Отчет за работата в нч „Развитие. 1873 през 2013 г., Отчет за изпълнение на Бюджета на читалището за 2013 г и Доклад на проверителната комисия



Дата13.10.2018
Размер165.89 Kb.
#86928
ТипОтчет

ОТЧЕТ



Относно: Дейност на НЧ „Развитие – 1873”

през 2014 г.
Членовете на НЧ”Развитие – 1873” през 2014 г. са 151.

Общото събрание на НЧ „Развитие-1873” се проведе на 19.03.2014 г.,

в законоустановения срок съгласно изискванията на Закона за народните читалища.

Събранието взе 6 Решения.

Три от тях са за приемане на отчетни документи :

Отчет за работата в НЧ „Развитие. – 1873” през 2013 г.,

Отчет за изпълнение на Бюджета на читалището за 2013 г.

и Доклад на проверителната комисия.

Другите три решение са свързани с цялостната дейност на читалището за 2014 г. , а именно:

План за работа в НЧ „Развитие – 1873” през 2014 г.,

Бюджет на НЧ „Развитие – 1873” за 2014 г.

и в частност Бюджет за стопанска дейност през 2014 г.


В годишния План за работа на НЧ „Развитие - 1873” в Раздел Организационни въпроси за 2014 г. са планувани шест заседания на читалищното настоятелство с 18 точки в дневния ред и текущи въпроси. Настоятелството е провело девет заседания. На тези заседания е разгледало плануваните 18 и 15 текущи въпроса.

По тях взело 35 решения.

Към 31.12.2014 няма неизпълнени решения на Настоятелството и Общото събрание на НЧ „Развитие – 1873”.
Ежегодно се провежда планова инвентаризация. Констатациите от нея се представят на Настоятелството. Протоколите от последната инвентаризация проведена в края на 2014 г. са представени на Настоятелството. Резултатите от извършените проверки се отразяват в счетоводството на читалището.
Приходната част на бюджета за 2014г. е изпълнена на 103.18 % .

Усвоени 101.01 % от плануваните средства за разходи в читалището през 2014 г.

Средствата се разходват икономично и целесъобразно .

Към 31.12.2014 г., организацията няма задължения към персонала, няма данъчно задължение, няма задължения към финансови предприятия.

Подробна информация за приходите и разходите представяме в Отчет за разходваните от бюджета средства през предходната 2014 г.
В раздел библиотечна дейност за 2014 г. е планувано да бъдат регистрирани 950 читатели , посещенията им в библиотеката 9200, а заетите от тях библиотечни документа 15000.
През 2014 г. са регистрирани 961 читатели от които 467 в отдел възрастни и 494 в детския отдел.. Посещенията им в библиотеката са 8790 , заетите библиотечни документи 16196 .

През 2014 г. са инвентирани 259 тома. на стойност 2072.33 лв. , от които 26 т. са дарения на стойност 64.00 лв. Абонирани периодични издания за 2014 г са - 8 заглавия за сумата – 424.08 лв. Направен е и абонаментът на периодични издания за 2015..

По Програма „Глобални библиотеки- България” читалищната библиотека предлага на нашите съграждани Е-услуги, базирани на ИКТ : 1008 са интернет посещенита в библотеката през 2014 г., 130 потребителите, обучени и/или консултирани да изполват ИКТ индивидуално и да търсят информация чрез интернет . От тази година беше въведено и дистанционно обслужване на читателите, което намери добър отзив и ползване . А именно Презапис на заети книги еднократно и Запазване на книга  Може да презапишете или запазите книги на e-mail: biblioteka_peshtera@abv.bg   Напишете: автор, заглавие и номер на читателската си карта. Библиотеката осъвремени предлагания до сега справочник от електронни ресурси за средношколци на тема „ Обучението в чужбина”. Изработи се и нов справочник от електронни ресурси на тема „ Моя роден град Пещера”.За неговото изработване се включиха пак и доброволците, с които Библиотеката продължава да работи и осъществява дейност.

През месец март бяха представени в мултимедийна презентация на семинар на библиотекарите , който се проведе в гр.Велинград.

За поредна година Библиотеката при НЧ”Развитие - 1873” гр.Пещера се включи в националния „Маратон на четенето” , инициатива на Сдружение „Българска библиотечно-информационна асоциация” в партньорство с Асоциация „Българска книга“. Тази година Маратона на четенето беше отбелязан със следните прояви:


  1. 02 април – Международен ден на детската книга : Презентации „ Приказки от старите ракли” и „Ханс Кристиян Андерсен” . Екранизация по приказка на Ханс Кристиян Андерсен – „Дивите лебеди” – ученици от 1 – 4 клас .

  2. 02 април - Да подвържем и придадем добър вид на старите книги в
    библиотеката – с доброволци в библиотеката

  3. 03 април- 450 г. от рождението на Уйлям Шекспир, английски драматург  и поет

(1564 – 1616); - изложба от книги

  1. 04 април -„Аз обичам да помагам” – посещение на ученици от 4-ти клас в помощ на библиотекаря.

  2. 04 април -Изложба на детски книги под мотото “Аз съм твоята приказка” в Детски отдел на библиотеката.

  3. 04 април - „На гости при книги, писатели и библиотеки ”- радиопредаване с доброволци в библиотеката за любопитни факти за книги и писатели

  4. 04 април- Библиотекар за един ден: Доброволец ученик ВИ обслужва читатели

  5. 07 април – „Вече мога да чета” – ученици от 1-ви клас на НУ”М.Каролиди” четат приказки на Братя Грим

  6. 09 април –Презентация „Забавна математика” – ученици от 3-ти клас

  7. 10 април – Презентация„Чиста природа” - ученици от 4 –ти клас

  8. 15 април – „Вече мога да чета” – ученици от 1-ви клас на ОУ”П.Евтимий”

  9. 16 април – „Великден” – запознаване с празника на ученици от 2- ри клас на ОУ „П.Р.Славейков”

  10. 23 април- Световен ден на книгата- отборно състезание за средношколци

  11. 23 април – Национален литературен конкурс за написване на есе „Спас Зафиров”

15.30 април . от 18 ч. - Среща – разговор с писателката Весела Ляхова и нейното творчество.

И тази година Световния ден на книгата бе отбелязан с отборното състезание за средношколци - “В света на книгата”, в което те демонстрират своите познания за книги, автори и герои.

Инициативите с които се включихме в Националната библиотечна седмица под наслов „Библиотеките откриват нови хоризонти ” са :

- От 12 - 16 май - в Библиотеката при НЧ „Развитие -1983”гр.Пещера, читателите могат да напишат своите предложения за развитие и модернизиране на библиотеката.

- От 12 - 16 май - дни без глоби. Читателите могат да върнат просрочени книги в Библиотеката без санкции.

- 12.05.- Работна среща на читалищни и библиотечни работници с депутата Йордан Младенов на тема : Библиотеките в Община Пещера - съвременни центрове за насърчаване на четенето, основен фактор за развитието на личноста и просперитета на обществото.

-13.05. - ОДЗ „Слънчо” –Презентация- викторина ”Познай приказен герой”

-14.05. - НУ ”М.Каролиди”- „Освен книга – какво друго мога да намеря в библиотеката ?”

- 14.05. - ОУ”Л.Каравелов” – Викторина „Моя роден град”

- 14.05. - Работна среща на читалищни и библиотечни работници с Кмета на гр.Пещера г-н Козарев относно развитието на библиотечното дело в Община Пещера.

- 14 май - Връчване на първите читателски карти на първокласниците
- 15.05. - ОУ ”Св. П.Евтимий”- „В помощ на ученика”- представяне на помагала и сборници от ДО на Библиотеката.

- 16.05 - ОДЗ „Деница”-Презентация.Викторина ”Познай приказния герой”

- 16.05. - Радиопредаване “Библиотеката” , представено от доброволци към Библиотеката.

Организиран в чест на 24 май –Ден на славянската писменост, на българската просвета и култура, тази година националният конкурс за написване на есе “Спас Зафиров” беше на тема „Човечност, толкова си ни нужна”.


Библиотеката на 28 септември участва в националната кампания „Чети с мен”- кампания на Министерство на културата под патронажа на Президента на Република България Росен Плевнелиев. Основната цел беше поставяне на масовост в четенето от всички възрасти. Библиотека във всичките й отдели беше пълна с желаещи да четат. Имаше цели семейства, възрастни хора с внуците, средношколци. Най- възрастният читател беше на 78 г., а най- малкият само на 5 години.

На 13 октомври ученици от 2-ри клас на НУ”Михаил Каролиди” се включиха в националната инициатива „Направи зелен@ твоята библиотека” . Мероприятието се проведе в парка сред природата, децата четоха книжки, отговаряха на въпроса „Как се грижа аз за природата” и записаха своите обещания на цветни балони.

На 14 октомври година ученици от 4-ти клас на НУ”Михаил Каролиди” получи своя „Урок по родолюбие” на историческата крепост „Перистера”, където изслушаха беседа за Цар Самуил по случай 1000 години от неговата смърт , представена от историка Георги Шопов и се запознаха с историята на крепостта.

На 16 октомври се проведе Вечер с творчеството на руския поет и писател М.Ю. Лермонтов, по случай 200 г. от неговото рождение. Вечерта започна с откриване на изложба посветена на поета . Мероприятието се проведе съвместно с училищата от града и Сдружение славянски свят – гр.Пловдив. Беше представена мултимедийна презентация за живота и творчеството на М.Ю.Лермонтов и рецитал с негови стихове . Всички присъстващи се потопиха в магията на словото на руския творец.

На 23 октомври се проведе работна среща с колектива на библиотеката и читалище ”Развитие- 1873” гр.Пещера , РБ”Никола Фурнаджиев” гр.Пазарджик и библиотекари от пазарджишки регион. Срещата се проведе в крепостта „ Перистера” , където библиотекарите от гр.Пещера представиха филм на тема „Библиотеката с поглед в бъдещето” , презентиращ дейността на пещерската библиотека и новите услуги , които тя предлага. Във фоаието на читалище „Развитие- 1873” бе подредена изложба, която библиотекарите впоследствие разгледаха. Тя бе на тема „Най- красивите библиотеки в света”.

Срещата в гр. Пещера бе част от двудневен семинар в с. Равногор на библиотекарите от Пазарджишки регион на тема „Библиотеките в период на неизбежна трансформация”.

На 16 декември се проведе Вечер на руски , коледни и новогодишни обичаи и празници . Мероприятието се проведе съвместно с училищата от града и ОДК-гр.Пещера.

Вече се наблюдава и по-голям интерес от страна на родителите, да довеждат

невръстните си малчугани, да ги запознаят с библиотеката, да вземат книги както за себе си, така и на децата си. Как да възпитаме в детето любов към четенето? Как да превърнем книгата в най-добрия му приятел? Такава е и идеята на библиотеката - чрез обособени библиотечни кътове за стимулиране на ранното детско развитие, да бъде провокиран интересът на децата към общуването с книгите. Това помага и за успешна предучилищна подготовка и за пълноценно личностно развитие. Четенето на глас помага на децата да усвоят рано литературния език и способноста да си служат с него. Утвърждаването на детското четене като основен фактор за добруването на обществото. Вниманието на библиотеката е насочено към тази тема - към деца в бебешка, предучилищна и училищна възраст. А също така и активно привличане на нови читатели , като се осигурява информация и напътствия за родителите, които несъмнено представляват първият и най-важен фактор за възпитанието и ранната среща на децата с книгите.

Библиотеката предлага подходящи материали за заемане за малки деца в библиотеката – книги (от 1,5 до 3-годишна възраст), като „“, „Животните от фермата“, „Животните от гората”, „Бебета животни”, „Водни животни”, „Животните от нашия дом”, „Животните от тропиците” , „Весели звънчета” „Пет приказки”, стихове за предучилищна възраст , и т.н.

С най- малките Библиотеката провежда :

- Екскурзоводски обиколки на деца от детските градини – из помещенията на библиотеката, при което децата се запознават със служителите и правилата за заемане на книги.

-Посещения в детските градини – библиотекарят от ДО посещава детските градини и представя с мултимедия литературни екранизации на детски книги, бележити дати и годишнини , както и теми като – опазване на околната среда, моят домашен любимец и грижи за него

- Четене на книги на глас– посещения на ученици в Детски отдел на библиотеката и четене на глас.

-Курсове за компютърна грамотност за ученици – изработване на мултимедийна презентация.

През 2014 г. с цел популяризиране на книгата , Библиотеката акцентира и на други разнообразни теми в културно-масовата работа.

Мултимедийни презентации - "Животни","Създаване на бълг.държава", "Траки", "Славяни"3-ти март", "Симеон Велики", "Цар Борис 1", "Забавна математика","Органите на човешкото тяло", "Учтивост", "Звуци от гората", "Познай приказният герой", "В помощ на ученика", "Приказен свят", "Моята улица", "Бързи коли", "Младежта за диалог и разбирателство", ”Почвата”, „Слънчева система”, „Планетата земя”, „ Вещества от живата природа”, ” Коледни приказки”.

Изложби и мултимедийни презентации - "91 г. от рождението на писателя Ивайло Петров", "136 г. от рождението на поета П.К.Яворов", "226 г. от рождението на поета Дж.Байрон", "231 г. от рождението на писателя Стендал" , "101 г от рождението на писателя Ъруин Шоу, 107 г. от рождението на писателя Емилиян Станев ,"135 г. от рождението на Ст.Л.Костов".

Прожектиране на екранизирани литературни произведения - "Крадецът на праскови", "Малката кибритопродавачка", "Бай Ганьо"," Вражалец, „Лиско в гората”.

Радиопредавания с доброволците към библиотеката - "450 г. от рождението на У.Шекспир", "Любопитни факти за книги и писатели",”Библиотеката”, „В света на книги и герои”.

С Центровете за деца и възрастни с увреждания в града, Библиотеката продължава да работи. Бяха представени мултимедийни презентации за бележити дати и годишнини, както и прожектиране на екранизирани литературни произведения. С Клуба на инвалида също продължава своята дейност, като подпомагане с материали и сценарии за бележити дати и годишнини, празници .

И за в бъдеще Библиотеката ще осъществява дейноста си като съвременен информационен център, който не само предоставя услуги, но се превръща и в желано и любимо място за културен отдих на населението. Ще продължаваме да сме обърнати към групите и общностите от читатели, техните нужди и информационни потребности. Ще ратуваме да превърнм библиотеката в жив организъм с подвижна и непрестанно развиваща се идентичност на най-значимото публично пространство за общуване и социално развитие.



Художествена самодейност:

В нашия град, конгломерат от етноси, ние създаваме среда за изява на културното многообразие на различните общности, равнопоставеност за всички хора с пиетет към изкуството и устремени към съвършенството.

Изпълнявайки своята високо благородна и хуманна мисия да откриваме, развиваме и популяризираме дарованието и таланта за работа с художествено-творческите формации сме привлекли професионални ръководители, които работят с вдъхновение и всеотдайност. Осем са постоянно действащите творчески колектива и две школи със 151 участника в тях.

Творческите ни формации участваха в 11 конкурса и фестивали, в различни програми на училищни , читалищни и градски тържества и чествания :

- ІІІ Етнофестивал „ Културата на бъдещето и бъдещето на културата” - Пещера 2014

- ІV Национален конкурс за революционно слово „Оборище факел на свободата” – ІІ място -Иво Василев

- Записи на Група за автентичен фолклор , ВГ „Чучулига”, Квартет „Челебии” и ДВГ „Петленце” за Нова телевизия и ТВ+

- По проект „Да се научим да живеем заедно” викторини в училищата и детските заведения

- „Любовни копнежи” – промоция на албум с авторски песни на Спас Спасов, изпълнени от дует Лиляна и Спас Спасови

- 1 място във възрастова група над 20 г. в гайдарско надсвирване „Родопа красива ще ехти“ в с. Равногор за Николай Балабанов




  • Литературен клуб „Искри”:

    • Национален литературен конкурс „Петя Дубарова” гр. Бургас – Виктория Симонова

    • Национално литературна награда „Милош Зяпков” гр. Ракитово – Виктория Симонова

    • „Белият лист” – конкурс за поезия, проза и публицистика – Иванка Рангелова




  • Школа по изобразително изкуство:

    • Национален конкурс „Рецептите на баба” - гр. София

    • Конкурс за детска рисунка „Приказките на Шарл Перо” – гр.Варна




  • Танцова формация Хоп-Троп:

Международен фолклорен фестивал „Охридска разгледница” в република Македония




  • Етнотанцова формация „Кулминация“

- Първи фестивал на народното творчество „Родопа пее и танцува и празник на чешмарите гр. Доспат

    • Пети национален етнофестивал „Културата на моя етнос“ в Горно Съхране




  • „ДВГ „Петленце”

- Осмомартенски празник в Клуб на диабетика

- Ден на жената в ДЦВХУ

- Национален детско-юношески конкурс с международно участие за музикално и танцово

изкуство „Орфеева дарба” София - Таня Дамянова – ІІ награда и Теодора Иванова –

поощрителна награда.

- Празник на билките в с. Бяга

- Храмов празник на църквата „Рождество на Свети Йоан Предтеча” гр. Брацигово

- Втория младежки фолклорен събор с конкурсен характер гр. Калофер – ІІ място и за

индивидуални изпълнения 2 втори места, 1 трето място и 3 поощрителни награди

-„Родопа красива ще ехти“ народно веселие, илинденски събор над с. Равногор




  • Квартет „Челебии” участва във

- Празник на гр. Перник – концерт „България поздравява Перник”

- Втория младежки фолклорен събор с конкурсен характер гр. Калофер – ІІ място

- 10 г от създаването на дома за стари хора в Главиница


  • Група за автентичен фолклор:

- Балкански шампионат по фолклор „Еврофолк – жива вода” гр. Хисаря – лауреатски звания и златен медал

- Фестивал на чушката, домата и традиционните храни и занаяти в с. Куртово Конаре




  • ВГ „Чучулига“ :

- Еньов празник на билките в с. Бяга

- Първи фестивал на народното творчество „Родопа пее и танцува и празник на чешмарите гр. Доспат

- Пети национален етнофестивал „Културата на моя етнос“ в Горно Съхране

- На Националня детско-юношески конкурс с международно участие за музикално и танцово изкуство „Орфеева дарба“ - гр. София в конкурса за индивидуални изпълнители златни медали- Валентин Кичуков и Петя Билбилева .

- Национален музикално-фолклорен конкурс „Орфеево изворче” гр. Стара Загора, Петя Билбилева – златен медал

- Балкански шампионат по фолклор „Еврофолк – жива вода” гр. Хисаря – лауреатски звания и златен медал.

Благословените с дарба изпълнители от творческите ни формации : Група за автентичен фолклор, Вокална група „Чучулига”, Детска вокална група „Петленце”, Квартет „Челебии”, Подготвителна танцова група, Етнотанцова формация „Кулминация”, Танцова формация „Хоп – троп” , Кръжок по изобразително изкуство, и Литературен клуб „Искри”, с искрата на таланта озаряват душите ни, кътат, обогатяват и популяризират традицията и името на Пещера, завоюват престижни звания и медали у нас и в чужбина
В Календарния план за Културно масова работа през 2014 г.са заложени 44 мероприятия . В летописната книга на Читалището през годината.са регистрирани 107 концерта, театрални постановки, изложби, чествания, участия в състезания, фестивали и конкурси, литературни вечери, срещи разговори, училищни празници, градски тържества и др., организирани от читалището или осъществени с негово съдействие.
От тях:

От календара на културните събития на Министерството на културата:

- Годишна литературна награда „Спас Зафиров”

- Национален пленер на детската рисунка «Пещера 2014»

- Национална библиотечна седмица


Традиционни и местни празници :

- Бабин ден – Програма на творчески формации с ръководител Н. Балабанов за Дневен център

за възрастни хора с увреждания гр. Пещера

- Трифонова среща

- Златна сватба «Светът е за двама»

- Ден на самодееца

- Национален празник на България

- Отборно състезание „В света на книгите” в Световния ден на книгата

- Празник на гр. Пещера

- Ден на Пещерския зелник

- Ден на детето

- Традиционен летен събор на курорта „Св. Константин“


Концерти:

- Благовещение – традиционен празничен концерт с участието на всички. Детски заведения в града

- Концерт-спектакъл «Обичам те, Родино» на Гуна Иванова и Група «Епизод»

- «Пролетно вълшебство» - концерт на ЦДГ «Слънчо»

- Танцов концерт – Международен ден на ромите

- «Да украсим вратите и душите» - празничен концерт за Лазаров ден и Цветница

- «Магията на детството» - концерт на ЦДГ «Изгрев»

- Годишен заключителен концерт на ОДК Пещера

- Концерт на читалищните състави на крепоста «Перистера» по повод откриването и

- Ден на славянската писменост и българската просвета и култура с участието на

читалищни състави

- Юбилеен концерт на певеца Николай Учкунов

- Концерт пиано и цигулка «Вдъхновяващи творби» на български композитори по повод

1-ви ноември Ден на народните будители


Театрални постановки:

- «Котаракът в чизми» - ДКТ «Константин Величков» гр. Пазарджик

- «Отворена брачна двойка» - ДКТ «Васил Друмев» гр. Шумен

- «Моята улица» - Софийски детски театър, по повод Световен ден на Земята

- «Без докачение, моля ...» по Чудомир - ДТ «Гео Милев» гр. Стара Загора

- «Животът, макар и кратък» по Ст. Стратиев, театрален състав «Мария Милушева» към НЧ «Просвета-1862» гр. Перущица

- «Село, село, пусто село» - ДТ «Рачо Стоянов» гр. Габрово

- «Крадецът на тролейбуси» - Консорциум «Алианс за социално развитие» Пазарджик

- Цирков спектакъл

- «Пинокио» - ДТ «Невена Коканова» гр. Ямбол

- «Щъркели на кръстопът» - ДТ «Невена Коканова» гр. Ямбол

- «Гераците» - ДТ «Никола Вапцаров» гр. Благоевград


Литературни вечери и срещи:

- «Пътят към страданието, любовта и надеждата» на Николина Барбутева – представяне

- «Стената» - роман на Минка Гемиева, председател на ЛК «Искри» - представяне в гр. Пещера и в гр. Брацигово

- «Така им било писано» представяне на книга на Лазар Грозданов от ЛК «Искри»

- «Бежанци» - роман на Свела Петрова, представяне

- Среща разговор с водещия на Нощен хоризонт Румен Стоичков, автор на книгата

«Из стръмнините на България»

- «Радиловци в жертвената клада на Балканските войни 1912-1913» на Лазар Грозданов

и Петър Караджов – представяне в с. Радилово

- «Радилово- последна хекатомба на Родината» на Лазар Грозданов и Петър Караджов

представяне в с. Радилово

- «Някъде...там...някъде» на Георги Връбчев - представяне в гр. Брацигово


Изложби:

- 115 г. от рождението на Дечко Узунов

- «Пролетни надежди» - рисунки на Школата по изобразително изкуство към читалището

- «Красота и изящество» - изложба пъзели и макети на Савина Милева

- Рисунки акварел на Христина Кръстанова от ОУ „П. Р. Славейков”

- 100 г. От рождението на Борис Христов

- 110 г. От рождението на Салвадор Дали – репродукции

- 200 г. от рождението на Лермонтов

- Коледна изложба репродукции на икони „Рождество Христово”
Мултимедийни презентации:

- „Моята улица” ДО на библиотеката с ОУ „Патриарх Евтимий” и НУ «Михаил Каролиди»

- «Безопасно движение» ДО на библиотеката с НУ «Михаил Каролиди»

- «Пътните знаци» ДО на библиотеката с ОУ „Патриарх Евтимий”

- „Създаване на българската държава” ДО на библиотеката с НУ «Михаил Каролиди»

- «Класика и още нещо» - 115 г.от рождението на Панчо Владигеров,

- «Крадецът на праскови» 108 г. От рождението на Емилиян Станев прожекция ОВ в ДЦВХУ

- 210 г. от рождението на Йохан Щраус-баща

- «Вражалец» - 135 г. от рождението на Ст. Л. Костов

- 100 г. от рождението на Борис Христов

- 210 г. от рождението на Михаил Иванович Глинка

- 110 г. от рождението на Атанас Далчев и Ден на българската поезия

- Любими арии – Международен ден на музиката / ОУ „П.Р. Славейков” /
Съвместни мероприятия с учебните заведения в гр. Пещера,

включително по проект „УСПЕХ”:
ОУ „Патриарх Евтимий”:


  • Патронен празник

  • „Процесът” по приказки на Шарл Перо по проект „УСПЕХ”

  • „Златната рибка” от А.С. Пушкин по проект „УСПЕХ”

ОУ „П. Р. Славейков”:

- „Снимай своя свят” фотоизложба по проект УСПЕХ
НУ «Михаил Каролиди»:

- изложба на клубовете по проект УСПЕХ


ПГЛПМ «Васил Левски» :

- Изложба собствени производи по повод патронния празник на училището.


Съвместно с Логос Ел – Пазарджик организираме чуждоезиково обучение за учащи се.

Целогодишно читалището отваря гостоприемно врати за всички, които желаят да ползват базата му. Големият салон се предоставя за всякакви мероприятия от общински мащаб, на детските градини и училищата , на политически партии и др.


Нашето читалище се стреми да бъде винаги в духа на времето. Да бъде първостепенен фактор за формиране на богат духовен живот в общината

Със сърцатия състав, който работи в разбирателство и единодействие, с много любов и вдъхновение, вярвам ще отговорим на очакванията, които пещерската общественост ни възлага и в настоящата 2015 г.


С чувство на отговорност и основателно задоволство от постигнатото през изтеклата година , като разчитаме на традицията на добро партньорство и взаимодействие в постигане на общата цел – добруването на всички граждани на Общината чрез създаване на предпоставки за развитие във всички сфери на човешката дейност Предлагаме на ОбСПещера:

- Да приеме отчета и даде добра оценка за работата в НЧ”Развитие – 1873” през 2014 г.

- На основание чл. 22/2/ от ЗВЧ да заложи в Бюджет 2015 г. 25000 лева за ремонт изкърпване на мазилката и боядисване на 1470 кв.м. фасада на НЧ”Развитие – 1873” гр. Пещера.
Изготвил : …………………. Председател

/ М. Златкова на НЧ „Развитие – 1873”:…………..



Секретар на НЧ „Развитие – 1873”/ / Г. Щерев /




Каталог: attachments -> article -> 3305
article -> Решение за отказ за заплащане на правна помощ служебно или по предложение на адвокатския съвет
article -> Публични прояви в духовната сфера в горна оряховица март 2016 година
article -> Национален календарен план за 2014 година I. Национални инициативи
article -> Национален календарен план за 2015 година I. Национални инициативи
article -> Списък на възстановените заглавия към 31. 07. 2012
article -> Секции за гласуване на избиратели с увредено зрение или със затруднения в придвижването
article -> 1 април /неделя/, 10. 00 часа, център село Поликраище
article -> Отчет за изпълнение бюджета на община Годеч за 2012 година
article -> Публични прояви в духовната сфера в горна оряховица февруари 2016 година
3305 -> Доклад за дейността през 2014 г. Мисията и амбицията на настоятелството при нч" Сергей Румянцев 1909г". е да подържа жив огъня на творческия дух в с. Капитан Димитриево


Сподели с приятели:




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница