План-конспект на педагогическа ситуация по Роден език Трета група Програмна система „Моливко Изготвил: Ани Аврамова-Шейнова Проверил: Фак №15200341016 доц д-р Мариана Балабанова



страница1/3
Дата08.09.2023
Размер210.59 Kb.
#118606
ТипПлан-конспект
  1   2   3
План конспект по БЕ (2)
Свързани:
курсова работа екология, ПЛАН-КОНСПЕКТ ПО БЕ -Пожар в зоопарка, План-Конспект Педагогически теории и технологии за овладяване на българския език (2)


ЮГОЗАПАДЕН УНИВЕРСИТЕТ „НЕОФИТ РИЛСКИ“
Град Благоевград
Факултет по педагогика


План-конспект


на педагогическа ситуация
по Роден език


Трета група


Програмна система „Моливко“


Изготвил: Ани Аврамова-Шейнова Проверил:
Фак № 15200341016 доц.д-р Мариана Балабанова
Специалност:ПНУП/магистър/
Email: dago_9495@abv.bg

Образователно направление: Български език и литература


Тема: Защото
Цел: Формиране и развитие на речевите компетентности в съответствие с нормите на книжовния български език
Ядро: Свързана реч

  1. Разглеждане на картина и съставяне на обяснение

  2. Съставяне на разказ по картинка

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставяне на сложни съставни изречения със съюз „защото“

  2. Определяне броя на думите в изречението

  3. Откриване и назоваване на звуковете в думата

  4. Възпроизвеждане и възприемане на въпрос и отговор

Ядро: Звукова култура

  1. Произнасяне правилно всички фонеми в думата

  2. Разграничаване на думите в изречението

Ядро: Речева култура

  1. Активизиране на названия на познати предмети

Очаквани резултати:
Ядро: Свързана реч

  1. Разглежда картинка и съставя обяснение

  2. Съчинява разказ по картинка

  3. Задава въпроси и очаква отговори от връстниците си

Ядро: Граматически правилна реч

  1. Съставя сложни съставни изречения със съюз „защото“

  2. Определя броя на думите в изречението

  3. Открива и назовава звука в началото на думата

Ядро: Звукова култура

  1. Изговаря правилно всички звукове в думата

  2. Разграничава думите в изречението

Ядро: Речева култура

  1. Разбира и употребява познати думи

Методи:

  1. Наблюдение

  2. Беседа

  3. Обяснение

  4. Групов метод

Похвати в ситуацията:

  1. Указания

  2. Пояснения

  3. Инструкции

  4. Обобщение

  5. Игров похват

  6. Практически похват-анализиране

Средства: Картинки, кубчета, цвети пръчици, кутия

Ход на ситуацията



Децата са седнали в полукръг на столчетата.
Учител: Деца,днес на гости са ни дошли нашите приятели Въпроско и Защотка. Но ние не можем да ги видим, защото те са омагьосани от зла вещица,тъй като не са могли да ѝ отговорят на въпросите. Те са седнали на празните столчета и ни наблюдават.Ние трябва да им помогнем. В това писмо са ни написали задачки,които ние трябва да изпълним. Чрез тях те ще получат отгвори на зададените от злата вещица въпроси и ако ѝ отговарят правилно тя ще ги освободи от магията. Съгласни ли сте да им помогнем?
Деца: Даааа.
Учител: А защо трябва да им помогнем?
Деца: Защото са наши приятели.
Учител: А защо са наши приятел?
Деца: Защото ни помагат да учим интересни неща.
Учител: Деца,коя е първата думичка на вашите отговори.
Деца: Защото.
Учител: Днес докато се забавляваме ще продължаваме да съставяме изречения с думите „защо“ и „защото“,ще разграничаваме звуковете в думите,ще определяме броя на думите в изреченията,ще съчиним хумористичен разказ и по този начин ще отгворим на въпросите на Въпроско и Защотка. Съгласни ли сте?
Деца: Даааа.
Игра: Защотка е изпратила вълшебна кутия с интересни картинки.
Учител: Деца,това е кутията на Защотка.
Деца: Да я отворим.
Учител: А защо искате да я отворим?
Деца: Защото Защотка винаги изпраща интересни игри.
Учител: /Описание на играта/: На фона на наша любима песничка вие ще си подавате кутията един на друг. Когато аз спра музиката детето ,в което е кутията трябва да изтегли една от картите в нея. Ще ни я покаже и ще назове нарисуването върху нея.


Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница