Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013



Дата21.01.2018
Размер114.04 Kb.
#50978
ТипПрограма


European Territorial Cooperation Programme “Greece - Bulgaria 2007-2013”

The Programme is co-funded by the ERDF and by national funds of the participating countries
Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция – България 2007-2013”

Програмата е съфинансирана от ЕФРР и национално съфинансирана от участващите държави
Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „Гърция - България 2007-2013” съгласно сключен Договор № В2.12.01/20.03.2012 г.
Приложение №1

ТЕХНИЧЕСКО ЗАДАНИЕ
за участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка по глава 8а от Закона за обществените поръчки с предмет:
ИЗБОР НА ИЗПЪЛНИТЕЛ НА ИНТЕРНЕТ РЕКЛАМНА КАМПАНИЯ ЗА ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ НА ОБЩОТО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО В ОБЛАСТИТЕ ИЗТОЧНА МАКЕДОНИЯ И ТРАКИЯ, ХАСКОВО, КЪРДЖАЛИ И СМОЛЯН

Дейността се изпълнява в рамките на проект „Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET”, одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „България-Гърция 2007-2013”

съгласно сключен Договор № В2.12.01/20.03.2012 г.



  1. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОЕКТА

Предложението се концентрира върху съвместното популяризиране на общото културно наследство в областите на Източна Македония и Тракия, Хасково, Кърджали и Смолян. Проектът има за цел да подобри туристическата привлекателност на региона, като се инвестира в нови маркетингови технологии на цялата област.

Културният туризъм може да включва паметници в провинцията, селски райони, села и места от особен интерес. Също така включва фестивали и събития, които привличат хора с различни интереси, без предпоставката за организирани туристически инфраструктури. Добре е известно, че четирите региона, участващи в този проект не са развили инфраструктура и услуги, които дават възможност за привличане на туроператори и масов туризъм. Предизвикателството, с което се сблъскваме, е да се разширят чуждестранните посещения, като се има предвид, че е налице липса на добре организирани съоръжения. Най-подходящият начин е това да се отнесе към алтернативни целеви групи. Културен и еко туризъм са по-лесно да бъдат разработени, тъй като регионът е богат на традиции, паметници, мултикултурна история и специални флора и фауна.

В този контекст, четирите областни управи подготвиха план за действие, който ще популяризира наследствата на региона, ще повиши привлекателността, без да се конкурира с добре известни туристически атракции и региони, съсредоточавайки се към посетители със специални интереси, чрез осигуряване на ваканции с ниски до средни цени. Основната политика е да се засили информираността чрез интернет и високотехнологични решения, които осигуряват ценово-ефективни кампании.

Стратегическите цели на Програмата са: да се създаде обща визия за територия, която има общи характеристики и предизвикателства. Проектът съответства директно на основната цел на Програмата, а именно икономическо развитие и социално сближаване чрез съвместно определяне и подобряване на сравнителните предимства на района, укрепване и развитие на постоянни контакти между организациите, бизнеса, хората, общностите от двете страни на границата. Освен това, развитието на трансгранични мрежи за културен туризъм цели съвместно популяризиране на туристическия потенциал. Основата на настоящото предложение е повишаване на дейността и капацитета на туристическия бизнес, за да се намалят проблемите, отнасящи се до икономическото и социално равнище. Съвместно разработване и представяне на нови туристически продукти, развитието на съвместни маркетингови продукти, създаването на първата трансгранична обща туристическа стратегия, насочена към популяризиране на региона на международния пазар, ще стимулира развитието на местния бизнес и партньорства в сферата на туризма, подкрепяйки съществуващите и създавайки нови такива.

Основните резултати от проекта са: създаване на трансгранични туристически мрежи, формални процеси за развитие на устойчив туризъм, местни изследвания върху ресурсите и тяхната оценка, развитие на съвместна трансгранична маркетингова стратегия за културен туризъм. Ценното наследство на местната култура и история, традиции и природа, ще бъдат обединени в съвместна туристическа мрежа, чрез която ще бъдат представени атрактивната регионална идентичност и образа на трансграничния регион по всички електронни начини, чрез интернет, смартфони и GPS устройства. Видими резултати от проекта са цифрови ръководства и приложения за мобилни телефони. С нарастването на популярността и възможности им, смартфоните се превръщат в идеална платформа за туристи и граждани, за да получават информация в движение. Предлаганата система трябва да даде възможност на гражданите и туристите да научат историята на градовете, участващи в проекта, паметниците, на които се натъкват, исторически обекти, музеи, галерии и т.н., чрез своите смартфони, виртуални турове на конкретни паметници чрез Интернет, специални публикации за древни и геоложки пътеки, пътеводители за област Смолян в областта на културното наследство, печатни културни указатели и туристически обиколки, публикации, отнасящи се до древната, средновековната, съвременната култура. Ще бъдат изработени знаци и табели, които показват туристически маршрути, ще бъдат закупени информационни пунктове за летища, пристанища и за открити площи, интерактивен 3d дисплей за вътрешна употреба, обучение на професионалисти за предлагане и работа с дигиталната платформа. Ще бъдат организирани и проведени 3 фестивала за различните партньори по проекта, за Област Кърджали е предвидено иновативно събитие за съвременно изкуство.

Проектът ще подпомогне съществуващите и ще стартира нови икономически дейности, свързани с културния туризъм. Участващите партньори, въз основа на опита си от предишни проекти за развитие на успешно туристическо сътрудничество ще разширят и обогатят контактите си и по този начин ще се гарантира устойчивостта на сътрудничеството. Това от друга страна ще увеличи техния капацитет и възможности да участват в бъдещи трансгранични проекти. Очаквани резултати са също и: подобряване на регионалния образ и разнообразни туристически услуги, чрез създаване на нови трансгранични културни туристически продукти, като това ще доведе до ползотворно влияние върху професионалното трансгранично сътрудничество и развитие на професионални мрежи за устойчив културен туризъм.

Туризмът за културно наследство може да има огромно икономическо въздействие върху местните икономики. За икономически ползи като нови бизнеси, работни места и по-високи цени на имотите, туризмът добавя по-малко осезаемо, но също толкова важно, значение.

За изпълнение на проекта са предвидени следните дейности:


  1. Дигитално приложение за смартфони;

  2. Многоезичен портал на проекта;

  3. Виртуален туристически пътеводител;

  4. Отпечатване и разпространение на рекламни материали за областта;

  5. Закупуване и инсталиране на информационен киоск с разнообразна туристическа информация;

  6. Интерактивно устройство за презентиране;

  7. Създаване на база-данни с туристически обекти в областта;

  8. Изготвяне на стратегия за развитие на туризма;

  9. Обучение на професионалисти;

  10. Мащабна рекламна кампания на туристическите обекти във всички области - партньори чрез интернет;

  11. Демонстрационни турове;

  12. Фестивали на изкуството и културата;

  13. Международен семинар за практики за промотиране на туризма.

Настоящата процедура е в изпълнение на дейност 10.




  1. ОБХВАТ НА ПОРЪЧКАТА:


2.1. Цел на кампанията :

Популяризиране на културното наследство на трансграничната област Регион Източна Македония и Тракия - Смолян - Хасково – Кърджали в интернет пространството, чрез реклама в интернационални и национални търсачки (платени и безплатни), форуми, блогове, социални мрежи, сайтове за споделяне на видео и сайтове за туризъм и онлайн маркетинг.


2.2. Първична таргет група :

Жителите на следните държави: Балкани (Гърция, България, Румъния, Турция, Сърбия, Македония), Източна Европа (Русия, Украйна), Западна и Централна Европа (Великобритания, Франция, Италия, Холандия, Германия), Азия (Израел, Япония, Корея, Китай)

Поради геополитическото местоположение на рекламирания регион, основното ударение на кампанията трябва да е върху жителите на Гърция, България и Турция. Кампанията трябва да бъде насочена най-вече към потребители, които могат най-лесно и евтино да пътуват до рекламираните туристически обекти.



Възрастова група : 22 + , мъже и жени

Интереси: рекламната кампания е насочена към локализиране на максимален брой потребители на информация с туристически характер и в частност със следните интереси: пътувания, приключения, културно наследство на региона, история на Балканите, археология, Тракия, местни фестивали и др.
2.3. Вторична таргет група: Международни агенции, които биха проявили интерес да включат в портфолиото си региона на Регион Източна Македония и Тракия - Смолян - Хасково – Кърджали, като потенциални дестинации за своите клиенти.


    1. Обекти на рекламната кампания:

Обект на рекламната кампания ще бъдат всички туристически обекти на територията на областите Кърджали, Хасково и Смолян от българска страна и Регион Източна Македония и Тракия в Република Гърция. Пълната информация ще бъде предоставена на избрания изпълнител. Основни продукти, които следва да се рекламират, са:

2.3.1. Туристически уебпортал, който ще бъде разработен от друг изпълнител;

2.3.2. Мобилно приложение за смартфони, което ще бъде разработено от друг изпълнител;

2.3.3. Виртуален пътеводител, който ще бъде разработен от друг изпълнител;

2.3.4. Уеб календар на събитията, който ще бъде разработен от друг изпълнител;

2.3.5. Съвместни туристически маршрути между четирите области, партньори по проекта, които следва да бъдат разработени и предложени от участника по настоящата процедура и обхващат следните тематични области: Археологически, Религиозен, Културни събития, Гастрономически, Екотуризъм. Участникът следва да предложи атрактивни заглавия за отделните маршрути, а всеки от партньорите ще предостави списък на обектите/събитията, които желае да бъдат включени.



2.5. Механика на кампанията:

Рекламна кампания в търсачки: Участниците трябва да предложат различни форми на реклама в известни търсачки, като задължително трябва да има предложения за реклама чрез търсене и реклама чрез ключови думи. Рекламните форми трябва да са езиково интегрирани, като за целта рекламните послания трябва да са преведени на съответния език за съответната целева държава. Моделът на ценообразуване на кампанията трябва да бъде CPC. Основната цел на кампанията е достигането до максимални резултати от реклама чрез този подход - чрез минимум 7 000 клика общо за всички целеви държави заедно.
Рекламна кампания в сайтове за туризъм, блогове и форуми: За целите на тази част от кампанията, изпълнителят трябва да изработи Flash банери във всички най-използвани размери, като за по-висока ефективност, рекламните банери трябва да бъдат адаптирани на съответния език за всяка целева държава. Изпълнителят трябва да предложи мрежи за реклама чрез поведенческо таргетиране, спазвайки зададените от възложителя целеви аудитории. Предложението трябва да включва тактики, стратегии и подходи за достигане на минимален брой кликания от този тип реклама – 25 000 клика общо за всички целеви държави заедно. Зададените минимални резултати трябва да са генерирани минимум от 6 държави от целевите такива. Рекламната кампания следва да обхваща интернет сайтове, попадащи в Топ 20 на най-популярните сайтове, предлагащи информация за пътувания в световен мащаб.
Реклама в социални мрежи: Участникът трябва да предложи различни форми, тактики и подходи за реклама в социалните мрежи. Рекламните форми трябва да са езиково интегрирани, като за целта рекламните послания трябва да са преведени на съответния език за съответната целева държава. За целите на кампанията, участниците трябва да дадат предложения за създаването на профили, страници, микроблогове в съответните социални мрежи, като същите трябва да са генерирани на английски език. Рекламната кампания в социалните мрежи трябва да обхваща задължително всички целеви държави, като минималните търсени резултати общо за всички държави са 10 000 клика. Рекламната кампания следва да обхваща социални мрежи, попадащи в Топ 20 на най-популярните и реномирани платформи, съобразени с аудиторията от целевите държави.
Реклама чрез създаване на канал в уебсайтове за видео споделяне: Участникът трябва да предложи подходящи интернет сайтове за видео споделяне, където да бъде създаден канал и със съдействието на всички партньори по проекта ще се популяризира туристическия потенциал на рекламираната трансгранична област чрез готови продукти – видео, 3D турове, 360-градусови панорамни снимки, презентации, фотогалерии. Предложението трябва да включва описание на стратегии и подходи (вкл. оптимизация чрез ключови думи и тагове, кръстосани продажби и препоръчване от други сайтове), за да се постигне минимален брой показвания – 100 000 показвания и 2 000 абоната за целия период на кампанията.
Участниците трябва да предложат варианти за генериране на поток към уебпортала на трансграничната област, разработен по проекта, използвайки възможностите на създадените профили, страници и микроблогове, както и да дадат препоръки за промени в него (вкл. добавяне, изтриване и/или алтернативен текст, снимки, страници, метатагове, заглавия, отметки, скриптове, вътрешни и външни линкове и структура на сайта). За целта, на избрания изпълнител ще бъде предоставен контакт с екипа, разработил портала.



  1. СРОК ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ

Всички дейности по договора за изпълнение на поръчката следва да бъдат приключени не по-късно от 15.08.2014 г. Срокът на изпълнение на договора, включително представяне на окончателния доклад, е до 30.08.2014г.

В 10-дневен срок от сключване на договора, избраният изпълнител ще получи необходимата информация за всички партньори по проекта, на базата на която следва да разработи маршрутите от т.2.3.5. и да започне кампанията в социалните мрежи, канал за видеосподеляне, блогове и форуми. Останалите обекти на рекламната кампания, посочени в т. 2.3. (от 2.3.1. до 2.3.4. вкл.), ще бъдат предоставени на изпълнителя след изготвянето им.




  1. ДОКЛАДВАНЕ

В предложенията трябва ясно да бъде очертана формата на мониторинг и контрол за отчетност на дейностите по проекта. Докладите трябва да бъдат изпратени от определения ръководител на екипа до Възложителя или упълномощено от него лице.

4.1. Встъпителен доклад – в срок от 10 (десет) работни дни след получаване на информацията от страна на Възложителя, се представя встъпителният доклад, който включва подробен план за работата. Посочват се първите заключения на Изпълнителя, разработените маршрути, идентифициране на проблемите, които могат да възникнат при изпълнението на договора, както и по какъв начин могат да се преодолеят. Встъпителният доклад се коментира и съгласува с екипа по управление на проекта и Изпълнителя.

4.2. Окончателен доклад за цялостно отчитане приключването и предаването на извършената работа по договора. Проект на окончателния доклад се представя 20 (двадесет) дни преди крайния срок на приключване на договора. Той включва обобщена и аналитична информация и оценка за резултатите от извършените дейности. Към доклада се прилагат документите, доказващи изпълнението на дейността.



  1. ИЗИСКВАНИЯ ОТНОСНО ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА:

При изпълнение на обществената поръчка Изпълнителят трябва да предприеме всички необходими мерки, за да осигури публичност на финансирането от страна на Европейския Съюз. Тези мерки трябва да са в съответствие с приложимите правила за информиране и публичност, предвидени в чл. 8 и 9 от Регламент на Комисията №1828/2006 и Приложение №1 към него.

Конкретният Изпълнител е длъжен да прилага изискванията за публичност и визуализация. Всяко едно средство за визуализация на проекта (документи, програми, покани, списъци и т.н.) трябва да съдържа логото на емблемата на флага на ЕС, слоган за съфинансиране (Съфинансирано от Европейския Съюз (ЕРФР) и от национални средства на участващите държави), Флагове на участващите държави, лого и слоган на Програмата, номера и наименованието на проекта, съобразно изискванията на Програмата: www.greece-bulgaria.eu.



Всички материали и прояви по осигуряване на визуализирането и публичността на дейностите, задължително се съгласуват и одобряват предварително от Възложителя.


Този документ е създаден в рамките на Проект № В2.12.01/20.03.2012 г. "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „Гърция-България 2007-2013”, който се осъществява с финансовата подкрепа на Програмата за  ЕТС „Гърция - България 2007-2013”, съфинансиран от ЕФРР и националния бюджет на участващите страни.


Цялата отговорност за съдържанието на настоящия документ  е на Областна администрация - Кърджали и при никакви обстоятелства не може да се счита, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз и Договарящия орган.

Каталог: public procument -> 11.03.2014
11.03.2014 -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
11.03.2014 -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
11.03.2014 -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Описание на обекта на поръчката и техническа спецификация общо описание на предмета на поръчката


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница