Преподайте ново знание при възможност по един/два учебни предмета за деня



страница1/3
Дата07.06.2022
Размер28.33 Kb.
#114557
  1   2   3
Насоки за работа - начален, прогимназиален, гимназиален етап
Свързани:
Калкулация

Уважаеми колеги,

През изминалата седмица стартирахме обучение в електронна среда. През първите дни целта беше да осигурим организационно и технологично обучението и да компенсираме част от пропуснатите вече дни за упражнение и затвърждаване на знания. Никой от нас не беше готов за тази ситуация, но благодарение на вас се справихме. Благодарим ви за усилията, енергията и ентусиазма, които вложихте.


Към днешна дата, това което можем да кажем с висока степен на вероятност е, че преустановяването на присъствената форма на обучение в училищата ще продължи поне до 13 април 2020 година. Това ни изправя пред задачата да направим електронната форма на обучение още по-пълноценна. В тази връзка в следващите дни усилията ни трябва да са насочени към следното:

  1. Преподайте ново знание ПРИ ВЪЗМОЖНОСТ по един/два учебни предмета за деня, като препоръчително използвате платформата Майкрософт Тиймс, тъй като училищата трябва да работят с единна платформа, която предоставя възможност за по-пълноценно обучение и улеснява отчетността.

Интернет приложения, социални мрежи или електронна поща могат да продължат да се използват за връзка с родителите.

  1. Редувайте синхронната форма на дистанционно обучение с асинхронна, поради редица ограничения - достатъчно електронни устройства във всяко семейство за всяко дете, наличен и достатъчно бърз интернет, здравословно допустимо време за работа с екран и др.

  2. Новото знание по дадения предмет да е добре обяснено и по възможност онагледено.

  3. Предвидените упражнения за затвърдяване и домашна работа (след преподадено ново знание) да са насочени само към новия материал. Така ще получите по-лесно обратна връзка колко от учениците са усвоили новото знание.

  4. В работния лист (ако подавате такъв) или в обратната информация, която изисквате, да има възможност ученикът (родителят) да сподели какво не му е ясно или какво го е затруднило.

  5. Подавайте диференцирани задачи за тези, които мислите, че ще се затруднят, както и по-трудни за бързо успяващите.

  6. На този етап НЕ СЕ ОТБЕЛЯЗВАТ ОЦЕНКИ В УЧИЛИЩНАТА ДОКУМЕНТАЦИЯ, а учителят следи ангажираността и активността на всеки свой ученик. Той може да си води бележки за работата и за напредъка на учениците си и при необходимост да предостави обратна връзка на родителите.

Използвайте формиращото оценяване за мотивация и поощрение.



  1. Сподели с приятели:
  1   2   3




©obuch.info 2024
отнасят до администрацията

    Начална страница