Вербална и невербална комуникация



страница1/5
Дата28.02.2022
Размер2.23 Mb.
#113750
ТипИзложение
  1   2   3   4   5
Курсова Работа на Преслава Петрова Любомирва;115848;гр13,НИИ
Свързани:
Раздел първи - Преслава Любомирова - 14.03.22

ИКОНОМИЧЕСКИ УНИВЕРСИТЕТ ВАРНА
СТОПАНСКИ ФАКУЛТЕТ
КАТЕДРА „Бизнес,инвестиции,недвижими имоти”




Курсова работа
По”Организационно поведение и култура”
Тема:”Вербална и невербална комуникация”
Представена: Проверена:
Преслава Любомирова доц. д-р Катя Антонова 115848, гр:13, спец: НИИ

Съдържание:
Увод………………………………………………………………………….3
Изложение………………………………………………………………4
Заключение………………………………………………………………7
Приложения……………………………………………………………8
Използвана литература……………………………………………………………..15

Увод

Тази тема според мен е много актуална,защото трябва да знаем как да се изразяваме с думи, но също така и с езика на нашето тяло. Защото ни се налага да общуваме с хора всеки ден и за да не бъдем разбрани погрешно е хубаво да знаем и езика на нашето тяло и да го използваме правилно.Както и да знаем как да разчитаме другите хора.Като започнем от общуването с приятели, роднини,интервюта за работа и завършим с общуването с колеги, трябва да знаем как да ни разбират правилно, особено когато става дума за интервю за работа и за общуване с колеги, защото понякога това може да ни изиграе лоша шега.Обект е вербалната и невербалната комуникация, а предмет е комуникацията като цяло.Целта ми е да покажа, че трябва да можем да се разбираме освен с думи и с това,което показва нашето тяло.Това нещо изобщо не е лесно и са нужни много тренировки за усвояването му, но не е нещо невъзможно.




Изложение


Вербалната комуникация се отнася до вид комуникация, която включва използването на езикови знаци. Тя задължително изисква използването на писмени или устни думи или изрази.Само човешките същества имат способността да говорят, следователно не е възможно вербалната комуникация да съществува при други видове.
Вербалната комуникация е разделена на две категории:

  • Устна комуникация-това е обмен на идеи чрез реч.Устната комуникация се отнася не само до думите и изразите, които се изразяват в речта, но и до звуците и тона, които съпътстват общуването. По този начин писъкът, въздишката или характерен звук също са форми на устна комуникация.


  • Сподели с приятели:
  1   2   3   4   5




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница