Информация за преценяване на необходимостта от извършване



Дата13.10.2018
Размер174.84 Kb.
#85997

Информация

за преценяване на необходимостта от извършване

на ОВОС за инвестиционно предложение:

Обект за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан в УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр.Димитровград



Анотация


Информацията за преценяване на необходимостта от извършване на ОВОС за инвестиционното предложение - Обект за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан в УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр.Димитровград, е изготвена в съответствие с чл. 93, ал. 1, т.1 от Закона за опазване на околната среда (ЗООС) и Постановление № 59/07.03.2003 г. (“Наредба за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда на инвестиционни предложения за строителство, дейности и технологии” - чл. 6 и Приложение № 2 към чл. 6.

I.Информация за контакт с инвеститора:

1. Име, ЕГН, местожителство, гражданство на инвеститора – физическо лице, седалище и единен идентификационен номер на юридическото лице.

Веляна Недялкова Делчева, ЕГН 830722854

град Хасково 6300, ж.к. „Орфей” № 1А вх.Б ап.5, община Хасково, област Хасково,
2. Пълен пощенски адрес:

град Хасково 6300, ж.к. „Орфей” № 1А вх.Б ап.5, община Хасково, област Хасково



3. Телефон/факс и e-mail: 038 62 38 61

4. Управител или Изпълнителен директор на фирмата – възложител



5. Лице за контакти: арх. Тодор Д. Грозев 038 62 38 61

II.Характеристики на инвестиционното предложение

1. Резюме на предложението

Обект за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан в УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр.Димитровград.

Обекта се разполага в ПИ № 21052.1013.111 с площ 846 м2, съгласно Скица № 349/31.03.2015 г. издадена от Община Димитровград.

Имотът е собственост на възложителя съгласно Предварителен договор за покупко-продажба на недвижим имот от 19.03.2015 г. между Светослав Димитров Налбантов, Анна Христова Налбантова и Веляна Христова Делчева.

В имота се предвижда да се обособят следните производствени звена: офис сграда, бетонна площадка за незагасена вар, бетонна площадка за пясък , варогасилка, улей с 4 сита, ями за гасена вар, площадка за получаване на хоросан, пакетажна площадка, зона за контрол на количеството на опаковките посредством кантар, бетонирана площадка за складиране на готовата продукция. Производственият капацитет е 900 кг./годишно. Обслужващият персонал ще е от 3 човека.

Гасената вар е продукт с пластична консистенция, получен от негасена вар чрез гасенето и с излишък на вода. Химическата формула е Са(ОН)2 – калциев хидроксид. Намира приложение в строителството за вътрешно и външно боядисване, за шпакловка, за изготвяне на висококачествени варови разтвори. В селското стопанство и бита се използва за дезинфеционни разтвори.

Гасената вар се съхранява опакована в полиетиленови торби по 10 кг поставени в метални бокс-палети. Спазват се изискванията на Наредбата за реда и начина за съхранение на опасни химични вещества и смеси.

Реализирането на инвестиционното предложение е продиктувано от икономически и социални предпоставки и няма да окаже отрицателно въздействие върху околната среда.


2. Доказване на необходимостта от инвестиционното предложение

Необходимостта от инвестиционното предложение е продиктувана от:



  • Наличие на собствен имот в урбанизирана зона;

  • Нагласа за производствена дейност;

  • Осигуряване на рентабилна дейност;

  • Създаване на трудова заетост;


3. Връзка с други съществуващи и одобрени с устройствен или друг план дейности.

Обекта за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан се обособява в ПИ № 21052.1013.111 по КК на град Димитровград, който е идентичен с УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр.Димитровград.

Предназначението на територията на ПИ № 21052.1013.111 по Кадастралната карта на Димитровград е „Урбанизирана територия”. Начина на трайно ползване на имота е „За друг вид производствен, складов обект”. Предвидената производствена дейност е в съответствие с предназначението на територията.

Съгласувателно писмо от 22.04.2015 г. от „Водоснабдяване и канализация” ООД – град Димитровград за присъединяване към уличен водопровод и канализационна мрежа. Предварителен договор № 6/22.04.2015 г. за присъединяване към водопроводната и канализационна мрежа.

Предварителен договор с ЕВН България Електроразпределение ЕАД, КЕЦ Димитровград № 1120879782 от 18.05.2015 г. за присъединява към електроразпределителната мрежа на КЕЦ Димитровград.
4. Подробна информация за разгледани алтернативи

Изборът на инвеститора е направен въз основа на собствени проучвания.

Обекта за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан се обособява в ПИ № 21052.1013.111 по КК на град Димитровград, собственост на възложителя. Предназначението на територията на ПИ № 21052.1013.111 по Кадастралната карта на Димитровград е „Урбанизирана територия”. Начина на трайно ползване на имота е „За друг вид производствен, складов обект”. Предвидената производствена дейност е в съответствие с предназначението на територията и има удобно разположение за извършване на планираната дейност.
5. Местоположение на площадката, включително необходима площ за временни дейности по време на строителството

Обекта за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан се обособява в ПИ № 21052.1013.111 по КК на град Димитровград, който е идентичен с УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр.Димитровград. Площадката е в урбанизирана територия и е подходяща за извършване на дейността.


6.Описание на основните процеси (по проспектни данни), капацитет

Инвестиционното предложение предвижда изграждане на Обект за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан в ПИ № 21052.1013.111 по КК на град Димитровград, който е идентичен с УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр.Димитровград.

За функционирането на обекта в имота са предвидени следните производствени звена:

-офис сграда;

-бетонна площадка за негасена вар;

-бетонна площадка за пясък;

-варогасилка;

-улей с 4 сита;

-ями за гасена вар;

-площадка за получаване на хоросан;

-пакетажна площадка;

-зона за контрол на количеството на опаковките посредством кантар;

-бетонирана площадка за складиране на готова продукция.

Предвижда се обема на продукцията да е 900 кг./година.

Обслужващия персонал ще е от трима човека.


Производство на гасена вар и обработка до получаване на варово тесто - негасената вар се доставя в базата с камион и се разтоварва на определена бетонна площадка със задигнати бордове и покрита с навес, за предотвратяване разтичането и и/или намокрянето от дъжд. След това негасената вар преминава през варогасилката. Във варогасилката най-напред се пуска чиста вода, след което се слага негасената вар и се включва машината. Варовата каша изтича от варогасилката, преминава през улей, на който са разположени четири сита – първото сито е с размер 6 мм, а останалите три сита по 1мм и се отвежда до ямите за гасена вар. Варовата каша престоява 25-30 дни до получаване и пълното загасяване на варта. Готовото варово тесто се изземва от ямите ръчно и се пакетира в 10кг. опаковки, които се затварят от пакетажна машина. Утаената вода в ямите се използва повторно за получаването на варов разтвор-хоросан и в производствения процес не се формират отпадни води.

Получаване на варов разтвор-хоросан - Варовият разтвор се разбърква в бъркалка. Тя се зарежда по разходни норми от 01.01.2003 г.: - варова каша – 562 кг/м3(0,312) кг/кг, пясък – 1138 кг/м3(0,632кг/кг), вода – 100 кг/м3(0,100кг/кг), общо 1800 кг/м3. След като варовия разтвор е готов се изсипва в корито, от което се пълни ръчно в 20 кг опаковки за варов разтвор и се затваря с пакетажна машина.

Контролът за количеството на опаковките варово тесто и варов разтвор се извършва с кантар. Готовата продукция се складира на определената за целта бетонирана площадка.

Гасената вар ще се съхранява в херметични и водоустойчиви торби и контейнери. Ще се държи затворена в оригиналната опаковка.

Гасената вар е с химическа формула Са(ОН)2 – калциев хидроксид. За него са характерни следните опасности – дразни дихателните пътика, дразни кожата и има риск от тежко увреждане на очите, затова за обслужващия персонал се предвиждат лични предпадни средства – защитни ръкавици, защита на очите, работно облекло.

При работа с гасената вар няма да се допуска изливането и във води и канали. Използваните съоръжения в производствения процес са водоплътни и изолират подпочвените води. При разливане ще се предотврати по-нататъшно и;тичане, разлятото няма да се пипа, няма да се ходи през него и ще се почисти своевременно.




  • посочва се дали е за ново инвестиционно предложение и/или за разширение, или изменение на производствената дейност,

......ново инвестиционно предложение

  • необходимост от други, свързани с основния предмет, спомагателни или поддържащи дейности, в т.ч. ползване на съществуваща или необходимост от изграждане на нова техническа инфраструктура (пътища, електроснабдяване, ВиК; газопровод, и др.);

......имотът е в град Димировград и пътния достъп до имота е осигурен по същетвуваща улица;

Водоснабдяването и канализацията на обекта са съгласувани с писмо от 22.04.2015 г. от „Водоснабдяване и канализация” ООД – град Димитровград. Присъединяването към водоповодната и канализационна мрежа се определя с Предварителен договор № 6/22.04.2015 г. Водоснабдяването ще се извърши от уличен водопровод Ф150. Водопроводното отклонение ще е с ПЕВП тръби. Разрешеното водно количество е – 0,5 л/с, захранващ уличен напор – 300 кРа. На отклонението ще се монтира ТСК и в имота ще се обособи водомерен възел. Отпадъчните води ще заустват в уличината канализация Ф300. Производствените отпадъчни води съгласно Наредба № 7/2014 г. следва да отговарят на допустимите концентрации на вещества, при заустване в канализационните системи в населени места.

Електроснабдяването е съгласно Договор № 1120879782/2015 г. за присъединяването на обекта към електроразпределителната мрежа на ЕВН – България Електроразпределение АД, КЕЦ Димитровград. Мястото на присъединяване към точка от конструкцията на съществуващата електроразпределителна мрежа – съществуващ кабелен разпределителен шкаф № 1 на КЛ 1 kV извод „Север”, електрозахранване от ТП/БКТП 321, КЛ/ВЛ 6 kV „32 килия”, п/ст „ТЕЦ 3”. Нивото на напрежение на присъединяване към точка от конструкцията на съществуващата електроразпределителна мрежа е 0,4 kV. Предоставената мощност е 38 kW. Присъединената мощност е 49,4 kW. Брой на фазите – 3. За приесъединяването на обекта ще се въведат в експлотация следните електрически съоръжения – кабелна линия 1 kV, тип NAY2Y 4х185 mm2 по трасе от съществуващ кабелен разпределителен шкаф № 1 на бул. „Димитър Благоев” до електромерно табло; електромерно табло монтирано на северозападната имотна граница на имота; защитна и измервателна апаратура. Връзката от стандантизираното електромерно табло до разпределителните табла НН на обекта се изпълнява с оразмерени кабели НН при спазване на нормативните изисквания.

Проектното решение няма да окаже отрицателно въздействие върху компонентите на околната среда, осигуряват се безопасни условия за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан и реализацията му ще е в съответствие с изискванията на нормативната уредба по околна и работна среда.


7. Схема на нова или промяна на съществуваща пътна инфраструктура

Ще бъде използвана наличната инфраструктура на района. Реализирането на предложението не налага промяна на съществуващата пътна инфраструктура. Транспортният достъп до имота е осигурен по съществуваща улица, с която имота граничи.


8.Програма за дейностите включително за строителство, експлоатация и фазите на закриване, възстановяване и последващо използване

Ще се изготви Работен проект, с който се конкретизира обособяването на обекта. След одобряване на проектите и получаване от община Димитровград на Разрешение за строеж могат да се изпълнят строителните работи. При строителството ще се спазват нормите за изпълнение на СМР.

Експлоатацията на обекта ще е в съответствие с нормативните изисквания за този род обекти.

При преустановяване на разрешената дейност следва преустановяване на производствения процес, почистване на помещенията и двора.


9. Предлагани методи за строителство.

Строителството ще се изпълни по традиционен начин. Изкоптните работит се отнасят за фундаментите на сградата и са с дълбочина до 1,5 м. Земните маси ще се използват за оформяне на терена. Строителството ще се извършва с материали отговарящи на БДС и съгласно изискванията за изпълнение на СМР.


10. Природни ресурси, предвидени за използуване по време на строителството и експлоатацията

При строителството ще се използват традиционни строителни материали.

При експлоатацията на обекта ще се използва еленергия и вода, в производството като суровина ще се използват негасена вар и пясък.
11. Отпадъци, които се очаква да се генерират – видове, количества и начин на третиране:

При производствената дейност не се формират отпадъци. Възможно е да отпадат минимални количества от опаковките за варовото тесто и варовия разтвор. Също така се извършва почистване на варовите ями, като отпадъка от почистването се извозва до площадка за строителни отпадъци (10 13 04 - Отпадъци от калциниране и хидратиране на вар ~ 3 м3 годишно).

Битовите отпадъци формирани от обслужващия персонал ще се събират в отделен съд и ще се извозват от фирмата обслужваща град Димитровград.
12. Информация за разгледани мерки за намаляване на отрицателните въздействия върху околната среда

За произвоството на гасената вар, варово тесто и варов разтвор са предвидени необходимите предпазни съоръжения. За изпълнение на технологичния процес са предвидени машини, бетонирани площадки за суровини, произвоствени, складови и обслужващи площи.

Използваните съоръжения за гасената вар осигуряват изолиране на подпочвените води.

В съотвтествие с Наредбата за реда и начина за съхранение на опасни химични вещества и смеси - за гасената вар Са(ОН)2 – калциев хидроксид ще се изготви информационен лист за безопасност

Събирането и предаването на отпадъците ще е в съответствие с нормативните изисвания.

Битово-фекалните води от обекта се включват в градската канализация.


13. Други дейности, свързани с инвестиционното предложение (например, добив на строителни материали, нов водопровод, добив или пренасяне на енергия, жилищно строителство и третиране на отпадъчните води)

  • Добив на баластра – няма да има;

  • Предвиждано строителство – строителство на сграда, навес, бетонови площадки, варова яма;

  • Нов водопровод – предвижда се водснабдяването на обекта да е от съществуващ водопровод;

  • Битово-фекалните води ще постъпват в канализационна мрежа.


14. Необходимост от други разрешителни, свързани с инвестиционното предложение

Следва изготвяне на работни проекти, които се одобряват от Община Димитровград за издаването на Разрешение за строеж.


15. Замърсяване и дискомфорт на околната среда

Гасената вар има дразнещо действия – дразни дихателните пътища, дразни кожата и има риск от тежко увреждане на очите. В тази връзка е наложително предотвратяване на допира с нея и недопускане на изтичане и разливане на площадката или във води и канали.

Гасената вар, варовото тесто и варовия разтвор ще се съхранява в съоръжения и опаковки без да се допуща разливане. Ще се вземат мерки за спазване на нормите за безопасност и охрана на труда. Съоръженията на площадката изолират подпочвените води. За персонала са осигурени необходимите предпазни средства за работа.

Предвид това с реализацията на обекта не се очаква замърсяване и дискомфорт на околната среда.

Характеристиките на предлаганата дейност не предполагат негативно въздействие върху компонентите на околната среда.
16. Риск от инциденти

При правилна експлоатация и поддръжка на машините, площадките и съоръженията, спазване на технологичните инструкции, правилно управление на отпадъците, използване на лични предпазни средства, рискът от инциденти се свежда до минимум. Ще се предвидят необходимите противопожарни мерки. При евентуално разливане на гасена вар се предвижда своевремонно почистване на площадката. При контакт с кожата, очите или поглъщане – пострадалият се изплаква обилно с вода и се търси незабавно медецинска помощ.




ІІІ. Местоположение на инвестиционното предложение


  1. План, карти и снимки, показващи границите на инвестиционното предложение, даващи информация за физическите, природните и антропогенни характеристики, както и за разположените в близост елементи от Националната екологична мрежа

Скица № 349/31.03.2015 г. за ПИ № 21052.1013.111 гр. Димитровград, издадена от Общена Димитровград.

Обекта за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан е в ПИ № 21052.1013.111 по КК на град Димитровград, който е идентичен с УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр. Димитровград.

Територията на ПИ № 21052.1013.111 гр. Димитровград, община Димитрвоград, област Хасково не попада в границите на защитени територии по смисъла на Закона за защитените територии и в обхвата на защитени зони по смисъла на Закона за биологичното разнооразие. Най-близко разположената защитена зона е BG 0000578 “Река Марица” за опазване на природните местообитания, приета от Министерския съвет с Решение № 122/02.03.2007 г.
2.Съществуващите ползватели на земи и приспособяването им към площадката или трасето на обекта на инвестиционното предложение и бъдещи планирани ползватели на земи

Обекта за производство на гасена вар, варово тесто и варов разтвор-хоросан заема ПИ № 21052.1013.111 по КК на Димитровград, идентичен с УПИ ХVІІ-3788, кв.166 по ПРЗ на гр.Димитровград.

Предназначението на територията на ПИ № 21052.1013.111 по Кадастралната карта на Димитровград е „Урбанизирана територия”. Начина на трайно ползване на имота е „За друг вид производствен складов обект”. Предвидената производствена дейност е в съответствие с предназначението на територията и има удобно разположение за извършване на планираната дейност.

Имотът е собственост на възложителя съгласно Предварителен договор за покупко-продажба на недвижем имот от 19.03.2015 г. между Светослав Димитров Налбантов, Анна Христова Налбантова и Веляна Христова Делчева.

Предлаганото обособяване за производсто на гасена вар, варово тесто и варов разтвор е добре приспособимо към околните терени.

Дейността ще се реализира на територията на частен имот и няма отношение към сегашните или бъдещи ползватели на имоти в района, поради което не се налага и приспособяването им към обекта. Обекта засяга имота, който ще бъде ограден.


3.Зониране или земеползване съобразно одобрени планове

Дейността няма връзка и не налага изменения в наличните, одобрени планове за земеползване в района.


4.Чувствителни територии, в т. ч. чувствителни зони, уязвими зони, защитени зони, санитарно-охранителни зони и др.; Национална екологична мрежа

Територията на ПИ № 21052.1013.111 гр. Димитровград, община Димитрвоград, област Хасково не попада в границите на защитени територии по смисъла на Закона за защитените територии и в обхвата на защитени зони по смисъла на Закона за биологичното разнооразие. Най-близко разположената защитена зона е BG 0000578 “Река Марица” за опазване на природните местообитания, приета от Министерския съвет с Решение № 122/02.03.2007 г.

Планираните дейности ще бъдат ограничени в имота. Естеството на обекта не предполага въздействие върху чувствителни, уязвими, защитени и санитарно-охранителни зони.
4а.Качеството и регенеративната способност на природните ресурси.

Не се засягат регенеративните способности на природните ресурси в района.


5.Подробна информация за всички разгледани алтернативи за местоположение

Инвестиционното предложение засяга ПИ № 21052.1013.111 по КК на град Димитровград, собственост е на възложителя и е разположен в урбанизирана територия с начин на ползване – за друг вид производствена и складова дейност. Местоположението е подходяко за постигане целите на инвестиционното намерение.



ІV. Характеристики на потенциалното въздействие (кратко описание на възможните въздействия вследствие на реализацията на инвестиционното предложение)

1.Въздействие върху хората и тяхното здраве, земеползването, материалните активи, атмосферния въздух, атмосферата, водите, почвата, земните недра, ландшафта, природните обекти, минералното разнообразие, биологичното разнообразие и неговите елементи и защитените територии на единични и групови паметници на културата, както и очакваното въздействие от естествени и антропогенни вещества и процеси , различвине видове отпадъци и техните местонахождения, рисконите енергийни източници – шумове, вибрации, радиации, както и някои генетично модифицирани организми

  • Обектът няма да бъде източник на газови и прахови емисии;

  • Шумови емисии не се очакват;

  • Въздействие върху хората, здравето им, флората и фауната – не се очаква, при използване на лични предпазни средства от персонала;

  • Въздействие върху качеството на водите – няма предпоставки за такова поради предвиденото включване на битово-фекалните води в съществуващата канализационна мрежа и недопускане разливането на гасена вар от съоръженията на площадката;

  • При строителните работи се предвижда земните маси да се използват за оформяне на терена;

  • Въздействие върху качеството на въздуха – не се очаква;

  • Източници на неорганизирани емисии се явяват строителните машини и движението на моторните превозни средства при обслужването на обекта. В резултат на това се очаква замърсяване на приземния слой на атмосферата с емитираните замърсители от моторни превозни средства като Nox, ЛОС, СО и твърди частици. Местоположението на терена благоприятства разсейване на емитираните замърсители. Така неорганизираното замърсяване на атмосферния въздух в района от МПС ще е незначително и с малък обхват;

  • Източници от организирани емисии – не се очакват, тъй като се предвижда за нуждите на обекта да се използва електрическа енергия;

Проектния обект няма да бъде значим източник на емисии на замърсители в атмосферния въздух на района, поради което въздействието може да се оцени като незначително.

  • Въздействие на шума и вибрациите – източници на шум и вибрации с периодично действие ще бъдат строителните и транспортни машини по време на строителството.

  • Въздействие върху ландшафта, историческите и културните паметници и взаимовръзката между тях - Обекта е в урбанизирана територия. Въпреки, че не се очакват големи промени, то пейзажът ще се промени визуално. След приключване на строителството и озеленяването на терена ще бъде постигнато благоприятно естетическо вписване на обекта в околния ландшафт.

  • На терена не са открити паметници на културата и строителството не засяга такива;

  • По отношение на отпадъците са предвидени мерки за тяхното обезопасяване – битовите отпадъци ще се събират в отделен съд и извозват от фирмата обслужваща Димитровград, произвоствените отпадъци са в минимални количества и ще се третират съгласно нормативните изисквания за вида им.


2.Въздействие върху елементи от Националната екологична мрежа, включително на разположените в близост до обекта на инвестиционното предложение

Територията на ПИ № 21052.1013.111 гр. Димитровград, община Димитрвоград, област Хасково не попадат в границите на защитени територии по смисъла на Закона за защитените територии и в обхвата на защитени зони по смисъла на Закона за биологичното разнооразие. Най-близко разположената защитена зона е BG 0000578 “Река Марица” за опазване на природните местообитания, приета от Министерския съвет с Решение № 122/02.03.2007 г.

Не се очаква въздействие върху качеството и регенеративната способност на природните ресурси в района. Обособяването на обекта не предполага промяна в условията за запазване на естественото състояние на природните местообитания и местообитанията на видове, предмет на опазване в рамките на защитената зона, включително и на естествените за тези местообитания видов състав, характерни видове и условия на средата.

Инвестиционното предложение няма вероятност да окаже значително отрицателно въздействия върху природни местообитания, популации и местообитания на видове, включително птици, предмет на опазване в BG 0000578 “Река Марица”, тъй като не се очаква фрагментиране на природните местообитания и местообитания на видовете предмет на опазване в зоната.



3.Вид на въздействието (пряко, непряко, вторично, кумулативно, кратко-трайно, средно- и дълготрайно, постоянно и временно, положително и отрицателно)

Въздействието на обекта може да се определи като краткотрайно и непряко.


4.Обхват на въздействието – географски район; засегнато население; населени места (наименование, вид – град, село, курортно селище, брой жители и др.)

  • Географски район – въздействието е в рамките на обекта;

  • Засегнато население – не се очаква строителството и експлоатацията на обекта да засегне местното население;

  • Местообитания и видове – на територията на разглеждания имот не се наблюдават редки и защитени видове.

Мащабът на въздействие се приема като ограничен, в рамките на имота.
5.Вероятност на поява на въздействието

Малка вероятност на поява. Естеството на извършваната дейност не предполага поява на негативни въздействия върху околната среда.


6.Продължителност, честота и обратимост на въздействието

Въздействието е краткотрайно, с малка честота на проява и обратимо.


7.Мерки, които е необходимо да се включат в инвестиционното предложение, свързани с предотвратяване, намаляване или компенсиране на значителните отрицателни въздействия върху околната среда

  • Спазване на технологичния процес;

  • Контрол при съхранение на суровините и готовата продукция;

  • Дейностите с отпадъците съобразени с нормативните изисквания;

  • Поддържане в техническа изправност използваните машини и съоръжения;

  • Битово-фекалните води да постъпват в канализационната мрежа;

  • Осигуряване на лични предпазни средства за персонала;

  • Спазване на мерките за безопасност и охрана на труда;

Експлоатирането на обекта в съответствие с приложимото законодателство, няма да оказва отрицателно въздействие върху околната среда.
8.Трансграничен характер на въздействията

Предвидените процеси не предполагат появата и разпространение на такова.


Възложител:



..........................




Каталог: uploads -> posts


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница