Технически условия



Дата22.10.2018
Размер104.82 Kb.
#92248
ТЕХНИЧЕСКИ УСЛОВИЯ

за провеждане на обществена поръчка за обект: „Проектиране на водостоци и канали в населени места на територията на община Бургас: ЛОТ1 –Проектиране на отводнителен канал по ул.”Роза”в кв.Лозово; ЛОТ2 – Проектиране на отводнителен канал по ул.”П.Д.Петков” и прилежащите отсечки, кв.Долно Езерово”

І. ПЪЛНО ОПИСАНИЕ НА ПРЕДМЕТА НА ПОРЪЧКАТА.


  1. Финансиране.

Възложител на тази обществена поръчка е община Бургас, като обектът е предвиден за финансиране от капиталните разходи на община Бургас за 2010 г-функция06, параграф 5206, обект №1526. Средствата предвидени за обекта включват разходи за проектиране. Финансовият ресурс за изпълнение на поръчката е 40 000 лв с вкл.ДДС.


  1. Предмет на обществената поръчка:

Проектиране на водостоци и канали в населени места на територията на община Бургас: ЛОТ1 – Проектиране на отводнителен канал по ул.”Роза”в кв.Лозово; ЛОТ2 – Проектиране на отводнителен канал по ул.”П.Д.Петков” и прилежащите отсечки, кв.Долно Езерово”




  1. Основни дейности, включени в предмета на поръчката:

Изпълнението на предмета на поръчката включва:



3.1.ЛОТ1 – Проектиране на отводнителен канал по ул.”Роза”в кв.Лозово - Проекта да се представи във фаза Технически проект, който трябва да обхваща проектиране на ново водохващащо съоръжение, преоразмеряване на съществуващия колектор с водни количества от дерето до където е необходимо. Да се проектира отводнително–защитен облицован канал на ул.Роза. Съществуващия необлицован отводнителен канал по протежението на ул.Комуна и част от ул.Бисер, да се проектира като облицован.

Проектът да се съобрази и със съществуващите пътни артерии и подземна инфраструктура.

3.1.2. СЪЩЕСТВУВАЩО ПОЛОЖЕНИЕ: Квартал Лозово е ситуиран около естественото протежение на дере (река Лозовска) отвеждащо повърхностните води от водосборната си област до езеро Вая.

При застрояването на квартала една голяма част от това естествено отвеждане на водите е коригирано и е било заустено в колектор – бетонов канал по ул.Ружа в посока север–юг.

Водохващащото съоръжение – входна шахта с утаител е изградена извън урегулираната територия на кв.Лозово, в непосредствена близост до ул.Роза. Участъкът от тази шахта до първата ревизионна шахта по трасето на коригираното дере е с крайно недостатъчен диаметър – Ø300, следван от участък до ул.Кремена с малко по-голям и също толкова недостатъчен диаметър.

Липсват събирателни шахти по протежение на улицата. Дъждоприемни шахти има само по кръстовищата с всички напречни на ул.Ружа улици. В колектора по ул.Ружа допълнително са включени всички битови канали от напречните улици, изграждани по стопански начин през 80-те години на миналия век. Поради съществуващия изразен наклон на всички напречни улици към ул.Ружа, при дъжд водите се оттичат повърностно и постъпват в колектора по улицата, който изпълнява функциите на колектор от смесен тип. В същото време колекторът изпълнява функциите и на коригирано водно течение. При обилни дъждове в него постъпват големи водни количества от водосборната област на реката. Смесените функции на колектора по ул.Ружа създават предпоставки за подприщване на съществуващите битови канали, вливащи се в него, за наводнения и щети на прилежащите имоти.

В резултат на проливни дъждове ул.Ружа и ул.Роза се наводняват. Нивото на пътната настилка на ул.Роза е по–ниско от нивото на прилежащите земеделските площи и двете улици са залети с наноси от пръст от самите ниви.

През 2010 г. Община Бургас е предвидила средства за изготвяне на проект за изграждане на смесена канализация на кв.Лозово. Проектът ще предвиди изграждане на отделен канал за смесени води по ул.Ружа, в който ще се включат дъждовните и отпадните битови води от територията на населеното място, а съществуващият колектор ще остане да изпълнява функции само на коригирано речно корито, в границите на кв.Лозово.

Има одобрен проект за ул.Комуна от о.т. 1 до о.т. 10, о.т. 11 до о.т. 20, о.т. 21 до о.т. 35 и ул.Бисер от о.т.36 до о.т.37 по плана на кв.Лозово, част: Канализация и част: Пътна, реализиран през 2008 г. В рамките на този проект са изградени необлицовани окопи – защитни канали, граничещи с уличното платно, по цялата дължина на ул.Комуна и по ул.Бисер – от ул.Комуна до ул.Ружа.

3.1.2. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ ПРОЕКТА ПО ЧАСТИ:



Част „Геодезия”:

Да се направи геодезическо заснемане в обхват, необходим за изработване на проекта, т.е. реални водосборни области, съществуващ колектор и пътно платно. При възможност да се ползват актуални карти в подходящ мащаб за преизчисляване на водосборните области. Да се изготвят необходимите трасировъчни данни за обекта.



Част „Хидротехническа”:

Да се преизчислят водните количества от водосборната област на дерето. Да се проектира ново водохващащо съоръжение, съгласно нормите за проектиране на канализационни мрежи – 1989 г., по възможност максимално близо до ул.Роза. Да се представи ново ситуационно решение на участъка след водохващането, като същият да достигне до ул.Роза и да се свърже със съществуващото трасе на колектора по ул.Ружа. За оразмерителното водно количество, изчислено за максимална интензивност на дъжда за 50 – годишен период, да се провери проводимостта на съществуващия колектор по цялата дължина на ул.Ружа и при доказана необходимост от увеличаване на сечението, да се представи проектно решение за неговата реконструкция включително и ревизионните шахти по протежението на ул.Ружа, до края на регулацията, в южната част на кв.Лозово и преминаването в открито дере. На кръстовището на ул.Ружа и ул.Роза и по протежението на ул.Ружа до ул.Кремена да се предвидят дъждоприемни шахти или решетъчни канали при необходимост, включени в колектора.

Необходимо е да се преизчислят новите водосборни области обхващащи улица Роза. Да се проектира отводнително–защитен облицован канал по цялото протежение на ул.Роза, който да се заусти в новопроектираната водохващаща шахта.

Съществуващия необлицован отводнителен канал по протежението на ул.Комуна и част от ул.Бисер, изпълнен при реализацията на улицата, да се проектира като облицован. Заустването му да стане в колектора при кръстовището на ул.Ружа с ул.Бисер



Част „Пътна”:

Да се дадат детайли и съответните предписания за възстановяване на съществуващата настилка в зоната на подмяна на колектора включително и изграждането на допълнителни събирателни шахти.

При проектиране да се спазват Наредба №00/1 – 2000г.за проектиране на пътища и Норми за проектиране на пътища 2000/2005г.

Част „Организация на движението”:

Да се изготви проект за временна организация на движението по Наредба №16 / 2001г. при извършване на строителство и ремонт на пътища и улици.

3.1.3. ОБХВАТ НА ПРОЕКТА ПО ЧАСТИ:

Геодезия: подробен трасировъчен чертеж с необходимите трасировъчни данни за обекта в координатна система 1970 г., пълни координати, височинна система – Балтийска, който съдържа подробни данни за всяко едно съоръжение – водохващане, ревизионни шахти, дъждоприемни шахти, трасета на колектор и защитни канали..

Хидротехническа: за трасето на покритото дере – колектора по ул.Роза и ул.Ружа – Обяснителна записка с оразмерителни данни за формиращите се водни количества; Ситуационно решение и напречни профили на защитните – облицовъчни канали и новопроектираната канализационна система с дъждоприемни и ревизионни шахти; План с оразмерителни данни; Надлъжен профил на канализационния колектор, включващ и теренните коти и евентуалните пресичания с подземната инфраструктура; Детайли на дъждоприемни и ревизионни шахти; Детайл на водохващащо съоръжение.

Да се спазват изискванията, съгласно Норми за проектиране на канализационни мрежи –1989г. Да се спазват изискванията на Наредба №8/1999г. за разполагане на проводите на инженерната инфраструктура в населени места.



Пътна: Ситуация; Детайли за конструкцията на настилката и други в необходимия обхват и съдържание за изпълнение на СМР;

Организация на движението – Временна организация на движението по Наредба №16 / 2001г. при извършване на строителство и ремонт на пътища и улици.

Реконструкция и/или защита на съществуващата подземна инфраструктура: Обща ситуация обхващаща цялата съществуваща инфраструктура; Детайли на местата с евентуалните конфликтни точки на съществуващата подземна инфраструктура; Промяна в нивелетно отношение на съществуващите капаци при необходимост.

Количествено – стойностни сметки.

План за безопасност и здраве при работа – изготвен в съответствие с Наредба №2/22.03.2004г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на СМР.

Обяснителни записки.
3.2. ЛОТ2 – Проектиране на отводнителен канал по ул.”П.Д.Петков” и прилежащите отсечки, кв.Долно Езерово” - За цялостно решаване на проблема с отвеждането на дъждовните води и за осигуряване нормалната проводимост на сечението на покритото западно дере, преминаващо през цялата територия на кв.Долно Езерово в посока север-юг, следва да се извършат следните проучвателни и проектни работи:

3.2.1. След обследване на водосборната област, формираща водното количество, постъпващо в западното дере, на входа в населеното място, да се оразмери водохващащото съоръжение, както и да се изчисли необходимото напречно сечение на корегираното дере, в проблемния участък по ул.Дубровник и по ул.Петко Д.Петков, който е с недостатъчен диаметър, за да се гарантира неговата нормална проводимост. Да се изготви ситуационно решение и надлъжен профил на частта от покритото дере, която следва да се реконструира. Да се даде детайл на ново водохващащо съоръжение с решетка на входа, където постъпва повърхностния отток.В зависимост от приетото сечение на реконструираните участъци на дерето, да се представят чертежи по част:Конструктивна, в случай, че се налага изграждане на кутиеобразен профил.

3.2.2.Да се представи техническо решение с изграждане на канализационни клонове за дъждовни води по посочените по-горе улици, а именно: ул.Дубровник, ул.Пиргос, ул.Младост, в частта, граничеща със стадиона, ул.Г.Дълбошки, ул.Астория,ул.Захари Зограф и ул.Арбанаси, в участъците, граничещи с дерето по ул.Петко Д.Петков, само в пресечките в зоната около дерето, които да заустват направо в дерето.

Да се осигури отводняване на най-ниските територии, граничещи с дерето, включително на безотточната зона в най-ниската югоизточна част на стадиона, както и на зоната около училището, граничещо с ул.Георги Дълбошки.Проектното решение следва да даде минималните дължини на дъждовните канализационни клонове и необходимият брой дъждоприемни шахти, за осигуряване отвеждането на повърхностните води при дъжд, във фаза:Технически проект. Трасетата на клоновете за дъждовна вода да се съобразят със съществуващата битова канализация и с одобрения проект от 2009г. за битова канализация в кв.Долно Езерово, на изток от ул.Петко Д.Петков, който Възложителят ще предостави на проектанта.

3.2.3.Да се обследва проводимостта на двата водостока по ул.Петко Д.Петков на пресечките с ул.Георги Дълбошки (граничещ с училището) и с ул.Захари Зограф и да се дадат проектни решения във фаза :Технически проект, за тяхната реконструкция с цел осигуряване нормалното протичане на водите през тях.

3.2.4.Да се извърши оглед по трасето на дерето в южния край на населеното място, до заустването в ез.Вая и при необходимост да се предпишат мерки за отстраняване на евентуални пречки за нормалното заустване на водите от дерето в езерото.

Проектното решение да дава възможност за етапно изпълнение на мерките по точка1,2,3 и 4, като се отбележат най-критичните места и етапите се степенуват относно значимостта на работите, включени в тях, за постигане целите на проекта, а именно –осигуряване безаварийно преминаване на водите на западното дере през територията на кв.Долно Езерово и отводняване на териториите в непосредствена близост до него, в границите на населеното място.

3.2.5. Проектното решение да се разработи във фаза:Технически инвестиционен проект в обхват и съдържание съгласно Наредба №4/21.05.2001г. за обхват и съдържание на ИП, при спазване Нормите за проектиране на канализационни системи –1989г. Да се спазват изискванията на Наредба №8/1999г. за разполагане на проводите на инженерната инфраструктура в населени места. Изготвеният технически инвестиционен проект трябва да се съгласува и одобри от представители на община Бургас. Всички забележки, направени от представители на община Бургас по изготвения технически инвестиционен проект трябва да бъдат отразени от страна на ИЗПЪЛНИТЕЛЯ за негова сметка.

3.2.6. СЪЩЕСТВУВАЩО ПОЛОЖЕНИЕ

След извършена корекция в периода преди 1985г.,на територията на кв.Долно Езерово, Западното дере в участъка след водохващащо съоръжение-входна шахта на пресечката на ул. Младост с ул.Дубровник, преминава под ул.Дубровник, продължава по цялата дължина на ул Петко Д.Петков, след което преминава през две съоръжения под ж.п. линията Бургас-София и зауства в ез.Вая. Участъкът по ул.Дубровник и частично по ул.Петко Д.Петков е изпълнен от бетонови тръби с различен диаметър – от ф600 до ф1000, след което сечението преминава в коритообразен профил - стоманобетонов, покрит с покривни панели. В архива на Община Бургас не са налични проекти за изпълнената корекция на западното дере. Трасето на дерето представлява най-ниската част на зоната (което е естествено за съществуващо водно течение) и всички улици, пресичащи дерето, са с изразен наклон към него. Сечението на дерето в покритат му част не може да приема повърхностни води, паднали по ул. Петко Д. Петков и прилежащите пресечни на нея улици, поради липса на канализация за дъждовни води и на дъждоприемни шахти. При интензивни валежи, проблем създават и двата съществуващи водостока на пресечките с ул.Георги Дълбошки (граничещ с училището) и с ул.Захари Зограф.

При по-интензивни валежи се саздават предпоставки за наводнения на имотите по ул.Дубровник, ул.Пиргос, ул.Младост, в частта, граничеща със стадиона, ул.Г.Дълбошки, ул.Астория,, ул.Захари Зограф и ул.Арбанаси, в участъците, граничещи с дерето по ул.Петко Д.Петков. Падналите интензивни валежи на територията на кв.Долно Езерово в периода –28.12.2009г-11.02.2010г. причиниха наводнения на жилищни сгради и множество щети на имуществото на гражданите на кв.Долно Езерово, живеещи в района на покритото дере по ул.Петко Д.Петков и пресечните на нея улици, в непосредствена близост до зоната на дерето.
4. Срок за изпълнение на поръчката

За ЛОТ1- не по-късно от 15 декември 2010 г..

За ЛОТ2 - не по-късно от 28.02.2011 год.
ІІ. ИЗИСКВАНИЯ КЪМ УЧАСТНИЦИТЕ

Да представят следните документи :

1.Копие от документ за издаден единен идентификационен код ЕИК и документ за актуално състояние на фирмата ;

2. Копие от удостоверение за регистрация в Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране на проектантите по различните специалности, придружено от талон за платен членски внос за 2010г;

3. Копие за валидна застраховка по чл. 171 от ЗУТ

4.Да определят цената за проектиране съгласно заданието за проектиране на Възложителя както следва:

Цена за проектиране на ЛОТ1 - ……….лв.

Цена за проектиране на ЛОТ2 - ……….лв.

Обща цена за изпълнение предмета на поръчката - …………….лв.

6. Да посочи:

Срок за изпълнение на поръчката ........................ календарни дни но не по-късно от 15 декември 2010 г.

Срок за валидност на офертата .........................календарни дни.


ІІІ. КРИТЕРИЙ ЗА ОЦЕНКА НА ПРЕДЛОЖЕНИЯТА Е „НАЙ-НИСКА ЦЕНА”:
На първо място се класира участникът предложил най-ниска обща цена за изпълнение предмета на поръчката.
Изготвил:

инж.Чанка Коралска

/Началник отдел „Строителство”/


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница