Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013



Дата21.01.2018
Размер199.71 Kb.
#50979
ТипПрограма


European Territorial Cooperation Programme “Greece - Bulgaria 2007-2013”

The Programme is co-funded by the ERDF and by national funds of the participating countries
Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция – България 2007-2013”

Програмата е съфинансирана от ЕФРР и национално съфинансирана от участващите държави
Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „Гърция - България 2007-2013” съгласно сключен Договор № В2.12.01/20.03.2012 г.


Приложение № 1

ТЕХНИЧЕСКО ЗАДАНИЕ
към документация за участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка по глава 8а от Закона за обществените поръчки с предмет:

Организиране и провеждане на обучение на професионалисти в сферата на туризма от област Кърджали”


Дейността се изпълнява в рамките на проект „Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET”, одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „България-Гърция 2007-2013”

съгласно сключен Договор № В2.12.01/20.03.2012 г.


  1. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОЕКТА

Предложението се концентрира върху съвместното популяризиране на общото културно наследство в областите на Източна Македония и Тракия, Хасково, Кърджали и Смолян. Проектът има за цел да подобри туристическата привлекателност на региона, като се инвестира в нови маркетингови технологии на цялата област.

Културният туризъм може да включва паметници в провинцията, селски райони, села и места от особен интерес. Също така включва фестивали и събития, които привличат хора с различни интереси, без предпоставката за организирани туристически инфраструктури. Добре е известно, че четирите региона, участващи в този проект не са развили инфраструктура и услуги, които дават възможност за привличане на туроператори и масов туризъм. Предизвикателството, с което се сблъскваме, е да се разширят чуждестранните посещения, като се има предвид, че е налице липса на добре организирани съоръжения. Най-подходящият начин е това да се отнесе към алтернативни целеви групи. Културен и еко туризъм са по-лесно да бъдат разработени, тъй като регионът е богат на традиции, паметници, мултикултурна история и специални флора и фауна.

В този контекст, четирите областни управи подготвиха план за действие, който ще популяризира наследствата на региона, ще повиши привлекателността, без да се конкурира с добре известни туристически атракции и региони, съсредоточавайки се към посетители със специални интереси, чрез осигуряване на ваканции с ниски до средни цени. Основната политика е да се засили информираността чрез интернет и високотехнологични решения, които осигуряват ценово-ефективни кампании.

Стратегическите цели на Програмата са: да се създаде обща визия за територия, която има общи характеристики и предизвикателства. Проектът съответства директно на основната цел на Програмата, а именно икономическо развитие и социално сближаване чрез съвместно определяне и подобряване на сравнителните предимства на района, укрепване и развитие на постоянни контакти между организациите, бизнеса, хората, общностите от двете страни на границата. Освен това, развитието на трансгранични мрежи за културен туризъм цели съвместно популяризиране на туристическия потенциал. Основата на настоящото предложение е повишаване на дейността и капацитета на туристическия бизнес, за да се намалят проблемите, отнасящи се до икономическото и социално равнище. Съвместно разработване и представяне на нови туристически продукти, развитието на съвместни маркетингови продукти, създаването на първата трансгранична обща туристическа стратегия, насочена към популяризиране на региона на международния пазар, ще стимулира развитието на местния бизнес и партньорства в сферата на туризма, подкрепяйки съществуващите и създавайки нови такива.

Основните резултати от проекта са: създаване на трансгранични туристически мрежи, формални процеси за развитие на устойчив туризъм, местни изследвания върху ресурсите и тяхната оценка, развитие на съвместна трансгранична маркетингова стратегия за културен туризъм. Ценното наследство на местната култура и история, традиции и природа, ще бъдат обединени в съвместна туристическа мрежа, чрез която ще бъдат представени атрактивната регионална идентичност и образа на трансграничния регион по всички електронни начини, чрез интернет, смартфони и GPS устройства. Видими резултати от проекта са цифрови ръководства и приложения за мобилни телефони. С нарастването на популярността и възможности им, смартфоните се превръщат в идеална платформа за туристи и граждани, за да получават информация в движение. Предлаганата система трябва да даде възможност на гражданите и туристите да научат историята на градовете, участващи в проекта, паметниците, на които се натъкват, исторически обекти, музеи, галерии и т.н., чрез своите смартфони, виртуални турове на конкретни паметници чрез Интернет, специални публикации за древни и геоложки пътеки, пътеводители за област Смолян в областта на културното наследство, печатни културни указатели и туристически обиколки, публикации, отнасящи се до древната, средновековната, съвременната култура. Ще бъдат изработени знаци и табели, които показват туристически маршрути, ще бъдат закупени информационни пунктове за летища, пристанища и за открити площи, интерактивен 3d дисплей за вътрешна употреба, обучение на професионалисти за предлагане и работа с дигиталната платформа. Ще бъдат организирани и проведени 3 фестивала за различните партньори по проекта, за Област Кърджали е предвидено иновативно събитие за съвременно изкуство.

Проектът ще подпомогне съществуващите и ще стартира нови икономически дейности, свързани с културния туризъм. Участващите партньори, въз основа на опита си от предишни проекти за развитие на успешно туристическо сътрудничество ще разширят и обогатят контактите си и по този начин ще се гарантира устойчивостта на сътрудничеството. Това от друга страна ще увеличи техния капацитет и възможности да участват в бъдещи трансгранични проекти. Очаквани резултати са също и: подобряване на регионалния образ и разнообразни туристически услуги, чрез създаване на нови трансгранични културни туристически продукти, като това ще доведе до ползотворно влияние върху професионалното трансгранично сътрудничество и развитие на професионални мрежи за устойчив културен туризъм.

Туризмът за културно наследство може да има огромно икономическо въздействие върху местните икономики. За икономически ползи като нови бизнеси, работни места и по-високи цени на имотите, туризмът добавя по-малко осезаемо, но също толкова важно, значение.

За изпълнение на проекта са предвидени следните дейности:


  1. Дигитално приложение за смартфони;

  2. Многоезичен портал на проекта;

  3. Виртуален туристически пътеводител;

  4. Отпечатване и разпространение на рекламни материали за областта;

  5. Закупуване и инсталиране на информационен киоск с разнообразна туристическа информация;

  6. Интерактивно устройство за презентиране;

  7. Създаване на база-данни с туристически обекти в областта;

  8. Изготвяне на стратегия за развитие на туризма;

  9. Обучение на професионалисти;

  10. Мащабна рекламна кампания на туристическите обекти във всички области - партньори чрез интернет;

  11. Демонстрационни турове;

  12. Фестивали на изкуството и културата;

  13. Международен семинар за практики за промотиране на туризма.


Настоящата обществена поръчка е в изпълнение на Дейност 9: Обучение на професионалисти в туризма.


  1. ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДЕЙНОСТИТЕ ПО НАСТОЯЩАТА ПОРЪЧКА

  • Организирано и проведено 1 обучение с продължителност 60 часа за най-малко 15 професионалисти в туристическия сектор от област Кърджали.

  • Повишени и развити професионалните умения на целевите групи чрез надграждане на ключовите им компетентности.

  • Подобрена конкурентоспособност на предприятия, предоставящи туристически услуги в област Кърджали и бъдещото развитие на региона.




  1. ОПИСАНИЕ НА ДЕЙНОСТИТЕ ПО НАСТОЯЩАТА ПОРЪЧКА

Обект на настоящата обществена поръчка е „УСЛУГА” с наименование:

Организиране и провеждане на обучение на професионалисти в сферата на туризма от област Кърджали”.




  1. ОБХВАТ НА ПОРЪЧКАТА:

Целеви групи: представители на туристическия бизнес в област Кърджали, в т.ч. хотелиери, ресторантьори, екскурзоводи, туристически агенции и др.

Изпълнителят на настоящата обществена поръчка следва да организира и проведе обучение за професионалисти в туризма от област Кърджали.





  • Обучението трябва да е насочено към надграждане и развитие на базови знания и умения сред заинтересованите страни за подобряване на уменията на ефективно планиране и управление в туризма и по-специално съвременни средства, методи и комуникационни канали за реклама и маркетинг в туризма, технология на обслужването и разнообразяване на туристическия продукт.

  • За целта изпълнителят следва да разполага със зала за провеждане на обученията, която не е част от хотелски комплекс или друго частно предприятие, предоставящо услуги в сферата на туризма и да осигури представяне на темите на обучението чрез интерактивни средства.

  • Задължение на Изпълнителя е да обезпечи работата на лекторите и участниците в обучението чрез предоставяне на необходимите канцеларски материали, както и кафе и освежителни напитки по време на занятията.

  • Изпълнителят следва да предвиди възможността за посещение на място и предоставяне на индивидуални консултации при желание от страна на всички туристически предприятия, представители на които са участници в обучението.

  • Като част от курса на обучение следва да се предвиди провеждането на практическо занятие/занятия извън залата за провеждане на обучението на място по предложение на Изпълнителя. В такъв случай всички разходи по транспорт, нощувки и храна на участниците и лекторите са за сметка на Изпълнителя.

  • Всеки участник в обучението следва да получи пакет от материали, осигурени от Изпълнителя, включващ:

  • Разпечатани и комплектовани материали по темите, включени в обучението, във вид на наръчник, който да бъде от полза за всекидневната работа на участниците и след приключване на обучението;

  • Всички материали, използвани по време на обучението, както и допълнителни помощни материали, да бъдат записани на USB флаш памет, приложена към пакета материали;

  • Работни материали - Чанта за документи с дръжка; Празни листи/тефтер/блокноут за водене на записки от страна на участниците; Химикал и текстмаркер;

  • Българо-гръцки разговорник;

  • Българо-английски разговорник – по възможност обхващащ най-често използвани изрази в ресторантьорството и хотелиерството;

  • Други допълнителни ръководства/книги/наръчници и пр. по предложение на Изпълнителя;

  • Освен посочените участници във всяко от предвидените обучения изпълнителят трябва да обезпечи възможност за присъствие /транспорт, храна, материали от обученията, нощувки/ на двама експерти от страна на възложителя, които придружават и наблюдават процеса на организация и провеждане на обученията.

  • Като част от мерките за информация и публичност на финансираните по Програмата за европейско териториално сътрудничество проекти, Изпълнителят следва да изготви и изпрати за публикуване прессъобщения за резултатите от проведеното обучение в 3 (три) местни вестника и репортаж в една местна телевизия и в една местна радиостанция. Разходите за изготвяне, публикуване и излъчване на тези мерки са за сметка на Изпълнителя.


Темите, по които ще се обучават участниците, следва да обхващат следните направления:

  • Маркетинг и реклама в туризма, вкл. необходимост и начини за проучване на пазара (теория и практическо занимание); определяне на основните пазари и типове клиенти (профил на българския турист и на чуждестранни туристи от определени държави); позициониране на пазара; видове реклама в туризма с акцент върху съвременните комуникационни канали (теория и практическо занимание); добри и лоши примери в туристическата реклама; организиране на специални прояви (практическо занимание) и др.

  • Технология на обслужването и анимация в туризма, вкл. основните туристически услуги по настаняване, хранене и транспорт и разнообразяване на предлагания туристически продукт с допълнителни услуги; управление на потока от клиенти (необходимост от създаване на база данни за клиентите, мероприятия по създаване на „верни” клиенти); стандарти за поведение при работа с различни видове клиенти и др.

Лекциите да бъдат с подчертана практическа насоченост, даващи съвети и указания за действително осъществяване на дейности по посочените направления с използване на минимални финансови ресурси. Заложените теми във всяко от обученията трябва да допринесат за изграждане на базови знания и умения сред заинтересованите страни за подобряване на уменията на ефективно управление в туризма, развитие на устойчиви туристически практики, умело използване на спецификата на алтернативния туризъм. Организиране на практически занимания в рамките на обучението е важно за практическото прилагане на придобитите знания и умения, както и като добавена стойност за работа в екип.

От особено значение е съдържанието на обучението да е с определена практическа насоченост, което предполага:

- избор на конкретни теми в учебната програма с подчертана приложна стойност;

- лектори с доказан опит и компетентност;

- ползване на интерактивни форми за обучение;

- ползване на примери за добри практики, които са реализирани в райони, подобни на спецификата и възможностите, които има област Кърджали;

- ползване на актуални презентационни материали с висока съдържателна стойност и възможности за ползването им като базов ориентир и след края на обученията;

- други.
Всички разходи по планирането, съгласуването, и провеждане на обученията са за сметка на изпълнителя по настоящата поръчка.

Като доказателствен материал от проведени обучения, уъркшопи и работно посещение ще се използва снимков материал от всяко събитие, присъствен списък, доклад от проведеното събитие, приемо-предавателен протокол за предаване на работата и приемането и от възложителя и копие от подготвените и раздадени на участниците материали за всяко събитие.

В случай, че в хода на изпълнение на договора се окаже, че някой от лекторите няма възможност да продължи участието си в обученията, изпълнителят е длъжен да предложи на възложителя лектор, който да замести отпадналия, като заместникът трябва да отговаря на минималните изисквания, на които е отговарял отпадналият от екипа лектор.



Дейностите по организиране и провеждане на обучение за професионалисти в сферата на туризма включват:

  • Изготвяне на встъпителен доклад за провеждане на обучението;

  • Изготвяне на конкретна Програма за обучението, съгласувана с възложителя;

  • Подготовка и изпращане на пакет - покана до участниците (по списък, съгласуван с възложителя): покана, програма за обучението и регистрационен формуляр;

  • Изготвяне на присъствен списък с участници;

  • Изготвяне на презентации за обучението;

  • Размножаване на необходимия брой материали за участниците;

  • Регистрация във всеки ден на провеждане на обучението;

  • Издаване на сертификат или друг документ, доказващ участието на всеки един от участниците в обучението;

  • Снимков материал от обучението;

  • Формуляр за обратна връзка;

  • Изготвяне на доклад за извършеното обучение;

  • Приемо-предавателен протокол.

  • Осигуряване на подходяща зала за обученията;

  • Осигуряване на лаптоп, мултимедия, флипчарт и екран;

  • Осигуряване на материали, необходими за обучението;

  • Осигуряване на листи за писане/тефтер/блокноут, химикал и текст маркер за всеки от участниците;

  • Осигуряване на кетъринг, транспортни разходи и нощувка за участниците;

  • Изготвяне и публикуване на прессъобщения в 3 местни вестника, репортаж в една местна телевизия и в една местна радиостанция.


  1. МЯСТО И СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

5.1. Място на изпълнение:

Обучението за професионалисти в туризма следва да се проведе на територията на област Кърджали, като практическата част от него е възможно да бъде проведена на място извън областта, но съответстващо на нуждите, потребностите и туристическия профил на област Кърджали.


5.2. Срок на изпълнение

Срокът за изпълнение на поръчката е от влизане в сила на договора за изпълнение до 30.03.2014 г.

Продължителност на Обучението за професионалисти – по предложение на Изпълнителя, подлежащо на съгласуване от Възложителя и съобразено с възможностите на участниците. За целите на изпълнението на дейността е необходимо да се извърши предварително анкетиране на целевите групи от страна на Кандидата за определяне на най-удачната форма, график и продължителност на обучението. Обобщение на резултатите от анкетата да се представи към концепцията на Кандидата като обосновка за избора му. Цялата продължителност на обучението трябва да бъде 60 (шестдесет) часа. Конкретните дати и местата за провеждане на обученията се съгласуват и одобряват от възложителя.


  1. РАЗХОДИ ЗА ПОРЪЧКАТА

Разходите за изработването на офертите са за сметка на участниците в избора. Спрямо възложителя участниците не могат да предявяват каквито и да било претенции за разходи, направени от самите тях по подготовката и подаването на офертите им, независимо от резултата или самото провеждане на избора.

Разходите по дейността на комисията за избор на изпълнител на обществената поръчка са за сметка на възложителя.




  1. ДОКЛАДВАНЕ

В предложенията трябва ясно да бъде очертана формата на мониторинг и контрол за отчетност на дейностите по проекта. Докладите трябва да бъдат изпратени от определения ръководител на екипа до Възложителя или упълномощено от него лице.

7.1. Встъпителен доклад – в срок от 10 (десет) работни дни след влизане в сила на договора се представя встъпителният доклад, който включва подробен план за работата и провеждане на обучението. Посочват се първите заключения на Изпълнителя, идентифициране на проблемите, които могат да възникнат при изпълнението на договора, както и по какъв начин могат да се преодолеят. Встъпителният доклад се коментира и съгласува на работна среща с екипа по управление на проекта и екипа на Изпълнителя, която се провежда в срок от 5 (пет) работни дни след получаването му.

7.2. Окончателен доклад за цялостно отчитане приключването и предаването на извършената работа по договора. Проект на окончателния доклад се представя най-късно 20 (двадесет) дни преди крайния срок на приключване на договора. Той включва обобщена и аналитична информация и оценка за резултатите от извършените дейности, копия на публикуваните прессъобщения и записи на репортажи, постигнатите цели и резултати и др. Към доклада се прилагат документите, доказващи изпълнението на дейността – списъци на присъствалите, снимков материал, видеоклипове и др.


  1. СТОЙНОСТ НА ПОРЪЧКАТА

Стойността на поръчката се определя в български лева с включен данък върху добавената стойност /ДДС/. Максималната стойност на поръчката е 17 602,20 лева /седемнадесет хиляди шестстотин и два лева и двадесет стотинки/ с включен ДДС.

Цената на договора за „УСЛУГА” се определя в лева с включен ДДС при спазване на изискванията на следващата т.9 и се предлага от участника в ценовото му предложение, изготвено съгласно Образец № 8.



Стойността на обществената поръчка включва всички разходи за качественото изпълнение на дейностите, предмет на обществената поръчка, в описания вид, обхват и срок, включително цената за наем на помещения, вложени материали, техническа обезпеченост, в това число техника, лектори, извършени работи, разходи за труд, енергия, складиране, транспорт на участниците в обученията, нощувки, храна, командировъчни и други подобни, както и непредвидените разходи и печалба за Изпълнителя.

  1. ФИНАНСИРАНЕ

Финансирането се осигурява по проект „Съвместна туристическа инициатива” с акроним JTI - TARGET по Програма за Европейско териториално сътрудничество Гърция–България 2007–2013, Приоритетна ос 1 : Качество на живот, Област на интервенция 1.2: Опазване, управление и подобряване на културните ресурси, Бенефициент: Регион Източна Македония и Тракия в Р. Гърция, партньор 3 по проекта: Областна администрация - Кърджали, Договор № B2.12.01 от 20.03.2012 г., с финансовата подкрепа на Програма за Европейско териториално сътрудничество Гърция–България 2007–2013, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие и национален принос на Р. България и Р. Гърция.

Финансирането на поръчката е в рамките на размера на допустимите разходи по проект „Съвместна туристическа инициатива” с акроним JTI - TARGET по Програма за Европейско териториално сътрудничество Гърция–България 2007–2013.

Предложените от участниците цени за изпълнение на поръчката трябва да са съобразени с финансовия ресурс, който възложителят може да осигури, а именно да съвпадат с размера на допустимите разходи по горепосочения проект.

Общата цена за изпълнение на поръчката е в размер до 17 602,20 лева /седемнадесет хиляди шестстотин и два лева и двадесет стотинки/ с включен ДДС.

Участник, чието ценово предложение надхвърля горепосочената обща стойност за изпълнение на поръчката ще бъде отстранен от участие в настоящия избор.


  1. ПЛАЩАНИЯ

10.1. Първо плащане в размер на 50% (петдесет на сто) от уговореното възнаграждение, платимо в срок от 20 (двадесет) работни дни, считано от датата на представяне и одобряване от страна на Възложителя на встъпителен доклад, оригинал на надлежно оформена фактура, съдържащ всички реквизити, съгласно българското законодателство, и текстът „Разходът е по Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „ Гърция - България 2007-2013”, Договор № В2.12.01/20.03.2012 г. ”.

10.2. Окончателно плащане в размер на 50 % (петдесет на сто) от стойността на договора, се извършва в 30-дневен срок след двустранно подписан приемо-предавателен протокол за одобрен без забележки окончателен доклад за изпълнение на договора и оригинал на данъчна фактура, съдържащ всички реквизити, съгласно българското законодателство, и текста „Разходът е по Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „България-Гърция 2007-2013”, Договор № В2.12.01/20.03.2012 г. .

Плащанията по договора за изпълнение се извършват от ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ с платежно нареждане по посочена от изпълнителя в офертата му банкова сметка.




  1. МИНИМАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ

11.1. Икономически изисквания към участниците


Минимални изисквания за икономическото и финансовото състояние на участниците

Документи доказващи икономическото и финансовото състояние на участниците

11.1.1. Общият оборот на участника за последните три финансово приключили години трябва да бъде не по малък от 50 000 (петдесет хиляди) лева с включен ДДС;
В случай, че участникът участва като обединение/консорциум, изброените горе изисквания се прилагат кумулативно за обединението/консорциума (като цяло), не за всеки член на обединението/ консорциума по отделно.

В случай на участие на подизпълнители изискването се прилага съобразно дела на тяхното участие.


1. Справка-декларация с информацията за общия оборот от дейността общо за последните 3 (три) финансово приключени години.

2. Съгласно чл.50, ал.1, т.3 от ЗОП - заверени от участника копия на Годишните отчети за приходи и разходи за последните три финансово приключени години (в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си), оформен съгласно Закона за счетоводството и приложимите нормативни актове, като за участници чуждестранни юридически лица се представят еквивалентни документи, изготвени съгласно приложимото законодателство на страната, където са установени. Участниците в процедурата могат да не прилагат горепосочените документи, на основание чл. 23, ал. 4 от Закона за търговския регистър, когато същите са вписани в търговския регистър.

3. Документите да бъдат заверени от лицето представляващо участника с гриф „Вярно с оригинала”.
В случай, че участникът участва като обединение и/или ползва подизпълнители документите се представят от всеки член на обединението поотделно и/или от всеки от подизпълнителите.


11.1.2. Участникът следва да е реализирал оборот от извършване на услуги, сходни с предмета на обществената поръчка, общо за последните 3 (три) финансови години (2010, 2011 и 2012 г.) не по-малко от 30 000.00 лева /тридесет хиляди лева/с включен ДДС.


Забележка: Сходни с предмета на поръчката са услугите по извършване на организиране и провеждане на обучения или семинари.
Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако не отговаря на горните изисквания.

11.2. Изисквания за техническите възможности и/или квалификацията на участниците


Минимални изисквания за техническите възможности и квалификацията на Участниците

Документи, доказващи минималните изисквания за техническите възможности

11.2.1. Участникът следва да докаже провеждането на най-малко 5 (пет) професионални обучения, в това число поне едно обучение по някоя от посочените теми, предмет на поръчката или еквивалентно, за последните три години, считано от крайната дата за подаване на оферти по настоящата поръчка.

Списък на основните договори за услуги, сходни с предмета на поръчката, изпълнени през последните 3 /три/ години до датата на подаване на офертите, включително стойностите на договорите, датите и възложителите, с посочени още кратко описание на изпълнените услуги, дял на участника в изпълнението на поръчката, място на изпълнение, срок за изпълнение - по образец съгласно образец № 6.

Към списъка се прилагат доказателства за изпълнение на всеки от описаните договори, а именно - заверени от участника копия от референции /препоръки за добро изпълнение/ или други документи с еквивалентни наименования, удостоверяващи качественото изпълнение на съответния договор.



Забележка: Референциите следва да са издадени от възложителя, краен ползвател на услугите, и точно да кореспондират с данните по списъка.

По смисъла на настоящото изискване сходни с предмета на поръчката са договорите за организиране и провеждане на обучения или семинари.


11.2.1. Участникът трябва да докаже, че разполага с необходимите специалисти за предоставяне на услугите, нужни за качественото изпълнение на проекта, които да имат необходимата квалификация и доказан опит в обученията за възрастни. Предложеният екип да се състои от двама основни и двама резервни обучители-лектори в случай, че поради непредвидени обстоятелства някой от основните лектори не може да присъства на обучението. Всеки от двата екипа (основен и резервен) трябва да отговарят на следните условия:

  • Един лектор (обучител), който да е преподавател във висше учебно заведение по някоя/някои от посочените теми на обучението не по-малко от 3 години;

  • Един лектор (обучител), който да има управленски или експертен опит в сферата на туризма, маркетинга или рекламата.




Списък на ключовите експерти за изпълнение на поръчката (Образец 5)
Към списъка се прилагат подписани от всеки от предложените експерти професионални автобиографии.

В случай, че участникът участва като обединение/консорциум, изброените горе изисквания се прилагат кумулативно за обединението/консорциума (като цяло), не за всеки член на обединението/консорциума по отделно.

При участие на подизпълнители изискванията важат за тях съобразно вида и дела им в изпълнението на поръчката.


Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако не отговаря на някое от горните изисквания.


  1. ИЗИСКВАНИЯ ОТНОСНО ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА

При изпълнение на обществената поръчка Изпълнителят трябва да предприеме всички необходими мерки, за да осигури публичност на финансирането от страна на Европейския Съюз. Тези мерки трябва да са в съответствие с приложимите правила за информиране и публичност, предвидени в чл. 8 и 9 от Регламент на Комисията №1828/2006 и Приложение №1 към него.

Конкретният Изпълнител е длъжен да прилага изискванията за публичност и визуализация. Всяко едно средство за визуализация на проекта (документи, програми, покани, списъци и т.н.) трябва да съдържа логото на емблемата на флага на ЕС, слоган за съфинансиране (Съфинансирано от Европейския Съюз (ЕРФР) и от национални средства на участващите държави), Флагове на участващите държави, лого и слоган на Програмата, номера и наименованието на проекта, съобразно изискванията на Програмата: www.greece-bulgaria.eu.



Всички материали и прояви по осигуряване на визуализирането и публичността на дейностите, задължително се съгласуват и одобряват предварително от Възложителя.

Този документ е създаден в рамките на Проект № В2.12.01/20.03.2012 г. "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „Гърция-България 2007-2013”, който се осъществява с финансовата подкрепа на Програмата за  ЕТС „Гърция - България 2007-2013”, съфинансиран от ЕФРР и националния бюджет на участващите страни.


Цялата отговорност за съдържанието на настоящия документ  е на Областна администрация - Кърджали и при никакви обстоятелства не може да се счита, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз и Договарящия орган.

Каталог: public procument
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Описание на обекта на поръчката и техническа спецификация общо описание на предмета на поръчката


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница