Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013



Дата21.01.2018
Размер226.76 Kb.
#50970
ТипПрограма


European Territorial Cooperation Programme “Greece - Bulgaria 2007-2013”

The Programme is co-funded by the ERDF and by national funds of the participating countries
Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция – България 2007-2013”

Програмата е съфинансирана от ЕФРР и национално съфинансирана от участващите държави
Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „Гърция - България 2007-2013” съгласно сключен Договор № В2.12.01/20.03.2012 г.


Приложение № 1

ТЕХНИЧЕСКО ЗАДАНИЕ
към документация за участие в процедурата за възлагане на обществена поръчка по глава 8а от Закона за обществените поръчки с предмет:

Дейности по повишаване на атрактивността



на област Кърджали като туристическа дестинация”
Дейността се изпълнява в рамките на проект „Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET”, одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „България-Гърция 2007-2013”

съгласно сключен Договор № В2.12.01/20.03.2012 г.



  1. ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ПРОЕКТА

Предложението се концентрира върху съвместното популяризиране на общото културно наследство в областите на Източна Македония и Тракия, Хасково, Кърджали и Смолян. Проектът има за цел да подобри туристическата привлекателност на региона, като се инвестира в нови маркетингови технологии на цялата област.

Културният туризъм може да включва паметници в провинцията, селски райони, села и места от особен интерес. Също така включва фестивали и събития, които привличат хора с различни интереси, без предпоставката за организирани туристически инфраструктури. Добре е известно, че четирите региона, участващи в този проект не са развили инфраструктура и услуги, които дават възможност за привличане на туроператори и масов туризъм. Предизвикателството, с което се сблъскваме, е да се разширят чуждестранните посещения, като се има предвид, че е налице липса на добре организирани съоръжения. Най-подходящият начин е това да се отнесе към алтернативни целеви групи. Културен и еко туризъм са по-лесно да бъдат разработени, тъй като регионът е богат на традиции, паметници, мултикултурна история и специални флора и фауна.

В този контекст, четирите областни управи подготвиха план за действие, който ще популяризира наследствата на региона, ще повиши привлекателността, без да се конкурира с добре известни туристически атракции и региони, съсредоточавайки се към посетители със специални интереси, чрез осигуряване на ваканции с ниски до средни цени. Основната политика е да се засили информираността чрез интернет и високотехнологични решения, които осигуряват ценово-ефективни кампании.

Стратегическите цели на Програмата са: да се създаде обща визия за територия, която има общи характеристики и предизвикателства. Проектът съответства директно на основната цел на Програмата, а именно икономическо развитие и социално сближаване чрез съвместно определяне и подобряване на сравнителните предимства на района, укрепване и развитие на постоянни контакти между организациите, бизнеса, хората, общностите от двете страни на границата. Освен това, развитието на трансгранични мрежи за културен туризъм цели съвместно популяризиране на туристическия потенциал. Основата на настоящото предложение е повишаване на дейността и капацитета на туристическия бизнес, за да се намалят проблемите, отнасящи се до икономическото и социално равнище. Съвместно разработване и представяне на нови туристически продукти, развитието на съвместни маркетингови продукти, създаването на първата трансгранична обща туристическа стратегия, насочена към популяризиране на региона на международния пазар, ще стимулира развитието на местния бизнес и партньорства в сферата на туризма, подкрепяйки съществуващите и създавайки нови такива.

Основните резултати от проекта са: създаване на трансгранични туристически мрежи, формални процеси за развитие на устойчив туризъм, местни изследвания върху ресурсите и тяхната оценка, развитие на съвместна трансгранична маркетингова стратегия за културен туризъм. Ценното наследство на местната култура и история, традиции и природа, ще бъдат обединени в съвместна туристическа мрежа, чрез която ще бъдат представени атрактивната регионална идентичност и образа на трансграничния регион по всички електронни начини, чрез интернет, смартфони и GPS устройства. Видими резултати от проекта са цифрови ръководства и приложения за мобилни телефони. С нарастването на популярността и възможности им, смартфоните се превръщат в идеална платформа за туристи и граждани, за да получават информация в движение. Предлаганата система трябва да даде възможност на гражданите и туристите да научат историята на градовете, участващи в проекта, паметниците, на които се натъкват, исторически обекти, музеи, галерии и т.н., чрез своите смартфони, виртуални турове на конкретни паметници чрез Интернет, специални публикации за древни и геоложки пътеки, пътеводители за област Смолян в областта на културното наследство, печатни културни указатели и туристически обиколки, публикации, отнасящи се до древната, средновековната, съвременната култура. Ще бъдат изработени знаци и табели, които показват туристически маршрути, ще бъдат закупени информационни пунктове за летища, пристанища и за открити площи, интерактивен 3d дисплей за вътрешна употреба, обучение на професионалисти за предлагане и работа с дигиталната платформа. Ще бъдат организирани и проведени 3 фестивала за различните партньори по проекта, за Област Кърджали е предвидено иновативно събитие за съвременно изкуство.

Проектът ще подпомогне съществуващите и ще стартира нови икономически дейности, свързани с културния туризъм. Участващите партньори, въз основа на опита си от предишни проекти за развитие на успешно туристическо сътрудничество ще разширят и обогатят контактите си и по този начин ще се гарантира устойчивостта на сътрудничеството. Това от друга страна ще увеличи техния капацитет и възможности да участват в бъдещи трансгранични проекти. Очаквани резултати са също и: подобряване на регионалния образ и разнообразни туристически услуги, чрез създаване на нови трансгранични културни туристически продукти, като това ще доведе до ползотворно влияние върху професионалното трансгранично сътрудничество и развитие на професионални мрежи за устойчив културен туризъм.

Туризмът за културно наследство може да има огромно икономическо въздействие върху местните икономики. За икономически ползи като нови бизнеси, работни места и по-високи цени на имотите, туризмът добавя по-малко осезаемо, но също толкова важно, значение.

За изпълнение на проекта са предвидени следните дейности:


  1. Дигитално приложение за смартфони;

  2. Многоезичен портал на проекта;

  3. Виртуален туристически пътеводител;

  4. Отпечатване и разпространение на рекламни материали за областта;

  5. Закупуване и инсталиране на информационен киоск с разнообразна туристическа информация;

  6. Интерактивно устройство за презентиране;

  7. Създаване на база-данни с туристически обекти в областта;

  8. Изготвяне на стратегия за развитие на туризма;

  9. Обучение на професионалисти;

  10. Мащабна рекламна кампания на туристическите обекти във всички области - партньори чрез интернет;

  11. Демонстрационни турове;

  12. Фестивали на изкуството и културата;

  13. Международен семинар за практики за промотиране на туризма.


Настоящата обществена поръчка е в изпълнение на Дейности 11 и 12: Демонстрационни турове и Фестивали на изкуството и културата.


  1. ОЧАКВАНИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДЕЙНОСТИТЕ ПО НАСТОЯЩАТА ПОРЪЧКА

  • Организиран и проведен 1 демонстрационен тур за журналисти с най-малко 10 журналисти и автори на пътеводители от България и чужбина.

  • Публикувани статии за промотиране на туризма в област Кърджали в специализирани и масови издания – минимум 10 броя в различни медии.

  • Повишена степен на информираност за възможностите за туризъм на българските и чуждестранни граждани в област Кърджали чрез публикации в специализирани туристически и масови медии.

  • Организиран и проведен 1 фестивал на съвременното изкуство с минимален брой преки участници във Фестивала – 80 души.

  • Предоставяне на възможност за творческа изява на млади артисти, работещи в сферата на съвременните изкуства; Провокиране на творческо мислене и изразяване чрез средствата на изкуствата сред широката аудитория, която обикновено не участва в културния живот на града; Придобиване на нови познания и умения в областта на съвременните изкуства сред аудиторията в резултат на участието им в работилниците и други инициативи; Популяризиране на съвременните изкуства и създаване на по-добро разбиране сред широката общественост на тези форми на творческа изява.




  1. ОПИСАНИЕ НА ДЕЙНОСТИТЕ ПО НАСТОЯЩАТА ПОРЪЧКА

Обект на настоящата обществена поръчка е „УСЛУГА” с наименование:

Дейности по повишаване на атрактивността на област Кърджали като туристическа дестинация”.

Дейностите, предмет на изпълнението, включват следните задачи:


  • Задача 1. Дейности по организиране и осъществяване на демонстрационни турове за журналисти и автори на пътеводители и специализирани публикации в сферата на туризма

  • Задача 2. Дейности по организиране и провеждане на един фестивал на съвременното изкуство.




  1. ОБХВАТ НА ПОРЪЧКАТА:

Задача 1 Демонстрационен тур за журналисти и автори на пътеводители

Изпълнителят на настоящата обществена поръчка следва да организира и осъществи Демонстрационен тур за журналисти и автори на пътеводители и специализирани публикации в сферата на туризма.

Изпълнителят трябва да организира и проведе Демонстрационен тур за представители на специализирани туристически и масови медии от България и чужбина. Фокусът на туровете е върху запознаване на възможностите за културно-познавателен туризъм, еко и селски туризъм, приключенски туризъм, преходи като възможност за удължаване на туристическия сезон и диверсификация на туристическия поток. В тура трябва да бъдат включени туристически обекти от всяка община в област Кърджали.

Групите журналисти трябва да бъдат сформирани от представители на средствата за масова информация с висок рейтинг, обществен престиж и подходяща аудитория. Общият брой на обхванатите журналисти трябва да не е по-малък от 10, в съотношение 40% български и 60% чужди журналисти.

Българските журналисти трябва да бъдат представители на специализирани и масови медии.

Чуждите журналисти трябва да обхващат представители на специализирани и масови медии, както и автори на пътеводители. Целевите държави, от които трябва да бъдат поканени журналисти са Холандия, Германия, Русия, Турция, Великобритания.



Времето на провеждане трябва да е съобразено с фактори като период за реализиране на проектното предложение, местни събития и атракции, които представляват туристически интерес и ще бъдат видени в рамките на тура, осигуряване на периодичност и последователност в публикациите, посветени на регионалните туристически продукти. По тази причина турът трябва да бъде организиран през май или юни 2013 г. или друг период по предложение на изпълнителя, съгласувано с възложителя.

Дейностите по организиране и провеждане на журналистическите турове включват:

  • Изготвяне на работен списък на целевите медии и журналисти, отправяне на покани, провеждане на разговори; Описание на групата журналисти – вид на медиите /електронни или печатни/, списък на медиите и кратко представяне, тематика на изданията и предаванията, тираж и достигната аудитория на печатните и електронни медии и други;

  • Изготвяне на контактен списък на участниците;

  • Изготвяне на програма на демонстрационния тур, включваща цялостна организация на пътуванията (съставяне на подробна програма на пътуванията). Програмата следва да включва туристически обекти, които ще бъдат посетени, както и да са заложени атракции и анимации, характерни за региона; Изпълнителят на услугата, при нейното реализиране, се съобразява изцяло с техническото задание на Възложителя, като окончателната програма на демонстрационния тур се съгласува с Възложителя преди изпълнението му;

  • Осигуряване на транспорт до област Кърджали и обратно, както и вътрешен транспорт между отделните точки по маршрута;

  • Резервиране и настаняване в хотели, съобразени с маршрута и близостта на туристическите обекти;

  • Хранене в заведения – закуски, 3-степенно меню за обедните и вечерни хранения, с включени безалкохолни и алкохолни напитки (традиционни български ястия и напитки);

  • Провеждане на разговори с мениджърите на местата за настаняване, заведенията за хранене, с организаторите на местни събития и атракции и туристически обекти, които ще бъдат посетени. Целта е да се осигури безупречно преминаване на посещението и положителни публикации. Осигуряване на динамична програма, позитивна атмосфера и възможност за лично включване и преживяване по време на посещението;

  • Осигуряване на разрешения за достъп и заснемане на включените в тура обекти, както и заплащане на съответните такси;

  • Осигуряване на съпровождащ екип, включващ: организатор, добре запознат със спецификите и обектите по маршрута на групата от журналисти; професионален екскурзовод на английски език, познаващ в детайли историята и културата на областта; фотограф (всички авторски и сродни права от направения по време на тура снимков материал се предоставят за целите и нуждите на Областна администрация - Кърджали);

  • Двама представители на екипа на Възложителя следва да бъдат включени в групите по време на тура, като за тях следва да бъдат осигурени същите условия, както за представителите на медиите /с изключение на самолетните билети/;

  • Прескит – предварително подготвена информация за туристическите обекти, които ще бъдат включени в зададения маршрут, представена по интересен начин на хартиен и електронен носител на английски език за всеки представител на медиите, одобрен от Възложителя;

  • Осигуряване на телефонен и e-mail контакт и кореспонденция с участниците в тура за поддържане интерес към темата и предоставяне на допълнителни материали;


Резултати от дейностите по задача 1:

  • Организиран и проведен 1 демонстрационен тур за журналисти с най-малко 10 журналисти и автори на пътеводители от България и чужбина.

  • Публикувани статии за промотиране на туризма в област Кърджали в специализирани и масови издания – минимум 10 броя в различни медии.

  • Повишена степен на информираност за възможностите за туризъм на българските и чуждестранни граждани в област Кърджали чрез публикации в специализирани туристически и масови медии.



Задача 2 Организиране и провеждане на фестивал на съвременното изкуство

Изпълнителят на настоящата обществена поръчка следва да подготви, организира и проведе един фестивал на съвременното изкуство в град Кърджали в рамките на срока за изпълнение на договора. Целта на културното събитие - фестивал е да се засили ролята на съвременната култура като двигател в процеса на обновление и развитие на периферни райони на България чрез иновативни културни събития, които да разнообразят културния календар в региона и да допринесат за промотиране на областта като атрактивна туристическа дестинация. Фестивалът включва поредица от събития, в които аудиторията има възможност да участва активно и от пасивен наблюдател или случаен минувач да се превърне в главно действащо лице (широко включване, разчупване на стандартните формати и отваряне на границите между творци и аматьори).


Описание на дейностите в обхвата на поръчката и изисквания за тяхното изпълнение:

Отделните етапи по изпълнение на събитието са:

1. Програмиране на събитието - включва дейности по изготвяне на детайлна програма на фестивала, включително описание на дейностите, потенциалните участници и други;

2. Техническа подготовка на събитието - Възложителят ще осигури основното оборудване, необходимо за провеждане на фестивала;



3. Провеждане на фестивала през юни 2013 г., чиято програма ще включи изложби, театрални и танцови пърформанси, работилници за аудио-визуални изкуства, арт-инсталации и други (приложни изкуства, фотография, дизайн, видео, пластика, графити и др.);
Дейностите по подготовка, организиране и провеждане на Фестивала включват:

  • Представяне на подробна концепция за провеждането на културното събитие съгласно указанията на Възложителя. Предложението трябва да отговаря на зададената тема, а именно Фестивал на съвременното изкуство.

  • Изготвяне на Програма и сценарий за провеждане на събитието като цяло и за отделните елементи, включени в него, в това число и индикативна дата, лого и слоуган, и основни участници. Програмата и сценарият задължително подлежат на съгласуване и одобрение от страна на Възложителя преди началната дата на предвиденото събитие. Изпълнителят е длъжен да сформира екип за подготовка, организация и провеждане на фестивала и да изготви и прилага организационен план за действие, който също се съгласува с Възложителя.

  • Организирането и провеждането на събитието следва да се съобрази с целите на проекта, с времето и мястото на провеждането му, както и съгласуваните и одобрени в програмата, сценария и плана изисквания от страна на Възложителя. Провеждането на същинската част да е във времеви порядък не по-малко от 6 астрономически часа, съобразно програмата, участниците и предвидените гости.

  • Изпълнителят обезпечава цялостното осъществяване на дейности по организация, провеждане, техническо и логистично обслужване, обезпечаване на технически и организационни екипи за озвучаване, декор, сценарий, режисура и водене на събитието, инсталиране / разполагане на произведения на изкуството в обществени пространства и избрани локации, монтаж/ демонтаж, обезпечаване на функционирането на проектите по време на самото събитие, почистване на района след приключване на Фестивала .

  • Изпълнителят следва да предложи система за осъществяване на обратна връзка и оценка на удовлетвореността на публиката, чрез която да се отчетат резултатите и постигнатите индикатори.

  • Изпълнителят има ангажимент и към визуализацията на фестивала, с цел да се осигури публичност за реализирането на проекта, като дейност, финансирана от финансови средства на Европейския съюз. Това задължително включва – осигуряване на транспарант, който е видим при провеждане на събитията на сцена, отпечатване и разпространение на плакати. Съдържанието и графичният дизайн на материалите се съгласува с Възложителя.

  • Изпълнителят има ангажимент към подготовката, отпечатването и изпращането на покани до официалните гости на събитието. Списъкът на гостите задължително се съгласува с Възложителя.

  • Изпълнителят има ангажимент към осъществяването на дейности по осигуряване на публичност за предстоящото провеждане на Фестивала.

  • Изпълнителят осигурява участници във фестивала – автори на съвременно изкуство, като осъществява всички предварителни контакти и преговори за осигуряване на участниците във фестивала и провежда цялата кореспонденция с участниците.

  • Изпълнителят осигурява резервации на местата в хотел за участниците във фестивала. Поема ангажиментите относно престоя на участниците във фестивала - осигуряване на вода, храна и нощувка (при необходимост).

  • Изпълнителят отговаря за изработване на грамоти за участниците и видеозапис на фестивала за архив на Възложителя.

Резултати от дейностите по задача 2:

  • Организиран и проведен 1 (един) фестивал на съвременното изкуство с минимален брой преки участници във Фестивала – 80 (осемдесет) души.

  • Предоставяне на възможност за творческа изява на млади артисти, работещи в сферата на съвременните изкуства;

  • Провокиране на творческо мислене и изразяване чрез средствата на изкуствата сред широката аудитория, която обикновено не участва в културния живот на града;

  • Разнообразяване на културния календар на областта и популяризирането й като атрактивна туристическа дестинация;

  • Популяризиране на съвременните изкуства и създаване на по-добро разбиране сред широката общественост на тези форми на творческа изява.




  1. ИДЕНТИФИЦИРАНИ ОТ ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ РИСКОВЕ, СВЪРЗАНИ С УСПЕШНОТО ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА:

Възложителят идентифицира следните рискове, свързани с успешното изпълнение на поръчката:

  • времеви риск – забавяне в организацията на предвидените за изпълнение дейности;

  • рискове, свързани с изпълнението – невъзможност за ангажиране на предвидените в техническото предложение съпровождащ екип (организатор, професионален екскурзовод на английски език и фотограф) и журналисти от посочените в техническото задание държави; невъзможност за ангажиране на предвидените в техническото предложение актьори, музиканти, фотографи, художници и др.;

  • неподходящи метеорологични условия за провеждане на Демонстрационния тур и/или Фестивала на открито;

  • наличие на обстоятелства, предполагащи негативни впечатления у участниците в Демонстрационния тур и съответно отразяването им в публикуваните статии;

  • липса на достатъчно публика на Фестивала.




  1. МЯСТО И СРОК НА ИЗПЪЛНЕНИЕ

6.1. Място на изпълнение:

Демонстрационният тур следва да обхваща всички общини в област Кърджали – Ардино, Джебел, Кирково, Крумовград, Кърджали, Момчилград и Черноочене.

Фестивалът на съвременното изкуство следва да се проведе на открито в Градската градина на град Кърджали.
6.2. Срок на изпълнение

Срокът за изпълнение на поръчката е от влизане в сила на договора за изпълнение до 30.10.2013 г.

Продължителност на Демонстрационния тур – по предложение на Изпълнителя, подлежащо на съгласуване от Възложителя. Да се има предвид многообразието от туристически обекти на територията на област Кърджали. Възложителят ще предостави подробна информация за туристическия потенциал на избрания Изпълнител.

Срокът за изпълнение на дейностите по Фестивал на съвременното изкуство e съгласно офертата на Изпълнителя, като самото събитие е предвидено за месец юни 2013 г., в почивен ден. Точната дата на събитието се предлага от Изпълнителя и одобрява от Възложителя.




  1. ДОКЛАДВАНЕ

В предложенията трябва ясно да бъде очертана формата на мониторинг и контрол за отчетност на дейностите по проекта. Докладите трябва да бъдат изпратени от определения ръководител на екипа до Възложителя или упълномощено от него лице.

7.1. Встъпителен доклад – в срок от 10 (десет) работни дни след влизане в сила на договора се представя встъпителният доклад, който включва подробен план за работата и провеждане на двете събития. Посочват се първите заключения на Изпълнителя, идентифициране на проблемите, които могат да възникнат при изпълнението на договора, както и по какъв начин могат да се преодолеят. Встъпителният доклад се коментира и съгласува на работна среща с екипа по управление на проекта и екипа на Изпълнителя, която се провежда в срок от 5 (пет) работни дни след получаването му.

7.2. Междинен доклад за приключване и предаване на резултатите от проведения Демонстрационен тур и фестивал – представя се на Възложителя 10 (десет) календарни дни след приключване на дейността. Той включва описателна част на извършената работа, постигнатите цели и резултати. Към доклада се прилагат документите, доказващи изпълнението на дейността – списъци на присъствалите, снимков материал, статии, видеоклипове и др.

7.3. Окончателен доклад за цялостно отчитане приключването и предаването на извършената работа по договора. Проект на окончателния доклад се представя 20 (двадесет) дни преди крайния срок на приключване на договора. Той включва обобщена и аналитична информация и оценка за резултатите от извършените дейности, копия на публикуваните статии, постигнатите цели и резултати и др. Към доклада се прилагат документите, доказващи изпълнението на дейността – списъци на присъствалите, снимков материал, видеоклипове и др.




  1. ПЛАЩАНИЯ

8.1. Първо плащане в размер на 20% (двадесет на сто) от уговореното възнаграждение, платимо в срок 10 (десет) работни дни, считано от датата на получаване на авансово плащане по проекта от Възложителя, представен и одобрен встъпителен доклад и оригинал на данъчна фактура, съдържащ всички реквизити, съгласно българското законодателство, и текста „Разходът е по Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „ Гърция - България 2007-2013”, Договор № В2.12.01/20.03.2012 г. .

8.2. Междинно плащане в размер на 60 % от стойността на договора, се извършва в 20-дневен срок след двустранно подписан приемо-предавателен протокол за одобрен без забележки междинен доклад за изпълнение на договора и оригинал на данъчна фактура, съдържащ всички реквизити, съгласно българското законодателство, и текста „Разходът е по Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „България-Гърция 2007-2013”, Договор № В2.12.01/20.03.2012 г. .

8.3. Окончателно плащане в размер на 20 % от стойността на договора, се извършва в 20-дневен срок след двустранно подписан приемо-предавателен протокол за одобрен без забележки окончателен доклад за изпълнение на договора и оригинал на данъчна фактура, съдържащ всички реквизити, съгласно българското законодателство, и текста „Разходът е по Проект "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „България-Гърция 2007-2013”, Договор № В2.12.01/20.03.2012 г. .

  1. МИНИМАЛНИ ИЗИСКВАНИЯ КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ

9.1. Икономически изисквания към участниците


Минимални изисквания за икономическото и финансовото състояние на участниците

Документи доказващи икономическото и финансовото състояние на участниците

9.1.1. Общият оборот на участника за последните три финансово приключили години трябва да бъде не по малък от 48 000 (четиридесет и осем хиляди) лева;

В случай, че участникът участва като обединение/консорциум, изброените горе изисквания се прилагат кумулативно за обединението/консорциума (като цяло), не за всеки член на обединението/ консорциума по отделно.

В случай на участие на подизпълнители изискването се прилага съобразно дела на тяхното участие.

1. Справка-декларация с информацията за общия оборот от дейността общо за последните 3 (три) финансово приключени години.

2. Съгласно чл.50, ал.1, т.3 от ЗОП - заверени от участника копия на Годишните отчети за приходи и разходи за последните три финансово приключели години (в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си), оформен съгласно Закона за счетоводството и приложимите нормативни актове, като за участници чуждестранни юридически лица се представят еквивалентни документи, изготвени съгласно приложимото законодателство на страната, където са установени. Участниците в процедурата могат да не прилагат горепосочените документи, на основание чл. 23, ал. 4 от Закона за търговския регистър, когато същите са вписани в търговския регистър.

3. Документите да бъдат заверени от лицето представляващо участника с гриф „Вярно с оригинала”.
В случай, че участникът участва като обединение и/или ползва подизпълнители документите се представят от всеки член на обединението поотделно и/или от всеки от подизпълнителите.



Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако не отговаря на горното изискване.

9.2. Изисквания за техническите възможности и/или квалификацията на участниците


Минимални изисквания за техническите възможности и квалификацията на Участниците

Документи, доказващи минималните изисквания за техническите възможности

9.2.1. Участникът трябва да докаже, че разполага с необходимите специалисти за предоставяне на услугите, нужни за качественото изпълнение на проекта.
Екипът следва да включва минимум следните специалисти:

1) Ключов експерт организиране на събития

- образователна степен – магистър, със специалност: маркетинг, журналистика или аналогична;

- професионален опит – минимум 3 години опит в областта на маркетинг и рекламата и с минимум 2 години опит в организирането на събития.
2) Ключов експерт масови комуникации

- образователна степен – бакалавър, със специалност: масови комуникации, журналистика, реклама, маркетинг или аналогична;

- професионален опит – минимум 2 години опит електронна медия и/или печатна медия
В случай, че участникът участва като обединение/консорциум, изброените горе изисквания се прилагат кумулативно за обединението/консорциума (като цяло), не за всеки член на обединението/консорциума по отделно.

При участие на подизпълнители изискванията важат за тях съобразно вида и дела им в изпълнението на поръчката.



9.2.2. Списък на ключовите експерти за изпълнение на поръчката (Образец 4)
Към списъка се прилагат Професионални биографии на експертите


Участникът ще бъде отстранен от участие в процедурата за възлагане на настоящата обществена поръчка, ако не отговаря на някое от горните изисквания.


  1. ИЗИСКВАНИЯ ОТНОСНО ИЗПЪЛНЕНИЕТО НА ПОРЪЧКАТА:

При изпълнение на обществената поръчка Изпълнителят трябва да предприеме всички необходими мерки, за да осигури публичност на финансирането от страна на Европейския Съюз. Тези мерки трябва да са в съответствие с приложимите правила за информиране и публичност, предвидени в чл. 8 и 9 от Регламент на Комисията №1828/2006 и Приложение №1 към него.

Конкретният Изпълнител е длъжен да прилага изискванията за публичност и визуализация. Всяко едно средство за визуализация на проекта (документи, програми, покани, списъци и т.н.) трябва да съдържа логото на емблемата на флага на ЕС, слоган за съфинансиране (Съфинансирано от Европейския Съюз (ЕРФР) и от национални средства на участващите държави), Флагове на участващите държави, лого и слоган на Програмата, номера и наименованието на проекта, съобразно изискванията на Програмата: www.greece-bulgaria.eu.



Всички материали и прояви по осигуряване на визуализирането и публичността на дейностите, задължително се съгласуват и одобряват предварително от Възложителя.


  1. ПРЕДСТАВЯНЕ НА ОФЕРТИ

Офертата трябва да съдържа най-малко:

1. Данни за лицето, което прави предложението: наименование на фирмата, ЕИК, седалище и адрес на управление и др. данни, съгласно образец: декларация за административни данни (Образец №1);

2. Саморъчно подписани декларация/и за отсъствие на обстоятелства по чл. 47, ал. 1, т.1, съгласно образец. Декларацията се подписва от лицата, съгласно указанията в образеца (Образец № 2);

3. Справка-декларация с информацията за общия оборот от дейността общо за последните 3 (три) финансово приключени години в зависимост от датата, на която участникът е учреден или е започнал дейността си (Образец № 3) - и да представи заверени копия от отчетите за приходите и разходите за последните три финансово приключени години, в случай, че същите не са достъпни/видими чрез електронната страница на Търговския регистър. В случай, че документите са достъпни/видими чрез електронната страница на Търговския регистър, това обстоятелство следва да се отбележи под таблицата;

4. Декларация за списъка на ключовите експерти (лицата, които ще се използват при изпълнение на дейностите) (Образец № 4) - и да представи автобиографии на предложените ключови експерти;

5. Предложение за изпълнение на изискванията на чл. 1016. ал.1, т.З от ЗОП, съгласно образец (Образец № 5), в т.ч. срок на валидност на офертата не по-малък от 2 /два / месеца, считано от крайния срок за получаване на офертата;

7. Ценово предложение, съгласно образец (Образец № 6), в това число:

- Възнаграждение за услугата;

- Начин на плащане: по банков път, с платежно нареждане в български лева;

- Срок за окончателно плащане - съгласно условията на предложения проект на договор (Образец № 7).

Копия на документи, представени към офертата се представят от участника с гриф „Вярно с оригинала” и заверено с подпис и свеж печат на участника.
Съдържанието на офертата се представя в запечатан непрозрачен плик, върху който се посочва: наименованието на участника, адрес за кореспонденция, телефон, факс, e-mail и текста: За процедура с публична покана за услуга с предмет: „Дейности по повишаване на атрактивността на област Кърджали като туристическа дестинация за изпълнение целите на проект „Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET”, Договор № В2.12.01/20.03.2012 г. по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „България-Гърция 2007-2013”.

Офертите се подават в деловодството на Областна администрация – Кърджали на адрес:

гр. Кърджали 6600, Областна администрация, бул. „България” № 41

Срок за подаване на офертите: до 17:00 часа на 25 април (четвъртък) 2013 година, включително.
Образците към настоящата покана са на разположение на участниците на адреса на Профила на купувача.

Информация относно движението на обществената поръчка ще се публикува по реда на публикуване па публичната покана - на интернет адреса на Областна администрация Кърджали.


Преди сключване на договор класираният на първо място участник представя следните документи:

- документи, издадени от компетентен орган за удостоверяване на обстоятелства по чл. 47, ал.1, т.1 от ЗОП;

- декларации за липсата на обстоятелства по чл.47, ал.5 от ЗОП.



Този документ е създаден в рамките на Проект № В2.12.01/20.03.2012 г. "Съвместна туристическа инициатива / JTI-TARGET", одобрен за финансиране по оперативна програма за Европейско териториално сътрудничество „Гърция-България 2007-2013”, който се осъществява с финансовата подкрепа на Програмата за  ЕТС „Гърция - България 2007-2013”, съфинансиран от ЕФРР и националния бюджет на участващите страни.


Цялата отговорност за съдържанието на настоящия документ  е на Областна администрация - Кърджали и при никакви обстоятелства не може да се счита, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз и Договарящия орган.

Каталог: public procument
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Програма за европейско териториално сътрудничество „Гърция България 2007-2013
public procument -> Описание на обекта на поръчката и техническа спецификация общо описание на предмета на поръчката


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница