискванията на чл. 56 и 56а от ЗЗ за забрана на тютюнопушенето


План


Изпълнение




1. Осъществяване на систематичен здравен контрол по спазване на забраната за тютюнопушене в закритите обществени места, в помещенията с обособени работни места и на някои открити обществени места, съгласно чл. 56 и чл. 56а от Закона за здравето.

120

126




2. Участие, съвместно с отдел ДЗК, в извършване на насочен контрол по спазване на забраната за тютюнопушене, съгласно разпоредбите на чл. 56 и чл. 56а от ЗЗ.

при

постъпване на сигнал




1



2. По спазване на изискванията на чл. 54 и чл. 55 от ЗЗ










2.1. Изготвяне и изпращане на писма до управителите на спортните обекти (ДКС „Васил Левски” и стадион „Ивайло”) във Велико Търново, на територията на които функционират търговски обекти с цел получаване на информация за планираните спортни прояви през 2018 г.



2 писма


2



2.2. Осъществяване на контрол по спазване на забраната за продажба на алкохолни напитки на спортни прояви и обществени мероприятия, организирани за деца и ученици (чл. 54, т. 4 и т. 5 от ЗЗ).

0



1






2.3. Извършване на преглед на местната преса за отпечатване на пряка и непряка реклама на спиртни напитки (чл. 55, ал. 1 и ал.2 от ЗЗ).


преглед


ежедневно




2.4. Изпращане на сигнали до СЕМ при констатиране на нарушения на чл. 55 от ЗЗ.

при констатира-ни нарушения



0




3. По спазване и изпълнение на установените с нормативен акт изисквания за здравословно хранене на подрастващите










3.1. Извършване на здравен контрол по спазване на изискванията на Наредба №2/07.03.2013 г. за здравословно хранене на децата на възраст от 0 до 3 години в детските заведения и детските кухни, в т. ч. и по отношение на храненето на децата, нуждаещи си от диетично хранене (брой нуждаещи се деца, по какъв начин е осигурено храненето им и др.).

ДЯ -2

ДК-2



3

3








3.2. Извършване на здравен контрол по спазване на изискванията на Наредба №6/2011 г. за здравословно хранене на децата от 3 до 7 години, в т. ч. и по отношение на храненето на децата, нуждаещи си от диетично хранене (брой нуждаещи се деца, по какъв начин е осигурено храненето им и др.).

15


18


2




3.3. Извършване на здравен контрол по спазване на изискванията на Наредба №37 на МЗ за здравословното хранене на учениците.


уч. столове 10

уч. бюфети и автомати



15
„Зелени училища“



15


24

3





4. По спазване на съгласуваните седмични разписания










4.1. Извършване на тематични проверки относно спазване на съгласуваните седмични разписания на задължителните учебни часове в училища на област Велико Търново.

10


10




2


На 29 март беше осъществен мониторинг на проведения контрол от здравния инспектор в отдела, за което е съставен протокол.



V. ОРГАНИЗАЦИЯ НА РАБОТАТА И ПОВИШАВАНЕ НА КВАЛИФИКАЦИЯТА НА СЛУЖИТЕЛИТЕ В ОТДЕЛА


  1. Планиране и отчитане на дейността на дирекцията

През първото тримесечие на 2018 година бяха изготвени и предоставени в срок следните отчети:


    1. Годишен отчет за дейността на отдела през 2017 година.




    1. Отчет за дейности на отдел ПБПЗ през 2017 г., в които са се включили хора с увреждания от община Велико Търново




    1. Отчет за Община велико Търново по Плана за действие за интегриране на българските граждани от ромски произход и други граждани в уязвимо социално положение, живеещи в сходна на ромите ситуация (2014 – 2020 г.) през 2017 година.




    1. Отчет за дейностите по програма за детето 2017 г. на Община Велико Търново, реализирани от отдел ПБПЗ в РЗИ - Велико Търново




    1. Отчет за Община Велико Търново по програма „Здрави деца в здрави семейства” за 2017 г.

В срок бяха изготвени следните планове за 2018 година:


    1. Финансов план за интервенционни дейности по програма „Здрави деца в здрави семейства” през 2018 г., предоставен на кмета на Община Велико Търново и Председателя на Общинския съвет.




    1. Годишен план за дейността на отдела през 2017 година.

Осъществени бяха и други планови организационни дейности, както следва:


1. 8. В срок бяха изготвени индивидуалните работни планове на служителите в отдела за 2018 г.

1.9. Бяха провеждани ежедневни и ежеседмични оперативки за поставяне на текущите задачи и отчитане на изпълнението им.


1.10. Дейността на отдела беше отчитана всяка седмица на директорските съвещания.
2. Атестиране на служителите в дирекцията

В срок бяха проведени заключителните срещи със служителите в отдел ПБПЗ за оценка на индивидуалното изпълнение на длъжността им за 2017 г.


3. Повишаване на квалификацията на служителите в дирекцията

След преминат он-лайн курс и успешно издържан тест на ИПА за новопостъпили държавни служители експерт от отдела премина тридневен обучителен курс на тема „Въведение в държавната служба“ в ИПА гр. София.


Изготвил отчета:

д-р Светлана Моминска



началник отдел ПБПЗ



Каталог: kartinki -> otcheti%202018
kartinki -> Анализ и оценка на здравословното състояние на учениците в област велико търново за 2016 год
kartinki -> О т ч е т за дейността на отдел дзк на дирекция „Обществено здраве” през първото тримесечие на 2017 г
kartinki -> За изпълнението на графика на рзи велико Търново за мониторинг на питейните води в област Велико Търново през І тримесечие на 2016 година
kartinki -> О т ч е т за дейността на отдел дзк на дирекция „Обществено здраве” през първото тримесечие на 2016 г
otcheti%202018 -> О т ч е т за дейността на отдел „Държавен здравен контрол“в дирекция „Обществено здраве” през второто тримесечие на 2018 г


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница