Г Л А В А I
ПЛАН – КОНСПЕКТ НА УРОК ПО БЪЛГАРСКИ ЕЗИК
1. Образователна област: Български език и литeратура
2. Учебен предмет: Български език и литература
3. Тема: Звук и буква ,,Б,,
4. Раздел: Втори раздел-Звучни и беззвучни съгласни
5. Клас,време,място: I клас,час по четене
6. Тип на урока: За нови знания
7. Цели:
7.1. Учениците да се запознаят със звучния съгласен ,,Б,, и с основните му артикулационни и акустични особености.
7.2. Да се запознаят с печатните и ръкописни букви ,, Б, б ,, и асоциирането им със звука. Запомняне на графичните образи.
7.3. Да се разпознава буква ,,Б,, сред другите букви или в схеми – модели и посочване на точното и място.
7.4. Да се овладее похват за позиционно четене на срички – с ориентация към гласния звук, сричкосливащо четене на цели думи и четене на текст.
Възпитателни:
1. Да се развие самостоятелност и инициативност в час.
2. Да се формира желание и способност да се коригират пропуските при изпълнение на задачите.
Развиващи:
Да се развие памет, внимание, въображение, логическо мислене.
Методи на обучение: дискусионен, беседа, интерактивен
Ресурси:
Учебник, електронен учебник, червени и сини магнитни квадратчета.
Тип на урока: За нови знания
Ход на урока:
Дидактични задачи:
|
Дейност на учителя:
|
Дейност на ученика:
|
Регулативен компонент
|
Поздрав към класа.
Готови ли сте за днешния час по Български език?
Урокът започва с въпроса: В коя държава живеем всички ние?
Коя буква чуваме в началото на България?
Поставя се темата на часа:Запознаване със звук и буква Б
На учениците се задава гатанка,като отговорът е написан на магнитната дъска със звуко-буквен модел.
ГАТАНКА ЗА ЗВУКА:
|
Сподели с приятели: |